2012/13 > Rússia 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2012/13 > Rússia

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Finlàndia
Estònia
Letònia
Bielorússia

Rússia
 
Estats Units d'Amèrica
Ucrania
Geòrgia
Azerbaijan
Kazakhstan Japó

Astrakhan, Astrakhan Opera and Ballet Theatre  / 

Boris Godunov (Musorgsky) 12 Oct-6 Jun
Pikovaja Dama (Tchaikovsky) 30 Nov-12 Mai
Cherevichki (Tchaikovsky) 24 Des-10 Mai
Madama Butterfly (Puccini) 3 Feb-22 Mar
La traviata (Verdi) 16 Jun
Boris Godunov (Musorgsky) 20 Set-8 Nov
Otello (Verdi) 25 Oct-23 Nov
Cherevichki (Tchaikovsky) 30 Oct-1 Nov
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 2 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 12-13 Nov
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 7-15 Des
Ekaterinburg, Ekaterinburg Opera House  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 29 Set-5 JunDir: Michael Güttler; Dir Esc: Alexander Titel
Le comte Ory (Rossini) 5 Oct-19 Feb
Tosca (Puccini) 11 Oct-27 AbrDir Esc: Irkin Gabitov
Prince Igor (Borodin) 16 Oct-7 Jun
Le nozze di Figaro (Mozart) 18 Oct-25 MaiDir Esc: Irkin Gabitov
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 25 Oct-2 AbrDir Esc: Alexei Stepanyuk
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 27 Oct-30 Mai
Madama Butterfly (Puccini) 28 Oct-9 JunDir Esc: Alexei Stepanyuk
Khovanschina (Musorgsky) 30 Oct-28 MarDir Esc: Boris Morozov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1 Nov-11 Abr
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 4 Nov-20 JunDir Esc: Mikhail Pandzhavidze
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 6 Nov-30 Mar
La bohème (Puccini) 10 Nov-6 Abr
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 15 Nov-9 Abr
La traviata (Verdi) 17 Nov-1 JunDir Esc: Alexei Stepanyuk
Don Giovanni (Mozart) 18 Des-28 Mai
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 27 Des-5 MaiDir Esc: Alina Chevik
Morozko (Bocharov) 28 Des-3 GenDir Esc: Leonid Yakushev
Otello (Verdi) 16 Mai-18 Jun
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 Set-10 DesDir: Michael Güttler; Dir Esc: Paul Curran
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 26 Set-24 Des
La traviata (Verdi) 27 Set-26 Des
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 29 Set-28 Des
La bohème (Puccini) 1 Oct-5 Des
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 2 Oct-30 Des
Madama Butterfly (Puccini) 3 Oct-25 Des
Otello (Verdi) 8 Oct-15 NovDir: Pavel Klinichev; Dir Esc: Igor Uschakov
Le comte Ory (Rossini) 15 Oct-26 Nov
Tosca (Puccini) 18 Oct
Don Giovanni (Mozart) 22 Oct-17 Des
Prince Igor (Borodin) 26 Oct-14 Des
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 29 Oct-5 Nov
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 31 Oct-4 Des
Le nozze di Figaro (Mozart) 9 Nov-8 Des
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 Des
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 27-28 Des
Izhevsk, State Opera and Ballet Theatre of Udmurt Republic  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 22 Mar
Die lustige Witwe (Lehár) 24 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 29 Mar
Gräfin Mariza (Kálmán) 13 Abr
Carmen (Bizet) 26 Abr
Iolanta (Tchaikovsky) 22 Mai
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 Mai
Kazan, Tatar State Opera and Ballet Theatre named after Mussa Djalil  / 
Turandot (Puccini) 23 Set-4 Mai
La traviata (Verdi) 28 Set-7 Feb
Carmen (Bizet) 30 Set-8 Feb
Boris Godunov (Musorgsky) 22 Nov-13 Feb
Rigoletto (Verdi) 25 Nov-4 Feb
Tosca (Puccini) 5 Des-26 Abr
Madama Butterfly (Puccini) 9 Des-9 Feb
Il trovatore (Verdi) 13 Des
The Pearl Fishers (Bizet) 20 Des
Aida (Verdi) 1 Feb-29 Abr
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 3 Feb-14 Jun
The Love of the Poet (Akhiyarova) 11 Feb
Jalil (Zhiganov) 7 Mai
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6 Jun
Nabucco (Verdi) 11 Jun
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Jun
Tosca (Puccini) 25 Set
Madama Butterfly (Puccini) 2 Oct
Carmen (Bizet) 4-5 Oct
Krasnoyarsk, State Opera and Ballet Theatre  / 
La traviata (Verdi) 18 Abr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 20 Abr-21 Mai
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Abr-2 Jun
Sadko (Rimsky-Korsakov) 3 Mai
L'elisir d'amore (Donizetti) 11 Mai
Rigoletto (Verdi) 12-29 Mai
Cavalleria rusticana (Mascagni) 16 Mai
Carmen (Bizet) 18 Mai
Prince Igor (Borodin) 28-30 Jun
Prince Igor (Borodin) 18 SetDir: Aleksandr Kosinskiy / Aleksandr Yudasin; Dir Esc: Yuliana Malkhasyants
Rigoletto (Verdi) 25 Set-20 OctDir: Grigor Palikarov / Aleksandr Kosinskiy; Dir Esc: Plamen Kartalov
Carmen (Bizet) 29 SetDir: Aleksandr Kosinskiy / Aleksandr Yudasin; Dir Esc: Vyacheslav Tsyupa
La traviata (Verdi) 2 OctDir: Aleksandr Kosinskiy; Dir Esc: Vyacheslav Tsyupa
Madama Butterfly (Puccini) 6 OctDir: Aleksandr Kosinskiy; Dir Esc: Gennadiy Malkhasyants
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 17 OctDir: Aleksandr Kosinskiy; Dir Esc: Aleksandr Fedorov
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 OctDir: Aleksandr Kosinskiy; Dir Esc: Boris Ryabikin
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 27 OctDir: Aleksandr Kosinskiy / Aleksandr Yudasin; Dir Esc: Vyacheslav Tsyupa
Moscow, Bolshoi Theatre  / 
Don Giovanni (Mozart) 6-10 SetDir: Daniel Barenboim; Dir Esc: Robert Carsen
Franziskus (Nevsky) 12-13 SetDir: Philipp Chizhevsky; Dir Esc: Vladimir Bocharov
The Enchantress (Tchaikovsky) 15 Set-31 MarDir: Alexander Lazarev; Dir Esc: Alexander Titel
La bohème (Puccini) 22-23 SetDir: Kirill Karabits; Dir Esc: Federik Mirdita
La traviata (Verdi) 7 Oct-4 AbrDir: Laurent Campellone / Pavel Klinichev; Dir Esc: Francesca Zambello
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 23 Oct-30 AbrDir: Vassily Sinaisky; Dir Esc: Kirill Serebrennikov
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 30 Oct-4 NovDir: Alexander Soloviev / Vassily Sinaisky; Dir Esc: Oleg Moralev
Iolanta (Tchaikovsky) 1 Nov-7 JulDir: Alexei Bogorad / Mikhail Granovsky; Dir Esc: Georgy Ansimov
Tosca (Puccini) 6 Nov-6 GenDir: Alexei Bogorad; Dir Esc: Boris Pokrovsky
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 10-14 NovDir: Alan Buribayev; Dir Esc: Peter Ustinov
Boris Godunov (Musorgsky) 29 Nov-8 MaiDir: Vassily Sinaisky / Pavel Sorokin; Dir Esc: Leonid Baratov(original), Igor Ushakov(revival)
Turandot (Puccini) 7 Des-19 MaiDir: Tito Ceccherini; Dir Esc: Francesca Zambello
Prince Igor (Borodin) 16 Des-16 JunDir: Vassily Sinaisky; Dir Esc: Yuri Lyubimov
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 26 Des-21 JunDir: Kirill Karabits / Alan Buribaev; Dir Esc: Dmitri Tcherniakov
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 19 Gen-1 JunDir: Alexander Soloviev; Dir Esc: Antony McDonald
Carmen (Bizet) 24 Gen-21 JulDir: Yuri Temirkanov / Vassily Sinaisky; Dir Esc: David Pountney
Die Zauberflöte (Mozart) 31 Gen-30 JunDir: Christopher Moulds; Dir Esc: Graham Vick
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 7 Feb-21 JunDir: Alexander Vedernikov; Dir Esc: Dmitri Tcherniakov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 8-10 Feb
Die Fledermaus (Strauss,J) 14-17 FebDir: Christoph-Mathias Mueller; Dir Esc: Vasily Barkhatov
Pelléas et Mélisande (Debussy) 15 Feb
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 17 Feb
La sonnambula (Bellini) 6 Mar-14 JulDir: Enrique Mazzola; Dir Esc: Pier Luigi Pizzi
Der Rosenkavalier (Strauss) 21 Mar-27 JulDir: Vassily Sinaisky / Christoph-Mathias Mueller; Dir Esc: Stephen Lawless
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 11-14 AbrDir: Vladimir Jurowski / Ralf Sochaczewsky; Dir Esc: Dmitri Tcherniakov
Nabucco (Verdi) 21-26 MaiDir: Michael Güttler / Alexander Soloviev; Dir Esc: Mikhail Kislyarov
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 17-22 SetDir: Vassily Sinaisky / Pavel Sorokin; Dir Esc: Valery Fokin
La sonnambula (Bellini) 26-29 SetDir: Julian Reynolds / Alexander Soloviev; Dir Esc: Pier Luigi Pizzi
Boris Godunov (Musorgsky) 1-8 OctDir: Pavel Sorokin; Dir Esc: Leonid Baratov(original), Igor Ushakov(revival)
Der fliegende Holländer (Wagner) 16-24 OctDir: Vassily Sinaisky / Alexei Bogorad; Dir Esc: Peter Konwitschny(original), Nina Gühlstorff(revival)
Tosca (Puccini) 26 OctDir: Pavel Klinichev; Dir Esc: Boris Pokrovsky
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 31 Oct-2 NovDir: Alexander Soloviev / Pavel Klinichev; Dir Esc: Kirill Serebrennikov
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 5-6 NovDir: Alexei Bogorad / Alexander Soloviev; Dir Esc: Antony McDonald
Iolanta (Tchaikovsky) 8-10 NovDir: Konstantin Khvatynets / Pavel Sorokin; Dir Esc: Georgy Ansimov
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 13-17 NovDir: Alan Buribayev; Dir Esc: Peter Ustinov
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 20-24 NovDir Esc: Dmitri Tcherniakov
La traviata (Verdi) 26-30 NovDir: Vassily Sinaisky / Laurent Campellone; Dir Esc: Francesca Zambello
Moscow, Galina Vishnevskaya Opera Centre  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 25 Oct-1 NovDir: Yaroslav Tkalenko; Dir Esc: Andris Liepa
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 14 NovDir Esc: Ivan Popovski
Boris Godunov (Musorgsky) 27 DesDir: Gintaras Rinkevicius / Yaroslav Tkalenko; Dir Esc: Ivan Popovsky
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 21-23 Mar
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13-16 Abr
Rigoletto (Verdi) 24-27 Mai
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 25-29 OctDir: Alexander Soloviev; Dir Esc: Mikhail Polischuk
Moscow, Helikon-Opera  / 
Das Liebesverbot (Wagner) 6-9 SetDir: Vladimir Ponkin; Dir Esc: Dmitry Bertman
Kaffeekantate (Bach,JS) 11 Oct-17 MarDir: Valery Kritskov; Dir Esc: Oleg Iliyn
Siberia (Giordano) 12-14 OctDir: Eugene Brazhnik; Dir Esc: Dmitry Bertman
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 19 Oct-28 AbrDir: Alexander Lisovets / Vladimir Ponkin; Dir Esc: Dmitry Bertman
Lady Macbeth of the Mtsensk District (Shostakovich) 25-28 OctDir: Vladimir Ponkin / Valery Kiryanov; Dir Esc: Dmitry Bertman
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 3-5 NovDir: Konstantin Chudovsky; Dir Esc: Dmitry Bertman
Pyramus and Thisbe (Lampe) 16-18 NovDir: Ekaterina Vasheruk, Julian Gallant; Dir Esc: Alexandre Borodovski
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 21 NovDir: Vladimir Ponkin; Dir Esc: Dmitry Bertman
Operetta anthology (Kálmán) 28 Nov-9 Des
Die Fledermaus (Strauss,J) 20-30 DesDir: Mstislav Rostropovich / Valery Kiryanov; Dir Esc: Dmitry Bertman
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 16-19 GenDir: Vladimir Ponkin; Dir Esc: Dmitry Bertman
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 24-27 GenDir: Vladimir Ponkin; Dir Esc: Dmitry Bertman
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 31 Gen-3 FebDir: Kirill Tikhonov; Dir Esc: Dmitry Bertman
Le nozze di Figaro (Mozart) 7-10 FebDir Esc: Dmitry Bertman
Apollo et Hyacinthus (Mozart) 30-31 MarDir: Victoria Unguryanu; Dir Esc: Dmitry Bertman
Boris Godunov (Musorgsky) 15-18 MaiDir Esc: Dmitry Bertman
Rusalka (Dvořák,A) 6-8 JunDir: Niels Muus / Denis Kirpanev; Dir Esc: Dmitry Bertman
Carmen (Bizet) 19-22 JunDir Esc: Dmitry Bertman
Un ballo in maschera (Verdi) 5 Set-1 DesDir: Valery Kiryanov; Dir Esc: Dmitry Bertman
Kaffeekantate (Bach,JS) 18 Set-4 DesDir: Valery Kritskov; Dir Esc: Oleg Iliyn
Das Liebesverbot (Wagner) 27-29 SetDir: Vladimir Ponkin; Dir Esc: Dmitry Bertman
Aida (Verdi) 4-6 OctDir: Kirill Tikhonov; Dir Esc: Dmitry Bertman
Falstaff (Verdi) 18-20 OctDir: Teodor Currentzis; Dir Esc: Dmitry Bertman
Bauernkantate (Bach,JS) 30 Oct-20 NovDir: Ekaterina Vasheruk; Dir Esc: Alexander Borodovsky
Rasputin (Reise) 8-9 NovDir: Vladimir Ponkin; Dir Esc: Dmitry Bertman
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 22-24 NovDir: Vladimir Ponkin; Dir Esc: Dmitry Bertman
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Nov-1 DesDir: Konstantin Chudovsky; Dir Esc: Dmitry Bertman
Siberia (Giordano) 6-8 DesDir: Vladimir Ponkin; Dir Esc: Dmitry Bertman
Lady Macbeth of Mtsensk District (Shostakovich) 12-15 DesDir: Vladimir Ponkin; Dir Esc: Dmitry Bertman
Die Fledermaus (Strauss,J) 20-29 DesDir: Mstislav Rostropovich; Dir Esc: Dmitry Bertman
Moscow, Novaya Opera Theatre  / 
Prince Igor (Borodin) 20 Set-27 MaiDir: Evgeny Samoilov / Vasily Valitov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Lohengrin (Wagner) 22 Set-10 MarDir: Jan Latham-Koenig, Valery Kritskov, Evgeny Samoilov; Dir Esc: Kasper Holten
Rigoletto (Verdi) 25 Set-17 AbrDir: Evgeny Samoilov / Jan Latham-Koenig; Dir Esc: Ralf Långbaсka
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 Set-21 MaiDir: Dmitry Volosnikov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
La cenerentola (Rossini) 29 Set-6 MarDir: Dmitry Volosnikov; Dir Esc: Victor Gerasimenko
Capriccio (Strauss) 4 Oct-1 FebDir: Valery Kritskov; Dir Esc: Alla Chepinoga
Norma (Bellini) 11 OctDir: Evgeny Samoilov; Dir Esc: Sergio Morabito,Jossi Wieler
La traviata (Verdi) 19 Oct-11 JunDir: Dmitry Volosnikov; Dir Esc: Alla Sigalova
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 28 Oct-31 MarDir: Jan Latham-Koenig / Vasily Valitov; Dir Esc: Ekaterina Vasilyova
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 OctDir: Vasily Valitov; Dir Esc: Michiel Dijkema
Il trovatore (Verdi) 11 Gen-24 Jun
Nabucco (Verdi) 13 Gen-7 JunDir: Evgeny Samoilov; Dir Esc: Andrejs Žagars
Requiem (Verdi) 15 Gen
Aida (concert) (Verdi) 20 Gen-17 Jun
I due Foscari (Verdi) 26 Gen
I lombardi alla prima crociata (Verdi) 27 Gen
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 10 Feb-26 JunDir: Anatoly Gus / Evgeny Samoilov; Dir Esc: Sergey Artsibashev
Prince Igor (Borodin) 13 Feb-27 MaiDir: Evgeny Samoilov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Concert (Strauss,J) 21 Feb
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 Feb-21 JunDir: Vasily Valitov / Evgeny Samoilov; Dir Esc: Elijah Moshinsky
Iolanta (Tchaikovsky) 3 Mar-19 AbrDir: Evgeny Samoilov; Dir Esc: Gennady Shaposhnikov
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 12 MarDir: Evgeny Samoilov / Valery Kritskov; Dir Esc: Valery Raku
Boris Godunov (Musorgsky) 15 MarDir: Dmitry Volosnikov / Valery Kritskov; Dir Esc: Valery Belyakovich
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 23 AbrDir: Valery Kritskov; Dir Esc: Yuri Grymov
Dido and Aeneas (Purcell) 28 Abr
Tristan und Isolde (Wagner) 19-25 MaiDir: Jan Latham-Koenig; Dir Esc: Nicola Raab
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 22 MaiDir: Evgeny Samoilov; Dir Esc: Ivan Fadeyev
Gianni Schicchi (Puccini) 24 MaiDir: Dmitry Volosnikov; Dir Esc: Gennady Shaposhnikov
Monsieur Choufleuri (Offenbach) 24 Mai-25 JunDir: Vasily Valitov; Dir Esc: Gennady Shaposhnikov
La cenerentola (Rossini) 18 JunDir: Dmitry Volosnikov; Dir Esc: Victor Gerasimenko
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 JunDir: Vasily Valitov; Dir Esc: Elijah Moshinsky
Il trovatore (Verdi) 24 JunDir: Evgeny Samoilov; Dir Esc: Marco Gandini
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 21 Ago-20 OctDir: Evgeny Samoilov / Andrey Lebedev; Dir Esc: Sergey Artsibashev
La traviata (Verdi) 28 Ago-6 OctDir: Dmitry Volosnikov; Dir Esc: Alla Sigalova
Rigoletto (Verdi) 3 Set-25 OctDir: Evgeny Samoilov / Fabio Mastrangelo; Dir Esc: Ralf Långbaсka
L'elisir d'amore (Donizetti) 6 Set-8 DesDir: Dmitry Volosnikov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Nabucco (Verdi) 11 SetDir: Evgeny Samoilov; Dir Esc: Andrejs Žagars
Cavalleria rusticana (concert) (Mascagni) 19 SetDir: Laurent Campellone
Pagliacci (concert) (Leoncavallo) 19 SetDir: Laurent Campellone
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 SetDir: Vasily Valitov, Evgeny Samoilov; Dir Esc: Elijah Moshinsky
Il trovatore (Verdi) 24 Set-27 OctDir: Evgeny Samoilov / Jan Latham-Koenig; Dir Esc: Marco Gandini
Gianni Schicchi (Puccini) 25 Set
Monsieur Choufleuri restera chez lui le ... (Offenbach) 25 SetDir: Vasily Valitov; Dir Esc: Gennady Shaposhnikov
Norma (Bellini) 27 SetDir: Evgeny Samoilov
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 19 Oct-16 NovDir: Jan Latham-Koenig; Dir Esc: Ekaterina Vasilyova
Lohengrin (Wagner) 1 NovDir: Jan Latham-Koenig; Dir Esc: Kasper Holten
Tristan und Isolde (Wagner) 3 NovDir: Jan Latham-Koenig; Dir Esc: Nicola Raab
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 6 NovDir: Andrey Lebedev; Dir Esc: Ivan Fadeyev
La cenerentola (Rossini) 14 NovDir: Dmitry Volosnikov; Dir Esc: Victor Gerasimenko
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 29 Nov-4 DesDir: Alexandru Samoilă; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Moscow, Stanislavsky and Nemirovich-Danchenko Academic Music Theatre  / 
Pelléas et Mélisande (Debussy) 28 Set-2 OctDir: Benjamin Levy; Dir Esc: Olivier Py
Carmen (Bizet) 3 Oct-29 MaiDir: Wolf Gorelik; Dir Esc: Alexander Titel
Tosca (Puccini) 4 Oct-13 JulDir: Wolf Gorelik; Dir Esc: Lyudmila Naletova
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 7 Oct-1 JunDir: Eugeny Brazhnik; Dir Esc: Alexander Titel
La bohème (Puccini) 12 Oct-9 JulDir: Wolf Gorelik; Dir Esc: Alexander Titel
Madama Butterfly (Puccini) 14 Oct-18 JulDir: Felix Korobov / Wolf Gorelik; Dir Esc: Lyudmila Naletova
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 17 Oct-19 JunDir: Felix Korobov; Dir Esc: Lev Mikhailov
Così fan tutte (Mozart) 18 Oct-24 MaiDir: Wolf Gorelik; Dir Esc: Alexander Titel
War and Peace (Prokofiev) 25 Oct-11 AbrDir: Felix Korobov; Dir Esc: Alexander Titel
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 31 Oct-26 JulDir: Felix Korobov; Dir Esc: Alexander Titel
La traviata (Verdi) 1 Nov-17 JulDir: Felix Korobov; Dir Esc: Alexander Titel
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 6 Nov-12 JulDir: Eugeny Brazhnik; Dir Esc: Alexander Titel
A Midsummer Night's Dream (Britten) 10 Nov-28 MarDir: William Lacey; Dir Esc: Christopher Alden
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 28 Nov-7 JulDir: Wolf Gorelik; Dir Esc: Adolf Shapiro
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 Des-15 JulDir: Wolf Gorelik; Dir Esc: Alexander Titel
La forza del destino (Verdi) 27 Des-23 JunDir: Felix Korobov; Dir Esc: Georgy Isaakyan
The Merry Widow (Lehár) 20 Gen-27 JunDir: Wolf Gorelik / Timur Zangiev; Dir Esc: Adolf Shapiro
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 4 Feb
The Demon (Rubinstein) 8 Feb-3 Jul
May Night (Rimsky-Korsakov) 9 Mar
L'elisir d'amore (Donizetti) 10 Mar-4 JulDir: Maria Maksimchuk; Dir Esc: Lyudmila Naletova
Die Zauberflöte (Mozart) 16 Mar-8 MaiDir: Vladimir Agronsky; Dir Esc: Alexander Titel, Igor Yasulovich
L'italiana in Algeri (Rossini) 28 Mai-23 JulDir: Felix Korobov; Dir Esc: Evgeny Pisarev
Tannhäuser (Wagner) 27 Set-3 OctDir: Fabrice Bollon; Dir Esc: Andrejs Zagars
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 Oct
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 5 OctDir: Eugeny Brazhnik; Dir Esc: Alexander Titel
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 6 OctDir: Felix Korobov; Dir Esc: Alexander Titel
Carmen (Bizet) 8 OctDir: Wolf Gorelik / Eugeny Brazhnik; Dir Esc: Alexander Titel
La traviata (Verdi) 20 OctDir: Felix Korobov; Dir Esc: Alexander Titel
The Demon (Rubinstein) 23 OctDir: Anton Grishanin; Dir Esc: Gennady Trostyanetsky
Madama Butterfly (Puccini) 24 OctDir: Felix Korobov, Vyacheslav Volich; Dir Esc: Lyudmila Naletova
Die Zauberflöte (Mozart) 25-26 OctDir: Vladimir Agronsky; Dir Esc: Alexander Titel, Igor Yasulovich
L'italiana in Algeri (Rossini) 29-31 OctDir: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; Dir Esc: Evgeny Pisarev
Nizhni Novgorod, State Academic Opera and Ballet Theatre named after Pushkin  / 
Otello (Verdi) 4 Oct-28 Feb
My Fair Lady (Loewe) 6 Oct-31 Mai
Sylvia (Kálmán) 11 Oct-1 Jun
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13 Oct-24 Mai
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 19 Oct-14 Feb
Prince Igor (Borodin) 24 Oct-7 Feb
Veselá Vdova (Lehár) 26 Oct-2 Jun
Aida (Verdi) 10 Nov-17 Mar
Boris Godunov (Musorgsky) 15 Nov-5 Abr
Madama Butterfly (Puccini) 29 Nov-10 Mar
Belaya akatsiya (Dunayevsky) 1 Des-23 Mar
Rusalka (Dargomizhsky) 8 Des-2 Mar
Die Fledermaus (Strauss,J) 16 Des-30 Mai
Aida (Verdi) 12 Gen-17 Mar
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 Gen-12 Abr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 20 Gen-22 Mai
Iolanta (Tchaikovsky) 31 Gen-28 Mar
Carmen (Bizet) 16 Feb-8 Jun
La traviata (Verdi) 22 Mar-17 Mai
Sevastopol Waltz (Listov) 10 Abr
Tosca (Puccini) 24 Abr-19 Jun
Mazeppa (Tchaikovsky) 23 Jun
Boris Godunov (Musorgsky) 18 SetDir: Vladimir Boykov; Dir Esc: Otar Dadishkiliani
Cherevichki (Tchaikovsky) 26 Set-18 Oct
Mazeppa (Tchaikovsky) 2 Oct
Veselá Vdova (Lehár) 5 Oct
Carmen (Bizet) 10 Oct
La traviata (Verdi) 16 Oct
Die Fledermaus (Strauss,J) 20 Oct
Rusalka (Dargomizhsky) 25 Oct
Belaya akatsiya (Dunayevsky) 27 Oct
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 31 Oct
Novosibirsk, Novosibirsk State Opera and Ballet Theatre  / 
Faust (Gounod) 19 Set-29 Mai
La traviata (Verdi) 26 Set-22 Mai
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 30 Set-21 Abr
Tosca (Puccini) 4 Oct-4 Mai
Bohéma (Puccini) 10 Oct-20 Mar
Carmen (Bizet) 17 Oct-25 Abr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 19 Oct-2 Mai
Prince Igor (Borodin) 21 Oct-4 Jul
Iolanta (Tchaikovsky) 23 Oct-8 Jul
Madama Butterfly (Puccini) 30 Oct-2 Jul
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 14 Nov-5 Feb
Gianni Schicchi (Puccini) 20 Nov-17 Mar
Prima la musica e poi le parole (Salieri) 20 Nov-17 Mar
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 7 Des
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 28 Des-9 Feb
The Steadfast Tin Soldier (Banevich) 19 Gen-28 Abr
Mass (Bernstein) 29 Gen-17 Jun
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 7 Feb
Aleko (Rachmaninov) 7 Feb
Rigoletto (Verdi) 14 Feb-16 Mai
The Tale of the Pope and of His Workman Balda (Kravchenko) 23 Mar
Mass (Bernstein) 17-18 Set
The Little Tower Chamber (Polskiy) 21 Set-13 Oct
Carmen (Bizet) 25 Set
Prince Igor (Borodin) 28 Set
The Steadfast Tin Soldier (Banevich) 29 Set-20 Oct
La traviata (Verdi) 1 Oct
Rigoletto (Verdi) 8 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 10 Oct
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 12 Oct
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 16 Oct
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 18 Oct
Aleko (Rachmaninov) 18 Oct
La serva padrona (Pergolesi) 19 Oct
Iolanta (Tchaikovsky) 22 Oct
Mavra (Stravinsky) 23 Oct
La cambiale di matrimonio (Rossini) 23 Oct
Tosca (Puccini) 24 Oct
Gianni Schicchi (Puccini) 26 Oct
Prima la musica, poi le parole (=) 26 Oct
Faust (Gounod) 31 Oct
Perm, Perm Tchaikovsky Opera and Ballet Theatre  / 
Iolanta (Tchaikovsky) 3 Set-30 Oct
Le nozze di Figaro (Mozart) 18 Set-7 Mar
Pagliacci (Leoncavallo) 6 Oct-20 Des
The Little Sweep (Britten) 7 Oct-28 Feb
Cendrillon (Massenet) 18 Oct-13 Jun
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 23-24 Oct
L'orfeo (Monteverdi) 27 Oct-9 Abr
The Tsar's Bride (Rimsky-Korsakov) 1 Nov-24 Feb
Il campanello di notte (Donizetti) 7 Nov-20 Mar
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 20 Nov-25 Jun
Medeamaterial (Dusapin) 2 Des-9 Feb
Cleopatra (Massenet) 12-13 Des
Boris Godunov (Musorgsky) 23 Gen-7 Feb
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 29 Gen-27 Feb
Così fan tutte (Mozart) 13 Feb
Carmen (Bizet) 10-11 Abr
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky) 17 Abr
Christ (Rubinstein) 24-25 AbrDir: Valery Platonov; Dir Esc: Georgy Isaakyan
Madama Butterfly (Puccini) 8-11 Mai
La traviata (Verdi) 18-19 Jun
Pimpinone (Telemann) 29 Jun
Iolanta (Tchaikovsky) 7 SetDir: Valentin Uryupin; Dir Esc: George Isaakyan
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 9 Set-19 DesDir: Valery Platonov; Dir Esc: George Isaakyan
Pimpinone (Telemann) 10 Set-17 OctDir: Maxim Emelyanychev; Dir Esc: Tatyana Stepanova
The Indian Queen (Purcell) 25 Set-2 OctDir Esc: Peter Sellars
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 8 Oct-13 Des
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 18 Oct
L'orfeo (Monteverdi) 20-22 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 26 Oct
Mazeppa (Tchaikovsky) 3-6 Nov
Carmen (Bizet) 12 Nov
The Little Sweep (Britten) 16 Nov
La traviata (Verdi) 19 Nov
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21-23 Nov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 3-4 Des
Cleopatra (Massenet) 10-11 Des
Petrozavodsk, Republic of Karelia State Music Theatre  / 
Carmen (Bizet) 11 Abr
Die Fledermaus (Strauss,J) 17 Abr
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 21 Abr-6 Jun
Madama Butterfly (Puccini) 26 Abr-26 Mai
La traviata (Verdi) 12 Mai
Silva (Kálmán) 19-20 Jun
Silvia (Kálmán) 2-3 Oct
Carmen (Bizet) 11 Oct
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 19 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 22 Oct
Rostov, Rostov State Opera  / 
Iolanta (Tchaikovsky) 22 Set-20 Feb
Bajadere (Kálmán) 26 Set-24 Mai
La traviata (Verdi) 4 Oct-13 Mar
Madama Butterfly (Puccini) 6 Oct-7 Jun
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 7 Oct-17 Mai
Carmen (Bizet) 12 Oct-14 Abr
Ball im Savoy (Abraham) 20 Oct-2 Jun
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21 Oct-29 Mai
Rigoletto (Verdi) 10 Nov-3 Abr
Die lustige Witwe (Lehár) 23 Nov-11 Mai
Prince Igor (Borodin) 28 Nov-12 Mai
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 2 Des-26 Mai
White Acacia (Dunayevsky) 7 Des-28 Abr
Die Zauberflöte (Mozart) 9 Des-28 Mar
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 14 Des-21 Abr
La bohème (Puccini) 8 Feb-26 Abr
Faust (Gounod) 15-23 Jun
Faust (Gounod) 22 Set
Die Zirkusprinzessin (Kálmán) 29 Set-29 Nov
Bajadere (Kálmán) 6 Oct-10 NovDir: Andrey Anikhanov; Dir Esc: Alexei Stepanyuk
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 12 OctDir: Alexei Shakuro; Dir Esc: Leonid Shatohin
La traviata (Verdi) 13 OctDir: Maurizio Dones; Dir Esc: Susanna Tsiryuk
White Acacia (Dunayevsky) 20 OctDir: Alexei Shakuro; Dir Esc: Kirill Strezhnev
Carmen (Bizet) 23 OctDir: Valery Voronin; Dir Esc: Yuri Laptev
Ball im Savoy (Abraham) 27 OctDir: Alexei Shakuro; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Die lustige Witwe (Lehár) 2 NovDir: Alexei Shakuro; Dir Esc: Susanna Tsiryuk
Prince Igor (Borodin) 3 NovDir: Valery Voronin; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Iolanta (Tchaikovsky) 6 NovDir: Andrey Anikhanov; Dir Esc: Konstantin Balakin
La bohème (Puccini) 15 NovDir: Alexander Anissimov; Dir Esc: Konstantin Balakin
Madama Butterfly (Puccini) 17 NovDir: Robert Lyall; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 NovDir: Alexander Anissimov; Dir Esc: Susanna Tsiryuk
Samara, Samara Academic Theatre of Opera and Ballet  / 
La traviata (Verdi) 1 Oct-17 Abr
Boris Godunov (Musorgsky) 11 Oct-29 Mai
Rigoletto (Verdi) 31 Oct-19 Abr
Prince Igor (Borodin) 4 Nov-25 Mai
Madama Butterfly (Puccini) 8 Nov-29 Jun
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 Des-8 Jun
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 31 Gen-11 Mai
L'elisir d'amore (Donizetti) 13 Mar
Aida (Verdi) 27 Mar-17 Mai
Il trovatore (Verdi) 27-28 Abr
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 21-22 Jun
Aida (Verdi) 14 Set-17 OctDir: Alexander Anissimov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 18-19 SetDir: Alexander Anissimov; Dir Esc: Ivan Fadeev
Prince Igor (Borodin) 25 Set-3 NovDir: Boris Benkogenov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Madama Butterfly (Puccini) 4 OctDir: Alexander Anissimov; Dir Esc: Dieter Kaegi
Boris Godunov (Musorgsky) 11 Oct-29 NovDir: Viktor Kulikov; Dir Esc: Nina Chusova
La traviata (Verdi) 30 OctDir: Alexander Anissimov; Dir Esc: Antonio de Lucia
L'elisir d'amore (Donizetti) 10 NovDir: Vladimir Kovalenko / Viktor Kulikov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 21-22 NovDir: Alexander Anissimov; Dir Esc: Mikhail Pandzhavidze
Saratov, Saratov Opera and Ballet  / 
Madama Butterfly (Puccini) 2 Oct-24 Feb
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 4 Oct-21 Feb
Sadko (Rimsky-Korsakov) 7 Oct-5 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 10 Oct-2 Mar
Oresteia (Taneyev) 13 Oct-9 Feb
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 Oct-2 Feb
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 23 Oct-19 Jun
Silvia (Kálmán) 17 Oct-4 Abr
Iolanta (Tchaikovsky) 25 Oct-23 Mar
Die Zauberflöte (Mozart) 21 Oct-17 Abr
Rigoletto (Verdi) 31 Oct-30 Mai
Die lustige Witwe (Lehár) 1 Nov-14 Mai
Un ballo in maschera (Verdi) 11 Nov-28 Mai
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13 Nov-26 Feb
Rusalka (Dargomizhsky) 29 Nov-31 Mar
Tosca (Puccini) 9 Des-23 Abr
The Taming of the Shrew (Shebalin) 13 Des
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 Gen-24 Jun
Les brigands (Offenbach) 25 Gen-20 Feb
Khovanschina (Musorgsky) 29 Gen-3 Mar
Carmen (Bizet) 5 Feb-27 Jun
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7 Feb-21 Abr
Il trovatore (Verdi) 19 Mar-14 Abr
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 24 Mai
La traviata (Verdi) 4 Jun
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 1 OctDir Esc: Alexei Stepanyuk
Rusalka (Dargomizhsky) 5 Oct
Carmen (Bizet) 8 Oct
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 10 Oct
Oresteia (Taneyev) 13 Oct
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 17 Oct
Iolanta (Tchaikovsky) 25 Oct
Rigoletto (Verdi) 27 Oct
Die lustige Witwe (Lehár) 30 Oct
St Petersburg, St Petersburg Chamber Opera  / 
La belle Hélène (Offenbach) 1 Mar-6 Jul
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 2 Mar-21 Jul
Pagliacci (Leoncavallo) 3 Mar-19 Jul
Rigoletto (Verdi) 7 Mar-17 Abr
La bohème (Puccini) 13 Mar-30 Jun
The Rape of Lucretia (Britten) 15 Mar-18 Jul
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 16 Mar-5 Jun
Don Juan (Mozart) 17 Mar-21 Jun
Madama Butterfly (Puccini) 22 Mar-26 Jun
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23 Mar-28 Jun
La traviata (Verdi) 27 Mar-17 Jul
Pietro il Grande (Donizetti) 31 Mar-5 Mai
Tosca (Puccini) 12 Abr-2 Jun
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 26 Abr-27 Jun
Die Fledermaus (Strauss,J) 11 Mai-14 Jul
Boris Godunov (Musorgsky) 29 MaiDir Esc: Yuri Alexandrov
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13 Set-25 Des
La belle Hélène (Offenbach) 14 Set-27 Des
La traviata (Verdi) 18 Set-29 Des
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Set-30 Nov
Boris Godunov (Musorgsky) 27 Set-13 Des
Pagliacci (Leoncavallo) 28 Set-15 Des
Madama Butterfly (Puccini) 29 Set-6 Des
Tosca (Puccini) 3 Oct-20 Des
Pietro il Grande (Donizetti) 10 Oct-11 Des
La bohème (Puccini) 11 Oct-24 Nov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13 Oct-21 Des
The Rape of Lucretia (Britten) 27 Oct-20 Nov
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 6 Nov
Don Juan (Mozart) 9 Nov-30 Des
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 10 Nov-1 Des
Rigoletto (Verdi) 29 Nov-14 Des
St Petersburg, Mariinsky Theatre  / 
Khovanschina (Musorgsky) 18 SetDir: Valery Gergiev
Madama Butterfly (Puccini) 21 Set-18 FebDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Mariusz Treliński
A Midsummer Night's Dream (Britten) 22 Set-19 MaiDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Claudia Solti
Aida (Verdi) 23 Set-27 Jun
Das Rheingold (Wagner) 26 SetDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Alexander Zeldin
Die Walküre (Wagner) 27 SetDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Alexander Zeldin
Siegfried (Wagner) 29 SetDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Alexander Zeldin
Götterdämmerung (Wagner) 30 SetDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Alexander Zeldin
My Fair Lady (Loewe) 4 Oct-21 JulDir: Gavriel Heine; Dir Esc: Robert Carsen
Tosca (Puccini) 12 OctDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Paul Curran
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 13-18 OctDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Alain Maratrat
Pelléas et Mélisande (Debussy) 16 Oct-25 MarDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Daniel Kramer
Don Giovanni (Mozart) 18 Oct-23 JulDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Johannes Schaaf
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 20 Oct-1 JunDir Esc: Yuri Temirkanov
Boris Godunov (Musorgsky) 23 Oct-9 AbrDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Graham Vick
L'Heure espagnole (Ravel) 25 OctDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Alexander Maskalin
Gianni Schicchi (Puccini) 25 OctDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Alexander Maskalin
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 27 Oct-30 MaiDir Esc: Lotfi Mansouri
Prince Igor (Borodin) 28 Oct-17 JunDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Irkin Gabitov
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 30 Oct-9 FebDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Vasily Barkhatov
La bohème (Puccini) 1 NovDir: Gianandrea Noseda; Dir Esc: Ian Judge
Mazepa (Tchaikovsky) 4 NovDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 13 Nov-11 AbrDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Alexander Petrov
A Life for the Tsar (Glinka) 14 Nov-14 MarDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Dmitri Tcherniakov
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 20 NovDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Michael Sturminger
La traviata (Verdi) 22 Nov-12 AbrDir: Tugan Sokhiev; Dir Esc: Charles Roubaud
Don Carlos (Verdi) 29 Nov-3 Jun
Rigoletto (Verdi) 7 DesDir: Gianandrea Noseda; Dir Esc: Irkin Gabitov
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 11 DesDir Esc: Vladislav Pazi
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Des-25 AbrDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Alain Maratrat
Sadko (Rimsky-Korsakov) 16 Des-27 GenDir Esc: Alexei Stepanyuk
Der fliegende Holländer (Wagner) 18 DesDir Esc: Ian Judge
Carmen (Bizet) 20 Des-14 JunDir Esc: Alexei Stepanyuk
Don Quichotte (Massenet) 28 Des-29 JunDir: Valery Gergiev / Christian Knapp / Pavel Petrenko; Dir Esc: Yannis Kokkos
Attila (Verdi) 15 GenDir: Luciano Di Martino; Dir Esc: Arturo Gama
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 22 Gen-29 MaiDir Esc: Yuri Temirkanov
The Brothers Karamazov (Smelkov) 29 Gen-6 JulDir Esc: Vasily Barkhatov
La forza del destino (Verdi) 31 GenDir Esc: Elijah Moshinsky
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 5 FebDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Jonathan Kent
War and Peace (concert) (Prokofiev) 6 FebDir: Valery Gergiev
Dead Souls (Shchedrin) 12 FebDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Vasily Barkhatov
Elektra (Strauss) 14 FebDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Jonathan Kent
The Makropulos Affair (Janáček) 20 FebDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Graham Vick
Ariadne auf Naxos (Strauss) 21 FebDir Esc: Michael Sturminger
The Gambler (Prokofiev) 25 Feb-11 AbrDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Yuri Laptev
Otello (Verdi) 19 MarDir Esc: Andrei Konchalovsky
The Maid of Pskov (Rimsky-Korsakov) 22 MarDir Esc: Yuri Laptev(revival)
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 24-31 MarDir Esc: Alexander Petrov
Turandot (Puccini) 27 Mar-13 JulDir Esc: Charles Roubaud
L'elisir d'amore (Donizetti) 28 Mar-7 MaiDir: Pavel Bubelnikov; Dir Esc: Alexander Petrov
Aleko (Rachmaninov) 30 MarDir Esc: Mariusz Trelinski
Iolanta (Tchaikovsky) 30 MarDir Esc: Mariusz Trelinski
Semyon Kotko (Prokofiev) 2 AbrDir Esc: Yuri Alexandrov
Nabucco (Verdi) 4 Abr-4 MaiDir Esc: Dmitry Bertman
Jenůfa (Janáček) 7 AbrDir: Mikhail Agrest; Dir Esc: Vasily Barkhatov
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Abr-26 JulDir: Mikhail Sinkevich / Gianandrea Noseda / Mikhail Agrest; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Faust (Gounod) 26 Abr-9 JulDir: Mikhail Agrest; Dir Esc: Isabella Bywater
The Nose (Shostakovich) 29 AbrDir Esc: Yuri Alexandrov
The Enchanted Wanderer (Shchedrin) 30 AbrDir Esc: Alexei Stepanyuk
Iolanta (Tchaikovsky) 3 Mai-2 Jun
Il trovatore (Verdi) 5 Mai
May Night (Rimsky-Korsakov) 8 MaiDir Esc: Alexander Maskalin
Suor Angelica (Puccini) 10 MaiDir: Gianandrea Noseda; Dir Esc: Walter Le Moli
Gianni Schicchi (Puccini) 10 MaiDir: Gianandrea Noseda; Dir Esc: Walter Le Moli
Il Tabarro (Puccini) 10 MaiDir: Gianandrea Noseda; Dir Esc: Walter Le Moli
La traviata (Verdi) 11 Mai-8 Jul
Tosca (Puccini) 17 Mai-20 Jul
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 21 MaiDir Esc: Dmitri Tcherniakov
Il viaggio a Reims (Rossini) 23 Mai
Rusalka (Dargomizhsky) 24 Mai-30 Jun
Un ballo in maschera (Verdi) 28-31 Mai
Messa da Requiem (Verdi) 5 Jun
Das Rheingold (Wagner) 11 Jun
Die Walküre (Wagner) 13 Jun
Siegfried (Wagner) 15 Jun
Götterdämmerung (Wagner) 16 Jun
War Requiem (Britten) 23 Jun
Aleko (concert) (Rachmaninov) 11 Jul
The Lefthander (Shchedrin) 27-28 JulDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Alexey Stepanyuk
La bohème (Puccini) 1 AgoDir: Gianandrea Noseda; Dir Esc: Ian Judge
Le nozze di Figaro (Mozart) 2 AgoDir Esc: Yuri Alexandrov
Rusalka (Dvořák,A) 3-4 AgoDir: Pavel Petrenko; Dir Esc: Vasily Barkhatov
Il trovatore (concert) (Verdi) 9 AgoDir: Mikhail Sinkevich
La traviata (Verdi) 10-11 AgoDir: Karen Durgaryan; Dir Esc: Charles Roubaud
The Lefthander (Shchedrin) 9 Set-10 MaiDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Alexey Stepanyuk
Iolanta (Tchaikovsky) 10 Set-14 DesDir Esc: Mariusz Trelinski
Macbeth (Verdi) 11 SetDir: Valery Gergiev; Dir Esc: David McVicar
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 12 Set-30 AbrDir Esc: Yuri Temirkanov
Rusalka (Dargomizhsky) 13 Set-16 OctDir: Valery Gergiev / Pavel Petrenko; Dir Esc: Vasily Barkhatov
Prince Igor (Borodin) 15 Set-24 NovDir Esc: Yevgeny Sokovnin(original), Irkin Gabitov(revival)
Opera anthology (Verdi) 18 SetDir: Andrei Petrenko
My Fair Lady (Loewe) 19-21 SetDir: Gavriel Heine; Dir Esc: Robert Carsen
Tosca (Puccini) 20 Set-16 MaiDir Esc: Paul Curran
Faust (Gounod) 24 SetDir: Mikhail Agrest; Dir Esc: Isabella Bywater
La traviata (Verdi) 27-28 SetDir Esc: Charles Roubaud
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 29 Set-18 NovDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Alain Maratrat
Un ballo in maschera (Verdi) 29 Set-9 FebDir Esc: Andrei Konchalovsky
Jenůfa (Janáček) 1 Oct
Carmen (Bizet) 3 Oct
Don Quichotte (Massenet) 4 Oct-24 Gen
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 5 Oct-30 Mar
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 8 Oct
Aida (Verdi) 9 Oct-25 Gen
Don Giovanni (Mozart) 10 Oct
Il trovatore (concert) (Verdi) 11 OctDir: Mikhail Sinkevich
A Life for the Tsar (Glinka) 15 OctDir Esc: Dmitri Tcherniakov
Turandot (Puccini) 17 Oct-13 FebDir Esc: Charles Roubaud
La bohème (Puccini) 18 Oct-21 AbrDir Esc: Ian Judge
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 20 Oct-16 FebDir Esc: Lotfi Mansouri
Les Troyens (concert) (Berlioz) 21 Oct
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 22 OctDir Esc: Jonathan Kent
Madama Butterfly (Puccini) 23 Oct-21 MaiDir Esc: Mariusz Treliński
Macbeth (concert) (Verdi) 25 Oct
La forza del destino (Verdi) 27 OctDir Esc: Elijah Moshinsky
Messa da Requiem (Verdi) 29-30 Oct
Attila (Verdi) 31 OctDir Esc: Arturo Gama
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 6 NovDir Esc: Irina Molostova
Idomeneo re di Creta (Mozart) 7 Nov
The Nose (Shostakovich) 17 Nov
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 27 Nov-27 MarDir Esc: Yuri Temirkanov
The Brothers Karamazov (Smelkov) 3 DesDir Esc: Vasily Barkhatov
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 5 Des
Boris Godunov (Musorgsky) 10 DesDir Esc: Graham Vick
Semyon Kotko (Prokofiev) 17 DesDir Esc: Yuri Alexandrov
Le nozze di Figaro (Mozart) 7-22 GenDir Esc: Yuri Alexandrov
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 10 Gen-25 Feb
The Enchanted Wanderer (Shchedrin) 14 Gen
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 GenDir Esc: Ian Judge
Dead Souls (Shchedrin) 29 Gen
Mazepa (Tchaikovsky) 4 FebDir Esc: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
The Maid of Pskov (Rimsky-Korsakov) 15 FebDir Esc: Yuri Laptev(revival)
Nabucco (Verdi) 20 Feb-8 MarDir Esc: Dmitry Bertman
The Gambler (Prokofiev) 12 Mar
Sadko (Rimsky-Korsakov) 15 MarDir Esc: Alexei Stepanyuk
Elektra (Strauss) 20 Mar
Pelléas et Mélisande (Debussy) 24 Mar
Carmen (Bizet) 28 Mar
Suor Angelica (Puccini) 22 AbrDir Esc: Walter Le Moli
Gianni Schicchi (Puccini) 22 AbrDir Esc: Walter Le Moli
Il Tabarro (Puccini) 22 AbrDir Esc: Walter Le Moli
War and Peace (Prokofiev) 24-26 Abr
Rigoletto (Verdi) 23 MaiDir Esc: Irkin Gabitov
St Petersburg, Mikhailovsky Theatre  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 20 Set-18 Jun
Iolanta (Tchaikovsky) 22 Set-17 Mai
La bohème (Puccini) 26 Set-14 Jun
L'elisir d'amore (Donizetti) 29 Set-21 Abr
Tosca (Puccini) 2 Oct-3 Feb
Rusalka (Dvořák,A) 9 Oct-29 Mai
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 26 Oct-12 Jun
La traviata (Verdi) 20 Nov-26 Mai
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 30 Nov-28 Abr
Cinderella (Asaf'yev) 22 Des-5 Gen
Billy Budd (Britten) 24 Gen-25 Abr
Cavalleria rusticana (Mascagni) 9 Feb-21 Jun
La juive (Halévy) 17 Feb
Tosca (Puccini) 10 Mar-8 Jun
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24 Mar
Don Giovanni (concert) (Mozart) 17 Abr
Manon Lescaut (concert) (Puccini) 3-5 Mai
Pagliacci (Leoncavallo) 14 Mai
Der fliegende Holländer (Wagner) 6-7 Jul
L'elisir d'amore (Donizetti) 11-12 SetDir: Daniele Rustioni; Dir Esc: Fabio Sparvoli
La bohème (Puccini) 20 Set-26 DesDir: Peter Feranec; Dir Esc: Arnaud Bernard
Cavalleria rusticana (Mascagni) 23 SetDir Esc: Liliana Cavani
Pagliacci (Leoncavallo) 25 Set-21 NovDir Esc: Liliana Cavani
Cinderella (Asaf'yev) 29 Set-28 DesDir Esc: Olga Mukhortova
Iolanta (Tchaikovsky) 29 Set-22 DesDir Esc: Sergey Shepelyov
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Oct-19 DesDir Esc: Andrejs Zagars
La traviata (Verdi) 5 Oct-28 DesDir Esc: Stanislav Gaudasinsky
Rusalka (Dvořák,A) 8 Oct-24 DesDir Esc: Igor Konyaev
Tosca (Puccini) 11 Oct-1 DesDir Esc: Stanislav Gaudasinsky
La juive (Halévy) 13 OctDir Esc: Arnaud Bernard
Der fliegende Holländer (Wagner) 16 Oct-30 NovDir: Vasily Petrenko; Dir Esc: Vasily Barkhatov
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 3 Nov
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1 Des
St Petersburg, St Petersburg Theatre of Musical Comedy  / 
Silvia (Kálmán) 3 Set-25 Gen
The Bird Seller (Zeller,C) 4 Set-17 Abr
Countess Maritza (Kálmán) 8 Set-22 Mai
Die Fledermaus (Strauss,J) 13 Set-20 Mai
Baroness Lili () 15 Set-25 Mai
Mr X (Kálmán) 15 Set-10 Feb
Sevastopol Waltz (Listov) 19 Set-4 Abr
Die lustige Witwe (Lehár) 24 Set-27 Mai
Die Herzogin von Chicago (Kálmán) 29 Set
The Bondmaid (Strelnikov) 3 Oct-3 Feb
Madame Pompadour (Fall) 15 Oct-14 Feb
Das Veilchen vom Montmartre (Kálmán) 30 Oct-3 Abr
Die Bajadere (Kalman) 29 Oct-2 Abr
Operetta anthology (Kálmán) 2 Nov-12 Des
Kiss me, Kate (Porter) 21 Nov-9 Abr
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 17 Mai-12 Ago
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 16 Jul-30 Oct
Die lustige Witwe (Lehár) 17 Jul-8 Nov
Silvia (Kálmán) 19 Jul-28 Oct
Mr X (Kálmán) 20 Jul-1 Nov
Spring Parade (Stolz) 21 Jul-22 Set
Countess Maritza (Kálmán) 22 Jul-9 Nov
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 Jul-10 Nov
Das Veilchen vom Montmartre (Kálmán) 24 Jul-2 Oct
Baroness Lili () 27 Jul-4 Nov
Die Bajadere (Kalman) 31 Jul-8 Oct
Madame Pompadour (Fall) 11 Oct
The Bird Seller (Zeller,C) 15 Oct
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 27 Oct
Ufa, Bashkir State Opera and Ballet Theatre  / 
Così fan tutte (Mozart) 5 Oct-13 Mai
Veselya vdova (Lehár) 13 Oct-4 Abr
La traviata (Verdi) 18 Oct-15 Mai
Prince Igor (Borodin) 20 Oct-12 Des
Rigoletto (Verdi) 27 Oct-14 Abr
Aida (Verdi) 8 Nov
Die Fledermaus (Strauss,J) 13 Nov-21 Mar
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 15 Nov-2 Abr
Silvia (Kálmán) 17 Nov-1 Mar
Snegurotchka (Rimsky-Korsakov) 22 Nov-23 Mar
Tosca (Puccini) 8 Des-14 Mai
Carmen (Bizet) 16 Des-29 Mar
Faust (Gounod) 23 Gen
Die Zauberflöte (Mozart) 8 Feb
Madama Butterfly (Puccini) 3 Mar
Cavalleria rusticana (Mascagni) 16 Mar
Pagliacci (Leoncavallo) 16 Mar
Night of the Lunar Eclipse (Nizametdinov) 12 Abr
Ulan-Ude, Buryat Academic Opera and Ballet Theatre  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 11-12 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 25 Oct
Voronezh, State Opera and Ballet Theatre  / 
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 28 Mar-27 Mai
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 Mar
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 6 Abr
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 Abr
Gräfin Mariza (Kálmán) 12 Abr
Silvia (Kálmán) 27 Abr
Sevastopol Waltz (Listov) 6 Mai
Iolanta (Tchaikovsky) 16 Mai
Silvia (Kálmán) 2-30 Oct
The Country Wives' Revolt (Ptichkin) 4 Oct
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 5 Oct
Die Fledermaus (Strauss,J) 9 Oct
Tosca (Puccini) 11 Oct
Gräfin Mariza (Kálmán) 16 Oct
Iolanta (Tchaikovsky) 18-20 Oct
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 24 Oct
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 26 Oct
Il trovatore (Verdi) 31 Oct
Yoshkar-Ola, Sapaev Mari State Opera and Ballet Theatre  / 
Mr X (Kálmán) 6 OctDir: Ivan Egorov
Iolanta (Tchaikovsky) 10 OctDir: Ivan Egorov
La traviata (Verdi) 5 Nov-10 Gen
Pikovaja Dama (Tchaikovsky) 14 Nov
The Tricks of Khanuma (Kancheli) 2 Feb
Boris Godunov (Musorgsky) 13 Feb
Babi Revolt (Ptichkin) 6 Mar
May Night (Rimsky-Korsakov) 14 Mar
Viva la Mamma (Donizetti) 20 Mar
Die Fledermaus (Strauss,J) 7 Mai
Baroness Lili () 14-15 Mai
Ball im Savoy (Abraham) 1-2 OctDir: Ruben Aharonian; Dir Esc: Olga Malikova
Opera anthology (Verdi) 10 Oct
Baroness Lili () 3 NovDir: Ivan Egorov; Dir Esc: Sergey Shepelev