2011/12 > Франция 
*Сайт за публиката   >Operabase Professional 
2011/12 > Франция

 Световна премиера
 Рядкост
 Нова постановка
 Нова постановка за този оперен театър

  
Обединено кралство
Белгия
Германия
Люксембург

Франция
 
Швейцария
Испания Монако
Италия

Angers, Angers Nantes Opéra  / 

Le Château de Barbe-Bleue (Bartók) 4-6 Octдир.: Daniel Kawka; прод.: Patrice Caurier, Moshe Leiser
La vie parisienne (Offenbach) 4-8 Janдир.: Claude Schnitzler; прод.: Carlos Wagner
L'Enfant et la Nuit (Villard) 1-3 Febдир.: Franck Villard; прод.: Olivier Balazuc
Orphée et Eurydice (Gluck) 18-22 Marдир.: Andreas Spering; прод.: Emmanuelle Bastet
La bohème (Puccini) 23-25 Aprдир.: Mark Shanahan; прод.: Stephen Langridge
Avignon, Opéra Théâtre d'Avignon et des Pays du Vaucluse  / 
Thaïs (Massenet) 27-29 Novдир.: Jean-Yves Ossonce; прод.: Nadine Duffaut
Le nozze di Figaro (Mozart) 31 Dec-8 Janдир.: Olivier Schneebeli; прод.: Christian Gangneron
Il trovatore (Verdi) 5-7 Febдир.: Roberto Rizzi-Brignoli; прод.: Charles Roubaud
Faust (Gounod) 11-13 Marдир.: Dominique Trottein; прод.: Paul-Emile Fourny
Tosca (Puccini) 27-31 майдир.: Alain Guingal; прод.: Nadine Duffaut
Besancon, Le Théâtre musical de Besançon  / 
La Botte secrète (Terrasse) 8 Novдир.: Christophe Grapperon; прод.: Pierre Guillois
Il Diluvio universale (concert) (Falvetti) 9 Novдир.: Leonardo García Alarcón
L'Île de Tulipatan (Offenbach) 10 Janдир.: Samuel Jean; прод.: Yann Dacosta
L'orfeo (Monteverdi) 13 Janдир.: Sébastien d'Hérin; прод.: Caroline Mutel
Dardanus (concert) (Rameau) 17 Feb
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21-22 Febпрод.: Johanny Bert
The Second Woman (Verrières) 19 Marдир.: Jean Deroyer; прод.: Guillaume Vincent
Bordeaux, Opéra National de Bordeaux  / 
Madame Butterfly (Puccini) 22 Sep-23 Novдир.: Julia Jones; прод.: Numa Sadoul
Les Enfants Terribles (Glass) 18-24 Novдир.: Emmanuel Olivier; прод.: Stéphane Vérité
Macbeth (Verdi) 22 Nov-5 Febдир.: Kwamé Ryan; прод.: Jean-Louis Martinoty
Une Petite Renarde rusee (Janacek) 10-12 Febдир.: Denis Comtet; прод.: Charlotte Nessi
L'amour masqué (Messager) 6-11 Marдир.: Geoffrey Styles; прод.: Bernard Pisani
Alcina (Handel) 2-13 майдир.: Harry Bicket; прод.: David Alden
Orphée et Eurydice (Gluck) 9-13 майдир.: Geoffroy Jourdain; прод.: Dominique Pitoiset, Stephen Taylor
Don Giovanni (Mozart) 13-24 Junдир.: Mikhail Tatarnikov; прод.: Laurent Laffargue
Les noces de Figaro (Mozart) 14-23 Junдир.: Mikhail Tatarnikov; прод.: Laurent Laffargue
Caen, Théâtre de Caen  / 
La Didone (Cavalli) 16-18 Octдир.: William Christie; прод.: Clément Hervieu-Léger / Valérie Nègre
L'Or du Rhin (Wagner) 18 Novдир.: Peter Rundel; прод.: Antoine Gindt
Siegfried (Wagner) 19 Novдир.: Peter Rundel; прод.: Antoine Gindt
La Walkyrie (Wagner) 19 Novдир.: Peter Rundel; прод.: Antoine Gindt
Le Crépuscule des dieux (Wagner) 20 Novдир.: Peter Rundel; прод.: Antoine Gindt
La traviata (Verdi) 22-28 Janдир.: Nicolas Chalvin; прод.: Jean-François Sivadier
Idoménée (Mozart) 1-3 Marдир.: François-Xavier Roth; прод.: Yannis Kokkos
Clermont-Ferrand, Centre lyrique Clermont-Auvergne  / 
West Side Story (Bernstein) 30 Decдир.: Gérard Lecointe
Eugène Onéguine (Tchaikovsky) 17 Janдир.: Dominique Trottein; прод.: Eric Perez
Hansel et Gretel (Humperdinck) 8-9 Febпрод.: Johanny Bert
Don Giovanni (Mozart) 2-4 Marдир.: Arie van Beek; прод.: Pierre Thirion-Vallet
La belle Hélène (Offenbach) 5 Aprдир.: Jérôme Pillement / Dominique Trottein; прод.: Olivier Desbordes
Phi-Phi (Christiné) 12 майдир.: Christophe Grapperon; прод.: Johanny Bert
Compiegne, Théâtre Imperial  / 
La Zingara (Favart) 24 Janдир.: Jérôme Correas; прод.: André Fornier
La traviata (Verdi) 24 Marдир.: Amaury du Closel; прод.: Pierre Thirion-Vallet
Orphée et Eurydice (Gluck) 13 майдир.: Nicolas Chalvin
Dijon, Opéra de Dijon  / 
Agrippina (Handel) 8-13 Octдир.: Emmanuelle Haïm; прод.: Jean-Yves Ruf
La traviata (Verdi) 29 Dec-10 Janдир.: Roberto Rizzi-Brignoli; прод.: Jean-Francois Sivadier
Così fan tutte (Mozart) 14-20 Marдир.: Christophe Rousset; прод.: Marcial Di Fonzo Bo
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 1-3 Aprдир.: Emmanuelle Haïm; прод.: Jean-Francois Sivadier
L'Opéra de la lune (Pauset) 12-15 майдир.: Brice Pauset; прод.: Damien Caille-Perret
Requiem (Mozart) 13 майдир.: Jos van Immerse
Lille, Opéra de Lille  / 
The Rake's Progress (Stravinsky) 8-19 Octдир.: Arie Van Beek; прод.: David Lescot
Agrippine (Handel) 5-9 Novдир.: Emmanuelle Haïm; прод.: Jean-Yves Ruf
Le Tour d'écrou (Britten) 13-15 Decдир.: Jean-Luc Tingaud; прод.: Olivier Bénézech
Passion (Dusapin) 2-5 Febдир.: Franck Ollu; прод.: Sasha Waltz
Le Couronnement de Poppée (Monteverdi) 12-22 Marдир.: Emmanuelle Haïm; прод.: Jean-François Sivadier
Cendrillon (Massenet) 15-29 майдир.: Claude Schnitzler; прод.: Laurent Pelly
Limoges, Opéra-Théâtre de Limoges  / 
L'Élixir d'amour (Donizetti) 4-6 Novдир.: Jérôme Kaltenbach; прод.: Richard Brunel
Chat perché (Singier) 17-18 Novдир.: Pierre Roullier; прод.: Caroline Gautier
La voix humaine (Poulenc) 29 Novпрод.: Vincent Vittoz
Jenůfa (Janáček) 20-22 Janдир.: Ondrej Olos; прод.: Pierre Constant
La Périchole (Offenbach) 16-18 Marдир.: Jérôme Kaltenbach; прод.: Bérangère Jannelle
La traviata (Verdi) 13-19 Aprдир.: Giacomo Sagripanti; прод.: Jean-Romain Vesperini
Julie (Boesmans) 14-15 майдир.: Daniel Kawka; прод.: Matthew Jocelyn
Lyon, Opéra de Lyon  / 
Le Nez (Shostakovich) 8-20 Octдир.: Kazushi Ono; прод.: William Kentridge
I Capuleti e i Montecchi (concert) (Bellini) 8-13 Novдир.: Evelino Pidò
La vie parisienne (Offenbach) 28 Nov-8 Decдир.: Gérard Korsten; прод.: Laurent Pelly
Douce et Barbe-Bleue (Aboulker) 11-14 Janдир.: Karine Locatelli; прод.: Jean-Romain Vesperini
Von heute auf morgen (Schoenberg,A) 27 Jan-10 Febдир.: Bernhard Kontarsky; прод.: John Fulljames
Il Tabarro (Puccini) 27 Jan-10 Febдир.: Gaetano d'Espinosa; прод.: David Pountney
Sancta Susanna (Hindemith) 28 Jan-9 Febдир.: Bernhard Kontarsky; прод.: John Fulljames
Suor Angelica (Puccini) 28 Jan-9 Febдир.: Gaetano d'Espinosa; прод.: David Pountney
Une Tragédie florentine (Zemlinsky) 29 Jan-8 Febдир.: Bernhard Kontarsky; прод.: Georges Lavaudant
Gianni Schicchi (Puccini) 29 Jan-8 Febдир.: Gaetano d'Espinosa; прод.: David Pountney
Il Trittico (Puccini) 3-13 Febдир.: Gaetano d'Espinosa; прод.: David Pountney
Parsifal (Wagner) 9-25 Marдир.: Kazushi Ono; прод.: François Girard
Terre et cendres (Combier) 10-21 Marдир.: Philippe Forget; прод.: Yoshi Oida
Concert (concert) (Wagner) 16 Marдир.: Kazushi Ono
Le Rossignol (Stravinsky) 22-27 Aprдир.: Alejo Pérez; прод.: Robert Lepage
Mesdames de la Halle (Offenbach) 2-15 майдир.: Jean-Paul Fouchécourt; прод.: Jean Lacornerie
Le Nain (Zemlinsky) 19-29 майдир.: Martyn Brabbins; прод.: Grzegorz Jarzyna
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 19-29 майдир.: Martyn Brabbins; прод.: Grzegorz Jarzyna
Carmen (Bizet) 25 Jun-11 Julдир.: Stefano Montanari; прод.: Olivier Py
Lyon, Théâtre d'Opérette de Lyon  / 
Princesse Czardas (Kálmán) 26-27 Novдир.: Bruce Grant; прод.: Pierre Sybil
La vie parisienne (Offenbach) 31 Decдир.: José Pick; прод.: Frédéric L'Huillier
Andalousie (Lopez,F) 7-8 Janдир.: Andreï Chevtchouk; прод.: Pierre Sybil
Ciboulette (Hahn) 4-5 Febдир.: Bruno Conti; прод.: Jean-Jacques Chazalet
La Périchole (Offenbach) 3-4 Marдир.: Andreï Chevtchouk; прод.: Frédéric L'Huillier
Rigoletto (Verdi) 24-25 Marдир.: Andreï Chevtchouk; прод.: Frédéric L'Huillier
Marseille, Opéra Municipal de Marseille  / 
Roméo et Juliette (Gounod) 11-19 Octдир.: Luciano Acocella; прод.: Arnaud Bernard
Roberto Devereux (concert) (Donizetti) 22-29 Novдир.: Alain Guingal
La bohème (Puccini) 29 Dec-10 Janдир.: Mark Shanahan; прод.: Jean-Louis Pichon
La Chartreuse de Parme (Sauguet) 8-14 Febдир.: Lawrence Foster; прод.: Renée Auphan
Le comte Ory (Rossini) 20-27 Marдир.: Roberto Rizzi Brignoli; прод.: Frédéric Bélier-Garcia
Il trovatore (Verdi) 24 Apr-4 майдир.: Tamás Pal; прод.: Charles Roubaud
Die Zauberflöte (Mozart) 6-16 Junдир.: Kenneth Montgomery; прод.: Jean-Paul Scarpitta
Massy, Opéra-Théâtre de Massy  / 
Carmen (Bizet) 4-6 Novдир.: Fabien Gabel; прод.: Nadine Duffaut
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9-11 Decдир.: Dominique Rouits; прод.: Frédéric Bélier-Garcia
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 13-15 Janдир.: Yoel Levi; прод.: Eric Perez
La route Fleurie (Lopez,F) 29-31 Janдир.: Didier Benetti; прод.: Jacques Duparc
L'Egisto (Marazzoli) 4 Febдир.: Jérôme Correas; прод.: Jean-Denis Monory
Eugène Onéguine (Tchaikovsky) 9-11 Marдир.: Dominique Rouits; прод.: Eric Perez
Le nozze di Figaro (Mozart) 30 Mar-3 Aprдир.: Olivier Schneebeli; прод.: Christian Gangneron
Phi-Phi (Christiné) 3 майдир.: Christophe Grapperon; прод.: Johanny Bert
Mérignac, Le Pin Galant  / 
Aida (Verdi) 19 Jan
Requiem (Verdi) 20 Jan
La bohème (Puccini) 13 Mar
Metz, Opéra-Théâtre de Metz Métropole  / 
Falstaff (Verdi) 15-16 Octдир.: Gian Rosario Presutti; прод.: Jean-Louis Grinda
Françoise de Rimini (Thomas,A) 18-22 Novдир.: Jacques Mercier; прод.: Vincent Tordjman
L'Auberge du Cheval Blanc (Benatzky) 25 Janдир.: Didier Benetti; прод.: Jacques Duparc
L'italienne à Alger (Rossini) 13-24 Marдир.: Paolo Olmi; прод.: David Hermann
Caravaggio (Giraud) 6-8 Aprдир.: François-Xavier Roth
Switch! (Kastel) 25-26 майдир.: Fabrice Kastel; прод.: Pierre Val
Faust (Gounod) 17 Junдир.: Jacques Mercier; прод.: Paul-Emile Fourny
Montpellier, Opéra National de Montpellier Languedoc-Roussillon  / 
Rusalka (Dvořák,A) 7-11 Octдир.: Lawrence Foster; прод.: Jim Lucassen
L'arbore di Diana (Martin y Soler) 25-29 Novдир.: Fabio Biondi; прод.: Francisco Negrin
La belle Hélène (Offenbach) 28 Dec-5 Janдир.: Hervé Niquet; прод.: Corinne Benizio, Gilles Benizio
Elektra (Strauss) 2-4 Marдир.: Aldert Vermeulen; прод.: Jean-Yves Courrègelongue
Einstein on the Beach (Glass) 16-18 Mar
La Petite Renarde rusée (Janáček) 25-26 майдир.: Jérôme Pillement; прод.: Marie-Eve Signeyrole
Le nozze di Figaro (Mozart) 20-28 Junдир.: Sascha Goetzel; прод.: Jean-Paul Scarpitta
Nancy, Opéra national de Lorraine  / 
The Rake's Progress (Stravinsky) 29 Sep-6 Octдир.: Tito Muñoz; прод.: Carlos Wagner
Les Noces (Stravinsky) 23-29 Octдир.: Tito Muñoz; прод.: Tero Saarinen
La Chauve-souris (Strauss,J) 18-31 Decдир.: Patrick Davin; прод.: Philipp Himmelmann
L'italienne à Alger (Rossini) 17-25 Febдир.: Paolo Olmi; прод.: David Hermann
René, l'énervé (Reinhardt Wagner) 14-21 Marпрод.: Jean-Michel Ribes
La rondine (Puccini) 6-15 майдир.: José Cura; прод.: José Cura
Le tueur de mots (Ambrosini) 26 Jun-3 Julдир.: Andrea Molino; прод.: Francesco Micheli
Nantes, Angers Nantes Opéra  / 
Le Château de Barbe-Bleue (Bartók) 14-16 Octдир.: Daniel Kawka; прод.: Patrice Caurier, Moshe Leiser
La vie parisienne (Offenbach) 11-18 Decдир.: Claude Schnitzler; прод.: Carlos Wagner
L'Enfant et la Nuit (Villard) 24-27 Janдир.: Franck Villard; прод.: Olivier Balazuc
Orphée et Eurydice (Gluck) 2-11 Marдир.: Andreas Spering; прод.: Emmanuelle Bastet
La bohème (Puccini) 4-6 майдир.: Mark Shanahan; прод.: Stephen Langridge
Nice, Opéra de Nice  / 
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 16-18 Sepдир.: Philippe Auguin
La voix humaine (Poulenc) 7-11 Oct
Le Château de Barbe-Bleue (Bartók) 7-11 Octдир.: Philippe Auguin; прод.: René Koering
Norma (Bellini) 10-15 Decдир.: Andriy Yurkevytch
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 17-24 Janдир.: Philippe Auguin; прод.: Ron Daniels
Il trovatore (Verdi) 16-23 Febдир.: Fabrizio Ventura; прод.: Lorenzo Mariani
La bohème (Puccini) 11-17 Marдир.: Derrick Inouye; прод.: Maurizio Scaparro
Il Tigrane (Scarlatti,A) 1-5 Junдир.: Gilbert Bezzina; прод.: Gilbert Blin
Paris, Athénée Théâtre Louis-Jouvet  / 
Le Tour d'écrou (Britten) 13-16 Octдир.: Jean-Luc Tingaud; прод.: Olivier Bénézech
L'Egisto (Marazzoli) 19-23 Octдир.: Jérôme Correas; прод.: Jean-Denis Monory
La Botte secrète (Terrasse) 16 Dec-8 Janдир.: Christophe Grapperon; прод.: Pierre Guillois
Caligula (Pagliardi) 8-11 Marдир.: Vincent Dumestre; прод.: Alexandra Rübner, Mimmo Cuticchio
Le Ring (Wagner) 2-11 майдир.: Dominique Debart; прод.: Alain Bézu
Paris, Théâtre des Champs-Élysées  / 
Les Capulet et les Montaigu (concert) (Bellini) 11 Novдир.: Evelino Pidò
Missa Solemnis (concert) (Beethoven) 14 Novдир.: Philippe Herreweghe
Oberto (concert) (Verdi) 17-19 Novдир.: Carlo Rizzi
Jules César (concert) (Handel) 25 Novдир.: Alan Curtis
La flûte enchantée (Mozart) 16-26 Decдир.: Jean-Christophe Spinosi; прод.: William Kentridge, Luc de Wit
Le Messie (concert) (Handel) 23 Decдир.: Laurence Cummings
Farnace (concert) (Vivaldi) 10 Janдир.: Diego Fasolis
Les Saisons (concert) (Haydn) 21 Janдир.: Paul McCreesh
Tosca (concert) (Puccini) 24 Janдир.: Gianandrea Noseda
Don Pasquale (Donizetti) 13-23 Febдир.: Enrique Mazzola; прод.: Denis Podalydès
Giustino (concert) (Vivaldi) 24 Febдир.: Stefano Molardi
Le Clémence de Titus (concert) (Mozart) 25 Febдир.: Louis Langrée
Roméo et Juliette (concert) (Berlioz) 26 Febдир.: Mark Elder
Parsifal (concert) (Wagner) 6-9 Marдир.: Daniele Gatti
Theodora (concert) (Handel) 10 Marдир.: Hervé Niquet
Tristan et Isolde (concert) (Wagner) 11 Marдир.: Andris Nelsons
Gloria Magnificat (concert) (Vivaldi) 24 Marдир.: Rinaldo Alessandrini
Les Noces (concert) (Stravinsky) 27 Marдир.: Valery Gergiev
Oedipus rex (concert) (Stravinsky) 27 Marдир.: Valery Gergiev
La Passion selon Saint Matthieu (concert) (Bach,JS) 2 Aprдир.: Pierre Cao
La Passion selon Saint Jean (concert) (Bach,JS) 11 Aprдир.: Jean-Claude Malgoire
La Didone (Cavalli) 12-20 Aprдир.: William Christie; прод.: Clément Hervieu-Léger
La Walkyrie (concert) (Wagner) 24 Aprдир.: Kent Nagano
Così fan tutte (Mozart) 22-31 майдир.: Jérémie Rhorer; прод.: Eric Génovèse
Concert (Mozart) 5 Junдир.: Jean-Claude Malgoire
L'orfeo (concert) (Monteverdi) 22 Junдир.: Thomas Hengelbrock
Paris, Théâtre du Châtelet  / 
René, l'énervé (Reinhardt Wagner) 7 Sep-29 Octдир.: Reinhardt Wagner; прод.: Jean-Michel Ribes
Cruzar la Cara de la Luna (Martinez) 23-27 Sepдир.: David Hanlon; прод.: Leonard Foglia
The Sound of Music (Rodgers) 7+ Decдир.: Kevin Farrell; прод.: Emilio Sagi
Orlando paladino (Haydn) 17-25 Marдир.: Jean-Christophe Spinosi; прод.: Kamel Ouali
Nixon in China (Adams) 10-18 Aprдир.: Alexander Briger; прод.: Chen Shi-Zheng
Paris, Cité de la musique  / 
L'Or du Rhin (Wagner) 7 Octдир.: Peter Rundel; прод.: Antoine Gindt
Siegfried (Wagner) 8 Octдир.: Peter Rundel; прод.: Antoine Gindt
La Walkyrie (Wagner) 8 Octдир.: Peter Rundel; прод.: Antoine Gindt
Le Crépuscule des dieux (Wagner) 9 Octдир.: Peter Rundel; прод.: Antoine Gindt
Paris, Opéra-Comique  / 
Amadis de Gaule (Bach,JC) 2-8 Janдир.: Jérémie Rhorer; прод.: Marcel Bozonnet
Il maestro di cappella (Cimarosa) 7 Janдир.: Ton Koopman
Egisto (Cavalli) 1-9 Febдир.: Vincent Dumestre; прод.: Benjamin Lazar
La muette de Portici (Auber) 5-15 Aprдир.: Patrick Davin; прод.: Emma Dante
La petite messe solennelle (Rossini) 20-21 Aprдир.: Nicholas Jenkins; прод.: Nicola Hümpel
Re Orso (Stroppa) 19-22 майдир.: Susanna Mälkki; прод.: Richard Brunel
Les pêcheurs de perles (Bizet) 18-28 Junдир.: Leo Hussain; прод.: Yoshi Oïda
Paris, MC93 Bobigny  / 
La finta giardiniera (Mozart) 23-29 Junдир.: Guillaume Tourniaire; прод.: Stephen Taylor
Paris, L'Opéra National de Paris (Opéra Bastille, Palais Garnier)  / 
Salome (Strauss) 8-30 Sepдир.: Pinchas Steinberg; прод.: André Engel
La Clemence de Titus (Mozart) 10 Sep-8 Octдир.: Adam Fischer; прод.: Willy Decker
Faust (Gounod) 22 Sep-25 Octдир.: Alain Altinoglu / Garrett Keast; прод.: Jean-Louis Martinoty
Tannhäuser (Wagner) 6-29 Octдир.: Mark Elder; прод.: Robert Carsen
Lulu (Berg) 18 Oct-5 Novдир.: Michael Schonwandt; прод.: Willy Decker
La Force du destin (Verdi) 14 Nov-17 Decдир.: Philippe Jordan; прод.: Jean-Claude Auvray
La cenerentola (Rossini) 26 Nov-17 Decдир.: Bruno Campanella; прод.: Jean-Pierre Ponnelle(original), Grisha Asagaroff(revival)
Manon (Massenet) 10 Jan-13 Febдир.: Evelino Pidò; прод.: Coline Serreau
La Dame de Pique (Tchaikovsky) 19 Jan-6 Febдир.: Dimitri Jurowski; прод.: Lev Dodin
La Cerisaie (Fénelon) 27 Jan-13 Febдир.: Tito Ceccherini; прод.: Georges Lavaudant
Rigoletto (Verdi) 27 Jan-23 Febдир.: Daniele Callegari; прод.: Jérôme Savary
Orphée et Eurydice (Gluck) 4-16 Febдир.: Thomas Hengelbrock / Manlio Benzi; прод.: Pina Bausch
Pelléas et Mélisande (Debussy) 28 Feb-16 Marдир.: Philippe Jordan; прод.: Robert Wilson, Giuseppe Frigeni
La Veuve joyeuse (Lehár) 29 Feb-2 Aprдир.: Asher Fisch; прод.: Jorge Lavelli
Le Diable dans le Beffroi (Debussy) 29 Feb-3 Marдир.: Jeff Cohen; прод.: Jean-Philippe Clarac, Olivier Deloeuil
La chute de la maison Usher (Debussy) 29 Feb-3 Marдир.: Jeff Cohen; прод.: Jean-Philippe Clarac, Olivier Deloeuil
Don Giovanni (Mozart) 15 Mar-21 Aprдир.: Philippe Jordan / Marius Stieghors; прод.: Michael Haneke
Pagliacci (Leoncavallo) 13 Apr-11 майдир.: Daniel Oren; прод.: Giancarlo Del Monaco
Cavalleria rusticana (Mascagni) 13 Apr-11 майдир.: Daniel Oren; прод.: Giancarlo Del Monaco
Le barbier de Séville (Rossini) 24 май-2 Julдир.: Marco Armiliato; прод.: Coline Serreau
Hippolyte et Aricie (Rameau) 9 Jun-9 Julдир.: Emmanuelle Haïm; прод.: Ivan Alexandre
Arabella (Strauss) 14 Jun-10 Julдир.: Philippe Jordan; прод.: Marco Arturo Marelli
L'Amour des trois oranges (Prokofiev) 23 Jun-13 Julдир.: Alain Altinoglu; прод.: Gilbert Deflo
Paris, Salle Pleyel  / 
The Fairy Queen (Purcell) 6 Novдир.: Hervé Niquet
Jephtha (concert) (Handel) 24 Novдир.: William Christie
Norma (concert) (Bellini) 20 Decдир.: Andriy Yurkevich
Peer Gynt (concert) (Grieg) 23-24 майдир.: Paavo Järvi
Reims, Opéra de Reims  / 
The Turn of the Screw (Britten) 4 Octдир.: Jean-Luc Tingaud; прод.: Olivier Bénézech
Das Rheingold (Wagner) 9 Decпрод.: Antoine Gindt
Siegfried (Wagner) 10 Decпрод.: Antoine Gindt
Die Walküre (Wagner) 10 Decпрод.: Antoine Gindt
Götterdämmerung (Wagner) 11 Decпрод.: Antoine Gindt
Mozart (Hahn) 30-31 Decдир.: Christophe Talmont; прод.: Bernard Pisani
Jenůfa (Janáček) 3-5 Febдир.: Ondrej Olos; прод.: Pierre Constant
Un de la canebière (Scotto) 18-19 Febдир.: Didier Benetti; прод.: Jacques Duparc
The Second Woman (Verrières) 13 Marдир.: Jean Deroyer; прод.: Guillaume Vincent
Faust (Gounod) 25-27 Marдир.: Dominique Trottein; прод.: Paul-Emile Fourny
La Maison qui chante (Jolas) 7 Aprдир.: Philippe Nahon; прод.: Véronique Samakh
La traviata (Verdi) 11-13 майдир.: Giacomo Sagripanti; прод.: Jean-Romain Vesperini
Phi-Phi (Christiné) 22 майдир.: Christophe Grapperon; прод.: Johanny Bert
Rennes, Opéra de Rennes  / 
Jenůfa (Janáček) 4-10 Novдир.: Ondrej Olos; прод.: Pierre Constant
Le Journal d'un disparu (Janáček) 22 Nov
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 31 Dec-6 Janдир.: Giuseppe Grazioli; прод.: Christophe Gayral
The Turn of the Screw (Britten) 3-9 Febдир.: Tito Muñoz; прод.: Dominique Pitoiset
La Princesse jaune (Saint-Saëns) 10-14 Marдир.: Claude Schnitzler; прод.: Vincent Tavernier
Monsieur de Pourceaugnac (Lully) 30 Mar-1 Aprдир.: François Lazarevitch; прод.: Vincent Tavernier
Le nozze di Figaro (Mozart) 23 май-2 Junдир.: Ernest Martìnez Izquierdo; прод.: Jean Liermier
Rouen, Opéra de Rouen Haute-Normandie  / 
Concert (Mozart) 23 Sep
The Turn of the Screw (Britten) 5-9 Octдир.: Kynan Johns; прод.: Frédéric Roels
Red Waters (Zeidel) 4-6 Novдир.: Paul-Emmanuel Thomas; прод.: Arthur Nauzyciel
Viva la Mamma (Donizetti) 30 Nov-6 Decдир.: Federico Santi; прод.: François de Carpentries
Ne Criez pas au Loup (Sargenti) 1-5 Febдир.: Oswald Sallaberger; прод.: Caroline Leboutte
Egisto (Cavalli) 16-19 Febдир.: Vincent Dumestre; прод.: Benjamin Lazar
La Maison qui chante (Jolas) 30 Mar-1 Aprпрод.: Véronique Samakh
La vera costanza (Haydn) 6-10 Aprдир.: Jérôme Corréas; прод.: Elio De Capitani(original), Clovis Bonnaud(revival)
La traviata (Verdi) 11-20 майдир.: Luciano Acocella; прод.: Claire Servais
Saint-Etienne, Opéra Théâtre de Saint-Étienne  / 
La Navarraise (Massenet) 4-8 Novдир.: Laurent Campellone; прод.: Jean-Louis Grinda
Cavalleria rusticana (Mascagni) 4-8 Novдир.: Laurent Campellone; прод.: Vincent Vittoz
Les Conjurées (Schubert) 8-9 Decдир.: Bernard Tétu
Les deux aveugles (Offenbach) 31 Dec-3 Janдир.: Laurent Touche; прод.: Vincent Vittoz
L'Île de Tulipatan (Offenbach) 31 Dec-3 Janдир.: Laurent Touche; прод.: Yann Dacosta
L'Opéra de quat'sous (Weill) 1-5 Febдир.: Samuel Jean; прод.: Laurent Fréchuret
The Rake's Progress (Stravinsky) 2-6 Marдир.: Laurent Campellone; прод.: Carlos Wagner
Madama Butterfly (Puccini) 25-29 Aprдир.: Laurent Campellone; прод.: Alain Garichot
Orphée et Eurydice (Gluck) 13-17 Junдир.: Giuseppe Grazioli; прод.: Frédéric Flamand
Strasbourg, L'Opéra National du Rhin  / 
La Nuit de Gutenberg (Manoury) 24-29 Sepдир.: Daniel Klajner; прод.: Yoshi Oida
La bohème (Puccini) 21 Oct-8 Novдир.: Stefano Ranzani; прод.: Robert Carsen(original), Frans de Haas(revival)
Die Fledermaus (Strauss,J) 10-27 Decдир.: Roland Böer / Vincent Monteil; прод.: Waut Koeken
Le chat botté (Cui) 11-13 Janдир.: Vincent Monteil; прод.: Jean-Philippe Delavault
Kát'a Kabanová (Janáček) 21 Jan-2 Febдир.: Friedemann Layer; прод.: Robert Carsen
Les Huguenots (Meyerbeer) 14-28 Marдир.: Daniele Callegari; прод.: Olivier Py
Farnace (Vivaldi) 18-26 майдир.: Diego Fasolis; прод.: Lucinda Childs
Der Rosenkavalier (Strauss) 17-28 Junдир.: Marko Letonja; прод.: Mariame Clément
L'occasione fa il ladro (Rossini) 5-7 Julдир.: Franck Villard; прод.: Sandrine Anglade
Toulon, Opéra de Toulon Provence Mediterranée  / 
Il diluvio universale (concert) (Donizetti) 3 Octдир.: Leonardo Garcia Alarcon
Faust (Gounod) 7-13 Octдир.: Antony Hermus; прод.: Paul-Emile Fourny
Le Directeur de théâtre (Mozart) 13-18 Novдир.: Pascal Verrot; прод.: Frédéric Bellier-Garcia
Bastien und Bastienne (Mozart) 13-18 Novдир.: Pascal Verrot; прод.: Frédéric Bellier-Garcia
La bohème (Puccini) 23-31 Decдир.: Giuliano Carella; прод.: Daniel Benoin
Lohengrin (concert) (Wagner) 29 Jan-3 Febдир.: Giuliano Carella; прод.: Frédéric Andrau
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 Mar-5 Aprдир.: Nicolas Krüger; прод.: Stefano Mazzonis di Pralafera
Otello (Verdi) 11-15 майдир.: Giuliano Carella; прод.: Giulio Ciabatti
Toulouse, Théâtre du Capitole  / 
Tosca (Puccini) 29 Sep-14 Octдир.: Tugan Sokhiev; прод.: Mario Pontiggia
Polieukt (Krauze) 4-6 Novдир.: Ruben Silva; прод.: Jorge Lavelli
Falstaff (Verdi) 2-13 Decдир.: Daniele Callegari; прод.: Nicolas Joel
Le Trouvere (Verdi) 3-12 Febдир.: Daniel Oren; прод.: Gilbert Deflo
La Clemence de Titus (Mozart) 9-20 Marдир.: David Syrus; прод.: David McVicar
Madame Butterfly (Puccini) 13-24 Aprдир.: Claus Peter Flor; прод.: Nicolas Joel
Celui qui dit oui (Weill) 2-6 майдир.: Christophe Larrieu; прод.: Max Henry
Les Indes galantes (Rameau) 4-15 майдир.: Christophe Rousset; прод.: Laura Scozzi
Tannhäuser (Wagner) 17-29 Junдир.: Hartmut Haenchen; прод.: Christian Rizzo
Tourcoing, Atelier Lyrique de Tourcoing  / 
La somnambule (concert) (Bellini) 11-14 Octдир.: Jean Claude Malgoire
Monsieur de Pourceaugnac (Lully) 11-12 Febдир.: François Lazarévitch; прод.: Vincent Tavernier
Concert (Rossini) 18-19 Feb
Concert (Rossini) 18-19 Feb
Tancrède (Rossini) 14-18 Marдир.: Jean Claude Malgoire; прод.: Jean Philippe Delavault
Celui qui dit oui (Weill) 4 Aprдир.: Alexandre Bouquelloen; прод.: William Mesguich
Le barbier de Séville (Rossini) 9-15 майдир.: Jean Claude Malgoire; прод.: Christian Schiaretti
Tours, Grand Théâtre de Tours  / 
Thaïs (Massenet) 14-18 Octдир.: Jean-Yves Ossonce; прод.: Nadine Duffaut
Red Waters (Zeidel) 24 Novдир.: Paul-Emmanuel Thomas; прод.: Arthur Nauzyciel
Dédé (Christiné) 29-31 Decдир.: Dominique Trottein; прод.: Jacques Duparc
L'Opéra de quatre sous (Weill) 26-29 Janдир.: Dominique Trottein; прод.: Bernard Pisani
Idomeneo re di Creta (Mozart) 16-20 Marдир.: Jean-Yves Ossonce; прод.: Alain Garichot
La bohème (Puccini) 13-17 Aprдир.: Jean-Yves Ossonce; прод.: Gilles Bouillon
Macbeth (Verdi) 11-15 майдир.: Jean-Yves Ossonce; прод.: Gilles Bouillon
Versailles, Opéra Royal de Versailles  / 
Panurge dans l'Île des Lanternes (concert) (Gretry) 4 Octдир.: Hervé Niquet
Renaud (concert) (Sacchini) 4 Octдир.: Hervé Niquet
La Coquette trompée (concert) (Dauvergne) 8 Octдир.: Héloïse Gaillard
Les Troqueurs (concert) (Dauvergne) 8 Octдир.: Héloïse Gaillard
Iphigenie en Aulide (concert) (Gluck) 15 Octдир.: David Stern
Polyxene (concert) (Dauvergne) 15 Octдир.: David Stern
La Vénitienne (concert) (Dauvergne) 8 Novдир.: Guy van Waas
Hercule mourant (concert) (Dauvergne) 19 Novдир.: Christophe Rousset
Amadis de Gaule (Bach,JC) 10-12 Decдир.: Jérémie Rhorer
L'orfeo (Monteverdi) 10-11 Janдир.: Sebastien d'Hérin; прод.: Caroline Mutel
Venus and Adonis (concert) (Blow) 13 Janдир.: Jonathan Cohen
La descente d'Orphée aux Enfers (concert) (Charpentier,M) 13 Janдир.: Jonathan Cohen
Le Roi et le Fermier (Monsigny) 4 Febдир.: Ryan Brown
Dardanus (concert) (Rameau) 16 Febдир.: Raphaël Pichon
Didone abbandonata (Hasse) 10 Marдир.: Michael Hofstetter; прод.: Balázs Kovalik
Ariodante (concert) (Handel) 15 Marдир.: Alan Curtis
Tancrède (Rossini) 23-25 Marдир.: Jean-Claude Malgoire; прод.: Jean-Philippe Delavault
La Passion selon Saint Matthieu (Bach,JS) 7-8 Aprдир.: Peter Neumann
Armide (Lully) 11-13 майдир.: Olivier Schneebeli, David Fallis; прод.: Marshall Pynkoski
La traviata (Verdi) 1-3 Junдир.: Luciano Acocella; прод.: Claire Servais
Orphée et Eurydice (Gluck) 24-25 Junдир.: Giuseppe Grazioli; прод.: Frédéric Flamand