František Zahradníček, bassobaritoni :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

František Zahradníček

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Ei tietoja kannassa

Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 http://www.frantisekzahradnicek.eu

 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 kes 16  CarokrajVelebobule / Junketberry + Chief CockatriceNational Theatre Prague, Prahajoht: Ivanović / David Svec; ohj: Petr Forman 
 kes 16  The Brandenburgers in BohemiaWolfram OlbramovičNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Jakub Klecker / Prášil; ohj: J Nekvasil 
 tou 16  From the House of the DeadGoryanchikovNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra / David Švec; ohj: Špinar 
 maa-hei 16  La traviataIl barone Douphol itState Opera, Prahajoht: R Hein / Leginus; ohj: Arnaud Bernard 
 lok 15-tou 16  Il barbiere di SivigliaDon BasilioState Opera, Prahajoht: E Dovico / Brauner; ohj: Otava 
 lok 15-huh 16  RigolettoMonterone itState Opera, Prahajoht: R Hein / Hilary Griffiths; ohj: Jernek 
 lok 15-tou 16  The Fiery AngelJohann FaustNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Jan Kučera; ohj: J Nekvasil 
 lok 15-maa 16  Cosi fan tutteDon AlfonsoNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra / Chalupecký; ohj: Martin Cičvák 
 syy 15-huh 16  Cert a KacaČert MarbuelNational Theatre Prague, Prahajoht: Chalupecký; ohj: Marián Chudovský 
 syy 15-kes 16  Le nozze di FigaroFigaroNational Theatre Prague, Prahajoht: Chalupecký / Robert Jindra / Jakub Klecker; ohj: Josef Průdek 
 syy 15-kes 16  La traviataIl barone DoupholNational Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller / J Kyzlink; ohj: Jana Kališová 
 syy 15-kes 16  Prodana nevestaMíchaNational Theatre Prague, Prahajoht: J Kyzlink / David Svec; ohj: Magdalena Svecová 
 syy 15-kes 16  Don GiovanniLeporelloNational Theatre Prague, Prahajoht: Chalupecký / David Svec; ohj: Kukučka / Trpišovský 
 syy 15-kes 16  CarmenZunigaNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra / Zbyněk Müller; ohj: Jozef Bednárik 
 syy 15-huh 16  JakobinFilipNational Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller / David Švec; ohj: Jiří Heřman 
 elo 15-tou 16  La bohemeSchaunard itState Opera, Prahajoht: Brauner / Štrunc; ohj: Havelka 
 hel-kes 15  The Fiery AngelJohann Faust ruNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Robert Jindra / Jan Kučera; ohj: J Nekvasil 
 hel-kes 15  La traviataIl barone DoupholNational Theatre Prague, Prahajoht: J Kyzlink / Zbyněk Müller; ohj: Jana Kališová 
 hel-kes 15  Die ZauberfloteDer SprecherNational Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller; ohj: V Morávek 
 jou 14-tam 15  Prodana nevestaMíchaJ K Tyl Theatre, Plzenjoht: Oliver von Dohnányi; ohj: Jana Kališová 
 mar 14  The Excursions of Mr BroucekSacristan/ Lunigrove/ Domšík from the BellND Brnojoht: Robert Jindra; ohj: Kukučka / Trpišovský 
 mar 14-kes 15  Cert a KacaDevil MarbuelNational Theatre Prague, Prahajoht: Chalupecký; ohj: Marián Chudovský 
 lok 14-tou 15  CarmenZunigaNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra / Zbyněk Müller; ohj: Jozef Bednárik 
 lok-mar 14  Simon BoccanegraPietroNational Theatre Prague, Prahajoht: J Kyzlink; ohj: Pountney 
 lok 14-tou 15  The Excursions of Mr BroucekSacristan at St. Vitus Catherdral / Lunobor / Domšík from the Bell csNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Robert Jindra / Jan Šrubař; ohj: Kukučka / Trpišovský 
 lok 14-huh 15  Pad ArkunaDolenNational Theatre Prague, Prahajoht: J Fiore; ohj: Jiří Heřman 
 syy 14-tou 15  Madama ButterflyLo zio BonzoState Opera, Prahajoht: Štrunc / Hilary Griffiths; ohj: Jernek 
 syy 14-kes 15  La traviataIl barone DoupholState Opera, Prahajoht: Leginus / R Hein; ohj: Arnaud Bernard 
 syy 14-kes 15  JakobinFilipNational Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller / David Švec; ohj: Jiří Heřman 
 syy 14-maa 15  Il barbiere di SivigliaDon BasilioState Opera, Prahajoht: Brauner / E Dovico; ohj: Otava 
 syy 14-huh 15  RusalkaWater GoblinNational Theatre Prague, Prahajoht: J Kyzlink / Zbyněk Müller; ohj: Jiří Heřman 
 syy-lok 14  Prodana nevestaMíchaJ K Tyl Theatre, Plzenjoht: Oliver von Dohnányi; ohj: Jana Kališová 
 elo 14-kes 15  Don GiovanniLeporelloNational Theatre Prague, Prahajoht: Chalupecký / David Švec; ohj: Kukučka / Trpišovský 
 elo 14-kes 15  RigolettoMonteroneState Opera, Prahajoht: R Hein; ohj: Jernek 
 elo 14-kes 15  Le nozze di FigaroFigaroNational Theatre Prague, Prahajoht: Jakub Klecker / Chalupecký / Robert Jindra; ohj: Josef Průdek 
 elo 14-tou 15  La bohemeSchaunardState Opera, Prahajoht: Štrunc / Brauner; ohj: Havelka 
 elo 14-kes 15  Cosi fan tutteDon AlfonsoNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra / Chalupecký; ohj: Martin Čičvák 
 kes 14  Le nozze di FigaroFigaro itSmetana Opera Festival, Litomysljoht: Chalupecký; ohj: Josef Průdek 
 kes 14  Simon BoccanegraPietroSlovak National Theatre, Bratislavajoht: J Kyzlink; ohj: Pountney 
 kes 14  Prodana nevestaMíchaJ K Tyl Theatre, Plzenjoht: Oliver von Dohnányi; ohj: Jana Kališová 
 tou-kes 14  Die ZauberflotePapagenoState Opera, Prahajoht: Heiko Mathias Förster / R Hein; ohj: Ladislav Štros 
 lok 13-tou 14  RusalkaWater Goblin csNational Theatre Prague, Prahajoht: J Kyzlink / Zbyněk Müller; ohj: Jiří Heřman 
 lok 13-tou 14  RusalkaHunter csNational Theatre Prague, Prahajoht: J Kyzlink / Zbyněk Müller; ohj: Jiří Heřman 
 lok 13-tou 14  RusalkaGamekeeper csNational Theatre Prague, Prahajoht: J Kyzlink / Zbyněk Müller; ohj: Jiří Heřman 
 lok 13-huh 14  Simon BoccanegraPietro itNational Theatre Prague, Prahajoht: J Kyzlink; ohj: Pountney 
 lok 13-kes 14  RigolettoMonterone itState Opera, Prahajoht: E Dovico / František Drs / R Hein; ohj: Jernek 
 syy 13-kes 14  TajemstviMalinaJ K Tyl Theatre, Plzenjoht: Štrunc; ohj: Dominik Beneš 
 syy 13-tou 14  JakobinFilip csNational Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller / Netopil / David Švec; ohj: Jiří Heřman 
 syy 13-kes 14  Cosi fan tutteDon Alfonso itNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra / Chalupecký; ohj: Martin Čičvák 
 syy 13-kes 14  Prodana nevestaIndian csNational Theatre Prague, Prahajoht: Lenárd / David Švec / Chalupecký; ohj: Magdalena Švecová 
 syy 13-tou 14  Cert a KacaDevil Marbuel csNational Theatre Prague, Prahajoht: Chalupecký; ohj: Marián Chudovský 
 syy 13-kes 14  La bohemeSchaunard itState Opera, Prahajoht: Lenárd / Štrunc; ohj: Havelka 
 syy 13-tou 14  CarmenZuniga frNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra / Zbyněk Müller; ohj: Jozef Bednárik 
 syy 13-kes 14  Die ZauberflotePapageno csNational Theatre Prague, Prahajoht: Chalupecký / David Švec; ohj: Radok 
 syy 13-kes 14  Madama ButterflyLo zio Bonzo itState Opera, Prahajoht: E Dovico / František Drs / Hilary Griffiths / Štrunc; ohj: Jernek 
 elo 13-kes 14  La traviataIl barone Douphol itState Opera, Prahajoht: E Dovico / František Drs / R Hein; ohj: Arnaud Bernard 
 elo 13-kes 14  CarokrajJunketburyNational Theatre Prague, Prahajoht: Ivanović / David Švec; ohj: Petr Forman 
 elo 13-kes 14  CarokrajChief CockatriceNational Theatre Prague, Prahajoht: Ivanović / David Švec; ohj: Petr Forman 
 elo 13-tou 14  Le nozze di FigaroFigaroNational Theatre Prague, Prahajoht: Netopil / Chalupecký / Robert Jindra; ohj: Josef Průdek 
 elo 13-kes 14  Don GiovanniLeporello itNational Theatre Prague, Prahajoht: Netopil / Chalupecký / David Švec; ohj: Kukučka / Trpišovský 
huh 13  The Plays of MaryShopkeeper csNational Theatre Prague, Prahajoht: Bělohlávek / David Švec; ohj: Jiří Heřman 
mar 12-kes 13  Cert a KacaDevil porter csNational Theatre Prague, Prahajoht: Chalupecký; ohj: Marián Chudovský 
mar 12-kes 13  Cert a KacaDevil Marbuel csNational Theatre Prague, Prahajoht: Chalupecký; ohj: Marián Chudovský 
lok 12-kes 13  Prodana nevestaIndian csNational Theatre Prague, Prahajoht: Lenárd / David Švec / Chalupecký; ohj: Magdalena Švecová 
lok 12-tou 13  TajemstviMalinaJ K Tyl Theatre, Plzenjoht: Štrunc; ohj: Dominik Beneš 
lok 12  Kat'a KabanovaKuligin csNational Theatre Prague, Prahajoht: Netopil / Robert Jindra; ohj: Robert Wilson / Courrègelongue 
lok 12-kes 13  Die ZauberflotePapageno deState Opera, Prahajoht: Heiko Mathias Förster / R Hein; ohj: Ladislav Štros 
syy 12-kes 13  Pelleas et MelisandeArkelNational Theatre Prague, Prahajoht: Tingaud / David Švec; ohj: Rocc 
syy 12-huh 13  Cosi fan tutteDon AlfonsoNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra / Chalupecký; ohj: Martin Čičvák 
syy 12-tou 13  CarmenZuniga frNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra / Zbyněk Müller; ohj: Jozef Bednárik 
syy 12-kes 13  RusalkaWater Goblin csNational Theatre Prague, Prahajoht: Hrůša / Zbyněk Müller / J Kyzlink; ohj: Jiří Heřman 
syy 12-kes 13  RusalkaHunter csNational Theatre Prague, Prahajoht: Hrůša / Zbyněk Müller / J Kyzlink; ohj: Jiří Heřman 
syy 12-kes 13  RusalkaGamekeeper csNational Theatre Prague, Prahajoht: Hrůša / Zbyněk Müller / J Kyzlink; ohj: Jiří Heřman 
syy 12-kes 13  Le nozze di FigaroFigaroNational Theatre Prague, Prahajoht: Netopil / Chalupecký / Robert Jindra; ohj: Josef Průdek 
syy 12-kes 13  La traviataMarchese D'ObignyNational Theatre Prague, Prahajoht: Chalupecký / J Kyzlink; ohj: Jana Kališová 
syy 12-kes 13  CarokrajJunketburyNational Theatre Prague, Prahajoht: Ivanović / David Švec; ohj: Petr Forman 
syy 12-kes 13  CarokrajChief CockatriceNational Theatre Prague, Prahajoht: Ivanović / David Švec; ohj: Petr Forman 
syy 12-kes 13  La bohemeSchaunard itState Opera, Prahajoht: Lenárd / Štrunc; ohj: Havelka 
syy 12-kes 13  Madama ButterflyLo zio Bonzo itState Opera, Prahajoht: E Dovico / František Drs / Hilary Griffiths / Štrunc; ohj: Jernek 
syy 12-kes 13  JakobinFilipNational Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller / Netopil / David Švec; ohj: Jiří Heřman 
syy 12-tou 13  Les contes d'HoffmannSchlemilNational Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller; ohj: Havelka 
syy 12-tou 13  Les contes d'HoffmannHermannNational Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller; ohj: Havelka 
elo 12-kes 13  Don GiovanniLeporelloNational Theatre Prague, Prahajoht: Netopil / David Švec / Chalupecký; ohj: Kukučka / Trpišovský 
elo 12-kes 13  RigolettoMonterone itState Opera, Prahajoht: E Dovico / František Drs / R Hein; ohj: Jernek 
elo 12-kes 13  Die ZauberflotePapagenoNational Theatre Prague, Prahajoht: Chalupecký / David Švec; ohj: Radok 
elo 12  La traviataIl barone Douphol itState Opera, Prahajoht: E Dovico / František Drs / R Hein; ohj: Arnaud Bernard 
huh-kes 12  Kat'a KabanovaKuliginNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra; ohj: Robert Wilson 
huh-tou 12  ToscaAngelottiNational Theatre Prague, Prahajoht: Stur; ohj: V Morávek 
huh-tou 12  Parsifal2. knightNational Theatre Prague, Prahajoht: J Fiore; ohj: Jiří Heřman 
jou 11-tam 12  The Plays of MaryOil Merchants/BassNational Theatre Prague, Prahajoht: David Švec; ohj: Jiří Heřman 
jou 11-tam 12  The Plays of MaryDrinkerNational Theatre Prague, Prahajoht: David Švec; ohj: Jiří Heřman 
mar 11-maa 12  Les contes d'HoffmannSchlemilNational Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller; ohj: Havelka 
mar 11-maa 12  Les contes d'HoffmannHermannNational Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller; ohj: Havelka 
lok 11-tou 12  Le nozze di FigaroFigaroNational Theatre Prague, Prahajoht: Chalupecký / Netopil; ohj: Josef Průdek 
lok 11-kes 12  JakobinFilipNational Theatre Prague, Prahajoht: Netopil / Zbyněk Müller; ohj: Jiří Heřman 
syy 11-tou 12  Die ZauberflotePapagenoNational Theatre Prague, Prahajoht: David Švec / Chalupecký; ohj: Radok 
syy 11-tou 12  Prodana nevestaIndianNational Theatre Prague, Prahajoht: Lenárd / David Švec; ohj: Magdalena Švecová 
syy 11-tou 12  La traviataMarchese D'ObignyNational Theatre Prague, Prahajoht: Lenárd; ohj: Jana Kališová 
syy 11-kes 12  RusalkaGamekeeper/Hunter csNational Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller; ohj: Jiří Heřman 
syy 11-tou 12  CarmenZuniga frNational Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller / Robert Jindra; ohj: Jozef Bednárik 
syy-mar 11  Cert a KacaDevil porterNational Theatre Prague, Prahajoht: Chalupecký; ohj: Marián Chudovský 
syy-mar 11  Cert a KacaDevil MarbuelNational Theatre Prague, Prahajoht: Chalupecký; ohj: Marián Chudovský 
syy 11  Les contes d'HoffmannHermannPafos Aphrodite Festivaljoht: Zbynĕk Müller; ohj: Havelka 
elo 11-tou 12  Cosi fan tutteDon AlfonsoNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra; ohj: Martin Čičvák 
elo-jou 11  Don GiovanniLeporello itNational Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller / Robert Jindra / Chalupecký; ohj: Kašlík / J Nekvasil 
maa-tou 11  Parsifal2. KnightNational Theatre Prague, Prahajoht: J Fiore; ohj: Jiří Heřman 
jou 10-huh 11  Die ZauberflotePapageno csNational Theatre Prague, Prahajoht: David Švec; ohj: Radok 
jou 10-huh 11  Die Zauberflote2. Man in Armour csNational Theatre Prague, Prahajoht: David Švec; ohj: Radok 
mar 10-tam 11  ToscaAngelotti itNational Theatre Prague, Prahaohj: V Morávek 
lok 10-kes 11  Kat'a KabanovaKuliginNational Theatre Prague, Prahajoht: Netopil; ohj: Robert Wilson 
lok 10-kes 11  Cosi fan tutteDon AlfonsoNational Theatre Prague, Prahajoht: Robert Jindra / Ivanović; ohj: Martin Čičvák 
syy 10-huh 11  Prodana nevestaIndian csNational Theatre Prague, Prahajoht: Lenárd / David Švec; ohj: Magdalena Švecová 
syy 10-huh 11  CarmenZuniga frNational Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller / Robert Jindra; ohj: Jozef Bednárik 
syy 10-hel 11  Cert a KacaDevil porter csNational Theatre Prague, Prahajoht: Chalupecký; ohj: Marián Chudovský 
syy 10-hel 11  Cert a KacaDevil Marbuel csNational Theatre Prague, Prahajoht: Chalupecký; ohj: Marián Chudovský 
syy 10-tam 11  La traviataMarqius d'Obigny itNational Theatre Prague, Prahajoht: Lenárd; ohj: Jana Kališová 
syy 10-kes 11  RusalkaGamekeeper/Hunter csNational Theatre Prague, Prahajoht: Hrůša / Zbyněk Müller; ohj: Jiří Heřman 
syy 10-huh 11  Don GiovanniLeporello itNational Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller / Robert Jindra / Chalupecký; ohj: Kašlík / J Nekvasil 
syy 10-kes 11  Le nozze di FigaroFigaro itNational Theatre Prague, Prahajoht: Netopil / Chalupecký / Robert Jindra; ohj: Josef Průdek 
syy 10-tou 11  Les contes d'HoffmannSchlemil/ HermannNational Theatre Prague, Prahajoht: Swierczewski / Zbyněk Müller; ohj: Havelka