2012/13 > Espanya 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2012/13 > Espanya

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
França
Portugal

Espanya
 

Albacete, Teatro Circo  / 

Tosca (Puccini) 11 MarDir: Igor Cherniskiy / Alexandru Samoile
Barcelona, L'Auditori  / 
Joana a la foguera (Honegger) 17-18 NovDir: Marc Soustrot
El castell de Barbablava (concert) (Bartók) 30 Nov-2 DesDir: Pinchas Steinberg
Belshazzar (Handel) 9 DesDir: William Christie
El Pessebre (Casals) 14-16 DesDir: Arthur Post
Requiem (Verdi) 12-14 AbrDir: Pablo González
Requiem (Mozart) 13 MaiDir: Leopold Hager
L'enfance du Christ (concert) (Berlioz) 20-22 DesDir: Pablo González
Boris Godunov (concert) (Musorgsky) 13 FebDir: Tugan Sokhiev
Requiem (Mozart) 28 Feb-2 MarDir: Pablo González
Ein deutsches Requiem (Brahms) 21-23 MarDir: François-Xavier Roth
Barcelona, Gran Teatre del Liceu  / 
Der fliegende Holländer (concert) (Wagner) 1-4 SetDir: Sebastian Weigle
Lohengrin (concert) (Wagner) 2-5 SetDir: Sebastian Weigle
Tristan und Isolde (concert) (Wagner) 6 SetDir: Peter Schneider
La forza del destino (Verdi) 2-20 OctDir: Renato Palumbo; Dir Esc: Jean-Claude Auvray
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 Nov-5 JunDir: Daniele Callegari; Dir Esc: Mario Gas
Rusalka (Dvořák,A) 22 Des-14 GenDir: Andrew Davis; Dir Esc: Stefan Herheim
Il pirata (concert) (Bellini) 4-7 GenDir: Antonino Fogliani
Iolanta (concert) (Tchaikovsky) 10-13 GenDir: Valery Gergiev
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 4-23 FebDir: Stéphane Denève; Dir Esc: Laurent Pelly
Street Scene (Weill) 1-5 MarDir: Tim Murray; Dir Esc: John Fulljames
Madama Butterfly (Puccini) 21 Mar-29 JulDir: Josep Pons / Daniele Callegari / José Miguel Pérez-Sierra; Dir Esc: Moshe Leiser, Patrice Caurier
L'or del Rin (Wagner) 20 Abr-2 MaiDir: Josep Pons; Dir Esc: Robert Carsen
Il turco in Italia (Rossini) 18 Mai-6 JunDir: Víctor Pablo Pérez; Dir Esc: Christof Loy
Lucio Silla (Mozart) 21 Jun-7 JulDir: Harry Bicket; Dir Esc: Claus Guth
Rienzi, der letzte der Tribunen (concert) (Wagner) 27-30 JunDir: Pablo González
Agrippina (Handel) 16-29 NovDir: Harry Bicket; Dir Esc: David McVicar
L'Atlàntida (concert) (Falla) 27-28 NovDir: Josep Pons
Cendrillon (Massenet) 20 Des-7 GenDir: Andrew Davis; Dir Esc: Laurent Pelly
La sonnambula (Bellini) 27 Gen-17 FebDir: Daniel Oren; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Tosca (Puccini) 8-25 MarDir: Paolo Carignani; Dir Esc: Paco Azorín
Winterreise (concert) (Schubert) 28 Mar
La llegenda de la cuitat invisible de Kitege (Rimsky-Korsakov) 13-30 AbrDir: Josep Pons; Dir Esc: Dmitri Tcherniakov
La Valquiria (Wagner) 19 Mai-3 JunDir: Josep Pons; Dir Esc: Robert Carsen
Il prigioniero (Dallapiccola) 22 Jun-4 JulDir: Josep Pons; Dir Esc: Lluís Pasqual
Suor Angelica (Puccini) 22 Jun-4 JulDir: Josep Pons; Dir Esc: Lluís Pasqual
Barcelona, Palau de la Música Catalana  / 
La pasion segun San Juan (Bach,JS) 12 MaiDir: Josep Vila I Casañas
Concert (Verdi) 27 JunDir: Guerrasim Voronkov
Requiem (Mozart) 11 JulDir: Esteve Nabona
Le nozze di Figaro (concert) (Mozart) 3 DesDir: René Jacobs
Bilbao, Asociación Bilbaína de Amigos de la Ópera  / 
La traviata (Verdi) 29 Set-8 OctDir: Keri-Lynn Wilson; Dir Esc: Pier Luigi Pizzi
Un giorno di regno (Verdi) 27 Oct-5 NovDir: Alberto Zedda; Dir Esc: Pier Luigi Pizzi
Król Roger (Szymanowski) 24 Nov-3 DesDir: Lukasz Borowicz; Dir Esc: Michal Znaniecki
Tosca (Puccini) 19-28 GenDir: Bertrand de Billy; Dir Esc: Nuria Espert
Les vêpres siciliennes (Verdi) 16-25 FebDir: John Mauceri; Dir Esc: Davide Livermore
Maria Stuarda (Donizetti) 29 Mar-26 AbrDir: José Miguel Perez Sierra; Dir Esc: Stefano Poda
La bohème (Puccini) 18-27 MaiDir: Miguel A Gomez-Martinez; Dir Esc: Emilio Sagi
Giovanna d'Arco (Verdi) 21-30 SetDir: Yves Abel; Dir Esc: Gabriele Lavia
Rigoletto (Verdi) 19-28 OctDir: Daniel Oren; Dir Esc: Emilio Sagi
La forza del destino (Verdi) 16-25 NovDir: Pietro Rizzo; Dir Esc: Ignacio Garcia
Adriana Lecouvreur (Cilea) 18-27 GenDir: Fabrizio Carminati; Dir Esc: Lorenzo Mariani
Carmen (Bizet) 15-24 FebDir: Jean-Yves Ossonce; Dir Esc: Calixto Bieito
I puritani (Bellini) 5-14 AbrDir: José Miguel Perez Sierra; Dir Esc: Alfonso Romero
Turandot (Puccini) 17-26 MaiDir: John Mauceri; Dir Esc: Nuria Espert
Bilbao, Teatro Arriaga de Bilbao  / 
Zarzuela anthology (Vives) 11-13 OctDir: Miguel Roa; Dir Esc: Albert Boadella
El Superbarbero de Sevilla (Rossini) 2-4 Feb
La princesa árabe (Arriaga) 9-11 Mar
Il mondo della luna (Haydn) 16-18 MaiDir: Jesús López Cobos; Dir Esc: Emilio Sagi
El caserío (Guridi) 21-29 JunDir: Miguel Roa; Dir Esc: Pablo Viar
El Dúo de La Africana (Caballero) 13-23 FebDir: Rubén Fernández Aguirre; Dir Esc: Emilio Sagi
Los niños perdidos (Kolonovits) 26 Abr-2 MaiDir: David Giménez Carreras; Dir Esc: Emilio Sagi
Córdoba, Teatro Córdoba  / 
Carmen (Bizet) 4-11 MaiDir: Hadrian Avila Arzuza; Dir Esc: Cheté Cavagliatto
La traviata (Verdi) 13-15 SetDir: Lorenzo Ramos; Dir Esc: Susana Gómez
Jerez, Teatro Villamarta  / 
La Coruna, Palacio de la Opera  / 
Nabucco (concert) (Verdi) 8 SetDir: Keri Lynn Wilson
Madama Butterfly (Puccini) 27-30 SetDir: Marcello Panni; Dir Esc: Mario Pontiggia
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 10-13 SetDir: Ramón Tebar; Dir Esc: Alfonso Romero Mora
Tristan und Isolde (Wagner) 28 SetDir: Eliahu Inbal
Las Palmas, Ópera de Las Palmas de Gran Canaria  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 21 Feb-2 MarDir: Massimo Zanetti; Dir Esc: Mario Pontiggia
Eine florentinische Tragödie (Zemlinsky) 14-20 AbrDir: Eric Hull; Dir Esc: Mario Pontiggia
Cavalleria rusticana (Mascagni) 14-20 AbrDir: Eric Hull; Dir Esc: Mario Pontiggia
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 19-25 MaiDir: Alessandro Vitiello; Dir Esc: Mario Pontiggia
La bohème (Puccini) 19-25 JunDir: Stefano Ranzani; Dir Esc: Mario Pontiggia
Las Palmas, Teatro Pérez Galdós  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 21 Feb-2 MarDir: Massimo Zanetti; Dir Esc: Mario Pontiggia
L'occasione fa il ladro (Rossini) 20-21 MarDir: Errico Fresis; Dir Esc: Ignacio Cabrera
Cavalleria rusticana (Mascagni) 14-20 AbrDir: Eric Hull; Dir Esc: Mario Pontiggia
Una Tragedia florentina (Zemlinsky) 14-20 AbrDir: Eric Hull; Dir Esc: Mario Pontiggia
El rapto en el serrallo (Mozart) 19-25 MaiDir: Alessandro Vitiello; Dir Esc: Mario Pontiggia
La bohème (Puccini) 19-25 JunDir: Stefano Ranzani; Dir Esc: Mario Pontiggia
Madrid, Teatros del Canal  / 
Pepita Jimenez (Albéniz) 19-25 MaiDir: José Ramón Encinar; Dir Esc: Calixto Bieito
La Voix humaine (Poulenc) 11-15 Abr
La corte de faraón (Lleó) 4+ MaiDir Esc: Emilio Sagi
Madrid, Teatro Real  / 
Moses und Aron (concert) (Schoenberg,A) 7-9 SetDir: Sylvain Cambreling
Boris Godunov (Musorgsky) 28 Set-18 OctDir: Hartmut Haenchen; Dir Esc: Johan Simons
Il prigioniero (Dallapiccola) 2-15 NovDir: Ingo Metzmacher; Dir Esc: Lluís Pasqual
Suor Angelica (Puccini) 2-15 NovDir: Ingo Metzmacher; Dir Esc: Lluís Pasqual
Macbeth (Verdi) 2-23 DesDir: Teodor Currentzis; Dir Esc: Dmitri Tcherniakov
The Perfect American (Glass) 22 Gen-6 FebDir: Dennis Russell Davies; Dir Esc: Phelim McDermott
Parsifal (concert) (Wagner) 29 Gen-2 FebDir: Thomas Hengelbrock
Così fan tutte (Mozart) 23 Feb-17 MarDir: Sylvain Cambreling / Till Drömann; Dir Esc: Michael Haneke
Roberto Devereux (concert) (Donizetti) 3-7 MarDir: Andriy Yurkevych
Les Pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 25-31 MarDir: Daniel Oren
Don Giovanni (Mozart) 3-24 AbrDir: Alejo Pérez; Dir Esc: Dmitri Tcherniakov
Don Pasquale (Donizetti) 13-19 MaiDir: Riccardo Muti; Dir Esc: Andrea De Rosa
Wozzeck (Berg) 3-20 JunDir: Sylvain Cambreling; Dir Esc: Christoph Marthaler
Il Postino (Catán) 17-28 JulDir: Pablo Heras Casado; Dir Esc: Ron Daniels
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14-26 SetDir: Tomas Hanus; Dir Esc: Emilio Sagi
Die Eroberung von Mexico (Rihm) 9-19 OctDir: Alejo Pérez; Dir Esc: Pierre Audi
The Indian Queen (Purcell) 5-19 NovDir: Teodor Currentzis; Dir Esc: Peter Sellars
Dido and Aeneas (concert) (Purcell) 18 NovDir: Teodor Currentzis
L'elisir d'amore (Donizetti) 2-20 DesDir: Marc Piollet; Dir Esc: Damiano Michieletto
Tristan und Isolde (Wagner) 12 Gen-8 FebDir: Teodor Currentzis; Dir Esc: Peter Sellars
Brokeback Mountain (Wuorinen) 28 Gen-11 FebDir: Titus Engel; Dir Esc: Ivo van Hove
Alceste (Gluck) 27 Feb-15 MarDir: Ivor Bolton; Dir Esc: Krzysztof Warlikowski
Lohengrin (Wagner) 3-27 AbrDir: Hartmut Haenchen / Walter Althammer; Dir Esc: Lukas Hemleb
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 17 Mai-21 JunDir: Sylvain Cambreling; Dir Esc: Christoph Marthaler
I vespri siciliani (concert) (Verdi) 11-17 JunDir: James Conlon
Orphée et Eurydice (Gluck) 12-14 JulDir: Thomas Hengelbrock; Dir Esc: Pina Bausch
Madrid, Teatro de la Zarzuela  / 
El amor brujo (Falla) 21 Set-20 OctDir: Juanjo Mena / Guillermo García Calvo; Dir Esc: Herbert Wernicke(original), Wendelin Lang(revival)
La vida breve (Falla) 21 Set-20 OctDir: Juanjo Mena / Guillermo García Calvo; Dir Esc: Herbert Wernicke(original), Wendelin Lang(revival)
El Juramento (Gaztambide) 23 Nov-16 DesDir: Miguel A Gomez-Martinez; Dir Esc: Emilio Sagi
La Reina Mora (Serrano) 18 Gen-10 FebDir: José María Moreno; Dir Esc: Jesús Castejón
Alma de Dios (Serrano) 18 Gen-10 FebDir: José María Moreno; Dir Esc: Jesús Castejón
Marina (Arrieta) 15 Mar-21 AbrDir: Cristóbal Soler; Dir Esc: Ignacio García
Viento es la dicha de Amor (Nebra) 17-31 MaiDir: Alan Curtis; Dir Esc: Andrés Lima
La tempranica (concert) (Giménez) 21-22 SetDir: Rafael Frühbeck de Burgos
Los amores de la Inés (Falla) 19 Oct-10 NovDir: Cristóbal Soler; Dir Esc: José Carlos Plaza
La verbena de la paloma (Bretón) 19 Oct-10 NovDir: Cristóbal Soler; Dir Esc: José Carlos Plaza
La Del Manojo de Rosas (Sorozábal) 18 Des-12 GenDir: Miguel A Gomez-Martinez; Dir Esc: Emilio Sagi
La princesa árabe (Arriaga) 22-25 GenDir: Carlos Aragón; Dir Esc: Pablo Ramos
Winterreise (Schubert) 27 Gen
Curro Vargas (Chapí) 14 Feb-2 MarDir: Guillermo García Calvo / Martín Baeza; Dir Esc: Graham Vick
Black el Payaso (Sorozábal) 4-27 AbrDir: Donato Renzetti; Dir Esc: Ignacio García
Pagliacci (Leoncavallo) 4-27 AbrDir: Donato Renzetti; Dir Esc: Ignacio García
Concert (Verdi) 6 Mai
Concert (Rossini) 10 MaiDir: Alberto Zedda
Catalina (concert) (Gaztambide) 4-19 Jun
El dominó azul (concert) (Arrieta) 7-20 Jun
El Diablo en el poder (concert) (Barbieri) 11-21 JunDir: José María Moreno
Malaga, Teatro Cervantes  / 
Carmen (Bizet) 2-3 NovDir: Martin Mázik; Dir Esc: Roberta Mattelli
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 22-23 FebDir: Francisco Antonio Moya; Dir Esc: Ignacio García
Zamarrilla, Bandolero (Matabuena) 14-15 MarDir: Arturo Díez Boscovich; Dir Esc: Lorenzo Rodríguez de la Peña
La bohème (Puccini) 17-19 MaiDir: Jorge Rubio; Dir Esc: Curro Carreres
Betulia liberata (Mozart) 1-2 OctDir: Michi Gaigg; Dir Esc: Manuela Kloibmüller
Dido and Aeneas (concert) (Purcell) 12 GenDir: Michael Thomas
Il trovatore (Verdi) 26 Mar-2 AbrDir: Arturo Díez Boscovich; Dir Esc: Ignacio García
Mallorca, Teatre Principal de Palma  / 
Doña Francisquita (Vives) 5-9 DesDir: Carlos Aragón; Dir Esc: Pablo López
Turandot (Puccini) 3-10 MarDir: José María Moreno; Dir Esc: Pablo López
La flauta mágica (Mozart) 17-21 AbrDir: Martin Fisher-Dieskau; Dir Esc: Francisco López
Aida (Verdi) 23-30 JunDir: José María Moreno; Dir Esc: Francisco López
Stabat Mater (Rossini) 16 NovDir: Stefan Malzew
Murcia, Teatro Romea  / 
Rigoletto (Verdi) 26 OctDir: Alexandru Samoile
El Barbero de Sevilla (Rossini) 21 FebDir: Igor Chernetski
Il trovatore (Verdi) 20 MarDir: Igor Chernetski
Katiuska (Sorozábal) 1 AbrDir: Félix San Mateo
La Parranda (Alonso) 2 AbrDir: Félix San Mateo
La rosa del azafrán (Guerrero) 3 AbrDir: Félix San Mateo
Agua, Azucarillos y Aguardiente (Chueca) 4 AbrDir: Félix San Mateo
Gigantes y Cabezudos (Caballero) 4 AbrDir: Félix San Mateo
Luisa Fernanda (Moreno Torroba) 5 AbrDir: Félix San Mateo
Oviedo, Ópera de Oviedo  / 
Werther (Massenet) 11-20 SetDir: Yves Abel; Dir Esc: Guy Joosten
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-20 OctDir: Marzio Conti; Dir Esc: Emilio Sagi
Turandot (Puccini) 15-24 NovDir: Gianluca Marcianò; Dir Esc: Susana Gómez
Agrippina (Handel) 16-22 DesDir: Benjamin Bayl; Dir Esc: Mariame Clément
Don Carlos (Verdi) 24 Gen-2 FebDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: Giancarlo Del Monaco
La corte del faraón (Lleó) 19-23 MarDir: Pablo Mielgo; Dir Esc: Emilio Sagi
La verbena de la paloma (Bretón) 20-23 AbrDir Esc: Marina Bollaín
El gato montés (Penella) 21-24 MaiDir: Oliver Díaz; Dir Esc: José Carlos Plaza
Das Rheingold (Wagner) 15-21 SetDir: Guillermo García Calvo; Dir Esc: Michal Znaniecki
La traviata (Verdi) 13-19 OctDir: Carlo Montanaro / Pablo Mielgo; Dir Esc: Susana Gómez
Don Pasquale (Donizetti) 17-23 NovDir: Marzio Conti; Dir Esc: Curro Carreres
Ainadamar (Golijov) 8-14 DesDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: Luis de Tavira
Don Giovanni (Mozart) 26 Gen-1 FebDir: Álvaro Albiach; Dir Esc: Alfred Kirchner
Pamplona, Asociación Gayarre Amigos de la Ópera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 27 OctDir: José Miguel Pérez Sierra; Dir Esc: Lánder Iglesias
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23-25 NovDir: Miquel Ortega; Dir Esc: Alfonso Romero Mora
El Juramento (Gaztambide) 10 MaiDir: Oliver Díaz; Dir Esc: Emilio Sagi
La Del Manojo de Rosas (Sorozábal) 1 JunDir: Melchor Guillomía; Dir Esc: José María López Ariza
Il trovatore (Verdi) 25-27 Oct
Pamplona, Baluarte  / 
Madama Butterfly (Puccini) 27 OctDir: José Miguel Pérez-Sierra; Dir Esc: Lander Iglesias
Così fan tutte (Mozart) 16 NovDir: Pablo Mielgo; Dir Esc: Tomás Muñoz
Tosca (Puccini) 8-10 FebDir: Will Humburg; Dir Esc: Giancarlo Del Monaco
Requiem (Verdi) 31 Oct
El holandés errante (Wagner) 23 Nov
La traviata (Verdi) 23-25 GenDir: Pablo Mielgo
Sabadell, Amics de l'Opera de Sabadell  / 
Tosca (Puccini) 31 Oct-4 NovDir: Daniel Gil de Tejada; Dir Esc: Carles Ortiz
Nabucco (Verdi) 20-24 FebDir: Rubén Gimeno; Dir Esc: Carles Ortiz
La traviata (Verdi) 24-28 AbrDir: Daniel Gil de Tejada; Dir Esc: Pau Monterde
La flauta mágica (Mozart) 30 Set-3 Oct
Concert (Wagner) 29 Nov-1 Des
Norma (Bellini) 19-23 Feb
Sevilla, Teatro de la Maestranza  / 
Thaïs (Massenet) 25-31 OctDir: Pedro Halffter; Dir Esc: Nicola Raab
Sigfrido (Wagner) 5-15 DesDir: Pedro Halffter; Dir Esc: Carlus Padrissa, Allex Aguilera, La Fura dels Baus
Cavalleria rusticana (Mascagni) 5-12 FebDir: Stefano Ranzani; Dir Esc: Ermanno Olmi
Sarka (Janáček) 5-12 FebDir: Stefano Ranzani; Dir Esc: Ermanno Olmi
Entre Sevilla y Triana (Sorozábal) 13-15 MarDir: Juan García Rodríguez; Dir Esc: Curro Carreres
La Princesa de Navarra (concert) (Rameau) 17 MarDir: Hervé Niquet
El gato montés (Penella) 6-8 MaiDir: Cristóbal Soler; Dir Esc: José Carlos Plaza
Rigoletto (Verdi) 19-29 JunDir: Pedro Halffter; Dir Esc: Stefano Vizioli
Aida (Verdi) 25 Oct-9 NovDir: Pedro Halftter; Dir Esc: José Antonio Gutiérrez
Manon Lescaut (Puccini) 5-14 DesDir: Pedro Halffter; Dir Esc: Jean Reno
La cenerentola (Rossini) 14-22 FebDir: Giacomo Sagripanti; Dir Esc: Paul Curran
El Superbarbero de Sevilla (Rossini) 2 Mar
La Del Manojo de Rosas (Sorozábal) 20-22 MarDir: Miguel A Gomez-Martinez; Dir Esc: Emilio Sagi
Götterdämmerung (Wagner) 14-20 JunDir: Pedro Halffter; Dir Esc: Carlus Padrissa
Valencia, Palau de les Arts Reina Sofia  / 
Rigoletto (Verdi) 10-24 NovDir: Omer Meir Wellber; Dir Esc: Gilbert Deflo
La bohème (Puccini) 2-21 DesDir: Riccardo Chailly / Andrea Battistoni; Dir Esc: Davide Livermore
I due Foscari (Verdi) 24 Gen-8 FebDir: Omer Meir Wellber; Dir Esc: Thaddeus Strassberger
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Feb-15 MarDir: Omer Meir Wellber; Dir Esc: Damiano Michieletto
Die Zauberflöte (Mozart) 6-30 AbrDir: Ottavio Dantone; Dir Esc: Stephen Medcalf
Otello (Verdi) 1-16 JunDir: Zubin Mehta; Dir Esc: Davide Livermore
Così fan tutte (Mozart) 26-30 JunDir: Marco Guidarini; Dir Esc: Isabel Hindersin
La traviata (Verdi) 19 Oct-13 NovDir: Zubin Mehta; Dir Esc: Willy Decker(original), Meisje Hummel(revival)
Die Walküre (Wagner) 3-16 NovDir: Zubin Mehta; Dir Esc: Carlus Padrissa
Ein deutsches Requiem (Brahms) 20 NovDir: Omer Meir Wellber
Messa da Requiem (Verdi) 12-13 DesDir: Riccardo Chailly
Manon Lescaut (Puccini) 1-18 FebDir: Plácido Domingo / Jordi Bernàcer; Dir Esc: Stephen Medcalf
L'italiana in Algeri (Rossini) 23 Feb-15 MarDir: Ottavio Dantone; Dir Esc: Joan Font
Simon Boccanegra (Verdi) 27 Mar-9 AbrDir Esc: Lluís Pasqual
Maror (Palau) 24-30 AbrDir: Manuel Galduf; Dir Esc: Antonio Díaz Zamora
Valencia, Palau de la Música  / 
L'Indovina (concert) (Giner) 2 MarDir: Cristóbal Soler
Valladolid, Teatro Calderón  / 
Tosca (Puccini) 23-27 GenDir Esc: Giancarlo Del Monaco
La clemenza di Tito (Mozart) 29 Gen-2 FebDir: Carlos Aragón; Dir Esc: Marco Carniti
Curro Vargas (Chapí) 20-23 MarDir: Martín Baeza; Dir Esc: Graham Vick