2012/13 > Eslovàquia 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2012/13 > Eslovàquia

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
República Txeca Polònia

Eslovàquia
 
Ucrania
Àustria Hongria Romania

Banska Bystrica, State Opera Banská Bystrica  / 

Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12 Oct-4 MaiDir: Ján Procházka; Dir Esc: Pavol Smolík
Die Tsarevich (Lehar) 14 Des-16 MaiDir: Marián Vach; Dir Esc: Dagmar Hlúbková
Fedora (Giordano) 18 Des-6 JunDir: Marián Vach; Dir Esc: Michal Tarant
Zigeunerliebe (Lehár) 19 Des-7 MaiDir: Igor Bulla; Dir Esc: Dana Dinková
Die Herzogin von Chicago (Kálmán) 28 Des-2 MaiDir: Igor Bulla; Dir Esc: Jozef Krasula
Die lustige Witwe (Lehár) 10 GenDir: Igor Bulla; Dir Esc: Dana Dinková
My Fair Lady (Loewe) 14 Gen-25 Mai
Nabucco (Verdi) 22 Gen-30 JunDir: Marián Vach; Dir Esc: Michal Babiak
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 15 Mar-23 MaiDir: Igor Bulla; Dir Esc: Anna Osipenko
Madama Butterfly (Puccini) 9 AbrDir Esc: Barbara Klimo
Krútňava (Suchon) 14 MaiDir: Marian Vach, Ján Procházka; Dir Esc: Roman Polák
Simon Boccanegra (Verdi) 21 MaiDir: Igor Bulla; Dir Esc: Laco Adamik
Così fan tutte (Mozart) 28 MaiDir: Igor Bulla; Dir Esc: Jana Andělová Pletichová
Macbeth (Verdi) 23 JunDir: Marián Vach; Dir Esc: Peter Gábor
Macbeth (Verdi) 14 Set-17 DesDir: Marián Vach; Dir Esc: Peter Gábor
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 17 Set-2 DesDir: Igor Bulla; Dir Esc: Anna Osipenko
Die lustige Witwe (Lehár) 21 SetDir: Igor Bulla, Marián Vach; Dir Esc: Dana Dinková
Coriolanus (Cikker) 26 SetDir: Marián Vach; Dir Esc: Roman Polák
Der Tsarevich (Lehar) 28 Set-23 NovDir: Marián Vach; Dir Esc: Dagmar Hlúbková
Nabucco (Verdi) 1 OctDir: Marián Vach; Dir Esc: Michal Babiak
Fedora (Giordano) 3 OctDir: Marián Vach; Dir Esc: Michal Tarant
My Fair Lady (Loewe) 5 Oct
Così fan tutte (Mozart) 29 OctDir: Igor Bulla; Dir Esc: Jana Andělová Pletichová
Zigeunerliebe (Lehár) 9 NovDir: Igor Bulla; Dir Esc: Dana Dinková
Die Herzogin von Chicago (Kálmán) 12 NovDir Esc: Jozef Krasula
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 14 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 19 NovDir: Marián Vach; Dir Esc: Barbara Klimo
Hrnčiarsky bál (Dusík) 13-31 DesDir: Ján Procházka; Dir Esc: Jaroslav Moravčík
Rusalka (Dvořák,A) 21-22 Mar
Bratislava, Slovenské národné divadlo / Slovak National Theatre  / 
Krútňava (Suchon) 22 Set-25 AbrDir: Dušan Štefánek / Ondrej Lenárd; Dir Esc: Juraj Jakubisko
Manon Lescaut (Puccini) 25 Set-3 JunDir: Rastislav Štúr / Martin Leginus; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Tosca (Puccini) 26 Set-17 JunDir: Rastislav Štúr; Dir Esc: Miroslav Fischer
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Set-30 MaiDir: Friedrich Haider / Philipp Pointner; Dir Esc: Miro Grisa
Coriolanus (Cikker) 30 Set
Turandot (Puccini) 3 Oct-7 MarDir: Rastislav Štúr / Ondrej Lenárd / Paolo Gatto; Dir Esc: Jozef Bednárik
La fille du régiment (Donizetti) 4 Oct-18 MaiDir: Dušan Štefánek; Dir Esc: Jozef Bednárik
Aida (Verdi) 5 Oct-25 JunDir: Rastislav Štúr / Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Miroslav Fischer
Maria Theresia (Baumgartner) 11 Oct-20 JunDir: Paul Mauffray; Dir Esc: Ladislav Adamík
La traviata (Verdi) 17 Oct-10 JunDir: Rastislav Štúr / Pavol Selecký / Paolo Gatto / Michailo Dutčak a.h. / Friedrich Haider; Dir Esc: Marián Chudovský
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 19 Oct-5 JunDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Peter Konwitschny
Jenůfa (Janáček) 20 Oct-26 AbrDir: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; Dir Esc: Martin Otava
Carmen (Bizet) 22 Oct-24 JunDir: Dušan Štefánek; Dir Esc: Marián Chudovský
Nabucco (Verdi) 25 Oct-13 MaiDir: Rastislav Štúr / Pavol Selecký / Martin Leginus; Dir Esc: Zuzana Gilhuus
I puritani (Bellini) 29 Oct-16 MaiDir: Pavol Selecký / Vinicius Kattah / Philipp Pointner; Dir Esc: Pavol Smolík
Otello (Verdi) 2 Nov-11 JunDir: Martin Leginus / Ondrej Lenárd / Friedrich Haider; Dir Esc: Josef Průdek
L'elisir d'amore (Donizetti) 6 Nov-6 MaiDir: Dušan Štefánek; Dir Esc: Pavol Smolík
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 Nov
Macbeth (Verdi) 14 Nov-13 JunDir: Martin Leginus / Sebastiano Rolli / Friedrich Haider; Dir Esc: Marián Chudovský
Big Doctor's Fairy Tale (Dubovský) 6 Des-29 Jun
La bohème (Puccini) 9 Gen-28 JunDir: Pietro Rizzo; Dir Esc: Václav Věžník
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Gen-4 JunDir: Dušan Štefánek / Martin Leginus / Friedrich Haider; Dir Esc: Svetozár Sprušanský
Barbier zo Sevilly (Rossini) 8 Feb-15 MaiDir: Rastislav Štúr / Martin Leginus; Dir Esc: Roman Polák
The Bartered Bride (Smetana) 13 Feb-16 AbrDir: Rastislav Štúr / Martin Leginus; Dir Esc: Pavel Mikuláštík
Don Giovanni (Mozart) 13 Abr-18 JunDir: Dušan Štefánek; Dir Esc: Jozef Bednárik
The Little Sweep (Britten) 23 Abr-19 Jun
Lohengrin (Wagner) 24 Mai-15 JunDir: Roberto Paternostro; Dir Esc: Andrejs Zagars
Veľká doktorská rozprávka (Dubovský) 11-29 JunDir: Marián Lejava; Dir Esc: Andrea Hlinková
Svätopluk (Suchon) 7 Set-28 NovDir: Dušan Štefánek; Dir Esc: Juraj Jakubisko
Manon Lescaut (Puccini) 10 Set-4 AbrDir: Martin Leginus / Rastislav Štúr; Dir Esc: Jiří Nekvasil
La traviata (Verdi) 12 Set-16 MaiDir: Rastislav Štúr / Pavol Selecký / Paolo Gatto / Michailo Dutčak / Friedrich Haider; Dir Esc: Marián Chudovský
Lohengrin (Wagner) 13 Set-5 DesDir: Martin Leginus / Friedrich Haider; Dir Esc: Andrejs Žagars
Veľká doktorská rozprávka (Dubovský) 20 Set-19 MaiDir: Peter Valentovič; Dir Esc: Andrea Hlinková
Nabucco (Verdi) 21 Set-2 MaiDir: Rastislav Štúr / Pavol Selecký / Martin Leginus; Dir Esc: Zuzana Gilhuus
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24 Set-9 MaiDir: Rastislav Štúr / Martin Leginus; Dir Esc: Roman Polák
Carmen (Bizet) 25 Set-12 MaiDir: Rastislav Štúr / Dušan Štefánek; Dir Esc: Marián Chudovský
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 26 Set-28 MarDir: Jaroslav Kyzlink / Peter Valentovič; Dir Esc: Peter Konwitschny
Rigoletto (Verdi) 4 Oct-11 MarDir: Martin Leginus / Friedrich Haider; Dir Esc: Martin Schüller
Macbeth (Verdi) 16 Oct-15 AbrDir: Martin Leginus / Sebastiano Rolli / Friedrich Haider; Dir Esc: Marián Chudovský
Aida (Verdi) 26 Oct-27 MaiDir: Rastislav Štúr / Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Miroslav Fischer
Otello (Verdi) 29 Oct-7 FebDir: Martin Leginus / Ondrej Lenárd / Friedrich Haider; Dir Esc: Josef Průdek
Dorian Gray (Čekovská) 8 Nov-5 JunDir: Peter Valentovič / Christopher Ward; Dir Esc: Nicola Raab
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Nov-27 MarDir: Dušan Štefánek / Friedrich Haider; Dir Esc: Miro Grisa
Die Zauberflöte (Mozart) 11 Des-10 MaiDir: Dušan Štefánek / Martin Leginus / Friedrich Haider; Dir Esc: Svetozár Sprušanský
The Bartered Bride (Smetana) 9 Gen-13 MaiDir: Rastislav Štúr / Martin Leginus; Dir Esc: Pavel Mikuláštík
La bohème (Puccini) 31 Gen-30 MaiDir: Martin Leginus / Friedrich Haider; Dir Esc: Peter Konwitschny, Verena Graubner
Turandot (Puccini) 21 Feb-15 MaiDir: Paolo Gatto / Rastislav Štúr / Ondrej Lenárd; Dir Esc: Jozef Bednárik
L'elisir d'amore (Donizetti) 26 Feb-14 MaiDir: Dušan Štefánek; Dir Esc: Pavol Smolík
La clemenza di Tito (Mozart) 21 Mar-3 MaiDir: Friedrich Haider; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Don Giovanni (Mozart) 2 Abr-21 MaiDir: Dušan Štefánek; Dir Esc: Jozef Bednárik
Pagliacci (Leoncavallo) 17 Abr-29 MaiDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Marián Chudovský
Cavalleria rusticana (Mascagni) 17 Abr-29 MaiDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Marián Chudovský
The Queen of Spades (Tchaikovsky) 23-25 MaiDir: Rastislav Štúr / Pavol Tužinský; Dir Esc: Marián Chudovský
Kosice, Štátne Divadlo Košice  / 
Orfeus v Podsvětí (Offenbach) 13 Set-30 JunDir: Igor Dohovič; Dir Esc: Lumír Olšovský
Nabucco (Verdi) 15 Set-31 MaiDir: Igor Dohovič / Jakub Žídek; Dir Esc: Václav Věžník
La traviata (Verdi) 18 Set-22 MaiDir: Karol Kevický / Boris Velat; Dir Esc: Božena Hanáková
Madama Butterfly (Puccini) 26 Set-23 AbrDir: Paolo Gatto / Dušan Štefánek; Dir Esc: Andrea Hlinková
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 29 Set-14 JunDir: Igor Dohovič / Zdeněk Macháček; Dir Esc: Imre Halasi
Le nozze di Figaro (Mozart) 18 Oct-25 MaiDir: Paolo Gatto / Igor Dohovič; Dir Esc: Gustáv Herényi
Její pastorkyňa (Janáček) 28 Nov-18 JunDir: Igor Dohovič / Robert Jindra; Dir Esc: Michael Tarant
Carmen (Bizet) 27 Des-16 FebDir: Igor Dohovič / Karol Kevický; Dir Esc: Blažena Hončarivová
Gianni Schicchi (Puccini) 12 Oct-4 JunDir: Igor Dohovič / Ondrej Olos; Dir Esc: Ján Antonín Pitínsky
Il Tabarro (Puccini) 12 Oct-4 JunDir: Igor Dohovič / Ondrej Olos; Dir Esc: Ján Antonín Pitínsky
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 22 Mar-5 JunDir: Ondrej Olos / Maroš Potokár; Dir Esc: Linda Keprtová
Rigoletto (Verdi) 10 Mai-25 JunDir: Igor Dohovič / Maroš Potokár / Peter Valentovič; Dir Esc: Peter Gábor
Rigoletto (Verdi) 10 Set-16 NovDir: Igor Dohovič / Maroš Potokár / Peter Valentovič; Dir Esc: Peter Gábor
Nabucco (Verdi) 18 Set-31 OctDir: Jakub Žídek; Dir Esc: Václav Věžník
La traviata (Verdi) 24 SetDir: Igor Dohovič; Dir Esc: Božena Hanáková
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 2 Oct-15 NovDir: Igor Dohovič; Dir Esc: Imre Halasi
La sonnambula (Bellini) 18 Oct-20 NovDir: Marek Prášil; Dir Esc: Václav Málek
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 29 OctDir: Ondrej Olos / Maroš Potokár; Dir Esc: Linda Keprtová
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-6 NovDir: Jakub Žídek; Dir Esc: Gustáv Herényi
Carmen (Bizet) 9 NovDir: Igor Dohovič / Jiří Štrunc; Dir Esc: Blažena Hončarivová