2013/14 > República Txeca 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2013/14 > República Txeca

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Polònia
Alemanya

República Txeca
 
Àustria Eslovàquia
Hongria

Brno, Národní divadlo Brno / National Theatre Brno  / 

Carmen (Bizet) 13 Set-19 FebDir: Jan Zbavitel; Dir Esc: Ladislav Stros
Don Giovanni (Mozart) 21 Set-31 MaiDir: Peter Feranec; Dir Esc: Bruno Berger-Gorski
Der fliegende Holländer (Wagner) 27 Set-2 MaiDir: Jakub Klecker / Pavel Šnajdr; Dir Esc: Roman Polák
A Midsummer Night's Dream (Britten) 3 Oct-15 FebDir: Jakub Klecker; Dir Esc: Roman Meluzín
Sen nocy letniej (Britten) 3 Oct-15 FebDir: Jakub Klecker; Dir Esc: Roman Meluzín
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 5 Oct-14 MaiDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Zdeněk Kaloč
Sicilské nešpory (Verdi) 7 Oct-16 JunDir: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; Dir Esc: Laco Adamik
Rusalka (Dvořák,A) 11 Oct-5 JunDir: Jaroslav Kyzlink / Ondrej Olos; Dir Esc: Vladimír Morávek
Nabucco (Verdi) 22 Oct-21 MarDir: Gergely Kesselyák / Jakub Klecker; Dir Esc: György Selmeczi
La Dafne (Hanzlík) 25 Oct-16 MarDir: Ondrej Olos; Dir Esc: Rocc
Prodaná nevěsta (Smetana) 6 Nov-18 JunDir: Petr Vronský / Jakub Klecker / Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Ondřej Havelka
Aida (Verdi) 9 Nov-20 MaiDir: Jaroslav Kyzlink / Peter Feranec; Dir Esc: Václav Věžník
La traviata (Verdi) 12 Nov-19 MarDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Zbyněk Srba
Netopýr (Strauss,J) 22 Des-15 MarDir: Ondrej Olos / Kaspar Zehnder; Dir Esc: Ondřej Havelka
Maria di Rohan (Donizetti) 31 Gen-3 MaiDir: Ondrej Olos; Dir Esc: Barbara Klimo
Madama Butterfly (Puccini) 7 Feb-30 AbrDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Turandot (Puccini) 8 Mar-15 JunDir: Jakub Klecker / Ondrej Olos; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Polish Blood (Nedbal) 28 Mar-20 JunDir: Jakub Klecker; Dir Esc: Tomáš Pilař
Die Schöpfung (Haydn) 11-26 AbrDir: Caspar Richter / Ondrej Olos; Dir Esc: Uwe Scholz
Alice in Bed (Medek) 7 Mai-6 JunDir: Ondrej Olos; Dir Esc: Rocc
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 22 Mai-3 JunDir: Tomáš Hanus / Jakub Klecker; Dir Esc: James Conway
Ceské Budějovice, Jihočeské divadlo / South Bohemian Theatre  / 
Tosca (Puccini) 27 Set-10 MarDir: Martin Peschík; Dir Esc: Jan Burian
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 9 Oct-28 AbrDir: Martin Peschík / Petr Jiříkovský; Dir Esc: Dagmar Hlubková
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 26 Oct-9 GenDir: Martin Peschík / Petr Jiříkovský; Dir Esc: Oldřich Kříž
Et nunc et semper (De Rose) 7 Des-15 AbrDir: Mario De Rose; Dir Esc: Miloslav Veselý
Cavalleria rusticana (Mascagni) 7 Des-15 AbrDir: Mario De Rose; Dir Esc: Miloslav Veselý
Rigoletto (Verdi) 4 Gen-2 MarDir: Mario De Rose; Dir Esc: Jana Kališová
Carmen (Bizet) 21 Feb-10 MaiDir: Mario De Rose; Dir Esc: Jana Kališová
Liberec, Divadlo F X Šaldy  / 
La forza del destino (Verdi) 18 Set-11 AbrDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Tomáš Pilař
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Set-10 AbrDir: František Babický; Dir Esc: Martin Otava
La traviata (Verdi) 29 Set-10 MaiDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Martin Otava
The Merry Widow (Lehár) 1 Oct-23 DesDir: František Babický; Dir Esc: Jan Ježek
Carmen (Bizet) 9 Oct-24 NovDir: František Babický; Dir Esc: Václav Věžník
Rusalka (Dvořák,A) 25 Oct-14 MaiDir: František Babický; Dir Esc: Josef Průdek
Nabucco (Verdi) 8 Nov-2 MarDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Zdeněk Kaloč
Don Quichotte (Massenet) 13 Nov-27 DesDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Linda Keprtová
Der Freischütz (Weber) 19 Nov-23 FebDir: František Babický; Dir Esc: Werner Pichler
The Bartered Bride (Smetana) 9 Feb
Polish Blood (Nedbal) 28 Mar-23 MaiDir: František Babický; Dir Esc: Gabriela Petráková
The Demon (Rubinstein) 8 Abr-3 MaiDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Martin Otava
Olomouc, Moravské divadlo Olomouc / Moravian Theatre Olomouc  / 
Netopýr (Strauss,J) 17 Set-20 AbrDir: Tomáš Hanák; Dir Esc: Zbyněk Brabec
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 19 Set-5 MarDir: Miloslav Oswald; Dir Esc: Martin Otava
Carmen (Bizet) 28 Set-6 FebDir: Petr Šumník; Dir Esc: Michael Tarant
Falstaff (Verdi) 4 Oct-30 MaiDir: Miloslav Oswald; Dir Esc: Andrea Hlinková
Concert (Wagner) 9 Oct-15 AbrDir: Miloslav Oswald
Prodaná nevěsta (Smetana) 11 OctDir: Petr Šumník; Dir Esc: Michael Tarant
Cert a Kaca (Dvorak,A) 20 Oct-2 MaiDir: Pavel Šnajdr / Petr Šumník; Dir Esc: Václav Věžník
Polska krev (Nedbal) 27 Oct-15 FebDir: Tomáš Hanák / Pavel Šnajdr; Dir Esc: Gustav Skála
Paganini (Lehár) 27 Gen-16 AbrDir: Tomáš Hanák; Dir Esc: Jana Andělová-Pletichová
Turandot (Puccini) 16-17 MaiDir: Petr Šumník; Dir Esc: Václav Málek
Opava, Slezské divadlo / Silesian Theatre Opava  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Set-1 MarDir: Tomáš Hanák; Dir Esc: Jana Andělová-Pletichová
Perly panny Serafínky (Piskáček) 7 Set-15 AbrDir: Karel Mládek; Dir Esc: Dagmar Hlubková
Cert a Kaca (Dvorak,A) 29 Set-18 MarDir: Petr Šumník; Dir Esc: Lubor Cukr
Madama Butterfly (Puccini) 12 Oct-4 AbrDir: Petr Šumník; Dir Esc: Jana Andělová Pletichová
Nabucco (Verdi) 25 Oct-8 FebDir: Tomáš Hanák; Dir Esc: Jana Andělová-Pletichová
Netopýr (Strauss,J) 23 Nov-7 DesDir: Petr Chromčák; Dir Esc: Rudolf Tesáček
Tisíc a jedna noc (Strauss,J) 15 Des-30 AbrDir: Petr Chromčák; Dir Esc: Rudolf Tesáček
Don Carlos (Verdi) 29 Des
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 23 Feb-22 AbrDir: Petr Chromčák; Dir Esc: Lubor Cukr
Requiem (concert) (Mozart) 28 MarDir: Petr Chromčák
Così fan tutte (Mozart) 22+ Jun
Ostrava, Národní Divadlo Moravskoslezské / National Moravian-Silesian Theatre  / 
Anna Bolena (Donizetti) 17 Set-15 MaiDir: Oliver von Dohnányi / Jakub Žídek; Dir Esc: Ivan Krejčí
Katya Kabanova (Janáček) 20-25 SetDir: Robert Jindra; Dir Esc: Jiří Nekvasil
La belle Hélène (Offenbach) 26 Set-20 MaiDir: Karol Kevický / Jakub Žídek; Dir Esc: Gabriela Petráková
Ernani (Verdi) 10 Oct-6 MaiDir: Tomáš Brauner / Jan Šrubař; Dir Esc: Marián Chudovský
La Wally (Catalani) 26 Oct-23 NovDir: Robert Jindra / Jan Srubař; Dir Esc: Václav Klemens
The Gypsy Princess (Kálmán) 31 Oct-3 MaiDir: Karol Kevický / Jakub Žídek; Dir Esc: Lumír Olšovský
Lohengrin (Wagner) 1 Nov-18 DesDir: Robert Jindra / Jan Šrubař; Dir Esc: Rocc
The Bartered Bride (Smetana) 16 Nov-29 DesDir: Jan Šrubař; Dir Esc: Ilja Racek
Mirandolina (Martinů) 5 Des-1 JunDir: Marko Ivanovič; Dir Esc: Jiří Nekvasil
A Night in Venice (Strauss,J) 28 Des-2 MaiDir: Jan Šrubař / Marek Prášil; Dir Esc: Pavel Mikuláštík
Nabucco (Verdi) 24 Gen-4 JunDir: Tomáš Brauner / Jakub Žídek; Dir Esc: Michael Tarant
Genoveva (Schumann) 27 Feb-20 MaiDir: Charles Olivieri-Munroe / Jakub Žídek; Dir Esc: Martin Glaser
La traviata (Verdi) 5 Abr-24 MaiDir: Jan Chalupecký; Dir Esc: Carmen Or
Jenůfa (Janáček) 11-14 MaiDir: Robert Jindra; Dir Esc: Michael Tarant
The Devil's Wall (Smetana) 12-17 JunDir: Robert Jindra; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Plzen, J K Tyl Theatre  / 
Faust (Gounod) 5 Set-11 GenDir: Tomáš Brauner; Dir Esc: Jiří Heřman
La Gioconda (Ponchielli) 8 Set-8 DesDir: Tomáš Brauner; Dir Esc: Oldřich Kříž
Tajemství (Smetana) 22 Set-16 AbrDir: Jiří Štrunc; Dir Esc: Dominik Beneš
Polska krev (Nedbal) 24 Set-25 MarDir: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík; Dir Esc: Jan Ježek
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 OctDir: Pavel Kantořík / Jiří Petrdlík; Dir Esc: Petr Novotný
La traviata (Verdi) 19 Oct-17 AbrDir: Jiří Štrunc / Tomáš Brauner / Jiří Petrdlík; Dir Esc: Linda Keprtová
Ruze z Argentiny (Beneš) 19 Oct-13 AbrDir: Jan Rezek; Dir Esc: Martin Pacek
Tosca (Puccini) 23 Oct-15 MarDir: Petr Kofroň; Dir Esc: Jan Burian
Brundibár (Krása) 11 Nov
Voják a tanečnice (Martinů) 25 Gen-30 AbrDir: Petr Kofroň; Dir Esc: Tomáš Pilař
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 5-23 AbrDir: Tomáš Brauner; Dir Esc: Dominik Beneš
Prodaná nevěsta (Smetana) 7+ JunDir: Jiří Štrunc; Dir Esc: Jana Kališová
Praha, Stavovské divadlo / Theatre of the Estates  / 
Don Giovanni (Mozart) 23 Ago-7 JunDir: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký / David Švec; Dir Esc: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Le nozze di Figaro (Mozart) 24 Ago-29 MaiDir: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký / Robert Jindra; Dir Esc: Josef Průdek
Orfeo ed Euridice (Gluck) 3 Set-17 MaiDir: Jan Latham-Koenig / Zbyněk Müller; Dir Esc: Hartmut Schörghofer
The Magic Flute (Mozart) 7 Set-3 JunDir: Jan Chalupecký / David Švec; Dir Esc: David Radok
Così fan tutte (Mozart) 19 Set-5 JunDir: Robert Jindra / Jan Chalupecký; Dir Esc: Martin Čičvák
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 29 Nov-23 MarDir: Tomáš Netopil / David Švec / Jan Chalupecký; Dir Esc: Joël Lauwers
Praha, Divadlo Kolowrat / Kolowrat Theatre  / 
Toufar (Březina) 18 Set-17 MaiDir: Jiří Štrunc; Dir Esc: Petr Zelenka
Praha, Národní divadlo / National Theatre Prague  / 
Čarokraj (Ivanovič) 27 Ago-23 JunDir: Marko Ivanovič / David Švec; Dir Esc: Petr Forman
Aida (Verdi) 5 Set-16 JunDir: Zbyněk Müller / Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Steffen Piontek
The Two Widows (Smetana) 11 Set-30 MaiDir: Robert Jindra; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Carmen (Bizet) 13 Set-5 MaiDir: Robert Jindra / Zbyněk Müller; Dir Esc: Jozef Bednárik
The Devil and Kate (Dvořák,A) 15 Set-3 MaiDir: Jan Chalupecký; Dir Esc: Marián Chudovský
The Bartered Bride (Smetana) 15 Set-4 JunDir: Ondrej Lenárd / David Švec / Jan Chalupecký; Dir Esc: Magdalena Švecová
The Jacobin (Dvořák,A) 20 Set-21 MaiDir: Zbyněk Müller / Tomáš Netopil / David Švec; Dir Esc: Jiří Heřman
L'elisir d'amore (Donizetti) 25 Set-7 FebDir: David Švec / Jan Chalupecký; Dir Esc: Simone Sandroni
Libuse (Smetana) 27 Set-8 MaiDir: Tomáš Netopil / Jan Chalupecký; Dir Esc: Petr Novotný
Simon Boccanegra (Verdi) 25 Oct-4 AbrDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: David Pountney
Rusalka (Dvořák,A) 31 Oct-28 MaiDir: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller; Dir Esc: Jiří Heřman
Jenůfa (Janáček) 31 Gen-22 MaiDir: Ondrej Lenárd; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Gloriana (Britten) 11-16 FebDir: Zbyněk Müller / Jan Chalupecký; Dir Esc: Jiří Heřman
The Cunning Little Vixen (Janáček) 20 Mar-1 JunDir: Jan Latham-Koenig; Dir Esc: Ondřej Havelka
Praha, Státní Opera / State Opera  / 
La traviata (Verdi) 30 Ago-14 JunDir: Enrico Dovico / František Drs / Richard Hein; Dir Esc: Arnaud Bernard
Nabucco (Verdi) 31 Ago-22 JunDir: Tomáš Brauner / Hilary Griffiths / Richard Hein / Enrico Dovico / Rastislav Stur; Dir Esc: Karel Němec
Madama Butterfly (Puccini) 3 Set-7 JunDir: Enrico Dovico / František Drs / Hilary Griffiths / Jiří Štrunc; Dir Esc: Karel Jernek
Don Carlos (Verdi) 7 Set-28 DesDir: Jaroslav Kyzlink / Richard Hein; Dir Esc: Manfred Schweigkofler
Turandot (Puccini) 12 Set-1 MaiDir: Enrico Dovico / Richard Hein / Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Václav Věžník
La bohème (Puccini) 14 Set-19 JunDir: Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc; Dir Esc: Ondřej Havelka
Il trovatore (Verdi) 19 Set-6 MaiDir: Jan Latham-Koenig / Jiří Štrunc; Dir Esc: Lubor Cukr
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Set-19 FebDir: Richard Hein / František Drs / Rudolf Krečmer; Dir Esc: Martin Otava
Carmen (Bizet) 30 Set-27 JunDir: František Drs / Jiří Mikula; Dir Esc: Zdeněk Troška
Rusalka (Dvořák,A) 3 Oct-12 JunDir: František Drs / Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc / Jan Chalupecký; Dir Esc: Zdeněk Troška
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 Oct-11 MaiDir: Tomáš Brauner / Enrico Dovico; Dir Esc: Martin Otava
Rigoletto (Verdi) 19 Oct-5 JunDir: Enrico Dovico / František Drs / Richard Hein; Dir Esc: Karel Jernek
Tosca (Puccini) 29 Nov-26 JunDir: František Drs / Ondrej Lenárd / Jiří Štrunc / Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Martin Otava
Tannhäuser (Wagner) 11 Gen-25 MaiDir: Hilary Griffiths / Richard Hein; Dir Esc: Andrejs Žagars
Otello (Verdi) 26 Gen-30 MaiDir: Tomáš Brauner / Heiko Mathias Förster; Dir Esc: Dominik Neuner, Lubor Cukr
La rondine (concert) (Puccini) 14-16 MaiDir: Martin Leginus
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Mai-24 JunDir: Heiko Mathias Förster / Richard Hein; Dir Esc: Ladislav Štros
Valka s mloky (Franz) 4-25 JunDir: Marko Ivanović, František Drs; Dir Esc: David Drábek
Ustí nad Labem, Severočeské divadlo / North Bohemian Theatre of Opera and Ballet  / 
La traviata (Verdi) 11 Set-11 FebDir: Miloš Formáček; Dir Esc: Martin Dubovic
Nabucco (Verdi) 18 Set-5 OctDir: Milan Kaňák; Dir Esc: Martin Dubovic
Der fliegende Holländer (Wagner) 29 Oct-25 FebDir: Norbert Baxa; Dir Esc: Martin Otava
Hraběnka Marica () 13 Des-16 FebDir: Milan Kaňák; Dir Esc: Zbyněk Brabec