2011/12 > Holanda 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2011/12 > Holanda

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Dinamarca
Regne Unit

Holanda
 
Alemanya
Bèlgica Luxemburg

Amsterdam, Het Concertgebouw  / 

La Gioconda (Ponchielli) 15 OctDir: Bruno Bartoletti
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 15 NovDir: Frans Brüggen; Dir Esc: Jeroen Lopes Cardozo
Das Gehege (Rihm) 10 DesDir: Edo de Waart
Salome (Strauss) 10 DesDir: Edo de Waart
Hôtel de Pékin (Jeths) 28 GenDir: Michael Schønwandt
Jakob Lenz (Rihm) 3 MarDir: Emilio Pomàrico
Ariodante (Handel) 6 MarDir: Alan Curtis
L'Upupa und der Triumph der Sohnesliebe (Henze) 17 MarDir: Markus Stenz
Tosca (Puccini) 19 MaiDir: Pinchas Steinberg
Farnace (Vivaldi) 2 Jun
Das klagende Lied (Mahler) 3 JunDir: Markus Stenz
Amsterdam, Dutch National Opera Academy  / 
Il signor Bruschino (Rossini) 5-6 AgoDir: Richard Egarr; Dir Esc: Floris Visser
Where the Wild Things Are (Knussen) 14-15 GenDir: Anthony Hermus
Amsterdam, Opera Studio Nederland  / 
La descente d'Orphée aux Enfers (Charpentier,M) 4 MarDir: Timothy Nelson; Dir Esc: Timothy Nelson
Pelléas et Mélisande (Debussy) 24 MarDir: Hans Schellevis; Dir Esc: Timothy Nelson
Le nozze di Figaro (Mozart) 13 AbrDir Esc: Timothy Nelson
Amsterdam, De Nederlandse Opera  / 
Iphigenie en Tauride (Gluck) 7-22 SetDir: Marc Minkowski; Dir Esc: Pierre Audi
Iphigenie en Aulide (Gluck) 7-22 SetDir: Marc Minkowski; Dir Esc: Pierre Audi
Elektra (Strauss) 6-31 OctDir: Marc Albrecht; Dir Esc: Willy Decker
Idomeneo re di Creta (Mozart) 9-27 NovDir: John Nelson; Dir Esc: Ursel Herrmann, Karl-Ernst Herrmann
Orest (Trojahn) 8-28 DesDir: Marc Albrecht; Dir Esc: Katie Mitchell
The Nightingale (Stravinsky) 12-22 GenDir: Xian Zhang; Dir Esc: Robert Lepage
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 8 Feb-1 MarDir: Marc Albrecht; Dir Esc: Dmitri Tcherniakov
Deidamia (Handel) 15 Mar-1 AbrDir: Ivor Bolton; Dir Esc: David Alden
Il turco in Italia (Rossini) 6-29 AbrDir: Carlo Rizzi; Dir Esc: David Hermann
Don Carlos (Verdi) 7-30 MaiDir: Yannick Nézet-Séguin; Dir Esc: Willy Decker
Waiting for Miss Monroe (Raaff) 9-16 JunDir: Steven Sloane; Dir Esc: Lotte de Beer
Parsifal (Wagner) 12 Jun-8 JulDir: Iván Fischer; Dir Esc: Pierre Audi
Der Schatzgräber (Schreker) 1-23 SetDir: Marc Albrecht; Dir Esc: Ivo van Hove
Written on Skin (Benjamin) 6-23 OctDir: George Benjamin / Franck Ollu; Dir Esc: Katie Mitchell
Ringetje (Wagner) 7 Oct
Das Rheingold (Wagner) 15-30 NovDir: Hartmut Haenchen; Dir Esc: Pierre Audi
Die Zauberflöte (Mozart) 5-30 DesDir: Marc Albrecht; Dir Esc: Simon McBurney
Einstein on the Beach (Glass) 5-12 GenDir: Michael Riesman; Dir Esc: Robert Wilson
Guillaume Tell (Rossini) 28 Gen-18 FebDir: Paolo Carignani; Dir Esc: Pierre Audi
L'Amour des trois oranges (Prokofiev) 1-21 MarDir: Tomáš Netopil; Dir Esc: Laurent Pelly
Die Walküre (Wagner) 20 Abr-12 MaiDir: Hartmut Haenchen; Dir Esc: Pierre Audi
La traviata (Verdi) 6-31 MaiDir: Giuliano Carella; Dir Esc: Willy Decker
Sunken Garden (van der Aa) 3-6 Jun
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 4-23 JunDir: Marc Albrecht; Dir Esc: David Alden
Death in Venice (Britten) 3-7 JulDir: Edward Gardner; Dir Esc: Deborah Warner
Enschede, Nationale Reisopera  / 
Siegfried (Wagner) 25 Set-11 OctDir: Ed Spanjaard; Dir Esc: Antony McDonald
Platée (Rameau) 12 NovDir: Jan Willem de Vriend; Dir Esc: Mirjam Koen, Gerrit Timmers
La traviata (Verdi) 21 GenDir: Robbert van Steijn; Dir Esc: Monique Wagemakers
Le nozze di Figaro (Mozart) 24 MarDir: Jan Willem de Vriend; Dir Esc: Gijs de Lange
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 12 MaiDir: Antonino Fogliani; Dir Esc: Wim Trompert
Heemstede, Opera Trionfo  / 
Skupoy (Pashkevich) 18-20 AgoDir: Peter Biloen; Dir Esc: Pepijn Cladder
La pietra del paragone (Rossini) 2 NovDir: Ivo Meinen; Dir Esc: Laurence Dale
Owen Wingrave (Britten) 11+ GenDir: Ed Spanjaard; Dir Esc: Floris Visser
Maastricht, Opera Zuid  / 
Katja Kabanowa (Janáček) 18-20 NovDir: Stefan Veselka; Dir Esc: Harry Kupfer
L'Ivrogne corrigé (Gluck) 27 GenDir: Frédérique Chauvet; Dir Esc: Alain Patiès
Die Zauberflöte (Mozart) 2-4 MarDir: Per-Otto Johansson; Dir Esc: Bruno Berger-Gorski
Madama Butterfly (Puccini) 19 MaiDir: Fabrice Bollon; Dir Esc: Frank Van Laecke
Rotterdam, Onafhankelijk Toneel/ Opera OT  / 
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 31 MaiDir: Yannick Nézet-Séguin