Peter Bronder, tenori :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Peter Bronder

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Rayfield Allied[Gen, Maailma]
 Le Bureau[Ranska]
 In Art[Italia]


Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 Ehdota parannusta tai korjausta

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 maa 15  SiegfriedNoRoleBarcelona(Liceu)joht: Josep Pons; ohj: Carsen 
 syy 14  SalomeHerodesSão Paulo(Paulo)joht: Neschling; ohj: L Livia Sabag 
 tam-hel 14  ElektraAegisthBarijoht: Jonathan Nott; ohj: Amelio 
 mar 13  Das RheingoldMimeSão Paulo(Paulo)joht: L Malheiro; ohj: Heller-Lopes 
 hei 13  SiegfriedMime deLondon(Proms)joht: Barenboim;
 hei 13  Das RheingoldMime deLondon(Proms)joht: Barenboim;
 kes 13  SiegfriedMimeMilano(Scala)joht: Barenboim; ohj: Cassiers 
 kes 13  Das RheingoldMimeMilano(Scala)joht: Barenboim; ohj: Cassiers 
 tou 13  Rienzi, der letzte der TribunenRienzi deFrankfurt(Oper)joht: Sebastian Weigle;
 maa-huh 13  Das RheingoldMimeBerlin(UDL)joht: Barenboim; ohj: Cassiers 
 lok-mar 12  SiegfriedMime deMilano(Scala)joht: Barenboim; ohj: Cassiers 
 lok 12-huh 13  SiegfriedMimeBerlin(UDL)joht: Barenboim; ohj: Cassiers 
hei-elo 12  Andrea ChenierIncredibileBregenz(Fest)joht: U Schirmer / Calesso; ohj: Keith Warner 
tou-kes 12  Salome1. JudeLondon(RO)joht: Nelsons; ohj: McVicar 
tou 12  Das LiebesverbotLuzio deFrankfurt(Oper)joht: Sebastian Weigle;
hel-maa 12  Peter GrimesPeter Grimes enBielefeldjoht: Kalajdzic; ohj: Malkowsky 
jou 11-tam 12  PalestrinaGiovanni Pierluigi Palestrina deZurich(Oper)joht: Metzmacher; ohj: Jens Daniel Herzog 
mar 11  SiegfriedMimeBergen(BNO)joht: Nagano;
lok 11  Der RosenkavalierValzacchi deMilano(Scala)ohj: H Wernicke / Alejandro Stadler 
hei-elo 11  Andrea ChenierIncredibileBregenz(Fest)joht: U Schirmer / Calesso; ohj: Keith Warner 
maa-huh 11  Die ZauberfloteMonostatos deMilano(Scala)joht: R Böer; ohj: Kentridge 
jou 10  Der RosenkavalierValzacchi deMadrid(Real)joht: Jeffrey Tate; ohj: H Wernicke 
lok 10  Boris GodunovVasilij ŠujskijTorino(Regio)joht: Noseda; ohj: Konchalovsky 
kes-hei 10  PalestrinaGiovanni Pierluigi da PalestrinaFrankfurt(Oper)joht: Kirill Petrenko; ohj: H Kupfer 
huh 10  SalomeHerodesMadrid(Real)joht: López-Cobos; ohj: Carsen 
mar 09  AlcesteAdmeteLondon(Cadogan)joht: Collon;
lok 09  WozzeckHauptmannGentjoht: Brabbins; ohj: Guy Joosten 
syy-lok 09  WozzeckHauptmannAntwerpen(Vlaamse)joht: Brabbins; ohj: Guy Joosten 
kes-hei 09  PalestrinaAbdisuFrankfurt(Oper)joht: Kirill Petrenko; ohj: H Kupfer 
tam-hel 09  Vec MakropulosHauk-ŠendorfMilano(Scala)joht: Marko Letonja; ohj: Luca Ronconi 
jou 08-tam 09  Die Zauberflote1. PriesterWiesbadenjoht: C Heine / Bieringer; ohj: Lievi 
jou 08-tam 09  Die Zauberflote1. geharnischter MannWiesbadenjoht: C Heine / Bieringer; ohj: Lievi 
lok 08  Ariadne auf NaxosDer TanzmeisterBilbao(ABAO)joht: Stefan Anton Reck; ohj: Uwe Erik Laufenberg