Albert Pesendorfer, bas :: Urnik 
*Vstopna stran     >Operabase Professional 
Pokaži navodila
 Umetnik: Podoben

Albert Pesendorfer

Urnik
Repertoar
Fotografije
Biografija
Kontakt
Kontakt vodstva
 Opera4u[Gen, Svet]
 Alferink[var(ne)]
 Vladarski

Osebna / druge spletne strani
 http://www.albert-pesendorfer.com

 Informacije operne hiše  Prvenec organizacije
 Informacije agenta/umetnika  Prvenec vloge
Od  / Do Opera  Vloga  Lokacija 
 Apr-Maj 15  Don CarlosIl Grande Inquisitore itBerlin(Deutsche)D: Runnicles; D: Marco Arturo Marelli 
 Mar 15  Geschichten aus dem Wiener WaldZauberkönig deWien(Theater)D: HK Gruber; D: Sturminger 
 Mar 15  Eugene OneginFürst Gremin ruBerlin(Deutsche)D: Altinoglu; D: Götz Friedrich 
 Feb-Maj 15  Die WalkureHunding deLinz(LT)D: Dennis Russell Davies / Linton-France; D: Uwe Eric Laufenberg 
 Feb-Maj 15  GotterdammerungHagen deLinz(LT)D: Dennis Russell Davies / Ingensand; D: Uwe Eric Laufenberg 
 Dec 14-Apr 15  LohengrinHeinrich der Vogler deBerlin(Deutsche)D: Runnicles; D: K Holten 
 Dec 14  Der RosenkavalierBaron Ochs deBerlin(Deutsche)D: Runnicles; D: Götz Friedrich 
 Dec 14-Apr 15  TurandotTimur itBerlin(Deutsche)D: Repušić; D: Fioroni 
 Dec 14-Jun 15  Die ZauberfloteSarastroBerlin(Deutsche)D: Gnann / Nicholas Carter; D: Günter Krämer 
 Sep 14  Die Entfuhrung aus dem SerailOsminMünchen(SO)D: Trinks; D: Martin Duncan 
 Avg 14  L'Hirondelle inattendueDie Stimme vom Himmel frBregenz(Fest)D: Korsten; D: Stollwitzer 
 Jul-Avg 14  Die ZauberfloteSarastroBregenz(Fest)D: Patrick Summers / Hartmut Keil; D: Pountney 
 Jul-Avg 14  Geschichten aus dem Wiener WaldZauberkönig deBregenz(Fest)D: HK Gruber; D: Sturminger 
 Jun 14  GotterdammerungHagenBudapest(Mupa)D: dám Fischer; D: Hartmut Schörghofer 
 Maj-Jun 14  Billy BuddMr Flint enBerlin(Deutsche)D: Runnicles; D: D Alden 
 Maj 14  Tristan und IsoldeKönig Marke deBerlin(Deutsche)D: Runnicles; D: Vick 
 Apr-Jul 14  Die WalkureHundingNürnbergD: Marcus Bosch; D: Schmiedleitner 
 Apr 14  ParsifalTiturel deBerlin(Deutsche)D: Axel Kober; D: Philipp Stölzl / Kurotschka 
 Mar-Jun 14  Die WalkureHunding deLinz(LT)D: Dennis Russell Davies / Linton-France; D: Uwe Eric Laufenberg 
 Mar-Jun 14  Don GiovanniIl Commendatore itBerlin(Deutsche)D: Layer; D: Roland Schwab 
 Feb 14  Der RosenkavalierBaron Ochs deLuxembourgD: Soltesz; D: Christoph Waltz 
 Jan 14  Der RosenkavalierBaron Ochs deGentD: D Jurowski; D: Christoph Waltz 
 Dec 13  Der RosenkavalierBaron Ochs deAntwerpen(Vlaamse)D: D Jurowski / Philipp Pointner; D: Christoph Waltz 
 Okt-Nov 13  Don CarlosIl Grande Inquisitore itBerlin(Deutsche)D: Runnicles; D: Marco Arturo Marelli 
 Okt 13-Jul 14  Die Meistersinger von NurnbergHans SachsHannoverD: Kamensek; D: Olivier Tambosi 
 Okt 13-Maj 14  Die ZauberfloteSarastro deBerlin(Deutsche)D: Repušić / Gnann; D: Günter Krämer 
 Okt-Nov 13  MacbethBanco itBerlin(Deutsche)D: Arrivabeni; D: Carsen 
 Sep 13-Jan 14  SiegfriedAlberich deBerlin(Deutsche)D: Rattle; D: Götz Friedrich 
 Sep 13  Der Ring an 1 AbendBassLinz(Bruckner)D: Dennis Russell Davies;
 Sep 13-Jan 14  Das RheingoldFafner deBerlin(Deutsche)D: Rattle / Runnicles; D: Götz Friedrich 
 Sep 13  Don CarlosFilippo IIErfurt(Theater)D: Manlio Benzi; D: Poda 
 Jul-Avg 13  Die ZauberfloteSarastroBregenz(Fest)D: Patrick Summers / Hartmut Keil; D: Pountney 
 Jun 13  Die Meistersinger von NurnbergHans SachsHannoverD: Kamensek; D: von Peter 
 Apr 13  RigolettoSparafucile itBerlin(Deutsche)D: Heras-Casado / Gnann; D: J Bosse 
 Mar-Apr 13  Die Meistersinger von NurnbergVeit Pogner deBerlin(Deutsche)D: Runnicles; D: Götz Friedrich 
 Feb-Mar 13  LohengrinHeinrich der Vogler deBerlin(Deutsche)D: Runnicles; D: K Holten 
 Feb-Maj 13  LohengrinHeinrich der VoglerWiesbadenD: Hamar / Bollon; D: Kirsten Harms 
 Jan-Feb 13  Peter GrimesHobson enBerlin(Deutsche)D: Runnicles; D: D Alden 
 Jan 13  Don GiovanniIl Commendatore itBerlin(Deutsche)D: G Calvo; D: Roland Schwab 
 Dec 12-Mar 13  TannhauserLandgraf Hermann deBerlin(Deutsche)D: U Schirmer; D: Kirsten Harms 
 Dec 12-Apr 13  The Love for Three OrangesKönig Treff frBerlin(Deutsche)D: Sloane; D: Carsen 
 Nov 12-Maj 13  Die ZauberfloteSarastro deBerlin(Deutsche)D: Gnann / Repušić; D: Günter Krämer 
 Okt 12-Apr 13  ParsifalTiturel deBerlin(Deutsche)D: Runnicles; D: Philipp Stölzl / Kurotschka 
 Sep 12-Maj 13  ParsifalGurnemanzLubeckD: Brogli-Sacher; D: Pilavachi 
Jun 12  SiegfriedFafnerHannoverD: Wolfgang Bozic; D: Kosky 
Jun 12  Das RheingoldFasoltHannoverD: Kamensek; D: Kosky 
Maj-Jun 12  GotterdammerungHagenHannoverD: Wolfgang Bozic; D: Kosky 
Maj-Jun 12  Die WalkureHundingHannoverD: Kamensek; D: Kosky 
Apr-Maj 12  LohengrinHeinrich der VoglerWiesbadenD: Piollet; D: Kirsten Harms 
Apr 12  ParsifalGurnemanz deBudapest(SO)D: Eschenbach; D: Mikó 
Mar-Maj 12  Die Teufel von LoudunVater RangierHannoverD: Klingele; D: Kovalik 
Feb-Mar 12  Der RosenkavalierBaron OchsWiesbadenD: Piollet; D: R Ackermann 
Feb-Mar 12  Die Entfuhrung aus dem SerailOsminHannoverD: Repušić; D: Kerkhof 
Jan 12  TannhauserHermannHannoverD: Repušić; D: Himmelmann 
Jan-Maj 12  Der FreischutzKaspar deErfurt(Theater)D: Gugerbauer; D: Horwitz 
Nov 11-Jan 12  Der RosenkavalierBaron Ochs deEssenD: Soltesz; D: Anselm Weber 
Okt 11-Jan 12  Die Meistersinger von NurnbergHans SachsNürnbergD: Marcus Bosch; D: Mouchtar-Samorai 
Avg-Sep 11  Die ZauberfloteSarastroErfurt(Domstufen)D: Gugerbauer; D: Montavon 
Jun 11  Die WalkureHundingHannoverD: de Veer / Wolfgang Bozic; D: Kosky 
Jun-Jul 11  OtelloLodovico itHannoverD: Jahbom Koo; D: Nicolas Brieger 
Jun-Jul 11  GotterdammerungHagenHannoverD: Wolfgang Bozic; D: Kosky 
Apr-Jun 11  SiegfriedFafnerHannoverD: Wolfgang Bozic; D: Kosky 
Mar 11  Der RosenkavalierBaron OchsWiesbadenD: Piollet; D: R Ackermann 
Mar-Apr 11  TurandotTimur itHannoverD: Wolf.cond / Mario de Rose; D: Thomas Bischoff 
Jan-Maj 11  FalstaffSir John Falstaff itHannoverD: Repušić; D: Olivier Tambosi 
Dec 10-Feb 11  Die ZauberfloteSarastroHannoverD: Gregor Bühl; D: Stöppler 
Okt-Nov 10  Der RosenkavalierBaron OchsHannoverD: Wolfgang Bozic / de Veer; D: Nel 
Okt 10-Jun 11  Das RheingoldFasoltHannoverD: de Veer / Wolfgang Bozic; D: Kosky 
Okt 10  FidelioDon FernandoLinz(Bruckner)D: Dennis Russell Davies;
Sep 10-Jul 11  Die Entfuhrung aus dem SerailOsminHannoverD: Repušić; D: Kerkhof 
Sep-Okt 10  Die Meistersinger von NurnbergHans Sachs deLinz(LT)D: Dennis Russell Davies; D: Olivier Tambosi 
Jul-Avg 10  Die ZauberfloteSarastroSt MargarethenD: Schoots / Wolfgang Gröhs / J Hattori; D: Waba 
Maj-Jun 10  Die WalkureHundingHannoverD: Wolfgang Bozic; D: Kosky 
Apr-Jun 10  RigolettoSparafucileHannoverD: Repušić / de Veer; D: Wiegand 
Mar-Maj 10  Der RosenkavalierBaron OchsDarmstadtD: Trinks; D: Peter Lund 
Jan-Apr 10  AgrippinaClaudio itErfurt(Theater)D: Samuel Bächli; D: Hampe 
Jan-Jun 10  Die Meistersinger von NurnbergHans SachsKielD: Georg Fritzsch; D: Hovenbitzer 
Nov 09-Jan 10  Der RosenkavalierBaron OchsHannoverD: Marcus Bosch / Wolfgang Bozic / de Veer; D: Nel 
Nov 09-Jun 10  Das RheingoldFasoltHannoverD: Wolfgang Bozic; D: Kosky 
Okt-Dec 09  Die ZauberfloteSarastroHannoverD: de Veer; D: Stöppler 
Okt 09  Peter GrimesHobsonHannoverD: de Veer; D: Kosky 
Sep-Dec 09  FidelioRoccoHannoverD: de Veer; D: Schmiedleitner 
Jul-Avg 09  RigolettoSparafucileSt MargarethenD: Schoots; D: Giacchieri 
Jun 09  FidelioRoccoHannoverD: Wolfgang Bozic; D: Schmiedleitner 
Mar-Maj 09  ParsifalGurnemanzErfurt(Theater)D: Gugerbauer; D: Montavon 
Feb-Mar 09  Don CarlosFilippo II frDarmstadtD: M Meister; D: Romero Mora 
Dec 08-Apr 09  Der RosenkavalierBaron OchsHannoverD: Wolfgang Bozic / de Veer; D: Nel 
Nov 08-Jan 09  Don CarlosFilippo IIHannoverD: de Veer; D: Nel 
Okt 08-Jan 09  Die ZauberfloteSarastroHannoverD: Wolf.cond / Mühlbach; D: Stöppler 
Okt-Dec 08  TurandotTimurHannoverD: Wolf.cond / Mario de Rose; D: Thomas Bischoff 
Sep-Nov 08  TannhauserHerrmannGraz(Buehnen)D: Dirk Kaftan; D: Himmelmann 
Jul-Avg 08  Kehraus um St StephanSebastian KundratherBregenz(Fest)D: John Axelrod; D: M Scheidl