Rita Kapfhammer, mezzo :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Rita Kapfhammer

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 ZAV-KV Koeln[d Sveits Østerrike(ne)]
 Bluemel[Tyskland]


Hjemmeside/annen web-side
 Foreslå et tillegg eller en rettelse

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 jan-jun 15  Das RheingoldFricka deDessau(Theater)Dir.: Antony Hermus; Prod.: A Bücker 
 nov 14-mai 15  CarmenCarmen frDessau(Theater)Dir.: D Carlberg; Prod.: Eimer / A Bücker 
 okt 14-jan 15  Die ZirkusprinzessinFürstin Fedora PalinskaDessau(Theater)Dir.: W Kluge; Prod.: Dosch 
 sep 14-jun 15  Die WalkureFricka deDessau(Theater)Dir.: Antony Hermus; Prod.: A Bücker 
 mar-jun 14  Lady Macbeth of MtsenskSonetkaDessau(Theater)Dir.: Antony Hermus; Prod.: Horstkotte 
 jan-mai 14  Die ZirkusprinzessinFürstin Fedora PalinskaDessau(Theater)Dir.: W Kluge; Prod.: Dosch 
 des 13-jun 14  EsclarmondeParséïs frDessau(Theater)Dir.: D Carlberg / W Kluge; Prod.: Hovenbitzer 
 okt 13  RequiemMezzosopranMeiningenDir.: McFall;
 okt 13-apr 14  NormaAdalgisa itDessau(Theater)Dir.: D Carlberg; Prod.: A Bücker 
 mar-jun 13  SiegfriedErda deDessau(Theater)Dir.: Antony Hermus; Prod.: A Bücker 
 okt 12  Un ballo in mascheraUlricaMeiningenDir.: Philippe Bach; Prod.: A Haag 
 sep 12-mai 13  AidaAmneris itDessau(Theater)Dir.: Antony Hermus; Prod.: C von Götz 
jun 12  The Cunning Little VixenFrau des FörstersMünchen(ST)Dir.: Kowalewitz; Prod.: Rosamund Gilmore 
mai-jun 12  GotterdammerungWaltrauteDessau(Theater)Dir.: Antony Hermus; Prod.: A Bücker 
mai-jun 12  GotterdammerungFloßhildeDessau(Theater)Dir.: Antony Hermus; Prod.: A Bücker 
mai-jun 12  Gotterdammerung1. NornDessau(Theater)Dir.: Antony Hermus; Prod.: A Bücker 
apr-jul 12  Un ballo in mascheraUlrica itMeiningenDir.: Steinitz / Gogou; Prod.: A Haag 
jan-apr 12  L'italiana in AlgeriIsabella itMünchen(ST)Dir.: Lukas Beikircher; Prod.: Enzinger 
nov 11-jan 12  Hansel und GretelGertrudMünchen(ST)Dir.: Lukas Beikircher; Prod.: Kertz 
nov 11-apr 12  The MikadoKatishaMünchen(ST)Dir.: Reiners; Prod.: Holger Seitz 
nov 11-apr 12  Die Omama im ApfelbaumOmamaMünchen(ST)Dir.: Reiners; Prod.: Holger Seitz 
okt-des 11  The Love for Three OrangesFata MorganaMünchen(ST)Dir.: Ptashnikov; Prod.: I Karaman 
okt 11-feb 12  Prodana nevestaLudmillaMünchen(ST)Dir.: Lukas Beikircher; Prod.: Baumgardt 
sep 11-jun 12  Die Zauberflote3. DameMünchen(ST)Dir.: Reiners; Prod.: Rosamund Gilmore 
mai-jul 11  The Pirates of PenzanceRuthMünchen(ST)Dir.: Kowalewitz / J Andresen; Prod.: Holger Seitz 
mai-jul 11  The Love for Three OrangesFata MorganaMünchen(ST)Prod.: I Karaman 
apr-jun 11  Vec MakropulosEmilia MartyMünchen(ST)Dir.: Ptashnikov; Prod.: Ulrich Peters 
jan-jun 11  L'italiana in AlgeriIsabella itMünchen(ST)Dir.: Lukas Beikircher; Prod.: Enzinger 
des 10-jan 11  Hansel und GretelGertrudMünchen(ST)Dir.: Ptashnikov; Prod.: Kertz 
nov 10-mar 11  CarmenCarmenMünchen(ST)Dir.: Lukas Beikircher; Prod.: Schölch 
okt-des 10  Die Omama im ApfelbaumOmamaMünchen(ST)Dir.: Reiners; Prod.: Holger Seitz 
okt 10-feb 11  MarthaNancyMünchen(ST)Dir.: Ptashnikov; Prod.: Loriot 
sep 10-mai 11  Die Zauberflote3. DameMünchen(ST)Dir.: David Stahl; Prod.: Rosamund Gilmore