2011/12 > Estats Units d'Amèrica 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2011/12 > Estats Units d'Amèrica

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  

Albuquerque, Opera Southwest  / 

The Barber of Seville (Rossini) 9-16 Oct
Gianni Schicchi (Puccini) 24 Mar-1 Abr
Suor Angelica (Puccini) 24 Mar-1 Abr
Anchorage, Anchorage Opera  / 
The Grapes of Wrath (concert) (Gordon) 5 Nov
Macbeth (Verdi) 18-26 Feb
The Sound of Music (Rodgers) 30 Mar-7 Abr
Atlanta, Atlanta Opera  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 12-20 NovDir: Arthur Fagen; Dir Esc: Tomer Zvulun
The Golden Ticket (Ash) 3-11 MarDir: Peter Ash; Dir Esc: James Robinson
Don Giovanni (Mozart) 28 Abr-6 MaiDir: Arthur Fagen; Dir Esc: Richard Kagey
Austin, Austin Lyric Opera  / 
The Magic Flute (Mozart) 5-13 Nov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 28 Gen-5 Feb
Turandot (Puccini) 14-22 Abr
Baltimore, Opera Vivente  / 
The Marriage of Figaro (Mozart) 11-19 NovDir: Jed Gaylin; Dir Esc: John Bowen
Ariodante (Handel) 2-10 MarDir: Joseph Gascho; Dir Esc: John Bowen
The Bartered Bride (Smetana) 11-19 MaiDir: JoAnn Kulesza; Dir Esc: John Bowen
Binghamton, Tri-cities Opera  / 
Madame Butterfly (Puccini) 21-23 Oct
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 10-12 FebDir Esc: Laura Alley
The Magic Flute (Mozart) 27-29 Abr
Birmingham AL, Opera Birmingham  / 
Carmen (Bizet) 16-18 Mar
Boston, Boston Lyric Opera  / 
Macbeth (Verdi) 4-13 NovDir: David Angus; Dir Esc: David Schweizer
The Lighthouse (Maxwell Davies) 8-12 FebDir: David Angus; Dir Esc: Tim Albery
The Barber of Seville (Rossini) 9-18 MarDir: Jari Hämäläinen; Dir Esc: Christopher Mattiliano(original), Doug Varone(revival)
The Inspector (Musto) 20-29 AbrDir: David Angus; Dir Esc: Leon Major
Boston, Opera Boston  / 
Cardillac (Hindemith) 25 Feb-1 MarDir: Gil Rose
Maria Padilla (Donizetti) 6-10 MaiDir: Gil Rose; Dir Esc: Julia Pevzner
Béatrice et Bénédict (Berlioz) 21-25 OctDir: Gil Rose; Dir Esc: David Kneuss
Bremerton, Kitsap Opera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 23-25 Set
Charlotte, Opera Carolina  / 
Il trovatore (Verdi) 15-23 OctDir: James Meena; Dir Esc: Jay Lesenger
Madama Butterfly (Puccini) 21-29 GenDir: James Meena; Dir Esc: Leslie Swackhamer
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 17-25 MarDir: James Meena; Dir Esc: Brian Deedrick
Chicago, Lyric Opera of Chicago  / 
The Tales of Hoffmann (Offenbach) 1-29 OctDir: Emmanuel Villaume; Dir Esc: Nicolas Joël(original), Stéphane Roche(revival)
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 10 Oct-5 NovDir: Massimo Zanetti
Boris Godunov (Musorgsky) 7-29 NovDir: Andrew Davis; Dir Esc: Stein Winge(original), Julia Pevzner(revival)
Ariadne auf Naxos (Strauss) 19 Nov-11 DesDir: Andrew Davis
The Magic Flute (Mozart) 6 Des-22 GenDir: Andrew Davis; Dir Esc: August Everding(original), Matthew Lata(revival)
Aida (Verdi) 21 Gen-25 MarDir: Renato Palumbo; Dir Esc: Nicolas Joël(original), Matthew Lata(revival)
Show Boat (Kern) 12 Feb-17 MarDir: John DeMain
Rinaldo (Handel) 29 Feb-24 MarDir: Harry Bicket; Dir Esc: Francisco Negrín
Elektra (Strauss) 6-30 OctDir: Andrew Davis; Dir Esc: David McVicar
Simon Boccanegra (Verdi) 15 Oct-9 NovDir: Andrew Davis; Dir Esc: Elijah Moshinsky
Werther (Massenet) 11-26 NovDir: Andrew Davis; Dir Esc: Francisco Negrin
Don Pasquale (Donizetti) 25 Nov-15 DesDir: Stephen Lord; Dir Esc: Thomas Allen
Hansel and Gretel (Humperdinck) 7 Des-19 GenDir: Ward Stare; Dir Esc: Richard Jones(original), Eric Einhorn(revival)
La bohème (Puccini) 21 Gen-28 MarDir: Emmanuel Villaume
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 8 Feb-3 MarDir: Andrew Davis; Dir Esc: David McVicar(original), Marie Lambert(revival)
Rigoletto (Verdi) 25 Feb-30 MarDir: Evan Rogister
A Streetcar named Desire (Previn) 26 Mar-6 AbrDir: Evan Rogister; Dir Esc: Brad Dalton
Dallas, The Dallas Opera  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 Oct-6 NovDir: Graeme Jenkins; Dir Esc: Garnett Bruce
Tristan und Isolde (Wagner) 16-25 FebDir: Graeme Jenkins; Dir Esc: Christian Räth
The Lighthouse (Maxwell Davies) 16-18 MarDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Kevin Moriarty
La traviata (Verdi) 13-29 AbrDir: Marco Guidarini; Dir Esc: Bliss Hebert
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Abr-6 MaiDir: Graeme Jenkins; Dir Esc: Matthew Lata
Aida (Verdi) 26 Oct-11 NovDir: Graeme Jenkins; Dir Esc: John Copley
Turandot (Puccini) 5-21 AbrDir: Marco Zambelli
The Aspern Papers (Argento) 12-28 AbrDir: Graeme Jenkins; Dir Esc: Tim Albery
Denver, Opera Colorado  / 
The Marriage of Figaro (Mozart) 11-19 FebDir: John Baril; Dir Esc: David Gately
Florencia en el Amazonas (Catán) 24 Mar-1 AbrDir: Ramón Tebar; Dir Esc: Jose Maria Condemi
Il trovatore (Verdi) 28 Abr-6 MaiDir: Alexander Polianichko; Dir Esc: Tara Faircloth
Detroit, Michigan Opera Theatre  / 
The Medium (Menotti) 15-23 OctDir: Suzanne Acton; Dir Esc: Robert Swedberg
Carmina Burana (Orff) 15-23 OctDir: Suzanne Acton; Dir Esc: Robert Swedberg
The Marriage of Figaro (Mozart) 12-20 NovDir: Kazem Abdullah; Dir Esc: Mario Corradi
The Pearl Fishers (Bizet) 14-22 AbrDir: Mark Flint; Dir Esc: Andrew Sinclair
Pagliacci (Leoncavallo) 12-20 MaiDir: Steven Mercurio; Dir Esc: Bernard Uzan
Eugene, Eugene Opera  / 
Carmen (Bizet) 28-31 Des
Nixon in China (Adams) 16-18 Mar
Fargo, Fargo-Moorhead Opera  / 
Cinderella (Rossini) 28-30 Oct
Amahl and the Night Visitors (Menotti) 10-11 Des
Fidelio (Beethoven) 13-15 Abr
Fort Lee, New Jersey Association of Verismo Opera  / 
Tosca (Puccini) 23 OctDir: Anthony Morss; Dir Esc: Evelyn la Quaif
Gold Coast, Gold Coast Opera  / 
La bohème (Puccini) 23 Gen
La traviata (Verdi) 20 Feb
Rigoletto (Verdi) 5 Mar
Grand Rapids, Opera Grand Rapids  / 
Il trovatore (Verdi) 28-29 Oct
The Magic Flute (Mozart) 3-4 Feb
La bohème (Puccini) 4-5 Mai
Honolulu, Hawaii Opera Theatre  / 
Aida (Verdi) 27-31 GenDir: Ivan Törzs; Dir Esc: Henry G Akina
Don Pasquale (Donizetti) 10-14 FebDir: Ivan Törzs; Dir Esc: Brian Deedrick
The Pearl Fishers (Bizet) 24-28 FebDir: Julian Wachner; Dir Esc: Karen Tiller
Houston, Opera in the Heights  / 
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 22 Set-2 Oct
Così fan tutte (Mozart) 10-20 Nov
Anna Bolena (Donizetti) 26 Gen-5 Feb
Il trovatore (Verdi) 15-25 Mar
Otello (Rossini) 27 Set-7 Oct
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 8-18 Nov
Macbeth (Verdi) 1-10 Feb
Falstaff (Verdi) 25 Abr-5 Mai
Houston, Houston Grand Opera  / 
The Barber of Seville (Rossini) 21 Oct-12 NovDir: Leonardo Vordoni; Dir Esc: Joan Font
Fidelio (Beethoven) 28 Oct-13 NovDir: Michael Hofstetter; Dir Esc: Jürgen Flimm
La traviata (Verdi) 27 Gen-12 FebDir: Patrick Summers; Dir Esc: Daniel Slater
The Rape of Lucretia (Britten) 3-11 FebDir: Rory Macdonald; Dir Esc: Arin Arbus
Don Carlos (Verdi) 13-28 AbrDir: Patrick Summers; Dir Esc: John Caird
Mary Stuart (Donizetti) 21 Abr-4 MaiDir: Patrick Summers; Dir Esc: Kevin Newbury
La bohème (Puccini) 19 Oct-10 NovDir: Evan Rogister; Dir Esc: John Caird
The Italian Girl in Algiers (Rossini) 26 Oct-11 NovDir: Carlo Rizzi; Dir Esc: Joan Font
Show Boat (Kern) 18 Gen-9 FebDir: Patrick Summers; Dir Esc: Francesca Zambello
Don Giovanni (Mozart) 25 Gen-10 FebDir: Trevor Pinnock; Dir Esc: Harry Silverstein
Tristan and Isolde (Wagner) 18 Abr-5 MaiDir: Patrick Summers; Dir Esc: Christof Loy
Il trovatore (Verdi) 26 Abr-11 MaiDir: Patrick Summers; Dir Esc: Stephen Lawless
Indianapolis, Indianapolis Opera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 23-25 Set
Faust (Gounod) 4-6 Mai
Kansas City, Lyric Opera of Kansas City  / 
Turandot (Puccini) 1-9 OctDir: Ward Holmquist
Così fan tutte (Mozart) 5-13 NovDir: Ward Holmquist; Dir Esc: Kristine McIntyre
Nixon in China (Adams) 10-18 MarDir: Ward Holmquist; Dir Esc: Michael Cavanagh
The Barber of Seville (Rossini) 21-29 Abr
Knoxville, Knoxville Opera  / 
La traviata (Verdi) 28-30 OctDir Esc: Keturah Stickann
Roméo et Juliette (Gounod) 10-12 FebDir Esc: Candace Evans
Otello (Verdi) 27-29 Abr
Long Beach, Long Beach Opera  / 
María de Buenos Aires (Piazzolla) 29 Gen-4 FebDir: Andreas Mitisek; Dir Esc: Andreas Mitisek
The Tears of the Knife (Martinů) 11-17 MarDir: Andreas Mitisek; Dir Esc: Ken Roht
The Breasts of Tiresias (Poulenc) 11-17 MarDir: Andreas Mitisek; Dir Esc: Ken Roht
Ainadamar (Golijov) 19-26 Mai
The Man who Mistook his Wife for a Hat (Nyman) 16-24 Jun
Los Angeles, LA Opera  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 17 Set-9 OctDir: James Conlon; Dir Esc: Steven Pimlott
Così fan tutte (Mozart) 18 Set-8 OctDir: James Conlon; Dir Esc: Nicholas Hytner(original), Ashley Dean(revival)
Roméo et Juliette (Gounod) 6-26 NovDir: Plácido Domingo
Simon Boccanegra (Verdi) 11 Feb-4 MarDir: James Conlon; Dir Esc: Elijah Moshinsky(original)
Albert Herring (Britten) 25 Feb-17 MarDir: James Conlon; Dir Esc: Paul Curran
La bohème (Puccini) 12 Mai-2 JunDir: Patrick Summers; Dir Esc: Herbert Ross(original), Gregory A Fortner(revival)
The Two Foscari (Verdi) 15 Set-9 OctDir: James Conlon; Dir Esc: Thaddeus Strassberger
Don Giovanni (Mozart) 22 Set-14 OctDir: James Conlon / Plácido Domingo; Dir Esc: Gregory A Fortner
Madama Butterfly (Puccini) 17 Nov-9 DesDir: Grant Gershon; Dir Esc: Ron Daniels
The Flying Dutchman (Wagner) 9-30 MarDir: James Conlon; Dir Esc: Nikolaus Lehnhoff
Cinderella (Rossini) 23 Mar-13 AbrDir: James Conlon; Dir Esc: Joan Font
Tosca (Puccini) 18 Mai-8 JunDir: Plácido Domingo; Dir Esc: John Caird
Los Angeles, LA Phil  / 
Orango (Shostakovich) 2-4 DesDir: Esa-Pekka Salonen; Dir Esc: Peter Sellars
Anaïs Nin (Andriessen) 28 FebDir: Reinbert de Leeuw
Missa Solemnis (Beethoven) 13-15 AbrDir: Herbert Blomstedt
Die schöne Müllerin (Schubert) 16 Abr
Winterreise (Schubert) 18 Abr
Don Giovanni (Mozart) 18-26 MaiDir: Gustavo Dudamel; Dir Esc: Paul Curran
The Gospel According to the Other Mary (Adams) 31 Mai-3 JunDir: Gustavo Dudamel
Louisville, Kentucky Opera  / 
Carmen (Bizet) 23-30 SetDir: Joe Mechavich
The Marriage of Figaro (Mozart) 18-20 NovDir: Joseph Mechavich
The Merry Widow (Lehár) 17-19 Feb
Madison, Madison Opera  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 4-6 NovDir: John DeMain; Dir Esc: Candace Evans
Galileo Galilei (Glass) 26-29 GenDir: Kelly Kuo; Dir Esc: A Scott Parry
Cinderella (Rossini) 27-29 AbrDir: John DeMain; Dir Esc: Garnett Bruce
Memphis, Opera Memphis  / 
Tosca (Puccini) 29 Oct-1 NovDir: Willie Waters; Dir Esc: Matthew Lata
Die Fledermaus (Strauss,J) 21-24 GenDir: Steven Osgood; Dir Esc: Ned Canty
Don Pasquale (Donizetti) 31 Mar-3 AbrDir: Ari Pelto; Dir Esc: Garnett Bruce
Miami, Florida Grand Opera  / 
Luisa Fernanda (Torroba) 12-26 NovDir: Pablo Mielgo; Dir Esc: Emilio Sagi
La rondine (Puccini) 21 Gen-4 FebDir: Ramon Tebar; Dir Esc: Nicola Bowie
Rigoletto (Verdi) 28 Gen-11 FebDir: Andrew Bisantz; Dir Esc: Jeff Buchman
Roméo et Juliette (Gounod) 21 Abr-5 MaiDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: David Lefkowich
Milwaukee, Florentine Opera  / 
Turandot (Puccini) 4-6 NovDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: Eric Einhorn
Susannah (Floyd) 16-18 MarDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: William Florescu
Idomeneo re di Creta (Mozart) 18-20 MaiDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: John La Bouchardiere
Milwaukee, Skylight Opera Theatre  / 
The Rivals (Mechem) 16 Set-2 OctDir: Richard Carsey; Dir Esc: Dorothy Danner
Minneapolis, Minnesota Opera  / 
Così fan tutte (Mozart) 24 Set-2 OctDir: Christopher Franklin; Dir Esc: Peter Rothstein
Silent Night (Puts) 12-20 NovDir: Michael Christie; Dir Esc: Eric Simonson
Werther (Massenet) 28 Gen-5 Feb
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 3-11 MarDir: Leonardo Vordoni; Dir Esc: James Robinson
Madame Butterfly (Puccini) 14-22 AbrDir: Michael Christie; Dir Esc: Colin Graham
Nashville, Nashville Opera  / 
La traviata (Verdi) 13-15 OctDir: Christopher Larkin; Dir Esc: John Hoomes
Pagliacci (Leoncavallo) 2-4 DesDir: William Boggs; Dir Esc: John Hoomes
The Girl of the Golden West (Puccini) 12-14 AbrDir: Dean Williamson; Dir Esc: John Hoomes
New Orleans, New Orleans Opera  / 
Turandot (Puccini) 15 OctDir: Robert Lyall; Dir Esc: Robert Lyall
Un ballo in maschera (Verdi) 18-20 NovDir: Robert Lyall; Dir Esc: Matthew Lata
Salome (Strauss) 2-4 MarDir: Robert Lyall; Dir Esc: Katrin Hilbe
Carmina Burana (Orff) 27-29 AbrDir: Robert Lyall; Dir Esc: Robert Lyall
Pagliacci (Leoncavallo) 27-29 AbrDir: Robert Lyall; Dir Esc: Robert Lyall
New York, Center for Contemporary Opera  / 
The Secret Agent (Dellaira) 17 OctDir: Sara Jobin; Dir Esc: Sam Helfrich
New York, Chelsea Opera  / 
The Medium (Menotti) 10-12 Nov
New York, Dicapo Opera Theatre  / 
Tosca (Puccini) 6-16 OctDir: Pacien Mazzagatti; Dir Esc: Michael Capasso
Iolanta (Tchaikovsky) 8-18 DesDir: Pacien Mazzagatti; Dir Esc: Michael Capasso
The Consul (Menotti) 26 Gen-5 FebDir: Pacien Mazzagatti; Dir Esc: Michael Capasso
The Most Happy Fella (Loesser) 8-11 MarDir: Pacien Mazzagatti; Dir Esc: Michael Capasso
La traviata (Verdi) 12-22 AbrDir: Pacien Mazzagatti; Dir Esc: Michael Capasso
New York, Gotham Chamber Opera  / 
Dark Sisters (Muhly) 9-19 NovDir: Neal Goren; Dir Esc: Rebecca Taichman
Il sogno di Scipione (Mozart) 11-21 AbrDir: Neal Goren; Dir Esc: Christopher Alden
New York, The Juilliard School  / 
Kommilitonen! (Maxwell Davies) 16-20 NovDir: Anne Manson; Dir Esc: David Pountney
La cambiale di matrimonio (Rossini) 3-9 FebDir: Vlad Iftinca; Dir Esc: David Paul
La scala di seta (Rossini) 3-9 FebDir: Vlad Iftinca; Dir Esc: David Paul
Armide (Gluck) 11 FebDir: Jane Glover; Dir Esc: Fabrizio Melano
Don Giovanni (Mozart) 25-29 AbrDir: Gary Thor Wedow; Dir Esc: Stephen Wadsworth
New York, The Metropolitan Opera  / 
Anna Bolena (Donizetti) 26 Set-4 FebDir: Marco Armiliato; Dir Esc: David McVicar
Nabucco (Verdi) 27 Set-17 NovDir: Paolo Carignani; Dir Esc: Elijah Moshinsky
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1 Oct-18 FebDir: Maurizio Benini; Dir Esc: Bartlett Sher
Don Giovanni (Mozart) 13 Oct-17 MarDir: James Levine / Andrew Davis; Dir Esc: Michael Grandage
Siegfried (Wagner) 27 Oct-9 MaiDir: James Levine; Dir Esc: Robert Lepage
Satyagraha (Glass) 4 Nov-1 DesDir: Dante Anzolini; Dir Esc: Phelim McDermott
Rodelinda (Handel) 14 Nov-10 DesDir: Harry Bicket; Dir Esc: Stephen Wadsworth
La bohème (Puccini) 18 Nov-8 DesDir: Louis Langrée; Dir Esc: Franco Zeffirelli
Faust (Gounod) 29 Nov-19 GenDir: Yannick Nézet-Séguin / Alain Altinoglu; Dir Esc: Des McAnuff
Madama Butterfly (Puccini) 5 Des-8 MarDir: Plácido Domingo / Yves Abel/ Marco Armiliato; Dir Esc: Anthony Minghella
La fille du régiment (Donizetti) 12 Des-6 GenDir: Yves Abel; Dir Esc: Laurent Pelly
Hansel and Gretel (Humperdinck) 16 Des-7 GenDir: Robin Ticciati; Dir Esc: Richard Jones
The Enchanted Island (Various) 31 Des-30 GenDir: William Christie; Dir Esc: Phelim McDermott
Tosca (Puccini) 10-28 GenDir: Mikko Franck; Dir Esc: Luc Bondy(original), Tomer Zvulun(revival)
Götterdämmerung (Wagner) 27 Gen-12 MaiDir: James Levine; Dir Esc: Robert Lepage
Ernani (Verdi) 2-25 FebDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Pier Luigi Samaritani(original), Peter McClintock(revival)
Aida (Verdi) 9 Feb-3 MarDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Sonja Frisell
Khovanshchina (Musorgsky) 27 Feb-17 MarDir: Kirill Petrenko; Dir Esc: August Everding
L'elisir d'amore (Donizetti) 5-31 MarDir: Donato Renzetti; Dir Esc: John Copley
Macbeth (Verdi) 15 Mar-9 AbrDir: Gianandrea Noseda; Dir Esc: Adrian Noble
Manon (Massenet) 26 Mar-23 AbrDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Laurent Pelly
Das Rheingold (Wagner) 4 Abr-5 MaiDir: James Levine; Dir Esc: Robert Lepage
La traviata (Verdi) 6 Abr-2 MaiDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Willy Decker
Die Walküre (Wagner) 13 Abr-7 MaiDir: James Levine; Dir Esc: Robert Lepage
The Makropulos Case (Janáček) 27 Abr-11 MaiDir: Jiří Bělohlávek; Dir Esc: Elijah Moshinsky
Billy Budd (Britten) 4-12 MaiDir: David Robertson; Dir Esc: John Dexter
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 Set-9 FebDir: Maurizio Benini; Dir Esc: Bartlett Sher
Turandot (Puccini) 26 Set-10 GenDir: Dan Ettinger; Dir Esc: Franco Zeffirelli
Carmen (Bizet) 28 Set-1 MarDir: Michele Mariotti; Dir Esc: Richard Eyre
Il trovatore (Verdi) 29 Set-24 GenDir: Daniele Callegari; Dir Esc: David McVicar
Otello (Verdi) 9 Oct-30 MarDir: Semyon Bychkov / Plácido Domingo; Dir Esc: Elijah Moshinsky
The Tempest (Adès) 23 Oct-17 NovDir: Thomas Adès; Dir Esc: Robert Lepage
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Oct-17 NovDir: David Robertson; Dir Esc: Jonathan Miller
Un ballo in maschera (Verdi) 8 Nov-14 DesDir: Fabio Luisi; Dir Esc: David Alder
La clemenza di Tito (Mozart) 16 Nov-10 DesDir: Harry Bicket; Dir Esc: Jean-Pierre Ponnelle
Aida (Verdi) 23 Nov-28 DesDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Sonja Frisell
Don Giovanni (Mozart) 28 Nov-20 DesDir: Edward Gardner; Dir Esc: Michael Grandage
Les troyens (Berlioz) 13 Des-5 GenDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Francesca Zambello
The Barber of Seville (Rossini) 18 Des-5 GenDir: Yves Abel
Maria Stuarda (Donizetti) 31 Des-26 GenDir: Maurizio Benini; Dir Esc: David McVicar
La rondine (Puccini) 11-26 GenDir: Ion Marin; Dir Esc: Nicolas Joël
Le comte Ory (Rossini) 17 Gen-5 FebDir: Maurizio Benini; Dir Esc: Bartlett Sher
Rigoletto (Verdi) 28 Gen-1 MaiDir: Michele Mariotti / Marco Armiliato; Dir Esc: Michael Mayer
Parsifal (Wagner) 15 Feb-8 MarDir: Daniele Gatti / Asher Fisch; Dir Esc: François Girard
Don Carlos (Verdi) 22 Feb-16 MarDir: Lorin Maazel; Dir Esc: Nicholas Hytner
Francesca da Rimini (Zandonai) 4-22 MarDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Piero Faggioni
La traviata (Verdi) 14 Mar-6 AbrDir: Yannick Nézet-Séguin; Dir Esc: Willy Decker
Faust (Gounod) 21 Mar-5 AbrDir: Alain Altinoglu; Dir Esc: Des McAnuff
Giulio Cesare in Egitto (Handel) 4 Abr-10 MaiDir: Harry Bicket; Dir Esc: David McVicar
Das Rheingold (Wagner) 6 Abr-4 MaiDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Robert Lepage, Neilson Vignola
Die Walküre (Wagner) 13 Abr-6 MaiDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Robert Lepage, Neilson Vignola
Siegfried (Wagner) 20 Abr-8 MaiDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Robert Lepage, Neilson Vignola
Götterdämmerung (Wagner) 23 Abr-11 MaiDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Robert Lepage, Neilson Vignola
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 4-11 MaiDir: Louis Langrée; Dir Esc: John Dexter
New York, Manhattan School of Music  / 
Die Verschworenen (Schubert) 29 Mar-1 AbrDir: Jorge Parodi; Dir Esc: Dona D Vaughn
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 7-8 AbrDir: Thomas Muraco
New York, New York City Opera  / 
La traviata (Verdi) 12-18 FebDir: Steven White; Dir Esc: Jonathan Miller
Prima Donna (Wainwright) 19-25 FebDir Esc: Tim Albery
Così fan tutte (Mozart) 18-24 MarDir: Christian Curnyn; Dir Esc: Christopher Alden
Orpheus (Telemann) 12-20 MaiDir: Gary Thor Wedow; Dir Esc: Rebecca Taichman
New York, Opera Orchestra of New York  / 
Adriana Lecouvreur (concert) (Cilea) 8 NovDir: Alberto Veronesi
Rienzi, der letzte der Tribunen (concert) (Wagner) 29 GenDir: Eve Queler
New York, Taconic Opera  / 
Nabucco (Verdi) 21-23 Oct
Don Pasquale (Donizetti) 23-25 Mar
La petite messe solennelle (Rossini) 2-3 Jun
Norfolk, Virginia Opera  / 
Aida (Verdi) 1-9 OctDir: John DeMain; Dir Esc: Lillian Groag
Hansel and Gretel (Humperdinck) 12-20 NovDir: Gerald Steichen; Dir Esc: Kevin Newbury
Orphée (Glass) 28 Gen-5 FebDir: Steven Jarvi
The Mikado (Sullivan) 10-18 MarDir: Steven White; Dir Esc: Dorothy Danner
Omaha, Opera Omaha  / 
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 11-13 NovDir: J Gawf; Dir Esc: Henry MacCarthy
The Marriage Contract (Rossini) 17-19 FebDir: J Gawf; Dir Esc: Garnett Bruce
The Mikado (Sullivan) 13-15 AbrDir: Stewart Robertson; Dir Esc: Dorothy Danner
Pensacola, Pensacola Opera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 20-22 Gen
Rigoletto (Verdi) 9-11 Mar
Philadelphia, Academy of Vocal Arts Opera Theatre  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 22 DesDir: Christofer Macatsoris; Dir Esc: David Gately
Oberto (concert) (Verdi) 26-31 GenDir: Christofer Macatsoris
Pelléas et Mélisande (Debussy) 25 Feb-3 Mar
L'elisir d'amore (Donizetti) 28 Abr-13 MaiDir: Christofer Macatsoris; Dir Esc: Nic Muni
Philadelphia, Curtis Institute of Music  / 
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 3-6 MaiDir: David Hayes; Dir Esc: Emma Griffin
Philadelphia, Opera Company of Philadelphia  / 
Carmen (Bizet) 30 Set-14 OctDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: David Gately
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 17-26 FebDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: Robert B. Driver
Elegy for Young Lovers (Henze) 14-18 MarDir: George Manahan; Dir Esc: Chas Rader-Shieber
Manon Lescaut (Puccini) 20-29 AbrDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: Michael Cavanagh
Dark Sisters (Muhly) 8-13 JunDir: Neal Goren; Dir Esc: Rebecca Taichman
La bohème (Puccini) 28 Set-7 OctDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: Davide Livermore
Silent Night (Puts) 8-17 FebDir: Michael Christie; Dir Esc: Eric Simonson
Owen Wingrave (Britten) 13-17 Mar
The Magic Flute (Mozart) 19-28 AbrDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: Robert B Driver
Powder her face (Adès) 7-12 Jun
Phoenix, Arizona Opera  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 7-9 Oct
Cavalleria rusticana (Mascagni) 7-9 Oct
Faust (Gounod) 11-12 NovDir: Joel Revzen; Dir Esc: Bernard Uzan
Madama Butterfly (Puccini) 27-29 Gen
Aida (Verdi) 9-11 Mar
Orfeo ed Euridice (Gluck) 13-15 Abr
Pittsburgh, Pittsburgh Opera  / 
La traviata (Verdi) 15-23 OctDir: Antony Walker
The Pearl Fishers (Bizet) 12-20 NovDir: Antony Walker; Dir Esc: Andrew Sinclair
Hansel and Gretel (Humperdinck) 28 Gen-5 FebDir: Glenn Lewis
Tosca (Puccini) 24 Mar-1 AbrDir: Antony Walker; Dir Esc: Kristine McIntyre
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 28 Abr-6 MaiDir: Antony Walker; Dir Esc: James Robinson
Portland OR, Portland Opera  / 
The Marriage of Figaro (Mozart) 4-12 NovDir: Ari Pelto; Dir Esc: Stephen Lawless
Madame Butterfly (Puccini) 3-11 FebDir: George Manahan; Dir Esc: Christian Smith
Galileo Galilei (Glass) 30 Mar-7 AbrDir: Anne Manson; Dir Esc: Kevin Newbury
Candide (Bernstein) 11-19 MaiDir: Carl Stewart Kellogg; Dir Esc: Christopher Mattaliano
Don Giovanni (Mozart) 2-10 NovDir: George Manahan; Dir Esc: Christopher Alden
Tosca (Puccini) 1-9 FebDir: Joseph Colaneri; Dir Esc: David Kneuss
Rinaldo (Handel) 15-23 MarDir: Gary Wedow; Dir Esc: Chas Rader-Schieber
Falstaff (Verdi) 10-18 MaiDir: George Manahan; Dir Esc: Christopher Mattaliano
Raleigh, North Carolina Opera  / 
Carmen (Bizet) 14-16 OctDir: Timothy Myers; Dir Esc: Candace Evans
Les Enfants Terribles (Glass) 19-22 GenDir: Wilson Southerland; Dir Esc: Robert Weiss
Il trovatore (Verdi) 27 AbrDir: Timothy Myers; Dir Esc: David Paul
Roanoke, Opera Roanoke  / 
Il trovatore (Verdi) 14-16 Oct
Sacramento, Sacramento Opera  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 19-20 NovDir: Michael Morgan; Dir Esc: David Bartholomew
Rigoletto (Verdi) 24-26 FebDir: Timm Rolek; Dir Esc: Chuck Hudson
Salt Lake City, Utah Opera  / 
Fidelio (Beethoven) 8-16 Oct
Rigoletto (Verdi) 21-29 Gen
The Elixir of Love (Donizetti) 10-18 Mar
Of Mice and Men (Floyd) 5-13 Mai
San Antonio, San Antonio Opera  / 
Romeo and Juliet (Gounod) 30 Set-2 OctDir: Enrique Patron de Rueda
Don Giovanni (Mozart) 17-19 Feb
The Barber of Seville (Rossini) 29 Jun-1 Jul
San Diego, San Diego Lyric Opera  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 10-19 Feb
The Mikado (Sullivan) 30 Mar-15 Abr
San Diego, San Diego Opera  / 
Salome (Strauss) 28 Gen-5 FebDir: Steuart Bedford; Dir Esc: Sean Curran
Moby Dick (Heggie) 18-26 FebDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: Leonard Foglia
Don Pasquale (Donizetti) 10-18 MarDir: Marco Guidarini; Dir Esc: David Gatley
The Barber of Seville (Rossini) 21-29 AbrDir: Antonello Allemandi; Dir Esc: John Copley
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 26 Gen-3 FebDir: Yves Abel; Dir Esc: Emilio Sagi
Samson and Delilah (Saint-Saëns) 16-24 FebDir: Karen Keltner; Dir Esc: John Copley
Cruzar la Cara de la Luna (Martinez) 16 MarDir Esc: Leonard Foglia
Murder in the Cathedral (Pizzetti) 30 Mar-7 AbrDir: Donato Renzetti; Dir Esc: Ian Campbell
Aida (Verdi) 20-28 AbrDir: Daniele Callegari; Dir Esc: Andrew Sinclair
San Francisco, Pocket Opera  / 
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 4-11 MarDir Esc: Nicolas Aliaga
Count Ory (Rossini) 15-22 AbrDir Esc: Philip Lowery
Teseo (concert) (Handel) 3 Jun
Norma (Bellini) 24 Jun-1 JulDir Esc: Andrew Morgan
The Tales of Hoffmann (Offenbach) 22-29 Jul
San Francisco, San Francisco Opera  / 
Turandot (Puccini) 9 Set-25 NovDir: Nicola Luisotti / Giuseppe Finzi
Heart of a Soldier (Theofanidis) 10-30 SetDir: Patrick Summers; Dir Esc: Francesca Zambello
Lucrezia Borgia (Donizetti) 23 Set-11 OctDir: Riccardo Frizza
Don Giovanni (Mozart) 15 Oct-10 NovDir: Nicola Luisotti
Xerxes (Handel) 30 Oct-19 NovDir: Patrick Summers; Dir Esc: Nicholas Hytner(original), Michael Walling(revival)
Carmen (Bizet) 6 Nov-4 DesDir: Nicola Luisotti / Giuseppe Finzi
Carmen for Families (Bizet) 27 Nov-4 DesDir: Giuseppe Finzi
Nixon in China (Adams) 8 Jun-3 JulDir: Lawrence Renes; Dir Esc: Michael Cavanagh
Attila (Verdi) 12 Jun-1 JulDir: Nicola Luisotti; Dir Esc: Gabriele Lavia
The Magic Flute (Mozart) 13 Jun-8 JulDir: Rory Macdonald; Dir Esc: Harry Silverstein
Rigoletto (Verdi) 7-30 SetDir: Nicola Luisotti / Giuseppe Finzi; Dir Esc: Harry Silverstein
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 29 Set-19 OctDir: Riccardo Frizza; Dir Esc: Vincent Boussard
Moby-Dick (Heggie) 10 Oct-2 NovDir: Patrick Summers; Dir Esc: Leonard Foglia
Lohengrin (Wagner) 20 Oct-9 NovDir: Nicola Luisotti; Dir Esc: Daniel Slater
Tosca (Puccini) 15 Nov-2 DesDir: Nicola Luisotti / Giuseppe Finzi; Dir Esc: Jose Maria Condemi
The Secret Garden (Gasser) 1-10 MarDir Esc: Jose Maria Condemi
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 5 Jun-6 JulDir: Patrick Fournillier; Dir Esc: Laurent Pelly
Così fan tutte (Mozart) 9 Jun-1 JulDir: Nicola Luisotti; Dir Esc: Jose Maria Condemi
The Gospel of Mary Magdalene (Adamo) 19 Jun-7 JulDir: Michael Christie; Dir Esc: Kevin Newbury
San Jose, Opera San Jose  / 
Idomeneo re di Creta (Mozart) 10-25 SetDir: George Cleve
Pagliacci (Leoncavallo) 12-27 NovDir: Bryan Nies
La voix humaine (Poulenc) 12-27 NovDir: Bryan Nies
La traviata (Verdi) 11-26 FebDir: Bryan Nies
Faust (Gounod) 21 Abr-6 MaiDir: David Rohrbaugh
Seattle, Seattle Opera  / 
Carmen (Bizet) 15-29 OctDir: Pier Giorgio Morandi; Dir Esc: Bernard Uzan
Attila (Verdi) 14-28 GenDir: Carlo Montanaro; Dir Esc: Bernard Uzan
Orpheus and Eurydice (Gluck) 25 Feb-10 MarDir: Gary Thor Wedow; Dir Esc: José Maria Condemi
Madama Butterfly (Puccini) 5-19 MaiDir: Julian Kovatchev; Dir Esc: Peter Kazaras
Turandot (Puccini) 4-18 AgoDir: Asher Fisch
Fidelio (Beethoven) 13-27 OctDir: Asher Fisch
La cenerentola (Rossini) 12-26 GenDir: Giacomo Sagripanti
La bohème (Puccini) 23 Feb-9 MarDir: Carlo Montanaro
La voix humaine (Poulenc) 4-18 MaiDir: Patrick Fournillier
Suor Angelica (Puccini) 4-18 MaiDir: Patrick Fournillier
Syracuse, Syracuse Opera  / 
La traviata (Verdi) 21-23 Oct
Carmina Burana (Orff) 10-12 Feb
Madama Butterfly (Puccini) 20-22 Abr
Tucson, Arizona Opera  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 1-2 Oct
Cavalleria rusticana (Mascagni) 1-2 Oct
Faust (Gounod) 19-20 NovDir: Joel Revzen; Dir Esc: Bernard Uzan
Madama Butterfly (Puccini) 4-5 Feb
Aida (Verdi) 3-4 Mar
Orfeo ed Euridice (Gluck) 21-22 Abr
Tulsa, Tulsa Opera  / 
The Barber of Seville (Rossini) 8-16 OctDir: Kostis Protopapas; Dir Esc: Tara Faircloth
Dead Man Walking (Heggie) 25 Feb-4 MarDir: Jerome Shannon; Dir Esc: Johnathon Pape
Madama Butterfly (Puccini) 21-29 AbrDir: Kostis Protopapas; Dir Esc: David Roth
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 13-21 OctDir Esc: Tara Faircloth
The Most Happy Fella (Loesser) 23 Feb-3 MarDir Esc: Dorothy Danner
Aida (Verdi) 20-28 Abr
Washington, Washington National Opera  / 
Tosca (Puccini) 10-24 SetDir: Plácido Domingo / Israel Gursky; Dir Esc: Giulio Chazalettes(original),David Kneuss(revival)
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 10-19 NovDir: Philippe Auguin; Dir Esc: David Alden
Così fan tutte (Mozart) 25 Feb-15 MarDir: Philippe Auguin; Dir Esc: Jonathan Miller
Nabucco (Verdi) 28 Abr-21 MaiDir: Philippe Auguin; Dir Esc: Thaddeus Strassberger, Mark McCullough
Werther (Massenet) 12-27 MaiDir: Emmanuel Villaume; Dir Esc: Chris Alexander
Anna Bolena (Donizetti) 15 Set-6 OctDir: Antonello Allemandi; Dir Esc: Stephen Lawless
Don Giovanni (Mozart) 20 Set-13 OctDir: Philippe Auguin; Dir Esc: John Pascoe
Hansel and Gretel (Humperdinck) 21-23 DesDir Esc: David Gately
Manon Lescaut (Puccini) 2-23 MarDir: Philippe Auguin; Dir Esc: John Pascoe
Norma (Bellini) 9-24 MarDir: Daniele Rustioni; Dir Esc: Anne Bogart
Show Boat (Kern) 4-26 MaiDir: John DeMain; Dir Esc: Francesca Zambello
West Palm Beach, Palm Beach Opera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 16-19 DesDir: Bruno Aprea; Dir Esc: Ron Daniels
Romeo and Juliet (Gounod) 24-27 FebDir: Peter Feranec; Dir Esc: Kevin Newbury
Florencia en el Amazonas (Catán) 2-3 Mar
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23-26 MarDir: Bruno Aprea; Dir Esc: Massimo Gasparon
Wilmington, OperaDelaware  / 
The Magic Flute (Mozart) 30 Oct-5 NovDir Esc: Joe Banno
Porgy and Bess (Gershwin) 6-12 MaiDir: Stuart Malina
Winston Salem, Piedmont Opera  / 
Don Giovanni (Mozart) 28 Oct-1 Nov
The Crucible (Ward) 16-20 Mar