2012/13 > Suïssa 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2012/13 > Suïssa

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Alemanya
França
Mònaco

Suïssa
 
Liechtenstein
Àustria
Itàlia

Basel, Theater Basel  / 

Katja Kabanowa (Janáček) 13 Set-29 DesDir: Enrico Delamboye / Gabriel Feltz / Giuliano Betta; Dir Esc: Armin Petras
Der Sandmann (Scartazzini) 20 Oct-17 DesDir: Tomáš Hanus; Dir Esc: Christof Loy
Ana Andromeda (Zimmerlin) 21-23 OctDir Esc: Georges Delnon, Marie-Therèse Jossen
Ariodante (Handel) 24-29 OctDir: Andrea Marcon; Dir Esc: Stefan Pucher
Lo speziale (Haydn) 8 Nov-17 FebDir: David Cowan; Dir Esc: Massimo Rocchi
The Black Rider (Waits) 15 Nov-17 AbrDir: Rainer Süßmilch; Dir Esc: Corinna von Rad
Un ballo in maschera (Verdi) 15 Des-24 AbrDir: Giuliano Betta / Gabriel Feltz; Dir Esc: Vera Nemirova
Manon (Massenet) 7 Feb-9 JunDir: Enrico Delamboye / Giuliano Betta; Dir Esc: Elmar Goerden
Idomeneo re di Creta (Mozart) 12 Abr-7 JunDir: Andrea Marcon; Dir Esc: David Bösch
War Requiem (Britten) 16 Mai-15 JunDir: Gabriel Feltz; Dir Esc: Calixto Bieito
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 31 MaiDir: Rolando Garza; Dir Esc: Ulrike Jühe
Tosca (Puccini) 11 Set-1 GenDir: Enrico Delamboye / Giuliano Betta; Dir Esc: Jette Steckel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 28 Set-26 OctDir: Rolando Garza; Dir Esc: Ulrike Jühe
Lohengrin (Wagner) 20 Oct-15 JunDir: Axel Kober / Giuliano Betta; Dir Esc: Vera Nemirova
Votre Faust (Pousseur) 8-9 NovDir: Gerhardt Müller-Goldboom; Dir Esc: Aliénor Dauchez
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 18 Gen-17 MaiDir: Giuliano Betta; Dir Esc: Corinna von Rad
Schneewittchen (Holliger) 20 Feb-15 AbrDir: Heinz Holliger; Dir Esc: Achim Freyer, Sebastian Hirn
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 29+ MarDir: David Cowan
Ein Sommernachtstraum (Purcell) 3+ AbrDir: Andrea Marcon; Dir Esc: Joachim Schloemer
The Indian Queen (Purcell) 30 Abr-27 JunDir: Andrea Marcon; Dir Esc: Joachim Schloemer
La Damnation de Faust (Berlioz) 25 Mai-29 JunDir: Enrico Delamboye; Dir Esc: Arpad Schilling
Bern, Stadttheater Bern  / 
Fidelio (Beethoven) 8 Set-17 GenDir: Mario Venzago / Kevin John Edusei / Mirga Gražinytė; Dir Esc: Joachim Schlömer
Tagebuch eines Verschollenen (Janáček) 8 Nov-6 GenDir Esc: Jens Daryousch Ravari
Aschenbrödel (Rossini) 18 Nov-9 MarDir: Srboljub Dinić; Dir Esc: Cordula Däuper
Macbeth (Verdi) 27 Gen-14 AbrDir: Srboljub Dinić; Dir Esc: Ludger Engels
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 2 Mar-2 JunDir: John Edusei; Dir Esc: Lydia Steier
Neither (Feldman) 19 Abr-3 MaiDir: Stefan Schreiber; Dir Esc: Matthias Rebstock
The Rage of Life (Kats-Chernin) 11 Mai-21 JunDir: Hans Christoph Bünger; Dir Esc: Lars Franke
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 26 Mai-20 JunDir: Sébastien Rouland; Dir Esc: Calixto Bieito
Der Freischütz (Weber) 20 Oct-18 GenDir: Mario Venzago; Dir Esc: Michael Simon
La traviata (Verdi) 17 Nov-16 FebDir: Mirga Gražinyte-Tyla; Dir Esc: Jetske Mijnssen
Das schlaue Füchslein (Janáček) 25 Gen-30 MarDir: Mirga Gražinyte-Tyla; Dir Esc: Markus Bothe
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 9 Mar-20 MaiDir: NN; Dir Esc: Mara Kurotschka
Ariadne auf Naxos (Strauss) 19 Abr-25 MaiDir: NN; Dir Esc: Lydia Steier
Peter Grimes (Britten) 6-22 JunDir: NN; Dir Esc: Ludger Engels
Biel, Theater Biel Solothurn  / 
Idomeneo re di Creta (Mozart) 21 Set-11 GenDir: Franco Trinca; Dir Esc: Wolfram Mehring
Evgeny Onegin (Tchaikovsky) 2 Nov-7 AbrDir: Harald Siegel; Dir Esc: Andreas Rosar
Das Land des Lächelns (Lehár) 14 Des-26 AbrDir: Moritz Caffier; Dir Esc: Alvaro Schoeck
Rigoletto (Verdi) 22 Feb-17 MarDir: Franco Trinca; Dir Esc: Beat Wyrsch
La Cecchina (Piccinni) 12 Abr-14 JunDir: Harald Siegel; Dir Esc: Alexander von Pfeil
Heile Welt (Schneider,U) 19-22 JunDir: Urs Peter Schneider; Dir Esc: Beat Wyrsch
Il turco in Italia (Rossini) 20 Set-7 GenDir: Marco Zambelli; Dir Esc: Pierre-Emmanuel Rousseau
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 Nov-6 MarDir: Harald Siegel; Dir Esc: Paul Suter
Das Rheingold (concert) (Wagner) 23-24 NovDir: Hans Urbanek; Dir Esc: Andreas Rosar
Un ballo in maschera (Verdi) 13 Des-8 FebDir: Franco Trinca; Dir Esc: Paul-Emile Fourny
Figaro¿ (Henking) 28 Feb-12 JunDir: Jürg Henneberger; Dir Esc: Andreas Zimmermann
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 11 Abr-15 JunDir: Benjamin Pionnier; Dir Esc: Georg Rootering
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 9-11 JunDir: Kaspar Zehnder
Fribourg, Opéra de Fribourg  / 
Viva la Mamma (Donizetti) 31 Des-15 GenDir: Laurent Gendre; Dir Esc: Vincent Vittoz
Le voyage dans la lune (Offenbach) 30 Des-12 GenDir: Laurent Gendre; Dir Esc: Olivier Desbordes
Genève, Grand Théâtre de Genève  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 10-17 SetDir: Alberto Zedda; Dir Esc: Damiano Michieletto
JJR (Citoyen de Geneve) (Fenelon) 11-24 SetDir: Jean Deroyer; Dir Esc: Robert Carsen,Christian Räth
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 7-21 NovDir: Michel Plasson; Dir Esc: Patrick Kinmonth
Les aventures du roi Pausole (Honegger) 12-31 DesDir: Claude Schnitzler; Dir Esc: Robert Sandoz
La traviata (Verdi) 28 Gen-12 FebDir: Baldo Podic; Dir Esc: David McVicar,Marie Lambert
Das Rheingold (Wagner) 9-24 MarDir: Ingo Metzmacher; Dir Esc: Dieter Dorn
Madama Butterfly (Puccini) 20 Abr-5 MaiDir: Alexander Joel; Dir Esc: Michael Grandage
Rusalka (Dvořák,A) 13-27 JunDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: Jossi Wieler
Le nozze di Figaro (Mozart) 9-19 SetDir: Stefan Soltesz; Dir Esc: Guy Joosten
Sigurd (concert) (Reyer) 6-10 OctDir: Frédéric Chaslin
Die Walküre (Wagner) 7-16 NovDir: Ingo Metzmacher; Dir Esc: Dieter Dorn, Heinz Wanitschek
La Chauve-souris (Strauss,J) 13-31 DesDir: Theodor Guschlbauer; Dir Esc: Stephen Lawless
Siegfried (Wagner) 30 Gen-8 FebDir: Ingo Metzmacher; Dir Esc: Dieter Dorn, Heinz Wanitschek
Nabucco (Verdi) 28 Feb-10 MarDir: John Fiore; Dir Esc: Roland Aeschlimann
Delusion of the Fury (Partch) 28-29 MarDir Esc: Heiner Goebbels
Winterreise (Schubert) 30 Mar
Götterdämmerung (Wagner) 23 Abr-2 MaiDir: Ingo Metzmacher; Dir Esc: Dieter Dorn, Heinz Wanitschek
Der Ring des Nibelungen (Wagner) 13-25 MaiDir: Ingo Metzmacher; Dir Esc: Dieter Dorn, Heinz Wanitschek
La Wally (Catalani) 18-28 JunDir: Evelino Pidò
Lausanne, Opéra de Lausanne  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 5-14 OctDir: Jesús López Cobos; Dir Esc: Adriano Sinivia
Phaëton (concert) (Lully) 26 OctDir: Christophe Rousset
L'Artaserse (concert) (Vinci) 23-25 NovDir: Diego Fasolis
Orphée aux enfers (Offenbach) 23-31 DesDir: Dominique Trottein; Dir Esc: Claire Servais
Aladin et la lampe merveilleuse (Rota) 25-30 GenDir: Hervé Klopfenstein; Dir Esc: Waut Koeken
Viva la Mamma (Donizetti) 8-10 FebDir: Laurent Gendre; Dir Esc: Vincent Vittoz
Tosca (Puccini) 17-27 MarDir: Roberto Rizzi Brignoli; Dir Esc: Giancarlo Del Monaco
L'Aiglon (Ibert) 21-28 AbrDir: Jean-Yves Ossonce; Dir Esc: Patrice Caurier, Moshe Leiser
Le nozze di Figaro (Mozart) 7-16 JunDir: Theodor Guschlbauer; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Lakmé (Delibes) 4-13 OctDir: Miquel Ortega; Dir Esc: Lilo Baur
L'orfeo (concert) (Monteverdi) 27 OctDir: Gabriel Garrido
Les mousquetaires au couvent (Varney) 22-31 DesDir: Philippe Béran; Dir Esc: Jérôme Deschamps
Le voyage dans la lune (Offenbach) 7-19 GenDir: Laurent Gendre; Dir Esc: Olivier Desbordes
Hansel et Gretel (Humperdinck) 5-12 FebDir: Laurent Gay; Dir Esc: Julie Beauvais
Luisa Miller (Verdi) 21-30 MarDir: Roberto Rizzi Brignoli; Dir Esc: Giancarlo del Monaco
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Abr-7 MaiDir: Carlos Vieu; Dir Esc: Adriano Sinivia
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 6-15 JunDir: Frank Beermann; Dir Esc: David Hermann
Luzern, Luzerner Theater  / 
La clemenza di Tito (Mozart) 9 Set-9 DesDir: Howard Arman / Michael Wendeberg; Dir Esc: Vera Nemirova
My Fair Lady (Loewe) 31 Oct-4 MaiDir: Florian Pestell / Howard Arman; Dir Esc: Ansgar Weigner
La traviata (Verdi) 12 Gen-16 MaiDir: James Gaffigan / Michael Wendeberg / Florian Pestell; Dir Esc: Lorenzo Fioroni
Satyricon (Maderna) 23 Feb-10 AbrDir: Michael Wendeberg; Dir Esc: Johannes Pölzgutter
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 19 Abr-26 MaiDir: Howard Arman; Dir Esc: Dominique Mentha
La cenerentola (Rossini) 2-15 JunDir: Howard Arman; Dir Esc: Sam Brown
Pnima...ins innere (Czernowin) 29 Ago-8 SetDir: Howard Arman; Dir Esc: David Hermann
La cenerentola (Rossini) 14 Set-26 DesDir: Howard Arman; Dir Esc: Sam Brown
Kiss me, Kate (Porter) 31 Oct-17 MaiDir: Florian Pestell; Dir Esc: Dominique Mentha
Alcina (Handel) 11 Gen-19 AbrDir: Howard Arman; Dir Esc: Nadja Loschky
The Boatswain's Mate (Smyth) 15-26 FebDir: Andrew Dunscombe; Dir Esc: Hersilie Ewald
Carmen (Bizet) 23 Feb-14 JunDir: Howard Arman; Dir Esc: Tobias Kratzer
Don Pasquale (Donizetti) 27 Abr-13 JunDir: Michael Wendeberg; Dir Esc: Johannes Pölzgutter
Der satanarchäolügenialkohöllische Wunschpunsch (Naske) 5-15 JunDir: Michael Wendeberg; Dir Esc: Dominique Mentha
St Gallen, Theater St Gallen  / 
Rigoletto (Verdi) 15 Set-9 GenDir: Pietro Rizzo; Dir Esc: Rosetta Cucchi
Ja Schatz (Duit) 21+ SetDir: Erke Duit; Dir Esc: Erke Duit
Die Zauberflöte (Mozart) 26 Set-29 DesDir: NN; Dir Esc: Bernd Mottl
La Wally (Catalani) 20 Oct-16 DesDir: Modestas Pitrenas; Dir Esc: Guy Joosten
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 22 Des-6 JunDir: Vinzenz Praxmarer; Dir Esc: Cusch Jung
La finta giardiniera (Mozart) 2 Feb-3 JunDir: Jeremy Carnall; Dir Esc: Lydia Steier
Un ballo in maschera (Verdi) 27 Feb-26 AbrDir: NN; Dir Esc: Jim Lucassen
La forza del destino (concert) (Verdi) 8-14 MarDir: Pietro Rizzo
Eloise (Jenkins) 15-27 MarDir: Stéphane Fromageot; Dir Esc: Natascha Ursuliak
Ariadne auf Naxos (Strauss) 4 Mai-4 JunDir: Otto Tausk; Dir Esc: Aron Stiehl
Faust - Ein Requiem (Mitterer) 1-9 JunDir: Wolfgang Mitterer; Dir Esc: Stephan Müller
Don Giovanni (Mozart) 6 Set-30 DesDir: Otto Tausk / Attilio Tomasello; Dir Esc: Guy Joosten
Der fliegende Holländer (Wagner) 19 Oct-28 GenDir: Modestas Pitrėnas / Attilio Tomasello; Dir Esc: Alexander Nerlich
Ariadne auf Naxos (Strauss) 10 Nov-15 DesDir: Otto Tausk; Dir Esc: Aron Stiehl
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 30 Nov-25 GenDir: Stéphane Fromageot; Dir Esc: Cusch Jung
Der Messias (Handel) 20 DesDir: Paul Goodwin
La Gioconda (Ponchielli) 1 Feb-23 MaiDir: Pietro Rizzo / Attilio Tomasello; Dir Esc: Rosetta Cucchi
Rigoletto (Verdi) 14 Feb-4 MaiDir: Stéphane Fromageot; Dir Esc: Rosetta Cucchi
Das schlaue Füchslein (Janáček) 19 Feb-16 MarDir: Attilio Tomasello; Dir Esc: Nicola Raab
Die tote Stadt (Korngold) 10 Mai-7 JunDir: Otto Tausk; Dir Esc: Jan Schmidt-Garre
La favorita (Donizetti) 20 Jun-4 JulDir: Attilio Tomasello; Dir Esc: Guy Montavon
Winterthur, Theater am Stadtgarten  / 
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 18-20 AbrDir: Marc Niemann; Dir Esc: Martin Schüler
Tajemství (Smetana) 4-5 MaiDir: Jiri Strunc; Dir Esc: Dominik Benes
Tosca (Puccini) 26 Set-6 OctDir: Yordan Kamdzhalov; Dir Esc: Andrea Schwalbach
Die lustige Witwe (Lehár) 11-13 OctDir: Wolfgang Kluge; Dir Esc: Johannes Zametzer
Dido and Aeneas (Purcell) 19-22 NovDir: Hans Huyssen; Dir Esc: Heike Hanefeld
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 10-15 DesDir: Johannes Knapp; Dir Esc: Tom Ryser
La cage aux folles (Herman) 31 Des-5 GenDir: Inga Hilsberg; Dir Esc: Bernd Schaarmann
Il turco in Italia (Rossini) 21-26 GenDir: Mario Zambelli; Dir Esc: Pierre-Emmanuel Rousseau
Das schlaue Füchslein (Janáček) 11-13 MarDir: Mirga Gražinyte-Tyla; Dir Esc: Markus Bothe
Kiss me, Kate (Porter) 18-20 MarDir: Peter Christian Feigel; Dir Esc: Holger Hauer
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 9-17 MaiDir: Ricardo Minasi; Dir Esc: Cordula Däuper
Zurich, Oper im Knopfloch  / 
O mon bel inconnu (Hahn) 19-27 Oct
The Bear (Walton) 11 Nov
Prestami tua moglie (Leoncavallo) 31 Gen-5 FebDir: Charl de Villiers; Dir Esc: Serge Honegger
The Bear (Walton) 5 Jun
Three Decembers (Heggie) 19-26 OctDir: Charl de Villiers; Dir Esc: Matthias Flückiger
Zurich, Opernhaus Zürich  / 
Jenůfa (Janáček) 23 Set-31 OctDir: Fabio Luisi / Patrick Lange; Dir Esc: Dmitri Tcherniakov
Salome (Strauss) 27 Set-14 JulDir: Cornelius Meister; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Roberto Devereux (Donizetti) 28 Set-19 OctDir: Andriy Yurkevych; Dir Esc: Giancarlo Del Monaco
Tosca (Puccini) 29 Set-6 GenDir: Fabio Luisi / Marco Armiliato; Dir Esc: Robert Carsen
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 Oct-16 NovDir: Pavel Baleff; Dir Esc: Damiano Michieletto
Sale (Handel) 4-27 NovDir: Laurence Cummings; Dir Esc: Christoph Marthaler
Le nozze di Figaro (Mozart) 6 Nov-4 DesDir: Christopher Hogwood; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Die Schatzinsel (Schwemmer) 7 Nov-13 JulDir: Thomas Rösner / Jochen Rieder; Dir Esc: Nadja Loschky
Un ballo in maschera (Verdi) 24 Nov-14 DesDir: Nello Santi; Dir Esc: David Pountney
Der fliegende Holländer (Wagner) 9 Des-5 JulDir: Alain Altinoglu; Dir Esc: Andreas Homoki
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 16 Des-6 FebDir: Patrick Lange; Dir Esc: Adrian Marthaler
Cavalleria rusticana (Mascagni) 1-12 GenDir: Alexander Vedernikov; Dir Esc: Grischa Asagaroff
Pagliacci (Leoncavallo) 1-9 GenDir: Alexander Vedernikov; Dir Esc: Grischa Asagaroff
Tannhäuser (Wagner) 13 Gen-2 FebDir: Marc Erich Albrecht; Dir Esc: Harry Kupfer
La scala di seta (Rossini) 19-30 GenDir: Riccardo Frizza; Dir Esc: Damiano Michieletto
Rigoletto (Verdi) 3 Feb-13 JulDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Tatjana Gürbaca
Così fan tutte (Mozart) 7-17 FebDir: Thomas Rösner; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
La bohème (Puccini) 15 Feb-3 MarDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Philippe Sireuil
Carmen (Bizet) 8-17 MarDir: Patrick Fournillier; Dir Esc: Matthias Hartmann
Drei Schwestern (Eötvös) 9 Mar-14 AbrDir: Michael Boder; Dir Esc: Herbert Fritsch
Madama Butterfly (Puccini) 14 Mar-6 AbrDir: Carlo Rizzi; Dir Esc: Grischa Asagaroff
Parsifal (Wagner) 23 Mar-1 AbrDir: Mikko Franck; Dir Esc: Claus Guth
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 7 Abr-21 JunDir: Teodor Currentzis / Keri-Lynn Wilson; Dir Esc: Andreas Homoki
Rinaldo (Handel) 12-21 AbrDir: Ivor Bolton; Dir Esc: Jens Daniel Herzog
Der geduldige Sokrates (Telemann) 25 Abr-8 MaiDir: Christopher Moulds; Dir Esc: Claudia Blersch
Falstaff (Verdi) 26 Abr-12 MaiDir: Nello Santi; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
La traviata (Verdi) 5-18 MaiDir: Keri-Lynn Wilson; Dir Esc: Jürgen Flimm
Don Giovanni (Mozart) 26 Mai-27 JunDir: Robin Ticciati / Fabio Luisi; Dir Esc: Sebastian Baumgarten
Rusalka (Dvořák,A) 2-15 JunDir: Eivind Gullberg Jensen; Dir Esc: Matthias Hartmann
Opera anthology (Wagner) 14-29 JunDir: Arno Waschk; Dir Esc: Hans Neuenfels
La straniera (Bellini) 23 Jun-14 JulDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Christof Loy
Der Rosenkavalier (Strauss) 30 Jun-12 JulDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Alexandre Bis (Martinů) 21+ SetDir: Thomas Barthel; Dir Esc: Jan Essinger
Die Soldaten (Zimmermann,B) 22 Set-26 OctDir: Marc Albrecht; Dir Esc: Calixto Bieito
Don Giovanni (Mozart) 25 Set-11 OctDir: Robin Ticciati; Dir Esc: Sebastian Baumgarten
Rigoletto (Verdi) 27 Set-21 JunDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Tatjana Gürbaca
La straniera (Bellini) 28 Set-22 OctDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Christof Loy
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 5 Oct-11 MaiDir Esc: Anja Horst
Otello (Verdi) 13 Oct-1 NovDir: Friedemann Layer; Dir Esc: Graham Vick
Faust (Gounod) 3 Nov-11 DesDir: Patrick Lange; Dir Esc: Jan Philipp Gloger
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 10-24 NovDir: Sebastian Weigle; Dir Esc: Harry Kupfer
Jenůfa (Janáček) 22 Nov-7 DesDir: Patrick Lange; Dir Esc: Dmitri Tcherniakov
Das Gespenst von Canterville (Lange) 23 Nov-28 JunDir: Francesco Angelico / Jochen Rieder; Dir Esc: Jasmina Hadziahmetovic
Fidelio (Beethoven) 8 Des-11 GenDir: Fabio Luisi / Thomas Rösner; Dir Esc: Andreas Homoki
Sale (Handel) 14 Des-5 GenDir: Laurence Cummings; Dir Esc: Christoph Marthaler, Marie-Eve Signeyrole
La bohème (Puccini) 22 Des-3 GenDir: Nello Santi; Dir Esc: Philippe Sireuil
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 14 Gen-1 FebDir: Patrick Fournillier; Dir Esc: Jens Daniel Herzog
Alcina (Handel) 26 Gen-25 FebDir: Giovanni Antonini; Dir Esc: Christof Loy
Così fan tutte (Mozart) 6-16 FebDir: Tomas Netopil; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Così fan tutte (Mozart) 6-16 FebDir: Tomas Netopil; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Don Carlos (Verdi) 15 Feb-1 MarDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Aida (Verdi) 2 Mar-1 AbrDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Tatjana Gürbaca
Der fliegende Holländer (Wagner) 11-23 MarDir: Constantin Trinks; Dir Esc: Andreas Homoki
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 21 Mar-2 AbrDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Grischa Asagaroff
Pique Dame (Tchaikovsky) 6 Abr-18 MaiDir: Jiri Belohlavek; Dir Esc: Robert Carsen
Andrea Chénier (Giordano) 12 Abr-10 MaiDir: Nello Santi; Dir Esc: Grischa Asagaroff
Salome (Strauss) 19 Abr-4 MaiDir: Alain Altinoglu; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 9-17 MaiDir: Riccardo Minasi; Dir Esc: Cordula Däuper
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 17 Mai-14 JunDir: Ivor Bolton; Dir Esc: Willy Decker
Peter Grimes (Britten) 24-31 MaiDir: Erik Nielsen; Dir Esc: David Pountney
La fanciulla del West (Puccini) 22 Jun-13 JulDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Barrie Kosky
Roberto Devereux (Donizetti) 27 Jun-13 JulDir: Andriy Yurkevych; Dir Esc: Giancarlo Del Monaco
Carmen (Bizet) 29 Jun-12 JulDir: Vasily Petrenko; Dir Esc: Matthias Hartmann