Manuela Uhl, sopran :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Manuela Uhl

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 Hilbert[Gen, Verden]

Hjemmeside/annen web-side
 http://www.manuela-uhl.de

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 mai-jun 15  Der RosenkavalierDie Feldmarschallin deDusseldorfDir.: Axel Kober; Prod.: Otto Schenk 
 apr-mai 15  LohengrinElsa von Brabant deDuisburgDir.: W Chien; Prod.: Hartmannshenn 
 feb 15  ElektraChrysothemis deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Kirsten Harms 
 nov-des 14  ElektraChrysothemis deDresden(SSO)Dir.: Koenigs; Prod.: Barbara Frey 
 okt-nov 14  ElektraChrysothemisBuenos Aires(Colon)Dir.: R Paternostro; Prod.: García Caffi 
 mai-jun 14  LohengrinElsa von Brabant deDuisburgDir.: Axel Kober; Prod.: Hartmannshenn 
 apr-mai 14  Die WalkureSieglinde deDuisburgDir.: Lukas Beikircher; Prod.: K Horres 
 mar-mai 14  Der Traum ein LebenMirza deBonnDir.: W Humburg; Prod.: Jürgen Weber 
 feb-jun 14  Der RosenkavalierDie FeldmarschallinLeipzigDir.: U Schirmer; Prod.: A Kirchner / G Nowack 
 jan-feb 14  Der fliegende HollanderSentaKøbenhavn(KGL)Dir.: M Boder; Prod.: Jonathan Kent 
 jan-jun 14  ElektraChrysothemis deDresden(SSO)Dir.: C Thielemann; Prod.: Barbara Frey 
 jan-feb 14  LohengrinElsa von Brabant deDusseldorfDir.: Axel Kober; Prod.: Hartmannshenn 
 okt 13  Der fliegende HollanderSentaHong Kong(Opera)Dir.: Henrik Schaefer; Prod.: A Dresen / Volker Böhm 
 sep 13-jan 14  Die WalkureGerhilde deBerlin(Deutsche)Dir.: Rattle; Prod.: Götz Friedrich 
 sep 13-jan 14  Das RheingoldFreia deBerlin(Deutsche)Dir.: Rattle / Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
 jun 13  Die Frau ohne SchattenEmperatrizBuenos Aires(Colon)Dir.: Ira Levin; Prod.: Homoki 
 mai 13  Rienzi, der letzte der TribunenIrene deRoma(Opera)Dir.: Soltesz; Prod.: De Ana 
 apr 13  Der fliegende HollanderSentaNapoliDir.: Pinchas Steinberg; Prod.: Kokkos 
 feb-mar 13  LohengrinElsa von Brabant deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: K Holten 
 jan 13  Rienzi, der letzte der TribunenIrene deBerlin(Deutsche)Dir.: Lang-Lessing; Prod.: Philipp Stölzl / Kurotschka 
 okt 12-mar 13  ElektraChrysothemisLubeckDir.: Brogli-Sacher; Prod.: Nickler 
 sep 12  Der SchatzgraberElsAmsterdam(NO)Dir.: Marc Albrecht; Prod.: Ivo van Hove 
mai 12  SalomeSalomeLubeckDir.: Brogli-Sacher; Prod.: Brogli-Sacher 
apr 12  Rienzi, der letzte der TribunenIrene deBerlin(Deutsche)Dir.: Lang-Lessing; Prod.: Philipp Stölzl / Kurotschka 
mar-jun 12  Iphigenie en AulideIphigenie deLeipzigDir.: Foremny; Prod.: Konwitschny 
jan-mar 12  TurandotLiù itBerlin(Deutsche)Dir.: J Fiore / López-Cobos; Prod.: Fioroni 
nov-des 11  Der fliegende HollanderSentaLiègeDir.: Arrivabeni; Prod.: P Ionesco 
okt-des 11  TannhauserVenus/Elisabeth deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Kirsten Harms 
sep-okt 11  ElektraChrysothemis deMadrid(Real)Dir.: S Bychkov; Prod.: Klaus Michael Grüber / Ellen Hammer 
jun 11  TurandotLiù itBerlin(Deutsche)Dir.: Valcuha; Prod.: Fioroni 
mai 11  ElektraChrysothémisNice(Opera)Dir.: Güttler; Prod.: Jonathan Kent 
apr-mai 11  Der fliegende HollanderSenta deDuisburgDir.: Georg Fritzsch; Prod.: A Dresen 
mar 11  Der FreischutzÁgataSevilla(Maestranza)Dir.: A Spering; Prod.: A Thorwald 
jan-apr 11  Die Liebe der DanaeDanae deBerlin(Deutsche)Dir.: Litton; Prod.: Kirsten Harms 
des 10  Hansel und GretelGertrud deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles / Rogister; Prod.: Homoki 
des 10-jul 11  TannhauserVenus / Elisabeth deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles / Rogister; Prod.: Kirsten Harms 
nov 10-jan 11  Iphigenie en AulideIphigenieLeipzigDir.: Nicholas Kok / W Lacey; Prod.: Konwitschny 
sep 10  ElektraChrysothemis deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Kirsten Harms 
jun 10  Die tote StadtMarietta / MarieMadrid(Real)Dir.: Pinchas Steinberg; Prod.: Willy Decker 
mai-jun 10  TurandotLiù itBerlin(Deutsche)Dir.: Campellone; Prod.: Fioroni 
apr 10  Die WalkureGerhilde deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
apr 10  Das RheingoldFreia deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
feb 10  Der fliegende HollanderSenta deBerlin(Deutsche)Dir.: J Lacombe; Prod.: Gürbaca 
jan-feb 10  ElektraChrysothemis deBaden-Baden(Fest)Dir.: C Thielemann; Prod.: H Wernicke 
des 09-feb 10  TannhauserElisabeth deKøbenhavn(KGL)Dir.: Layer; Prod.: K Holten 
des 09  Hansel und GretelGertrud deBerlin(Deutsche)Dir.: Markus L Frank; Prod.: Homoki 
okt-nov 09  SalomeSalomeSaarbruckenDir.: Trinks; Prod.: C Alden 
sep-des 09  Die Frau ohne SchattenDie Kaiserin deBerlin(Deutsche)Dir.: U Schirmer / Rogister / Axel Kober; Prod.: Kirsten Harms 
sep 09-feb 10  TannhauserVenus/Elisabeth deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles / U Schirmer; Prod.: Kirsten Harms 
mai-jun 09  Der FreischutzAgatheBerlin(Deutsche)Dir.: U Windfuhr; Prod.: von Pfeil 
apr 09  Die tote StadtMariettaPalermoDir.: W Humburg; Prod.: Pier Luigi Pizzi 
feb-jun 09  SalomeSalomeLubeckDir.: Brogli-Sacher; Prod.: Brogli-Sacher 
jan-feb 09  ElektraChrysothemis deBerlin(Deutsche)Dir.: Kazushi Ono; Prod.: Kirsten Harms 
jan-feb 09  SalomeSalome deBerlin(Deutsche)Dir.: U Schirmer; Prod.: A Freyer 
des 08-jan 09  The Cunning Little VixenFüchslein Schlaukopf deBerlin(Deutsche)Dir.: Zagrosek; Prod.: Thalbach 
des 08  Hansel und GretelGertrud deBerlin(Deutsche)Dir.: Foremny; Prod.: Homoki 
okt 08-feb 09  SalomeSalomeWiesbadenDir.: W Ott; Prod.: M Beilharz 
sep 08-mai 09  Die Zauberflote1. Dame deBerlin(Deutsche)Dir.: T Rösner / Foremny / Zagrosek; Prod.: Günter Krämer 
sep 08-mar 09  Der fliegende HollanderSentaBerlin(Deutsche)Dir.: Klajner / J Lacombe; Prod.: Gürbaca