Jana Šrejma Kačírková :: Kalenteri 
*Avoin sivusto     >Operabase Professional 
Näytä ohjeet
 Taiteilija: kirjoitusasu sinne päin

Jana Šrejma Kačírková

Kalenteri
Roolit
Kuvia
Biografia
Yhteystiedot
Agentuurin tiedot
 Ei tietoja kannassa

Taiteilijan webbisivut/muut sivustot
 Ehdota parannusta tai korjausta
 Tietoa oopperatalosta  Ensiesiintyminen talossa/festivaalilla
 Tietoa agentista/taiteilijasta  Ensiesiintyminen roolissa
Alkaen  / Päättyen Ooppera  Rooli  Paikka 
 kes 16  The Brandenburgers in BohemiaLudišeNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Jakub Klecker / Prášil; ohj: J Nekvasil 
 hel-huh 16  Maria StuardaMaria StuardaNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Brauner / Prášil; ohj: Keprtová 
 jou 15-tou 16  Roberto DevereuxElisabettaNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Zbyněk Müller / Jan Šrubař; ohj: Peter Gábor 
 elo 15  RusalkaRusalkaJihočeské divadlo, Ceské Budějovicejoht: Mario De Rose / Peschík; ohj: Jiří Heřman 
 maa-huh 15  Anna BolenaAnna BolenaNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Oliver von Dohnányi / J Žídek; ohj: Ivan Krejčí 
 hel-kes 15  Die Zauberflote1. DameNational Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller; ohj: V Morávek 
 jou 14-kes 15  Maria StuardaMaria Stuarda itNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Brauner / Prášil; ohj: Keprtová 
 jou 14  La traviataVioletta ValéryDivadlo F X Šaldy, Liberecjoht: Martin Doubravský; ohj: Otava 
 tou-kes 14  Die ZauberfloteDie Königin der NachtState Opera, Prahajoht: Heiko Mathias Förster / R Hein; ohj: Ladislav Štros 
 tam-maa 14  RigolettoGildaJihočeské divadlo, Ceské Budějovicejoht: Mario De Rose; ohj: Jana Kališová 
 mar 13-maa 14  Die Entfuhrung aus dem SerailKonstanze deNational Theatre Prague, Prahajoht: Netopil / David Švec / Chalupecký; ohj: J Lauwers 
 mar-jou 13  Prodana nevestaMařenka csNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Jan Šrubař; ohj: Racek 
 lok 13-mar 14  ErnaniElvira itNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Brauner / Jan Šrubař; ohj: Marián Chudovský 
 syy 13-tou 14  La traviataVioletta ValéryDivadlo F X Šaldy, Liberecjoht: Martin Doubravský; ohj: Otava 
 syy 13-hel 14  L'elisir d'amoreAdina itNational Theatre Prague, Prahajoht: David Švec / Chalupecký; ohj: Sandroni 
 syy 13-tou 14  JakobinTerinka csNational Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller / Netopil / David Švec; ohj: Jiří Heřman 
 syy 13-tou 14  Anna BolenaAnna Bolena itNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Oliver von Dohnányi / J Žídek; ohj: Ivan Krejčí 
 syy 13-kes 14  Die ZauberfloteDie Königin der Nacht csNational Theatre Prague, Prahajoht: Chalupecký / David Švec; ohj: Radok 
 syy 13-tam 14  FaustMargherita frJ K Tyl Theatre, Plzenjoht: Brauner; ohj: Jiří Heřman 
 elo 13-kes 14  CarokrajMermaidsNational Theatre Prague, Prahajoht: Ivanović / David Švec; ohj: Petr Forman 
 elo 13-kes 14  CarokrajKnihaNational Theatre Prague, Prahajoht: Ivanović / David Švec; ohj: Petr Forman 
 elo 13-kes 14  CarokrajBookNational Theatre Prague, Prahajoht: Ivanović / David Švec; ohj: Petr Forman 
 elo 13-tou 14  Le nozze di FigaroSusannaNational Theatre Prague, Prahajoht: Netopil / Chalupecký / Robert Jindra; ohj: Josef Průdek 
 elo 13-kes 14  Don GiovanniDonna Anna itNational Theatre Prague, Prahajoht: Netopil / Chalupecký / David Švec; ohj: Kukučka / Trpišovský 
kes 13  Anna BolenaAnna BolenaNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Oliver von Dohnányi / Jan Šrubař; ohj: Ivan Krejčí 
tam-tou 13  FaustMarkétkaJ K Tyl Theatre, Plzenjoht: Brauner; ohj: Jiří Heřman 
jou 12-kes 13  Eine Nacht in VenedigAnninaNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Jan Šrubař / Prášil; ohj: Mikuláštík 
lok 12-kes 13  Die ZauberfloteDie Königin der Nacht deState Opera, Prahajoht: Heiko Mathias Förster / R Hein; ohj: Ladislav Štros 
lok 12-huh 13  La traviataVioletta ValéryDivadlo F X Šaldy, Liberecjoht: Martin Doubravský; ohj: Otava 
lok 12-huh 13  L'elisir d'amoreAdina itNational Theatre Prague, Prahajoht: David Švec / Chalupecký; ohj: Sandroni 
syy 12-huh 13  RigolettoGildaJihočeské divadlo, Ceské Budějovicejoht: Mario De Rose; ohj: Jana Kališová 
syy 12-kes 13  Le nozze di FigaroSusannaNational Theatre Prague, Prahajoht: Netopil / Chalupecký / Robert Jindra; ohj: Josef Průdek 
syy 12-kes 13  CarokrajMermaidsNational Theatre Prague, Prahajoht: Ivanović / David Švec; ohj: Petr Forman 
syy 12-kes 13  CarokrajKnihaNational Theatre Prague, Prahajoht: Ivanović / David Švec; ohj: Petr Forman 
syy 12-kes 13  CarokrajBookNational Theatre Prague, Prahajoht: Ivanović / David Švec; ohj: Petr Forman 
syy 12-kes 13  JakobinTerinkaNational Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller / Netopil / David Švec; ohj: Jiří Heřman 
syy 12-tou 13  Les contes d'HoffmannOlympiaNational Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller; ohj: Havelka 
elo 12-huh 13  Die Entfuhrung aus dem SerailKonstanzeNational Theatre Prague, Prahajoht: Netopil / David Švec / Chalupecký; ohj: J Lauwers 
elo 12-kes 13  Don GiovanniDonna AnnaNational Theatre Prague, Prahajoht: Netopil / David Švec / Chalupecký; ohj: Kukučka / Trpišovský 
elo 12-kes 13  Die ZauberfloteDie Königin der NachtNational Theatre Prague, Prahajoht: Chalupecký / David Švec; ohj: Radok 
maa-kes 12  The Rake's ProgressAnne TruloveNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Jakub Klecker / Jan Srubar; ohj: J Nekvasil 
jou 11-tou 12  Romeo et JulietteJulietteNational Moravian-Silesian Theatre, Ostravajoht: Brauner / J Žídek; ohj: Peter Gábor 
mar 11-maa 12  Les contes d'HoffmannOlympia  National Theatre Prague, Prahajoht: Zbyněk Müller; ohj: Havelka 
lok 11-kes 12  JakobinTerinkaNational Theatre Prague, Prahajoht: Netopil / Zbyněk Müller; ohj: Jiří Heřman 
syy 11-tou 12  Die ZauberfloteDie Königin der Nacht  National Theatre Prague, Prahajoht: David Švec / Chalupecký; ohj: Radok 
syy 11-kes 12  L'elisir d'amoreAdinaNational Theatre Prague, Prahajoht: David Švec / Chalupecký; ohj: Sandroni / Flory