2011/12 > Полша 
*Сайт за публиката   >Operabase Professional 
2011/12 > Полша

 Световна премиера
 Рядкост
 Нова постановка
 Нова постановка за този оперен театър

  
Швеция Литва
Германия

Полша
 
Беларус
Чешка република Словакия Украйна

Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy  / 

Hänsel und Gretel (Humperdinck) 17-18 Sepдир.: Jerzy Wołosiuk
La bohème (Puccini) 22-25 Sepдир.: Andrzej Knap; прод.: Maciej Prus
My Fair Lady (Loewe) 29 Sep-3 Octдир.: Maciej Figas
Nabucco (Verdi) 8-9 Oct
Manru (Paderewski) 15-18 Oct
Carmen (Bizet) 27-29 Oct
Il trovatore (Verdi) 5-6 Nov
Manru (Paderewski) 3-6 Marдир.: Maciej Figas; прод.: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 10-11 Marдир.: Andrzej Knap; прод.: Maciej Prus
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16-18 Marдир.: Włodzimierz Szymański; прод.: Sławomir Żerdzicki
Tosca (Puccini) 31 Mar-3 Aprдир.: Maciej Figas; прод.: Laco Adamik
Il trovatore (Verdi) 11-13 Aprдир.: Lukas Beikircher; прод.: Maciej Korwin
Rusalka (Dvořák,A) 28-29 Aprдир.: Maciej Figas; прод.: Kristina Wuss
Madame Curie (Sikora) 1 майдир.: Wojciech Michniewski; прод.: Marek Weiss
Eugene Oniegin (Tchaikovsky) 6 май
Wonderful Town (Bernstein) 8 майдир.: Lesław Sałacki; прод.: Zbigniew Macias
Prince Igor (Borodin) 13 майдир.: Evgeny Samoilov, Vasily Valitov; прод.: Yuri Alexandrov
Gdansk, Opera Bałtycka  / 
Salome (Strauss) 7 Oct-17 майдир.: Dariusz Tabisz; прод.: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 22 Oct-27 Janдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Karolina Sofulak
Madame Curie (Sikora) 23 Nov-7 Marдир.: Wojciech Michniewski; прод.: Marek Weiss
Halka (Moniuszko) 17-20 Decдир.: Andrzej Straszyński; прод.: Ewelina Pietrowiak
Macbeth (Verdi) 4-8 Febдир.: José Maria Florêncio; прод.: Marek Weiss
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 25-29 Marдир.: José Maria Florêncio; прод.: Marek Weiss
Carmen (Bizet) 22-29 Aprдир.: Diego Garcia Rodriguez; прод.: Marek Weiss
The Magic Flute (Mozart) 5-8 майдир.: José Maria Florêncio; прод.: Marek Weiss
Krakow, Opera Krakowska  / 
Carmen (Bizet) 23 Sep-11 Marдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Laco Adamik
Madama Butterfly (Puccini) 30 Sep-17 Marдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Waldemar Zawodziński
Requiem (Verdi) 1 Octдир.: Warcisław Kunc
La traviata (Verdi) 14 Oct-22 Janдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Krzysztof Nazar
Don Giovanni (Mozart) 21-23 Octдир.: Łukasz Borowicz; прод.: Michał Znaniecki
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29-30 Octдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Laco Adamik
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 8 Nov-17 Janдир.: Tomasz Tokarczyk
The Haunted Manor () 12-15 Novдир.: Piotr Sułkowski; прод.: Laco Adamik
Halka (Moniuszko) 16 Dec-22 майдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Waldemar Zawodziński
Die Fledermaus (Strauss,J) 28 Dec-29 Janдир.: Tomasz Tokarczyk
Eugeniusz Oniegin (Tchaikovsky) 10-12 Febдир.: Evgeny Volynskiy; прод.: Michał Znaniecki
Carmen (Bizet) 10-11 Marдир.: Tadeusz Kozłowski / Maciej Figas; прод.: Waldemar Zawodziński
Ariadne auf Naxos (Strauss) 24-27 Marдир.: Tomasz Tokarczyk
Rigoletto (Verdi) 31 Marдир.: Tomasz Tokarczyk
Lodz, Teatr Wielki  / 
My Fair Lady (Loewe) 21 Sep-20 Dec
La traviata (Verdi) 25 Sep-8 Nov
Carmen (Bizet) 2 Oct-25 Nov
Maria Stuarda (Donizetti) 15 Oct-20 Novдир.: Ruben Silva; прод.: Dieter Kaegi
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 21 Oct-29 Dec
Gräfin Mariza (Kálmán) 25 Oct
Nabucco (Verdi) 27 Oct
La bohème (Puccini) 6 Nov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 27 Nov
The Magic Flute (Mozart) 1 Dec
Aida (Verdi) 6 Dec
Madama Butterfly (concert) (Puccini) 10-13 Mar
Poznan, Teatr Wielki  / 
Comedy of the Dumb Wife (Kassern) 15-16 Octдир.: Krzysztof Slowinski; прод.: Piotr Kruszczyński
Genoveva (Schumann) 22-23 Oct
La bohème (concert) (Puccini) 5-6 Nov
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 10-13 Nov
Tosca (Puccini) 16 Nov
The Fairy Queen (Purcell) 18 Nov
La traviata (Verdi) 22 Nov
La forza del destino (Verdi) 24 Nov
Requiem (Verdi) 26 Nov
Aida (Verdi) 27 Nov
Ophelia (Prasqual) 29 Nov
Warszawa, Teatr Wielki - Opera Narodowa / Polish National Opera  / 
Turandot (Puccini) 8 Oct-13 Novдир.: Patrick Fournillier; прод.: Mariusz Treliński
Oresteïa (Xenakis) 15-18 Octдир.: Franck Ollu; прод.: Michał Zadara
Łucja z Lammermooru (Donizetti) 21-25 Octдир.: Keri-Lynn Wilson; прод.: Michał Znaniecki
Don Giovanni (Mozart) 2-8 Decдир.: Friedrich Haider; прод.: Mariusz Treliński
Halka (Moniuszko) 23 Dec-25 Janдир.: Marc Minkowski / Łukasz Borowicz; прод.: Natalia Korczakowska
Nabucco (Verdi) 6-8 Janдир.: Miguel Gomez-Martinez; прод.: Marek Weiss
Wesele Figara (Mozart) 14-22 Janдир.: Roland Bőer; прод.: Keith Warner
Madame Butterfly (Puccini) 2-8 Febдир.: Jan Latham-Koenig; прод.: Mariusz Treliński
Senso (Tutino) 26 Feb-1 Marдир.: Gerd Schaller; прод.: Hugo De Ana
Jakob Lenz (Rihm) 11-18 Marдир.: Wojciech Michniewski; прод.: Natalia Korczakowska
Der fliegende Holländer (Wagner) 16 Mar-29 Aprдир.: Rani Calderon; прод.: Mariusz Treliński
Medeamaterial (Dusapin) 4-6 майдир.: Franck Ollu; прод.: Barbara Wysocka
Pasażerka (Weinberg) 11-15 майдир.: Gabriel Chmura; прод.: David Pountney
Sen nocy letniej (Britten) 25 май-12 Junдир.: Marta Kluczyńska; прод.: Beata Redo-Dobber
Le Rossignol (Stravinsky) 1-2 Junдир.: Modestas Pitrenas; прод.: Alexander Petrov
Dama pikowa (Tchaikovsky) 14-17 Junдир.: Andriy Yurkevych; прод.: Mariusz Treliński
La traviata (Verdi) 22-30 Junдир.: Miguel Gomez-Martinez; прод.: Mariusz Treliński
Zagłada domu Usherów (Glass) 23-29 Junдир.: Wojciech Michniewski; прод.: Barbara Wysocka
Warszawa, Warszawska Opera Kameralna / Warsaw Chamber Opera  / 
La voix humaine (Poulenc) 12-16 Sepдир.: Kai Bumann; прод.: Krzysztof Zanussi
Quo Vadis (Matuszczak) 26-30 Sepдир.: Tadeusz Strugała; прод.: Jitka Stokalska
The Burning Fiery Furnace (Britten) 10-14 Octдир.: Kai Bumann; прод.: Maciej Prus
Prometeusz (Matuszczak) 24-28 Octдир.: Tadeusz Strugała; прод.: Jitka Stokalska
Jenůfa (Janáček) 21-25 Novдир.: Ruben Silva; прод.: Jitka Stokalska
Ja, Kain (Pałłasz) 7-11 Janдир.: Tadeusz Karolak; прод.: Jitka Stokalska
The Rake's Progress (Stravinsky) 23-27 Janдир.: Charles Olivieri-Munroe / Przemysław Fiugajski; прод.: Marek Weiss
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 6-10 Febдир.: Kai Bumann; прод.: Tomasz Konina
Matrimonio con variazioni (Koffler) 20-24 Febдир.: Przemysław Fiugajski; прод.: Romana Agnel
Polieukt (Krauze) 5-9 Marдир.: Ruben Silva; прод.: Jorge Lavelli
Zbrodnia i kara (Matuszczak) 15-17 Mar
Balthazar (Krauze) 26-28 Mar
Wroclaw, Opera Wrocławska  / 
Don Giovanni (Mozart) 8 Sep-25 май
The Tales of Hoffmann (Offenbach) 9 Sep-18 май
King Roger (Szymanowski) 10 Sep-30 май
Boris Godunov (Mussorgsky) 11 Sep-6 Jun
Sid, the serpent who wanted to sing (Fox) 13 Sep-17 май
La traviata (Verdi) 14 Sep-27 май
Little Red Riding Hood (Pauer) 15 Sep-29 май
Halka (Moniuszko) 16 Sep-22 май
The Marriage of Figaro (Mozart) 17 Sep-28 Mar
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 18 Sep-5 май
Nabucco (Verdi) 20 Sep-22 Mar
Parsifal (Wagner) 24 Sep-2 Jun
Chopin (Orefice) 25 Sep-25 Apr
The Mother of Black-Winged Dreams (Kulenty) 27 Sep-17 Apr
La bohème (Puccini) 28 Sep-19 майдир.: Ewa Michnik; прод.: Waldemar Zawodzinski
The Miracles of Mary (Martinů) 29 Sep-31 май
Giovanna d'Arco (Verdi) 30 Sep-20 май
The Magic Flute (Mozart) 5 Oct-17 май
L'elisir d'amore (Donizetti) 6 Oct-13 май
Falstaff (Verdi) 8 Oct-31 Mar
Così fan tutte (Mozart) 9 Oct-12 май
Carmen (Bizet) 15 Oct-29 майдир.: Tomasz Szreder; прод.: Adam Frontczak
The Haunted Manor () 20 Oct-6 май
Rigoletto (Verdi) 21 Oct-10 май
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 Oct-15 май
Prince Igor (Borodin) 11-20 Nov
Alice in Wonderland (Chauls) 25 Nov-24 Apr
La libertà chiama la libertà (Knapik) 30 Nov-16 май
Puss in Boots (Pawłowski) 6 Dec-3 Jun
Marta's Garden (Duchnowski) 7 Dec
The Trap (Krauze) 17 Dec-27 Marдир.: Tomasz Szreder; прод.: Ewelina Pietrowiak
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 Dec-8 Jan
Paradise Lost (Penderecki) 22 Jan-4 май
Hagith (Szymanowski) 12 Feb
Samson and Delilah (Saint-Saëns) 18 Feb-5 Junдир.: Chikara Imamura / Tadeusz Zathey; прод.: Michał Znaniecki
Otello (Verdi) 14 Apr-11 майдир.: Ewa Michnik; прод.: Michał Znaniecki
Un ballo in maschera (Verdi) 15-17 Jun