2018/19 > Чешка република 
*Сайт за публиката   >Operabase Professional 
2018/19 > Чешка република

 Световна премиера
 Рядкост
 Нова постановка
 Нова постановка за този оперен театър

  
Полша
Германия

Чешка република
 
Австрия Словакия
Унгария

Brno, ND Brno  / 

Libuse (Smetana) 7 Sep-27 Novдир.: Robert Kružík; прод.: Jiří Heřman
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 14 Sep-26 Febдир.: Robert Kružík / Ondrej Olos; прод.: Martin Glaser
Rules for Good Manners in the Modern World (Nejtek) 15 Sep-22 майдир.: Pavel Šnajdr; прод.: Jiří Adámek
The Devil and Kate (Dvořák,A) 18 Sep-19 майдир.: Jakub Klecker / Robert Kružík; прод.: Jiří Heřman
Le comte Ory (Rossini) 26-29 Sepдир.: Robert Kružík / Pavel Šnajdr; прод.: Lenka Flory
L'elisir d'amore (Donizetti) 5 Oct-21 Marдир.: Ondrej Olos / Robert Kružík; прод.: Magdalena Švecová
Così fan tutte (Mozart) 11 Oct-3 майдир.: Jakub Klecker / Robert Kružík; прод.: Anna Petrželková
La Dafne (Hanzlík) 31 Oct-19 Marдир.: Ondrej Olos; прод.: Rocc
Nabucco (Verdi) 6 Nov-23 майдир.: Jakub Klecker / Jaroslav Kyzlink; прод.: György Selmeczi
Kata Kabanova (Janáček) 11-19 Novдир.: Ondrej Olos; прод.: Robert Carsen
The Cunning Little Vixen (Janáček) 17 Nov-18 Junдир.: Marko Ivanović; прод.: Jiří Heřman
Puss in Boots (Teml) 4 Dec-20 Junдир.: Valeria Maťašová; прод.: Marek Mokoš
Polish Blood (Nedbal) 13 Dec-5 майдир.: Jakub Klecker / Ondrej Olos; прод.: Tomáš Pilař
The Miracles of Mary (Martinů) 19 Dec-16 Aprдир.: Jakub Klecker / Robert Kružík; прод.: Jiří Heřman
Prodaná nevěsta (Smetana) 29 Dec-4 майдир.: Jakub Klecker / Jaroslav Kyzlink; прод.: Ondřej Havelka
La traviata (Verdi) 3 Jan-28 майдир.: Pavel Šnajdr / Jaroslav Kyzlink; прод.: Zbyněk Srba
Aida (Verdi) 11 Jan-8 Junдир.: Jaroslav Kyzlink; прод.: Václav Věžník
Don Carlos (Verdi) 2 Feb-7 Aprдир.: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; прод.: Martin Glaser
Papageno spielt auf der Zauberflöte (Streul) 5 Feb-13 Aprдир.: Ondrej Olos / Dáša Karasová; прод.: Tomáš Pilař
Bluebeard's Castle (Bartók) 8-10 Febдир.: Marko Ivanović; прод.: David Radok
Erwartung (Schoenberg,A) 8-10 Febдир.: Marko Ivanović; прод.: David Radok
Tosca (Puccini) 14-17 Marдир.: Jakub Klecker / Ondrej Olos; прод.: Jiří Heřman
Love from afar (Saariaho) 23-29 Marдир.: Marko Ivanović; прод.: Jiří Heřman
Faust (Gounod) 27 Mar-2 Junдир.: Marko Ivanović; прод.: Jiří Heřman
The Epic of Gilgamesh (Martinů) 4-6 Aprдир.: Marko Ivanović; прод.: Jiří Heřman
Dido and Aeneas (Purcell) 4-6 Aprдир.: Václav Luks; прод.: Jiří Heřman
Rusalka (Dvořák,A) 10 Apr-16 майдир.: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; прод.: Vladimír Morávek
La Gioconda (Ponchielli) 26 Apr-17 майдир.: Jaroslav Kyzlink / Robert Kružík; прод.: Tomáš Pilař
Carmen (Bizet) 8 май-2 Julдир.: Ondrej Olos / Robert Kružík; прод.: Tomáš Pilař
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 майдир.: Ondrej Olos; прод.: Sandro Santillo
La Voix humaine (Poulenc) 14-26 Junдир.: Marko Ivanović; прод.: David Radok
Juliette (Martinů) 14-26 Junдир.: Marko Ivanović; прод.: David Radok
Ceské Budějovice, Jihočeské divadlo / South Bohemian Theatre  / 
The Cunning Little Vixen (Janáček) 8-11 Augдир.: Mario De Rose; прод.: Lukáš Trpišovský, Martin Kukučka
Prodaná nevěsta (Smetana) 12-13 Octдир.: Mario De Rose; прод.: Marek Mokoš
La traviata (Verdi) 24 Octпрод.: Veronika Poldauf Riedlbauchová
Jenůfa (Janáček) 31 Octпрод.: Tomáš Studený
Opava, Slezské divadlo / Silesian Theatre Opava  / 
Prodaná nevěsta (Smetana) 21 Octдир.: Vojtech Spurny; прод.: Lubor Cukr
Aleko (Rakhmaninov) 17 Febдир.: Petr Šumník; прод.: Jana Andělová Pletichová
Komedianti (Leoncavallo) 17 Febдир.: Petr Šumník; прод.: Jana Andělová Pletichová
Der Freischütz (Weber) 16 Junпрод.: Lubor Cukr
Ostrava, Národní Divadlo Moravskoslezské / National Moravian-Silesian Theatre  / 
La traviata (Verdi) 4 Sep-5 Aprдир.: Robert Kružík / Adam Sedlický; прод.: Bohuslava Kráčmarová
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 Sep-30 майдир.: Tomáš Brauner / Marko Ivanović; прод.: Ondřej Havelka
Lady Macbeth of the Mtsensk District (Shostakovich) 23 Sep-21 Junдир.: Jakub Klecker / Sander Teepen; прод.: Jiří Nekvasil
The Bartered Bride (Smetana) 28 Sep-31 Marдир.: Robert Kružík / Jan Šrubař; прод.: Ilja Racek
Osud (Janáček) 18 Oct-23 майдир.: Jakub Klecker / Adam Sedlický; прод.: Jiří Nekvasil
Il tabarro (Puccini) 13 Dec-3 майдир.: Tomáš Brauner / Adam Sedlický; прод.: Roman Polák
Suor Angelica (Puccini) 13 Dec-3 майдир.: Tomáš Brauner / Adam Sedlický; прод.: Roman Polák
Gianni Schicchi (Puccini) 13 Dec-3 майдир.: Tomáš Brauner / Adam Sedlický; прод.: Roman Polák
Otello (Verdi) 11 Jan-22 Febдир.: Jakub Klecker / Robert Kružík; прод.: Ivan Krejčí
The Secret (Smetana) 2-24 Febдир.: Jakub Klecker / Robert Kružík; прод.: Tomáš Studený
Juliette (Martinů) 11 Apr-5 Jun
Robert le diable (Meyerbeer) 13-19 Jun
Praha, National Theatre Prague  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 2 Sep-28 Junдир.: Enrico Dovico / Zbyněk Müller; прод.: Magdalena Švecová
Rusalka (Dvořák,A) 7 Sep-23 Aprдир.: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller / Keri-Lynn Wilson / Robert Jindra; прод.: Jiří Heřman
Madama Butterfly (Puccini) 9 Sep-3 Marдир.: Jiří Štrunc; прод.: Jiří Heřman
Roméo et Juliette (Gounod) 12 Sep-27 майдир.: Richard Hein / Marco Guidarini; прод.: Sláva Daubnerová
Nabucco (Verdi) 13 Sep-29 Junдир.: Andreas Sebastian Weiser / Jiří Štrunc; прод.: José Cura
Libuse (Smetana) 14 Sep-12 майдир.: Jaroslav Kyzlink; прод.: Jan Burian
La traviata (Verdi) 14 Sep-19 Junдир.: Enrico Dovico / Jiří Štrunc; прод.: Arnaud Bernard
Werther (Massenet) 19 Sep-7 майдир.: Petr Kofroň / Jan Bubák; прод.: Willy Decker, Stefan Heinrichs
Fidelio (Beethoven) 22 Sep-24 Aprдир.: Andreas S Weiser; прод.: Vera Nemirova
La traviata (Verdi) 26 Sep-6 Febдир.: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller; прод.: Jana Kališová
The Bartered Bride (Smetana) 6 Oct-22 Junдир.: Jaroslav Kyzlink / David Švec; прод.: Magdalena Švecová
The Devil and Kate (Dvořák,A) 6 Oct-22 Junдир.: Jan Chalupecký; прод.: Marián Chudovský
Tosca (Puccini) 7 Oct-3 Julдир.: Andreas Sebastian Weiser / David Švec; прод.: Arnaud Bernard
Le convenienze ed inconvenienze teatrali (Donizetti) 13 Oct-17 Marдир.: Enrico Dovico / Jan Bubák; прод.: Radim Vizváry
Její pastorkyňa (Janáček) 19 Oct-27 Marдир.: Jaroslav Kyzlink; прод.: Jiří Nekvasil
Rusalka (Dvořák,A) 22 Oct-27 Junдир.: Andreas Sebastian Weiser / Jiří Štrunc; прод.: Zdeněk Troška
Carmen (Bizet) 25 Oct-1 Julдир.: Zbyněk Müller / Robert Jindra; прод.: Jozef Bednárik
Faszination Wagner (Wagner) 25-26 Octдир.: Matthias Fletzberger; прод.: Selcuk Cara
Lohengrin (Wagner) 4 Nov-4 майдир.: Constantin Trinks / Zbyněk Müller; прод.: Wolfgang Wagner, Katharina Wagner
La Cenerentola (Rossini) 10 Nov-10 Aprдир.: Jan Kučera / David Švec; прод.: Enikő Eszenyi
Don Giovanni (Mozart) 16 Nov-30 Junдир.: Jan Chalupecký / David Švec; прод.: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
The Bartered Bride (Smetana) 18 Novдир.: Jaroslav Kyzlink / David Švec; прод.: Magdalena Švecová
Aida (Verdi) 18 Nov-4 Julдир.: Andreas Sebastian Weiser; прод.: Petar Selem
Un ballo in maschera (Verdi) 22 Nov-5 Junдир.: Jaroslav Kyzlink / Jan Chalupecký; прод.: Dominik Beneš
Výlety páně Broučkovy (Janáček) 5 Dec-26 Aprдир.: Jaroslav Kyzlink; прод.: Sláva Daubnerová
Sternenhoch (Acher) 14 Dec-21 Marдир.: Petr Kofroň; прод.: Michal Dočekal
La bohème (Puccini) 20 Jan-1 Aprдир.: Jiří Štrunc / Tomáš Brauner; прод.: Ondřej Havelka
Jonny spielt auf (Krenek) 24 Jan-20 Marпрод.: David Drábek
The Cunning Little Vixen (Janáček) 3 Feb-3 майдир.: Robert Jindra; прод.: Ondřej Havelka
Don Hrabal (Stedron) 7 Feb-28 Marдир.: Jan Chalupecký; прод.: Linda Keprtová
Turandot (Puccini) 19 Feb-18 Junдир.: Enrico Dovico / Richard Hein; прод.: Václav Věžník
Andrea Chénier (Giordano) 13 Mar-3 Aprпрод.: Michal Dočekal
Letters, Riddles and Writs (Nyman) 4 Apr-28 майдир.: David Švec; прод.: Alice Nellis
The Classical Style (Stucky) 4 Apr-28 майдир.: David Švec; прод.: Alice Nellis
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9 Apr-26 Junдир.: Richard Hein / Jiří Štrunc; прод.: Matěj Forman
Tramvestie (Wajsar) 18 Apr-23 Junпрод.: Marek Bureš
L'Amour des trois oranges (Prokofiev,S) 16 май-6 Junдир.: Christopher Ward; прод.: Radim Vizváry
Dalibor (Smetana) 27 Jun-4 Jul