2013/14 > Полша 
*Сайт за публиката   >Operabase Professional 
2013/14 > Полша

 Световна премиера
 Рядкост
 Нова постановка
 Нова постановка за този оперен театър

  
Швеция Литва
Германия

Полша
 
Беларус
Чешка република Словакия Украйна

Bialystok, Opera i Filharmonia Podlaska  / 

Straszny dwór (Moniuszko) 3 Nov-12 Febдир.: Mieczysław Dondajewski; прод.: Roberto Skolmowski
La traviata (Verdi) 20 Dec-22 Junдир.: Michał Klauza; прод.: Roberto Skolmowski
Bydgoszcz, Opera Nova w Bydgoszczy  / 
Halka (Moniuszko) 20 Sep-6 Aprдир.: Piotr Wajrak; прод.: Natalia Babińska
Rusalka (Dvořák,A) 28 Sep-25 Febдир.: Maciej Figas; прод.: Kristina Wuss
Manru (Paderewski) 10 Oct-23 Marдир.: Maciej Figas; прод.: Laco Adamik
Cavalleria rusticana (Mascagni) 26 Oct-4 Febдир.: Wojciech Rajski; прод.: Andrzej Bubień
Pagliacci (Leoncavallo) 26 Oct-4 Febдир.: Wojciech Rajski; прод.: Andrzej Bubień
Madama Butterfly (Puccini) 7-10 Novдир.: Maciej Figas; прод.: Marianne Berglof
Baron cygański (Strauss,J) 27 Nov-1 Decдир.: Piotr Wajrak; прод.: Janina Niesobska
Die Zauberflöte (Mozart) 12-13 Decдир.: Dirk Vermeulen; прод.: Matthias Remus
L'elisir d'amore (Donizetti) 16-19 Janдир.: Piotr Wajrak; прод.: Krzysztof Nazar
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8-9 Febдир.: Maciej Wierzchoń / Piotr Wajrak; прод.: Cezary Domagała
La traviata (Verdi) 1 Mar-14 майдир.: Simca Heled; прод.: Bodo Igesz
Gräfin Mariza (Kálmán) 13-16 Marдир.: Maciej Figas; прод.: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 28 Mar-8 Junдир.: Andrzej Knap; прод.: Maciej Prus
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 26 Apr-15 Junдир.: Piotr Wajrak; прод.: Wojciech Adamczyk
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 29 Aprдир.: Eraldo Salmieri; прод.: Natalia Babińska
The Portrait (Weinberg) 1 майдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: David Pountney(original), Anelia Kadieva(revival)
Aleko (Rakhmaninov) 4 май
Krakowiacy i Górale (Stefani) 8 май
Lakmé (Delibes) 22-25 майдир.: Andrzej Straszyński; прод.: Krzysztof Kelm
Gdansk, Opera Bałtycka  / 
Maria (Statkowski) 25-29 Augдир.: Łukasz Borowicz; прод.: Michael Gieleta
Carmen (Bizet) 6-8 Sepдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Marek Weiss
Ubu Rex (Penderecki) 27 Sep-29 Aprдир.: Wojciech Michniewski; прод.: Janusz Wiśniewski
Maria (Statkowski) 15-17 Novдир.: Łukasz Borowicz; прод.: Michael Gieleta
La traviata (Verdi) 7-11 Decдир.: Andriy Yurkevych; прод.: Karolina Sofulak
Madame Curie (Sikora) 18-19 Janдир.: Wojciech Michniewski; прод.: Marek Weiss
Macbeth (Verdi) 14-16 Febдир.: José Maria Florêncio; прод.: Marek Weiss
Così fan tutte (Mozart) 1-5 Marдир.: Friedrich Haider; прод.: Marek Weiss
The Gamblers (Shostakovich) 30 Mar-2 Aprдир.: Michał Klauza; прод.: Andrzej Chyra
Rothschild's Violin (Fleyshman) 30 Mar-2 Aprдир.: Michał Klauza; прод.: Marek Weiss
Tosca (Puccini) 25 май-17 Junдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Marek Weiss
Krakow, Opera Krakowska  / 
The Gypsy Baron (Strauss,J) 14 Sep-15 Junдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Laco Adamik
Rigoletto (Verdi) 22 Sepдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Henryk Baranowski
The Devils of Loudun (Penderecki) 27 Sep-16 Marдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Laco Adamik
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 4 Oct-3 Novдир.: Tomasz Tokarczyk
Paradise Lost (Penderecki) 5 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 11 Oct-6 Aprдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Waldemar Zawodziński
Orpheus and Eurydice (Gluck) 19 Oct-2 Julдир.: Marek Toporowski; прод.: Giorgio Madia
The Marriage of Figaro (Mozart) 25 Oct-10 Junдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Laco Adamik
Halka (Moniuszko) 8-10 Novдир.: Łukasz Borowicz; прод.: Waldemar Zawodziński
Pierrot Lunaire (Schoenberg,A) 20 Nov-21 Febдир.: Paweł Szczepański; прод.: Włodzimierz Nurkowski
The Troubadour (Verdi) 22 Nov-9 Marдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 29 Nov-6 майдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Krzysztof Nazar
L'elisir d'amore (Donizetti) 7 Dec-18 майдир.: Evgeny Volynskiy; прод.: Henryk Baranowski
The Haunted Manor () 4-5 Janдир.: Piotr Sułkowski; прод.: Laco Adamik
Die Fledermaus (Strauss,J) 17 Jan-2 Marдир.: Uwe Theimer; прод.: Janusz Józefowicz
Carmen (Bizet) 7-9 Febдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Laco Adamik
La cenerentola (Rossini) 15 Feb-25 майдир.: Damiano Binetti; прод.: Giorgio Madia
Little Lord (Markwick) 21 Feb-31 майдир.: Sebastian Perłowski; прод.: Janusz Szydłowski
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28-30 Marдир.: Evgeny Volynskiy; прод.: Michał Znaniecki
Tosca (Puccini) 11-13 Aprдир.: Andrzej Straszyński; прод.: Laco Adamik
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 25 Apr-4 Julдир.: Tomasz Tokarczyk; прод.: Michał Znaniecki
Lodz, Teatr Wielki  / 
Madama Butterfly (Puccini) 22 Sep-25 майдир.: Tadeusz Kozłowski / Eraldo Salmieri; прод.: Janina Niesobska
Tosca (Puccini) 27 Sep-8 Junдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Nabucco (Verdi) 2 Oct-13 Aprдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Marek Okopiński
La bohème (Puccini) 4 Oct-2 Aprдир.: Tadeusz Wojciechowski / Eraldo Salmieri; прод.: Laco Adamik
La traviata (Verdi) 6 Oct-18 майдир.: Eraldo Salmieri; прод.: Janina Niesobska, Waldemar Zawodziński
Carmen (Bizet) 9 Oct-4 Junдир.: Bassem Akiki; прод.: Laco Adamik
Anna Bolena (Donizetti) 13 Oct-26 Aprдир.: Eraldo Salmieri; прод.: Janina Niesobska
My Fair Lady (Loewe) 16 Oct-21 Jan
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11 Jan-11 Junдир.: Eraldo Salmieri; прод.: Natalia Babińska
The Magic Flute (Mozart) 25 Jan-28 майдир.: Bassem Akiki; прод.: Waldemar Zawodziński
Aida (Verdi) 8-11 Febдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Marek Weiss-Grzesiński
Maria Stuarda (Donizetti) 23 Febдир.: Eraldo Salmieri; прод.: Dieter Kaegi
Requiem (concert) (Verdi) 18 Aprдир.: Eraldo Salmieri
Poznan, Teatr Wielki  / 
Falstaff (Verdi) 21 Sep-9 Febдир.: Gabriel Chmura; прод.: Tomasz Konina
Cyberiada (Meyer,K) 28-29 Sepдир.: Krzysztof Słowiński; прод.: Ran Arthur Braun
Parsifal (Wagner) 18 Oct-13 Aprдир.: Gabriel Chmura; прод.: Kirsten Dehlholm
Le nozze di Figaro (Mozart) 27 Oct-6 Febдир.: Zbigniew Graca; прод.: Marek Weiss-Grzesiński
Jaś i Małgosia (Humperdinck) 7 Nov-31 майдир.: Agnieszka Nagórka; прод.: Monika Dobrowlańska
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 17 Novдир.: Gabriel Chmura
Nabucco (Verdi) 22 Nov-6 Aprдир.: Tadeusz Kozłowski / Agnieszka Nagórka; прод.: Marek Weiss-Grzesiński
The Portrait (Weinberg) 6 Dec-19 Janдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: David Pountney(original), Anelia Kadieva(revival)
La traviata (Verdi) 15 Dec-4 Febдир.: Gabriel Chmura; прод.: Marek Weiss-Grzesiński
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 Jan-6 майдир.: Zbigniew Graca; прод.: Marek Weiss-Grzesiński
Aida (Verdi) 12 Jan-9 Marдир.: Gabriel Chmura; прод.: Marek Weiss-Grzesiński
Straszny dwór (Moniuszko) 22 Jan-2 Aprдир.: Maciej Wieloch; прод.: Emil Wesołowski
Tosca (Puccini) 23 Feb-30 Marдир.: Tadeusz Kozłowski; прод.: Laco Adamik
Don Giovanni (Mozart) 22 Mar-10 Junдир.: Gabriel Chmura; прод.: Pippo Delbono
La bohème (Puccini) 24 Apr-13 майдир.: Gabriel Chmura; прод.: Ran Arthur Braun
Carmen (Bizet) 24 май-20 Junдир.: Kees Bakels; прод.: Denis Krief
The Angel of the Odd (Coli) 7-14 Junдир.: Grzegorz Wierus; прод.: Krzysztof Cicheński
Szczecin, Opera na Zamku  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28 Sep-6 Aprдир.: Frank Zacher / Jerzy Wołosiuk; прод.: Dmitry Bertman
Madama Butterfly (Puccini) 26-27 Octдир.: Vladimir Kiradjiev; прод.: Pia Partum
Zemsta nietoperza (Strauss,J) 23 Nov-25 майдир.: Jerzy Wołosiuk; прод.: Jitka Stokalska
Lohengrin (Wagner) 13 Dec-11 Janдир.: Golo Berg; прод.: Dirk Löschner
Robinson Crusoe (Offenbach) 31 Dec-23 Febдир.: Jerzy Wołosiuk / Piotr Deptuch; прод.: Martin Otava
L'elisir d'amore (Donizetti) 14 Feb-1 Junдир.: Vladimir Kiradjiev; прод.: Jitka Stokalska
Nabucco (Verdi) 22-23 Marдир.: Vladimir Kiradjiev; прод.: Olga Iwanowna
Hrabina Marica (Kálmán) 22 Junдир.: Jerzy Wołosiuk; прод.: Natalia Babińska
Warszawa, Teatr Wielki - Opera Narodowa / Polish National Opera  / 
The Devils of Loudun (Penderecki) 2-8 Octдир.: Lionel Friend; прод.: Keith Warner
Don Carlos (Verdi) 27 Oct-2 Novдир.: Carlo Montanaro; прод.: Willy Decker
Nabucco (Verdi) 19 Nov-25 Febдир.: Bassem Akiki; прод.: Marek Weiss
Jolanta (Tchaikovsky,P) 12-19 Decдир.: Valery Gergiev; прод.: Mariusz Trelinski
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 13-19 Decдир.: Valery Gergiev; прод.: Mariusz Trelinski
Orfeo ed Euridice (Gluck) 10 Jan-21 Febдир.: Łukasz Borowicz; прод.: Mariusz Treliński
Straszny dwór (Moniuszko) 24 Jan-5 Junдир.: Jakub Chrenowicz; прод.: Mikołaj Grabowski
Qudsja Zaher (Szymański) 2-4 Febдир.: Wojciech Michiewski; прод.: Eimuntas Nekrošius
Le Rossignol (Stravinsky) 15-18 Febдир.: Modestas Pitrenas; прод.: Alexander Petrov
Madame Butterfly (Puccini) 14 Mar-10 майдир.: Andriy Yurkevych / Piotr Staniszewski; прод.: Mariusz Treliński
Attila (concert) (Verdi) 15 Marдир.: Carlo Montanaro
Lohengrin (Wagner) 11-17 Aprдир.: Stefan Soltesz; прод.: Antony McDonald
Zwycięstwo nad słońcem (Wojciechowski) 26-29 Aprдир.: Marta Kluczyńska; прод.: Krzysztof Garbaczewski
Solarize (Stańczyk) 26-29 Aprдир.: Marta Kluczyńska; прод.: Krzysztof Garbaczewski
Elektra (Strauss) 4-6 майдир.: Mikhail Tatarnikov; прод.: Willy Decker
Moby Dick (Knapik) 25-29 Junдир.: Gabriel Chmura; прод.: Barbara Wysocka
Warszawa, Warszawska Opera Kameralna / Warsaw Chamber Opera  / 
Imeneo (Handel) 13 Sep-15 Febдир.: Władysław Kłosiewicz; прод.: Ryszard Peryt
The Telephone (Menotti) 27-28 Sepпрод.: Katarzyna Kowalska-Smoleń
(Łopacki) 27-28 Sepдир.: Marcin Piotr Łopacki
The Young Wife (Brochocka) 11-12 Octпрод.: Adam Biernacki
Così fan tutte (Mozart) 18 Oct-30 Novдир.: Ruben Silva; прод.: Marek Weiss
Suor Angelica (Puccini) 25-26 Octдир.: Marta Kosielska; прод.: Maria Gabriella Munari
La cenerentola (Rossini) 31 Jan-22 Febдир.: Zbigniew Graca; прод.: Jitka Stokalska
Rinaldo (Handel) 14-15 Marдир.: Władysław Kłosiewicz; прод.: Ryszard Peryt
Die Zauberflöte (Mozart) 22-23 Marпрод.: Jacek Papis
Nocleg w Apeninach (Moniuszko) 28-29 Marдир.: Sławomir A. Wróblewski; прод.: Małgorzata Kaczmarska
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 Apr-24 майдир.: Ruben Silva; прод.: Jitka Stokalska
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 12-15 Jun
Requiem (Mozart) 16 Jun
Ascanio in Alba (Mozart) 17 Jun
Le nozze di Figaro (Mozart) 20-21 Jun
Betulia liberata (Mozart) 22 Jun
La clemenza di Tito (Mozart) 24 Jun
Don Giovanni (Mozart) 27-28 Jun
Lucio Silla (Mozart) 1 Jul
Così fan tutte (Mozart) 4-5 Jul
Apollo et Hyacinthus (Mozart) 7 Jul
Die Zauberflöte (Mozart) 18-19 Jul
Wroclaw, Opera Wrocławska  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 11 Sep-19 Octдир.: Tadeusz Zathey; прод.: Marek Weiss
La traviata (Verdi) 12 Sep-18 Decдир.: Ewa Michnik; прод.: Adam Frontczak
Chopin (Orefice) 13 Sep-21 Novдир.: Ewa Michnik
Rigoletto (Verdi) 14 Sep-8 Novдир.: Ewa Michnik; прод.: Michał Znaniecki
Król Roger (Szymanowski) 15 Sep-24 Octдир.: Ewa Michnik; прод.: Mariusz Treliński
Little Red Riding Hood (Pauer) 17 Sep-21 Octдир.: Michał Czubaszek; прод.: Adam Frontczak
Nabucco (Verdi) 18 Sep-23 Novдир.: Ewa Michnik; прод.: Marek Weiss
Cavalleria rusticana (Mascagni) 19 Sep-9 Novдир.: Ewa Michnik; прод.: Waldemar Zawodziński
Pagliacci (Leoncavallo) 19 Sep-9 Novдир.: Ewa Michnik; прод.: Waldemar Zawodziński
Così fan tutte (Mozart) 20-24 Sepдир.: Tomasz Szreder; прод.: Michał Znaniecki
Carmen (Bizet) 22 Sep-21 Decдир.: Tomasz Szreder; прод.: Adam Frontczak
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 Sep-6 Novдир.: Ewa Michnik; прод.: Michał Znaniecki
Halka (Moniuszko) 25 Sep-26 Novдир.: Ewa Michnik; прод.: Laco Adamik
La bohème (Puccini) 26 Sep-29 Novдир.: Ewa Michnik; прод.: Waldemar Zawodziński
Paradise Lost (Penderecki) 27 Sep-31 майдир.: Andrzej Straszyński; прод.: Waldemar Zawodziński
Boris Godunov (Musorgsky) 28 Sep-28 Novдир.: Ewa Michnik; прод.: Waldemar Zawodziński
Die Zauberflöte (Mozart) 29 Sep-27 Decдир.: Tadeusz Zathey; прод.: Anna Długołęcka
Otello (Verdi) 9 Oct-12 Novдир.: Ewa Michnik; прод.: Michał Znaniecki
The Trap (Krauze) 10-5 Octдир.: Tomasz Szreder; прод.: Ewelina Pietrowiak
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 11-26 Octдир.: Ewa Michnik; прод.: Waldemar Zawodziński
Falstaff (Verdi) 12 Oct-14 Novдир.: Ewa Michnik; прод.: Waldemar Zawodziński
Giovanna d'Arco (Verdi) 23 Oct-20 Novдир.: Ewa Michnik; прод.: Natascha Ursuliak
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Oct-5 Novдир.: Tadeusz Zathey; прод.: Igor Przegrodzki
Sid, the serpent who wanted to sing (Fox) 29 Oct-25 Novдир.: Michał Czubaszek; прод.: Adam Frontczak
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 8-17 Novдир.: Ewa Michnik; прод.: Waldemar Zawodziński
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 26 Nov-17 Sepдир.: Tadeusz Zathey; прод.: Michał Znaniecki
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 1 Dec-18 Sep
The Haunted Manor () 5 Dec-19 Novдир.: Tomasz Szreder; прод.: Lado Adamic
Alice in Wonderland (Chauls) 17 Dec-18 Novдир.: Michał Czubaszek; прод.: Adam Frontczak
Anatevka (Bock) 4-19 Janдир.: Ewa Michnik; прод.: Marek Weiss, Adam Frontczak
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 Jan-31 Decдир.: Ewa Michnik; прод.: Helena Kaut-Howson
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 8 Mar-30 Octдир.: Tomasz Szreder; прод.: Anette Leistenschneider
Parsifal (Wagner) 17 Apr-27 Sepдир.: Walter E Gugerbauer / Tomasz Szreder; прод.: Georg Rootering
Macbeth (Verdi) 13-22 Junдир.: Ewa Michnik; прод.: Bruno Berger-Gorski
Angels in America (Eötvös) 3-4 Oct
Sunken Garden (van der Aa) 8 Oct
Der Rosenkavalier (Strauss) 13-20 Dec