2011/12 > Италия 
*Сайт за публиката   >Operabase Professional 
2011/12 > Италия

 Световна премиера
 Рядкост
 Нова постановка
 Нова постановка за този оперен театър

  
Франция
Монако
Швейцария
Австрия
Словения

Италия
 
Хърватия
Малта Гърция

Ancona, Teatro delle Muse  / 

Le nozze di Figaro (Mozart) 27-29 Janдир.: Guillaume Tourniaire; прод.: Pier Luigi Pizzi
Bari, Fondazione Lirico Sinfonica Petruzzelli  / 
Götterdämmerung (Wagner) 21-25 Octдир.: Stefan Anton Reck; прод.: Walter Pagliaro
Carmen (Bizet) 20-30 Janдир.: Lorin Maazel; прод.: William Kerley
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17-25 Aprдир.: Lorin Maazel
Tosca (Puccini) 24-31 майдир.: Alberto Veronesi; прод.: Michele Mirabella
Don Giovanni (Mozart) 10-16 Sepдир.: Roberto Abbado; прод.: NN
West Side Story (Bernstein) 10-14 Octдир.: Boris Brott
War Requiem (Britten) 17-19 Novдир.: Jonathan Webb
Bergamo, Teatro Donizetti  / 
Gemma di Vergy (Donizetti) 16-18 Sepдир.: Roberto Rizzi Brignoli; прод.: Laurent Gerber
Maria di Rohan (Donizetti) 7-9 Octдир.: Gregory Kunde; прод.: Roberto Recchia
La Cecchina (Piccinni) 18-20 Novдир.: Stefano Montanari; прод.: Francesco Bellotto
Madama Butterfly (Puccini) 25-27 Novдир.: NN; прод.: Massimo Pezzuti
Bologna, Teatro Comunale  / 
La Tragedie de Carmen (Bizet) 8-13 Augдир.: Marco Boni; прод.: Franco Ripa di Meana
Turandot (Puccini) 19-31 Janдир.: Fabio Mastrangelo; прод.: Mariusz Trelinski
La traviata (Verdi) 22 Feb-11 Marдир.: Michele Mariotti; прод.: Alfonso Antoniozzi
Jakob Lenz (Rihm) 12-15 Aprдир.: Marco Angius; прод.: Henning Brockhaus
L'italiana in Algeri (Rossini) 10-19 майдир.: Paolo Olmi; прод.: Francesco Esposito
Le nozze di Figaro (Mozart) 17-28 Junдир.: Michele Mariotti; прод.: Mario Martone
Pagliacci (Leoncavallo) 9-17 Octдир.: Alberto Veronesi; прод.: Liliana Cavani
Cavalleria rusticana (Mascagni) 9-17 Octдир.: Alberto Veronesi; прод.: Liliana Cavani
Il trovatore (Verdi) 18-30 Decдир.: Renato Palumbo; прод.: Paul Curran
Bolzano, Nuovo Teatro Comunale  / 
Roméo et Juliette (Gounod) 28-29 Octдир.: Yves Abel; прод.: Manfred Schweigkofler
Salome (Strauss) 25-26 Janдир.: Niksa Bareza; прод.: Manfred Schweigkofler
The Tyrant (Dresher) 8-11 Febдир.: Peter Valentovic; прод.: Michael Hunt
La traviata (Verdi) 30-31 Marдир.: Pietro Rizzo; прод.: Rosetta Cucchi
Brescia, Teatro Grande  / 
Rigoletto (Verdi) 7-9 Octдир.: Marco Guidarini; прод.: Massimo Gasparon, Matteo Mazzoni
I puritani (Bellini) 20-22 Octдир.: Antonio Pirolli; прод.: Carmelo Rifici
Roméo et Juliette (Gounod) 11-13 Novдир.: Michael Balke; прод.: Andrea Cigni
Il cappello di paglia di Firenze (Rota) 2-4 Decдир.: Giovanni Di Stefano; прод.: Elena Barbalich
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16-18 Decдир.: Matteo Beltrami; прод.: Federico Grazzini
Como, Teatro Sociale di Como - AsLiCo  / 
Rigoletto (Verdi) 30 Sep-2 Octдир.: Marco Guidarini; прод.: Massimo Gasparon
I puritani (Bellini) 4-6 Novдир.: Antonio Pirolli; прод.: Carmelo Rifici
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-3 Decдир.: Matteo Beltrami; прод.: Federico Grazzini
Roméo et Juliette (Gounod) 13-15 Janдир.: Michael Balke; прод.: Andrea Cigni
Cremona, Teatro Ponchielli  / 
I puritani (Bellini) 14-16 Octдир.: Antonio Pirolli; прод.: Carmelo Rifici
Rigoletto (Verdi) 21-25 Octдир.: Marco Guidarini; прод.: Massimo Gasparon
Il cappello di paglia di Firenze (Rota) 4-6 Novдир.: Giovanni Di Stefano; прод.: Elena Barbalich
Roméo et Juliette (Gounod) 18-20 Novдир.: Michael Balke; прод.: Andrea Cigni
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8-11 Decдир.: Matteo Beltrami; прод.: Federico Grazzini
Tosca (Puccini) 17-21 Octдир.: Giampaolo Bisanti; прод.: Elena Barbalich
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 26-28 Octдир.: Francesco Pasqualetti; прод.: Sam Brown
Ernani (Verdi) 23-25 Novдир.: Antonio Pirolli; прод.: Andrea Cigni
L'italiana in Algeri (Rossini) 30 Nov-2 Decдир.: Josè Luis Gomez-Rios; прод.: Pierluigi Pizzi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6-8 Decдир.: Matteo Beltrami; прод.: Henning Brockhaus
Genova, Opera di Genova  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Oct-17 Novдир.: Johannes Wildner; прод.: Daniele Abbado(original), Boris Stetka(revival)
Gianni Schicchi (Puccini) 11 Nov-4 Febдир.: Valerio Galli; прод.: Rolando Panerai
Il campanello di notte (Donizetti) 11 Nov-4 Febдир.: Valerio Galli; прод.: Rolando Panerai
La bohème (Puccini) 16 Dec-5 Febдир.: Marco Guidarini; прод.: Augusto Fornari
Roméo et Juliette (Gounod) 22 Feb-4 Marдир.: Fabio Luisi / Marcello Rota; прод.: Jean-Louis Grinda
L'opera da tre soldi (Weill) 15-18 Marдир.: Francesco Lanzillotta; прод.: Luca De Fusco
Turandot (Puccini) 19 Apr-12 Junпрод.: Giuliano Montaldo
Cavalleria rusticana (Mascagni) 18 май-7 Jun
Che fine ha fatto la piccola Irene? (Betta) 18 май-7 Jun
Mantova, Teatro Sociale  / 
Tosca (Puccini) 24 Mar
Nabucco (Verdi) 22 Apr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 май
Messina, Teatro Vittorio Emanuele di Messina  / 
Norma (Bellini) 13-17 Decдир.: Andrea Licata; прод.: Federico Tiezzi
L'elisir d'amore (Donizetti) 27-31 Marдир.: Alberto Veronesi; прод.: Francesco Torrigiani
La rondine (Puccini) 29-31 майдир.: Hirofumi Yoshida; прод.: Stefano Vizioli
Rigoletto (Verdi) 27 Nov-1 Decдир.: Christopher Franklin; прод.: Alessio Pizzech
Milano, Teatro alla Scala  / 
Don Giovanni (Mozart) 7 Dec-14 Janдир.: Daniel Barenboim / Karl Heinz Steffens; прод.: Robert Carsen
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 15 Jan-5 Febдир.: Marko Letonja; прод.: Robert Carsen
Aida (Verdi) 14 Feb-10 Marдир.: Omer Meir Wellber; прод.: Franco Zeffirelli
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 11-27 Marдир.: Semyon Bychkov; прод.: Claus Guth
Le nozze di Figaro (Mozart) 23 Mar-17 Aprдир.: Andrea Battistoni; прод.: Giorgio Strehler(original), Marina Bianchi(revival)
Tosca (Puccini) 22 Apr-15 майдир.: Nicola Luisotti; прод.: Luc Bondy
Peter Grimes (Britten) 19 май-7 Junдир.: Robin Ticciati; прод.: Richard Jones
Luisa Miller (Verdi) 6-23 Junдир.: Gianandrea Noseda / Daniele Rustioni; прод.: Mario Martone
Manon (Massenet) 19 Jun-7 Julдир.: Fabio Luisi; прод.: Laurent Pelly
Don Pasquale (Donizetti) 30 Jun-14 Julдир.: Enrique Mazzola; прод.: Jonathan Miller
La bohème (Puccini) 26 Sep-26 Octдир.: Daniele Rustioni; прод.: Franco Zeffirelli
Siegfried (Wagner) 23 Oct-22 Novдир.: Daniel Barenboim; прод.: Guy Cassiers
Rigoletto (Verdi) 6-17 Novдир.: Gustavo Dudamel; прод.: Luc Bondy
Modena, Teatro Comunale  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 27-30 Octдир.: Gianluigi Gelmetti; прод.: Massimo Gasparon
Roméo et Juliette (Gounod) 18-20 Novдир.: Yves Abel; прод.: Manfred Schweigkofler
La bohème (Puccini) 27-29 Janдир.: Aldo Sisillo; прод.: Boyko Bogdanov, Vera Petrova
Salome (Strauss) 11-12 Febдир.: Niksa Bareza; прод.: Manfred Schweigkofler
La traviata (Verdi) 14-18 Marдир.: Pietro Rizzo; прод.: Rosetta Cucchi
Aida (Verdi) 27 Mar-1 Aprдир.: Antonino Fogliani; прод.: Joseph Franconi Lee
Napoli, Teatro di San Carlo  / 
Semiramide (Rossini) 18-27 Novдир.: Gabriele Ferro; прод.: Luca Ronconi
Il marito disperato (Cimarosa) 6-16 Decдир.: Christophe Rousset; прод.: Paolo Rossi
Porgy and Bess (Gershwin) 10-15 Janдир.: William Barkhymer; прод.: Baayork Lee, Larry Marshall
L'opera da tre soldi (Weill) 17-21 Janдир.: Francesco Lanzillotta; прод.: Luca De Fusco
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 10-18 Febдир.: Nello Santi; прод.: Gianni Amelio
La cantata e disfida di Don Trastullo (Jommelli) 2-11 Marдир.: Maurizio Agostini; прод.: Riccardo Canessa
I masnadieri (Verdi) 21-31 Marдир.: Nicola Luisotti; прод.: Gabriele Lavia
La furba e lo sciocco (Sarro) 4-13 майдир.: Bruno Praticò
Il maestro di cappella (Cimarosa) 4-13 майдир.: Bruno Praticò
La bohème (Puccini) 18-31 майдир.: Andrea Battistoni; прод.: Lorenzo Amato
Les pêcheurs de perles (Bizet) 16-25 Octдир.: Gabriele Ferro; прод.: Fabio Sparvoli
Padova, Teatro Verdi  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21-23 Octдир.: Francesco Rosa; прод.: Stefano Poda
La bohème (Puccini) 23-29 Decдир.: Stefano Romani; прод.: Ivan Stefanutti
Parma, Fondazione Teatro Regio di Parma  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 1-23 Octдир.: Gianluigi Gelmetti; прод.: Pierluigi Samaritani, Massimo Gasparon
Messa da Requiem (Verdi) 6-8 Octдир.: Yuri Temirkanov
Falstaff (Verdi) 10-25 Octдир.: Andrea Battistoni; прод.: Stephen Medcalf
Aida (Verdi) 27 Jan-11 Febдир.: Antonino Fogliani; прод.: Alberto Fassini(original), Joseph Franconi Lee(revival)
Stiffelio (Verdi) 15-24 Aprдир.: Andrea Battistoni; прод.: Guy Montavon
Pavia, Teatro Fraschini  / 
Rigoletto (Verdi) 13-15 Octдир.: Marco Guidarini; прод.: Massimo Gasparon
I puritani (Bellini) 28-30 Octдир.: Antonio Pirolli; прод.: Carmelo Rifici
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24-26 Novдир.: Matteo Beltrami; прод.: Federico Grazzini
Il cappello di paglia di Firenze (Rota) 9-10 Decдир.: Giovanni Di Stefano; прод.: Elena Barbalich
Roméo et Juliette (Gounod) 19-21 Janдир.: Michael Balke; прод.: Andrea Cigni
Piacenza, Teatro Municipale  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 27-30 Octдир.: Gianluigi Gelmetti; прод.: Massimo Gasparon
Roméo et Juliette (Gounod) 18-20 Novдир.: Yves Abel; прод.: Manfred Schweigkofler
La bohème (Puccini) 27-29 Janдир.: Aldo Sisillo; прод.: Boyko Bogdanov(original), Vera Petrova(revival)
Salome (Strauss) 4-5 Febдир.: Niksa Bareza; прод.: Manfred Schweigkofler
La traviata (Verdi) 14-18 Marдир.: Pietro Rizzo; прод.: Rosetta Cucchi
Aida (Verdi) 27 Mar-1 Aprдир.: Antonino Fogliani; прод.: Joseph Franconi Lee
Pisa, Teatro Comunale Verdi  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 29-30 Octдир.: Jonathan Webb; прод.: Alessio Pizzech
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29-30 Octдир.: Jonathan Webb; прод.: Alessio Pizzech
Madama Butterfly (Puccini) 12-13 Novдир.: Roberto Zarpellon; прод.: Vivien Hewitt
Aida (Verdi) 29-30 Novдир.: Tulio Gagliardo; прод.: Antoine Selva
Rigoletto (Verdi) 16-18 Decдир.: Giuseppe Acquaviva; прод.: Ivan Stefanutti
La bohème (Puccini) 14-15 Janдир.: NN; прод.: Marco Gandini
L'opera da tre soldi (Weill) 11-12 Febдир.: Nathalie Marin; прод.: David Haughton
Mozart e Salieri (Rimsky-Korsakov) 25-26 Febдир.: Francesco Pasqualetti; прод.: Gianluca Floris
Zanetto (Mascagni) 25-26 Febдир.: Francesco Pasqualetti; прод.: Gianluca Floris
Ravenna, Teatro Comunale Alighieri  / 
La bohème (Puccini) 29 Janдир.: Francisco Bonnin; прод.: Marco Gandini
L'opera da tre soldi (Weill) 21-23 Febдир.: Francesco Lanzillotta; прод.: Luca De Fusco
Il piccolo spazzacamino (Britten) 11 Marдир.: Erasmo Gaudiomonte; прод.: Piero Fenati
Rinaldo (Handel) 20-22 Aprдир.: Ottavio Dantone; прод.: Pier Luigi Pizzi
Sancta Susanna (Hindemith) 6-7 Julдир.: Riccardo Muti; прод.: Chiara Muti
Reggio Emilia, Teatro Municipale Valli  / 
L'occasione fa il ladro (Rossini) 26-27 Novдир.: Daniele Rustioni; прод.: Jean-Pierre Ponnelle(original), Sonja Frisell(revival)
Aida (Verdi) 24-26 Febдир.: Antonino Fogliani; прод.: Joseph Alberto Fassini(original), Franconi Lee(revival)
Einstein on the Beach (Glass) 24-25 Mar
Rinaldo (Handel) 27-29 Aprдир.: Ottavio Dantone; прод.: Pier Luigi Pizzi
Roma, Teatro dell'Opera  / 
Macbeth (Verdi) 27 Nov-11 Decдир.: Riccardo Muti; прод.: Peter Stein
Candide (Bernstein) 18-24 Janдир.: Wayne Marshall; прод.: Lorenzo Mariani
Madama Butterfly (Puccini) 21-28 Febдир.: Pinchas Steinberg; прод.: Giorgio Ferrara
Die Zauberflöte (Mozart) 27 Mar-1 Aprдир.: Erik Nielsen; прод.: David McVicar
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18-26 Aprдир.: Bruno Campanella; прод.: Ruggero Cappuccio
Attila (Verdi) 25 май-5 Junдир.: Riccardo Muti; прод.: Pier Luigi Pizzi
A Midsummer Night's Dream (Britten) 19-26 Junдир.: James Conlon; прод.: Paul Curran
La Gioconda (Ponchielli) 23-31 Octдир.: Roberto Abbado; прод.: Pier Luigi Pizzi
Roma, Accademia Nazionale di Santa Cecilia  / 
Sassari, Ente Concerti Marialisa de Carolis  / 
Norma (Bellini) 14-18 Octдир.: Sergio Alapont; прод.: Andrea Cigni
L'elisir d'amore (Donizetti) 5-6 Novдир.: Francesco Pasqualetti; прод.: Paolo Panizza
I due timidi (Rota) 19-20 Novдир.: Francesco Lanzillotta; прод.: Marco Spada
La notte di un nevrastenico (Rota) 19-20 Novдир.: Francesco Lanzillotta; прод.: Marco Spada
Ernani (Verdi) 7-11 Decдир.: Maurizio Barbacini; прод.: Jun Aguni
Savona, Opera Giocosa  / 
Il signor Bruschino (Rossini) 14-15 Octдир.: Giuseppe La Malfa; прод.: Elisabetta Courir
Il cappello di paglia di Firenze (Rota) 10-13 Novдир.: Giovanni Di Stefano; прод.: Elena Barbalich
Spoleto, Teatro Lirico Sperimentale  / 
Lo sgambetto (Marocchini) 9-11 Sep
Un grido di voce (Vacca) 9-11 Sep
Ragaaazziii! (Cera) 9-11 Sepдир.: Marco Angius; прод.: Marco Carniti
Pipa e Barlafuso (Caldara) 16-18 Sepдир.: Francesco Massimi; прод.: Giorgio Bongiovanni
La zingaretta (Leo) 16-18 Sepдир.: Francesco Massimi; прод.: Giorgio Bongiovanni
Madama Butterfly (Puccini) 23-25 Sepдир.: Carlo Palleschi; прод.: Andrea Stanisci
Torino, Teatro Regio  / 
Fidelio (Beethoven) 9-18 Decдир.: Gianandrea Noseda; прод.: Mario Martone
Tosca (Puccini) 10-22 Janдир.: Gianandrea Noseda; прод.: Jean-Louis Grinda
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19-26 Febдир.: Alessandro Galoppini; прод.: Vittorio Borrelli
Madama Butterfly (Puccini) 21-28 Febдир.: Daniele Rustioni; прод.: Damiano Michieletto
La bohème (Puccini) 6-17 Marдир.: Massimo Zanetti; прод.: Vittorio Borrelli(original), Giuseppe Patroni Griffi(revival)
Rigoletto (Verdi) 14-20 Marдир.: Daniele Rustioni; прод.: Fabio Banfo
Così fan tutte (Mozart) 10-22 Aprдир.: Christopher Franklin; прод.: Ettore Scola
Norma (Bellini) 16-30 майдир.: Michele Mariotti; прод.: Joseph Franconi Lee(original), Alberto Fassini(revival)
Un ballo in maschera (Verdi) 19 Jun-1 Julдир.: Renato Palumbo; прод.: Lorenzo Mariani
Treviso, Teatro Comunale  / 
Don Pasquale (Donizetti) 9-15 Novдир.: Sergio Alapont; прод.: Italo Nunziata
L'occasione fa il ladro (Rossini) 3-4 Decдир.: Daniele Rustioni; прод.: Jean-Pierre Ponnelle(original), Sonja Frisell(revival)
Madama Butterfly (Puccini) 9-15 Janдир.: Nicola Marasco; прод.: Fabio Ceresa
The Telephone (Menotti) 15-19 Febдир.: Claudio Desderi; прод.: Sandro Pasqualetto
La voix humaine (Poulenc) 15-19 Febдир.: Claudio Desderi; прод.: Sandro Pasqualetto
Trieste, Teatro Verdi  / 
La battaglia di Legnano (Verdi) 25 Feb-3 Marдир.: Boris Brott; прод.: Ruggero Cappuccio
Rigoletto (Verdi) 17-27 Marдир.: Corrado Rovaris; прод.: Michele Mirabella
La bohème (Puccini) 13-26 Aprдир.: Donato Renzetti; прод.: Marco Gandini
L'amico Fritz (Mascagni) 17-26 майдир.: Fabrizio Maria Carminati; прод.: Daniele Salvo
C'est ainsi (Berls) 28 Jun-4 Julдир.: NN; прод.: Antonio Calenda
Verona, Teatro Filarmonico  / 
Rigoletto (Verdi) 17-26 Novдир.: Andrea Battistoni; прод.: Arnaud Bernard
La vedova allegra (Lehár) 13 Dec-2 Janдир.: Julian Kovatchev; прод.: Federico Tiezzi
Falstaff (Verdi) 15-31 Decдир.: Daniele Rustioni; прод.: Luca Guadagnino
The Messiah (concert) (Handel) 16 Decдир.: Daniele Rustioni
Pagliacci (Leoncavallo) 27 Jan-5 Febдир.: Julian Kovatchev; прод.: Franco Zeffirelli
Iris (Mascagni) 16-25 Marдир.: Gianluca Martinenghi; прод.: Federico Tiezzi
La gazza ladra (Rossini) 22-29 Aprдир.: Giovanni Battista Rigon; прод.: Damiano Michieletto
Aida (Verdi) 9-18 Novдир.: Fabio Mastrangelo; прод.: Hugo De Ana