2013/14 > Ucrania 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2013/14 > Ucrania

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Polònia Bielorússia Rússia
Eslovàquia
Hongria

Ucrania
 
Moldàvia
Romania

Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Opera and Ballet  / 

Iolanta (Tchaikovsky,P) 26 Set-11 Feb
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 Set-23 Mar
Aida (Verdi) 1 Oct
Turandot (Puccini) 6 Oct-22 Feb
Rigoletto (Verdi) 10 Oct-2 Mar
Der Troubadour (Verdi) 12 Oct-9 Feb
Otello (Verdi) 19 Oct
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 18 Des-14 Feb
Boris Godunov (Musorgsky) 18 Gen
Pagliacci (Leoncavallo) 1 Feb-15 Mar
Carmen (Bizet) 27 Mar
Donetsk, Donbass Opera  / 
La traviata (Verdi) 13 Oct-2 Mar
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 16 Oct-30 Abr
Madama Butterfly (Puccini) 18 Oct-27 Abr
Silvia (Kálmán) 20 Oct-13 Abr
Carmen (Bizet) 24 Oct-16 Gen
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 Oct-25 Abr
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 Oct-13 Feb
Natalka Poltavka (Lysenko) 31 Oct-11 Abr
Die lustige Witwe (Lehár) 1 Nov-4 Abr
Der fliegende Holländer (Wagner) 9 Nov-7 Feb
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14 Nov-6 Abr
Mr X (Kálmán) 15 Nov-28 Feb
Aida (Verdi) 13 Des-24 Abr
La bohème (Puccini) 15 Des-14 Feb
Pagliacci (Leoncavallo) 23 Gen
Turandot (Puccini) 26 Gen
Iolanta (Tchaikovsky,P) 16 Mar
Kharkiv, Kharkiv Opera and Ballet  / 
Taras Bulba (Lysenko) 6 Set-21 Gen
La traviata (Verdi) 7 Set-12 Gen
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 10 Set-5 Oct
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 Set-2 Gen
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 Set-12 Abr
La bohème (Puccini) 26 Set
Don Juan (Mozart) 28 Set
Tosca (Puccini) 8 Oct
Rigoletto (Verdi) 26 Oct-19 Nov
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 7 Nov-18 Mar
Aida (Verdi) 15 Nov
Nabucco (Verdi) 17 Nov
Der Troubadour (Verdi) 20 Nov
Otello (Verdi) 21 Nov-24 Abr
Boris Godunov (Musorgsky) 1 Des-27 Feb
Natalka Poltavka (Lysenko) 3 Des-11 Mar
Otello (Verdi) 5 Des
La cambiale di matrimonio (Rossini) 6 Des-8 Abr
Rita (Donizetti) 6 Des-8 Abr
Turandot (Puccini) 7 Des-10 Abr
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 Des
Iolanta (Tchaikovsky,P) 13 Des-15 Abr
Zaporozhets za Dunayem (Gulak-Artemovsky) 17 Des
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 16 Gen
Der Schauspieldirektor (Mozart) 25 Gen
Yarema and Danilo (Lyadova) 26 Gen-23 Feb
Prince Igor (Borodin) 8 Feb
Poet (Kolodub) 5 Mar
Kyiv, National Opera of Ukraine  / 
Yaroslav the Wise (Mayboroda) 6 Set
Natalka Poltavka (Lysenko) 8 Set-20 Abr
Un ballo in maschera (Verdi) 11 Set-30 Abr
Moses (Skoryk) 13 Set-25 Abr
Aida (Verdi) 14 Set-18 Abr
Don Carlos (Verdi) 20 Set-12 Abr
Der fliegende Holländer (Wagner) 27-28 SetDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Mara Kurochka
Carmen (Bizet) 2 Oct-3 Abr
Norma (Bellini) 4 Oct-8 Feb
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 Oct-29 Mar
Madama Butterfly (Puccini) 8 Oct-21 Mar
La traviata (Verdi) 15 Oct-4 Abr
Macbeth (Verdi) 16 Oct-28 Feb
Rigoletto (Verdi) 18 Oct-26 Mar
Requiem (Verdi) 26 Oct
Turandot (Puccini) 14 Nov-19 Mar
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 16 Nov-27 Abr
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 Nov-6 Abr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 27 Nov-10 Gen
Boris Godunov (Musorgsky) 30 Nov-9 Abr
Aleko (Rachmaninov) 7 Des-11 Abr
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 13 Des-16 Abr
La cenerentola (Rossini) 20 Feb
Manon Lescaut (Puccini) 26 Feb
Lviv, Lviv National Academic Opera and Ballet Theatre  / 
A Cossack Beyond the Danube (Gulak-Artemovsky) 25 Ago-2 Mar
Die Zauberflöte (Mozart) 29 Ago-14 Nov
L'elisir d'amore (Donizetti) 31 Ago-8 Feb
Orfeo ed Euridice (Gluck) 5 Set-13 Feb
La traviata (Verdi) 7 Set-20 Feb
Der fliegende Holländer (Wagner) 12-13 SetDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Mara Kurochka
The Magic Flint (Dosenko) 15 Set-3 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 19 Set-7 Feb
Die lustige Witwe (Lehár) 21 Set-23 Gen
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Set-8 Des
Natalka Poltavka (Lysenko) 29 Set-6 Feb
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Oct-6 Mar
Nabucco (Verdi) 12 Oct-1 Mar
Rigoletto (Verdi) 2 Nov-9 Feb
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 7 Nov-27 Feb
Un ballo in maschera (Verdi) 9 Nov-7 Des
Straszny dwór (Moniuszko) 10 Nov
Halka (Moniuszko) 16 Nov
Pagliacci (Leoncavallo) 17 Nov-5 Gen
Stolen Happiness (Meitus) 23 Nov-12 DesDir: Mykhaylo Dutchak
La bohème (Puccini) 15 Des-11 Gen
Il trovatore (Verdi) 25 Gen
Aida (Verdi) 1 Feb
Iolanta (Tchaikovsky,P) 16 Feb
Tosca (Puccini) 22 Feb
Odessa, Odessa Opera and Ballet  / 
Prince Igor (Borodin) 28 Ago-13 FebDir: Igor Tchernetsky
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 Ago-1 MarDir: Aleksandru Samoilă
Der fliegende Holländer (Wagner) 6-7 SetDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Mara Kurochka
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10 Set-12 Mar
Il trovatore (Verdi) 12 Set-22 Feb
La traviata (Verdi) 14 Set-26 Mar
Don Giovanni (Mozart) 19 Set-26 Des
Un ballo in maschera (Verdi) 26 Set-28 Mar
Madama Butterfly (Puccini) 28 Set-23 Mar
Aida (Verdi) 10 Oct-5 Des
Pikovaja Dama (Tchaikovsky,P) 19 Oct-21 MarDir: Aleksandru Samoilă; Dir Esc: Alexander Titel
Rigoletto (Verdi) 31 Oct-16 Gen
La serva padrona (Pergolesi) 7 Nov-23 Feb
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 8 Nov-6 Mar
La bohème (Puccini) 17 Nov-19 Mar
Katerina (Arkas) 21 Nov
Turandot (Puccini) 18 Gen-15 Mar