Martina Welschenbach, sopran :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Martina Welschenbach

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 Agentur Seifert


Hjemmeside/annen web-side
 Foreslå et tillegg eller en rettelse

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 mar 15  La bohemeMusetta itBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
 feb 15  Elektra5. Magd deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Kirsten Harms 
 jan 15  Le nozze di FigaroSusanna deBerlin(Deutsche)Dir.: Gnann / Nicholas Carter; Prod.: Götz Friedrich 
 des 14  Hansel und GretelGretel deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles / Gnann; Prod.: Homoki 
 des 14-apr 15  TurandotLiù itBerlin(Deutsche)Dir.: Repušić; Prod.: Fioroni 
 des 14-jun 15  Die Zauberflote1. DameBerlin(Deutsche)Dir.: Gnann / Nicholas Carter; Prod.: Günter Krämer 
 nov-des 14  FalstaffAlice Ford itBerlin(Deutsche)Dir.: S Solyom; Prod.: Loy 
 apr 14  ParsifalBlumenmädchen deBerlin(Deutsche)Dir.: Axel Kober; Prod.: Philipp Stölzl / Kurotschka 
 mar-jun 14  Don GiovanniZerlina itBerlin(Deutsche)Dir.: Layer; Prod.: Roland Schwab 
 feb 14  JenufaKarolka csBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Loy 
 des 13  Hansel und GretelGretelBerlin(Deutsche)Dir.: Gnann; Prod.: Homoki 
 des 13  La bohemeMusetta itBerlin(Deutsche)Dir.: Chichon / Repušić; Prod.: Götz Friedrich 
 des 13-mai 14  CarmenMicaëlaBerlin(Deutsche)Dir.: Finzi; Prod.: P Beauvais / Schuhmacher 
 des 13  Cosi fan tutteFiordiligiHeidenheimDir.: Marcus Bosch;
 okt-nov 13  Don CarlosTebaldo itBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Marco Arturo Marelli 
 okt 13-mai 14  Die ZauberflotePamina deBerlin(Deutsche)Dir.: Repušić / Gnann; Prod.: Günter Krämer 
 okt 13-mai 14  Die Zauberflote1. Dame deBerlin(Deutsche)Dir.: Repušić / Gnann; Prod.: Günter Krämer 
 sep 13-jan 14  Die WalkureOrtlinde deBerlin(Deutsche)Dir.: Rattle / Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
 sep 13-jan 14  Das RheingoldWoglinde deBerlin(Deutsche)Dir.: Rattle / Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
 sep-des 13  NabuccoAnna itBerlin(Deutsche)Dir.: A Battistoni / Spaulding; Prod.: Keith Warner 
 sep 13  GotterdammerungWoglindeLuzern(Fest)Dir.: Jonathan Nott;
 aug 13  Die WalkureOrtlindeLuzern(Fest)Dir.: Jonathan Nott;
 aug 13  Das RheingoldWoglindeLuzern(Fest)Dir.: Jonathan Nott;
 apr 13  RigolettoLa contessa di Ceprano itBerlin(Deutsche)Dir.: Heras-Casado / Gnann; Prod.: J Bosse 
 mar-apr 13  Die Meistersinger von NurnbergEva deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
 feb-mar 13  Les troyensHécubeBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Pountney 
 jan-feb 13  Un ballo in mascheraOscar itBerlin(Deutsche)Dir.: Repušić; Prod.: Götz Friedrich 
 jan-feb 13  Peter GrimesNichte enBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: D Alden 
 jan 13  Don GiovanniZerlina itBerlin(Deutsche)Dir.: G Calvo; Prod.: Roland Schwab 
 nov-des 12  The Cunning Little VixenFüchslein Schlaukopf deBerlin(Deutsche)Dir.: Hanus; Prod.: Thalbach 
 nov 12-apr 13  CarmenMicaëla frBerlin(Deutsche)Dir.: J Lacombe / Spaulding; Prod.: P Beauvais / Schuhmacher 
 nov 12-mai 13  Die ZauberflotePapagena deBerlin(Deutsche)Dir.: Gnann / Repušić; Prod.: Günter Krämer 
 nov 12-mai 13  Die ZauberflotePamina deBerlin(Deutsche)Dir.: Gnann / Repušić; Prod.: Günter Krämer 
 okt-nov 12  TurandotLiù itBerlin(Deutsche)Dir.: López-Cobos; Prod.: Fioroni 
 okt 12-apr 13  ParsifalBlumenmädchen deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Philipp Stölzl / Kurotschka 
 okt 12-apr 13  Parsifal1. Knappe deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Philipp Stölzl / Kurotschka 
mai 12  Die WalkureOrtlinde deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
mai-jun 12  Le nozze di FigaroSusanna itBerlin(Deutsche)Dir.: Layer; Prod.: Götz Friedrich 
mar 12  CandidePaquette enBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles;
mar-apr 12  JenufaKarolkaBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Loy 
jan-jun 12  La traviataAnnina itBerlin(Deutsche)Dir.: Rogister / Erik Nielsen; Prod.: Götz Friedrich 
jan-mar 12  TurandotLiù itBerlin(Deutsche)Dir.: J Fiore / López-Cobos; Prod.: Fioroni 
des 11  Hansel und GretelGretel deBerlin(Deutsche)Dir.: Rogister; Prod.: Homoki 
des 11-jan 12  La bohemeMusetta itBerlin(Deutsche)Dir.: Patrick Summers; Prod.: Götz Friedrich 
nov 11-jun 12  Die ZauberflotePapagena deBerlin(Deutsche)Dir.: Foremny / Keast / Rogister; Prod.: Günter Krämer 
nov 11-jun 12  Die ZauberflotePamina deBerlin(Deutsche)Dir.: Foremny / Keast / Rogister; Prod.: Günter Krämer 
okt 11-apr 12  Don CarlosTebaldo itBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Marco Arturo Marelli 
sep 11  GotterdammerungWoglinde deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
sep 11  Die WalkureOrtlinde deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
sep 11  Das RheingoldWoglinde deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
apr-jul 11  CarmenMicaëla frBerlin(Deutsche)Dir.: Rogister; Prod.: Schuhmacher 
mar-apr 11  Ariadne auf NaxosEcho deBerlin(Deutsche)Dir.: J Lacombe; Prod.: Carsen 
jan-feb 11  Marie VictoireLison Fleuriot frBerlin(Deutsche)Dir.: M Jurowski; Prod.: Schaaf 
jan-apr 11  Die Liebe der DanaeEuropa deBerlin(Deutsche)Dir.: Litton; Prod.: Kirsten Harms 
des 10-feb 11  Le nozze di FigaroSusanna itBerlin(Deutsche)Dir.: Layer; Prod.: Götz Friedrich 
des 10-feb 11  La traviataAnnina itBerlin(Deutsche)Dir.: Y Abel / Rizzi-Brignoli / Rogister; Prod.: Götz Friedrich 
des 10  Hansel und GretelGretel deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles / Rogister; Prod.: Homoki 
nov 10-mai 11  Die ZauberflotePapagena deBerlin(Deutsche)Dir.: Rogister / Foremny; Prod.: Günter Krämer 
nov 10-mai 11  Die ZauberflotePamina deBerlin(Deutsche)Dir.: Rogister / Foremny; Prod.: Günter Krämer 
okt 10-jun 11  Don GiovanniZerlina itBerlin(Deutsche)Dir.: R Abbado; Prod.: Roland Schwab 
sep 10  Elektra5. Magd deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Kirsten Harms 
jul-aug 10  Der FreischutzÄnnchenEutinDir.: U Windfuhr; Prod.: Kuntze