2012/13 > Bulgària 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2012/13 > Bulgària

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Sèrbia Romania
Macedònia

Bulgària
 
Grècia Turquia

Blagoevgrad, Chamber Opera Blagoevgrad  / 

Bastien and Bastienne (Mozart) 23 Abr
Bourgas, State Opera Bourgas  / 
Norma (Bellini) 2 Nov-21 MarDir: Ivan Kozhuharov; Dir Esc: Darina Glavanakov-Bakardzhieva
Madama Butterfly (Puccini) 6 Nov-23 JulDir: Ivan Kozhuharov; Dir Esc: Aleksandar Tekeliev
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 10 Nov-16 AgoDir: Nayden Todorov; Dir Esc: Mario Nikolov
Carmen (Bizet) 20 Nov-27 AgoDir: Ivan Kozhuharov; Dir Esc: Maya Slavcheva
The Merry Widow (Lehár) 22 Nov-23 AbrDir: Ivan Kozhuharov; Dir Esc: Darina Glavanakov-Bakardzhieva
Cavalleria rusticana (Mascagni) 30 Nov-23 GenDir: Ivan Kozhuharov; Dir Esc: Pavel Gerdjikov
Manon Lescaut (Puccini) 20 DesDir: Ivan Kozhuharov; Dir Esc: Aleksandar Tekeliev
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 25 Gen
Il trovatore (Verdi) 5 Feb-24 Ago
La traviata (Verdi) 8 Feb-19 Abr
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 Feb-8 Ago
Don Giovanni (Mozart) 15 Feb-11 Jun
La belle Hélène (Offenbach) 21 Feb-18 Jun
Macbeth (Verdi) 27 Feb
Pagliacci (Leoncavallo) 5 Mar
Opera anthology (Verdi) 5 Abr
Rigoletto (Verdi) 8 Mai-7 Jun
Le nozze di Figaro (Mozart) 14 Mai
Die Zauberflöte (Mozart) 22-30 Mai
La bohème (Puccini) 7 Jun
Boris Godunov (Musorgsky) 3-5 Jul
Otello (Verdi) 12 Jul
Nabucco (Verdi) 16 JulDir: Nayden Todorov; Dir Esc: Pavel Gerdjikov
Aida (Verdi) 19 Jul
Tosca (Puccini) 26 Jul
Die Fledermaus (Strauss,J) 8 Ago
The Gypsy Princess (Kálmán) 16 Ago
Il trovatore (Verdi) 24 Ago
Carmen (Bizet) 27 Ago
Countess Maritza (Kálmán) 5 Set
Plovdiv, State Opera Plovdiv  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 Set
La traviata (Verdi) 27 Set
Rigoletto (Verdi) 31 OctDir: Alexei Izmirliev; Dir Esc: Ivanka Daliyska
Tosca (Puccini) 7 DesDir: Grigor Palikarov; Dir Esc: Ivanka Daliyska
L'elisir d'amore (Donizetti) 1 FebDir: Hristo Mihalev; Dir Esc: Ivanka Daliyska
Il trovatore (Verdi) 21 FebDir: Alexei Izmirliev; Dir Esc: Ivanka Daliyska
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 MaiDir: Hristo Mihalev; Dir Esc: Ivanka Daliyska
Rigoletto (Verdi) 28 MaiDir: Alexei Izmirliev; Dir Esc: Ivanka Daliyska
Attila (Verdi) 19 JunDir: Luciano di Martino; Dir Esc: Valentina Simeonova
Aida (Verdi) 25 JunDir: Grigor Palikarov; Dir Esc: Ivanka Daliyska
Nabucco (Verdi) 29 Jun-2 Jul
Concert (Verdi) 5 Jul
Ruse, State Opera Rousse  / 
Kaddara (Børresen) 26 AgoDir: Niels Borksand
La traviata (Verdi) 31 Ago-18 GenDir: Vladimir Boshnakov; Dir Esc: Marco Catena
My Fair Lady (Loewe) 7 Set-15 FebDir: Vladimir Boshnakov; Dir Esc: Simeon Simeonov
Tosca (Puccini) 14 Set-23 NovDir: Nayden Todorov; Dir Esc: Ivan Savov
Die Zauberflöte (Mozart) 22 SetDir: Nayden Todorov; Dir Esc: Alexander Tekeliev
Messa da Requiem (concert) (Verdi) 29 Set-5 JunDir: Jean Yves Gaudin
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 12-26 OctDir: Vesselin Baytchev; Dir Esc: Simeon Simeonov
Rigoletto (Verdi) 13 Oct-19 JulDir: Luciano Di Martino / Vladimir Boshnakov; Dir Esc: Corinna Boskovsky
Carmina Burana (concert) (Orff) 24 OctDir: Nayden Todorov
Nabucco (Verdi) 27 Oct-17 MaiDir: Nayden Todorov; Dir Esc: Georgi Parvanov
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 2 Nov-29 MaiDir: Nayden Todorov / Vladimir Boshnakov / Katalin Doman; Dir Esc: Mario Nikolov
Maria Desislava (Hadjiev) 16 Nov-1 FebDir: Ivan Kozhuharov; Dir Esc: Svetozar Donev
Carmen (Bizet) 21 Nov-29 JulDir: Nayden Todorov / Konrad Leitner / Grigor Palikarov; Dir Esc: Cristian Mihăilescu
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 Nov-11 AbrDir: Vesselin Baytchev / Vladimir Boshnakov; Dir Esc: Ivan Savov
Cain (Denev) 2-4 DesDir: Lubomir Denev; Dir Esc: Lubomir Denev
The Violet of Montmartre (Kálmán) 7 DesDir: Edward Papazov; Dir Esc: Rosen Tchepilski
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 GenDir: Nayden Todorov / July Damianov / Vladimir Boshnakov; Dir Esc: Svetozar Donev
Un ballo in maschera (Verdi) 22 Feb-8 JunDir: Georgi Dimitrov / Vladimir Kiradjiev; Dir Esc: Ivan Savov
Il trovatore (Verdi) 26 FebDir: Nayden Todorov; Dir Esc: Asen Shopov
Falstaff (Verdi) 21 Mar-13 MaiDir: Rossen Gergov; Dir Esc: Ognian Draganoff
Don Carlos (Verdi) 13 Abr-19 JunDir: Anthony Gabriele; Dir Esc: Christian Michailescu
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24 AbrDir: Svilen Dimitrov; Dir Esc: Nina Naydenova
Madama Butterfly (Puccini) 2 MaiDir: Predrag Gosta; Dir Esc: Ognian Draganoff
Aida (Verdi) 21-23 JunDir: Nayden Todorov / Ivailo Krinchev; Dir Esc: Ognian Draganoff
Aida (Verdi) 13-15 AgoDir: Konrad Leitner; Dir Esc: Ognian Draganoff
Rigoletto (Verdi) 31 AgoDir: Nayden Todorov; Dir Esc: Sarah Elena Ilieva
Carmen (Bizet) 3 Set-1 OctDir: Nayden Todorov; Dir Esc: Christian Michailescu
Carmina Burana (concert) (Orff) 25 SetDir: Nayden Todorov
La bohème (Puccini) 19-21 Oct
The Merry Widow (Lehár) 19 Des
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Gen
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 24 Feb
Turandot (Puccini) 7 AbrDir: Nayden Todorov
Otello (Verdi) 13 Mai
Orpheus (Monteverdi) 20 Mai
Norma (Bellini) 9 Jun
Sofia, Софийска опера и балет / Sofia Opera and Ballet  / 
Don Carlos (Verdi) 23 Set-7 AbrDir: Svetoslav Borisov; Dir Esc: Plamen Kartaloff
The Golden Apple (Hadjiev) 28 Set-17 MarDir: Boris Spasov; Dir Esc: Yulia Krasteva
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 Oct-26 AbrDir: Grigor Palikarov; Dir Esc: Vera Nemirova
Siegfried (Wagner) 7 Oct-26 JunDir: Velizar Genchev; Dir Esc: Plamen Kartaloff
Aida (Verdi) 6 NovDir: Borislav Ivanov; Dir Esc: Kuzman Popov
Le comte Ory (Rossini) 7 NovDir: Didier Talpain; Dir Esc: Emmanuelle Cordoliani
Ernani (Verdi) 8 NovDir: Svetoslav Borisov; Dir Esc: Kuzman Popov
Werther (Massenet) 7 Des-31 MarDir: Giuseppe Sabbatini
Madama Butterfly (Puccini) 12 GenDir Esc: Plamen Kartaloff(original)
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 25 Gen-10 MarDir: Yurie Florea / Grigor Palikarov; Dir Esc: Ion Caramitru
Rigoletto (Verdi) 30 GenDir: George Dimitrov; Dir Esc: Plamen Kartaloff
Gianni Schicchi (Puccini) 16 Feb-6 AbrDir: Ivan Anguélov
Cavalleria rusticana (Mascagni) 16 Feb-6 AbrDir: Ivan Anguélov
Bastien and Bastienne (Mozart) 17 Feb-1 Jun
Tosca (Puccini) 28 Feb-4 AbrDir: Francesco Rosa; Dir Esc: Plamen Kartaloff
Aladino e la lampada magica (Rota) 9 Mar-1 Jun
Prince Igor (Borodin) 21-22 Mar
Turandot (Puccini) 28 Mar-24 Abr
Götterdämmerung (Wagner) 22 Mai-29 JunDir: Erich Wächter / Velizar Genchev; Dir Esc: Plamen Kartaloff
Das Rheingold (Wagner) 22 JunDir: Erich Wächter / Velizar Genchev; Dir Esc: Plamen Kartaloff
Die Walküre (Wagner) 23 JunDir: Erich Wächter / Velizar Genchev; Dir Esc: Plamen Kartaloff
Don Carlos (Verdi) 5-7 Jul
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 12-14 Jul
Tosca (Puccini) 19-20 Jul
Un ballo in maschera (Verdi) 27-28 Jul
Un ballo in maschera (Verdi) 26 SetDir: Boris Spasov
Don Carlos (Verdi) 29 Set-1 MarDir: Francesco Quattrocchi
Aida (Verdi) 15 Oct-9 Feb
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 24-26 Oct
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 Oct-2 Mar
La traviata (Verdi) 28 Nov-26 Mar
Stara Zagora, State Opera Stara Zagora  / 
Bulgarians From Olden Times (Karastoyanov) 12 Oct-11 JulDir: Krassimir Kashev; Dir Esc: Nicholas Aprilov
Nabucco (Verdi) 24 Oct-23 Feb
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 8 Nov-14 Des
La traviata (Verdi) 30 Nov-18 Jun
Rigoletto (Verdi) 15 Feb-4 Mai
La bohème (Puccini) 15 Mar-6 Jun
Turandot (Puccini) 1 Abr-11 JunDir: Nayden Todorov
Gianni Schicchi (Puccini) 25-26 Jun
Sister Angelica (Puccini) 25-26 Jun
Don Carlos (Verdi) 10 Jul
Madama Butterfly (Puccini) 20 Set
Bulgarians From Olden Times (Karastoyanov) 24 Set
Turandot (Puccini) 26 Set
Varna, Opera Varna  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 24 Set-27 MaiDir: Yuli Damyanov / Stefan Boyadzhiev
Die lustige Witwe (Lehár) 28 Set-21 MaiDir: Svetoslav Borisov; Dir Esc: Mark Krone
La traviata (Verdi) 12 Oct-17 AbrDir: Borislav Ivanov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 Oct-20 MarDir: Grigor Palikarov
Le comte Ory (Rossini) 1 Nov-28 MaiDir: Didier Talpain; Dir Esc: Emmanuelle Cordoliani
Aida (Verdi) 6 Nov-22 Feb
Ernani (Verdi) 8 Nov-4 DesDir: Svetoslav Borisov; Dir Esc: Kuzman Popov
Loud Gidiya (Hadjiev) 21 Des-10 MaiDir: Borislav Ivanov / Stefan Boyadzhiev; Dir Esc: Kuzman Popov
Tosca (Puccini) 18 Gen-5 Feb
La bohème (Puccini) 7 Mar-23 MaiDir: Borislav Ivanov; Dir Esc: Kuzman Popov
Falstaff (Verdi) 3 Abr-28 JunDir: Stefano Seghedoni; Dir Esc: Giulio Ciabatti
Carmen (Bizet) 30 Abr-29 MaiDir: Grigor Palikarov; Dir Esc: Kuzman Popov
Rigoletto (Verdi) 14 MaiDir: Stefano Seghedoni; Dir Esc: Kuzman Popov
Un ballo in maschera (Verdi) 17 MaiDir: Borislav Ivanov
Nabucco (Verdi) 31 MaiDir: Borislav Ivanov; Dir Esc: Kuzman Popov
Carmen (Bizet) 3 JulDir: Francesco Lanzillotta; Dir Esc: Kuzman Popov
La traviata (Verdi) 8-11 JulDir: Borislav Ivanov; Dir Esc: Kuzman Popov
Falstaff (Verdi) 16 JulDir: Stefano Seghedoni; Dir Esc: Giulio Ciabatti
Don Carlos (Verdi) 18 JulDir: Svetoslav Borisov; Dir Esc: Kuzman Popov
Il trovatore (Verdi) 24 JulDir: Ivan Kozhuharov; Dir Esc: Kuzman Popov
Requiem (Verdi) 30 JulDir: Vito Cristofaro
Aida (Verdi) 13 AgoDir: Borislav Ivanov; Dir Esc: Kuzman Popov
Die lustige Witwe (Lehár) 17 AgoDir: Svetoslav Borisov; Dir Esc: Kuzman Popov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 AgoDir: Grigor Palikarov; Dir Esc: Antonio Petris
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 20 Set-28 OctDir: Stefan Boyadzhiev
La traviata (Verdi) 23 Set-29 OctDir: Svetoslav Borisov; Dir Esc: Kuzman Popov
Nabucco (Verdi) 24 SetDir: Borislav Ivanov; Dir Esc: Kuzman Popov
Aida (Verdi) 26 SetDir: Borislav Ivanov; Dir Esc: Kuzman Popov
Rigoletto (Verdi) 17 OctDir: Borislav Ivanov; Dir Esc: Kuzman Popov
Madama Butterfly (Puccini) 23 OctDir: Grigor Palikarov; Dir Esc: Kuzman Popov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 OctDir: Svetoslav Borisov; Dir Esc: Antonio Petris
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 OctDir: Svetoslav Borisov; Dir Esc: Antonio Petris