2017/18 > Италия 
*Сайт за публиката   >Operabase Professional 
2017/18 > Италия

 Световна премиера
 Рядкост
 Нова постановка
 Нова постановка за този оперен театър

  
Франция
Монако
Швейцария
Австрия
Словения

Италия
 
Хърватия
Малта Гърция

Ancona, Teatro delle Muse  / 

Carmen (Bizet) 22-24 Sepдир.: Guillaume Tourniaire; прод.: Francesco Saponaro
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13-15 Octдир.: José Miguel Pérez-Sierra; прод.: Matteo Mazzoni
Bergamo, Teatro Donizetti Bergamo  / 
Ettore Majorana (Vetrano) 6 Octдир.: Jacopo Rivani; прод.: Stefano Simone Pintor
Die Zauberflöte (Mozart) 27-29 Octдир.: Federico Maria Sardelli; прод.: Cécile Roussat(original), Julien Lubek(original), Giorgia Guerra(revival)
Il borgomastro di Saardam (Donizetti) 24 Nov-2 Decдир.: Roberto Rizzi-Brignoli; прод.: Davide Ferrario
Che originali! (Mayr) 25 Nov-3 Decдир.: Gianluca Capuano; прод.: Roberto Catalano
Pigmalione (Donizetti) 25 Nov-3 Decдир.: Gianluca Capuano; прод.: Roberto Catalano
Messa da Requiem in memoria Vincenzo Bellini (concert) (Donizetti) 29 Novдир.: Corrado Rovaris
La Cenerentola (Rossini) 7-9 Decдир.: Yi-Chen Lin; прод.: Arturo Cirillo
Rigoletto (Verdi) 15-17 Decдир.: Pietro Rizzo; прод.: Elena Barbalich
Rita (Donizetti) 16 Junдир.: Roberto Frattini; прод.: Luis Ernesto Doñas
Il viaggio a Reims (Rossini) 5-7 Octдир.: Michele Spotti; прод.: Michał Znaniecki
Tosca (Puccini) 19-21 Octдир.: Valerio Galli; прод.: Andrea Cigni
Enrico di Borgogna (Donizetti) 23 Nov-1 Decдир.: Alessandro De Marchi; прод.: Silvia Paoli
Il castello di Kenilworth (Donizetti) 24 Nov-2 Decдир.: Riccardo Frizza; прод.: Maria Pilar Pérez Aspa
La creazione (Haydn) 29 Novдир.: Corrado Rovaris; прод.: Francesco Micheli
Falstaff (Verdi) 7-9 Decдир.: Marcello Mottadelli; прод.: Roberto Catalano
Bolzano, Fondazione Haydn di Bolzano e Trento  / 
Die Antilope (Staud) 2-3 Decдир.: Walter Kobéra; прод.: Dominique Mentha
Ettore Majorana (Vetrano) 20-21 Janдир.: Jacopo Rivani; прод.: Stefano Simone Pintor
Gaia (Kerschbaumer) 22-24 Febдир.: Leonhard Garms; прод.: Hannes Kerschbaumer, Gina Mattiello, Natascha Maraval
La traviata (Verdi) 21-22 Aprдир.: Sebastiano Rolli; прод.: Andrea Bernard
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 17-30 майдир.: Philipp von Steinaecker; прод.: Georg Schmiedleitner
Brescia, Teatro Grande di Brescia  / 
La Cenerentola (Rossini) 29 Sep-1 Octдир.: Yi-Chen Lin; прод.: Arturo Cirillo
Ettore Majorana (Vetrano) 13-15 Octдир.: Jacopo Rivani; прод.: Stefano Simone Pintor
Die Zauberflöte (Mozart) 10-12 Novдир.: Federico Maria Sardelli; прод.: Cécile Roussat, Julien Lubek
Carmen (Bizet) 24-26 Novдир.: Carlo Goldstein; прод.: Frédéric Roels
Rigoletto (Verdi) 30 Nov-2 Decдир.: Pietro Rizzo; прод.: Elena Barbalich
Tosca (Puccini) 28-30 Sepдир.: Valerio Galli; прод.: Andrea Cigni
Falstaff (Verdi) 16-18 Novдир.: Marcello Mottadelli; прод.: Roberto Catalano
Rinaldo (Handel) 30 Nov-2 Decдир.: Ottavio Dantone; прод.: Jacopo Spirei
Como, Teatro Sociale di Como - AsLiCo  / 
Ettore Majorana (Vetrano) 28-30 Sepдир.: Jacopo Rivani; прод.: Stefano Simone Pintor
Die Zauberflöte (Mozart) 3-5 Novдир.: Federico Maria Sardelli; прод.: Cécile Roussat, Julien Lubek
Rigoletto (Verdi) 23-25 Novдир.: Pietro Rizzo; прод.: Elena Barbalich
La Cenerentola (Rossini) 14-16 Decдир.: Yi-Chen Lin; прод.: Arturo Cirillo
Carmen (Bizet) 19-21 Janдир.: Carlo Goldstein; прод.: Frédéric Roels
Otello (Verdi) 28 Jun-3 Julдир.: Jacopo Rivani; прод.: Silvia Paoli
Il viaggio a Reims (Rossini) 27-29 Sepдир.: Michele Spotti; прод.: Michał Znaniecki
Tosca (Puccini) 12-14 Octдир.: Valerio Galli; прод.: Andrea Cigni
Falstaff (Verdi) 9-11 Novдир.: Marcello Mottadelli; прод.: Roberto Catalano
La Voix humaine (Poulenc) 23-25 Novдир.: Francesco Cilluffo; прод.: Emma Dante
Cavalleria rusticana (Mascagni) 23-25 Novдир.: Francesco Cilluffo; прод.: Emma Dante
Rinaldo (Handel) 11-13 Janдир.: Ottavio Dantone; прод.: Jacopo Spirei
Cremona, Teatro Ponchielli di Cremona  / 
La Cenerentola (Rossini) 6-8 Octдир.: Yi-Chen Lin; прод.: Arturo Cirillo
Ettore Majorana (Vetrano) 19-20 Octдир.: Jacopo Rivani; прод.: Stefano Simone Pintor
Carmen (Bizet) 17-19 Novдир.: Carlo Goldstein; прод.: Frédéric Roels
Die Zauberflöte (Mozart) 1-3 Decдир.: Federico Maria Sardelli; прод.: Cécile Roussat, Julien Lubek
Rigoletto (Verdi) 6-10 Decдир.: Pietro Rizzo; прод.: Elena Barbalich
La patienza di Socrate con due moglie (Draghi) 21-22 Junдир.: Roberto Perata; прод.: Ilaria Sainato
Tosca (Puccini) 5-7 Octдир.: Valerio Galli; прод.: Andrea Cigni
Il viaggio a Reims (Rossini) 19-21 Octдир.: Michele Spotti; прод.: Michał Znaniecki
Rinaldo (Handel) 23-25 Novдир.: Ottavio Dantone; прод.: Jacopo Spirei
Falstaff (Verdi) 30 Nov-2 Decдир.: Marcello Mottadelli; прод.: Roberto Catalano
La Voix humaine (Poulenc) 6-8 Decдир.: Francesco Cilluffo; прод.: Emma Dante
Cavalleria rusticana (Mascagni) 6-8 Decдир.: Francesco Cilluffo; прод.: Emma Dante
Fano, Teatro della Fortuna  / 
La bohème (Puccini) 1-3 Decдир.: Matteo Beltrami; прод.: Leo Muscato
Ferrara, Teatro Comunale di Ferrara  / 
La traviata (Verdi) 9-11 Febдир.: Francesco Ommassini; прод.: Alessio Pizzech
Il tabarro (Puccini) 3-4 Marдир.: Aldo Sisillo; прод.: Cristina Pezzoli
Suor Angelica (Puccini) 3-4 Marдир.: Aldo Sisillo; прод.: Cristina Pezzoli
Gianni Schicchi (Puccini) 3-4 Marдир.: Aldo Sisillo; прод.: Cristina Pezzoli
Esther (Handel) 20 Aprдир.: Nicola Valentini; прод.: Marco Bellussi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6-8 майдир.: Sergio Alapont; прод.: Francesco Bellotto
Firenze, Fondazione del Teatro del Maggio Musicale Fiorentino  / 
Madama Butterfly (Puccini) 8-21 Sepдир.: Francesco Pasqualetti; прод.: Fabio Ceresa
La bohème (Puccini) 14-30 Sepдир.: Francesco Ivan Ciampa; прод.: Bruno Ravella
Tosca (Puccini) 22 Sep-1 Octдир.: Valerio Galli; прод.: Federico Bertolani
La rondine (Puccini) 17-25 Octдир.: Valerio Galli; прод.: Denis Krief
L'elisir d'amore (Donizetti) 21-26 Octдир.: Fabrizio Maria Carminati; прод.: Pier Francesco Maestrini
The WAM Game (Mozart) 7 Nov-23 Febдир.: Andrea Basevi; прод.: Manu Lalli
Il giocatore (Cherubini) 18-25 Novдир.: Enrico Lombardi; прод.: Anna Tereshchenko
La sonnambula (Bellini) 18-29 Novдир.: Sebastiano Rolli; прод.: Bepi Morassi
La traviata (Verdi) 19 Nov-2 Decдир.: John Axelrod / Sebastiano Rolli; прод.: Alfredo Corno
Carmen (Bizet) 7-18 Janдир.: Ryan McAdams; прод.: Leo Muscato
La donna di Siviglia (Bizet) 25 Jan-1 Febдир.: Giuseppe La Malfa; прод.: Manu Lalli
La favorite (Donizetti) 22 Feb-3 Marдир.: Fabio Luisi; прод.: Ariel García Valdès, Derek Gimpel
Requiem (concert) (Mozart) 2-4 Marдир.: Leonardo García Alarcón
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 20-29 Marдир.: Giuseppe Grazioli; прод.: Damiano Michieletto
Alceste (Gluck) 21-30 Marдир.: Federico Maria Sardelli; прод.: Pier Luigi Pizzi
Tutti mi chiamano (Rossini) 19-21 Aprдир.: Giuseppe La Malfa; прод.: Manu Lalli
Cardillac (Hindemith) 5-15 майдир.: Fabio Luisi; прод.: Valerio Binasco
La battaglia di Legnano (Verdi) 22-31 майдир.: Renato Palumbo; прод.: Marco Tullio Giordana
Paulus (concert) (Mendelssohn) 29 майдир.: Fabio Luisi
Infinita tenebra di luce (Guarnieri,A) 3-8 Junдир.: Pietro Borgonovo; прод.: Giancarlo Cauteruccio
Il prigioniero (Dallapiccola) 19-23 Junдир.: Michael Boder; прод.: Virgilio Sieni
Quattro Pezzi Sacri (Verdi) 19-23 Junдир.: Michael Boder
La Dafne (Gagliano) 25-29 Junдир.: Federico Maria Sardelli; прод.: Gianmaria Aliverta
Macbeth (concert) (Verdi) 11-13 Julдир.: Riccardo Muti
Il trovatore (Verdi) 13-22 Sepдир.: Fabio Luisi; прод.: Francesco Micheli
Rigoletto (Verdi) 15-29 Sepдир.: Fabio Luisi; прод.: Fancesco Micheli
La traviata (Verdi) 21-30 Sepдир.: Fabio Luisi; прод.: Francesco Micheli
Le Villi (Puccini) 16-28 Octдир.: Marco Angius; прод.: Francesco Saponaro
Ehi Giò (Montalti) 16-28 Octдир.: Marco Angius; прод.: Francesco Saponaro
La Cenerentola (Rossini) 7-14 Novдир.: Giuseppe Grazioli; прод.: Manu Lalli
Un lampo, un sogno, un gioco (Rossini) 17 Nov-9 Decдир.: Giuseppe La Malfa; прод.: Manu Lalli
The Rossini Game (Rossini) 17 Nov-9 Decпрод.: Manu Lalli
Carmen (Bizet) 25 Nov-6 Decдир.: Matteo Beltrami; прод.: Leo Muscato
La traviata (Verdi) 29 Nov-9 Decдир.: Enrico Calesso; прод.: Francesco Micheli
West Side Story (Bernstein) 13-22 Decдир.: Francesco Lanzillotta; прод.: Federico Bellone
Der fliegende Holländer (Wagner) 10-17 Janдир.: Fabio Luisi; прод.: Paul Curran
Un Mari à la porte (Offenbach) 12-21 Febдир.: Valerio Galli; прод.: Luigi Di Gangi, Ugo Giacomazzi
Cavalleria rusticana (Mascagni) 12-21 Febдир.: Valerio Galli; прод.: Luigi Di Gangi, Ugo Giacomazzi
Madama Butterfly (Puccini) 22-27 Febдир.: Francesco Ivan Ciampa; прод.: Fabio Ceresa
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19-28 Marдир.: Michele Gamba; прод.: Damiano Michieletto
La clemenza di Tito (Mozart) 20-27 Marдир.: Federico Maria Sardelli; прод.: Roberto Andò
La leggenda dell'Olandese volante (Wagner) 3-5 Aprдир.: Giuseppe La Malfa; прод.: Manu Lalli
Lear (Reimann) 2-9 майдир.: Fabio Luisi; прод.: Calixto Bieito
La straniera (Bellini) 14-19 майдир.: Fabio Luisi; прод.: Marco Tullio Giordana
Le leggi base della stupidità umana (Montalti) 25-30 майдир.: Fabio Maestri; прод.: Giancarlo Cauteruccio
Le nozze di Figaro (Mozart) 8-21 Junпрод.: Sonia Bergamasco
Le nozze di Figaro (Mozart) 22-27 Junдир.: Federico Maria Sardelli; прод.: Valentino Villa
Madama Butterfly (Puccini) 5-13 Julдир.: Francesco Ivan Ciampa; прод.: Fabio Ceresa
L'elisir d'amore (Donizetti) 10-25 Julдир.: Fabrizio Maria Carminati; прод.: Pier Francesco Maestrini
La traviata (Verdi) 18-26 Julдир.: Sebastiano Rolli; прод.: Francesco Micheli
Pagliacci (Leoncavallo) 13+ Sepдир.: Valerio Galli; прод.: Luigi Di Gangi, Ugo Giacomazzi
Noi, due, quattro (Panfili) 13+ Sepдир.: Valerio Galli; прод.: Luigi Di Gangi, Ugo Giacomazzi
La traviata (Verdi) 14-26 Sepдир.: Sebastaino Rolli; прод.: Francesco Micheli
Fernand Cortez (Spontini) 12-23 Octдир.: Fabio Luisi; прод.: Cecilia Ligorio
Carmen (Bizet) 13-25 Octдир.: Sesto Quatrini; прод.: Leo Muscato
Gianni Schicchi (Puccini) 15-23 Octдир.: Valerio Galli; прод.: Denis Krief
Il tabarro (Puccini) 15-23 Octдир.: Valerio Galli; прод.: Denis Krief
Suor Angelica (Puccini) 15-23 Octдир.: Valerio Galli; прод.: Denis Krief
Rigoletto (Verdi) 16-27 Novдир.: Renato Palumbo; прод.: Francesco Micheli
La bohème (Puccini) 14 Dec-5 Janдир.: Francesco Ivan Ciampa; прод.: Bruno Ravella
Risurrezione (Alfano) 17-23 Janдир.: Francesco Lanzillotta; прод.: Rosetta Cucchi
Don Pasquale (Donizetti) 21 Feb-4 Marдир.: Antonino Fogliani; прод.: Andrea Bernard
La traviata (Verdi) 22 Feb-2 Aprдир.: Sebastiano Rolli / Manlio Benzi; прод.: Francesco Micheli
Rinaldo (Handel) 22 Mar-3 Aprдир.: Federico Maria Sardelli; прод.: Pier Luigi Pizzi
Otello (Verdi) 30 Apr-9 майдир.: Fabio Luisi; прод.: Valerio Binasco
Così fan tutte (Mozart) 5-16 майдир.: Fabio Luisi; прод.: Elena Bucci
Jeanne d'Arc (Vacchi) 23-29 майдир.: Alessandro Cadario; прод.: Federico Tiezzi
Turandot (Puccini) 13-27 Junдир.: Juraj Valčuha; прод.: Zhang Yimou
Euridice (Peri) 18-25 Junдир.: Federico Maria Sardelli
Genova, Opera di Genova  / 
West Side Story (Bernstein) 19-29 Octдир.: Wayne Marshall; прод.: Federico Bellone
Waiting (Tariverdiev) 25-26 Novдир.: Dario Bonuccelli; прод.: Mariya Chamkina
Il telefono (Menotti) 25-26 Novдир.: Antonio Tappero Merlo; прод.: Lorenza Codignola
Rigoletto (Verdi) 6-29 Decдир.: Francesco Ivan Ciampa / Dorian Wilson; прод.: Rolando Panerai
Norma (Bellini) 24-31 Janдир.: Andrea Battistoni; прод.: Luigi Di Gangi, Ugo Giacomazzi
Miseria e nobiltà (Tutino) 23 Feb-1 Marдир.: Francesco Cilluffo; прод.: Rosetta Cucchi
La rondine (Puccini) 21-25 Marдир.: Giuseppe Acquaviva / Alvise Casellati; прод.: Giorgio Gallione
La traviata (Verdi) 2-6 майдир.: Daniel Smith; прод.: Giorgio Gallione
Don Pasquale (Donizetti) 4 майдир.: Giorgio Bruzzone; прод.: Luca Baracchini
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 май-5 Junдир.: Andriy Yurkevych; прод.: Lorenzo Mariani
Madama Butterfly (Puccini) 26-28 Julдир.: Alvise Casellati; прод.: Vivien Hewitt
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27-29 Julдир.: Daniel Smith; прод.: Vivien Hewitt
An American in Paris (Gershwin) 12-21 Octдир.: Daniel Smith; прод.: Federico Bellone
Abai (Zhubanov) 8 Novдир.: Alan Buribayev; прод.: Giancarlo Del Monaco
Aida (Verdi) 2-16 Decдир.: Andrea Battistoni; прод.: Alfonso Antoniozzi
West Side Story (Bernstein) 1-5 Janдир.: Alpesh Chauhan; прод.: Federico Bellone
Simon Boccanegra (Verdi) 15-19 Febдир.: Andriy Yurkevych; прод.: Andrea De Rosa
Don Pasquale (Donizetti) 8-14 Marдир.: Alvise Casellati; прод.: Renaud Doucet
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 12-14 Aprдир.: George Jackson; прод.: Federico Bellone
Tosca (Puccini) 2-12 майдир.: Valerio Galli; прод.: Davide Livermore
Cavalleria rusticana (Mascagni) 24-30 майдир.: Paolo Arrivabeni; прод.: Luigi Di Gangi, Ugo Giacomazzi
Pagliacci (Leoncavallo) 24-30 майдир.: Paolo Arrivabeni; прод.: Luigi Di Gangi, Ugo Giacomazzi
Madama Butterfly (Puccini) 14-20 Jun
Jesi, Festival Pergolesi Spontini  / 
Il colore del sole (Gregoretti) 8 Sepдир.: Gabriele Bonolis; прод.: Cristian Taraborrelli
Il noce di Benevento (Balducci) 2 Sepдир.: Alessandro Benigni; прод.: Davide Garattini Raimondi
Le metamorfosi di Pasquale (Spontini) 22 Sepдир.: Giuseppe Montesano; прод.: Bepi Morassi
Jesi, Teatro G B Pergolesi  / 
Rigoletto (Verdi) 12-14 Janдир.: Pietro Rizzo; прод.: Elena Barbalich
Il trovatore (Verdi) 26-28 Octдир.: Sebastiano Rolli; прод.: Valentina Carrasco
Le nozze di Figaro (Mozart) 9-11 Novдир.: Sergio Alapont; прод.: Maurizio Scaparro(original), Alessio Pizzech
Opera anthology (Rossini) 12-16 Dec
Livorno, Teatro Goldoni  / 
Nabucco (Verdi) 24-26 Novдир.: Marco Severi; прод.: Matteo Anselmi
Iris (Mascagni) 16-17 Decдир.: Daniele Agiman; прод.: Hiroki Ihara
Pia de'Tolomei (Donizetti) 20-21 Janдир.: Christopher Franklin; прод.: Andrea Cigni
La fanciulla del West (Puccini) 3-4 Marдир.: James Meena; прод.: Ivan Stefanutti
Lucca, Teatro del Giglio  / 
La fanciulla del West (Puccini) 18-19 Novдир.: James Meena; прод.: Ivan Stefanutti
La Wally (Catalani) 19-21 Janдир.: Marco Balderi; прод.: Nicola Berloffa
Iris (Mascagni) 10-11 Febдир.: Daniele Agiman; прод.: Iroki Hihara
Pia de'Tolomei (Donizetti) 17 Marдир.: Christopher Franklin; прод.: Andrea Cigni
Il tabarro (Puccini) 5 Julдир.: Massimo Morelli
Suor Angelica (Puccini) 5 Julдир.: Massimo Morelli
Gianni Schicchi (Puccini) 5 Julдир.: Massimo Morelli
Suor Angelica (Puccini) 19-21 Octдир.: Marco Guidarini; прод.: Denis Krief
Gianni Schicchi (Puccini) 19-21 Octдир.: Marco Guidarini; прод.: Denis Krief
Otello (Verdi) 18-20 Janдир.: Nicola Paskowski; прод.: Cristina Mazzavillani Muti
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 22-24 Feb
La bohème (Puccini) 16-17 Mar
Mantova, Teatro Sociale di Mantova  / 
Nabucco (Verdi) 14 Janдир.: Riccardo Leòn Boeretto; прод.: Vittorio Zambon
Il flauto magico (Mozart) 20 Aprдир.: Enrico Saverio Pagano; прод.: Andrea Bandel
Messina, Teatro Vittorio Emanuele di Messina  / 
Carmen (Bizet) 9-13 Febдир.: Carlo Palleschi; прод.: Renato Bonajuto
La traviata (Verdi) 4-8 майдир.: Andrea Licata; прод.: Franco Zeffirelli
Milano, Teatro alla Scala  / 
Andrea Chénier (Giordano) 7-31 Decдир.: Riccardo Chailly; прод.: Mario Martone
Die Fledermaus (Strauss,J) 19 Jan-11 Febдир.: Zubin Mehta; прод.: Cornelius Obonya, Carolin Pienkos
Simon Boccanegra (Verdi) 8 Feb-4 Marдир.: Myung-Whun Chung; прод.: Federico Tiezzi
Orphée et Eurydice (Gluck) 24 Feb-17 Marдир.: Michele Mariotti; прод.: John Fulljames, Hofesh Shechter
Don Pasquale (Donizetti) 3-28 Aprдир.: Riccardo Chailly; прод.: Davide Livermore
Francesca da Rimini (Zandonai) 15 Apr-13 майдир.: Fabio Luisi; прод.: David Pountney
Il barbiere di Siviglia per i bambini (Rossini) 15 Apr-7 майдир.: Pietro Mianiti; прод.: Grischa Asagaroff
Aida (Verdi) 8 май-3 Junдир.: Daniel Oren; прод.: Franco Zeffirelli(original), Marco Gandini(revival)
Fierrabras (Schubert) 5-30 Junдир.: Daniel Harding; прод.: Peter Stein
Fidelio (Beethoven) 18 Jun-7 Julдир.: Myung-Whun Chung; прод.: Deborah Warner
Il pirata (Bellini) 29 Jun-19 Julдир.: Riccardo Frizza; прод.: Emilio Sagi
L'elisir d'amore per i bambini (Donizetti) 4-10 Julдир.: Pietro Mianiti; прод.: Grischa Asagaroff
Ali Baba (Cherubini) 1-27 Sepдир.: Paolo Carignani; прод.: Liliana Cavani
Ernani (Verdi) 29 Sep-25 Octдир.: Adam Fischer; прод.: Sven-Eric Bechtolf
La finta giardiniera (Mozart) 8-29 Octдир.: Diego Fasolis; прод.: Frederic Wake-Walker
Die Schöpfung (concert) (Haydn) 10-15 Octдир.: Adam Fischer
Elektra (Strauss) 4-29 Novдир.: Christoph von Dohnányi; прод.: Patrice Chéreau
Fin de partie (Kurtag) 15-25 Novдир.: Markus Stenz; прод.: Pierre Audi
Attila (Verdi) 7 Decдир.: Riccardo Chailly; прод.: Davide Livermore
Attila (Verdi) 11 Dec-8 Janдир.: Riccardo Chailly; прод.: Davide Livermore
La traviata (Verdi) 11 Jan-17 Marдир.: Myung-Whun Chung; прод.: Liliana Cavani
La Cenerentola (Rossini) 10 Feb-5 Aprдир.: Ottavio Dantone; прод.: Jean-Pierre Ponnelle(original), Grischa Asagaroff(revival)
Chovanscina (Musorgsky) 27 Feb-29 Marдир.: Valery Gergiev; прод.: Mario Martone
Manon Lescaut (Puccini) 31 Mar-27 Aprдир.: Riccardo Chailly; прод.: David Pountney
Ariadne auf Naxos (Strauss) 23 Apr-22 Junдир.: Franz Welser-Möst; прод.: Frederic Wake-Walker
Idomeneo (Mozart) 16 май-5 Junдир.: Christoph von Dohnányi; прод.: Matthias Hartmann
Die tote Stadt (Korngold) 28 май-17 Junдир.: Alan Gilbert; прод.: Graham Vick
I masnadieri (Verdi) 18 Jun-7 Julдир.: Michele Mariotti; прод.: David McVicar
Prima la musica, poi le parole (Salieri) 6-19 Julдир.: Adam Fischer; прод.: Nicola Raab
Gianni Schicchi (Puccini) 6-19 Julдир.: Adam Fischer; прод.: Woody Allen(original), Kathleen Smith Belcher(revival)
Rigoletto (Verdi) 2-22 Sepдир.: Nello Santi; прод.: Gilbert Deflo
L'elisir d'amore (Donizetti) 10 Sep-10 Octдир.: Michele Gamba; прод.: Grischa Asagaroff
Quartett (Francesconi) 5-22 Octдир.: Maxime Pascal; прод.: Alex Ollé
Giulio Cesare (Handel) 18 Oct-7 Novдир.: Giovanni Antonini; прод.: Robert Carsen
Die ägyptische Helena (Strauss) 9-29 Novдир.: Franz Welser-Möst; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Modena, Teatro Comunale di Modena  / 
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 5 Sepдир.: Stefano Ranzani
Il colore del sole (Gregoretti) 27-29 Octдир.: Gabriele Bonolis; прод.: Cristian Taraborrelli
Il trovatore (Verdi) 3-5 Novдир.: Andrea Battistoni; прод.: Stefano Vizioli
Faust (Gounod) 1-3 Decдир.: Jean-Luc Tingaud; прод.: Simone Derai
Il tabarro (Puccini) 26-28 Janдир.: Aldo Sisillo; прод.: Cristina Pezzoli
Suor Angelica (Puccini) 26-28 Janдир.: Aldo Sisillo; прод.: Cristina Pezzoli
Gianni Schicchi (Puccini) 26-28 Janдир.: Aldo Sisillo; прод.: Cristina Pezzoli
La fanciulla del West (Puccini) 22-25 Febдир.: James Meena; прод.: Ivan Stefanutti
The Medium (Menotti) 16-18 Marдир.: Flavio Emilio Scogna; прод.: Stefano Monti
The Telephone (Menotti) 16-18 Marдир.: Flavio Emilio Scogna; прод.: Stefano Monti
La Gioconda (Ponchielli) 23-25 Marдир.: Daniele Callegari; прод.: Federico Bertolani
La vedova allegra (Lehár) 12-13 Julдир.: Giovanni Di Stefano; прод.: Andrea Merli, Renato Bonajuto
Il corsaro (Verdi) 26-28 Octдир.: Matteo Beltrami; прод.: Lamberto Puggelli, Grazia Pulvirenti Puggelli
Satyricon (Maderna) 9-11 Novдир.: Pietro Borgonovo; прод.: Georg Schmiedleitner
Le Villi (Puccini) 23-25 Novдир.: Pier Giorgio Morandi; прод.: Cristina Pezzoli
Il castello incantato (Taralli) 16 Dec
La forza del destino (Verdi) 25-27 Janдир.: Francesco Ivan Ciampa; прод.: Italo Nunziata
Andrea Chénier (Giordano) 15-17 Febдир.: Aldo Sisillo; прод.: Nicola Berloffa
Serse (Handel) 4-7 Aprдир.: Ottavio Dantone; прод.: Gabriele Vacis
Napoli, Teatro di San Carlo  / 
Pulcinella (Stravinsky) 18-19 Novдир.: Maurizio Agostini; прод.: Francesco Nappa
La fanciulla del West (Puccini) 9-17 Decдир.: Juraj Valčuha; прод.: Hugo De Ana
La bohème (Puccini) 11-16 Janдир.: Stefano Ranzani; прод.: Mario Pontiggia
My Fair Lady (Loewe) 6-14 Febдир.: Donato Renzetti / Maurizio Agostini; прод.: Paul Curran
La traviata (Verdi) 27 Feb-4 Marдир.: Daniel Oren / Maurizio Agostini; прод.: Lorenzo Amato
Mosè in Egitto (Rossini) 15-20 Marдир.: Stefano Montanari / Maurizio Agostini; прод.: David Pountney
Lady Macbeth del distretto di Mzensk (Shostakovich) 15-22 Aprдир.: Juraj Valčuha; прод.: Martin Kušej
Il cappello di paglia di Firenze (Rota) 11-13 майдир.: Valerio Galli; прод.: Elena Barbalich
La traviata (Verdi) 20 май-20 Junдир.: Jordi Bernàcer / Maurizio Agostini; прод.: Lorenzo Amato
Il campanello dello speziale (Donizetti) 30 Jun-1 Julдир.: Giuseppe Montesano; прод.: Riccardo Canessa
Tosca (Puccini) 12-24 Julдир.: Juraj Valčuha; прод.: Leo Muscato
La Dirindina (Scarlatti,D) 13 Julдир.: Maurizio Agostini; прод.: Riccardo Canessa
Rigoletto (Verdi) 14-25 Julдир.: Henrik Nánási; прод.: Leo Muscato
Nabucco (Verdi) 9-14 Octдир.: Nello Santi; прод.: Jean-Paul Scarpitta
Siroe re di Persia (Vinci) 3-6 Novдир.: Antonio Florio; прод.: Elena Barbalich
Don Checco (De Giosa) 17-24 Novдир.: Francesco Lanzillotta; прод.: Lorenzo Amato
Così fan tutte (Mozart) 25 Nov-2 Decдир.: Riccardo Muti; прод.: Chiara Muti
Kát'a Kabanová (Janáček) 15-20 Decдир.: Juraj Valčuha; прод.: Willy Decker
La bohème (Puccini) 16-22 Janдир.: Alessandro Palumbo; прод.: Francesco Saponaro
Lady, be good (Gershwin) 3-9 Febдир.: Nick Davies; прод.: Emilio Sagi
Un ballo in maschera (Verdi) 22-28 Febдир.: Donato Renzetti; прод.: Leo Muscato
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 17-24 Marдир.: Pinchas Steinberg; прод.: Laurent Pelly(original), Agathe Mélinand(revival)
Madama Butterfly (Puccini) 16-20 Aprдир.: Gabriele Ferro; прод.: Ferzan Ozpetek
Die Walküre (Wagner) 11-18 майдир.: Juraj Valčuha; прод.: Federico Tiezzi
Madama Butterfly (Puccini) 25 май-1 Junдир.: Gabriele Ferro; прод.: Ferzan Ozpetek
Cavalleria rusticana (Mascagni) 6-14 Julдир.: Juraj Valčuha; прод.: Pippo Delbono
La traviata (Verdi) 20 Sep-5 Octдир.: Stefano Ranzani; прод.: Lorenzo Amato
Ermione (Rossini) 7-12 Novдир.: Alessandro De Marchi; прод.: Jacopo Spirei
Pagliacci (Leoncavallo) 20-26 Novдир.: Jordi Bernàcer; прод.: Daniele Finzi Pasca, Julie Hamelin
Novara, Teatro Coccia  / 
Carmen (Bizet) 6-8 Octдир.: Matteo Beltrami; прод.: Sergio Rubini
Delitto e Dovere (Colla) 27 Octдир.: Marco Alibrando; прод.: Paolo Gavazzeni, Piero Maranghi
Don Giovanni (Mozart) 15-17 Decдир.: Matthew Aucoin; прод.: Giorgio Ferrara
La vedova allegra (Lehár) 13-14 Janдир.: Giovanni Di Stefano; прод.: Renato Bonajuto, Andrea Merli
Nabucco (Verdi) 23-25 Febдир.: Gianna Fratta; прод.: Pier Luigi Pizzi
Requiem (concert) (Mozart) 5 Aprдир.: Matteo Beltrami
Rigoletto (Verdi) 5-7 Octдир.: Matteo Beltrami; прод.: Paolo Gavazzeni, Piero Maranghi
La cambiale di matrimonio (Rossini) 17 Octдир.: Margherita Colombo; прод.: Laura Cosso
The Beggar's Opera (Pepusch) 27-28 Octдир.: Florian Carré; прод.: Robert Carsen
Mosè in Egitto (Rossini) 16-18 Novдир.: Francesco Pasqualetti; прод.: Lorenzo Maria Mucci
Gianni Schicchi (Puccini) 14-16 Decдир.: Matteo Beltrami; прод.: Davide Garattini Raimondi
Fantasio (Testoni) 21 Decдир.: Balázs Kocsár
Fortunio (Testoni) 21 Decдир.: Balázs Kocsár
Le nozze di Figaro (Mozart) 15-17 Febдир.: Erina Yashima; прод.: Giorgio Ferrara
La traviata (Verdi) 3-5 майдир.: Matteo Beltrami; прод.: Renato Bonajuto
Padova, Teatro Verdi  / 
Il trovatore (Verdi) 27-29 Octдир.: Alberto Veronesi; прод.: Filippo Tonon
La vedova allegra (Lehár) 29-31 Decдир.: Jordi Bernàcer; прод.: Hugo De Ana
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2 Augдир.: Nicola Simoni; прод.: Yamal Das Irmich
Parma, Teatro Regio di Parma  / 
Jérusalem (Verdi) 28 Sep-20 Octдир.: Daniele Callegari; прод.: Hugo De Ana
La traviata (Verdi) 29 Sep-18 Octдир.: Sebastiano Rolli; прод.: Andrea Bernard
Stiffelio (Verdi) 30 Sep-21 Octдир.: Guillermo García Calvo; прод.: Graham Vick
Falstaff (Verdi) 1-22 Octдир.: Riccardo Frizza; прод.: Jacopo Spirei
Messa da Requiem (Verdi) 7-19 Octдир.: Daniele Callegari
Il piccolo principe (Melozzi) 6-9 Decдир.: Stefano Franceschini; прод.: Stefano De Luca
Rigoletto (Verdi) 12-21 Janдир.: Francesco Ivan Ciampa; прод.: Elisabetta Brusa
Roberto Devereux (Donizetti) 15-25 Marдир.: Sebastiano Rolli; прод.: Alfonso Antoniozzi
La traviata (Verdi) 23-31 Marдир.: Sebastiano Rolli; прод.: Andrea Bernard
Tosca (Puccini) 27 Apr-6 майдир.: Fabrizio Maria Carminati; прод.: Joseph Franconi Lee
Macbeth (Verdi) 27 Sep-21 Octдир.: Philippe Auguin; прод.: Daniele Abbado
Un giorno di regno (Verdi) 28 Sep-19 Octдир.: Francesco Pasqualetti; прод.: Pier Luigi Pizzi, Massimo Gasparòn
Le Trouvère (Verdi) 29 Sep-20 Octдир.: Roberto Abbado; прод.: Robert Wilson, Nicola Panzer
Attila (Verdi) 30 Sep-19 Octдир.: Gianluigi Gelmetti; прод.: Andrea De Rosa
Un ballo in maschera (Verdi) 12-20 Janдир.: Sebastiano Rolli; прод.: Marina Bianchi
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 22-31 Marдир.: Alessandro D'Agostini; прод.: Renato Bonajuto(original), Beppe De Tomasi(revival)
Andrea Chénier (Giordano) 5-7 Aprдир.: Giovanni Di Stefano; прод.: Nicola Berloffa
Requiem (concert) (Mozart) 3-5 майдир.: Carlo Montanaro
Pavia, Teatro Fraschini di Pavia  / 
L'inganno felice (Rossini) 30 Sepдир.: Jacopo Brusa; прод.: Beppe Soggetti
Rigoletto (Verdi) 3-5 Novдир.: Pietro Rizzo; прод.: Elena Barbalich
Ettore Majorana (Vetrano) 16-18 Novдир.: Jacopo Rivani; прод.: Stefano Simone Pintor
La Cenerentola (Rossini) 1-3 Decдир.: Yi-Chen Lin; прод.: Arturo Cirillo
Die Zauberflöte (Mozart) 9-11 Decдир.: Federico Maria Sardelli; прод.: Cécile Roussat, Julien Lubek
Carmen (Bizet) 12-14 Janдир.: Carlo Goldstein; прод.: Frédéric Roels
La traviata (Verdi) 17 Marдир.: Jacopo Brusa; прод.: Roberto Catalano
Il viaggio a Reims (Rossini) 12-14 Octдир.: Michele Spotti; прод.: Michał Znaniecki
Tosca (Puccini) 26-28 Octдир.: Valerio Galli; прод.: Andrea Cigni
La Voix humaine (Poulenc) 15-17 Novдир.: Francesco Cilluffo; прод.: Emma Dante
Cavalleria rusticana (Mascagni) 15-17 Novдир.: Francesco Cilluffo; прод.: Emma Dante
Falstaff (Verdi) 14-16 Decдир.: Marcello Mottadelli; прод.: Roberto Catalano
Rinaldo (Handel) 18-20 Janдир.: Ottavio Dantone; прод.: Jacopo Spirei
Piacenza, Teatro Municipale di Piacenza  / 
Simon Boccanegra (Verdi) 13-15 Octдир.: Pier Giorgio Morandi; прод.: Leo Nucci, Salvo Piro
Faust (Gounod) 15-17 Decдир.: Jean-Luc Tingaud; прод.: Simone Derai
Il tabarro (Puccini) 2-4 Febдир.: Aldo Sisillo; прод.: Cristina Pezzoli
Suor Angelica (Puccini) 2-4 Febдир.: Aldo Sisillo; прод.: Cristina Pezzoli
Gianni Schicchi (Puccini) 2-4 Febдир.: Aldo Sisillo; прод.: Cristina Pezzoli
La Cenerentola (Rossini) 16-18 Febдир.: Erina Yashima; прод.: Aldo Tarabella
La Gioconda (Ponchielli) 16-18 Marдир.: Daniele Callegari; прод.: Federico Bertolani
Il corsaro (Verdi) 4-6 майдир.: Matteo Beltrami; прод.: Lamberto Puggelli, Grazia Pulvirenti
Pagliacci (Leoncavallo) 4-7 Octдир.: Vladimir Ovodok; прод.: Cristina Mazzavillani Muti
La traviata (Verdi) 19-23 Decдир.: Pier Giorgio Morandi; прод.: Leo Nucci, Salvo Piro
La forza del destino (Verdi) 18-20 Janдир.: Francesco Ivan Ciampa; прод.: Italo Nunziata
Andrea Chénier (Giordano) 22-24 Febдир.: Aldo Sisillo; прод.: Nicola Berloffa
Tosca (Puccini) 15-17 Marдир.: Sesto Quatrini; прод.: Alberto Fassini, Joseph Franconi Lee
Kiss me, Kate (Porter) 31 Marдир.: Maria Galantino; прод.: Corrado Abbati
Serse (Handel) 12-14 Aprдир.: Ottavio Dantone; прод.: Gabriele Vacis
Opera anthology (Monteverdi) 25-27 Octдир.: Michele Gamba; прод.: Federico Bertolani
Pisa, Teatro di Pisa  / 
Pia de'Tolomei (Donizetti) 14-15 Octдир.: Christopher Franklin; прод.: Andrea Cigni
Il trovatore (Verdi) 10-12 Novдир.: Andrea Battistoni; прод.: Stefano Vizioli
Il Girello (Melani,J) 3 Decдир.: Carlo Ipata; прод.: Eugenio Monti Colla
Iris (Mascagni) 13-14 Janдир.: Daniele Agiman; прод.: Iroki Hihara
La fanciulla del West (Puccini) 3-4 Febдир.: James Meena; прод.: Ivan Stefanutti
L'italiana in Algeri (Rossini) 10-11 Marдир.: Francesco Pasqualetti; прод.: Stefano Vizioli
Cavalleria rusticana (Mascagni) 22 Junдир.: Mario Menicagli; прод.: Alberto Paloscia
The Beggar's Opera (Pepusch) 20-21 Octдир.: Marie van Rhijn; прод.: Robert Carsen
Mosè in Egitto (Rossini) 9-11 Novдир.: Francesco Pasqualetti; прод.: Lorenzo Maria Mucci
La vedova ingegnosa (Selitto) 9 Decдир.: Carlo Ipata; прод.: Marco Castagnoli
Il maestro di musica (Pergolesi) 9 Decдир.: Carlo Ipata; прод.: Marco Castagnoli
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 18-20 Janдир.: Michael Güttler; прод.: Stefano Vizioli
La bohème (Puccini) 16-17 Febдир.: Gianna Fratta; прод.: Bruno Ravella
Edipo Re (concert) (Leoncavallo) 1-3 Marдир.: Daniele Agiman
La Voix humaine (Poulenc) 1-3 Marдир.: Daniele Agiman; прод.: Emma Dante
Ravenna, Teatro Comunale Alighieri di Ravenna  / 
Don Giovanni (Mozart) 12-14 Janдир.: Matteo Beltrami; прод.: Giorgio Ferrara, Patrizia Frini
La fanciulla del West (Puccini) 16-18 Febдир.: James Meena; прод.: Ivan Stefanutti
Simon Boccanegra (Verdi) 2-4 Marдир.: Pier Giorgio Morandi; прод.: Leo Nucci, Salvo Piro
Reggio Emilia, I Teatri di Reggio Emilia  / 
Il trovatore (Verdi) 27-29 Octдир.: Andrea Battistoni; прод.: Stefano Vizioli
Faust (Gounod) 7-10 Decдир.: Jean-Luc Tingaud; прод.: Simone Derai
Suor Angelica (Puccini) 25-27 Febдир.: Aldo Sisillo; прод.: Cristina Pezzoli
Il tabarro (Puccini) 25-27 Febдир.: Aldo Sisillo; прод.: Cristina Pezzoli
Gianni Schicchi (Puccini) 25-27 Febдир.: Aldo Sisillo; прод.: Cristina Pezzoli
La Gioconda (Ponchielli) 6-8 Aprдир.: Daniele Callegari; прод.: Federico Bertolani
Tosca (Puccini) 22-24 Novдир.: Valerio Galli; прод.: Andrea Cigni
Le Villi (Puccini) 29 Nov-2 Decдир.: Pier Giorgio Morandi; прод.: Cristina Pezzoli
La forza del destino (Verdi) 1-3 Febдир.: Francesco Ivan Ciampa; прод.: Italo Nunziata
Andrea Chénier (Giordano) 1-3 Marдир.: Aldo Sisillo; прод.: Nicola Berloffa
Serse (Handel) 29-31 Marдир.: Ottavio Dantone; прод.: Gabriele Vacis
Roma, Teatro dell'Opera di Roma  / 
La Damnation de Faust (Berlioz) 12-23 Decдир.: Daniele Gatti; прод.: Damiano Michieletto
I masnadieri (Verdi) 20 Jan-4 Febдир.: Roberto Abbado; прод.: Massimo Popolizio
La sonnambula (Bellini) 18 Feb-3 Marдир.: Speranza Scappucci; прод.: Giorgio Barberio Corsetti
La traviata (Verdi) 24 Feb-4 Marдир.: Pietro Rizzo; прод.: Sofia Coppola
Il barbiere di Siviglia (reduction) (Rossini) 25 Feb-3 Marдир.: Carlo Donadio / Roberto Di Maio; прод.: Fabio Cherstich
Cavalleria rusticana (Mascagni) 5-15 Aprдир.: Carlo Rizzi; прод.: Pippo Delbono
Pagliacci (Leoncavallo) 5-15 Aprдир.: Carlo Rizzi; прод.: Pippo Delbono
Tosca (Puccini) 7 Apr-18 Novдир.: Jordi Bernàcer / Stefano Ranzani; прод.: Alessandro Talevi
Don Giovanni (reduction) (Mozart) 5-12 майдир.: Carlo Donadio / Roberto Di Maio; прод.: Fabio Cherstich
Billy Budd (Britten) 8-15 майдир.: James Conlon; прод.: Deborah Warner
La bohème (Puccini) 14-24 Junдир.: Henrik Nánási / Pietro Rizzo; прод.: Alex Ollé
Rigoletto (reduction) (Verdi) 18 Jun-9 Julдир.: Carlo Donadio / Roberto De Maio; прод.: Fabio Cherstich
La traviata (Verdi) 3-20 Julдир.: Yves Abel; прод.: Lorenzo Mariani
Carmen (Bizet) 14 Jul-2 Augдир.: Ryan McAdams; прод.: Valentina Carrasco
Die Zauberflöte (Mozart) 9-17 Octдир.: Henrik Nánási; прод.: Barrie Kosky, Suzanne Andrade
Le nozze di Figaro (Mozart) 30 Oct-11 Novдир.: Stefano Montanari; прод.: Graham Vick
Rigoletto (Verdi) 2-18 Decдир.: Daniele Gatti; прод.: Daniele Abbado
Tosca (Puccini) 7 Dec-26 Junдир.: Stefano Ranzani / Jordi Bernàcer; прод.: Alessandro Talevi
La traviata (Verdi) 12-26 Janдир.: Pietro Rizzo; прод.: Sofia Coppola
Anna Bolena (Donizetti) 20 Feb-1 Marдир.: Riccardo Frizza; прод.: Andrea De Rosa
Orfeo ed Euridice (Gluck) 15-22 Marдир.: Gianluca Capuano; прод.: Robert Carsen
La vedova allegra (Lehár) 14-20 Aprдир.: Constantin Trinks; прод.: Damiano Michieletto
L'angelo di fuoco (Prokofiev,S) 23 май-1 Junдир.: Alejo Pérez; прод.: Emma Dante
La Cenerentola (Rossini) 8-13 Junдир.: Stefano Montanari; прод.: Emma Dante
Don Giovanni (Mozart) 27 Sep-6 Octдир.: Jérémie Rhorer; прод.: Graham Vick
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 8-16 Novдир.: Michele Mariotti; прод.: Robert Carsen
Un romano a Marte (Montalti) 22-24 Novдир.: John Axelrod; прод.: Fabio Cherstich
Roma, Accademia Nazionale di Santa Cecilia  / 
La Doriclea (Stradella) 2 Sepдир.: Andrea De Carlo; прод.: Guillaume Bernardi
Re Ruggero (Szymanowski) 5-9 Octдир.: Antonio Pappano
Vier letzte Lieder (concert) (Strauss) 22 Decдир.: Antonio Pappano
Anna e Zef (Krüs) 27-30 Janдир.: Gabriele Bonolis; прод.: Cesare Scarton
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 26-30 Marдир.: Mikko Franck
Rovigo, Teatro Sociale di Rovigo  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2-5 Novдир.: Alessandro Cedrone; прод.: Massimo Pizzi, Gasparon Contarini
Tosca (Puccini) 13-17 Decдир.: Simon Krečič; прод.: Artemio Cabassi
La traviata (Verdi) 16-18 Febдир.: Francesco Ommassini; прод.: Alessio Pizzech
L'italiana in Algeri (Rossini) 24-25 Marдир.: Francesco Pasqualetti; прод.: Stefano Vizioli
Sassari, Ente Concerti Marialisa de Carolis  / 
Turandot (Puccini) 13-15 Octдир.: Francesco Ivan Ciampa; прод.: Filippo Tonon
Brundibár (Krása) 27-28 Octдир.: Andrea Solinas; прод.: Giovanni Scandella
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17-19 Novдир.: Giulio Plotino; прод.: Giulio Ciabatti
Tosca (Puccini) 8-10 Decдир.: Guillaume Tourniaire; прод.: Giulio Ciabatti
L'italiana in Algeri (Rossini) 12-14 Oct
La cambiale di matrimonio (Rossini) 27-28 Oct
Rigoletto (Verdi) 9-11 Nov
Carmina Burana (Orff) 17-18 Nov
La bohème (Puccini) 7-9 Dec
Savona, Opera Giocosa  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 12-14 Octдир.: Giancarlo De Lorenzo; прод.: Primo Antonio Petris
L'attesa (Tariverdiev) 23 Novпрод.: Mariya Chamkina
Il telefono (Menotti) 23 Novдир.: Antonio Tappero Merlo; прод.: Lorenza Codignola
La vedova allegra (Lehár) 7-8 Julдир.: Giovanni Di Stefano; прод.: Andrea Merli, Renato Bonajuto
Spoleto, Teatro Lirico Sperimentale di Spoleto  / 
Mahagonny Songspiel (Weill) 11-12 Augпрод.: Giorgio Sangati
Fammi udire la tua voce (Guarnieri,A) 8-10 Sepдир.: Marco Angius; прод.: Federico Grazzini
L'impresario delle Canarie (Sarro) 15-17 Sepдир.: Pierfrancesco Borrelli; прод.: Giorgio Bongiovanni
Carmen (Bizet) 19-30 Sepдир.: Laurent Campellone; прод.: Stefano Monti
Ba-ta-clan (Offenbach) 10-11 Augдир.: Mariachiara Grilli; прод.: Giorgio Bongiovanni
Lontano da qui (Perocco) 7-9 Sepдир.: Marco Angius; прод.: Claudia Sorace, Muta Imago
La furba e lo sciocco (Sarro) 14-16 Sepдир.: Pierfrancesco Borrelli; прод.: Andrea Stanisci
La traviata (Verdi) 21-23 Sepдир.: Carlo Palleschi; прод.: Giorgio Bongiovanni
Torino, Teatro Regio di Torino  / 
Tristan und Isolde (Wagner) 10-22 Octдир.: Gianandrea Noseda; прод.: Claus Guth(original), Arturo Gama(revival)
Falstaff (Verdi) 15-26 Novдир.: Donato Renzetti; прод.: Daniele Abbado, Boris Stetka
Turandot (Puccini) 16-25 Janдир.: Gianandrea Noseda; прод.: Stefano Poda
Salome (Strauss) 15-25 Febдир.: Gianandrea Noseda; прод.: Laurie Feldman Santoliquido
L'orfeo (Monteverdi) 13-21 Marдир.: Antonio Florio; прод.: Alessio Pizzech
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16-25 Marдир.: Alessandro De Marchi; прод.: Vittorio Borrelli
Tutti dal Barbiere! (Rossini) 22-24 Marдир.: Giulio Laguzzi; прод.: Vittorio Borrelli, Anna Maria Bruzzese
I lombardi alla prima crociata (Verdi) 17-28 Aprдир.: Michele Mariotti; прод.: Stefano Mazzonis di Pralafera
Evita (Lloyd Webber) 4-9 майдир.: David Steadman; прод.: Bob Tomson, Bill Kenwright
Il segreto di Susanna (Wolf-Ferrari) 16-27 майдир.: Diego Matheuz; прод.: Ludovic Lagarde
La Voix humaine (Poulenc) 16-27 майдир.: Diego Matheuz; прод.: Ludovic Lagarde
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Jun-6 Julдир.: Speranza Scappucci; прод.: Elena Barbalich
Don Giovanni (Mozart) 27 Jun-7 Julдир.: Daniele Rustioni; прод.: Michele Placido(original), Vittorio Borrelli(revival)
Così fan tutte (Mozart) 28 Jun-8 Julдир.: Diego Fasolis; прод.: Ettore Scola(original), Vittorio Borrelli(revival)
Il trovatore (Verdi) 10-23 Octдир.: Pinchas Steinberg; прод.: Paul Curran
L'elisir d'amore (Donizetti) 13-24 Novдир.: Michele Gamba; прод.: Fabio Sparvoli
La traviata (Verdi) 14-23 Decдир.: Donato Renzetti; прод.: Henning Brockhaus
Madama Butterfly (Puccini) 10-20 Janдир.: Daniel Oren; прод.: Pier Luigi Pizzi
Rigoletto (Verdi) 6-17 Febдир.: Renato Palumbo; прод.: John Turturro
Agnese (Paer) 12-24 Marдир.: Diego Fasolis; прод.: Leo Muscato
Pinocchio (Valtinoni) 22-23 Marпрод.: Luca Valentino
La sonnambula (Bellini) 10-20 Aprдир.: Maurizio Benini; прод.: Mauro Avogadro
L'italiana in Algeri (Rossini) 22-28 майдир.: Alessandro De Marchi; прод.: Vittorio Borrelli
Cavalleria rusticana (Mascagni) 12-22 Junдир.: Andrea Battistoni; прод.: Gabriele Lavia
Porgy and Bess (Gershwin) 2-7 Julдир.: William Barkhymer; прод.: Baayork Lee
Treviso, Teatro Comunale di Treviso  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-17 Octдир.: Sergio Alapont; прод.: Francesco Bellotto
Atlas 101 (Mancuso) 17 Novдир.: Giovanni Mancuso; прод.: Chiara Tarabotti
La Cecchina (Piccinni) 15-17 Decдир.: Eddi De Nadai; прод.: Martin Ruis
La traviata (Verdi) 26-30 Janдир.: Francesco Ommassini; прод.: Alessio Pizzech
Trieste, Teatro Verdi di Trieste  / 
Evgenij Onegin (Tchaikovsky,P) 17-25 Novдир.: Fabrizio Maria Carminati; прод.: Vera Petrova
La prova di un'opera seria (Gnecco) 29 Nov-24 Julдир.: Leonardo Catalanotto / Takayuki Yamasaki; прод.: Carlo Antonio De Lucia
Il trovatore (Verdi) 19-27 Janдир.: Francesco Pasqualetti; прод.: Filippo Tonon
La Fille du régiment (Donizetti) 16-24 Febдир.: Simon Krečič; прод.: Sarah Schinasi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23-31 Marдир.: Fabrizio Maria Carminati; прод.: Giulio Ciabatti
Così fan tutte (Mozart) 20-28 Aprдир.: Oleg Caetani; прод.: Giorgio Ferrara, Patrizia Frini
L'italiana in Algeri (Rossini) 25 май-3 Junдир.: George Petrou; прод.: Stefano Vizioli
La traviata (Verdi) 22-30 Junдир.: Pedro Halffter Caro; прод.: Giulio Ciabatti
La prova di un'opera seria (Gnecco) 4 Sep-21 Octдир.: Takayuki Yamasaki; прод.: Carlo Antonio De Lucia
I puritani (Bellini) 16-24 Novпрод.: Emilio Sagi
Nabucco (Verdi) 18-26 Janдир.: Christopher Franklin; прод.: Andrea Cigni
Il Principe Igor (Borodin) 8-16 Feb
L'elisir d'amore (Donizetti) 15-23 Marдир.: Simon Krečič
Madama Butterfly (Puccini) 12-20 Aprдир.: Niksa Bareza; прод.: Alberto Triola
Andrea Chénier (Giordano) 17-26 майдир.: Fabrizio Maria Carminati; прод.: Sarah Schinasi
Carmen (Bizet) 21-29 Junдир.: Oleg Caetani; прод.: Carlo Antonio De Lucia
Venezia, La Fenice  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 24 Nov-3 Decдир.: Myung-Whun Chung; прод.: Gianmaria Aliverta
La traviata (Verdi) 6 Dec-10 Janдир.: Enrico Calesso / Marco Paladin; прод.: Robert Carsen
Le metamorfosi di Pasquale (Spontini) 19-27 Janдир.: Gianluca Capuano; прод.: Bepi Morassi
Die lustige Witwe (Lehár) 2-13 Febдир.: Stefano Montanari; прод.: Damiano Michieletto
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 3-18 Febдир.: Stefano Montanari; прод.: Bepi Morassi
Zenobia, regina de' Palmireni (Albinoni) 22-24 Febдир.: Francesco Erle; прод.: Francesco Bellotto
La bohème (Puccini) 16-25 Marдир.: Myung-Whun Chung; прод.: Francesco Micheli
Madama Butterfly (Puccini) 6-24 Aprдир.: Manlio Benzi; прод.: Alex Rigola
Orlando furioso (Vivaldi) 13-21 Aprдир.: Diego Fasolis; прод.: Fabio Ceresa
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 Apr-5 Junдир.: Riccardo Frizza / Sesto Quatrini; прод.: Bepi Morassi
Il signor Bruschino (Rossini) 27 Apr-4 майдир.: Alvise Casellati; прод.: Bepi Morassi
La traviata (Verdi) 5 май-1 Junдир.: Francesco Ivan Ciampa / Marco Paladin; прод.: Robert Carsen
Norma (Bellini) 13-19 майдир.: Riccardo Frizza; прод.: Kara Walker
Il regno della luna (Piccinni) 17-19 майдир.: Maurizio Dini Ciacci; прод.: Davide Garattini Raimondi
Richard III (Battistelli) 29 Jun-7 Julдир.: Tito Ceccherini; прод.: Robert Carsen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 Aug-30 Octдир.: Gregory Kunde / Sesto Quatrini; прод.: Bepi Morassi
La traviata (Verdi) 25 Aug-9 Octдир.: Sesto Quatrini; прод.: Robert Carsen
Madama Butterfly (Puccini) 6-29 Sepдир.: Renato Balsadonna; прод.: Alex Rigola
Semiramide (Rossini) 19-27 Octдир.: Riccardo Frizza; прод.: Cecilia Ligorio
Macbeth (Verdi) 23 Nov-1 Decдир.: Myung-Whun Chung; прод.: Damiano Michieletto
La traviata (Verdi) 4 Jan-3 Febдир.: Sesto Quatrini; прод.: Robert Carsen
Werther (Massenet) 25 Jan-2 Febдир.: Guillaume Tourniaire; прод.: Rosetta Cucchi
Il sogno di Scipione (Mozart) 8-16 Febдир.: Federico Maria Sardelli; прод.: Elena Barbalich, Dominique Pitoiset
Il re pastore (Mozart) 15-27 Febдир.: Federico Maria Sardelli; прод.: Alessio Pizzech
L'italiana in Algeri (Rossini) 24 Feb-5 Marдир.: Giancarlo Andretta; прод.: Bepi Morassi
La statira (Albinoni) 7-9 Marпрод.: Francesco Bellotto
Pimpinone (Albinoni) 21-23 Marдир.: Giovanni Battista Rigon
Otello (Verdi) 22 Mar-7 Aprдир.: Myung-Whun Chung; прод.: Francesco Micheli
La traviata (Verdi) 27 Mar-6 Aprдир.: Francesco Lanzillotta; прод.: Robert Carsen
Dorilla in Tempe (Vivaldi) 23 Apr-5 майдир.: Diego Fasolis; прод.: Fabio Ceresa
Turandot (Puccini) 10-29 майдир.: Daniele Callegari
Aida (Verdi) 18 май-1 Junдир.: Riccardo Frizza; прод.: Mauro Bolognini(original), Bepi Morassi(revival)
Don Giovanni (Mozart) 18-30 Junдир.: Jonathan Webb; прод.: Damiano Michieletto
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Aug-9 Octдир.: Francesco Ivan Ciampa; прод.: Bepi Morassi
Tosca (Puccini) 25 Aug-19 Sepдир.: Daniele Rustioni; прод.: Serena Sinigaglia
Madama Butterfly (Puccini) 31 Aug-5 Octдир.: Daniele Callegari; прод.: Alex Rigola(original), Cecilia Ligorio(revival)
Luci mie traditrici (Sciarrino) 13-24 Sepдир.: Tito Ceccherini; прод.: Valentino Villa
La scala di seta (Rossini) 20 Sep-8 Octдир.: Alvise Casellati; прод.: Bepi Morassi
La traviata (Verdi) 24 Oct-3 Novдир.: Stefano Ranzani; прод.: Robert Carsen
Verona, Via dei Mutilati 4  / 
La vedova allegra (Lehár) 17-31 Decдир.: Sergio Alapont; прод.: Gino Landi
Otello (Verdi) 4-11 Febдир.: Antonino Fogliani; прод.: Francesco Micheli
Manon Lescaut (Puccini) 4-11 Marдир.: Francesco Ivan Ciampa; прод.: Graham Vick
Le nozze di Figaro (Mozart) 31 Mar-8 Aprдир.: Sesto Quatrini; прод.: Mario Martone
Anna Bolena (Donizetti) 29 Apr-6 майдир.: Jordi Bernàcer; прод.: Graham Vick
Petite Messe Solennelle (Rossini) 19 майдир.: Vito Lombardi
Salome (Strauss) 20-27 майдир.: Michael Balke; прод.: Gabriele Lavia