2017/18 > Франция 
*Сайт за публиката   >Operabase Professional 
2017/18 > Франция

 Световна премиера
 Рядкост
 Нова постановка
 Нова постановка за този оперен театър

  
Обединено кралство
Белгия
Германия
Люксембург

Франция
 
Швейцария
Испания Монако
Италия

Antibes, Anthéa  / 

Les noces de Figaro (Mozart) 2-4 Febдир.: György Györiványi Ráth; прод.: Daniel Benoin
La traviata (Verdi) 6-7 Aprдир.: Dirk Kaftan; прод.: Andreas Homoki
Avignon, Opéra Grand Avignon  / 
Orphée (Gluck) 3-5 Decдир.: Roberto Forés Veses; прод.: Fanny Gioria
Les mousquetaires au couvent (Varney) 29-31 Decдир.: Dominique Trottein; прод.: Valérie Marestin
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 28-30 Janдир.: Samuel Jean; прод.: Alain Timár
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 18-20 Febдир.: Roberto Forés Veses; прод.: Emmanuelle Cordoliani
Le Pays du sourire (Lehár) 10-11 Marдир.: Benjamin Pionnier; прод.: Pierre-Emmanuel Rousseau
Vanda (Ginoux) 6-7 Aprпрод.: Nadine Duffaut
Un barbier (Rossini) 19 майдир.: Adrien Perruchon; прод.: Damien Robert
La traviata (Verdi) 8-10 Junдир.: Samuel Jean; прод.: Stefano Mazzonis di Pralafera
Besancon, Les 2 Scènes  / 
Rinaldo (Handel) 9-10 Febдир.: Bertrand Cuiller; прод.: Claire Dancoisne
La traviata (adaptation) (Verdi) 27 Feb-3 Marдир.: Florent Hubert / Paul Escobar; прод.: Benjamin Lazar
Bordeaux, Opéra National de Bordeaux  / 
La vie parisienne (Offenbach) 23 Sep-1 Octдир.: Marc Minkowski; прод.: Vincent Huguet
Le Messie (Handel) 22-23 Octдир.: Marc Minkowski
Il pirata (concert) (Bellini) 6 Novдир.: Paul Daniel
Pelléas et Mélisande (Debussy) 19-21 Janдир.: Marc Minkowski; прод.: Philippe Béziat
Marouf savetier du Caire (Rabaud) 7-14 Febдир.: Marc Minkowski; прод.: Jérôme Deschamps
La petite messe solennelle (Rossini) 5 Marдир.: Salvatore Caputo
Requiem (Mozart) 12 Marдир.: Raphaël Pichon
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 3-11 Aprдир.: Pierre Dumoussaud; прод.: Francesco Micheli
Pinocchio (Boesmans) 14-18 майдир.: Paul Daniel; прод.: Joël Pommerat
Elektra (concert) (Strauss) 29 май-3 Junдир.: Paul Daniel
La Périchole (Offenbach) 13-15 Octдир.: Marc Minkowski; прод.: Romain Gilbert
Anna Bolena (Donizetti) 5-18 Novдир.: Paul Daniel; прод.: Marie-Louise Bischofberger
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-13 Febдир.: Marc Leroy-Calatayud; прод.: Laurent Pelly
Messe en si mineur (Bach,JS) 16-17 Marдир.: Raphaël Pichon
Manon (Massenet) 5-14 Aprдир.: Marc Minkowski; прод.: Olivier Py, Daniel Izzo
Miranda (Purcell) 3-6 майдир.: Raphaël Pichon; прод.: Katie Mitchell
Die Walküre (Wagner) 17-23 майдир.: Paul Daniel; прод.: Julia Burbach, Tal Rösner
Carmina Burana (Orff) 20 Jun
Caen, Théâtre de Caen  / 
La flûte enchantée (Mozart) 3-9 Decдир.: Christophe Rousset; прод.: David Lescot
Les chevaliers de la Table Ronde (Hervé) 29-31 Decдир.: Christophe Grapperon; прод.: Pierre-André Weitz
Alcione (Marais) 11-12 Janдир.: Jordi Savall; прод.: Louise Moaty
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 22-24 Febдир.: Jérémie Rhorer; прод.: Olivier Py
Clermont-Ferrand, Centre lyrique Clermont-Auvergne  / 
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 11-15 Janдир.: Roberto Forés Veses; прод.: Emmanuelle Cordoliani
La traviata (Verdi) 2-4 Febдир.: David Molard; прод.: Olivier Desbordes
La flûte enchantée (Mozart) 22-25 Marдир.: Amaury du Closel; прод.: Pierre Thirion-Vallet
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 4-6 майдир.: Mehdi Lougraïda; прод.: Olivier Desbordes, Benjamin Moreau
Compiegne, Théâtre Français de la Musique  / 
Le Barbier de Séville (Rossini) 1 Decдир.: Amaury du Closel; прод.: Pierre Thirion-Vallet
La Sirène (Auber) 26 Janдир.: David Reiland; прод.: Justine Heynemann
Rinaldo (Handel) 16-17 Feb
La Damnation de Faust (Berlioz) 15 Marдир.: Fiona Monbet; прод.: Jacques Perconte
Trouble in Tahiti (Bernstein) 17 майдир.: Julien Masmondet; прод.: Catherine Dune
Manga-Café (Zavaro) 17 майдир.: Julien Masmondet; прод.: Catherine Dune
Dijon, Opéra de Dijon  / 
Pinocchio (Boesmans) 6-10 Octдир.: Emilio Pomárico; прод.: Joël Pommerat
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 14-23 Decдир.: Nicolas Chesneau; прод.: Mikaël Serre
Simon Boccanegra (Verdi) 14-22 Marдир.: Roberto Rizzi-Brignoli; прод.: Philipp Himmelmann
L'Amour et Psyché (Mondonville) 23-27 майдир.: Emmanuelle Haïm; прод.: Robyn Orlin
Pygmalion (Rameau) 23-27 майдир.: Emmanuelle Haïm; прод.: Robyn Orlin
El Prometeo (Draghi) 14-15 Junдир.: Leonardo García Alarcón; прод.: Gustavo Tambascio, Laurent Delvert
Lille, Opéra de Lille  / 
Così fan tutte (Mozart) 30 Sep-12 Octдир.: Emmanuelle Haïm; прод.: Christophe Honoré
Le Nain (Zemlinsky) 16-20 Novдир.: Franck Ollu; прод.: Daniel Jeanneteau
La Princesse légère (Cruz) 13-16 Decдир.: Jean Deroyer / Pierre Dumoussaud; прод.: Jos Houben
Le Roi carotte (Offenbach) 1-13 Febдир.: Claude Schnitzler; прод.: Laurent Pelly
La Légende du Roi Dragon (Lavandier) 17-18 Marдир.: Quentin Hindley; прод.: Johanne Saunier
La Passion selon Saint Jean (Bach,JS) 27-28 Marдир.: Raphaël Pichon
Nabucco (Verdi) 16 май-6 Junдир.: Roberto Rizzi-Brignoli; прод.: Marie-Eve Signeyrole
Limoges, Opéra de Limoges  / 
La flûte enchantée (Mozart) 5-11 Novдир.: Christophe Rousset; прод.: David Lescot
María de Buenos Aires (Piazzolla) 20 Janдир.: Marcelo Nisinman; прод.: Sergio Simón
Madama Butterfly (Puccini) 7-11 Marдир.: Robert Tuohy; прод.: Jean-Philippe Clarac, Olivier Deloeuil
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 22-26 Aprдир.: Robert Tuohy; прод.: Bernard Pisani
Le Château de Barbe-Bleue (Bartók) 25 майдир.: Robert Tuohy; прод.: Roland Auzet
A Midsummer Night's Dream (Mendelssohn) 14 Sepдир.: Paul Daniel; прод.: Juliette Deschamps
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 7-9 Octдир.: Christophe Grapperon; прод.: Pierre-André Weitz
Die tote Stadt (Korngold) 25-27 Janдир.: Pavel Baleff; прод.: Sandrine Anglade
Macbeth (Verdi) 10-14 Aprдир.: Robert Tuohy; прод.: Jean-Louis Martinoty, Frédérique Lombart
Les Amants magnifiques (Lully) 16-18 майдир.: Hervé Niquet; прод.: Vincent Tavernier
Phèdre (Lemoyne) 4 Junдир.: Julien Chauvin; прод.: Marc Paquien
Lyon, Opéra de Lyon  / 
War Requiem (Britten) 9-21 Octдир.: Daniele Rustioni; прод.: Yoshi Oïda
Mozart et Salieri (Rimsky-Korsakov) 31 Oct-7 Novдир.: Pierre Bleuse; прод.: Jean Lacornerie
Attila (concert) (Verdi) 12 Novдир.: Daniele Rustioni
La Cenerentola (Rossini) 15 Dec-1 Janдир.: Stefano Montanari; прод.: Stefan Herheim
Le Cercle de craie (Zemlinsky) 20 Jan-1 Febдир.: Lothar Koenigs; прод.: Richard Brunel
La Belle au Bois Dormant (Respighi) 6-14 Febдир.: Philippe Forget; прод.: Barbora Horáková Joly
Le Journal d'un disparu (Janáček) 8-11 Febпрод.: Ivo van Hove
Macbeth (Verdi) 16 Mar-5 Aprдир.: Daniele Rustioni; прод.: Ivo van Hove
Don Carlos (Verdi) 17 Mar-6 Aprдир.: Daniele Rustioni; прод.: Christophe Honoré
L'histoire du Soldat (Stravinsky) 25-30 Aprпрод.: Alex Ollé
Germania (Raskatov) 19 май-4 Junдир.: Alejo Pérez; прод.: John Fulljames
Don Giovanni (Mozart) 25 Jun-11 Julдир.: Stefano Montanari; прод.: David Marton
Mefistofele (Boito) 11-23 Octдир.: Daniele Rustioni; прод.: Alex Ollé
Nabucco (concert) (Verdi) 5-7 Novдир.: Daniele Rustioni
L'Heure espagnole (Ravel) 17-21 Novдир.: Jonathan Stockhammer; прод.: James Bonas
Rodelinda (Handel) 15 Dec-1 Janдир.: Stefano Montanari; прод.: Claus Guth
De la maison des morts (Janáček) 21 Jan-2 Febдир.: Alejo Pérez; прод.: Krzysztof Warlikowski
Roméo et Juliette (Blacher) 8-15 Febдир.: Emmanuel Calef; прод.: Jean Lacornerie
L'Enchanteresse (Tchaikovsky,P) 15-31 Marдир.: Daniele Rustioni; прод.: Andrij Zholdak
Un Didon et Enée (Kalima) 16-30 Marдир.: Pierre Bleuse; прод.: David Marton
Le Retour d'Ulysse (Monteverdi) 29 Mar-3 Aprдир.: Philippe Pierlot; прод.: William Kentridge, Luc de Wit
Les Enfants du Levant (Aboulker) 6-13 Aprдир.: Karine Locatelli; прод.: Pauline Laidet
Lessons in Love and Violence (Benjamin,G) 14-26 майдир.: Alexandre Bloch; прод.: Katie Mitchell
Barbe-bleue (Offenbach) 14 Jun-1 Julдир.: Michele Spotti; прод.: Laurent Pelly
Lyon, Théâtre Musical de Lyon  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 13-14 Novдир.: Andreï Chevtchouk; прод.: Fabien Attias
Rêve de valse (Straus) 14-15 Janдир.: Andreï Chevtchouk; прод.: Pierre Sybil
Le Prince de Madrid (Lopez,F) 11-12 Marдир.: Andreï Chevtchouk
La traviata (Verdi) 25-26 майдир.: Andreï Chevtchouk
Marseille, Opéra de Marseille  / 
Le dernier jour d'un condamné (Alagna) 28 Sep-4 Octдир.: Jean-Yves Ossonce; прод.: Nadine Duffaut
La favorite (concert) (Donizetti) 13-21 Octдир.: Paolo Arrivabeni
Tancredi (concert) (Rossini) 24-26 Octдир.: Giuliano Carella
Quatre jours à Paris (Lopez,F) 28-29 Octдир.: Bruno Membrey; прод.: Jacques Duparc
L'Ombre de Venceslao (Matalon) 7-8 Novдир.: Ernest Martínez Izquierdo; прод.: Jorge Lavelli
Rêve de valse (Straus) 25-26 Novдир.: Emmanuel Trenque; прод.: Jack Gervais
Le Chanteur de Mexico (Lopez,F) 16-17 Decдир.: Bruno Conti; прод.: Jack Gervais
My Fair Lady (Loewe) 30 Dec-7 Janдир.: Bruno Membrey; прод.: Jean Liermier
Valses de Vienne (Strauss,J) 13-14 Janдир.: Bruno Membrey; прод.: Jack Gervais
Un barbier (Rossini) 1-2 Febдир.: Adrien Perruchon; прод.: Damien Robert
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6-15 Febдир.: Roberto Rizzi-Brignoli; прод.: Laurent Pelly
La vie parisienne (Offenbach) 24-25 Febдир.: Emmanuel Trenque; прод.: Nadine Duffaut
Monsieur Beaucaire (Messager) 17-18 Marдир.: Bruno Membrey; прод.: Jean-Jacques Chazalet
Hérodiade (Massenet) 23-30 Marдир.: Victorien Vanoosten; прод.: Jean-Louis Pichon
Là-haut (Yvain) 14-15 Aprдир.: Bruno Conti; прод.: Carole Clin
Lohengrin (Wagner) 2-8 майдир.: Paolo Arrivabeni; прод.: Louis Désiré
La Fille du tambour-major (Offenbach) 26-27 майдир.: Guy Condette; прод.: Jack Gervais
Ernani (Verdi) 6-16 Junдир.: Lawrence Foster; прод.: Jean-Louis Grinda
Simon Boccanegra (Verdi) 2-9 Octдир.: Paolo Arrivabeni; прод.: Leo Nucci
Candide (Bernstein) 14 Octдир.: Robert Tuohy
La belle de Cadix (Lopez,F) 27-28 Octдир.: Bruno Conti; прод.: Jack Gervais
La donna del lago (concert) (Rossini) 10-18 Novдир.: José Miguel Pérez-Sierra
La fille de Madame Angot (Lecocq) 24-25 Novдир.: Emmanuel Trenque; прод.: Jack Gervais
Un de la canebière (Scotto) 8-9 Decдир.: Bruno Membrey; прод.: Jacques Duparc
La traviata (Verdi) 23 Dec-2 Janдир.: Nader Abbassi; прод.: Renée Auphan
La Veuve joyeuse (Lehár) 19-20 Janдир.: Bruno Membrey; прод.: Olivier Lepelletier
Faust (Gounod) 10-21 Febдир.: Lawrence Foster; прод.: Nadine Duffaut
L'Auberge du Cheval Blanc (Benatzky) 23-24 Febдир.: Bruno Conti; прод.: Jack Gervais
Le Petit Faust (Hervé) 16-17 Marдир.: Bruno Membrey; прод.: Jean-François Vinciguerra
Le nozze di Figaro (Mozart) 24 Mar-3 Aprдир.: Mark Shanahan; прод.: Vincent Boussard
Turandot (Puccini) 27 Apr-5 майдир.: Roberto Rizzi-Brignoli; прод.: Charles Roubaud
Irma la Douce (Monnot) 27-28 Aprдир.: Christian Mornet / André Mornet; прод.: Jacques Duparc
La Grande-Duchesse de Gérolstein (Offenbach) 25-26 майдир.: Bruno Conti; прод.: Jack Gervais
Rigoletto (Verdi) 1-11 Junдир.: Lawrence Foster; прод.: Charles Roubaud
Massy, Opéra de Massy  / 
Faust (Gounod) 10-12 Novдир.: Cyril Diederich; прод.: Nadine Duffaut
Don Quichotte chez la Duchesse (Boismortier) 2-3 Decдир.: Hervé Niquet; прод.: Corinne Benizio, Gilles Benizio
Le Barbier de Séville (Rossini) 12-14 Janдир.: Constantin Rouits; прод.: Roberta Mattelli, Matteo Peirone
Didon et Enée (Purcell) 2 Febдир.: Johannes Pramsohler; прод.: Benoît Bénichou
La bohème (Puccini) 9-11 Marдир.: Dominique Rouits; прод.: Gilles Bouillon
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23-25 Marдир.: Mehdi Lougraïda; прод.: Olivier Desbordes, Benjamin Moreau
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 25-27 майдир.: Dominique Rouits; прод.: Emmanuelle Cordoliani
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 9-11 Nov
Phi-Phi (Christiné) 2 Dec
Les noces de Figaro (Mozart) 14-18 Dec
Into the Woods (Sondheim) 19-20 Jan
The Beggar's Opera (Pepusch) 2-3 Feb
Amadigi (Handel) 16-17 Feb
Orphée et Eurydice (Gluck) 16-17 Mar
Madame Butterfly (Puccini) 11-14 Apr
Rigoletto (Verdi) 17-19 май
Mérignac, Le Pin Galant  / 
La belle Hélène (Offenbach) 12 Novдир.: Claude Lourties; прод.: Renaud Sorel
La traviata (Verdi) 5 Decдир.: Frédéric Rouillon; прод.: Bernard Jourdain
Dédé (Christiné) 9 Janдир.: Jean-Pierre Haeck; прод.: Denis Mignien
Faust (Gounod) 6 Febдир.: Philippe Mestres; прод.: Jean-Philippe Corre
La Chauve-souris (Strauss,J) 11 Febдир.: Jean-Marc Miquel; прод.: Renaud Sorel
La belle de Cadix (Lopez,F) 29 Aprдир.: Jean-Marc Miquel; прод.: Christian Blain
Metz, Opéra-Théâtre de Metz Métropole  / 
La bohème (Puccini) 29 Sep-3 Octдир.: Roberto Rizzi-Brignoli; прод.: Paul-Émile Fourny
Don Pasquale (Donizetti) 17-21 Novдир.: Cyril Englebert; прод.: Pierre-Emmanuel Rousseau
L'Auberge du Cheval Blanc (Benatzky) 21 Dec-1 Janдир.: David T Heusel; прод.: Paul-Émile Fourny
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 2-6 Febдир.: Benjamin Pionnier; прод.: Pénélope Bergeret
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 15-19 Aprдир.: Kaspar Zehnder; прод.: Joël Lauwers
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 1-5 Junдир.: Jacques Mercier; прод.: Paul-Émile Fourny
Montpellier, Opéra National de Montpellier  / 
L'italienne à Alger (Rossini) 26 Sep-1 Octдир.: Michael Schønwandt; прод.: David Hermann
Svadba (Sokolović) 17-19 Novдир.: Guilhem Rosa; прод.: Benoît Bénichou
Manfred (Schumann) 29 Nov-3 Decдир.: David Niemann; прод.: Sandra Pocceschi, Giacomo Strada
Peer Gynt (Grieg) 12-13 Janдир.: Michael Schønwandt; прод.: Jean-Philippe Clarac, Olivier Deloeuil
L'Ombre de Venceslao (Matalon) 26-30 Janдир.: Martin Matalon; прод.: Jorge Lavelli
War Requiem (concert) (Britten) 16-17 Febдир.: Michael Schønwandt
Carmen (Bizet) 16-22 Marдир.: Jean-Marie Zeitouni; прод.: Aik Karapetian
La Chauve-souris (Strauss,J) 28-29 Aprдир.: Jérôme Pillement; прод.: Benoît Bénichou
Nabucco (Verdi) 15-20 майдир.: Michael Schønwandt; прод.: John Fulljames(original), Aylin Bozok(revival)
Idriss (Aboulker) 7-8 Junдир.: Vincent Recolin / Guillemette Daboval; прод.: Julie Méjean, Sylvère Santin
Nancy, Opéra national de Lorraine  / 
Don Giovanni (Mozart) 29 Sep-10 Octдир.: Rani Calderon; прод.: Jean-François Sivadier
Hansel et Gretel (Humperdinck) 17-27 Decдир.: Thomas Rösner; прод.: Emmanuelle Bastet
Kátia Kabanová (Janáček) 28 Jan-6 Febдир.: Mark Shanahan; прод.: Philipp Himmelmann
Un Bal masqué (Verdi) 25 Mar-5 Aprдир.: Rani Calderon; прод.: Waut Koeken
Werther (Massenet) 6-15 майдир.: Jean-Marie Zeitouni; прод.: Bruno Ravella
L'italiana in Algeri (Rossini) 22 Jun-1 Julдир.: Giuseppe Grazioli; прод.: David Hermann
Nantes, Angers Nantes Opéra  / 
La Damnation de Faust (Berlioz) 15-17 Sepдир.: Pascal Rophé; прод.: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Le Couronnement de Poppée (Monteverdi) 9-17 Octдир.: Gianluca Capuano; прод.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Atys en folie (Lully) 28-29 Novдир.: Arnaud Marzorati; прод.: Jean-Philippe Desrousseaux
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 14-20 Decдир.: Jean-Pierre Haeck; прод.: Pierre-André Weitz
Rinaldo (Handel) 24-31 Janдир.: Bertrand Cuiller; прод.: Claire Dancoisne
Fidelio (Beethoven) 16-25 Marдир.: Erki Pehk; прод.: Philippe Miesch
Les P'tites Michu (Messager) 13-24 майдир.: Pierre Dumoussaud; прод.: Rémy Barché
Nice, Opéra Nice Côte d'Azur  / 
L'Élixir d'amour (Donizetti) 22-28 Novдир.: Roland Böer; прод.: Eric Chevalier
Les noces de Figaro (Mozart) 19-25 Janдир.: György Györiványi Ráth; прод.: Daniel Benoin
Norma (Bellini) 16-22 Febдир.: Renato Balsadonna; прод.: Nicola Berloffa
Roméo et Juliette (Gounod) 21-27 Marдир.: Alain Guingal; прод.: Irina Brook
Nabucco (Verdi) 18-24 майдир.: György Györiványi Ráth; прод.: Jean-Christophe Mast
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 23-27 Novдир.: Giuseppe Finzi; прод.: Bernard Pisani
Don Giovanni (Mozart) 18-24 Janдир.: György Györiványi Ráth; прод.: Daniel Benoin
The Rake's Progress (Stravinsky) 1-5 Marдир.: Roland Böer; прод.: Jean de Pange
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 22-24 Marдир.: John Nelson
Faust (Gounod) 22-28 майдир.: Giuliano Carella; прод.: Nadine Duffaut
Paris, Athénée Théâtre Louis-Jouvet  / 
Cassandre (Jarrell) 18-22 Octдир.: Jean Deroyer; прод.: Hervé Loichemol
Notre Carmen (Bizet) 9-19 Novдир.: Roman Lemberg; прод.: Franziska Kronfoth
La Passion selon Sade (Bussotti) 23-26 Novдир.: Léo Warynski; прод.: Antoine Gindt
Moscou Paradis (Shostakovich) 9-16 Febдир.: Jérôme Kuhn; прод.: Julien Chavaz
Trouble in Tahiti (Bernstein) 8-14 Junдир.: Julien Masmondet; прод.: Catherine Dune
Manga-Café (Zavaro) 8-14 Junдир.: Julien Masmondet; прод.: Catherine Dune
Les P'tites Michu (Messager) 19-29 Junдир.: Pierre Dumoussaud; прод.: Rémy Barché
Paris, Athénée Théâtre Louis-Jouvet  / 
Cassandre (Jarrell) 18-22 Octдир.: Jean Deroyer; прод.: Hervé Loichemol
Notre Carmen (Bizet) 9-19 Novдир.: Roman Lemberg; прод.: Franziska Kronfoth
La Passion selon Sade (Bussotti) 23-26 Novдир.: Léo Warynski; прод.: Antoine Gindt
Moscou Paradis (Shostakovich) 9-16 Febдир.: Jérôme Kuhn; прод.: Julien Chavaz
Trouble in Tahiti (Bernstein) 8-14 Junдир.: Julien Masmondet; прод.: Catherine Dune
Manga-Café (Zavaro) 8-14 Junдир.: Julien Masmondet; прод.: Catherine Dune
Les P'tites Michu (Messager) 19-29 Junдир.: Pierre Dumoussaud; прод.: Rémy Barché
Paris, Théâtre des Champs-Elysées  / 
Lucia di Lammermoor (concert) (Donizetti) 12 Sepдир.: Roberto Abbado
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 15 Sepдир.: Teodor Currentzis
Macbeth (concert) (Verdi) 24 Octдир.: Gianandrea Noseda
Madama Butterfly (concert) (Puccini) 7 Novдир.: Mikko Franck
Attila (concert) (Verdi) 15 Novдир.: Daniele Rustioni
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5-16 Decдир.: Jérémie Rhorer; прод.: Laurent Pelly, Cléo Laigret
Oratorio de Noel (Bach,JS) 17 Decдир.: Vladimir Jurowski
Un petit Barbier de Séville (Rossini) 10-13 Janдир.: Adrien Perruchon; прод.: Damien Robert
Le Christ au Mont des Oliviers (Beethoven) 16 Janдир.: Jérémie Rhorer
Die Schöpfung (Haydn) 22 Janдир.: Jean-Claude Malgoire
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 7-16 Febдир.: Jérémie Rhorer; прод.: Olivier Py
Requiem (Mozart) 13 Febдир.: Quentin Hindley
Alcina (Handel) 14-20 Marдир.: Emmanuelle Haïm; прод.: Christof Loy
La Passion selon Saint Matthieu (Bach,JS) 24 Marдир.: Mark Padmore
Stabat Mater (Pergolesi) 27 Marдир.: Andrés Gabetta
Messe en si mineur (Bach,JS) 11 Aprдир.: Hans-Christoph Rademann
Orfeo ed Euridice (Gluck) 22 май-2 Junдир.: Diego Fasolis; прод.: Robert Carsen
Grande Messe en ut mineur (Mozart) 30 майдир.: Masaaki Suzuki
Rinaldo (concert) (Handel) 5 Junдир.: Christophe Rousset
Samson et Dalila (concert) (Saint-Saëns) 12-15 Junдир.: Bertrand de Billy
Faust (concert) (Gounod) 14 Junдир.: Christophe Rousset
La Cenerentola (concert) (Rossini) 16 Junдир.: Enrique Mazzola
L'italiana in Algeri (concert) (Rossini) 22 Junдир.: Michele Mariotti
Rigoletto (concert) (Verdi) 3 Octдир.: Gustavo Gimeno
Fidelio (concert) (Beethoven) 6 Octдир.: Giovanni Antonini
Candide (concert) (Bernstein) 17 Octдир.: Robert Tuohy
Requiem (concert) (Mozart) 19 Octдир.: Philippe Herreweghe
Serse (concert) (Handel) 24 Octдир.: Maxim Emelyanychev
La bohème (concert) (Puccini) 27 Octдир.: Gianandrea Noseda
Nabucco (concert) (Verdi) 9 Novдир.: Daniele Rustioni
La traviata (Verdi) 28 Nov-9 Decдир.: Jérémie Rhorer; прод.: Deborah Warner
Maria Stuarda (concert) (Donizetti) 6 Decдир.: Speranza Scappucci
Rodelinda (concert) (Handel) 10 Decдир.: Emmanuelle Haïm
L'enfance du Christ (concert) (Berlioz) 14 Decдир.: Emmanuel Krivine
Don Giovanni (concert) (Mozart) 10 Janдир.: Giovanni Antonini
Arabella (concert) (Strauss) 11 Janдир.: Constantin Trinks
Stabat Mater (concert) (Pergolesi) 18 Febдир.: Julien Chauvin
Ariane à Naxos (Strauss) 21-30 Marдир.: Jérémie Rhorer; прод.: Katie Mitchell
La Passion selon Saint Jean (concert) (Bach,JS) 29 Marдир.: Hans-Christoph Rademann
Armide (concert) (Lully) 1 Aprдир.: Hervé Niquet
Semele (concert) (Handel) 3 Aprдир.: Harry Bicket
Manon (concert) (Massenet) 6 Aprдир.: Frédéric Chaslin
Stabat Mater (concert) (Pergolesi) 14 Aprдир.: Jean-Claude Malgoire
La Passion selon Saint Matthieu (concert) (Bach,JS) 19 Aprдир.: Václav Luks
Hippolyte et Aricie (concert) (Rameau) 20 майдир.: Emmanuelle Haïm
L'occasion fait le larron (concert) (Rossini) 26 майдир.: Jean-Claude Malgoire
L'orfeo (concert) (Monteverdi) 28 майдир.: Emiliano Gonzalez Toro
Agrippina (concert) (Handel) 29 майдир.: Maxim Emelyanychev
Maître Péronilla (concert) (Offenbach) 1 Junдир.: Markus Poschner
Paris, Cité de la musique  / 
Falstaff (concert) (Verdi) 29 Sep-1 Octдир.: Daniel Harding
Leonore (concert) (Beethoven) 7 Novдир.: René Jacobs
Résurrection (Mahler) 10 Novдир.: Mikko Franck
Requiem (Duruflé) 26 Novдир.: Leonard Slatkin
Elektra (concert) (Strauss) 15 Decдир.: Mikko Franck
Les Saisons (Haydn) 16 Decдир.: Douglas Boyd
Le Messie (Handel) 17 Decдир.: Jordi Savall
Oratorio de Noel (Bach,JS) 18 Decдир.: Marc Minkowski
Le pavillon aux pivoines (concert) (Tang,X) 9 Feb
Ariodante (concert) (Handel) 10 Marдир.: William Christie
Jules Cesar (Handel) 11-16 Marдир.: Philipp von Steinaecker; прод.: Marguerite Borie
L'Or du Rhin (concert) (Wagner) 24-25 Marдир.: Valery Gergiev
Paris, Opéra-Comique  / 
Fantasio (Offenbach) 12-27 Febдир.: Laurent Campellone; прод.: Thomas Jolly
Alcione (Marais) 26 Apr-7 майдир.: Jordi Savall; прод.: Louise Moaty
Le Timbre d'argent (Saint-Saëns) 9-19 Junдир.: François-Xavier Roth; прод.: Guillaume Vincent
Miranda (Purcell) 25 Sep-5 Octдир.: Raphaël Pichon; прод.: Katie Mitchell
Kein Licht (Manoury) 18-22 Octдир.: Julien Leroy; прод.: Nicolas Stemann
La flûte enchantée (Mozart) 6-14 Novдир.: Kevin John Edusei; прод.: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
Schubert's Winterreise (Zender) 23-24 Novдир.: Thierry Fischer; прод.: Jasmina Hadziahmetovic
Le comte Ory (Rossini) 19-31 Decдир.: Louis Langrée; прод.: Denis Podalydès
Et in arcadia ego (Rameau) 1-11 Febдир.: Christophe Rousset; прод.: Phia Ménard, Jean-Luc Beaujault
Le mystère de l'écureuil bleu (Dupin) 23-25 Febдир.: Marc-Olivier Dupin; прод.: Ivan Grinberg
La Princesse légère (Cruz) 9-11 Marдир.: Jean Deroyer; прод.: Jos Houben, Emily Wilson
Le domino noir (Auber) 26 Mar-5 Aprдир.: Patrick Davin; прод.: Valérie Lesort, Christian Hecq
Marouf savetier du Caire (Rabaud) 23-29 Aprдир.: Marc Minkowski; прод.: Jérôme Deschamps
La Nonne sanglante (Gounod) 2-10 Junдир.: Laurence Equilbey; прод.: David Bobée
Bohème, notre jeunesse (Puccini) 9-17 Julдир.: Marc-Olivier Dupin; прод.: Pauline Bureau
Orphée et Eurydice (Gluck) 12-24 Octдир.: Raphaël Pichon; прод.: Aurélien Bory
Pelléas et Mélisande (concert) (Debussy) 23 Oct
Donnerstag aus Licht (Stockhausen) 15-19 Novдир.: Maxime Pascal; прод.: Benjamin Lazar
Hamlet (Thomas,A) 17-29 Decдир.: Louis Langrée; прод.: Cyril Teste
Paris, Opéra National de Paris  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 9 Sep-21 Octдир.: Jakub Hrůša / Marius Stieghorst; прод.: Jorge Lavelli
Così fan tutte (Mozart) 12 Sep-21 Octдир.: Philippe Jordan / Marius Stieghorst; прод.: Anne Teresa De Keersmaeker
Pelléas et Mélisande (Debussy) 19 Sep-6 Octдир.: Philippe Jordan; прод.: Robert Wilson
Don Carlos (Verdi) 10 Oct-11 Novдир.: Philippe Jordan; прод.: Krzysztof Warlikowski
Falstaff (Verdi) 26 Oct-16 Novдир.: Fabio Luisi; прод.: Christophe Pitoiset
La Ronde (Boesmans) 2-11 Novдир.: Jean Deroyer; прод.: Christiane Lutz
De la maison des morts (Janáček) 15 Nov-2 Decдир.: Esa-Pekka Salonen; прод.: Patrice Chéreau
La clemenza di Tito (Mozart) 15 Nov-25 Decдир.: Dan Ettinger; прод.: Willy Decker
La bohème (Puccini) 1-31 Decдир.: Gustavo Dudamel / Manuel López-Gómez; прод.: Claus Guth
Jephtha (Handel) 13-30 Janдир.: William Christie; прод.: Claus Guth
Un ballo in maschera (Verdi) 16 Jan-10 Febдир.: Bertrand de Billy; прод.: Gilbert Deflo
Only the sound remains (Saariaho) 23 Jan-7 Febдир.: Ernest Martínez; прод.: Peter Sellars
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Jan-16 Febдир.: Riccardo Frizza; прод.: Damiano Michieletto
La traviata (Verdi) 2-28 Febдир.: Dan Ettinger; прод.: Benoît Jacquot
Le Château de Barbe-Bleue (Bartók) 17 Mar-11 Aprдир.: Ingo Metzmacher; прод.: Krzysztof Warlikowski
La Voix humaine (Poulenc) 17 Mar-11 Aprдир.: Ingo Metzmacher; прод.: Krzysztof Warlikowski
Benvenuto Cellini (Berlioz) 20 Mar-14 Aprдир.: Philippe Jordan; прод.: Terry Gilliam, Leah Hausman
Orphée et Eurydice (Gluck) 24 Mar-6 Aprдир.: Thomas Hengelbrock / Manlio Benzi; прод.: Pina Bausch
Parsifal (Wagner) 5-23 майдир.: Philippe Jordan; прод.: Richard Jones
Parsifal (Wagner) 13-23 майдир.: Philippe Jordan; прод.: Richard Jones
L'Heure espagnole (Ravel) 17 май-17 Junдир.: Maxime Pascal; прод.: Laurent Pelly
Gianni Schicchi (Puccini) 17 май-17 Junдир.: Maxime Pascal; прод.: Laurent Pelly
Boris Godounov (Musorgsky) 7 Jun-12 Julдир.: Vladimir Jurowski / Damian Iorio; прод.: Ivo van Hove
Don Pasquale (Donizetti) 9 Jun-12 Julдир.: Evelino Pidò; прод.: Damiano Michieletto
Il trovatore (Verdi) 20 Jun-14 Julдир.: Maurizio Benini; прод.: Alex Ollé
Tristan et Isolde (Wagner) 11 Sep-9 Octдир.: Philippe Jordan; прод.: Peter Sellars
Les Huguenots (Meyerbeer) 28 Sep-24 Octдир.: Michele Mariotti / Lukasz Borowicz; прод.: Andreas Kriegenburg
Bérénice (Jarrell) 29 Sep-17 Octдир.: Philippe Jordan; прод.: Claus Guth
La traviata (Verdi) 29 Sep-29 Decдир.: Giacomo Sagripanti / Karel Mark Chichon; прод.: Benoît Jacquot
L'Élixir d'amour (Donizetti) 25 Oct-25 Novдир.: Giacomo Sagripanti; прод.: Laurent Pelly
Simon Boccanegra (Verdi) 15 Nov-13 Decдир.: Fabio Luisi; прод.: Calixto Bieito
La Cenerentola (Rossini) 23 Nov-26 Decдир.: Evelino Pidò; прод.: Guillaume Gallienne
Cain, overo Il primo omicidio (Scarlatti,A) 24 Jan-23 Febдир.: René Jacobs; прод.: Romeo Castellucci
Les Troyens (Berlioz) 25 Jan-12 Febдир.: Philippe Jordan; прод.: Dmitri Tcherniakov
Rusalka (Dvořák,A) 29 Jan-13 Febдир.: Susanna Mälkki; прод.: Robert Carsen
Otello (Verdi) 7 Mar-7 Aprдир.: Bertrand de Billy; прод.: Andrei Serban
Die Fledermaus (Strauss,J) 13-23 Marдир.: Fayçal Karoui; прод.: Célie Pauthe
Don Pasquale (Donizetti) 22 Mar-16 Aprдир.: Michele Mariotti; прод.: Damiano Michieletto
Lady Macbeth de Mzensk (Shostakovich) 6-25 Aprдир.: Ingo Metzmacher; прод.: Krzysztof Warlikowski
Carmen (Bizet) 11 Apr-23 майдир.: Lorenzo Viotti; прод.: Calixto Bieito
Die Zauberflöte (Mozart) 27 Apr-15 Junдир.: Henrik Nánási; прод.: Robert Carsen
Iolanta (Tchaikovsky,P) 9-24 майдир.: Tomáš Hanus; прод.: Dmitri Tcherniakov
Tosca (Puccini) 16 май-23 Junдир.: Dan Ettinger; прод.: Pierre Audi
La forza del destino (Verdi) 6 Jun-9 Julдир.: Nicola Luisotti; прод.: Jean-Claude Auvray
Don Giovanni (Mozart) 11 Jun-13 Julдир.: Philippe Jordan / Guillermo García Calvo; прод.: Ivo van Hove
La traviata (Verdi) 12 Sep-16 Oct
Les Indes galantes (Rameau) 27 Sep-15 Oct
Prince Igor (Borodin) 28 Nov-26 Dec
Quimper, Théâtre de Cornouaille  / 
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 8 Decдир.: Jérôme Correas; прод.: Dan Jemmett
Rinaldo (Handel) 18-19 Janдир.: Bertrand Cuiller; прод.: Claire Dancoisne
Le Journal d'un disparu (Janáček) 13 Marпрод.: Ivo van Hove
Reims, Opéra de Reims  / 
Così fan tutte (Mozart) 13-15 Octдир.: Dominique Rouits; прод.: Frédéric Roels
Bataclan (Offenbach) 28-29 Novпрод.: Laurent Lévy, Rémy Berthier
Richard Coeur de Lion (Grétry) 19 Janдир.: Pauline Warnier; прод.: Juan Kruz Diaz De Garaio Esnaola
L'Ombre de Venceslao (Matalon) 11 Febдир.: Martin Matalon; прод.: Jorge Lavelli
Monsieur de Pourceaugnac (Lully) 23-24 Febдир.: Paolo Zanzu; прод.: Clément Hervieu-Léger
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 16-18 Marдир.: Benjamin Pionnier; прод.: Pénélope Bergeret
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 20 Aprдир.: Jérôme Correas; прод.: Dan Jemmett
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 13-15 майдир.: Robert Tuohy; прод.: Bernard Pisani
Rennes, Opéra de Rennes  / 
Le médecin malgré lui (Gounod) 21-26 Novдир.: Gildas Pungier; прод.: Vincent Tavernier
Kátia Kabanová (Janáček) 5-11 Febдир.: Jaroslav Kyzlink; прод.: Frank Van Laecke
Le Nain (Zemlinsky) 25-29 Marдир.: Franck Ollu; прод.: Daniel Jeanneteau
Norma (Bellini) 28 май-5 Junдир.: Rudolf Piehlmayer; прод.: Nicola Berloffa
Rouen, Opéra de Rouen Normandie  / 
Norma (Bellini) 29 Sep-7 Octдир.: Fabrizio Maria Carminati; прод.: Frédéric Roels
Il barbiere di Siviglia (reduction) (Rossini) 15-17 Decдир.: Adrien Perruchon; прод.: Damien Robert
Fantasio (Offenbach) 26-30 Janдир.: Jean-Pierre Haeck; прод.: Thomas Jolly
L'ébloui (Musseau) 13 Febдир.: Philippe Nahon; прод.: Xavier Legasa
L'Enlèvement au sérail (Mozart) 3-10 Aprдир.: Antony Hermus; прод.: Emmanuelle Cordoliani
La Passion selon Saint Jean (Bach,JS) 14-15 Aprдир.: Andreas Spering; прод.: Pierre Audi
Médée (Cherubini) 22-27 майдир.: Hervé Niquet; прод.: Jean-Yves Ruf
Madama Butterfly (Puccini) 25 Sep-7 Oct
Le comte Ory (Rossini) 20-26 Jan
Carmen (adaptation) (Bizet) 24 Feb-2 Mar
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 24-28 май
Saint-Etienne, Opéra de Saint-Étienne  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 7-12 Novдир.: David Reiland; прод.: Nicola Berloffa
Requiem (Verdi) 8-12 Decдир.: David Reiland
L'enfant et les sortilèges (adaptation) (Ravel) 21 Decдир.: Edwige Herchenroder / Nicolas Meyer; прод.: Bénédicte Budan
Adriana Lecouvreur (Cilea) 24-28 Janдир.: Fabrizio Maria Carminati; прод.: Davide Livermore
Semiramide (Rossini) 2-6 Marдир.: Giuseppe Grazioli; прод.: Nicola Raab
Siegfried (reduction) (Wagner) 23-25 Marдир.: Laurent Touche; прод.: Julien Ostini
Fando et Lis (Menut) 2-6 майдир.: Daniel Kawka; прод.: Kristian Frédric
Faust (Gounod) 8-12 Junдир.: David Reiland; прод.: Julien Ostini
Hérodiade (Massenet) 14-18 Novдир.: Jean-Yves Ossonce; прод.: Jean-Louis Pichon
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 29 Dec-2 Janдир.: Michele Spotti; прод.: Pierre-Emmanuel Rousseau
Così fan tutte (Mozart) 1-5 Febдир.: José Luis Domínguez Mondragón; прод.: Christophe Gayral
Dante (Godard) 8-12 Marдир.: Mihhail Gerts; прод.: Jean-Romain Vesperini
Cendrillon (Isouard) 3-5 майдир.: Julien Chauvin; прод.: Marc Paquien
Carmen (Bizet) 12-16 Junдир.: Alain Guingal; прод.: Nicola Berloffa
Strasbourg, Opéra National du Rhin  / 
Kein Licht (Manoury) 22-25 Sepдир.: Julien Leroy; прод.: Nicolas Stemann
Le nozze di Figaro (Mozart) 20-30 Octдир.: Patrick Davin; прод.: Ludovic Lagarde
Francesca da Rimini (Zandonai) 8-28 Decдир.: Giuliano Carella; прод.: Nicola Raab
Werther (Massenet) 9-17 Febдир.: Ariane Matiakh; прод.: Tatjana Gürbaca
Le Pavillon d'or (Mayuzumi) 21 Mar-3 Aprдир.: Paul Daniel; прод.: Amon Miyamoto
Sindbad (Moody) 4 Aprдир.: Howard Moody; прод.: Sébastien Dutrieux
Pierrot Lunaire (Schoenberg,A) 20-28 майдир.: Roland Kluttig; прод.: David Pountney
Les Sept Péchés capitaux (Weill) 20-28 майдир.: Roland Kluttig; прод.: David Pountney
Mahagonny Songspiel (Weill) 20-28 майдир.: Roland Kluttig; прод.: David Pountney
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 16-26 Junдир.: Marko Letonja; прод.: Frederic Wake-Walker
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18-28 Sepдир.: Michele Gamba; прод.: Pierre-Emmanuel Rousseau
Pelléas et Mélisande (Debussy) 19-27 Octдир.: Franck Ollu; прод.: Sidi Larbi Cherkaoui, Damien Jalet
Barkouf (Offenbach) 7-23 Decдир.: Jacques Lacombe; прод.: Mariame Clément
Le Garçon et le poisson magique (Evers) 19-21 Decпрод.: Sandra Pocceschi, Giacomo Strada
La divisione del mondo (Legrenzi) 8-16 Febдир.: Christophe Rousset; прод.: Jetske Mijnssen
Beatrix Cenci (Ginastera) 17-25 Marдир.: Marko Letonja; прод.: Mariano Pensotti
Der Freischütz (Weber) 17-29 Aprдир.: Patrick Lange; прод.: Jossi Wieler, Sergio Morabito
La Princesse arabe (Arriaga) 26 майдир.: Alexandra Cravero; прод.: Benoît De Leersnyder
Don Giovanni (Mozart) 15-27 Junдир.: Christian Curnyn; прод.: Marie-Eve Signeyrole
Toulon, Opéra de Toulon  / 
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 13-15 Octдир.: Jean-Pierre Haeck; прод.: Pierre-André Weitz
Madama Butterfly (Puccini) 17-21 Novдир.: Valerio Galli; прод.: Daniel Benoin
La flûte enchantée (Mozart) 27-31 Decдир.: Alexander Briger; прод.: René Koering
Wonderful Town (Bernstein) 26-30 Janдир.: Larry Blank; прод.: Olivier Bénézech
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9-13 Marдир.: Francesco Lanzillotta; прод.: Henning Brockhaus
L'italienne à Alger (Rossini) 13-17 Aprдир.: Francesco Cilluffo; прод.: Nicola Berloffa
Nabucco (Verdi) 3-8 Junдир.: Jurjen Hempel; прод.: Jean-Christophe Mast
Rigoletto (Verdi) 5-9 Octдир.: Daniel Montané; прод.: Elena Barbalich
Requiem (Mozart) 9-11 Novдир.: Jurjen Hempel
Le Barbier de Séville (Rossini) 28-31 Decдир.: Jurjen Hempel; прод.: Adriano Sinivia
Turandot (Puccini) 25-29 Janдир.: Jurjen Hempel; прод.: Federico Grazzini
L'Elixir d'amour (Donizetti) 22-26 Marдир.: Valerio Galli; прод.: Stefano Mazzonis di Pralafera
Le Téléphone (Menotti) 26-28 Aprдир.: Jurjen Hempel; прод.: Sylvie Laligne
Amélie va au bal (Menotti) 26-28 Aprдир.: Jurjen Hempel; прод.: Sylvie Laligne
Eugène Onéguine (Tchaikovsky,P) 24-28 майпрод.: Alain Garichot
Toulouse, Théâtre du Capitole  / 
Tiefland (d'Albert) 29 Sep-8 Octдир.: Claus Peter Flor; прод.: Walter Sutcliffe
La rondine (Puccini) 17-26 Novдир.: Paolo Arrivabeni; прод.: Nicolas Joël
La Walkyrie (Wagner) 30 Jan-11 Febдир.: Claus Peter Flor; прод.: Nicolas Joël
Orphée et Eurydice (concert) (Gluck) 23-25 Febдир.: Christophe Rousset
Carmen (Bizet) 6-19 Aprдир.: Andrea Molino; прод.: Jean-Louis Grinda
Macbeth (Verdi) 18-29 майдир.: Daniel Oren; прод.: Jean-Louis Martinoty(original), Frédérique Lombart(revival)
La Clémence de Titus (Mozart) 22 Jun-1 Julдир.: Attilio Cremonesi; прод.: David McVicar, Marie Lambert
La traviata (Verdi) 26 Sep-7 Octдир.: George Petrou; прод.: Pierre Rambert
La Ville morte (Korngold) 22 Nov-4 Decдир.: Leo Hussain; прод.: Philipp Himmelmann
Kopernikus (Vivier) 11-13 Decпрод.: Peter Sellars
Lucrezia Borgia (Donizetti) 24 Jan-3 Febдир.: Giacomo Sagripanti; прод.: Emilio Sagi
Ariane à Naxos (Strauss) 1-10 Marдир.: Evan Rogister; прод.: Michel Fau
Ariane et Barbe-bleue (Dukas) 4-14 Aprдир.: Pascal Rophé; прод.: Stefano Poda
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 11-19 майдир.: Christophe Grapperon; прод.: Pierre-André Weitz
Werther (Massenet) 20 Jun-2 Julдир.: Jean-François Verdier; прод.: Nicolas Joël
Tourcoing, Atelier Lyrique de Tourcoing  / 
Le Paradis perdu (Dubois) 24-26 Novдир.: Jean-Claude Malgoire
Pelléas et Mélisande (Debussy) 23-27 Marдир.: Jean-Claude Malgoire; прод.: Christian Schiaretti
La Voix humaine (Poulenc) 8-10 Aprдир.: Jean-Claude Malgoire; прод.: Christian Schiaretti
Requiem (Mozart) 10 Junдир.: Jean-Claude Malgoire
Tours, Opéra de Tours  / 
Rigoletto (Verdi) 6-10 Octдир.: Bruno Ferrandis; прод.: François De Carpentries
My Fair Lady (Loewe) 26-31 Decдир.: Benjamin Pionnier; прод.: Paul-Émile Fourny
Philémon et Baucis (Gounod) 16-20 Febдир.: Benjamin Pionnier; прод.: Julien Ostini
L'elisir d'amore (Donizetti) 16-20 Marдир.: Samuel Jean; прод.: Adriano Sinivia
A Midsummer Night's Dream (Britten) 13-17 Aprдир.: Benjamin Pionnier; прод.: Jacques Vincey
Mozart et Salieri (Rimsky-Korsakov) 25-29 майдир.: Vladislav Karklin; прод.: Dieter Kaegi
Iolanta (Tchaikovsky,P) 25-29 майдир.: Vladislav Karklin; прод.: Dieter Kaegi
Versailles, Opéra Royal de Versailles  / 
Così fan tutte (Mozart) 8-12 Novдир.: Marc Minkowski; прод.: Ivan Alexandre
L'Europe galante (concert) (Campra) 16 Novдир.: Sébastien d'Hérin
Serse (concert) (Handel) 19 Novдир.: Maxim Emelyanychev
Erismena (Cavalli) 2-3 Decдир.: Leonardo García Alarcón; прод.: Jean Bellorini
Alceste (Lully) 10 Decдир.: Christophe Rousset
Carmen (concert) (Bizet) 19 Decдир.: Jean-Christophe Spinosi
Le comte Ory (Rossini) 12-14 Janдир.: Louis Langrée; прод.: Denis Podalydès
Giasone (concert) (Cavalli) 9-10 Marдир.: Leonardo García Alarcón; прод.: Serena Sinigaglia
Le Tremblement de terre (Draghi) 28 Marдир.: Vincent Dumestre; прод.: Benjamin Lazar
La Passion selon Saint Matthieu (Bach,JS) 31 Mar-1 Aprдир.: Michael Hofstetter
King Arthur (concert) (Purcell) 11 Aprдир.: Paul McCreesh
Requiem (Verdi) 27 майдир.: Enrique Mazzola
Phaëton (Lully) 30 май-3 Junдир.: Vincent Dumestre; прод.: Benjamin Lazar
Orfeo ed Euridice (Gluck) 8-10 Junдир.: Diego Fasolis; прод.: Robert Carsen
Requiem (Mozart) 26 Junдир.: Jean-Claude Malgoire
L'italienne à Alger (concert) (Rossini) 29 Junдир.: Jean-Christophe Spinosi
L'italienne à Alger (concert) (Rossini) 29 Junдир.: Jean-Christophe Spinosi
Issé (concert) (Destouches) 13 Octдир.: Louis-Noël Bestion de Camboulas
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 6 Novдир.: François-Xavier Roth
Tarare (concert) (Salieri) 22 Novдир.: Christophe Rousset
Actéon (Charpentier,M) 30 Nov-2 Decдир.: David Fallis; прод.: Marshall Pynkoski
King Arthur (Purcell) 7-9 Decдир.: Hervé Niquet; прод.: Shirley et Dino
The Beggar's Opera (Pepusch) 11-13 Janдир.: William Christie; прод.: Robert Carsen
Il trionfo del tempo e del disinganno (concert) (Handel) 27 Janдир.: Sébastien d'Hérin
La finta pazza (Sacrati) 16-17 Marдир.: Leonardo García Alarcón; прод.: Jean-Yves Ruf
Rinaldo (Handel) 4-7 Aprдир.: Jean-Christophe Spinosi; прод.: Nathalie Spinosi, Jean-Christophe Spinosi
La divisione del mondo (Legrenzi) 13-14 Aprдир.: Christophe Rousset; прод.: Jetske Mijnssen
Le Retour d'Ulysse dans sa patrie (Monteverdi) 18-19 Aprдир.: Philippe Pierlot; прод.: William Kentridge
Didon et Enée (Purcell) 15-16 Junдир.: Avi Stein; прод.: Mary Birnbaum
Le Devin du village (Rousseau) 21-22 Junдир.: Sébastien d'Hérin; прод.: Caroline Mutel
Les Arts Florissants (Charpentier,M) 7 Julдир.: Gaétan Jarry
Vichy, Opéra de Vichy  / 
Don Giovanni (Mozart) 23-24 Sepдир.: Roberto Forés Veses; прод.: Eric Vigié