2014/15 > Bèlgica 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2014/15 > Bèlgica

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Regne Unit Holanda

Bèlgica
 
Alemanya
França Luxemburg

Antwerpen, Muziektheater Transparant  / 

Arthur (Purcell) 12 SetDir: George Petrou; Dir Esc: Paul Koek
Antwerpen, Opera Vlaanderen  / 
Elektra (Strauss) 12-19 SetDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: David Bösch
Khovanchtchina (Musorgsky) 31 Oct-8 NovDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: David Alden
Cosi fan tutte (Mozart) 14-31 DesDir: Umberto Benedetti Michelangeli / Jan Schweiger; Dir Esc: Guy Joosten
Akhnaten (Glass) 13-22 FebDir: Titus Engel; Dir Esc: Nigel Lowery
Don Giovanni (Mozart) 17 Mar-2 AbrDir: Alexander Joel / Yannis Pouspourikas; Dir Esc: Guy Joosten
La juive (Halevy) 14-21 AbrDir: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; Dir Esc: Peter Konwitschny
Private View (Van Parys) 13-15 MaiDir: Etienne Siebens; Dir Esc: Tom Creed
Tannhauser (Wagner) 4-17 OctDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: Calixto Bieito
Der Konig Kandaules (Zemlinsky) 29 Nov-3 AbrDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: Andrij Zholdak
La Boheme (Puccini) 13-31 DesDir: Antonino Fogliani; Dir Esc: Robert Carsen
Otello (Verdi) 12-25 FebDir: Alexander Joel; Dir Esc: Michael Thalheimer
Idomeneo (Mozart) 30 Abr-10 MaiDir: Paul McCreesh / Benjamin Bayl; Dir Esc: David Bösch
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 24 Jun-5 JulDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: Calixto Bieito
Bruxelles, Théâtre Royal de la Monnaie / De Munt  / 
Daphne (Strauss) 9-30 SetDir: Lothar Koenigs; Dir Esc: Guy Joosten
Die Entfuhrung aus dem Serail (concert) (Mozart) 22 SetDir: René Jacobs
Schwanengesang (Schubert) 4-5 OctDir Esc: Romeo Castellucci
Shell Shock (Lens) 24 Oct-2 NovDir: Koen Kessels; Dir Esc: Sidi Larbi Cherkaoui
Don Giovanni (Mozart) 2-30 DesDir: Ludovic Morlot; Dir Esc: Krzysztof Warlikowski
L'enfance du Christ (concert) (Berlioz) 19-21 DesDir: Ludovic Morlot
Die schone Mullerin (Schubert) 12 Gen
Fierrabras (concert) (Schubert) 21-24 GenDir: Ádám Fischer
Tamerlano (Handel) 27 Gen-28 FebDir: Christophe Rousset; Dir Esc: Pierre Audi
Alcina (Handel) 28 Gen-1 MarDir: Christophe Rousset; Dir Esc: Pierre Audi
Medulla (Bjork) 4-8 FebDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Sjaron Minailo
Winterreise (Schubert) 9 Feb
Schwanengesang (Schubert) 17 Feb
Jakob Lenz (Rihm) 27 Feb-7 MarDir: Franck Ollu; Dir Esc: Andrea Breth
Il barbiere di Siviglia (concert) (Paisiello) 6 MarDir: René Jacobs
Le vin herbe (concert) (Martin,F) 10 MarDir: Hans-Christoph Rademann
Penthesilea (Dusapin) 31 Mar-18 AbrDir: Ludovic Morlot; Dir Esc: Katie Mitchell
Un ballo in maschera (Verdi) 12-27 MaiDir: Carlo Rizzi; Dir Esc: Alex Ollé
Dichterliebe (Schumann) 18 Mai
Aleko (Rakhmaninov) 16-30 JunDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Kirsten Dehlholm, Jon R Skulberg
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 16-30 JunDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Kirsten Dehlholm, Jon R Skulberg
The Miserly Knight (Rakhmaninov) 16-30 JunDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Kirsten Dehlholm, Jon R Skulberg
L'elisir d'amore (Donizetti) 8-18 SetDir: Thomas Rösner; Dir Esc: Damiano Michieletto
Powder her face (Ades) 22 Set-3 OctDir: Alejo Pérez; Dir Esc: Mariusz Treliński
La vestale (Spontini) 13-25 OctDir: Alessandro De Marchi; Dir Esc: Eric Lacascade
Requiem (Berlioz) 6-7 NovDir: Alain Altinoglu
Medulla (Bjork) 15-21 NovDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Sjaron Minailo
The Messiah (Handel) 3 DesDir: Hervé Niquet
Hansel und Gretel (Humperdinck) 15-22 DesDir: Lothar Koenigs
To Be Sung (Dusapin) 6-9 GenDir: Bassem Akiki; Dir Esc: Sjaron Minailo
Demon (concert) (Rubinstein) 21-24 GenDir: Mikhail Tatarnikov
L'opera seria (concert) (Gassmann) 9-16 FebDir: René Jacobs
Adriana Lecouvreur (Cilea) 17-21 FebDir: Evelino Pidò
Beatrice et Benedict (Berlioz) 24 Mar-6 AbrDir: Jérémie Rhorer / Samuel Jean; Dir Esc: Richard Brunel
Mitridate, re di ponto (Mozart) 5-19 MaiDir: Christophe Rousset; Dir Esc: Robert Carsen
Frankenstein (Grey) 14-30 JunDir: Leo Hussain / Bassem Akiki; Dir Esc: Alex Ollé
Gent, Opera Vlaanderen  / 
Elektra (Strauss) 27 Set-3 OctDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: David Bösch
Khovanchtchina (Musorgsky) 26 Nov-2 DesDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: David Alden
Cosi fan tutte (Mozart) 9-20 GenDir: Umberto Benedetti Michelangeli / Jan Schweiger; Dir Esc: Guy Joosten
Akhnaten (Glass) 4-10 MarDir: Titus Engel; Dir Esc: Nigel Lowery
La juive (Halevy) 29 Abr-6 MaiDir: Tomáš Netopil / Yannis Pouspourikas; Dir Esc: Peter Konwitschny
Le nozze di Figaro (Mozart) 16-30 JunDir: Paul McCreesh; Dir Esc: Guy Joosten
Tannhauser (Wagner) 19-27 SetDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: Calixto Bieito
Armida (Rossini) 19 Nov-4 DesDir: Alberto Zedda / Ryuichiro Sonoda; Dir Esc: Mariame Clément
La Boheme (Puccini) 10-20 GenDir: Antonino Fogliani; Dir Esc: Robert Carsen(original), Frans Willem de Haas(revival)
Otello (Verdi) 5-15 MarDir: Alexander Joel; Dir Esc: Michael Thalheimer
Der Konig Kandaules (Zemlinsky) 13-24 AbrDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: Andrij Zholdak
Idomeneo (Mozart) 20-25 MaiDir: Paul McCreesh / Benjamin Bayl; Dir Esc: David Bösch
Liège, Opéra Royal de Wallonie  / 
La cenerentola (Rossini) 19-30 SetDir: Paolo Arrivabeni; Dir Esc: Cécile Roussat, Julien Lubek
Manon (Massenet) 16-25 OctDir: Patrick Davin; Dir Esc: Stefano Mazzonis di Pralafera
Luisa Miller (Verdi) 26 Nov-7 DesDir: Massimo Zanetti; Dir Esc: Jean-Claude Fall
Tosca (Puccini) 20 Des-2 GenDir: Paolo Arrivabeni / Cyril Englebert; Dir Esc: Claire Servais
Les Joyeuses commeres de Windsor (Nicolai) 30 Gen-7 FebDir: Christian Zacharias; Dir Esc: David Hermann
L'Auberge du Cheval Blanc (Benatzky) 20-22 FebDir: Jean-Pierre Haeck; Dir Esc: Dominique Serron
Rigoletto (Verdi) 15-31 MarDir: Renato Palumbo; Dir Esc: Stefano Mazzonis di Pralafera
Les Pecheurs de perles (Bizet) 17-25 AbrDir: Paolo Arrivabeni; Dir Esc: Yoshi Oïda
L'elisir d'amore (Donizetti) 19-27 JunDir: Bruno Campanella; Dir Esc: Stefano Mazzonis di Pralafera
Ernani (Verdi) 24 Set-6 OctDir: Paolo Arrivabeni; Dir Esc: Jean-Louis Grinda
Il Barbiere di Siviglia (Rossini) 18-24 OctDir: Guy Van Waas; Dir Esc: Stefano Mazzonis di Pralafera
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 17 Nov-1 DesDir: Jesús López-Cobos; Dir Esc: Stefano Mazzonis di Pralafera
Die Zauberflote (Mozart) 18 Des-5 GenDir: Paolo Arrivabeni; Dir Esc: Cécile Roussat, Julien Lubek
Il segreto di Susanna (Wolf-Ferrari) 24 Gen-5 FebDir: Patrick Davin; Dir Esc: Ludovic Lagarde
La Voix Humaine (Poulenc) 24 Gen-5 FebDir: Patrick Davin; Dir Esc: Ludovic Lagarde
La scala di seta (Rossini) 11-19 MarDir: Christopher Franklin; Dir Esc: Damiano Michieletto
Manon Lescaut (Auber) 10-19 AbrDir: Cyril Englebert; Dir Esc: Paul-Emile Fourny
La Traviata (Verdi) 13-22 MaiDir: Francesco Cilluffo; Dir Esc: Stefano Mazzonis di Pralafera
La boheme (Puccini) 17-26 JunDir: Paolo Arrivabeni; Dir Esc: Stefano Mazzonis di Pralafera