Thomas Blondelle, tenor :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Thomas Blondelle

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 Artista International[Gen, Verden]

Hjemmeside/annen web-side
 http://www.thomasblondelle.com

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 mai-jun 15  The Love for Three OrangesDer PrinzBerlin(Deutsche)Dir.: Sloane; Prod.: Carsen 
 apr-mai 15  Romeo et JulietteTenor frBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Sasha Waltz 
 jan-feb 15  Lady Macbeth of MtsenskSinowij Borissowitsch Ismailow ruBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Tandberg 
 des 14-feb 15  TannhauserWalther von der Vogelweide deBerlin(Deutsche)Dir.: Axel Kober / Runnicles; Prod.: Kirsten Harms 
 des 14-jun 15  Die ZauberfloteTaminoBerlin(Deutsche)Dir.: Gnann / Nicholas Carter; Prod.: Günter Krämer 
 nov-des 14  FalstaffDr Cajus itBerlin(Deutsche)Dir.: S Solyom; Prod.: Loy 
 nov 14  The Rape of LucretiaMale Chorus enBerlin(Deutsche)Dir.: Nicholas Carter; Prod.: Fiona Shaw 
 okt 14  Ariadne auf NaxosDer TanzmeisterBerlin(Deutsche)Dir.: U Schirmer;
 aug 14  SalomeNarrabothLondon(Proms)Dir.: Runnicles;
 jul 14  Silent NightNikolaus SprinkCincinnatiDir.: Abell; Prod.: Simonson 
 mai-jun 14  Billy BuddDer Neuling enBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: D Alden 
 mar-jun 14  Don GiovanniDon Ottavio itBerlin(Deutsche)Dir.: Layer; Prod.: Roland Schwab 
 mar-mai 14  Lucia di LammermoorNormannoBerlin(Deutsche)Dir.: G Calvo / Repušić; Prod.: Sanjust 
 jan-feb 14  Der fliegende HollanderErikStrasbourg(Opera)Dir.: Marko Letonja; Prod.: Nicolas Brieger 
 nov 13-jan 14  FalstaffDr Cajus itBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Loy 
 okt 13-mai 14  Die ZauberfloteTamino deBerlin(Deutsche)Dir.: Repušić / Gnann; Prod.: Günter Krämer 
 okt-nov 13  MacbethMacduff itBerlin(Deutsche)Dir.: Arrivabeni; Prod.: Carsen 
 sep 13-jan 14  Das RheingoldFroh deBerlin(Deutsche)Dir.: Rattle / Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
 sep-des 13  NabuccoIsmaele itBerlin(Deutsche)Dir.: A Battistoni / Spaulding; Prod.: Keith Warner 
 aug 13  Das RheingoldFrohLuzern(Fest)Dir.: Jonathan Nott;
 aug 13  TannhauserWalther von der Vogelweide deLondon(Proms)Dir.: Runnicles;
jul 13  Ariadne auf NaxosDer Tanzmeister deMünchen(Fest)Dir.: Bertrand de Billy; Prod.: Carsen 
jun 13  AttilaUldino itBerlin(Deutsche)Dir.: Pinchas Steinberg;
jun 13  Die Meistersinger von NurnbergDavidAmsterdam(NO)Dir.: Marc Albrecht; Prod.: D Alden 
mai 13  Der fliegende HollanderGeorgBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles;
mar-apr 13  Die Meistersinger von NurnbergDavid deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
jan-feb 13  Peter GrimesBob Boles enBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: D Alden 
jan 13  Don GiovanniDon Ottavio itBerlin(Deutsche)Dir.: G Calvo; Prod.: Roland Schwab 
jan 13  Das RheingoldFrohMünchen(SO)Dir.: Nagano; Prod.: Kriegenburg 
des 12-jan 13  Lucia di LammermoorLord Arturo Bucklaw itBerlin(Deutsche)Dir.: G Calvo; Prod.: Sanjust 
des 12-apr 13  The Love for Three OrangesDer Prinz frBerlin(Deutsche)Dir.: Sloane; Prod.: Carsen 
nov 12-apr 13  CarmenLe Remendado frBerlin(Deutsche)Dir.: J Lacombe / Spaulding; Prod.: P Beauvais / Schuhmacher 
nov 12-mai 13  Die ZauberfloteTamino deBerlin(Deutsche)Dir.: Gnann / Repušić; Prod.: Günter Krämer 
jul 12  Das RheingoldFroh deMünchen(Fest)Dir.: Nagano; Prod.: Kriegenburg 
jun 12  Il trovatoreRuiz itBerlin(Deutsche)Dir.: A Battistoni;
mai 12  I due FoscariBarbarigo itBerlin(Deutsche)Dir.: Rizzi-Brignoli;
mar 12  MacbethMacduffBerlin(Deutsche)Dir.: Repušić; Prod.: Carsen 
mar 12  CandideAlchimist / Großinquisitor / Sultan Achmed / Crook enBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles;
feb 12  Das RheingoldFrohMünchen(SO)Dir.: Nagano; Prod.: Kriegenburg 
jan-jun 12  La traviataGastone itBerlin(Deutsche)Dir.: Rogister / Erik Nielsen; Prod.: Götz Friedrich 
des 11  Die FledermausGabriel von EinsenteinBraunschweigDir.: Menskes; Prod.: Enzinger 
nov 11-jun 12  Lucia di LammermoorNormanno itBerlin(Deutsche)Dir.: G Calvo / Rizzi-Brignoli; Prod.: Sanjust 
nov 11-jun 12  Die ZauberfloteTamino deBerlin(Deutsche)Dir.: Foremny / Keast / Rogister; Prod.: Günter Krämer 
okt-des 11  TannhauserWalther von der Vogelweide deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Kirsten Harms 
okt 11  Ariadne auf NaxosDer TanzmeisterMünchen(SO)Dir.: Nagano; Prod.: Carsen 
sep 11  Das RheingoldFroh deBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Götz Friedrich 
sep-nov 11  Wiener BlutBalduin Graf Zedlau itWien(Volk)Dir.: Eschwé / G Prießnitz; Prod.: Enzinger 
aug 11  ZaideTenorSchleswig-HolsteinDir.: L Hager; Prod.: Karasek 
jun-jul 11  MacbethMalcolm itBerlin(Deutsche)Dir.: Maurizio Benini; Prod.: Carsen 
apr-jul 11  CarmenLe Remendado frBerlin(Deutsche)Dir.: Rogister; Prod.: Schuhmacher 
mar-apr 11  Ariadne auf NaxosDer Tanzmeister deBerlin(Deutsche)Dir.: J Lacombe; Prod.: Carsen 
feb-apr 11  OtelloCassio itBerlin(Deutsche)Dir.: Runnicles; Prod.: Kriegenburg 
feb 11  Dialogues des CarmelitesChevalier de la Force frBerlin(Deutsche)Dir.: Y Abel; Prod.: Günter Krämer 
jan-feb 11  Marie VictoireL'Abbé frBerlin(Deutsche)Dir.: M Jurowski; Prod.: Schaaf 
jan-apr 11  Die Liebe der DanaeMerkur deBerlin(Deutsche)Dir.: Litton; Prod.: Kirsten Harms 
nov 10-mar 11  Die FledermausGabriel von EinsteinBraunschweigDir.: Menskes; Prod.: Enzinger 
nov 10-mai 11  Die ZauberfloteTamino deBerlin(Deutsche)Dir.: Rogister / Foremny; Prod.: Günter Krämer 
okt-nov 10  Szenen aus dem Leben der Heiligen JohannaSt. Michael deBerlin(Deutsche)Dir.: U Schirmer; Prod.: A Mahler / C Hegemann / Schuhmacher 
sep 10-jun 11  ToscaSpoletta itBerlin(Deutsche)Dir.: Alexander Joel; Prod.: Barlog