2011/12 > Espanya 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2011/12 > Espanya

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
França
Portugal

Espanya
 

Barcelona, Gran Teatre del Liceu  / 

Faust (concert) (Gounod) 7-28 OctDir: Edward Gardner / Pierre Vallet
Jo, Dalí (Benguerel) 19-23 OctDir: Miquel Ortega; Dir Esc: Xavier Albertí
Le grand macabre (Ligeti) 19 Nov-1 DesDir: Michael Boder; Dir Esc: Alex Ollé, Valentina Carrasco
Linda di Chamounix (Donizetti) 20 Des-8 GenDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Emilio Sagi
Il burbero di buon cuore (Martin y Soler) 27 Gen-6 FebDir: Jordi Savall; Dir Esc: Irina Brook
Le nozze di Figaro (Mozart) 28 Gen-3 FebDir: Christophe Rousset; Dir Esc: Lluís Pasqual
La bohème (Puccini) 27 Feb-19 MarDir: Víctor Pablo Pérez; Dir Esc: Giancarlo del Monaco
Der Zwerg (Zemlinsky) 4-22 AbrDir: Marc Albrecht; Dir Esc: Andreas Homoki
Una Tragedia florentina (Zemlinsky) 4-22 AbrDir: Marc Albrecht; Dir Esc: Andreas Homoki
La flauta mágica (Mozart) 24-28 AbrDir: Pablo González; Dir Esc: Joan Font
Adriana Lecouvreur (Cilea) 14 Mai-3 JunDir: Maurizio Benini; Dir Esc: David McVicar
El gato con botas (Montsalvatge) 19-27 MaiDir: Antoni Ros-Marbà; Dir Esc: Emilio Sagi
El Giravolt de Maig (Toldrà) 10-11 Jun
Pelléas et Mélisande (Debussy) 27 Jun-7 JulDir: Michael Boder; Dir Esc: Robert Wilson
Aida (Verdi) 21-30 JulDir: Renato Palumbo; Dir Esc: José Antonio Gutiérrez
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 1-4 SetDir: Sebastian Weigle
Lohengrin (concert) (Wagner) 2-4 SetDir: Sebastian Weigle
Tristan und Isolde (concert) (Wagner) 6 SetDir: Peter Schneider
Bilbao, Asociación Bilbaína de Amigos de la Ópera  / 
Simon Boccanegra (Verdi) 24 Set-3 OctDir: Donato Renzetti; Dir Esc: Hugo de Ana
Tristan und Isolde (Wagner) 22 Oct-3 NovDir: Miguel Ángel Gómez Martínez; Dir Esc: Pierluigi Pier'Alli
Roméo et Juliette (Gounod) 19-28 NovDir: Josep Caballé-Domenech; Dir Esc: Arnaud Bernard
Luisa Miller (Verdi) 21-30 GenDir: Riccardo Frizza; Dir Esc: Denis Krief
L'elisir d'amore (Donizetti) 18-27 FebDir: José Miguel Pérez Sierra; Dir Esc: Mario Gas
Die tote Stadt (Korngold) 21-30 AbrDir: Stephan Anton Reck; Dir Esc: Willy Decker
Nabucco (Verdi) 19-28 MaiDir: Massimo Zanetti; Dir Esc: Daniele Abbado
Bilbao, Teatro Arriaga de Bilbao  / 
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 8-10 OctDir Esc: Jean Liermier
Les Enfants Terribles (Glass) 2-3 DesDir: Emmanuel Olivier; Dir Esc: Stéphane Vérité
La ardilla astuta (Rota) 28-29 DesDir Esc: Alfonso Romero
La canterina (Haydn) 3-4 FebDir: Pablo Mielgo; Dir Esc: Marco Carniti
Der Schauspieldirektor (Mozart) 3-4 FebDir: Pablo Mielgo; Dir Esc: Marco Carniti
La corte de faraón (Lleó) 19-28 AbrDir: Carlos Aragón; Dir Esc: Emilio Sagi
Guillermo Tell (Rossini) 12-13 MaiDir Esc: Ramon Molins
Entre Sevilla y Triana (Sorozábal) 23-27 JunDir: Manuel Coves; Dir Esc: Curro Carreres
Jerez, Teatro Villamarta  / 
Suor Angelica (Puccini) 25 NovDir: Carlos Aragón; Dir Esc: Francisco López
Die Perlenfischer (concert) (Bizet) 19-22 DesDir: Guillermo García Calvo
Rigoletto (Verdi) 19-21 GenDir: Carlos Aragón; Dir Esc: Francisco López
Tosca (Puccini) 31 Mai-2 JunDir: Ramón Tebar; Dir Esc: Giancarlo Del Monaco
La Coruna, Palacio de la Opera  / 
Rigoletto (Verdi) 5-7 SetDir: Miguel A Gomez-Martinez; Dir Esc: Emilio Sagi
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 Set-2 OctDir: Cristóbal Soler; Dir Esc: Francisco López
Las Palmas, Festival de Ópera Alfredo Kraus  / 
Carmen (Bizet) 27 Feb-4 MarDir: Alain Guingal; Dir Esc: Mario Pontiggia
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 18-24 Mar
Rigoletto (Verdi) 13-19 MaiDir: Stefano Ranzani; Dir Esc: Mario Pontiggia
Les pêcheurs de perles (Bizet) 15-24 JunDir: Yves Abel; Dir Esc: Mario Pontiggia
Madrid, Teatro Real  / 
Elektra (Strauss) 30 Set-15 OctDir: Semyon Bychkov; Dir Esc: Klaus Michael Grüber(original), Ellen Hammer(revival)
La finta giardiniera (concert) (Mozart) 4-5 OctDir: René Jacobs
Pelléas et Mélisande (Debussy) 31 Oct-16 NovDir: Sylvain Cambreling / Jean-François Verdier; Dir Esc: Robert Wilson
Lady Macbeth de Mzensk (Shostakovich) 3-23 DesDir: Hartmut Haenchen; Dir Esc: Martin Kusej
Don Quichotte (concert) (Massenet) 19-22 DesDir: Marc Piollet
Persephone (Stravinsky) 14-29 GenDir: Teodor Currentzis; Dir Esc: Peter Sellars
Iolanta (Tchaikovsky) 14-29 GenDir: Teodor Currentzis; Dir Esc: Peter Sellars
La clemenza di Tito (Mozart) 14 Feb-4 MarDir: Thomas Hengelbrock / Peter Tilling; Dir Esc: Ursel Herrmann, Karl-Ernst Herrmann
I due Figaro (Mercadante) 27 Mar-1 AbrDir: Riccardo Muti; Dir Esc: Emilio Sagi
The Life and Death of Marina Abramović (Hegarty) 11-22 AbrDir Esc: Robert Wilson
Cyrano de Bergerac (Alfano) 10-22 MaiDir: Pedro Halffter; Dir Esc: Petrika Ionesco
Rienzi, der letzte der Tribunen (concert) (Wagner) 21-27 MaiDir: Alejo Pérez
Poppea e Nerone (Monteverdi) 12-30 JunDir: Sylvain Cambreling; Dir Esc: Krzysztof Warlikowski
Ainadamar (Golijov) 8-22 JulDir: Alejo Pérez; Dir Esc: Peter Sellars
Moses und Aron (concert) (Schoenberg,A) 7-9 SetDir: Sylvain Cambreling
Boris Godunov (Musorgsky) 28 Set-18 OctDir: Hartmut Haenchen; Dir Esc: Johan Simons
Suor Angelica (Puccini) 2-15 NovDir: Ingo Metzmacher; Dir Esc: Lluís Pasqual
Il prigioniero (Dallapiccola) 2-15 NovDir: Ingo Metzmacher; Dir Esc: Lluís Pasqual
Macbeth (Verdi) 2-23 DesDir: Teodor Currentzis; Dir Esc: Dmitri Tcherniakov
The Perfect American (Glass) 22 Gen-6 FebDir: Dennis Russell Davies; Dir Esc: Phelim McDermott
Parsifal (concert) (Wagner) 29 Gen-2 FebDir: Thomas Hengelbrock
Così fan tutte (Mozart) 23 Feb-17 MarDir: Sylvain Cambreling / Till Drömann; Dir Esc: Michael Haneke
Roberto Devereux (concert) (Donizetti) 3-7 MarDir: Andriy Yurkevych
Les pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 25-31 MarDir: Daniel Oren
Don Giovanni (Mozart) 3-24 AbrDir: Alejo Pérez; Dir Esc: Dmitri Tcherniakov
La rappresaglia (Mercadante) 13-19 MaiDir: Riccardo Muti; Dir Esc: Andrea De Rosa
Wozzeck (Berg) 3-20 JunDir: Sylvain Cambreling; Dir Esc: Christoph Marthaler
Die Zauberflöte (Mozart) 29 Jun-4 JulDir: Simon Rattle; Dir Esc: Robert Carsen
Il Postino (Catán) 17-28 JulDir: Pablo Heras Casado; Dir Esc: Ron Daniels
Madrid, Teatro de la Zarzuela  / 
El Puñao de Rosas (Chapí) 6+ OctDir: Cristóbal Soler / Carlos Aragón; Dir Esc: Luis Olmos
El Trust de los Tenorios (Serrano) 6+ OctDir: Cristóbal Soler / Carlos Aragón; Dir Esc: Luis Olmos
Los Sobrinos del Capitán Grant (Caballero) 9 Des-8 GenDir: José Miguel Pérez-Sierra; Dir Esc: Paco Mir
El gato montés (Penella) 17 Feb-11 MarDir: Cristóbal Soler / Oliver Díaz; Dir Esc: José Carlos Plaza
La Chulapona (Torroba) 4 Mai-3 JunDir: Miquel Ortega / Arturo Díez Boscovich; Dir Esc: Gerardo Malla
Malaga, Teatro Cervantes  / 
Katiuska (Sorozábal) 12 Oct
Luisa Fernanda (Torroba) 4 Des
Mallorca, Teatre Principal de Palma  / 
El castillo de Barbazul (concert) (Bartók) 29 OctDir: Francesc Bonnín
Oviedo, Ópera de Oviedo  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 18-24 SetDir: Eric Hull; Dir Esc: Mario Pontiggia
L'italiana in Algeri (Rossini) 10-16 OctDir: Ottavio Dantone / Andrés Juncos; Dir Esc: Emilio Sagi
Die Zauberflöte (Mozart) 13-19 NovDir: Paul Goodwin; Dir Esc: Olivia Fuchs
Norma (Bellini) 8-17 DesDir: Roberto Tolomelli; Dir Esc: Susana Gómez
Peter Grimes (Britten) 29 Gen-4 FebDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: David Alden
El Estreno de una Artista (Gaztambide) 29 Feb-3 Mar
Gloria y Peluca (Barbieri) 29 Feb-3 Mar
El caserío (Guridi) 28-31 Mar
La del Soto del Parral (Soutullo) 16-30 Abr
Pamplona, Baluarte  / 
La Sonambula (Bellini) 6 OctDir: Miguel Ángel Gómez Martínez; Dir Esc: Patrick Mailler
Norma (Bellini) 19 FebDir: Fabio Biondi
La flauta mágica (Mozart) 4-6 MaiDir: Robert Reimer; Dir Esc: Joan Font
Santander, Palacio de Festivales de Cantabria  / 
Die Dreigroschenoper (Weill) 3-4 DesDir: Hans-Jörn Brandenburg / Stefan Rager; Dir Esc: Robert Wilson
Sevilla, Teatro de la Maestranza  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 29 Set-5 OctDir: Pedro Halffter; Dir Esc: José Luis Castro
La Valquiria (Wagner) 11-20 NovDir: Pedro Halffter; Dir Esc: Carlus Padrissa, La Fura dels Baus
Hansel y Gretel (Humperdinck) 29-30 DesDir: Pedro Váquez; Dir Esc: Maribel Macias
Luisa Fernanda (Torroba) 7-11 FebDir: Cristóbal Soler; Dir Esc: Luis Olmos
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 17-30 MarDir: Will Humburg; Dir Esc: Michal Znaniecki
La Cenicienta (Rossini) 15-19 AbrDir Esc: Joan Font
El triunfo del tiempo y del desengaño (concert) (Handel) 20 AbrDir: Enrico Onofri
Madama Butterfly (Puccini) 5-15 JunDir: Pedro Halffter; Dir Esc: Mario Gas
Cristóbal Colón (concert) (Carnicer) 28 JunDir: Santiago Serrate
Valencia, Palau de les Arts Reina Sofia  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 5-23 NovDir: Omer Meir Wellber; Dir Esc: Andrei Konchalovsky
La cenerentola (Rossini) 22 Nov-4 GenDir: Michele Mariotti; Dir Esc: Luca Ronconi
Roméo et Juliette (concert) (Berlioz) 8-9 DesDir: Valery Gergiev
Ariadne auf Naxos (concert) (Strauss) 16-18 DesDir: Riccardo Chailly
Don Giovanni (Mozart) 27 Gen-9 FebDir: Zubin Mehta; Dir Esc: Jonathan Miller
Iolanta (concert) (Tchaikovsky) 31 GenDir: Teodor Currentzis
La vida breve (Falla) 3-14 MarDir: Omer Meir Wellber; Dir Esc: Giancarlo del Monaco
Thaïs (Massenet) 25 Mar-15 AbrDir: Patrick Fournillier; Dir Esc: Nicola Raab
Tosca (Puccini) 1-22 AbrDir: Omer Meir Wellber / Plácido Domingo; Dir Esc: Jean-Louis Grinda
Le Cid (concert) (Massenet) 24-30 AbrDir: Plácido Domingo
Il trovatore (Verdi) 26 MaiDir: Zubin Mehta
Valencia, Palau de la Música  / 
Roger de Flor (Chapí) 10 MarDir: Miguel A Gomez-Martinez
Valladolid, Teatro Calderón  / 
La Cenicienta (Rossini) 17-21 NovDir: Stanislav Anguelov; Dir Esc: Joan Font
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 9-11 FebDir Esc: Emilio Sagi
El gato montés (Penella) 12-15 AbrDir: Cristóbal Soler; Dir Esc: José Carlos Plaza
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9-13 MaiDir: Denis Vlasenko; Dir Esc: Ignacio García