2011/12 > Австрия 
*Сайт за публиката   >Operabase Professional 
2011/12 > Австрия

 Световна премиера
 Рядкост
 Нова постановка
 Нова постановка за този оперен театър

  
Германия Чешка република Словакия
Лихтенщайн
Швейцария

Австрия
 
Унгария
Италия Словения Хърватия

Baden bei Wien, Stadttheater Baden  / 

Faust (Gounod) 22 Oct-25 Novдир.: Franz Josef Breznik; прод.: Robert Herzl
Pollicino (Henze) 19 Nov-11 Decдир.: Oliver Ostermann; прод.: Christa Ertl
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 17 Dec-11 Febдир.: László Gyükér; прод.: Alexandra Frankmann
Sweet Charity (Coleman) 14 Jan-25 Marдир.: Oliver Ostermann; прод.: Ricarda R Ludigkeit
Viktoria und ihr Husar (Abraham) 18 Feb-31 Marдир.: Franz Josef Breznik; прод.: Robert Herzl
Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 
Die Dreigroschenoper (Weill) 30 Sep-11 Novдир.: Boris Fiala / Andreas Hamza; прод.: Alexander Kubelka
Der Liebestrank (Donizetti) 14 Feb-4 Marдир.: Domingo Hindoyan; прод.: Alexander Kubelka
Dido und Aeneas (Purcell) 31 Mar-16 майдир.: Benjamin Lack; прод.: Paul Lerchbaumer
Graz, Grazer Oper  / 
Otello (Verdi) 1 Oct-15 Decдир.: Johannes Fritzsch; прод.: Stephen Lawless
Pique Dame (Tchaikovsky) 6 Nov-10 Febдир.: Tecwyn Evans; прод.: Peter Konwitschny
Das kleine Gespenst (Soyka) 20 Nov-11 Decпрод.: Jewgenij Sitochin
Ein Walzertraum (Straus) 7 Dec-1 Aprдир.: Marius Burkert; прод.: Michael Schilhan
Elektra (Strauss) 21 Jan-13 майдир.: Johannes Fritzsch; прод.: Johannes Erath
Gigi (Loewe) 2 Mar-22 Junдир.: Marius Burkert; прод.: Matthias Davids
Maria Stuarda (Donizetti) 30 Mar-29 Junдир.: Gaetano d'Espinosa; прод.: Stefano Poda
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 10-19 майдир.: Massimo Parise; прод.: Elisabeth Kassal
Carmen (Bizet) 3-27 Junдир.: Johannes Fritzsch; прод.: Stefan Herheim
Der Mann von La Mancha (Leigh) 24 Jun-15 Julдир.: Michael Brandstätter; прод.: Josef Ernst Köpplinger
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
Lohengrin (Wagner) 25 Sep-28 Janдир.: Alexander Rumpf; прод.: David Prins
Les Miserables (Schoenberg,C) 18 Oct-13 Janдир.: Hansjörg Sofka; прод.: Pierre Wyss
Idomeneo re di Creta (Mozart) 6 Nov-18 Marдир.: Christoph Altstaedt; прод.: Peer Boysen
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 11 Nov-29 Janдир.: Alexander Rumpf; прод.: Marina Wandruschka
Die lustige Witwe (Lehár) 17 Dec-19 майдир.: Florian Erdl; прод.: Thomas Enzinger
Falstaff (Verdi) 5 Feb-8 Julдир.: Christoph Poppen; прод.: Brigitte Fassbaender
Jenůfa (Janáček) 24 Mar-4 Julдир.: Alexander Rumpf; прод.: Bruno Klimek
Maria Stuarda (Donizetti) 15 Apr-16 Junдир.: Francesco Angelico
Shylock! (Kanyar) 5 май-6 Julдир.: Stephan Kanyar; прод.: Pierre Wyss
Der dritte Polizist (Bramböck) 6+ майдир.: Hansjörg Sofka; прод.: Doris Happl
Albert Herring (Britten) 9 Jun-5 Julдир.: Alexander Rumpf; прод.: Brigitte Fassbaender
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 15 Sep-5 Novдир.: Peter Marschik; прод.: Torsten Fischer
My Fair Lady (Loewe) 15 Dec-24 Febдир.: John Owen Edwards; прод.: Josef E Köpplinger
Der Evangelimann (Kienzl) 9 Feb-9 Marдир.: Michael Brandstätter; прод.: Josef E Köpplinger
West Side Story (Bernstein) 29 Mar-24 майдир.: Peter Marschik; прод.: Josef E Köpplinger
Tosca (Puccini) 3-31 майдир.: Peter Marschik; прод.: Stefano Poda
West Side Story (Bernstein) 26 Jul-4 Aug
My Fair Lady (Loewe) 8-18 Aug
Linz, Landestheater Linz  / 
La bohème (Puccini) 17 Sep-26 Junдир.: Daniel Linton-France / Takeshi Moriuchi; прод.: Rainer Mennicken
Il trovatore (Verdi) 2 Oct-16 Novдир.: Dante Anzolini / Ingo Ingensand / Marc Reibel; прод.: Andreas Baesler
Gräfin Mariza (Kálmán) 29 Oct-13 Junдир.: Marc Reibel / Sigurd Hennemann / Borys Sitarski; прод.: Olivier Tambosi
Maria Stuarda (Donizetti) 10 Dec-28 Aprдир.: Dennis Russell Davies / Daniel Linton-France; прод.: Olivier Tambosi
Die Omama im Apfelbaum (Naske) 30 Dec-2 Marдир.: Marc Reibel / Borys Sitarski; прод.: Markus Tschubert
Così fan tutte (Mozart) 4 Feb-24 майдир.: Ingo Ingensand / Daniel Linton-France; прод.: Andreas Baesler
Gespräche der Karmeliterinnen (Poulenc) 24 Mar-4 Julдир.: Dante Anzolini; прод.: Roland Schwab
Nijinskys Tagebuch (Glanert) 9-26 Aprдир.: Ingo Ingensand / Sigurd Hennemann; прод.: Rosamund Gilmore
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 май-15 Junдир.: Dennis Russell Davies; прод.: Anthony Pilavachi
Salzburg, Landestheater  / 
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 25 Sep-1 Junдир.: Adrian Kelly; прод.: Marco Dott
The Sound of Music (Rodgers) 23 Oct-26 майдир.: Peter Ewaldt / Stefan Müller; прод.: Andreas Gergen
La cenerentola (Rossini) 7 Dec-20 Aprдир.: Leo Hussain; прод.: Carl Philip von Maldeghem
Imeneo (Handel) 5 Feb-20 Marдир.: Matthew Halls; прод.: Nina Kühner
La traviata (Verdi) 11-27 Marдир.: Leo Hussain; прод.: Andreas Gergen
Wozzeck (Berg) 11 май-1 Junдир.: Leo Hussain; прод.: Amélie Niermeyer
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Simon Boccanegra (Verdi) 3 Sep-13 Marдир.: Paolo Carignani; прод.: Peter Stein
Arabella (Strauss) 5 Sep-12 майдир.: Franz Welser-Möst; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Ariadne auf Naxos (Strauss) 7-14 Sepдир.: Jeffrey Tate; прод.: Filippo Sanjust
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11 Sep-15 майдир.: Michael Güttler / Karel Mark Chichon; прод.: Günther Rennert
Don Giovanni (Mozart) 13-25 Sepдир.: Patrick Lange; прод.: Jean-Louis Martinoty
Falstaff (Verdi) 15-24 Sepдир.: Alain Altinoglu
Alcina (Handel) 27 Sep-5 Octдир.: Marc Minkowski; прод.: Adrian Noble
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 28 Sep-6 Octдир.: Louis Langrée; прод.: Falk Richter
Madama Butterfly (Puccini) 7 Oct-15 Marдир.: Patrick Lange; прод.: Josef Gielen
La traviata (Verdi) 9 Oct-20 майдир.: Bertrand de Billy; прод.: Jean-Francois Sivadier
Die Zauberflöte (Mozart) 11 Oct-22 Decдир.: Adam Fischer; прод.: Marco Arturo Marelli
Aladdin und die Wunderlampe (Rota) 15 Octпрод.: Thomas Birkmeir
Fidelio (Beethoven) 20-30 Octдир.: Bertrand de Billy; прод.: Otto Schenk
Salome (Strauss) 22 Oct-18 майдир.: Peter Schneider.cond; прод.: Boleslaw Barlog
Das Rheingold (Wagner) 1 Novдир.: Christian Thielemann; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 6 Novдир.: Christian Thielemann; прод.: Sven-Eric Bechtolf
L'elisir d'amore (Donizetti) 8 Nov-10 Aprдир.: Marco Armiliato; прод.: Otto Schenk
Siegfried (Wagner) 9 Novдир.: Christian Thielemann; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Katja Kabanova (Janáček) 10-21 Novдир.: Franz Welser-Möst; прод.: André Engel
Götterdämmerung (Wagner) 13 Novдир.: Christian Thielemann; прод.: Sven-Eric Bechtolf
L'italiana in Algeri (Rossini) 16-25 Novдир.: Marco Armiliato; прод.: Jean-Pierre Ponnelle
Tannhäuser (Wagner) 20 Nov-25 Marдир.: Franz Welser-Möst / Bertrand de Billy; прод.: Claus Guth
Nabucco (Verdi) 4-9 Decдир.: Michael Güttler; прод.: Günter Krämer
Der Rosenkavalier (Strauss) 8 Dec-21 Aprдир.: Peter Schneider; прод.: Otto Schenk
Daphne (Strauss) 10-19 Decдир.: Simone Young; прод.: Nicolas Joel
Aus einem Totenhaus (Janáček) 11-30 Decдир.: Franz Welser-Möst; прод.: Peter Konwitschny
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Dec-13 Junдир.: Adam Fischer; прод.: Jean-Louis Martinoty
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dec-6 Janдир.: Franz Welser-Möst; прод.: Otto Schenk
Un ballo in maschera (Verdi) 2-20 Janдир.: Philippe Auguin; прод.: Gianfranco de Bosio
La forza del destino (Verdi) 8-17 Janдир.: Jesús López Cobos; прод.: David Pountney
Otello (Verdi) 13-26 Janдир.: Dan Ettinger; прод.: Christine Mielitz
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 24 Jan-5 Febдир.: Ingo Metzmacher; прод.: Jérôme Deschamps
Andrea Chénier (Giordano) 28 Jan-6 Febдир.: Pinchas Steinberg; прод.: Otto Schenk
Faust (Gounod) 1-10 Febдир.: Alain Altinoglu; прод.: Nicolas Joel
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 17 Febдир.: Patrick Lange
La sonnambula (Bellini) 22-29 Febдир.: Evelino Pidò; прод.: Marco Arturo Marelli
Carmen (Bizet) 24 Feb-1 Marдир.: Yves Abel; прод.: Franco Zeffirelli
Die Feen (Wagner) 3 Mar
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 17-27 Marдир.: Franz Welser-Möst; прод.: Robert Carsen
Tosca (Puccini) 19 Mar-14 Junдир.: Franz Welser-Möst; прод.: Margarethe Wallmann
Cardillac (Hindemith) 29 Mar-4 Aprдир.: Franz Welser-Möst; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Parsifal (Wagner) 5-12 Aprдир.: Christian Thielemann; прод.: Christine Mielitz
Werther (Massenet) 14-22 Aprдир.: Michael Güttler; прод.: Andrei Serban
Pagliacci (Leoncavallo) 29 Apr-8 майдир.: Asher Fisch; прод.: Jean-Pierre Ponnelle
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 Apr-8 майдир.: Asher Fisch; прод.: Jean-Pierre Ponnelle
La clemenza di Tito (Mozart) 17 май-1 Junдир.: Louis Langrée; прод.: Jürgen Flimm
Der fliegende Holländer (Wagner) 19-25 майдир.: Graeme Jenkins; прод.: Christine Mielitz
Don Carlos (Verdi) 16-29 Junдир.: Franz Welser-Möst; прод.: Daniele Abbado
Elektra (Strauss) 18-28 Junдир.: Simone Young; прод.: Harry Kupfer
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 20-30 Junдир.: Bruno Campanella; прод.: Boleslaw Barlog
Wien, Theater an der Wien  / 
The Turn of the Screw (Britten) 14-27 Sepдир.: Cornelius Meister; прод.: Robert Carsen
Serse (Handel) 18-27 Octдир.: Jean-Christophe Spinosi; прод.: Adrian Noble
Gogol (Auerbach) 15-26 Novдир.: Vladimir Fedoseyev; прод.: Christine Mielitz
L'orfeo (Monteverdi) 14-31 Dec
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 19-31 Janдир.: Kirill Petrenko; прод.: Stephen Lawless
Iolanta (Tchaikovsky) 19-31 Janдир.: Kirill Petrenko; прод.: Stephen Lawless
Les Boulingrin (concert) (Aperghis) 23 Janдир.: Emilio Pomárico
Telemaco (Gluck) 22 Feb-2 Marдир.: René Jacobs; прод.: Torsten Fischer
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 19 Mar-10 Julдир.: Riccardo Frizza; прод.: William Friedkin
Hamlet (Thomas,A) 23 Apr-5 майдир.: Marc Minkowski; прод.: Olivier Py
La donna del lago (Rossini) 10-19 Augдир.: Leo Hussain; прод.: Christof Loy
Wien, Volksoper Wien  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 4 Sep-30 Decдир.: Michael Tomaschek; прод.: Marco Arturo Marelli
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 Sep-31 Decдир.: Rudolf Bibl; прод.: Heinz Zednik
Wiener Blut (Strauss,J) 9 Sep-6 Novдир.: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz; прод.: Thomas Enzinger
Die Zauberflöte (Mozart) 11 Sep-29 Junдир.: Gerrit Prießnitz / Nicholas Milton; прод.: Helmuth Lohner
Rigoletto (Verdi) 15 Sep-19 Octдир.: Rossen Gergov; прод.: Stephen Langridge
Hello, Dolly! (Herman) 17 Sep-27 Octдир.: John Owen Edwards; прод.: Josef Ernst Köpplinger
Salome (Strauss) 15 Oct-27 Novдир.: Roland Böer / Gerrit Prießnitz; прод.: Marguerite Borie
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 22 Oct-27 Aprдир.: Rudolf Bibl; прод.: Robert Herzl
Carmen (Bizet) 30 Oct-10 Decдир.: Julia Jones / Gerrit Prießnitz; прод.: Guy Joosten
Madama Butterfly (Puccini) 22 Nov-22 Decдир.: Tetsuro Ban; прод.: Stefan Herheim
Die spinnen, die Römer (Sondheim) 15 Dec-28 Junпрод.: Werner Sobotka
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 Dec-18 Janпрод.: Karl Dönch
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 2-9 Janдир.: Sascha Goetzel / Alfred Eschwé; прод.: Alfred Kirchner
La cenerentola (Rossini) 14 Jan-26 Febпрод.: Achim Freyer
Candide (Bernstein) 22-29 Jan
Der Mantel (Puccini) 28 Jan-16 Marдир.: Stefan Klingele; прод.: Robert Meyer
Gianni Schicchi (Puccini) 28 Jan-16 Marдир.: Stefan Klingele; прод.: Robert Meyer
Das Land des Lächelns (Lehár) 4 Feb-2 Junпрод.: Beverly Blankenship
La traviata (Verdi) 13 Feb-4 майпрод.: Hans Gratzer
Rusalka (Dvořák,A) 9 Mar-6 майдир.: Alfred Eschwé; прод.: Renaud Doucet
Der Bajazzo (Leoncavallo) 31 Mar-25 Aprдир.: Enrico Dovico; прод.: Thomas Schulte-Michels
Das Wundertheater (Henze) 31 Mar-25 Aprдир.: Gerrit Prießnitz; прод.: Thomas Schulte-Michels
The Sound of Music (Rodgers) 30 Apr-30 майпрод.: Renaud Doucet
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 5-28 майпрод.: Helen Malkowsky
Madame Pompadour (Fall) 6-30 Jun