Matthias Winter :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Matthias Winter

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 Informasjon ikke gitt


Hjemmeside/annen web-side
 Foreslå et tillegg eller en rettelse

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 jun-jul 14  Der Mond2. BurscheChemnitzDir.: Arbet; Prod.: Pototzki 
 mai-jun 14  Funny GirlFlorence Ziegfeld jr.ChemnitzDir.: T Bitterlich; Prod.: Stefan Huber 
 apr 14  AnatevkaRegissørPlauenProd.: Matthias Winter 
 apr 14  TannhauserBiterolfChemnitzDir.: Beermann; Prod.: M Heinicke 
 mar 14  Wie einst im MaiRegissørCottbusProd.: Matthias Winter 
 feb-mar 14  AnatevkaRegissørGeraProd.: Matthias Winter 
 feb-mai 14  AnatevkaRegissørAltenburgProd.: Matthias Winter 
 feb-mai 14  Don CarlosUn frate itChemnitzDir.: Beermann; Prod.: Malkowsky 
 des 13-apr 14  Die schweigsame FrauMorbioChemnitzDir.: Beermann; Prod.: Gerd Heinz 
 des 13  Hansel und GretelPeterChemnitzDir.: F Bender / Arbet; Prod.: Steffen Piontek 
 nov 13-mar 14  My Fair LadyProfessor Henry HigginsHalle(Oper)Dir.: Ingo Martin Stadtmüller / K Stromberg; Prod.: Absenger 
 nov 13-jul 14  Das FeuerwerkOnkel HeinrichChemnitzDir.: T Bitterlich / Gribow; Prod.: Absenger 
 okt 13-mar 14  My Fair LadyAlfred P DoolittleChemnitzDir.: Heinz Meißner; Prod.: M Heinicke 
 okt-des 13  AidaRegissørChemnitzProd.: Matthias Winter 
 sep 13-jan 14  Le grand macabreRuffiakChemnitzDir.: Beermann; Prod.: W Sutcliffe 
 mai 13  TannhauserBiterolfChemnitzDir.: Beermann; Prod.: M Heinicke 
 jan-apr 13  AnatevkaTevjeAltenburgDir.: Wicklein; Prod.: Matthias Winter 
 jan-apr 13  AnatevkaRegissørAltenburgProd.: Matthias Winter 
 des 12-mar 13  My Fair LadyAlfred P DoolittleChemnitzDir.: Heinz Meißner; Prod.: M Heinicke 
 des 12-jun 13  Das FeuerwerkOnkel HeinrichChemnitzDir.: A Bihlmaier; Prod.: Absenger 
 des 12  Hansel und GretelPeterChemnitzDir.: F Suckel; Prod.: Steffen Piontek 
 okt 12-jul 13  Madama ButterflyIl commissario imperialeChemnitzDir.: Lukas Beikircher / A Bihlmaier; Prod.: Krietsch 
 sep-des 12  AnatevkaTevje deGeraDir.: Wicklein; Prod.: Matthias Winter 
 sep-des 12  AnatevkaRegissørGeraProd.: Matthias Winter 
apr-jun 12  Die schweigsame FrauMorbioChemnitzDir.: Beermann; Prod.: Gerd Heinz 
mar-mai 12  Die FledermausDr. FalkeGeraDir.: Troester; Prod.: Enzinger 
feb-jun 12  AnatevkaRegissørGeraProd.: Matthias Winter 
jan-mar 12  Ganz oder gar nichtRegissørChemnitzProd.: Matthias Winter 
des 11-mai 12  My Fair LadyAlfred P DoolittleChemnitzDir.: Heinz Meißner; Prod.: M Heinicke 
nov-des 11  Hansel und GretelPeterChemnitzDir.: A Bihlmaier / Reinhard Petersen; Prod.: Steffen Piontek 
nov 11-mai 12  Grafin MarizaPopulescuChemnitzDir.: A Bihlmaier; Prod.: Dew 
okt 11-jun 12  Die CsardasfurstinRegissørGeraProd.: Matthias Winter 
okt 11-jun 12  Die CsardasfurstinRegissørAltenburgProd.: Matthias Winter 
sep 11-jun 12  AidaRegissørChemnitzProd.: Matthias Winter 
jun 11  Le convenienze ed inconvenienze teatraliDer DirektorChemnitzDir.: A Bihlmaier; Prod.: M Heinicke 
mar-mai 11  RigolettoMarullo itChemnitzDir.: Reinhard Petersen; Prod.: M Heinicke 
feb-apr 11  Die CsardasfurstinRegissørGeraProd.: Matthias Winter 
jan-jun 11  My Fair LadyAlfred P. DoolittleChemnitzDir.: Heinz Meißner; Prod.: M Heinicke 
des 10-jun 11  AnatevkaTewjeChemnitzDir.: Gribow; Prod.: M Heinicke 
des 10  Hansel und GretelPeterChemnitzDir.: A Bihlmaier / Reinhard Petersen; Prod.: Steffen Piontek 
nov 10-feb 11  BenzinMeyerChemnitzDir.: Beermann; Prod.: Martin Duncan 
okt 10-mar 11  EvitaRegissørChemnitzProd.: Matthias Winter 
sep 10-jan 11  Die CsardasfurstinRegissørAltenburgProd.: Matthias Winter 
apr-jun 10  Zar und ZimmermannRegissørAltenburgProd.: Matthias Winter 
mar-jun 10  Erwin das NaturtalentProf. HogginsChemnitzDir.: Marlow; Prod.: Sterken 
feb-jun 10  La traviataIl barone Douphol itChemnitzDir.: Héja; Prod.: Yona Kim 
feb-jun 10  My Fair LadyProfessor Henry HigginsGeraDir.: B Ott; Prod.: Heinz Runge 
feb-mai 10  Die FledermausDr. FalkeGeraDir.: Troester; Prod.: Enzinger 
jan-mai 10  Der Schmied von GentJosephChemnitzDir.: Beermann; Prod.: Weigner 
des 09-apr 10  Hansel und GretelPeterChemnitzDir.: Héja / Marlow; Prod.: Steffen Piontek 
des 09  Zar und ZimmermannRegissørGeraProd.: Matthias Winter 
nov 09-jun 10  TannhauserBiterolfChemnitzDir.: Beermann; Prod.: M Heinicke 
nov-des 09  Die FledermausDr. FalkeAltenburgDir.: Troester; Prod.: Enzinger 
okt-des 09  The Adventures of PinocchioGeppettoChemnitzDir.: Marlow; Prod.: Martin Duncan 
jun 09  Zar und ZimmermannRegissørAltenburgProd.: Matthias Winter 
mai 09  My Fair LadyProf. Henry HigginsAltenburgDir.: B Ott; Prod.: Heinz Runge 
mai-jul 09  La traviataIl barone Douphol itChemnitzDir.: Héja; Prod.: Yona Kim 
mar-jul 09  AnatevkaTewjeChemnitzDir.: Héja; Prod.: M Heinicke 
mar-mai 09  Die FledermausDr. Falke, NotarGeraDir.: Troester; Prod.: Enzinger 
mar-mai 09  My Fair LadyProfessor Henry HigginsGeraDir.: B Ott; Prod.: Heinz Runge 
des 08-jun 09  Hansel und GretelPeterChemnitzDir.: Héja; Prod.: Steffen Piontek 
okt-des 08  The Adventures of PinocchioGeppettoChemnitzDir.: Marlow; Prod.: Martin Duncan 
okt 08-mar 09  My Fair LadyAlfred P. DoolittleChemnitzDir.: Heinz Meißner; Prod.: M Heinicke 
okt 08-jun 09  Die FledermausDr. FalkeChemnitzDir.: Héja; Prod.: Weigner 
okt 08-jun 09  West Side StoryRegissørChemnitzProd.: Matthias Winter 
sep 08-jun 09  Zar und ZimmermannRegissørGeraProd.: Matthias Winter