Paul Kaufmann, tenor :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Paul Kaufmann

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 Opern-Agentur[Gen, Verden]


Hjemmeside/annen web-side
 Foreslå et tillegg eller en rettelse

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 jun 15  TurandotPong itToulouse(Capitole)Dir.: S Solyom; Prod.: Bieito 
 mar 15  La bohemeParpignol itBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
 mar 15  La fanciulla del WestTrin itBerlin(Deutsche)Dir.: C Rizzi; Prod.: Nemirova 
 jan-feb 15  Tristan und IsoldeEin Hirt/Ein Steuermann deToulouse(Capitole)Dir.: C Flor; Prod.: Nicolas Joël 
 jan-jul 15  La traviataGiuseppe itBerlin(Deutsche)Dir.: Repušić; Prod.: Götz Friedrich 
 des 14-apr 15  Lohengrin1. Brabantischer Edler deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: K Holten 
 des 14  Der RosenkavalierEin Wirt deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
 des 14-feb 15  TannhauserHeinrich der Schreiber deBerlin(Deutsche)Dir.: Axel Kober / Runnicles; Prod.: Kirsten Harms 
 des 14-jun 15  Die Zauberflote1. Geharnischter MannBerlin(Deutsche)Dir.: Gnann / Nicholas Carter; Prod.: Günter Krämer 
 nov 14-mai 15  CarmenLe Remendado frBerlin(Deutsche)Dir.: J Lacombe / Nicholas Carter / Altinoglu; Prod.: P Beauvais / Schuhmacher 
 okt 14  Ariadne auf NaxosBrighellaBerlin(Deutsche)Dir.: U Schirmer;
 jul 14  Ariadne auf NaxosBrighella deMünchen(Fest)Dir.: A Fisch; Prod.: Carsen 
 jun 14  Daphne2. Pâtre deToulouse(Capitole)Dir.: Haenchen; Prod.: Kinmonth 
 apr 14  Parsifal3. Knappe deBerlin(Deutsche)Dir.: Axel Kober; Prod.: Philipp Stölzl / Kurotschka 
 feb-mar 14  Le nozze di FigaroDon Curzio itBerlin(Deutsche)Dir.: Foremny; Prod.: Götz Friedrich 
 jan-feb 14  La Gioconda1. Gondoliere itBerlin(Deutsche)Dir.: López-Cobos; Prod.: Sanjust 
 des 13  La bohemeParpignol itBerlin(Deutsche)Dir.: Chichon / Repušić; Prod.: Götz Friedrich 
 des 13-mai 14  CarmenLe RemendadoBerlin(Deutsche)Dir.: Finzi; Prod.: P Beauvais / Schuhmacher 
 nov-des 13  Kannst du pfeifen, Johanna?Bub 2Berlin(Deutsche)Prod.: Koerselman 
 okt 13-apr 14  La traviataGiuseppe itBerlin(Deutsche)Dir.: Korsten / Repušić; Prod.: Götz Friedrich 
 okt 13-mai 14  Die Zauberflote1. Geharnischter Mann deBerlin(Deutsche)Dir.: Repušić / Gnann; Prod.: Günter Krämer 
 sep 13-apr 14  Les contes d'HoffmannHoffmannBerlin(Deutsche)Prod.: Ahlbom 
 apr-mai 13  Lucrezia BorgiaRustighello itBerlin(Deutsche)Dir.: Yurkevych;
 apr 13  RigolettoBorsa itBerlin(Deutsche)Dir.: Heras-Casado / Gnann; Prod.: J Bosse 
 mar-apr 13  Die Meistersinger von NurnbergKunz Vogelsang deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
 feb-mar 13  Lohengrin1. Brabantische Edler deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: K Holten 
 des 12-mar 13  TannhauserHeinrich der Schreiber deBerlin(Deutsche)Dir.: U Schirmer; Prod.: Kirsten Harms 
 des 12-apr 13  La traviataGiuseppe itBerlin(Deutsche)Dir.: Repušić; Prod.: Götz Friedrich 
 des 12-apr 13  The Love for Three OrangesTruffaldino frBerlin(Deutsche)Dir.: Sloane; Prod.: Carsen 
 nov-des 12  The Cunning Little VixenPasek/Hahn/Mücke deBerlin(Deutsche)Dir.: Hanus; Prod.: Thalbach 
 nov 12  Szenen aus dem Leben der Heiligen JohannaColin deBerlin(Deutsche)Dir.: Foremny; Prod.: C Hegemann 
 nov 12-apr 13  CarmenLe Remendado frBerlin(Deutsche)Dir.: J Lacombe / Spaulding; Prod.: P Beauvais / Schuhmacher 
 nov 12-mai 13  Die ZauberfloteMonostatos deBerlin(Deutsche)Dir.: Gnann / Repušić; Prod.: Günter Krämer 
 nov 12-mai 13  Die Zauberflote1. Geharnischter Mann deBerlin(Deutsche)Dir.: Gnann / Repušić; Prod.: Günter Krämer 
 okt 12-apr 13  Parsifal3. Knappe deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Philipp Stölzl / Kurotschka 
jun 12  TannhauserHeinrich le Scribe deToulouse(Capitole)Dir.: Haenchen; Prod.: Christian Rizzo 
apr-mai 12  Lohengrin1. Brabantische Edler deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: K Holten 
mar-apr 12  Der RosenkavalierValzacchi deGenève(Opera)Dir.: Kout; Prod.: Otto Schenk 
jan-jun 12  La traviataGiuseppe itBerlin(Deutsche)Dir.: Rogister / Erik Nielsen; Prod.: Götz Friedrich 
des 11-jan 12  La bohemeParpignol itBerlin(Deutsche)Dir.: Patrick Summers; Prod.: Götz Friedrich 
nov 11-mai 12  CarmenLe Remendado frBerlin(Deutsche)Dir.: G Calvo / Rogister; Prod.: P Beauvais / Schuhmacher 
nov 11-jun 12  Die Zauberflote1. Priester deBerlin(Deutsche)Dir.: Foremny / Keast / Rogister; Prod.: Günter Krämer 
nov 11-jun 12  Die Zauberflote1. Geharnischter Mann deBerlin(Deutsche)Dir.: Foremny / Keast / Rogister; Prod.: Günter Krämer 
okt-des 11  TannhauserHeinrich der Schreiber deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Kirsten Harms 
okt-des 11  Der RosenkavalierEin Wirt deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
mar-apr 11  Ariadne auf NaxosBrighella deBerlin(Deutsche)Dir.: J Lacombe; Prod.: Carsen 
mar-apr 11  Tristan und IsoldeSeemann deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Vick 
jan-apr 11  Die Liebe der DanaeVier Könige deBerlin(Deutsche)Dir.: Litton; Prod.: Kirsten Harms 
jan-feb 11  GermaniaCarlo Teodoro Körner itBerlin(Deutsche)Dir.: U Windfuhr; Prod.: Kirsten Harms 
des 10-feb 11  Le nozze di FigaroDon Basilio itBerlin(Deutsche)Dir.: Layer; Prod.: Götz Friedrich 
des 10-feb 11  La traviataGiuseppe itBerlin(Deutsche)Dir.: Y Abel / Rizzi-Brignoli / Rogister; Prod.: Götz Friedrich 
nov 10-mai 11  Die Zauberflote2. Priester deBerlin(Deutsche)Dir.: Rogister / Foremny; Prod.: Günter Krämer 
nov 10-mai 11  Die Zauberflote1. Geharnischter Mann deBerlin(Deutsche)Dir.: Rogister / Foremny; Prod.: Günter Krämer 
okt-nov 10  Szenen aus dem Leben der Heiligen JohannaColin deBerlin(Deutsche)Dir.: U Schirmer; Prod.: A Mahler / C Hegemann / Schuhmacher 
sep 10  ElektraEin junger Diener deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Kirsten Harms 
apr-mai 10  ElektraUn jeune serviteur deToulouse(Capitole)Dir.: Kout; Prod.: Nicolas Joël 
mar 10  Oberst ChabertBoucard deBerlin(Deutsche)Dir.: J Lacombe;
feb-mar 10  Der RosenkavalierEin Wirt deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
feb 10  Die Meistersinger von NurnbergDavid deBerlin(Deutsche)Dir.: Stefan Anton Reck; Prod.: Götz Friedrich 
feb 10  Der fliegende HollanderSteuermann deBerlin(Deutsche)Dir.: J Lacombe; Prod.: Gürbaca 
jan 10  EuryantheRudolf deToulouse(Capitole)Dir.: Rani Calderon;
nov 09  Le nozze di FigaroDon Basilio itBerlin(Deutsche)Dir.: C Meister; Prod.: Götz Friedrich 
sep-des 09  Die Frau ohne SchattenDer Bucklige deBerlin(Deutsche)Dir.: U Schirmer / Rogister / Axel Kober; Prod.: Kirsten Harms 
sep 09-jul 10  CarmenLe Remendado frBerlin(Deutsche)Dir.: Campellone / Y Abel; Prod.: Schuhmacher 
sep 09-feb 10  La traviataGiuseppe itBerlin(Deutsche)Dir.: Marko Letonja; Prod.: Götz Friedrich 
sep 09-apr 10  Die Zauberflote1. Priester deBerlin(Deutsche)Dir.: Foremny / Rogister; Prod.: Günter Krämer 
sep 09-apr 10  Die Zauberflote1. Geharnischter Mann deBerlin(Deutsche)Dir.: Foremny / Rogister; Prod.: Günter Krämer 
jun 09  Le nozze di FigaroDon Basilio itBerlin(Deutsche)Dir.: Y Abel; Prod.: Götz Friedrich 
mar-jul 09  CarmenLe Remendado frBerlin(Deutsche)Dir.: Y Abel; Prod.: Jürgen Gosch 
feb 09  Ariadne auf NaxosBrighellaBerlin(Deutsche)Dir.: J Lacombe; Prod.: Carsen 
jan-feb 09  ElektraEin junger Diener deBerlin(Deutsche)Dir.: Kazushi Ono; Prod.: Kirsten Harms 
jan-feb 09  Salome2. Jude deBerlin(Deutsche)Dir.: U Schirmer; Prod.: A Freyer 
des 08-feb 09  Der RosenkavalierEin Wirt deBerlin(Deutsche)Dir.: Schneider.cond; Prod.: Götz Friedrich 
sep 08-mai 09  Die Zauberflote2. Priester deBerlin(Deutsche)Dir.: T Rösner / Foremny / Zagrosek; Prod.: Günter Krämer 
sep 08-mar 09  Der fliegende HollanderSteuermannBerlin(Deutsche)Dir.: Klajner / J Lacombe; Prod.: Gürbaca 
sep 08-jul 09  TurandotPong itBerlin(Deutsche)Dir.: Pinchas Steinberg / A Tomasello; Prod.: Fioroni 
jul-sep 08  Der BettelstudentJanRadebeulDir.: Preu; Prod.: Reuscher