Peter Konwitschny :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Peter Konwitschny

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 Susanne Herrnleben[var(ne)]


Hjemmeside/annen web-side
 Foreslå et tillegg eller en rettelse

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 jul 16  Der fliegende HollanderRegissørMünchen(Fest)Dir.: A Fisch;
 mai 16  Der fliegende HollanderRegissørMünchen(SO)Dir.: A Fisch;
 des 15  La bohemeRegissørLeipzigDir.: Gedschold;
 jul 15  Tristan und IsoldeRegissørMünchen(Fest)Dir.: Philippe Jordan;
 apr-mai 15  La juiveRegissørGentDir.: Netopil / Pouspourikas;
 apr 15  La juiveRegissørAntwerpen(Vlaamse)Dir.: Netopil / Pouspourikas;
 mar-mai 15  La traviataRegissørNürnbergDir.: Marcus Bosch;
 feb-mar 15  La traviataRegissørLondon(ENO)Dir.: R Böer;
 feb-mai 15  HochwasserRegissørHeidelberg(Theater)Dir.: J Harneit;
 feb-mai 15  Abends am FlussRegissørHeidelberg(Theater)Dir.: J Harneit;
 des 14-feb 15  La bohemeRegissørLeipzigDir.: Gedschold / U Schirmer / Carnall;
 nov 14  JenufaRegissørBrnoDir.: Dirk Kaftan;
 nov 14-jan 15  Lady Macbeth of MtsenskRegissørKøbenhavn(KGL)Dir.: Alexander Vedernikov;
 sep-okt 14  TannhauserRegissørDresden(SSO)Dir.: C Meister;
 sep-des 14  JenufaRegissørAugsburgDir.: Dirk Kaftan;
 jul 14  Der fliegende HollanderRegissørMünchen(Fest)Dir.: Feltz;
 jul 14  La traviataRegissørWien(Theater)Dir.: Sian Edwards;
 apr 14  ParsifalRegissørMünchen(SO)Dir.: A Fisch;
 mar-jun 14  JenufaRegissørGraz(Buehnen)Dir.: Dirk Kaftan;
 mar 14  La traviataRegissørNürnbergDir.: Marcus Bosch;
 jan-jun 14  La bohemeRegissørBratislavaDir.: Leginus / F Haider;
 jan 14  Der fliegende HollanderRegissørMünchen(SO)Dir.: Feltz;
 jan-mai 14  ElektraRegissørLeipzigDir.: U Schirmer;
 des 13-feb 14  Die ZauberfloteRegissørStuttgartDir.: Sandner;
 des 13-jan 14  LohengrinRegissørHamburg(SO)Dir.: Simone Young;
 des 13-jan 14  La bohemeRegissørLeipzigDir.: Foremny;
 okt-nov 13  TannhauserRegissørDresden(SSO)Dir.: Trinks;
 okt 13  Der fliegende HollanderRegissørMoscow(Bolshoi)Dir.: Sinaisky / Alexei Bogorad;
 sep 13-jun 14  Eugene OneginRegissørBratislavaDir.: J Kyzlink / Valentovic;
jul 13  ParsifalRegissørMünchen(Fest)Dir.: Nagano;
jul 13  Tristan und IsoldeRegissørMünchen(Fest)Dir.: Nagano;
jul 13  AttilaRegissørWien(Theater)Dir.: Frizza;
jun 13  Der fliegende HollanderRegissørMünchen(Fest)Dir.: A Fisch;
mai 13  LohengrinRegissørHamburg(SO)Dir.: Simone Young;
apr 13  Der fliegende HollanderRegissørMünchen(SO)Dir.: A Fisch;
apr 13  Don CarlosRegissørWien(SO)Dir.: Bertrand de Billy;
apr-mai 13  Don GiovanniRegissørBerlin(Komische)Dir.: Sandner;
apr-mai 13  Die Meistersinger von NurnbergRegissørHamburg(SO)Dir.: Simone Young;
mar 13  ParsifalRegissørMünchen(SO)Dir.: Nagano;
mar 13  Tristan und IsoldeRegissørMünchen(SO)Dir.: Nagano;
feb-mar 13  La traviataRegissørLondon(ENO)Dir.: M Hofstetter;
jan-jun 13  Cosi fan tutteRegissørLeipzigDir.: Bramall;
jan-feb 13  GotterdammerungRegissørStuttgartDir.: Marc Soustrot;
jan-feb 13  Don CarlosRegissørHamburg(SO)Dir.: Alexander Joel;
des 12-jan 13  Die ZauberfloteRegissørStuttgartDir.: Sandner;
des 12-jan 13  La bohemeRegissørLeipzigDir.: W Lacey;
nov-des 12  MacbethRegissørLeipzigDir.: Foremny;
okt 12-jun 13  Eugene OneginRegissørBratislavaDir.: J Kyzlink;
okt-nov 12  La traviataRegissørGraz(Buehnen)Dir.: Hindoyan;
mai-jun 12  ElektraRegissørStuttgartDir.: Georg Fritzsch;
apr 12  ParsifalRegissørMünchen(SO)Dir.: Nagano;
mar-jun 12  AlcesteRegissørLeipzigDir.: Bramall;
mar-jun 12  Iphigenie en AulideRegissørLeipzigDir.: Foremny;
feb-jun 12  Eugene OneginRegissørBratislavaDir.: Selecký / J Kyzlink / Tužinský;
jan-jul 12  La traviataRegissørNürnbergDir.: Marcus Bosch;
jan 12  Der fliegende HollanderRegissørMünchen(SO)Dir.: Kazushi Ono;
des 11-jul 12  Cosi fan tutteRegissørLeipzigDir.: Bramall;
des 11-jan 12  Don CarlosRegissørHamburg(SO)Dir.: Alexander Joel;
des 11  From the House of the DeadRegissørWien(SO)Dir.: Welser-Möst;
des 11-apr 12  MacbethRegissørLeipzigDir.: U Schirmer / W Lacey;
nov-des 11  La bohemeRegissørLeipzigDir.: Foremny / W Lacey;
nov 11-feb 12  Pikovaya DamaRegissørGraz(Buehnen)Dir.: Tecwyn Evans;
sep-nov 11  SalomeRegissørGöteborgDir.: Patrik Ringborg;
sep 11-apr 12  Eugene OneginRegissørLeipzigDir.: Foremny;
jul 11  Tristan und IsoldeRegissørMünchen(Fest)Dir.: Nagano;
jun 11  AidaRegissørGentDir.: D Jurowski;
jun-jul 11  From the House of the DeadRegissørZurich(Oper)Dir.: Metzmacher;
mai 11  Der FreischutzRegissørBarcelona(Liceu)Dir.: M Boder / R Reimer;
apr-jun 11  ElektraRegissørLeipzigDir.: U Schirmer;
apr-mai 11  AidaRegissørLeipzigDir.: A Schüller;
apr 11  ParsifalRegissørMünchen(SO)Dir.: Nagano;
mar-jun 11  Cosi fan tutteRegissørLeipzigDir.: Stoehr / W Lacey;
jan-mai 11  La traviataRegissørGraz(Buehnen)Dir.: Tecwyn Evans;
jan 11  Das Land des LachelnsRegissørBerlin(Komische)Dir.: János Kovács;
des 10-jan 11  Don GiovanniRegissørBerlin(Komische)Dir.: Foremny / Numajiri;
nov 10-jan 11  Iphigenie en AulideRegissørLeipzigDir.: Nicholas Kok / W Lacey;
nov 10-jun 11  TannhauserRegissørDresden(SSO)Dir.: Schneider.cond / Blunier;
nov-des 10  AlcesteRegissørLeipzigDir.: Carignani;
nov-des 10  La bohemeRegissørLeipzigDir.: U Schirmer / A Schüller;
sep 10-jun 11  Madama ButterflyRegissørBratislavaDir.: Selecký / Oliver von Dohnányi / Leginus / Marco Munari;
sep 10-apr 11  Eugene OneginRegissørBratislavaDir.: Selecký / J Kyzlink / Tužinský;
sep 10-apr 11  Eugene OneginRegissørLeipzigDir.: A Schüller;