2017/18 > Словакия 
*Сайт за публиката   >Operabase Professional 
2017/18 > Словакия

 Световна премиера
 Рядкост
 Нова постановка
 Нова постановка за този оперен театър

  
Чешка република Полша

Словакия
 
Украйна
Австрия Унгария Румъния

Banska Bystrica, State Opera Banská Bystrica  / 

Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 11 Sep-11 Janдир.: Ján Procházka; прод.: Imre Halasi
Rigoletto (Verdi) 13 Sep-3 Marдир.: Marián Vach; прод.: Anna Osipenko
Aleko (Rakhmaninov) 19 Sep-13 Febдир.: Marián Vach; прод.: Marcello Lippi
Iolanta (Tchaikovsky,P) 19 Sep-13 Febдир.: Marián Vach; прод.: Marcello Lippi
Nabucco (Verdi) 23 Sepдир.: Ján Procházka; прод.: Michal Babiak
Don Pasquale (Donizetti) 6 Oct-6 Febдир.: Igor Bulla; прод.: Dana Dinková
La traviata (Verdi) 20 Oct-2 Janдир.: Lorenzo Tazzieri / Ján Procházka; прод.: Dana Dinková
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 24 Octдир.: Igor Bulla; прод.: Andrea Hlinková
Aida (Verdi) 26 Octдир.: Jiří Štrunc; прод.: Tomáš Pilař
Das Land des Lächelns (Lehár) 31 Oct-20 Janдир.: Ján Procházka; прод.: Jana Andělová Pletichová
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 8 Dec-27 Febдир.: Marián Vach; прод.: Tomáš Pilař
La traviata (Verdi) 12 Dec-8 Marдир.: Ján Procházka; прод.: Dana Dinková
Tosca (Puccini) 14 Dec-10 Marдир.: Valter Borin; прод.: Martin Huba
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 16 Dec-6 Marдир.: Igor Bulla; прод.: Dagmar Hlúbková
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 28 Dec-1 Marдир.: Igor Bulla; прод.: Anna Osipenko
Rusalka (Dvořák,A) 18 Janдир.: Marián Vach; прод.: Jana Pletichová Andělová
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Janдир.: Igor Bulla; прод.: Dominik Beneš
Puss in Boots (Montsalvatge) 27-29 Jan
La Gioconda (Ponchielli) 27-28 Aprдир.: Igor Bulla; прод.: Dominik Beneš
Bratislava, Slovenské národné divadlo / Slovak National Theatre  / 
L'Heure espagnole (Ravel) 21 Sep-6 майдир.: Vinicius Kattah / Marián Lejava; прод.: Pavol Smolík
Rigoletto (Verdi) 22 Sep-25 Febдир.: Martin Leginus; прод.: Martin Schüler
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 1 Oct-19 Junдир.: Peter Valentovic / Maroš Potokár; прод.: Ján Ďurovčík
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 4 Oct-19 Aprдир.: Jaroslav Kyzlink / Peter Valentovic; прод.: Peter Konwitschny
Barbier zo Sevilly (Rossini) 7 Oct-2 Marдир.: Rastislav Stur / Martin Leginus; прод.: Roman Polák
Turandot (Puccini) 11 Oct-2 майдир.: Rastislav Stur / Dušan Štefánek; прод.: Jozef Bednárik
Suor Angelica (Puccini) 13 Oct-10 Junдир.: Rastislav Stur / Martin Leginus; прод.: Roman Polák
Gianni Schicchi (Puccini) 13 Oct-10 Junдир.: Rastislav Stur / Martin Leginus; прод.: Roman Polák
Il tabarro (Puccini) 13 Oct-10 Junдир.: Rastislav Stur / Martin Leginus; прод.: Roman Polák
Nabucco (Verdi) 14 Oct-30 Junдир.: Martin Leginus / Rastislav Stur / Jaroslav Kyzlink / Dušan Štefánek; прод.: Zuzana Gilhuus
Carmen (Bizet) 18 Oct-21 Febдир.: Dušan Štefánek / Rastislav Stur / Robert Jindra; прод.: Marián Chudovský
La juive (Halévy) 19 Oct-20 Aprдир.: Robert Jindra / Dušan Štefánek; прод.: Peter Konwitschny
Prodaná nevěsta (Smetana) 22 Oct-10 Aprдир.: Dušan Štefánek / Branko Ladič; прод.: Pavel Mikuláštík
Sedliacka česť (Mascagni) 24 Oct-29 Marдир.: Peter Valentovic / Rastislav Stur; прод.: Marián Chudovský
Komedianti (Leoncavallo) 24 Oct-29 Marдир.: Peter Valentovic / Rastislav Stur; прод.: Marián Chudovský
La traviata (Verdi) 27 Oct-12 Aprдир.: Rastislav Stur / Peter Valentovic / Jaroslav Kyzlink / Dušan Štefánek; прод.: Marián Chudovský
Macbeth (Verdi) 24 Nov-10 майдир.: Dušan Štefánek; прод.: Marián Chudovský
Die Zauberflöte (Mozart) 26 Nov-28 Aprдир.: Friedrich Haider / Martin Leginus / Dušan Štefánek; прод.: Svetozár Sprušanský
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 Dec-10 Febдир.: Dušan Štefánek / Friedrich Haider; прод.: Miroslav Grisa
Krútňava (Suchoň) 4 Jan-18 Febдир.: Dušan Štefánek; прод.: Juraj Jakubisko
Sadko (Rimsky-Korsakov) 26 Jan-8 Junдир.: Rastislav Stur / Ondrej Olos; прод.: Daniel Kramer
Bohéma (Puccini) 1 Feb-4 Aprдир.: Peter Valentovic; прод.: Peter Konwitschny
Simon Boccanegra (Verdi) 8 Feb-17 Junдир.: Martin Leginus / Dušan Štefánek; прод.: Marián Chudovský
Don Giovanni (Mozart) 9 Mar-20 Junпрод.: Jozef Bednárik
Tosca (Puccini) 2-22 Jun
Kosice, Štátne divadlo Košice  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 18 Sep-18 Aprдир.: Igor Dohovič; прод.: Imre Halasi
Nabucco (Verdi) 22 Sep-30 Aprдир.: Igor Dohovič / Jakub Žídek; прод.: Václav Věžník
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 27 Sep-15 Junдир.: Igor Dohovič / Jan Novobilský; прод.: Dagmar Hlubková
Alcina (Handel) 30 Sepпрод.: Linda Keprtová
Rigoletto (Verdi) 4 Oct-30 Janдир.: Igor Dohovič / Maroš Potokár; прод.: Peter Gábor
Falstaff (Verdi) 27 Oct-24 Junдир.: Martin Leginus / Maroš Potokár; прод.: Jiří Menzel
Il trovatore (Verdi) 5 Nov-20 Junдир.: Jan Novobilský / Peter Valentovic; прод.: Zuzana Gilhuus
Grófka Marica (Kálmán,E) 9 Nov-10 майдир.: Igor Dohovič / Jan Novobilský; прод.: Dagmar Hlubková
Die Feen (Wagner) 15 Nov-2 Junдир.: Robert Jindra / Jan Novobilský; прод.: Lubor Cukr
Carmen (adaptation) (Bizet) 20 Nov-2 Decдир.: Igor Dohovič
La traviata (Verdi) 28 Nov-27 Janдир.: Igor Dohovič; прод.: Božena Hanáková
La bohème (Puccini) 20 Dec-7 Aprдир.: Maroš Potokár / Jan Novobilský; прод.: Michael Tarant
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 Feb-26 Junдир.: Maroš Potokár / Jan Novobilský; прод.: Imre Halasi
Popoluška (Rossini) 9 Mar-4 Junдир.: Igor Dohovič; прод.: Pavel Uher
Carmen (Bizet) 4 майдир.: Igor Dohovič / Jan Novobilský; прод.: Blažena Hončarivová
Don Giovanni (Mozart) 25 май-29 Junпрод.: Juraj Nvota