2013/14 > Estats Units d'Amèrica 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2013/14 > Estats Units d'Amèrica

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  

Abilene, Abilene Opera Association  / 

The Magic Flute (Mozart) 28 Feb-4 Mar
Albuquerque, Opera Southwest  / 
Don Giovanni (Mozart) 20-27 OctDir: Anthony Barrese; Dir Esc: David Bartholomew
The Pearl Fishers (Bizet) 23-30 MarDir: Roger Melone; Dir Esc: David Bartholomew
Amarillo, Amarillo Opera  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 5-6 OctDir: Michael Ching; Dir Esc: Marc Astafan
Amahl and the Night Visitors (Menotti) 8-10 Nov
The Threepenny Opera (Weill) 5-6 AbrDir: Braden Toan; Dir Esc: Walker Lewis
Anchorage, Anchorage Opera  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 8-10 NovDir: Tyson Deaton; Dir Esc: Kristine McIntyre
La cambiale di matrimonio (Rossini) 24 Gen-2 FebDir: Grant Cochran; Dir Esc: Mari Hahn
Winterreise (Schubert) 12-16 Mar
Die Fledermaus (Strauss,J) 4-6 Abr
Annapolis, Annapolis Opera  / 
The Magic Flute (Mozart) 1 Feb
La bohème (Puccini) 14-16 Mar
Arlington, UrbanArias  / 
Nora, In the Great Outdoors (Felsenfeld) 9-17 NovDir Esc: Beth Greenberg
Alice in the Time of the Jabberwock (Felsenfeld) 9-17 NovDir Esc: Beth Greenberg
Atlanta, Atlanta Opera  / 
Tosca (Puccini) 5-13 OctDir: Arthur Fagen; Dir Esc: Tomer Zvulun
Faust (Gounod) 8-16 MarDir: Arthur Fagen; Dir Esc: Francesca Zambello(original), Louisa Muller(revival)
The Barber of Seville (Rossini) 26 Abr-4 MaiDir: Craig Kier; Dir Esc: Jose Maria Condemi
Madama Butterfly (Puccini) 8-16 NovDir: Arthur Fagen; Dir Esc: Tomer Zvulun
Rigoletto (Verdi) 28 Feb-8 MarDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: Tomer Zvulun
The Marriage of Figaro (Mozart) 4-12 AbrDir: Arthur Fagen; Dir Esc: Tara Faircloth
Three Decembers (Heggie) 28-31 Mai
Austin, Austin Lyric Opera  / 
Don Carlos (Verdi) 16-24 Nov
Tosca (Puccini) 30 Gen-2 Feb
The Elixir of Love (Donizetti) 1-4 Mai
Un ballo in maschera (Verdi) 8-16 Nov
Roméo et Juliette (Gounod) 24 Gen-1 Feb
Don Giovanni (Mozart) 25 Abr-3 Mai
Baltimore, Lyric Opera Baltimore  / 
Tosca (Puccini) 1-3 NovDir: Steven White; Dir Esc: James Harp
Dialogues of the Carmelites (Poulenc) 15-17 Nov
Nabucco (Verdi) 9-11 MaiDir: James Meena; Dir Esc: Bernard Uzan
Binghamton, Tri-cities Opera  / 
Carmen (Bizet) 25-27 OctDir Esc: David Lefkowich
Don Giovanni (Mozart) 7-9 FebDir: Elaine Rinaldi; Dir Esc: Laura Alley
Die Fledermaus (Strauss,J) 2-4 Mai
Birmingham AL, Opera Birmingham  / 
Rigoletto (Verdi) 24-26 GenDir: Steven White; Dir Esc: Marc Astafan
Pagliacci (Leoncavallo) 14-16 MarDir: Giovanni Reggioli; Dir Esc: Kathleen Clawson
Suor Angelica (Puccini) 14-16 MarDir: Giovanni Reggioli; Dir Esc: Kathleen Clawson
Bloomington, Indiana University Opera  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 20-28 SetDir: Arthur Fagen; Dir Esc: Christopher Alexander
Werther (Massenet) 25 Oct-2 NovDir: Ronald Zollman; Dir Esc: Candace Evans
Hansel and Gretel (Humperdinck) 15-23 NovDir: Arthur Fagen; Dir Esc: Vincent Liotta
HMS Pinafore (Sullivan,A) 28 Feb-8 MarDir: Constantine Kitsopoulos; Dir Esc: Michael Shell
La traviata (Verdi) 11-19 AbrDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: Jeffrey Buchman
Boise, Opera Idaho  / 
The Marriage of Figaro (Mozart) 8-10 NovDir: Steven Crawford; Dir Esc: David Cox
Carmen (Bizet) 28 Feb-2 MarDir: Steven Crawford; Dir Esc: Ben Spierman
Gianni Schicchi (Puccini) 11-13 AbrDir: Michael Porter
Trouble in Tahiti (Bernstein) 11-13 AbrDir: Michael Porter
The King and I (concert) (Rodgers) 15-17 Ago
Orpheus and Eurydice (Gluck) 24-26 Oct
Rigoletto (Verdi) 14-16 Nov
Evgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 13-15 Feb
Brundibár (Krása) 16 Abr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8-10 Mai
Boston, Boston Lyric Opera  / 
The Magic Flute (Mozart) 4-13 OctDir: David Angus; Dir Esc: Leon Major
Lizzie Borden (Beeson) 20-24 NovDir: David Angus; Dir Esc: Christopher Alden
Rigoletto (Verdi) 14-23 MarDir: Christopher Franklin; Dir Esc: Tomer Zvulun
I puritani (Bellini) 2-11 MaiDir: David Angus; Dir Esc: Crystal Manich
Boston, Handel and Haydn Society  / 
The Messiah (concert) (Handel) 29 Nov-1 DesDir: Harry Christophers
Samson (concert) (Handel) 2-4 MaiDir: Harry Christophers
Acis and Galatea (concert) (Handel) 15-18 MaiDir: Nicholas McGegan
Cedar Rapids, Cedar Rapids Opera Theatre  / 
Carmen (Bizet) 17-19 GenDir: Daniel Kleinknecht; Dir Esc: Bill Farrar
The Mikado (Sullivan,A) 19-21 Jun
Charleston WV, West Virginia Symphony Orchestra  / 
Carmina Burana (concert) (Orff) 2-3 Mai
Charlotte, Opera Carolina  / 
Aida (Verdi) 19-27 OctDir: James Meena; Dir Esc: Brian Deedrick
Il Trittico (Puccini) 18-26 GenDir: James Meena; Dir Esc: Jay Lesenger
The Flying Dutchman (Wagner) 22-30 MarDir: James Meena; Dir Esc: Bernard Uzan
Chicago, Lyric Opera of Chicago  / 
Otello (Verdi) 5 Oct-2 NovDir: Bertrand de Billy; Dir Esc: Peter Hall, Ashley Dean
Madama Butterfly (Puccini) 15 Oct-26 GenDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Michael Grandage, Louisa Muller
Parsifal (Wagner) 13-29 NovDir: Andrew Davis; Dir Esc: John Caird
La traviata (Verdi) 20 Nov-20 DesDir: Massimo Zanetti; Dir Esc: Arin Arbus
Die Fledermaus (Strauss,J) 13 Des-18 GenDir: Ward Stare; Dir Esc: E Loren Meeker
The Barber of Seville (Rossini) 1-28 FebDir: Michele Mariotti; Dir Esc: Rob Ashford
Rusalka (Dvořák,A) 22 Feb-16 MarDir: Andrew Davis; Dir Esc: David McVicar
La clemenza di Tito (Mozart) 5-23 MarDir: Andrew Davis; Dir Esc: David McVicar(original), Marie Lambert(revival)
Don Giovanni (Mozart) 27 Set-29 OctDir: Andrew Davis; Dir Esc: Robert Falls
Capriccio (Strauss) 6-28 OctDir: Andrew Davis; Dir Esc: John Cox(original), Peter McClintock(revival)
Il trovatore (Verdi) 27 Oct-29 NovDir: Asher Fisch; Dir Esc: David McVicar(original), Leah Hausman(revival)
Porgy and Bess (Gershwin) 17 Nov-20 DesDir: Ward Stare; Dir Esc: Francesca Zambello
Anna Bolena (Donizetti) 6 Des-16 GenDir: Patrick Summers; Dir Esc: Kevin Newbury
Tosca (Puccini) 24 Gen-14 MarDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: John Caird
Tannhäuser (Wagner) 9 Feb-6 MarDir: Andrew Davis; Dir Esc: Tim Albery
The Passenger (Weinberg) 24 Feb-15 MarDir: Andrew Davis; Dir Esc: David Pountney
El pasado nunca se termina (Martinez) 28-29 MarDir Esc: Leonard Foglia
Carousel (Rodgers) 10-26 AbrDir: Rob Fisher; Dir Esc: Rob Ashford
Columbus, Opera Columbus  / 
Madama Butterfly (Puccini) 22-24 NovDir: Kostis Protopapas; Dir Esc: Crystal Manich
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 8-9 Mar
Carmen (concert) (Bizet) 9-10 MaiDir: Jean-Marie Zeitouni
Dallas, The Dallas Opera  / 
Carmen (Bizet) 25 Oct-10 NovDir: Emmanuel Villaume; Dir Esc: Chris Alexander
Death and the Powers (Machover) 12-16 FebDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Diane Paulus
Die tote Stadt (Korngold) 21 Mar-6 AbrDir: Sebastian Lang-Lessing; Dir Esc: Mikael Melbye
The Barber of Seville (Rossini) 28 Mar-13 AbrDir: Giuliano Carella; Dir Esc: John Copley
The Marriage of Figaro (Mozart) 24 Oct-9 NovDir: Emmanuel Villaume; Dir Esc: Kevin Moriarty
Salome (Strauss) 30 Oct-8 NovDir: Evan Rogister; Dir Esc: Francesca Zambello
La Wally (Catalani) 30 Gen-7 FebDir: Anthony Barrese; Dir Esc: Candace Evans
Everest (Talbot) 30 Gen-7 FebDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Leonard Foglia
La bohème (Puccini) 13-29 MarDir: Riccardo Frizza; Dir Esc: Harry Silverstein
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10-18 AbrDir: Emmanuel Villaume; Dir Esc: Christian Rath
Dayton, Dayton Opera  / 
Tosca (Puccini) 22-24 NovDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: David Roth
Hansel and Gretel (Humperdinck) 21-23 FebDir: Jeffrey Powell; Dir Esc: Gary Briggle
Aida (Verdi) 2-4 MaiDir: Neal Gittleman; Dir Esc: Kathleen Clawson
Denver, Opera Colorado  / 
Rigoletto (Verdi) 15-23 MarDir: Leonardo Vordoni; Dir Esc: Bernard Uzan
Carmen (Bizet) 3-11 MaiDir: Robert Wood; Dir Esc: Kathleen Belcher
Madama Butterfly (Puccini) 15-23 NovDir: Ari Pelto; Dir Esc: Keturah Stickann
The Magic Flute (Mozart) 2-10 MaiDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: Daniel Witzke
Aida (Verdi) 7-15 SetDir: Ari Pelto; Dir Esc: David Gately
The Scarlet Letter (Laitman) 7-15 MaiDir: Ari Pelto; Dir Esc: Beth Greenberg
Detroit, Michigan Opera Theatre  / 
The Flying Dutchman (Wagner) 19-27 OctDir: Steven Mercurio; Dir Esc: Bernard Uzan
La traviata (Verdi) 16-24 NovDir: Leonardo Vordoni; Dir Esc: Mario Corradi
A View from the Bridge (Bolcom) 5-13 AbrDir: Suzanne Mallare Acton; Dir Esc: Tazewell Thompson
Turandot (Puccini) 10-18 MaiDir: Valerio Galli; Dir Esc: Garnett Bruce
El Paso, El Paso Opera  / 
La bohème (Puccini) 10-12 Abr
Eugene, Eugene Opera  / 
La traviata (Verdi) 31 Des-5 GenDir: Andrew Bisantz; Dir Esc: Bill Fabris
The Girl of the Golden West (Puccini) 14-16 MarDir: Andrew Bisantz; Dir Esc: David Lefkowich
Fargo, Fargo-Moorhead Opera  / 
Moby Dick (Heggie) 1-3 OctDir: Joseph Mechavich
The Merry Widow (Lehár) 25-27 OctDir: Stephen Sulich
Buried Alive (Myers) 28-30 Mai
Embedded (Soluri) 28-30 Mai
Fort Lee, New Jersey Association of Verismo Opera  / 
Cavalleria rusticana (Mascagni) 20 OctDir: Anthony Morss; Dir Esc: Giovanni Simone
Suor Angelica (Puccini) 20 OctDir: Anthony Morss; Dir Esc: Evelyn La Quaif
La traviata (Verdi) 6 AbrDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: Jeffrey Buchman
Grand Rapids, Opera Grand Rapids  / 
A Streetcar named Desire (Previn) 1-2 NovDir: Robert Lyall; Dir Esc: Brad Dalton
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 7-8 MarDir: Robert Lyall; Dir Esc: James Marvel
Madama Butterfly (Puccini) 9-10 MaiDir: Robert Lyall; Dir Esc: Carroll Freeman
Honolulu, Hawaii Opera Theatre  / 
Turandot (Puccini) 11-15 OctDir: Christopher Larkin; Dir Esc: Karen Tiller
Pagliacci (Leoncavallo) 28 Mar-1 AbrDir: Hal France; Dir Esc: Roy Rallo
Carmina Burana (Orff) 28 Mar-1 AbrDir: Hal France; Dir Esc: Roy Rallo
The Mikado (Sullivan,A) 13-22 JunDir: Tim Shaindlin; Dir Esc: Henry Akina
Houston, Opera in the Heights  / 
La traviata (Verdi) 4-13 Oct
Don Pasquale (Donizetti) 15-24 Nov
Don Giovanni (Mozart) 31 Gen-9 Feb
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 28 Mar-6 Abr
Houston, Houston Grand Opera  / 
Aida (Verdi) 18 Oct-9 NovDir: Antonino Fogliani; Dir Esc: Jose Maria Condemi
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 Oct-10 NovDir: Thomas Rösner / Craig Kier; Dir Esc: Lindy Hume, Daniel Pelzig
The Passenger (Weinberg) 18 Gen-2 FebDir: Patrick Summers; Dir Esc: David Pountney
Rigoletto (Verdi) 24 Gen-9 FebDir: Patrick Summers; Dir Esc: Harry Silverstein
A Little Night Music (Sondheim) 7-23 MarDir: Eric Melear; Dir Esc: Isaac Mizrahi(original), Matthew Ozawa(revival)
A Coffin in Egypt (Gordon) 14-21 MarDir: Timothy Myers; Dir Esc: Leonard Foglia
Das Rheingold (Wagner) 11-26 AbrDir: Patrick Summers; Dir Esc: Carlus Padrissa
Carmen (Bizet) 25 Abr-10 MaiDir: Rory Macdonald; Dir Esc: Rob Ashford
Die Fledermaus (Strauss,J) 16-17 MaiDir: Craig Kier; Dir Esc: Lindy Hume, Daniel Pelzig
Otello (Verdi) 24 Oct-7 NovDir: Patrick Summers; Dir Esc: John Cox
Così fan tutte (Mozart) 31 Oct-15 NovDir: Patrick Summers; Dir Esc: Harry Silverstein
A Christmas Carol (Bell) 5-21 DesDir: Warren Jones; Dir Esc: Simon Callow
The Magic Flute (Mozart) 20 Gen-14 FebDir: Robert Spano; Dir Esc: Ian Rutherford
Madame Butterfly (Puccini) 23 Gen-8 FebDir: Giancarlo Guerrero; Dir Esc: Louisa Muller
Die Walküre (Wagner) 18 Abr-3 MaiDir: Patrick Summers; Dir Esc: Carlus Padrissa, Esteban Muñoz
Sweeney Todd (Sondheim) 24 Abr-9 MaiDir: James Lowe; Dir Esc: Lee Blakeley
Indianapolis, Indianapolis Opera  / 
The Threepenny Opera (Weill) 11-20 OctDir: James Caraher; Dir Esc: Bill Fabris
Amahl and the Night Visitors (Menotti) 6-15 DesDir: James Caraher; Dir Esc: Joachim Schamberger
The Girl of the Golden West (Puccini) 21-23 MarDir: James Caraher; Dir Esc: John Hoomes
Jackson, Mississippi Opera  / 
Amahl and the Night Visitors (Menotti) 15 Des
Pagliacci (Leoncavallo) 29 Mar
Gianni Schicchi (Puccini) 29 Mar
Juneau, Juneau Lyric Opera  / 
La traviata (Verdi) 28-29 SetDir: William Todd Hunt
Kansas City, Lyric Opera of Kansas City  / 
The Capulets and the Montagues (Bellini) 21-29 SetDir: Ward Holmquist; Dir Esc: Kevin Newbury
The Magic Flute (Mozart) 9-17 NovDir: Gary Thor Wedow; Dir Esc: Harry Silverstein
La bohème (Puccini) 15-23 MarDir: Craig Kier; Dir Esc: Ursula Brovsky
Die Fledermaus (Strauss,J) 26 Abr-4 MaiDir: Ward Holmquist; Dir Esc: Tomer Zvulun
The Italian Girl in Algiers (Rossini) 11-16 Ago
La traviata (Verdi) 27 Set-5 OctDir Esc: David Gately
Silent Night (Puts) 21 Feb-1 Mar
Tosca (Puccini) 18-26 Abr
Knoxville, Knoxville Opera  / 
The Tales of Hoffmann (Offenbach) 25-27 OctDir: Brian Salesky; Dir Esc: Keturah Stickann
The Elixir of Love (Donizetti) 14-16 FebDir: Brian Salesky; Dir Esc: Brian Deedrick
Norma (Bellini) 11-13 AbrDir: Brian Salesky; Dir Esc: Candace Evans
Lancaster, OperaLancaster  / 
Hansel and Gretel (Humperdinck) 6-8 Mar
Long Beach, Long Beach Opera  / 
Queenie Pie (Ellington) 26 Gen-2 FebDir: Jeff Lindberg; Dir Esc: Ken Roht
The Death of Klinghoffer (Adams) 16-22 MarDir: Andreas Mitisek; Dir Esc: James Robinson
A Fiddler's Tale (Marsalis) 4-10 Mai
The Soldier's Tale (Stravinsky) 4-10 Mai
The Difficulty of Crossing a Field (Lang,D) 22-29 Jun
Los Angeles, LA Opera  / 
Carmen (Bizet) 21 Set-6 OctDir: Plácido Domingo / Grant Gershon; Dir Esc: Emilio Sagi(original), Trevore Ross(revival)
Einstein on the Beach (Glass) 11-13 OctDir: Michael Reisman; Dir Esc: Robert Wilson
Falstaff (Verdi) 9 Nov-1 DesDir: James Conlon; Dir Esc: Lee Blakeley
The Magic Flute (Mozart) 23 Nov-15 DesDir: James Conlon; Dir Esc: Paul Barritt(original), Suzanne Andrade(original), Barrie Kosky(revival)
Billy Budd (Britten) 22 Feb-16 MarDir: James Conlon; Dir Esc: Francesca Zambello
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 15 Mar-6 AbrDir: James Conlon; Dir Esc: Elkhanah Pulitzer
Thaïs (Massenet) 17 Mai-7 JunDir: Patrick Fournillier; Dir Esc: Nicola Raab
A Streetcar named Desire (Previn) 18-24 MaiDir: Patrick Summers; Dir Esc: Brad Dalton
La traviata (Verdi) 13-28 SetDir: James Conlon; Dir Esc: Marta Domingo
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 25 Oct-15 NovDir: Steven Sloane; Dir Esc: Barrie Kosky
Dido and Aeneas (Purcell) 25 Oct-15 NovDir: Steven Sloane; Dir Esc: Barrie Kosky
Florencia en el Amazonas (Catán) 22 Nov-20 DesDir: Grant Gershon; Dir Esc: Francesca Zambello
The Ghosts of Versailles (Corigliano) 7 Feb-1 MarDir: James Conlon; Dir Esc: Darko Tresnjak
The Barber of Seville (Rossini) 28 Feb-22 MarDir: James Conlon; Dir Esc: Emilio Sagi
The Marriage of Figaro (Mozart) 21 Mar-12 AbrDir: James Conlon; Dir Esc: Ian Judge
Dogs Days (Little) 11-14 JunDir: Alan Pierson; Dir Esc: Robert Woodruff
Los Angeles, LA Phil  / 
Aida (concert) (Verdi) 11 AgoDir: Gustavo Dudamel
Requiem (Verdi) 13-15 AgoDir: Gustavo Dudamel
Così fan tutte (Mozart) 23-31 MaiDir: Gustavo Dudamel; Dir Esc: Christopher Alden
Roméo et Juliette (concert) (Berlioz) 6-9 NovDir: Esa-Pekka Salonen
Missa Solemnis (concert) (Beethoven) 9-11 GenDir: Michael Tilson Thomas
Louisville, Kentucky Opera  / 
La bohème (Puccini) 20-22 SetDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: David Roth
Danse Russe (Moravec) 11-12 OctDir: Kimcherie Lloyd; Dir Esc: Michael Ramach
The King's Man (Moravec) 11-12 OctDir: Kimcherie Lloyd; Dir Esc: Michael Ramach
Simon Boccanegra (Verdi) 15-17 NovDir: J David Jackson; Dir Esc: David Lefkowich
Roméo et Juliette (Gounod) 14-16 FebDir: Emmanuel Plasson; Dir Esc: Danny Pelzig
Fidelio (Beethoven) 19-21 Set
La fanciulla del West (Puccini) 14-16 Nov
A Streetcar named Desire (Previn) 15-18 Feb
Madison, Madison Opera  / 
Tosca (Puccini) 1-3 NovDir: John DeMain; Dir Esc: A Scott Parry
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 7-9 FebDir: John DeMain; Dir Esc: David Lefkowich
Dead Man Walking (Heggie) 25-27 AbrDir: John DeMain; Dir Esc: Kristine McIntyre
Memphis, Opera Memphis  / 
Rigoletto (Verdi) 3-5 OctDir: Ari Pelto; Dir Esc: Keturah Stickann
The Mikado (Sullivan,A) 14-18 Gen
The Impresario (Mozart) 5-12 Abr
Le 66 (Offenbach) 5-12 Abr
The Medium (Menotti) 9-13 Abr
Miami, Florida Grand Opera  / 
Mourning Becomes Electra (Levy) 16-23 NovDir: Ramon Tebar; Dir Esc: Kevin Newbury
Nabucco (Verdi) 25 Gen-1 FebDir: Ramon Tebar; Dir Esc: Thaddeus Strassberger
Tosca (Puccini) 29 Mar-5 AbrDir: Ramon Tebar; Dir Esc: Jose Maria Condemi
Thaïs (Massenet) 3-10 MaiDir: Ramon Tebar; Dir Esc: Renaud Doucet
Miami, Miami Lyric Opera  / 
Cavalleria rusticana (Mascagni) 21-22 Set
Suor Angelica (Puccini) 21-22 Set
L'amico Fritz (Mascagni) 15-16 MarDir: Jeff Eckstein; Dir Esc: Raffaele Cardone
Don Pasquale (Donizetti) 28-29 JunDir: Beverly Coulter / Leo Walz; Dir Esc: Raffaele Cardone
La bohème (Puccini) 16-17 AgoDir Esc: Raffaele Cardone
Un ballo in maschera (Verdi) 27-28 SetDir: Doris Lang Kosloff; Dir Esc: Raffaele Cardone
Milwaukee, Florentine Opera  / 
La traviata (Verdi) 8-10 NovDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: William Florescu
Julius Caesar (Handel) 28-30 MarDir: William Boggs; Dir Esc: Eric Einhorn
La bohème (Puccini) 9-11 MaiDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: William Florescu
Milwaukee, Skylight Music Theatre  / 
Fidelio (Beethoven) 20 Set-6 OctDir: Viswa Subbaraman; Dir Esc: Viswa Subbaraman
El Cimarron (Henze) 3-12 GenDir: Viswa Subbaraman; Dir Esc: Eugenia Arsenis
Minneapolis, Minnesota Opera  / 
Manon Lescaut (Puccini) 21-29 SetDir: Michael Christie; Dir Esc: Michael Cavanagh
Arabella (Strauss) 9-17 NovDir: Michael Christie; Dir Esc: Tim Albery
Macbeth (Verdi) 25 Gen-2 FebDir: Michael Christie; Dir Esc: Joel Ivany
The Dream of Valentino (Argento) 1-9 MarDir: Christoph Campestrini; Dir Esc: Eric Simonson
The Magic Flute (Mozart) 12-27 AbrDir: Aaron Breid; Dir Esc: Suzanne Andrade, Barrie Kosky
La fanciulla del West (Puccini) 20-28 Set
Hansel and Gretel (Humperdinck) 1-8 Nov
The Elixir of Love (Donizetti) 24-31 Gen
The Manchurian Candidate (Puts) 7-14 Mar
Carmen (Bizet) 25 Abr-3 Mai
Mobile, Mobile Opera  / 
The Mikado (Sullivan,A) 25-27 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 28-30 Mar
Modesto, Townsend Opera Players  / 
La bohème (Puccini) 30 Gen-1 FebDir: Ryan Murray; Dir Esc: Mark Streshinsky
Nashville, Nashville Opera  / 
The Pearl Fishers (Bizet) 10-12 OctDir: William Boggs; Dir Esc: John Hoomes
The Man who Mistook his Wife for a Hat (Nyman) 8-10 NovDir: Dean Williamson; Dir Esc: John Hoomes
The Barber of Seville (Rossini) 30 Gen-1 FebDir: Dean Williamson; Dir Esc: John Hoomes
Otello (Verdi) 11-15 AbrDir: Chris Larkin; Dir Esc: John Hoomes
La bohème (Puccini) 9-11 Oct
Romulus Hunt (Simon) 5-7 Des
Florencia en el Amazonas (Catán) 23-27 Gen
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 9-11 Abr
New Orleans, New Orleans Opera  / 
Der Vampyr (Marschner) 11-13 OctDir: Robert Lyall; Dir Esc: Matthew Lata
Noye's Fludde (concert) (Britten) 15-17 NovDir: Robert Lyall; Dir Esc: Robert Lyall
Cendrillon (Massenet) 14-16 FebDir: Robert Lyall; Dir Esc: Jose Maria Condemi
La bohème (Puccini) 4-6 AbrDir: Robert Lyall; Dir Esc: Kristine McIntyre
Carmen (Bizet) 10-12 Oct
Rusalka (Dvořák,A) 14-16 Nov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 13-15 Mar
The Marriage of Figaro (Mozart) 10-12 Abr
New York, American Opera Projects  / 
Harriet Tubman (Okoye) 21 Feb-1 MarDir: Leslie B Dunner; Dir Esc: Lemuel Wade
New York, Brooklyn Academy of Music  / 
Anna Nicole (Turnage) 17-28 SetDir: Steven Sloane; Dir Esc: Richard Jones
Billy Budd (Britten) 7-13 FebDir: Mark Elder; Dir Esc: Michael Grandage
New York, Opera Company of Brooklyn  / 
Werther (Massenet) 11 OctDir: Jay Meetze
New York, Center for Contemporary Opera  / 
El Cimarron (Henze) 16-17 GenDir: Sara Jobin; Dir Esc: Eugenia Arsenis
New York, Chelsea Opera  / 
Winners (Wargo) 11-12 OctDir: Steven M Crawford; Dir Esc: Lynne Hayden-Findlay
La pizza con funghi (Barab) 11-12 OctDir: Steven M Crawford; Dir Esc: Lynne Hayden-Findlay
The Tender Land (Copland) 13-14 Jun
New York, Dicapo Opera Theatre  / 
Rigoletto (Verdi) 23 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 11 Abr
New York, Gotham Chamber Opera  / 
Mahagonny Songspiel (Weill) 23-29 OctDir: Neal Goren; Dir Esc: Paul Curran
L'Enlèvement d'Europe (Milhaud) 23-29 OctDir: Neal Goren; Dir Esc: Paul Curran
Die Prinzessin auf der Erbse (Toch) 23-29 OctDir: Neal Goren; Dir Esc: Paul Curran
Hin und zurück (Hindemith) 23-29 OctDir: Neal Goren; Dir Esc: Paul Curran
La descente d'Orphée aux Enfers (Charpentier,M) 1-5 GenDir: Neal Goren; Dir Esc: Andrew Eggert
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 26-27 FebDir: Neal Goren; Dir Esc: Robin Guarino
I Have No Stories to Tell You (Beecher) 26-27 FebDir: Neal Goren; Dir Esc: Robin Guarino
The Raven (Hosokawa) 28-31 MaiDir: Neal Goren; Dir Esc: Luca Veggetti
New York, Teatro Grattacielo  / 
Sakùntala (concert) (Alfano) 19 NovDir: Israel Gursky
New York, The Juilliard School  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 19-23 FebDir: Matthew Aucoin; Dir Esc: Mary Birnbaum
Cendrillon (Massenet) 23-27 AbrDir: Emmanuel Villaume; Dir Esc: Peter Kazaras
New York, Little Opera Theatre of New York  / 
Opportunity Makes the Thief (Rossini) 22 Feb-2 MarDir: James Bagwell; Dir Esc: Philip Shneidman
New York, The Metropolitan Opera  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 23 Set-12 DesDir: Valery Gergiev / Alexander Vedernikov; Dir Esc: Fiona Shaw
Così fan tutte (Mozart) 24 Set-8 MaiDir: James Levine; Dir Esc: Lesley Koenig
The Nose (Shostakovich) 28 Set-26 OctDir: Valery Gergiev; Dir Esc: William Kentridge(original), William Kentridge(revival)
Norma (Bellini) 30 Set-1 NovDir: Riccardo Frizza; Dir Esc: John Copley
A Midsummer Night's Dream (Britten) 11-31 OctDir: James Conlon; Dir Esc: Tim Albery
Two Boys (Muhly) 21 Oct-14 NovDir: David Robertson; Dir Esc: Bartlett Sher
Tosca (Puccini) 29 Oct-28 DesDir: Riccardo Frizza / Marco Armiliato; Dir Esc: Luc Bondy
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 7-26 NovDir: Vladimir Jurowski; Dir Esc: Herbert Wernicke
Rigoletto (Verdi) 11 Nov-7 DesDir: Pablo Heras-Casado; Dir Esc: Michael Mayer
Der Rosenkavalier (Strauss) 22 Nov-13 DesDir: Edward Gardner; Dir Esc: Nathaniel Merrill
Falstaff (Verdi) 6 Des-11 GenDir: James Levine; Dir Esc: Robert Carsen
The Magic Flute (Mozart) 16 Des-4 GenDir: Jane Glover; Dir Esc: Julie Taymor
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Des-22 FebDir: Adam Fischer / Paul Nadler; Dir Esc: Jeremy Sams
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 Gen-1 FebDir: Maurizio Benini; Dir Esc: Bartlett Sher
La bohème (Puccini) 14 Gen-18 AbrDir: Stefano Ranzani; Dir Esc: Franco Zeffirelli
Madama Butterfly (Puccini) 16 Gen-9 MaiDir: Philippe Auguin / Marco Armiliato / Fabio Luisi / Pierre Vallet; Dir Esc: Anthony Minghella(original), Carolyn Choa(revival)
Rusalka (Dvořák,A) 23 Gen-15 FebDir: Yannick Nézet-Séguin / Paul Nadler; Dir Esc: Otto Schenk
Prince Igor (Borodin) 6 Feb-8 MarDir: Gianandrea Noseda; Dir Esc: Dmitri Tcherniakov
Werther (Massenet) 18 Feb-15 MarDir: Alain Altinoglu; Dir Esc: Richard Eyre
Wozzeck (Berg) 6-22 MarDir: James Levine; Dir Esc: Mark Lamos
La Sonambula (Bellini) 14 Mar-1 AbrDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Mary Zimmerman
Andrea Chénier (Giordano) 24 Mar-12 AbrDir: Gianandrea Noseda; Dir Esc: Nicolas Joël
Arabella (Strauss) 3-24 AbrDir: Philippe Auguin; Dir Esc: Otto Schenk
I puritani (Bellini) 17 Abr-10 MaiDir: Michele Mariotti; Dir Esc: Sandro Sequi
La cenerentola (Rossini) 21 Abr-10 MaiDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Cesare Lievi
Le nozze di Figaro (Mozart) 22 Set-20 DesDir: James Levine / Edo de Waart; Dir Esc: Richard Eyre
La bohème (Puccini) 23 Set-24 GenDir: Riccardo Frizza; Dir Esc: Franco Zeffirelli
Macbeth (Verdi) 24 Set-18 OctDir: Fabio Luisi; Dir Esc: Adrian Noble
Carmen (Bizet) 30 Set-7 MarDir: Pablo Heras-Casado / Louis Langrée; Dir Esc: Richard Eyre
Die Zauberflöte (Mozart) 6 Oct-8 NovDir: Adam Fischer; Dir Esc: Julie Taymor
The Death of Klinghoffer (Adams) 20 Oct-15 NovDir: David Robertson; Dir Esc: Tom Morris
Aida (Verdi) 30 Oct-20 AbrDir: Marco Armiliato / Plácido Domingo; Dir Esc: Sonja Frisell
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 10-29 NovDir: James Conlon; Dir Esc: Graham Vick
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 Nov-6 DesDir: Michele Mariotti; Dir Esc: Bartlett Sher
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 2-23 DesDir: James Levine; Dir Esc: Otto Schenk
La traviata (Verdi) 11 Des-24 GenDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Willy Decker
Hansel and Gretel (Humperdinck) 18 Des-8 GenDir: Andrew Davis; Dir Esc: Richard Jones
The Merry Widow (Lehár) 31 Des-7 MaiDir: Andrew Davis / NN / Fabio Luisi; Dir Esc: Susan Stroman
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 12 Gen-21 MarDir: Yves Abel / James Levine; Dir Esc: Bartlett Sher
Iolanta (Tchaikovsky,P) 26 Gen-21 FebDir: Valery Gergiev / Pavel Smelkov; Dir Esc: Mariusz Treliński
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 26 Gen-21 FebDir: Valery Gergiev / Pavel Smelkov; Dir Esc: Mariusz Treliński
Don Giovanni (Mozart) 4 Feb-6 MarDir: Alan Gilbert; Dir Esc: Michael Grandage
La donna del lago (Rossini) 16 Feb-14 MarDir: Michele Mariotti; Dir Esc: Paul Curran
Manon (Massenet) 9-28 MarDir: Emmanuel Villaume; Dir Esc: Laurent Pelly
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 16 Mar-10 AbrDir: Maurizio Benini; Dir Esc: Mary Zimmerman
Ernani (Verdi) 20 Mar-11 AbrDir: James Levine / NN; Dir Esc: Pier Luigi Samaritani
Don Carlos (Verdi) 30 Mar-25 AbrDir: Yannick Nézet-Séguin; Dir Esc: Nicholas Hytner
Cavalleria rusticana (Mascagni) 14 Abr-8 MaiDir: Fabio Luisi; Dir Esc: David McVicar
Pagliacci (Leoncavallo) 14 Abr-8 MaiDir: Fabio Luisi; Dir Esc: David McVicar
Un ballo in maschera (Verdi) 23 Abr-9 MaiDir: James Levine; Dir Esc: David Alden
The Rake's Progress (Stravinsky) 1-9 MaiDir: James Levine; Dir Esc: Jonathan Miller
New York, Manhattan School of Music  / 
The Mother of Us All (Thomson) 11-15 DesDir: Steven Osgood; Dir Esc: Dona D Vaughn
Hansel and Gretel (Humperdinck) 18-20 Des
La Doriclea (Cavalli) 26-29 MarDir: Jorge Parodi; Dir Esc: Dona D Vaughn
Orlando paladino (Haydn) 30 Abr-4 MaiDir: Christian Capocaccia; Dir Esc: Robin Guarino
New York, New York City Opera  / 
Anna Nicole (Turnage) 17-28 SetDir: Steven Sloane; Dir Esc: Richard Jones
New York, Opera Orchestra of New York  / 
Roberto Devereux (Donizetti) 5 JunDir: Eve Queler
New York, Taconic Opera  / 
Norma (Bellini) 20 Oct
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 24 Nov
L'italiana in Algeri (Rossini) 8-9 Mar
Norfolk, Virginia Opera  / 
Falstaff (Verdi) 27 Set-1 OctDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: Stephen Lawless
The Magic Flute (Mozart) 8-12 NovDir: Mark Russell Smith; Dir Esc: Michael Shell
Ariadne auf Naxos (Strauss) 7-11 FebDir: Garrett Keast; Dir Esc: Sam Helfrich
Carmen (Bizet) 21-25 MarDir: John DeMain; Dir Esc: Tazewell Thompson
Omaha, Opera Omaha  / 
Carmen (Bizet) 1-3 NovDir: Hal France; Dir Esc: Lillian Groag
Agrippina (Handel) 14-16 FebDir: Stephen Stubbs; Dir Esc: James Darrah
Cinderella (Rossini) 25-27 AbrDir: Leonardo Verdoni; Dir Esc: Joan Font
Palo Alto, West Bay Opera  / 
Tosca (Puccini) 11-20 OctDir: José Luis Moscovich; Dir Esc: Richard Harrell
L'elisir d'amore (Donizetti) 14-23 FebDir: José Luis Moscovich; Dir Esc: David Cox
The Magic Flute (Mozart) 23 Mai-1 JunDir: José Luis Moscovich; Dir Esc: Daniel Witzke
Pensacola, Pensacola Opera  / 
Carmen (Bizet) 17-19 GenDir: Jerome Shannon; Dir Esc: Dean Anthony
La cenerentola (Rossini) 21-23 MarDir: Jerome Shannon; Dir Esc: Dugg McDonough
Philadelphia, Academy of Vocal Arts Opera Theatre  / 
Così fan tutte (Mozart) 2-9 Nov
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 18-25 Gen
La traviata (Verdi) 15-22 Feb
Manon (Massenet) 26 Abr-3 Mai
Philadelphia, ConcertOPERA  / 
Andrea Chénier (Giordano) 28 FebDir: Yoonhak Baek; Dir Esc: Brian B Carter
Philadelphia, Opera Philadelphia  / 
Nabucco (Verdi) 27 Set-6 OctDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: Thaddeus Strassberger
Svadba (Sokolović) 2-7 NovDir: Dairine Ní Mheadhra; Dir Esc: Michael Cavanagh, Marie-Josée Chartier
Ainadamar (Golijov) 7-16 FebDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: Luis de Tavira
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 5-9 AbrDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: Jordan Fein
Don Giovanni (Mozart) 25 Abr-4 MaiDir: George Manahan; Dir Esc: Nicholas Muni
Salome (Strauss) 8-10 MaiDir: Yannick Nézet-Séguin; Dir Esc: Kevin Newbury
A Coffin in Egypt (Gordon) 6-15 JunDir: Timothy Myers; Dir Esc: Leonard Foglia
The Barber of Seville (Rossini) 26 Set-5 OctDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: Michael Shell
Oscar (Morrison) 6-15 FebDir: Evan Rogister; Dir Esc: Kevin Newbury
Ariadne auf Naxos (Strauss) 4-8 MarDir: George Manahan; Dir Esc: Chas Rader-Shieber
Don Carlos (Verdi) 24 Abr-3 MaiDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: Tim Albery
Charlie Parker's Yardbird (Schnyder) 5-14 JunDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: Ron Daniels
Phoenix, Arizona Opera  / 
HMS Pinafore (Sullivan,A) 11-13 OctDir: Rob Fisher; Dir Esc: Tara Faircloth
The Flying Dutchman (Wagner) 15-17 NovDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: Bernard Uzan
La bohème (Puccini) 24-26 GenDir: Joel Revzen; Dir Esc: Candace Evans
La traviata (Verdi) 28 Feb-2 MarDir: Steven White; Dir Esc: John Hoomes
Don Pasquale (Donizetti) 2-19 AbrDir: Gary Wedow; Dir Esc: Chuck Hudson
Cruzar la Cara de la Luna (Martinez) 10-12 OctDir: José Martínez; Dir Esc: Leonard Foglia
Rigoletto (Verdi) 14-16 NovDir: Dean Williamson; Dir Esc: Fenlon Lamb
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 6-8 FebDir: Steven White; Dir Esc: Tara Faircloth
The Magic Flute (Mozart) 27 Feb-1 Mar
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 10-12 AbrDir: Keitaro Harada; Dir Esc: John de los Santos
Pittsburgh, Pittsburgh Opera  / 
Aida (Verdi) 12-20 OctDir: Antony Walker; Dir Esc: Crystal Manich
The Magic Flute (Mozart) 9-17 NovDir: Antony Walker; Dir Esc: Diane Paulus(original), Jennifer Nicoll(revival)
Dark Sisters (Muhly) 25 Gen-2 FebDir: Glenn Lewis; Dir Esc: Daniel Rigazzi
Paul's Case (Spears) 22 Feb-2 MarDir: Glenn Lewis; Dir Esc: George Cederquist
La bohème (Puccini) 29 Mar-6 AbrDir: Antony Walker; Dir Esc: Tomer Zvulun
Orphée (Glass) 26 Abr-4 MaiDir: Antony Walker; Dir Esc: Sam Helfrich
Portland OR, Portland Opera  / 
Salome (Strauss) 1-9 NovDir: George Manahan; Dir Esc: Stephen Lawless
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 31 Gen-8 FebDir: George Manahan; Dir Esc: James Robinson(original), Doug Scholz-Carlson(revival)
Postcard from Morocco (Argento) 21-29 MarDir: William Vendice; Dir Esc: Kevin Newbury
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 9-17 MaiDir: Daniel Gary Busby; Dir Esc: Bill Rauch
Die Fledermaus (Strauss,J) 7-15 Nov
Carmen (Bizet) 6-14 Feb
Show Boat (Kern) 1-9 Mai
The Rake's Progress (Stravinsky) 11-14 Jun
The Elixir of Love (Donizetti) 17 Jul-1 Ago
Raleigh, North Carolina Opera  / 
Così fan tutte (Mozart) 3-6 OctDir: Timothy Myers; Dir Esc: Michael Shell
La bohème (Puccini) 24-26 GenDir: Robert Moody; Dir Esc: Crystal Manich
Rusalka (Dvořák,A) 30 MarDir: Timothy Myers; Dir Esc: Crystal Manich
Reno, Nevada Opera  / 
Carmen (Bizet) 20-23 SetDir Esc: Joachim Schamberger
Pagliacci (Leoncavallo) 13-16 Mar
Cavalleria rusticana (Mascagni) 13-16 Mar
Roanoke, Opera Roanoke  / 
The Magic Flute (Mozart) 18-20 OctDir: Steven White; Dir Esc: Rod Gomez
Julius Caesar (Handel) 21-23 MarDir: Steven White; Dir Esc: Rod Gomez
Sacramento, Sacramento Opera  / 
Il trovatore (Verdi) 28 Feb-2 MarDir: Michael Morgan; Dir Esc: Robert Tannenbaum
Salt Lake City, Utah Opera  / 
Salome (Strauss) 18-20 OctDir: Stewart Robertson; Dir Esc: Kevin Newbury
La traviata (Verdi) 18-26 GenDir: Robert Tweten; Dir Esc: Jose Maria Condemi
Turandot (Puccini) 15-23 MarDir: David Agler; Dir Esc: Renaud Doucet
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 10-18 MaiDir: Gary Thor Wedow; Dir Esc: Chas Rader-Shieber
Madama Butterfly (Puccini) 11-19 OctDir: Robert Tweten; Dir Esc: Garnett Bruce
The Pearl Fishers (Bizet) 17-25 GenDir: Carlos Izcaray; Dir Esc: Kristine McIntyre
Così fan tutte (Mozart) 14-22 MarDir Esc: Crystal Manich
The Rake's Progress (Stravinsky) 9-17 MaiDir: Thierry Fischer
San Antonio, Opera Piccola San Antonio  / 
The Medium (Menotti) 19-20 OctDir: Kristin Roach; Dir Esc: Cynthia Stokes
La Curandera (Rodríguez) 15-16 FebDir: Kristin Roach; Dir Esc: Cynthia Stokes
Bastien and Bastienne (Mozart) 15-16 FebDir: Kristin Roach; Dir Esc: Cynthia Stokes
Orpheus and Euridice (Gordon) 10-11 MaiDir: Kristin Roach; Dir Esc: Cynthia Stokes
Green Sneakers (Gordon) 10-11 MaiDir: Kristin Roach; Dir Esc: John de los Santos
The Turn of the Screw (Britten) 1-2 Nov
Dido and Aeneas (Purcell) 21-22 Feb
San Diego, San Diego Opera  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 25 Gen-2 FebDir: Yves Abel; Dir Esc: Andrew Sinclair
The Elixir of Love (Donizetti) 15-23 FebDir: Karen Kamensek; Dir Esc: Stephen Lawless
A Masked Ball (Verdi) 8-16 MarDir: Massimo Zanetti; Dir Esc: Lesley Koenig
Requiem (Verdi) 20 MarDir: Massimo Zanetti
Don Quixote (Massenet) 5-13 AbrDir: Karen Keltner; Dir Esc: Keturah Stickann
San Francisco, Opera Parallèle  / 
At the Statue of Venus (Heggie) 24 Oct
Mahagonny Songspiel (Weill) 25-27 AbrDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Brian Staufenbiel
Les mamelles de Tirésias (Poulenc) 25-27 AbrDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Brian Staufenbiel
Anya 17 (Gorb) 20-22 JunDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Brian Staufenbiel
San Francisco, Pocket Opera  / 
The Magic Flute (Mozart) 9-23 MarDir Esc: Nicolas Aliaga
Agrippina (Handel) 2 Abr
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 6 AbrDir Esc: Andrew Morgan
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 1 JunDir Esc: Nicolas Aliaga
The Merry Widow (Lehár) 13-20 JulDir Esc: Nicolas Aliaga
San Francisco, San Francisco Opera  / 
Mephistopheles (Boito) 6 Set-2 OctDir: Nicola Luisotti; Dir Esc: Robert Carsen(original), Laurie Feldman Santoliquido(revival)
Dolores Claiborne (Picker) 18 Set-4 OctDir: George Manahan; Dir Esc: James Robinson
Falstaff (Verdi) 8 Oct-2 NovDir: Nicola Luisotti; Dir Esc: Olivier Tambosi
The Flying Dutchman (Wagner) 22 Oct-15 NovDir: Patrick Summers; Dir Esc: Petrika Ionesco
Requiem (concert) (Verdi) 25 OctDir: Nicola Luisotti
The Barber of Seville (Rossini) 13 Nov-1 DesDir: Giuseppe Finzi; Dir Esc: Emilio Sagi
Show Boat (Kern) 1 Jun-2 JulDir: John DeMain; Dir Esc: Francesca Zambello
La traviata (Verdi) 11 Jun-13 JulDir: Nicola Luisotti / Giuseppe Finzi; Dir Esc: John Copley(original), Laurie Feldman Santoliquido
Madame Butterfly (Puccini) 15 Jun-9 JulDir: Nicola Luisotti / Giuseppe Finzi; Dir Esc: Leslie Swackhamer(original)
Norma (Bellini) 5-30 SetDir: Nicola Luisotti; Dir Esc: Kevin Newbury
Susannah (Floyd) 6-21 SetDir: Karen Kamensek; Dir Esc: Michael Cavanagh
A Masked Ball (Verdi) 4-22 OctDir: Nicola Luisotti; Dir Esc: Jose Maria Condemi
Partenope (Handel) 15 Oct-2 NovDir: Christian Curnyn; Dir Esc: Christopher Alden
Tosca (Puccini) 23 Oct-8 NovDir: Riccardo Frizza; Dir Esc: Jose Maria Condemi
Cinderella (Rossini) 9-26 NovDir: Jesús López-Cobos; Dir Esc: Jean-Pierre Ponnelle
La bohème (Puccini) 14 Nov-7 DesDir: Giuseppe Finzi; Dir Esc: John Caird
Les troyens (Berlioz) 7 Jun-7 JulDir: Donald Runnicles; Dir Esc: David McVicar
La Ciociara (Tutino) 13-30 JunDir: Nicola Luisotti; Dir Esc: Francesca Zambello
The Marriage of Figaro (Mozart) 14 Jun-5 JulDir: Patrick Summers; Dir Esc: Robin Guarino
San Jose CA, Opera San José  / 
Falstaff (Verdi) 7-22 SetDir: Andrew Whitfield; Dir Esc: Jose Maria Condemi
Hansel and Gretel (Humperdinck) 16 Nov-1 DesDir: Joseph Marcheso; Dir Esc: Layna Chianakas
Madama Butterfly (Puccini) 15 Feb-2 MarDir: David Rohrbaugh; Dir Esc: Brad Dalton
Don Giovanni (Mozart) 19 Abr-4 MaiDir: George Cleve; Dir Esc: Daniel Witzke
Rigoletto (Verdi) 6-21 Set
The Italian Girl in Algiers (Rossini) 15-30 Nov
Where Angels Fear to Tread (Weiser) 7-22 Feb
The Magic Flute (Mozart) 18 Abr-3 Mai
San Juan, Teatro de la Opera  / 
La viuda alegre (Lehár) 11-12 MaiDir: Kamal Khan; Dir Esc: Gilberto Valenzuela
Santa Barbara, Opera Santa Barbara  / 
Tosca (Puccini) 8-10 NovDir: Christopher Larkin; Dir Esc: Jose Maria Condemi
Falstaff (Verdi) 7-9 MarDir: Ramon Tebar; Dir Esc: Jose Maria Condemi
The Consul (Menotti) 25-27 AbrDir: Brent Wilson; Dir Esc: Jonathan Fox
Sarasota, Sarasota Opera  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 1-15 NovDir: Victor DeRenzi; Dir Esc: Stephanie Sundine
The Little Sweep (Britten) 9-10 NovDir: Jesse Martins; Dir Esc: Martha Collins
Il trovatore (Verdi) 8 Feb-22 MarDir: Victor DeRenzi; Dir Esc: Stephanie Sundine
The Barber of Seville (Rossini) 15 Feb-21 MarDir: Marcello Cormio; Dir Esc: William Gustafson
The Flying Dutchman (Wagner) 1-23 MarDir: David Neely
Jerusalem (Verdi) 8-22 MarDir: Victor DeRenzi; Dir Esc: Martha Collins
Pagliacci (Leoncavallo) 31 Oct-15 NovDir: Victor DeRenzi
Tosca (Puccini) 7 Feb-28 MarDir: Victor DeRenzi
The Marriage of Figaro (Mozart) 14 Feb-27 Mar
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 21 Feb-19 Mar
Don Carlos (Verdi) 7-24 MarDir: Victor DeRenzi
Seattle, Seattle Opera  / 
Das Rheingold (Wagner) 4-20 AgoDir: Asher Fisch; Dir Esc: Stephen Wadsworth
Die Walküre (Wagner) 5-21 AgoDir: Asher Fisch; Dir Esc: Stephen Wadsworth
Siegfried (Wagner) 7-23 AgoDir: Asher Fisch; Dir Esc: Stephen Wadsworth
Götterdämmerung (Wagner) 9-25 AgoDir: Asher Fisch; Dir Esc: Stephen Wadsworth
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 19 Oct-2 NovDir: Yves Abel; Dir Esc: Emilio Sagi
Rigoletto (Verdi) 11-25 GenDir: Riccardo Frizza; Dir Esc: Linda Brovsky
The Consul (Menotti) 22 Feb-7 MarDir: Carlo Montanaro; Dir Esc: Peter Kazaras
The Tales of Hoffmann (Offenbach) 3-17 MaiDir: Yves Abel; Dir Esc: Chris Alexander
Don Giovanni (Mozart) 18 Oct-1 NovDir: Gary Thor Wedow; Dir Esc: Chris Alexander
Tosca (Puccini) 10-24 GenDir: Julian Kovatchev; Dir Esc: Jose Maria Condemi
Semele (Handel) 21 Feb-7 MarDir: Gary Thor Wedow; Dir Esc: Tomer Zvulun
Ariadne auf Naxos (Strauss) 2-16 MaiDir: Lawrence Renes; Dir Esc: Chris Alexander
Shreveport, Shreveport Opera  / 
The Elixir of Love (Donizetti) 9 Nov
The Mikado (Sullivan,A) 15 Feb
Turandot (Puccini) 26 AbrDir: Jerry Shannon; Dir Esc: Marc Astafan
Syracuse, Syracuse Opera  / 
The Tragedy of Carmen (Bizet) 11-20 Oct
María de Buenos Aires (Piazzolla) 31 Gen-9 Feb
Porgy and Bess (concert) (Gershwin) 6 Abr
Tacoma, Tacoma Opera  / 
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 25-27 OctDir: Bernard Kwiram; Dir Esc: Maggie McClellan
The Barber of Seville (Rossini) 7-9 FebDir: Martin Majkut; Dir Esc: Noel Koran
Madama Butterfly (Puccini) 11-13 AbrDir: Denes Van Parys; Dir Esc: Igor Vieira
Tampa, Opera Tampa  / 
Porgy and Bess (Gershwin) 17-19 Gen
The Magic Flute (Mozart) 7-9 FebDir: Daniel Lipton
Carmen (Bizet) 14-16 MarDir: Daniel Lipton
Rigoletto (Verdi) 13-15 FebDir: Daniel Lipton
Madama Butterfly (Puccini) 13-15 MarDir: Daniel Lipton
Toledo, Toledo Opera  / 
Aida (Verdi) 4-6 OctDir: James Meena; Dir Esc: Brian Deedrick
Faust (Gounod) 25-27 AbrDir: James Meena; Dir Esc: Bernard Uzan
Trenton, Bohème Opera  / 
La traviata (Verdi) 28-30 Mar
Tucson, Arizona Opera  / 
HMS Pinafore (Sullivan,A) 19-20 OctDir: Rob Fisher; Dir Esc: Tara Faircloth
The Flying Dutchman (Wagner) 23-24 NovDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: Bernard Uzan
La bohème (Puccini) 1-2 FebDir: Joel Revzen; Dir Esc: Candace Evans
La traviata (Verdi) 8-9 MarDir: Steven White; Dir Esc: John Hoomes
Cruzar la Cara de la Luna (Martinez) 18-19 OctDir: José Martínez; Dir Esc: Leonard Foglia
Rigoletto (Verdi) 22-23 NovDir: Dean Williamson; Dir Esc: Fenlon Lamb
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 31 Gen-1 FebDir: Steven White; Dir Esc: Tara Faircloth
The Magic Flute (Mozart) 7-8 Mar
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 18-19 AbrDir: Keitaro Harada; Dir Esc: John de los Santos
Tulsa, Tulsa Opera  / 
The Marriage of Figaro (Mozart) 18-20 OctDir: Kostis Protopapas; Dir Esc: Elise Sandell
Elmer Gantry (Aldridge) 28 Feb-2 MarDir: Kostis Protopapas; Dir Esc: Kristine McIntyre
Carmen (Bizet) 2-4 MaiDir: Robert Tweten; Dir Esc: Dean Anthony
Washington, Opera Camerata of Washington  / 
La traviata (Verdi) 28 Set
La bohème (Puccini) 16 Nov
Washington, Washington Concert Opera  / 
I masnadieri (concert) (Verdi) 22 SetDir: Antony Walker
Il corsaro (concert) (Verdi) 9 MarDir: Antony Walker
Washington, Opera Lafayette  / 
Così fan tutte (Mozart) 18-19 OctDir: Ryan Brown; Dir Esc: Nick Olcott
Les Femmes vengées (Philidor) 17 GenDir: Ryan Brown; Dir Esc: Nick Olcott
Washington, Washington National Opera  / 
Tristan and Isolde (Wagner) 15-27 SetDir: Philippe Auguin; Dir Esc: Neil Armfield
The Force of Destiny (Verdi) 12-26 OctDir: Xian Zhang; Dir Esc: Francesca Zambello
The Lion, the Unicorn, and Me (Tesori) 14-22 DesDir: Kimberly Grigsby; Dir Esc: Francesca Zambello
Moby-Dick (Heggie) 22 Feb-8 MarDir: Evan Rogister; Dir Esc: Leonard Foglia
Der Rosenkavalier (concert) (Strauss) 8 MarDir: Christoph Eschenbach
The Elixir of Love (Donizetti) 20-29 MarDir: Ward Stare; Dir Esc: Stephen Lawless
The Magic Flute (Mozart) 3-18 MaiDir: Philippe Auguin; Dir Esc: Harry Silverstein
Florencia in the Amazons (Catán) 20-28 SetDir: Carolyn Kuan; Dir Esc: Francesca Zambello
La bohème (Puccini) 1-15 NovDir: Philippe Auguin / Timothy Myers; Dir Esc: Jo Davies
The Little Prince (Portman) 19-21 DesDir Esc: Francesca Zambello
Penny (Pew) 23-24 GenDir: Anne Manson; Dir Esc: Alan Paul
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 21 Feb-10 MarDir: Patrick Summers; Dir Esc: Francesca Zambello
The Flying Dutchman (Wagner) 7-21 AbrDir: Philippe Auguin / Eric Weimer; Dir Esc: Stephen Lawless
Cinderella (Rossini) 9-21 MaiDir: Speranza Scappucci; Dir Esc: Joan Font
West Palm Beach, Palm Beach Opera  / 
Macbeth (Verdi) 24-26 GenDir: David Stern; Dir Esc: Bernard Uzan
The Barber of Seville (Rossini) 21-23 FebDir: Patrick Fournillier; Dir Esc: Chris Mattaliano
The Tales of Hoffmann (Offenbach) 21-23 MarDir: Christian Knapp; Dir Esc: Jay Lesenger
La bohème (Puccini) 16-18 Gen
Enemies, A Love Story (Moore,B) 20-22 Feb
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 20-22 Mar
Wichita, Wichita Grand Opera  / 
William Tell (Rossini) 22 FebDir: Nayden Todorov; Dir Esc: Chuck Hudson
Tosca (Puccini) 26 AbrDir: Edward Lada; Dir Esc: Stanley M Garner
The Barber of Seville (Rossini) 31 MaiDir: Ken Hakoda; Dir Esc: Margaret Ann Pent(original), James Marvel(revival)
Wilmington, OperaDelaware  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 11-13 OctDir: Jerome Shannon; Dir Esc: Dean Anthony
Les Pêcheurs de perles (concert) (Bizet) 7-9 MarDir: Michael Borowitz
Winston Salem, Piedmont Opera  / 
The Flying Dutchman (Wagner) 25-29 Oct
South Pacific (Rodgers) 14-18 Mar