2018/19 > Австрия 
*Сайт за публиката   >Operabase Professional 
2018/19 > Австрия

 Световна премиера
 Рядкост
 Нова постановка
 Нова постановка за този оперен театър

  
Германия Чешка република Словакия
Лихтенщайн
Швейцария

Австрия
 
Унгария
Италия Словения Хърватия

Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 

Fidelio (Beethoven) 1 Febдир.: Karsten Januschke; прод.: Henry Arnold
Graz, Oper Graz  / 
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 Sep-16 Junдир.: Oksana Lyniv; прод.: Lorenzo Fioroni
Pagliacci (Leoncavallo) 29 Sep-16 Junдир.: Oksana Lyniv; прод.: Lorenzo Fioroni
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 5 Oct-20 Decдир.: Marcus Merkel; прод.: Axel Köhler(original), Christian Thausing(revival)
Kiss me, Kate (Porter) 20 Oct-13 Aprдир.: Marcus Merkel / Marius Burkert; прод.: Lee Blakeley
Salome (Strauss) 10 Nov-8 Febдир.: Oksana Lyniv / Marius Burkert; прод.: Florentine Klepper
Polnische Hochzeit (Beer) 8 Dec-24 Marдир.: Marius Burkert / Marcus Merkel; прод.: Sebastian Ritschel
Martha (Flotow) 12 Jan-11 Aprдир.: Robin Engelen / Marius Burkert; прод.: Peter Lund
König Roger (Szymanowski) 14 Feb-4 майдир.: Roland Kluttig / Robin Engelen; прод.: Holger Müller-Brandes
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23 Mar-14 Junдир.: Andrea Sanguineti / Marcus Merkel; прод.: Verena Stoiber
Mario und der Zauberer (Oliver) 2-13 Aprдир.: Marcus Merkel; прод.: Christian Thausing
Oberon (concert) (Weber) 9-23 майдир.: Oksana Lyniv
Tosca (Puccini) 16 май-13 Junдир.: Oksana Lyniv / Marcus Merkel; прод.: Alexander Schulin(original), Christian Thausing(revival)
Gold! (Evers) 17 май-4 Jun
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
Carmen (Bizet) 21 Sep-29 Decдир.: Andrea Sanguineti; прод.: Laurence Dale
West Side Story (Bernstein) 3 Oct-29 Marдир.: Seokwon Hong; прод.: Enrique Gasa Valga
Gold! (Evers) 11 Octдир.: Hansjörg Sofka; прод.: Mareike Zimmermann
The Fall of the House of Usher (Glass) 10 Nov-4 Janдир.: Seokwon Hong; прод.: Johannes Reitmeier
Simon Boccanegra (Verdi) 24 Nov-23 Marдир.: Francesco Rosa; прод.: Thilo Reinhardt
Hello, Dolly! (Herman) 15 Dec-3 Aprдир.: Hansjörg Sofka; прод.: Stefan Tilch
Liliom (Doderer) 22 Feb-22 Aprдир.: Stefan Klingele; прод.: Johannes Reitmeier
Mignon (Thomas,A) 6 Apr-22 Junдир.: Seokwon Hong; прод.: Helen Malkowsky
Chicago (Kander) 18 май-7 Julдир.: Hansjörg Sofka; прод.: Enrique Gasa Valga
Don Giovanni (Mozart) 15 Jun-6 Julпрод.: Kurt Josef Schildknecht
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
Rusalka (Dvořák,A) 13 Sep-20 Octдир.: Nicholas Carter; прод.: Eva-Maria Höckmayr
La clemenza di Tito (Mozart) 8 Nov-19 Decдир.: Nicholas Carter; прод.: Marco Štorman
La bohème (Puccini) 20 Dec-25 Janдир.: Lorenzo Viotti; прод.: Florian Scholz
Pelléas et Mélisande (Debussy) 14 Feb-16 Marдир.: Nicholas Carter; прод.: Eric Ruf, Laurent Delvert
Koma (Haas,Georg) 28 Mar-15 майдир.: Bas Wiegers; прод.: Immo Karaman
Evita (Lloyd Webber) 2 май-8 Junдир.: Mitsugu Hoshino; прод.: Aron Stiehl
Linz, Landestheater Linz  / 
Tristan und Isolde (Wagner) 15 Sep-10 Febдир.: Markus Poschner; прод.: Heiner Müller
Die Wand (Diendorfer) 16 Sep-21 Octдир.: Jinie Ka; прод.: Eva-Maria Melbye
Simon (Stäbler) 30 Sep-21 Octдир.: Katharina Müllner; прод.: Gregor Horres
La clemenza di Tito (Mozart) 2 Nov-7 Aprдир.: Martin Braun; прод.: François De Carpentries
The Transposed Heads (Glanville-Hicks) 24 Novдир.: Leslie Suganandarajah; прод.: Gregor Horres
Der Vogelhändler (Zeller,C) 9 Dec-4 Julдир.: Marc Reibel; прод.: Karl Absenger
Elektra (Strauss) 19 Jan-26 Aprдир.: Markus Poschner; прод.: Michael Schulz
Winterreise (Schubert) 20 Jan-24 Febпрод.: Hermann Schneider
Penthesilea (Schoeck) 2 Mar-5 Julдир.: Leslie Suganandarajah; прод.: Peter Konwitschny
Polnische Hochzeit (Beer) 16 Mar-28 Aprдир.: Martin Braun; прод.: Gregor Horres
Médée (Cherubini) 4 май-28 Junдир.: Bruno Weil; прод.: Guy Montavon
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Carmen (Bizet) 6-12 Sepдир.: Frédéric Chaslin; прод.: Franco Zeffirelli
Ariadne auf Naxos (Strauss) 7-13 Sepдир.: Patrick Lange; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Der Freischütz (Weber) 8-14 Sepдир.: Sebastian Weigle; прод.: Christian Rath
La traviata (Verdi) 16 Sep-4 Febдир.: Evelino Pidò / Marco Armiliato; прод.: Jean-François Sivadier
Werther (Massenet) 22-28 Sepдир.: Frédéric Chaslin; прод.: Andrei Serban
Don Pasquale (Donizetti) 29 Sep-14 Junдир.: Evelino Pidò / Enrique Mazzola; прод.: Irina Brook
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1 Oct-21 майдир.: Jean-Christophe Spinosi / Michael Güttler / Evelino Pidò; прод.: Günther Rennert
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 5-13 Octдир.: Louis Langrée; прод.: Falk Richter
Le nozze di Figaro (Mozart) 12 Oct-9 Marдир.: Sascha Goetzel / Sascha Goetzel; прод.: Jean-Louis Martinoty
Les Troyens (Berlioz) 14 Oct-4 Novдир.: Alain Altinoglu; прод.: David McVicar
Elektra (Strauss) 16-25 Octдир.: Michael Boder; прод.: Uwe Eric Laufenberg
Lohengrin (Wagner) 23 Oct-7 Novдир.: Simone Young; прод.: Andreas Homoki
Un ballo in maschera (Verdi) 24 Oct-3 Novдир.: Giampaolo Bisanti; прод.: Gianfranco de Bosio
L'elisir d'amore (Donizetti) 31 Oct-25 Junдир.: Speranza Scappucci / Marco Armiliato / Guillermo García Calvo; прод.: Otto Schenk
Madama Butterfly (Puccini) 6 Nov-7 Decдир.: Jonathan Darlington / Jader Bignamini; прод.: Josef Gielen
Don Giovanni (Mozart) 14 Nov-17 Marдир.: Adam Fischer / Antonello Manacorda; прод.: Jean-Louis Martinoty
Rusalka (Dvořák,A) 15-22 Novдир.: Eivind Gullberg Jensen; прод.: Sven-Eric Bechtolf
La bohème (Puccini) 23 Nov-15 Aprдир.: Speranza Scappucci; прод.: Franco Zeffirelli
La Cenerentola (Rossini) 25 Nov-6 Febдир.: Jean-Christophe Spinosi / Speranza Scappucci; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Nabucco (Verdi) 6-12 Decдир.: Paolo Carignani; прод.: Günter Krämer
Die Weiden (Staud) 8-20 Decдир.: Ingo Metzmacher; прод.: Andrea Moses
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13-23 Decдир.: Axel Kober; прод.: Adrian Noble
Die Zauberflöte (Mozart) 15-30 Decдир.: Adam Fischer; прод.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dec-5 Janдир.: Sascha Goetzel; прод.: Otto Schenk
Andrea Chénier (Giordano) 6 Jan-31 майдир.: Frédéric Chaslin / Marco Armiliato; прод.: Otto Schenk
Das Rheingold (Wagner) 8 Janдир.: Axel Kober; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 12 Janдир.: Axel Kober; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Tosca (Puccini) 14 Jan-23 Junдир.: Evelino Pidò / Marco Armiliato; прод.: Margarethe Wallmann
Siegfried (Wagner) 16 Janдир.: Axel Kober; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 20 Janдир.: Axel Kober; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Falstaff (Verdi) 23-30 Janдир.: James Conlon; прод.: David McVicar
Arabella (Strauss) 2-8 Febдир.: Axel Kober; прод.: Sven-Eric Bechtolf
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9-21 Febдир.: Evelino Pidò; прод.: Laurent Pelly
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 16-22 Febдир.: Tomáš Netopil; прод.: Kasper Holten
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 1 Marдир.: Michael Güttler
Cavalleria rusticana (Mascagni) 11-23 Marдир.: Giacomo Sagripanti; прод.: Jean-Pierre Ponnelle
Pagliacci (Leoncavallo) 11-23 Marдир.: Giacomo Sagripanti; прод.: Jean-Pierre Ponnelle
Der Rosenkavalier (Strauss) 21-30 Marдир.: Adam Fischer; прод.: Otto Schenk
Simon Boccanegra (Verdi) 22 Mar-1 Aprдир.: Philippe Auguin; прод.: Peter Stein
Orest (Trojahn) 31 Mar-13 Aprдир.: Michael Boder; прод.: Marco Arturo Marelli
Turandot (Puccini) 6-16 Aprдир.: Domingo Hindoyan; прод.: Marco Arturo Marelli
Parsifal (Wagner) 18-24 Aprдир.: Valery Gergiev; прод.: Alvis Hermanis
Salome (Strauss) 22-28 Aprдир.: Michael Boder; прод.: Boleslaw Barlog
Fidelio (Beethoven) 23 Apr-2 майдир.: Adam Fischer; прод.: Otto Schenk
Rigoletto (Verdi) 1-16 майдир.: Giampaolo Bisanti; прод.: Pierre Audi
Macbeth (Verdi) 5-14 майдир.: James Conlon; прод.: Christian Rath
Dantons Tod (Einem) 22-29 майдир.: Michael Boder; прод.: Josef Ernst Köpplinger
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 25 май-10 Junдир.: Christian Thielemann; прод.: Vincent Huguet
Manon (Massenet) 1-13 Junдир.: Frédéric Chaslin; прод.: Andrei Serban
Aida (Verdi) 19-29 Junдир.: Marco Armiliato; прод.: Nicolas Joël
Otello (Verdi) 20-30 Junдир.: Myung-Whun Chung; прод.: Adrian Noble
Wien, Theater an der Wien  / 
Alcina (Handel) 15-26 Sepдир.: Stefan Gottfried; прод.: Tatjana Gürbaca
Gismondo (concert) (Vinci) 25 Sepдир.: Martyna Pastuszka
Die Zauberinsel (Purcell) 29 Sep-19 Octдир.: Markellos Chryssicos; прод.: Jean Renshaw
Guillaume Tell (Rossini) 13-27 Octдир.: Diego Matheuz; прод.: Torsten Fischer
Serse (concert) (Handel) 22 Octдир.: Maxim Emelyanychev
Teseo (Handel) 14-25 Novдир.: René Jacobs; прод.: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Tarare (concert) (Salieri) 24 Novдир.: Christophe Rousset
Don Carlos (reduction) (Verdi) 28 Nov-27 Decдир.: Matteo Pais; прод.: Sébastien Dutrieux
Euryanthe (Weber) 12-31 Decдир.: Constantin Trinks; прод.: Christof Loy
The Messiah (concert) (Handel) 16 Decдир.: Robert King
King Arthur (Purcell) 17-30 Janдир.: Stefan Gottfried; прод.: Sven-Eric Bechtolf, Julian Crouch
Peter Schmoll (concert) (Weber) 23 Janдир.: Roberto Paternostro
Elias (Mendelssohn) 16-27 Febдир.: Jukka-Pekka Saraste; прод.: Calixto Bieito
Mazeppa (concert) (Tchaikovsky,P) 21 Febдир.: Evgeny Brazhnik
Iolanta (concert) (Tchaikovsky,P) 22 Febдир.: Evgeny Brazhnik
Undine (concert) (Tchaikovsky,P) 22 Febдир.: Evgeny Brazhnik
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 26 Feb-15 Marдир.: Raphael Schluesselberg; прод.: Barbora Horáková Joly
Olympia (Offenbach) 26 Feb-15 Marдир.: Raphael Schluesselberg; прод.: Barbora Horáková Joly
Die Jungfrau von Orleans (Tchaikovsky,P) 16-27 Marдир.: Oksana Lyniv; прод.: Lotte de Beer
Der Freischütz (concert) (Weber) 22 Marдир.: Laurence Equilbey
Orlando furioso (concert) (Vivaldi) 26 Marдир.: George Petrou
Orlando (Handel) 14-28 Aprдир.: Giovanni Antonini; прод.: Claus Guth
Rinaldo (concert) (Handel) 27 Aprдир.: Jean-Christophe Spinosi
Candide (Bernstein) 30 Apr-20 майдир.: Benjamin Bayl; прод.: Christoph Zauner
Oberon (Weber) 13-19 майдир.: Thomas Guggeis; прод.: Nikolaus Habjan
Wien, Volksoper Wien  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 Sep-31 майдир.: Gerrit Prießnitz / Alfred Eschwé; прод.: Heinz Zednik
Die Zauberflöte (Mozart) 3 Sep-1 Junдир.: Wolfram-Maria Märtig; прод.: Helmuth Lohner
Gasparone (Millöcker) 4 Sep-2 Novдир.: Andreas Schüller; прод.: Olivier Tambosi
Sweeney Todd (Sondheim) 7-19 Sepдир.: Joseph Olefirowicz; прод.: Matthias Davids
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 16 Sep-26 Decдир.: Alfred Eschwé / Laszlo Gyüker; прод.: Peter Lund
Zar und Zimmermann (Lortzing) 13 Oct-2 Decдир.: Christof Perick; прод.: Hinrich Horstkotte
Der Mantel (Puccini) 27 Oct-29 Janдир.: Lorenz C Aichner; прод.: Robert Meyer
Gianni Schicchi (Puccini) 27 Oct-29 Janдир.: Lorenz C Aichner; прод.: Robert Meyer
Der Opernball (Heuberger) 3 Nov-19 Decпрод.: Axel Köhler
Die Räuber (Verdi) 4-7 Decпрод.: Alexander Schulin
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 Dec-6 Janпрод.: Karl Dönch
Wonderful Town (Bernstein) 9 Dec-11 Marдир.: James Holmes; прод.: Matthias Davids
Don Giovanni (Mozart) 20 Dec-2 Janпрод.: Achim Freyer
My Fair Lady (Loewe) 30 Dec-11 Aprпрод.: Robert Herzl
Pinocchio (Valtinoni) 8 Jan-30 Junпрод.: Philipp M Krenn
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 1-17 Febпрод.: Hinrich Horstkotte
Der Mann von La Mancha (Leigh) 3 Feb-13 Marпрод.: Olivier Tambosi
Porgy and Bess (concert) (Gershwin) 10-25 Febдир.: Joseph Olefirowicz
Der fliegende Holländer (Wagner) 9 Mar-2 Aprдир.: Marc Piollet; прод.: Aron Stiehl
Axel an der Himmelstür (Benatzky) 15 Mar-8 Aprпрод.: Peter Lund
Meine Schwester und ich (Benatzky) 6 Apr-13 майдир.: Guido Mancusi; прод.: Robert Meyer
The Sound of Music (Rodgers) 13 Apr-21 майпрод.: Renaud Doucet
Powder Her Face (Adès) 13-28 Aprдир.: Lorenz C Aichner; прод.: Martin G Berger
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 17 Apr-7 майпрод.: Renaud Doucet
Carousel (Rodgers) 20 май-28 Junпрод.: Henry Mason
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 2-25 Junпрод.: Helmut Baumann
La traviata (Verdi) 5-23 Junпрод.: Hans Gratzer