2011/12 > Suïssa 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2011/12 > Suïssa

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Alemanya
França
Mònaco

Suïssa
 
Liechtenstein
Àustria
Itàlia

Basel, Theater Basel  / 

Wozzeck (Berg) 17 Set-3 GenDir: Dennis Russell Davies / Gabriel Feltz; Dir Esc: Elmar Goerden
Rusalka (Dvořák,A) 22 Oct-11 FebDir: Giuliano Betta; Dir Esc: Jurate Vansk
My Fair Lady (Loewe) 29 Oct-28 MaiDir: David Cowan; Dir Esc: Tom Ryser
Lo stimolatore cardiaco (Marthaler) 25 Nov-9 AbrDir: Bendix Dethleffsen / Giuliano Betta; Dir Esc: Christoph Marthaler
Carmen (Bizet) 18 Des-17 JunDir: Gabriel Feltz / Giuliano Betta; Dir Esc: Calixto Bieito
La vida breve (Falla) 17 Feb-30 MarDir: Rolando Garza; Dir Esc: Ulrike Jühe
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Mar-27 AbrDir: Gabriel Feltz; Dir Esc: Elmar Goerden
Ariodante (Handel) 13+ MaiDir: Andrea Marcon; Dir Esc: Stefan Pucher
Bern, Stadttheater Bern  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 4 Set-28 DesDir: Srboljub Dinic / Dorian Keilhack; Dir Esc: Dieter Kaegi
Der Wunsch, Indianer zu werden (Dick) 10-15 SetDir: Titus Engel; Dir Esc: Leo Dick, Tassilo Tesche
Semele (Handel) 1 Oct-3 DesDir: George Petrou; Dir Esc: Jakob Peters-Messer
The Rake's Progress (Stravinsky) 15 Oct-18 GenDir: Srboljub Dinic; Dir Esc: Marc Adam
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 29 Des-22 AbrDir: Dorian Keilhack / Johannes Pell / Enrico Delamboye / Srboljub Dinic; Dir Esc: Laura Scozzi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 28 Gen-16 MaiDir: Srboljub Dinic / Kevin John Edusei / Walter E Gugerbauer; Dir Esc: Kay Kuntze
Così fan tutte (Mozart) 11 Mar-20 JunDir: Judith Kubitz; Dir Esc: Daniel Karasek
Biel, Theater Biel Solothurn  / 
Antigona (Myslivecek) 10 Set-14 AbrDir: Moritz Caffier; Dir Esc: Andreas Rosar
Don Giovanni (Mozart) 28 Oct-29 AbrDir: Franco Trinca; Dir Esc: Gerd Heinz
La belle Hélène (Offenbach) 16 Des-18 MarDir: Harald Siegel; Dir Esc: Vincent Tavernier
I puritani (Bellini) 2 Mar-3 AbrDir: Franco Trinca; Dir Esc: Georg Rootering
Zar und Zimmermann (Lortzing) 20 Abr-8 JunDir: Harald Siegel; Dir Esc: Beat Wyrsch
Fribourg, Opéra de Fribourg  / 
Madame Butterfly (Puccini) 26 Gen-7 FebDir: Laurent Gendre; Dir Esc: Olivier Desbordes, Patrice Gouron
Genève, Grand Théâtre  / 
Andrea Chénier (Giordano) 7-22 SetDir: John Fiore; Dir Esc: John Dew
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 16-27 NovDir: Jonathan Darlington; Dir Esc: Mira Bartov
Le comte Ory (Rossini) 18-31 DesDir: Paolo Arrivabeni; Dir Esc: Giancarlo Del Monaco
Richard III (Battistelli) 22 Gen-1 FebDir: Zoltan Pesko; Dir Esc: Robert Carsen
Le Devin du village (Rousseau) 27-31 GenDir: Jean-Marie Curti; Dir Esc: Ivo Guerra
La serva padrona (Pergolesi) 27-31 GenDir: Jean-Marie Curti; Dir Esc: Ivo Guerra
Juliette (Martinů) 24 Feb-5 MarDir: Jirí Belohlávek; Dir Esc: Richard Jones
Der Rosenkavalier (Strauss) 29 Mar-12 AbrDir: Jiri Kout; Dir Esc: Otto Schenk
Mignon (Thomas,A) 9-20 MaiDir: Frédéric Chaslin; Dir Esc: Jean-Louis Benoît
Macbeth (Verdi) 13-26 JunDir: Ingo Metzmacher; Dir Esc: Christof Loy
Lausanne, Opéra de Lausanne  / 
Norma (Bellini) 28 Oct-2 NovDir: Roberto Rizzi Brignoli; Dir Esc: Massimo Gasparon
Farnace (Vivaldi) 11 DesDir: Diego Fasolis
La Grande-Duchesse de Gérolstein (Offenbach) 26 Des-2 GenDir: Cyril Diederich; Dir Esc: Omar Porras
Alcina (Handel) 19-26 FebDir: Ottavio Dantone; Dir Esc: Marco Santi
Falstaff (Verdi) 23-28 MarDir: Nir Kabaretti; Dir Esc: Arnaud Bernard
Croquefer (Offenbach) 15-17 JunDir: Philippe Béran; Dir Esc: Eric Vigié
M Choufleuri (Offenbach) 15-17 JunDir: Philippe Béran; Dir Esc: Eric Vigié
Luzern, Luzerner Theater  / 
La Périchole (Offenbach) 3 Set-15 OctDir: Mark Foster; Dir Esc: Andreas Herrmann
A Midsummer Night's Dream (Britten) 9 Set-15 OctDir: Howard Arman / Michael Wendeberg; Dir Esc: Alexander Schulin
West Side Story (Bernstein) 14 Set-27 MaiDir: Rick Stengårds; Dir Esc: Tatjana Gürbaca
Im weißen Rößl (Benatzky) 30 Oct-12 MaiDir: Howard Arman / Michael Wendeberg / Lev Vernik; Dir Esc: Dominique Mentha
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 18 Des-25 MarDir: James Gaffigan; Dir Esc: Susanne Øglænd
The Stolen Smells (Wills) 29 Gen-18 MarDir: Simon Wills; Dir Esc: Dominique Mentha
The Beggar's Opera (Britten) 15+ FebDir: Andrew Dunscombe; Dir Esc: Christine Cyris
Le Toreador (Adam,A) 31 Mar-19 MaiDir: Florian Pestell; Dir Esc: Johannes Pölzgutter
Noahs Flut (Britten) 25 Abr-5 MaiDir: Howard Arman; Dir Esc: Dominique Mentha
Orlando (Handel) 25 Mai-17 JunDir: Michael Wendeberg; Dir Esc: Eva-Maria Höckmayr
St Gallen, Theater St Gallen  / 
Manon (Massenet) 7 Set-11 DesDir: David Stern / Jeremy Carnall; Dir Esc: Jan Schmidt-Garre
Der Tod und das Madchen (Zwicker) 17 Set-2 NovDir: Jonathan Stockhammer; Dir Esc: Nicola Raab
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Set-15 MarDir: Stefan Klieme / Jeremy Carnall / Stéphane Fromageot; Dir Esc: Aron Stiehl
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Nov-30 DesDir: Jeremy Carnall; Dir Esc: Hansjörg Hack
Die Zauberflöte (Mozart) 17 Des-2 JunDir: Jeremy Carnall; Dir Esc: Bernd Mottl
Un ballo in maschera (Verdi) 28 Gen-12 AbrDir: Henrik Nánási; Dir Esc: Jim Lucassen
The Fairy Queen (Purcell) 10 Mar-6 JunDir: Robert Howarth; Dir Esc: Johannes Schmid
Das Herz bebt im Stillen (Schubert) 20 MarDir: Michael Vogel; Dir Esc: Serge Honegger
Salome (Strauss) 5 Mai-6 JunDir: Modestas Pitrenas; Dir Esc: Vincent Boussard
Zurich, Oper im Knopfloch  / 
The Bear (Walton) 19-23 OctDir: Charl de Villiers; Dir Esc: Matthias Flückiger
O mon bel inconnu (Hahn) 19-27 Oct
Zurich, Opernhaus Zürich  / 
Les pêcheurs de perles (Bizet) 4-9 SetDir: Carlo Rizzi; Dir Esc: Jens-Daniel Herzog
La scala di seta (Rossini) 7-17 SetDir: Zsolt Hamar; Dir Esc: Damiano Michieletto
Rigoletto (Verdi) 11 Set-1 MaiDir: Nello Santi; Dir Esc: Gilbert Deflo
Die Nase (Shostakovich) 17 Set-8 OctDir: Ingo Metzmacher; Dir Esc: Peter Stein
Parsifal (Wagner) 2 OctDir: Daniele Gatti; Dir Esc: Claus Guth
La fanciulla del West (Puccini) 7-21 OctDir: Carlo Rizzi; Dir Esc: David Pountney
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 Oct-10 NovDir: Nello Santi; Dir Esc: Cesare Lievi
Otello (Verdi) 20 Oct-24 JunDir: Daniele Gatti; Dir Esc: Graham Vick
Don Pasquale (Donizetti) 28 Oct-5 NovDir: Nello Santi; Dir Esc: Grischa Asagaroff
Die Stadt der Blinden (Schreier) 12 Nov-4 DesDir: Zsolt Hamar; Dir Esc: Stephan Müller
Turandot (Puccini) 18 Nov-1 FebDir: Massimo Zanetti; Dir Esc: Giancarlo del Monaco
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 3-16 DesDir: David Zinman; Dir Esc: Grischa Asagaroff
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 4 Des-24 JunDir: Thomas Barthel; Dir Esc: Ulrich Peter
Palestrina (Pfitzner) 10 Des-12 GenDir: Ingo Metzmacher; Dir Esc: Jens-Daniel Herzog
L'elisir d'amore (Donizetti) 11-17 DesDir: Nello Santi; Dir Esc: Grischa Asagaroff
I pazzi per progetto (Donizetti) 27 Des-3 JunDir: Paolo Carignani; Dir Esc: Martin Kusej
Le convenienze ed inconvenienze teatrali (Donizetti) 27 Des-3 JunDir: Paolo Carignani; Dir Esc: Martin Kusej
Le comte Ory (Rossini) 31 Des-15 GenDir: Muhai Tang; Dir Esc: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 22 Gen-18 FebDir: Daniele Gatti; Dir Esc: Harry Kupfer
Otello (Rossini) 10 Feb-6 MarDir: Muhai Tang; Dir Esc: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Ariadne auf Naxos (Strauss) 12-23 FebDir: Peter Schneider.cond; Dir Esc: Claus Guth
Don Carlos (Verdi) 4 Mar-9 AbrDir: Zubin Mehta; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Simon Boccanegra (Verdi) 7 Mar-3 JulDir: Carlo Rizzi; Dir Esc: Giancarlo del Monaco
Così fan tutte (Mozart) 9-23 MarDir: Theodor Guschlbauer; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Carmen (Bizet) 14 Mar-4 JulDir: Zsolt Hamar / Placido Domingo; Dir Esc: Matthias Hartmann
Ein Sommernachtstraum (Britten) 31 Mar-15 AbrDir: Thomas Barthel; Dir Esc: Gudrun Hartmann
Guillaume Tell (Rossini) 1-20 AbrDir: Gianluigi Gelmetti; Dir Esc: Adrian Marthaler
Prince Igor (Borodin) 15-29 AbrDir: Vladimir Fedoseyev; Dir Esc: David Pountney
Der Rosenkavalier (Strauss) 18-24 AbrDir: Peter Schneider.cond; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Il re pastore (Mozart) 5-17 MaiDir: William Christie; Dir Esc: Grischa Asagaroff
Poliuto (Donizetti) 6 Mai-9 JunDir: Nello Santi; Dir Esc: Damiano Michieletto
Un ballo in maschera (Verdi) 17-31 MaiDir: Nello Santi; Dir Esc: David Pountney
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 26 Mai-7 JulDir: Adam Fischer; Dir Esc: Thomas Langhoff
Mathis der Maler (Hindemith) 16 Jun-5 JulDir: Daniele Gatti; Dir Esc: Matthias Hartmann
Salome (Strauss) 17-22 JunDir: Christoph von Dohnányi; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Falstaff (Verdi) 30 Jun-8 JulDir: Daniele Gatti; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf