Zdenek Plech, bass :: Spilleplan 
*Hjemmeside     >Operabase Professional 
Vis instruksjoner
 Artist: Høres ut som

Zdenek Plech

Spilleplan
Repertoar
Bilder
Biografi
Kontakt
Agent-informasjon
 RKM[var(ne)]
 ArcoDiva


Hjemmeside/annen web-side
 Foreslå et tillegg eller en rettelse

 Informasjon fra operahuset  Debut
 Informasjon fra agent/artist  Rolledebut
Fra  / Til Opera  Rolle  Sted 
 jun 15  MacbethBancoPraha(Statni)Dir.: Štrunc; Prod.: Čičvák 
 mar-mai 15  Boris GodunovVarlaamPraha(Narodni)Dir.: Petr Kofroň; Prod.: Keprtová 
 mar-apr 15  TannhauserBiterolfPraha(Statni)Dir.: Hilary Griffiths / R Hein; Prod.: Andrejs Žagars 
 feb-jun 15  La traviataIl dottor GrenvilPraha(Narodni)Prod.: Jana Kališová 
 des 14  Nova zemeKarpuchaPraha(Narodni)Dir.: Petr Kofroň; Prod.: Bambušek 
 nov 14-jun 15  The Two WidowsMumlalPraha(Narodni)Prod.: J Nekvasil 
 nov 14-jun 15  The Devil and KateLuciferPraha(Narodni)Dir.: Chalupecký; Prod.: Marián Chudovský 
 sep 14-jun 15  Prodana nevestaKecalPraha(Narodni)Dir.: J Kyzlink / Švec; Prod.: Magdalena Švecová 
 sep 14-jun 15  RusalkavodníkPraha(Statni)Dir.: Chalupecký / Štrunc; Prod.: Zdeněk Troška 
 sep 14-jun 15  JakobinFilipPraha(Narodni)Dir.: Zbyněk Müller / Švec; Prod.: Jiří Heřman 
 aug 14-jun 15  Le nozze di FigaroBartoloPraha(Estates)Dir.: Jakub Klecker / Chalupecký / Robert Jindra; Prod.: Josef Průdek 
 aug 14  AidaRamfisPraha(Statni)Dir.: Leginus; Prod.: Petar Selem 
 aug 14  AidaIl rePraha(Statni)Dir.: Leginus; Prod.: Petar Selem 
 jun 14-mai 15  The Devil's WallBenešOstravaDir.: Robert Jindra; Prod.: J Nekvasil 
 feb 14  GlorianaBallad Singer csPraha(Narodni)Dir.: Zbyněk Müller / Chalupecký; Prod.: Jiří Heřman 
 jan-mai 14  TannhauserBiterolf dePraha(Statni)Dir.: Hilary Griffiths / R Hein; Prod.: Andrejs Žagars 
 nov 13-mar 14  Die Entfuhrung aus dem SerailOsmin dePraha(Estates)Dir.: Netopil / Švec / Chalupecký; Prod.: J Lauwers 
 nov 13-mar 14  La traviataMarkýz d'ObignyBrnoDir.: J Kyzlink; Prod.: Zbyněk Srba 
 nov 13-jun 14  Prodana nevestaKecalBrnoDir.: Vronský / Jakub Klecker / J Kyzlink; Prod.: Havelka 
 okt 13-jun 14  RusalkaWater Goblin csPraha(Statni)Dir.: František Drs / Lenárd / Štrunc / Chalupecký; Prod.: Zdeněk Troška 
 sep 13-mai 14  Don GiovanniIl CommendatoreBrnoDir.: Feranec; Prod.: B Berger-Gorski 
 sep 13-mai 14  JakobinFilip csPraha(Narodni)Dir.: Zbyněk Müller / Netopil / Švec; Prod.: Jiří Heřman 
 sep 13-jun 14  Prodana nevestaKecal csPraha(Narodni)Dir.: Lenárd / Švec / Chalupecký; Prod.: Magdalena Švecová 
 sep 13-mai 14  The Two WidowsMumlalPraha(Narodni)Dir.: Robert Jindra; Prod.: J Nekvasil 
 sep 13-jun 14  Die ZauberfloteSarastro csPraha(Estates)Dir.: Chalupecký / Švec; Prod.: Radok 
 sep 13-jun 14  Die ZauberfloteDer Sprecher csPraha(Estates)Dir.: Chalupecký / Švec; Prod.: Radok 
 sep-des 13  Don CarlosUn frate itPraha(Statni)Dir.: J Kyzlink / R Hein; Prod.: Schweigkofler 
 sep-des 13  Don CarlosIl Grande Inquisitore itPraha(Statni)Dir.: J Kyzlink / R Hein; Prod.: Schweigkofler 
 sep 13-jun 14  AidaRamfis itPraha(Narodni)Dir.: Zbyněk Müller / J Kyzlink; Prod.: Steffen Piontek 
 aug 13-mai 14  Le nozze di FigaroBartoloPraha(Estates)Dir.: Netopil / Chalupecký / Robert Jindra; Prod.: Josef Průdek 
 jun 13  The Two WidowsMumlal csLitomyslDir.: Robert Jindra; Prod.: J Nekvasil 
 mai-jun 13  The Two WidowsMumlal csPraha(Narodni)Dir.: Robert Jindra; Prod.: J Nekvasil 
 mai-jun 13  Don GiovanniIl Commendatore itBrnoDir.: Feranec; Prod.: B Berger-Gorski 
 mar-jun 13  Don CarlosUn frate itPraha(Statni)Dir.: J Kyzlink / R Hein; Prod.: Schweigkofler 
 mar-jun 13  Don CarlosIl Grande Inquisitore itPraha(Statni)Dir.: J Kyzlink / R Hein; Prod.: Schweigkofler 
 okt 12-jun 13  Prodana nevestaKecal csPraha(Narodni)Dir.: Lenárd / Švec / Chalupecký; Prod.: Magdalena Švecová 
 okt 12-jun 13  Prodana nevestaKecalBrnoDir.: Vronský / J Kyzlink; Prod.: Havelka 
 sep 12-jun 13  Le nozze di FigaroBartoloPraha(Estates)Dir.: Netopil / Chalupecký / Robert Jindra; Prod.: Josef Průdek 
 sep 12-jun 13  RusalkaWater Goblin csPraha(Statni)Dir.: František Drs / Lenárd / Štrunc / Chalupecký; Prod.: Zdeněk Troška 
 sep 12-jun 13  JakobinFilipPraha(Narodni)Dir.: Zbyněk Müller / Netopil / Švec; Prod.: Jiří Heřman 
 sep 12-mai 13  Les contes d'HoffmannLutherPraha(Narodni)Dir.: Zbyněk Müller; Prod.: Havelka 
 sep 12-mai 13  Les contes d'HoffmannCrespelPraha(Narodni)Dir.: Zbyněk Müller; Prod.: Havelka 
 aug 12-apr 13  Die Entfuhrung aus dem SerailOsminPraha(Estates)Dir.: Netopil / Švec / Chalupecký; Prod.: J Lauwers 
 aug 12-jun 13  Die ZauberfloteSarastroPraha(Estates)Dir.: Chalupecký / Švec; Prod.: Radok 
 aug 12-jun 13  Die ZauberfloteDer SprecherPraha(Estates)Dir.: Chalupecký / Švec; Prod.: Radok 
mar-mai 12  GlorianaA Blind Ballad SingerPraha(Narodni)Dir.: Zbyněk Müller / Robert Jindra; Prod.: Jiří Heřman 
jan-mai 12  MacbethBancoBrnoDir.: Damian Iorio / Olos; Prod.: B Berger-Gorski 
des 11-mai 12  Prodana nevestaKecalBrnoDir.: Vronský / J Kyzlink; Prod.: Havelka 
nov 11-mar 12  Les contes d'HoffmannLutherPraha(Narodni)Dir.: Zbyněk Müller; Prod.: Havelka 
nov 11-mar 12  Les contes d'HoffmannCrespelPraha(Narodni)Dir.: Zbyněk Müller; Prod.: Havelka 
okt 11-mai 12  Le nozze di FigaroBartoloPraha(Estates)Dir.: Chalupecký / Netopil; Prod.: Josef Průdek 
okt 11-jun 12  JakobinFilipPraha(Narodni)Dir.: Netopil / Zbyněk Müller; Prod.: Jiří Heřman 
sep 11-mai 12  Die ZauberfloteSarastro/SpeakerPraha(Estates)Dir.: Švec / Chalupecký; Prod.: Radok 
sep 11-mai 12  Prodana nevestaKecalPraha(Narodni)Dir.: Lenárd / Švec; Prod.: Magdalena Švecová 
sep-des 11  AidaRamfisPraha(Narodni)Dir.: Zbyněk Müller; Prod.: Steffen Piontek 
sep 11  Les contes d'HoffmannLuther, CrespelPafosDir.: Zbynĕk Müller; Prod.: Havelka 
aug 11-mai 12  Die Entfuhrung aus dem SerailOsminPraha(Estates)Dir.: Netopil / Švec; Prod.: J Lauwers 
aug-des 11  Don GiovanniMasetto itPraha(Estates)Dir.: Zbyněk Müller / Robert Jindra / Chalupecký; Prod.: Václav Kašlík / J Nekvasil 
mai-jun 11  Die Entfuhrung aus dem SerailOsminPraha(Estates)Dir.: Netopil; Prod.: J Lauwers 
jan-feb 11  Idomeneo re di CretaLa vocePraha(Estates)Dir.: Netopil; Prod.: Yoshi Oida 
des 10-apr 11  Die ZauberfloteSarastro csPraha(Estates)Dir.: Švec; Prod.: Radok 
des 10-jul 11  L'elisir d'amoreDulcamaraPraha(Narodni)Dir.: Švec; Prod.: Sandroni / Flory 
sep 10  ArianeOld manPraha(Narodni)Dir.: Netopil;
sep 10  Le RossignolBuddhist priestPraha(Narodni)Dir.: Netopil;
sep 10-apr 11  Prodana nevestaKecal csPraha(Narodni)Dir.: Lenárd / Švec; Prod.: Magdalena Švecová 
sep 10-jun 11  AidaRamfisPraha(Narodni)Dir.: Zbyněk Müller; Prod.: Steffen Piontek 
sep 10-apr 11  Don GiovanniMasetto itPraha(Estates)Dir.: Zbyněk Müller / Robert Jindra / Chalupecký; Prod.: Václav Kašlík / J Nekvasil 
sep 10-jun 11  Le nozze di FigaroBartolo itPraha(Estates)Dir.: Netopil / Chalupecký / Robert Jindra; Prod.: Josef Průdek 
sep 10-mai 11  Les contes d'HoffmannLutherPraha(Narodni)Dir.: Swierczewski / Zbyněk Müller; Prod.: Havelka 
sep 10-mai 11  Les contes d'HoffmannCrespelPraha(Narodni)Dir.: Swierczewski / Zbyněk Müller; Prod.: Havelka 
mai-jun 10  Idomeneo re di CretaLa vocePraha(Estates)Dir.: Netopil; Prod.: Yoshi Oida 
mar-mai 10  Les contes d'HoffmannCrespel/ LutherPraha(Narodni)Dir.: Swierczewski / Zbyněk Müller; Prod.: Havelka 
des 09-mai 10  Die ZauberfloteSarastro / The Speaker csPraha(Estates)Dir.: Švec; Prod.: Radok 
nov-des 09  FalstaffPistola itPraha(Narodni)Dir.: Feranec / Robert Jindra; Prod.: Huba 
nov 09  Salome1. SoldierPraha(Narodni)Dir.: Netopil;
okt-des 09  MacbethBanco itBrnoDir.: Olos; Prod.: B Berger-Gorski 
okt 09-feb 10  Eugene OneginGremin ruPraha(Narodni)Dir.: J Fiore; Prod.: A Serban 
sep 09-apr 10  AidaRamfisPraha(Narodni)Dir.: Zbyněk Müller; Prod.: Steffen Piontek 
sep 09-mai 10  Prodana nevestaKecal csPraha(Narodni)Dir.: Lenárd / Švec; Prod.: Magdalena Švecová 
sep 09-mai 10  Don GiovanniMasetto itPraha(Estates)Dir.: Zbyněk Müller / Robert Jindra; Prod.: Václav Kašlík / J Nekvasil 
sep 09-jun 10  Le nozze di FigaroBartolo itPraha(Estates)Dir.: Feranec / Chalupecký / Zbyněk Müller; Prod.: Josef Průdek 
apr-mai 09  TajemstviMalinaPraha(Narodni)Dir.: Zbyněk Müller; Prod.: J Nekvasil 
mar 09  JuliettaNoRoleLondon(Barbican)Dir.: Bělohlávek;
mar-mai 09  Eugene OneginGreminPraha(Narodni)Dir.: J Fiore; Prod.: A Serban 
jan-feb 09  NaganoCanadian forward, 2. servantPraha(Estates)Dir.: Chalupecký; Prod.: Havelka 
des 08-mai 09  Prodana nevestaKecalBrnoDir.: Vronský / J Kyzlink; Prod.: Havelka 
sep 08-jun 09  Prodana nevestaKecalPraha(Narodni)Dir.: Lenárd; Prod.: Magdalena Švecová 
sep 08-jun 09  Don GiovanniMasettoPraha(Estates)Dir.: Zbyněk Müller / Robert Jindra; Prod.: Václav Kašlík / J Nekvasil 
sep 08-mai 09  Der ZigeunerbaronZsupanBrnoDir.: Stych; Prod.: Stych