2017/18 > Àustria 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2017/18 > Àustria

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Alemanya República Txeca Eslovàquia
Liechtenstein
Suïssa

Àustria
 
Hongria
Itàlia Eslovènia Croàcia

Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 

Don Pasquale (Donizetti) 2-27 FebDir: Karsten Januschke; Dir Esc: Michael Schachermaier
Graz, Oper Graz  / 
Il trovatore (Verdi) 30 Set-3 JunDir: Andrea Sanguineti / Robin Engelen; Dir Esc: Ben Baur
La bohème (Puccini) 1 Oct-26 DesDir: Marius Burkert; Dir Esc: Dietmar Pflegerl(original), Michael Eybl(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 2 Nov-18 MarDir: Marco Comin / Marcus Merkel; Dir Esc: Maximilian von Mayenburg
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 25 Nov-2 MarDir: Marius Burkert / Marcus Merkel; Dir Esc: Peter Langdal(original), Line Kromann
Amahl und die nächtlichen Besucher (Menotti) 10-16 DesDir: Marcus Merkel; Dir Esc: Annette Wolf
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 16 Des-25 AbrDir: Oksana Lyniv / Robin Engelen; Dir Esc: Jetske Mijnssen
Die menschliche Stimme (Poulenc) 20-26 GenDir: Stacey Bartsch; Dir Esc: Juana Ines Cano Restrepo
Ariane et Barbe-bleue (Dukas) 3 Mar-22 AbrDir: Roland Kluttig / Marius Burkert; Dir Esc: Nadja Loschky
Candide (concert) (Bernstein) 10 Mar-8 AbrDir: Marcus Merkel
Il viaggio a Reims (Rossini) 7 Abr-10 JunDir: Oksana Lyniv / Marcus Merkel; Dir Esc: Bernd Mottl
Apollo e Dafne (Handel) 15-19 MaiDir: Susanne Scholz; Dir Esc: Christian Thausing
Antigone. Und kein Ende (Troiani) 27 Mai-8 JunDir: Leonhard Garms; Dir Esc: Christoph Zauner
Rizomas y Madrigueras (Martínez M) 27 Mai-8 JunDir: Leonhard Garms; Dir Esc: Christoph Zauner
Mirada antigua (Quislant) 27 Mai-8 JunDir: Leonhard Garms; Dir Esc: Christoph Zauner
Konjiki Yasha (Yokokawa) 27 Mai-8 JunDir: Leonhard Garms; Dir Esc: Christoph Zauner
María de Buenos Aires (Piazzolla) 14-23 JunDir: Marcus Merkel; Dir Esc: Rainer Vierlinger
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 Set-16 JunDir: Oksana Lyniv; Dir Esc: Lorenzo Fioroni
Pagliacci (Leoncavallo) 29 Set-16 JunDir: Oksana Lyniv; Dir Esc: Lorenzo Fioroni
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 5 Oct-20 DesDir: Marcus Merkel; Dir Esc: Axel Köhler(original), Christian Thausing(revival)
Kiss me, Kate (Porter) 20 Oct-13 AbrDir: Marcus Merkel / Marius Burkert; Dir Esc: Lee Blakeley
Salome (Strauss) 10 Nov-8 FebDir: Oksana Lyniv / Marius Burkert; Dir Esc: Florentine Klepper
Polnische Hochzeit (Beer) 8 Des-24 MarDir: Marius Burkert / Marcus Merkel; Dir Esc: Sebastian Ritschel
Martha (Flotow) 12 Gen-11 AbrDir: Robin Engelen / Marius Burkert; Dir Esc: Peter Lund
König Roger (Szymanowski) 14 Feb-4 MaiDir: Roland Kluttig / Robin Engelen; Dir Esc: Holger Müller-Brandes
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23 Mar-14 JunDir: Andrea Sanguineti / Marcus Merkel; Dir Esc: Verena Stoiber
Mario und der Zauberer (Oliver) 2-13 AbrDir: Marcus Merkel; Dir Esc: Christian Thausing
Oberon (concert) (Weber) 9-23 MaiDir: Oksana Lyniv
Tosca (Puccini) 16 Mai-13 JunDir: Oksana Lyniv / Marcus Merkel; Dir Esc: Alexander Schulin(original), Christian Thausing(revival)
Gold! (Evers) 17 Mai-4 Jun
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 Set-26 DesDir: Seokwon Hong; Dir Esc: Thaddeus Strassberger
Orphée et Eurydice (Gluck) 30 Set-8 NovDir: Oliver Imig; Dir Esc: Enrique Gasa Valga
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 4 Nov-16 FebDir: Hansjörg Sofka; Dir Esc: Thomas Gassner
La Gioconda (Ponchielli) 25 Nov-16 FebDir: Francesco Rosa / Seokwon Hong; Dir Esc: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
West Side Story (Bernstein) 16 Des-21 MarDir: Seokwon Hong; Dir Esc: Enrique Gasa Valga
Der Konsul (Menotti) 3 Feb-7 JunDir: Uwe Sandner; Dir Esc: René Zisterer
Martha (Flotow) 24 Mar-5 JulDir: Seokwon Hong; Dir Esc: Anette Leistenschneider
Gold! (Evers) 6 Mai-29 JunDir Esc: Mareike Zimmermann
Rienzi (Wagner) 19 Mai-7 JulDir: Lukas Beikircher; Dir Esc: Johannes Reitmeier
Souvenir (Temperley) 3 Jun-8 JulDir Esc: Dale Albright
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
La traviata (Verdi) 14 Set-14 NovDir: Giedrė Šlekytė; Dir Esc: Richard Brunel
Werther (Massenet) 2 Nov-21 DesDir: Lorenzo Viotti; Dir Esc: Vincent Huguet
Don Giovanni (Mozart) 14 Des-10 FebDir: Giedrė Šlekytė; Dir Esc: Florentine Klepper
Lady Macbeth von Mtsensk (Shostakovich) 1 Mar-14 AbrDir: Kristiina Poska; Dir Esc: Immo Karaman
Mutter Courage und ihre Kinder (Dessau) 18 Mar-8 MaiDir: Boris Fiala; Dir Esc: Bernd Liepold-Mosser
Rusalka (Dvořák,A) 13 Set-20 OctDir: Nicholas Carter; Dir Esc: Eva-Maria Höckmayr
La clemenza di Tito (Mozart) 8 Nov-19 DesDir: Nicholas Carter; Dir Esc: Marco Štorman
La bohème (Puccini) 20 Des-25 GenDir: Lorenzo Viotti; Dir Esc: Florian Scholz
Pelléas et Mélisande (Debussy) 14 Feb-16 MarDir: Nicholas Carter; Dir Esc: Eric Ruf, Laurent Delvert
Koma (Haas,Georg) 28 Mar-15 MaiDir: Bas Wiegers; Dir Esc: Immo Karaman
Evita (Lloyd Webber) 2 Mai-8 JunDir: Mitsugu Hoshino; Dir Esc: Aron Stiehl
Linz, Landestheater Linz  / 
La Rosinda (Cavalli) 16 Set-2 OctDir: Anne Marie Dragosits; Dir Esc: Gregor Horres
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 30 Set-17 FebDir: Markus Poschner / Marc Reibel; Dir Esc: Hermann Schneider
Rigoletto (Verdi) 4 Nov-20 MarDir: Martin Braun / Leslie Suganandarajah; Dir Esc: Andreas Baesler
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 2 Des-29 JunDir: Marc Reibel; Dir Esc: Karl Absenger
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 Des-12 GenDir: Leslie Suganandarajah / Takeshi Moriuchi; Dir Esc: Rainer Mennicken
La Damnation de Faust (Berlioz) 3 Feb-24 AbrDir: Markus Poschner; Dir Esc: David Marton
Unverhofftes Wiedersehen (Bröder) 25 Feb-21 MarDir: Takeshi Moriuchi; Dir Esc: Gregor Horres
Brundibár (Krása) 31 Mar-28 MaiDir: Martin Braun / Marc Reibel; Dir Esc: Hermann Schneider
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 14 Abr-28 JunDir: Leslie Suganandarajah / Takeshi Moriuchi; Dir Esc: Gregor Horres
Death in Venice (Britten) 19 Mai-6 JulDir: Roland Böer; Dir Esc: Hermann Schneider
Così fan tutte (Mozart) 10 Jun-6 JulDir: Takeshi Moriuchi; Dir Esc: François De Carpentries
Tristan und Isolde (Wagner) 15 Set-10 FebDir: Markus Poschner; Dir Esc: Heiner Müller
Die Wand (Diendorfer) 16 Set-18 OctDir: Jinie Ka; Dir Esc: Eva-Maria Melbye
Simon (Stäbler) 30 SetDir Esc: Gregor Horres
La clemenza di Tito (Mozart) 2 Nov-7 AbrDir: Martin Braun; Dir Esc: François De Carpentries
The Transposed Heads (Glanville-Hicks) 24 NovDir: Leslie Suganandarajah; Dir Esc: Gregor Horres
Der Vogelhändler (Zeller,C) 9 Des-4 JulDir: Marc Reibel; Dir Esc: Karl Absenger
Elektra (Strauss) 19 Gen-26 AbrDir: Markus Poschner; Dir Esc: Markus Schulz
Winterreise (Schubert) 20 Gen-24 FebDir Esc: Hermann Schneider
Penthesilea (Schoeck) 2 Mar-5 JulDir: Leslie Suganandarajah; Dir Esc: Peter Konwitschny
Polnische Hochzeit (Beer) 16 Mar-28 AbrDir: Martin Braun; Dir Esc: Gregor Horres
Médée (Cherubini) 4 Mai-28 JunDir: Bruno Weil; Dir Esc: Guy Montavon
Salzburg, Salzburger Landestheater  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 23 Set-13 GenDir: Adrian Kelly; Dir Esc: Alexandra Liedtke
The Sound of Music (Rodgers) 17 Oct-7 AbrDir: Robin Davis; Dir Esc: Andreas Gergen
Oedipus rex (Stravinsky) 25 Oct-21 NovDir: Dennis Russell Davies; Dir Esc: Carl Philip von Maldeghem
Le nozze di Figaro (Mozart) 20 Gen-30 MaiDir: Adrian Kelly; Dir Esc: Jacopo Spirei
Cardillac (Hindemith) 21 Abr-15 MaiDir: Robin Davis; Dir Esc: Amélie Niermeyer
Flüchtling (Gregoretti) 25 Mai-10 JunDir: Wolfgang Götz; Dir Esc: Christina Piegger
Wien, Neue Oper Wien  / 
Die Antilope (Staud) 11-16 NovDir: Walter Kobéra; Dir Esc: Dominique Mentha
Radames (Eötvös) 14-18 JunDir: Walter Kobéra / Anna Sushon; Dir Esc: Leonard Prinsloo
Der Ficus spricht (Schedl,G) 14-18 JunDir: Walter Kobéra / Anna Sushon; Dir Esc: Leonard Prinsloo
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Il trovatore (Verdi) 4-13 SetDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Daniele Abbado, Boris Stetka
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-15 SetDir: Adam Fischer; Dir Esc: Jean-Louis Martinoty
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 Set-7 MaiDir: Marco Armiliato / Jean-Christophe Spinosi / Alexander Soddy; Dir Esc: Günther Rennert
Chowanschtschina (Musorgsky) 8-17 SetDir: Michael Güttler; Dir Esc: Lev Dodin, Valery Galendeev, Iurii Khamutianskii
Salome (Strauss) 16 Set-25 NovDir: Simone Young; Dir Esc: Boleslaw Barlog
La traviata (Verdi) 24 Set-2 OctDir: James Gaffigan; Dir Esc: Jean-François Sivadier, Véronique Timsit
La bohème (Puccini) 30 Set-6 OctDir: Eivind Gullberg Jensen; Dir Esc: Franco Zeffirelli
Der Spieler (Prokofiev) 4-20 OctDir: Simone Young; Dir Esc: Karoline Gruber
Don Giovanni (Mozart) 5 Oct-20 GenDir: Sascha Goetzel; Dir Esc: Jean-Louis Martinoty
Pelléas et Mélisande (Debussy) 12-21 OctDir: Daniel Harding; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Rusalka (Dvořák,A) 19-28 OctDir: Tomáš Hanus; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Tosca (Puccini) 23 Oct-12 GenDir: Jesús López-Cobos; Dir Esc: Margarethe Wallmann
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 Oct-11 MaiDir: Evelino Pidò / Guillermo García Calvo / Frédéric Chaslin / Pavel Baleff; Dir Esc: Otto Schenk
L'italiana in Algeri (Rossini) 26 Oct-2 NovDir: Evelino Pidò; Dir Esc: Jean-Pierre Ponnelle
Katja Kabanova (Janáček) 1-7 NovDir: Graeme Jenkins; Dir Esc: André Engel, Ruth Orthman
Un ballo in maschera (Verdi) 5-11 NovDir: Jesús López-Cobos / Graeme Jenkins; Dir Esc: Gianfranco de Bosio
Adriana Lecouvreur (Cilea) 9-18 NovDir: Evelino Pidò; Dir Esc: David McVicar
Madama Butterfly (Puccini) 21-24 NovDir: Jonathan Darlington; Dir Esc: Josef Gielen
Ariadne auf Naxos (Strauss) 23-29 NovDir: Jeffrey Tate; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Don Pasquale (Donizetti) 27 Nov-19 MaiDir: Evelino Pidò; Dir Esc: Irina Brook
Daphne (Strauss) 1-7 DesDir: Simone Young; Dir Esc: Nicolas Joël
Lulu (Berg) 3-15 DesDir: Ingo Metzmacher; Dir Esc: Willy Decker
Elektra (Strauss) 5-11 DesDir: Ingo Metzmacher; Dir Esc: Uwe Eric Laufenberg
Der Rosenkavalier (Strauss) 10-19 DesDir: Adam Fischer; Dir Esc: Otto Schenk
Arabella (Strauss) 14-21 DesDir: Patrick Lange; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Die Zauberflöte (Mozart) 22-29 DesDir: Adam Fischer; Dir Esc: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 Des-2 GenDir: Patrick Lange; Dir Esc: Adrian Noble
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Des-5 GenDir: Cornelius Meister; Dir Esc: Otto Schenk
I puritani (Bellini) 4-10 GenDir: Evelino Pidò; Dir Esc: John Dew
La Fille du régiment (Donizetti) 11-19 GenDir: Evelino Pidò; Dir Esc: Laurent Pelly
Carmen (Bizet) 23-29 GenDir: Jean-Christophe Spinosi; Dir Esc: Franco Zeffirelli
Faust (Gounod) 25 Gen-2 FebDir: Frédéric Chaslin; Dir Esc: Nicolas Joël(original), Stéphane Roche(revival)
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 9 FebDir: Michael Güttler
Le nozze di Figaro (Mozart) 12-18 FebDir: Sascha Goetzel; Dir Esc: Jean-Louis Martinoty
La Cenerentola (Rossini) 16-22 FebDir: Jean-Christophe Spinosi; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Ariodante (Handel) 24 Feb-8 MarDir: William Christie; Dir Esc: David McVicar
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 25 Feb-3 MarDir: Louis Langrée; Dir Esc: Falk Richter
Macbeth (Verdi) 27 Feb-5 MarDir: Giampaolo Bisanti; Dir Esc: Christian Rath
Otello (Verdi) 12-22 MarDir: Graeme Jenkins; Dir Esc: Christine Mielitz
La bohème (Puccini) 14-20 MarDir: Speranza Scappucci; Dir Esc: Franco Zeffirelli
Madama Butterfly (Puccini) 19-28 MarDir: Ramón Tebar; Dir Esc: Josef Gielen
Dantons Tod (Einem) 24 Mar-9 AbrDir: Susanna Mälkki; Dir Esc: Josef Ernst Köpplinger
Parsifal (Wagner) 29 Mar-5 AbrDir: Semyon Bychkov; Dir Esc: Alvis Hermanis
Das Rheingold (Wagner) 4 AbrDir: Adam Fischer; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 8-22 AbrDir: Adam Fischer; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Turandot (Puccini) 10-20 AbrDir: Frédéric Chaslin; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Siegfried (Wagner) 11 AbrDir: Adam Fischer; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 15 AbrDir: Adam Fischer; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Fidelio (Beethoven) 21-27 AbrDir: Adam Fischer; Dir Esc: Otto Schenk
Andrea Chénier (Giordano) 23 Abr-2 MaiDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Otto Schenk
Aida (Verdi) 25 Abr-1 MaiDir: Evelino Pidò; Dir Esc: Nicolas Joël
Simon Boccanegra (Verdi) 6-13 MaiDir: Evelino Pidò; Dir Esc: Peter Stein
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 12-28 MaiDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Alexandra Liedtke
Capriccio (Strauss) 17-27 MaiDir: Michael Boder; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
La traviata (Verdi) 26 Mai-1 JunDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Jean-François Sivadier, Véronique Timsit
Rigoletto (Verdi) 31 Mai-10 JunDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Pierre Audi
Der Freischütz (Weber) 11-28 JunDir: Tomáš Netopil; Dir Esc: Christian Rath
Tosca (Puccini) 13-19 JunDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Margarethe Wallmann
Lohengrin (Wagner) 15-26 JunDir: Sebastian Weigle; Dir Esc: Andreas Homoki
Falstaff (Verdi) 21-27 JunDir: James Conlon; Dir Esc: David McVicar
Carmen (Bizet) 6-12 SetDir: Frédéric Chaslin; Dir Esc: Franco Zeffirelli
Ariadne auf Naxos (Strauss) 7-13 SetDir: Patrick Lange; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Der Freischütz (Weber) 8-14 SetDir: Sebastian Weigle; Dir Esc: Christian Rath
La traviata (Verdi) 16 Set-4 FebDir: Evelino Pidò / Marco Armiliato; Dir Esc: Jean-François Sivadier
Werther (Massenet) 22-28 SetDir: Frédéric Chaslin; Dir Esc: Andrei Serban
Don Pasquale (Donizetti) 29 Set-14 JunDir: Evelino Pidò / Enrique Mazzola; Dir Esc: Irina Brook
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1 Oct-21 MaiDir: Jean-Christophe Spinosi / Michael Güttler / Evelino Pidò; Dir Esc: Günther Rennert
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 5-13 OctDir: Louis Langrée; Dir Esc: Falk Richter
Le nozze di Figaro (Mozart) 12 Oct-9 MarDir: Sascha Goetzel / Sascha Goetzel; Dir Esc: Jean-Louis Martinoty
Les Troyens (Berlioz) 14 Oct-4 NovDir: Alain Altinoglu; Dir Esc: David McVicar
Elektra (Strauss) 16-25 OctDir: Michael Boder; Dir Esc: Uwe Eric Laufenberg
Lohengrin (Wagner) 23 Oct-7 NovDir: Simone Young; Dir Esc: Andreas Homoki
Un ballo in maschera (Verdi) 24 Oct-3 NovDir: Giampaolo Bisanti; Dir Esc: Gianfranco de Bosio
L'elisir d'amore (Donizetti) 31 Oct-25 JunDir: Speranza Scappucci / Marco Armiliato / Guillermo García Calvo; Dir Esc: Otto Schenk
Madama Butterfly (Puccini) 6 Nov-7 DesDir: Jonathan Darlington / Jader Bignamini; Dir Esc: Josef Gielen
Don Giovanni (Mozart) 14 Nov-17 MarDir: Adam Fischer / Antonello Manacorda; Dir Esc: Jean-Louis Martinoty
Rusalka (Dvořák,A) 15-22 NovDir: Eivind Gullberg Jensen; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
La bohème (Puccini) 23 Nov-15 AbrDir: Speranza Scappucci; Dir Esc: Franco Zeffirelli
La Cenerentola (Rossini) 25 Nov-6 FebDir: Jean-Christophe Spinosi / Speranza Scappucci; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Nabucco (Verdi) 6-12 DesDir: Paolo Carignani; Dir Esc: Günter Krämer
Die Weiden (Staud) 8-20 DesDir: Ingo Metzmacher; Dir Esc: Andrea Moses
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13-23 DesDir: Axel Kober; Dir Esc: Adrian Noble
Die Zauberflöte (Mozart) 15-30 DesDir: Adam Fischer; Dir Esc: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Des-5 GenDir: Sascha Goetzel; Dir Esc: Otto Schenk
Andrea Chénier (Giordano) 6 Gen-31 MaiDir: Frédéric Chaslin / Marco Armiliato; Dir Esc: Otto Schenk
Das Rheingold (Wagner) 8 GenDir: Axel Kober; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 12 GenDir: Axel Kober; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Tosca (Puccini) 14 Gen-23 JunDir: Evelino Pidò / Marco Armiliato; Dir Esc: Margarethe Wallmann
Siegfried (Wagner) 16 GenDir: Axel Kober; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 20 GenDir: Axel Kober; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Falstaff (Verdi) 23-30 GenDir: James Conlon; Dir Esc: David McVicar
Arabella (Strauss) 2-8 FebDir: Axel Kober; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9-21 FebDir: Evelino Pidò; Dir Esc: Laurent Pelly
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 16-22 FebDir: Tomáš Netopil; Dir Esc: Kasper Holten
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 1 MarDir: Michael Güttler
Cavalleria rusticana (Mascagni) 11-23 MarDir: Giacomo Sagripanti; Dir Esc: Jean-Pierre Ponnelle
Pagliacci (Leoncavallo) 11-23 MarDir: Giacomo Sagripanti; Dir Esc: Jean-Pierre Ponnelle
Der Rosenkavalier (Strauss) 21-30 MarDir: Adam Fischer; Dir Esc: Otto Schenk
Simon Boccanegra (Verdi) 22 Mar-1 AbrDir: Philippe Auguin; Dir Esc: Peter Stein
Orest (Trojahn) 31 Mar-13 AbrDir: Michael Boder; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Turandot (Puccini) 6-16 AbrDir: Domingo Hindoyan; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Parsifal (Wagner) 18-24 AbrDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Alvis Hermanis
Salome (Strauss) 22-28 AbrDir: Michael Boder; Dir Esc: Boleslaw Barlog
Fidelio (Beethoven) 23 Abr-2 MaiDir: Adam Fischer; Dir Esc: Otto Schenk
Rigoletto (Verdi) 1-16 MaiDir: Giampaolo Bisanti; Dir Esc: Pierre Audi
Macbeth (Verdi) 5-14 MaiDir: James Conlon; Dir Esc: Christian Rath
Dantons Tod (Einem) 22-29 MaiDir: Michael Boder; Dir Esc: Josef Ernst Köpplinger
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 25 Mai-10 JunDir: Christian Thielemann; Dir Esc: Vincent Huguet
Manon (Massenet) 1-13 JunDir: Frédéric Chaslin; Dir Esc: Andrei Serban
Aida (Verdi) 19-29 JunDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Nicolas Joël
Otello (Verdi) 20-30 JunDir: Myung-Whun Chung; Dir Esc: Adrian Noble
Wien, Theater an der Wien  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 17-28 SetDir: René Jacobs; Dir Esc: Torsten Fischer
Ottone, re di Germania (concert) (Handel) 24 SetDir: George Petrou
Ariadne auf Naxos (Porpora) 27 Set-10 OctDir: Markellos Chryssicos; Dir Esc: Sergej Morozov
Wozzeck (Berg) 15-27 OctDir: Leo Hussain; Dir Esc: Robert Carsen
Don Pasquale (Donizetti) 24 Oct-12 DesDir: Tscho Theissing; Dir Esc: Marcos Darbyshire
Leonore (concert) (Beethoven) 24 OctDir: René Jacobs
Die Ring Trilogie - Hagen (Wagner) 1-29 DesDir: Constantin Trinks; Dir Esc: Tatjana Gürbaca
Die Ring Trilogie - Siegfried (Wagner) 2-30 DesDir: Constantin Trinks; Dir Esc: Tatjana Gürbaca
Die Ring Trilogie - Brünnhilde (Wagner) 3-31 DesDir: Constantin Trinks; Dir Esc: Tatjana Gürbaca
Egmont (Beethoven) 15 DesDir: Laurence Equilbey; Dir Esc: Séverine Chavrier
Maria Stuarda (Donizetti) 19-30 GenDir: Paolo Arrivabeni; Dir Esc: Christof Loy
Publio Cornelio Scipione (concert) (Handel) 24 GenDir: Markellos Chrissikos
Giulietta e Romeo (concert) (Zingarelli) 27 GenDir: George Petrou
Pelléas et Mélisande (Debussy) 12 Feb-9 MarDir: Thomas Guggeis / Claire Levacher; Dir Esc: Thomas Jonigk
Saul (Handel) 16-27 FebDir: Laurence Cummings; Dir Esc: Claus Guth
Armida (concert) (Haydn) 21 FebDir: René Jacobs
Der Besuch der alten Dame (Einem) 16-28 MarDir: Michael Boder; Dir Esc: Keith Warner
Fidelio (concert) (Beethoven) 19 MarDir: Giovanni Antonini
A Quiet Place (Bernstein) 22 Mar-2 AbrDir: Walter Kobéra; Dir Esc: Philipp M Krenn
Die Schuldigkeit des ersten Gebots (concert) (Mozart) 27 MarDir: Stefan Gottfried
A Midsummer Night's Dream (Britten) 15-25 AbrDir: Antonello Manacorda; Dir Esc: Damiano Michieletto
Radamisto (concert) (Handel) 20 AbrDir: Martin Haselböck
Così fan tutte (Mozart) 15 Mai-12 JunDir: Stefan Vladar; Dir Esc: Valentin Schwarz
Alcina (Handel) 15-26 SetDir: Stefan Gottfried; Dir Esc: Tatjana Gürbaca
Gismondo (concert) (Vinci) 25 SetDir: Martyna Pastuszka
Die Zauberinsel (Purcell) 29 Set-19 OctDir: Markellos Chryssicos; Dir Esc: Jean Renshaw
Guillaume Tell (Rossini) 13-27 OctDir: Diego Matheuz; Dir Esc: Torsten Fischer
Serse (concert) (Handel) 22 OctDir: Maxim Emelyanychev
Teseo (Handel) 14-25 NovDir: René Jacobs; Dir Esc: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Tarare (concert) (Salieri) 24 NovDir: Christophe Rousset
Don Carlos (reduction) (Verdi) 28 Nov-27 DesDir: Matteo Pais; Dir Esc: Sébastien Dutrieux
Euryanthe (Weber) 12-31 DesDir: Constantin Trinks; Dir Esc: Christof Loy
The Messiah (concert) (Handel) 16 Des
King Arthur (Purcell) 17-30 GenDir: Stefan Gottfried; Dir Esc: Sven-Eric Bechtolf
Peter Schmoll (concert) (Weber) 23 GenDir: Roberto Paternostro
Elias (Mendelssohn) 16-27 FebDir: Jukka-Pekka Saraste; Dir Esc: Calixto Bieito
Mazeppa (concert) (Tchaikovsky,P) 21 FebDir: Evgeny Brazhnik
Undine (concert) (Tchaikovsky,P) 22 FebDir: Evgeny Brazhnik
Iolanta (concert) (Tchaikovsky,P) 22 FebDir: Evgeny Brazhnik
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 26 Feb-15 MarDir: Raphael Schluesselberg; Dir Esc: Barbora Horáková Joly
Olympia (Offenbach) 26 Feb-15 MarDir: Raphael Schluesselberg; Dir Esc: Barbora Horáková Joly
Die Jungfrau von Orleans (Tchaikovsky,P) 16-27 MarDir: Oksana Lyniv; Dir Esc: Lotte de Beer
Der Freischütz (concert) (Weber) 22 MarDir: Laurence Equilbey
Orlando furioso (concert) (Vivaldi) 26 MarDir: George Petrou
Orlando (Handel) 14-28 AbrDir: Giovanni Antonini; Dir Esc: Claus Guth
Rinaldo (concert) (Handel) 27 AbrDir: Jean-Christophe Spinosi
Candide (Bernstein) 30 Abr-20 MaiDir: Benjamin Bayl; Dir Esc: NN
Oberon (Weber) 13-19 MaiDir: Thomas Guggeis; Dir Esc: Nikolaus Habjan
Wien, Volksoper Wien  / 
Der Bettelstudent (Millöcker) 3-18 SetDir: Wolfram-Maria Märtig; Dir Esc: Anatol Preissler
Die Zauberflöte (Mozart) 4 Set-9 JunDir: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz; Dir Esc: Helmuth Lohner
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 Set-29 JunDir: Guido Mancusi / Gerrit Prießnitz; Dir Esc: Heinz Zednik
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 20 Set-16 OctDir: Wolfram-Maria Märtig; Dir Esc: Josef Ernst Köpplinger
Die Räuber (Verdi) 14 Oct-11 DesDir: Jac van Steen / Felix Lemke; Dir Esc: Alexander Schulin
Die lustige Witwe (Lehár) 20 Oct-2 DesDir: Alfred Eschwé / Michael Tomaschek; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Pinocchio (Valtinoni) 19 Nov-19 AbrDir: Guido Mancusi / Christoph Huber; Dir Esc: Philipp M Krenn
Roméo et Juliette (Berlioz) 7-27 DesDir: Gerrit Prießnitz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16 Des-7 GenDir: Christof Perick; Dir Esc: Karl Dönch
Axel an der Himmelstür (Benatzky) 26 Des-31 GenDir: Lorenz C Aichner; Dir Esc: Peter Lund
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 5-28 GenDir: Anja Bihlmaier; Dir Esc: Marco Arturo Marelli
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 10 Gen-9 FebDir: Thomas Rösner / Wolfram-Maria Märtig; Dir Esc: Hinrich Horstkotte
The Sound of Music (Rodgers) 14 Gen-1 MaiDir: Wolfram-Maria Märtig; Dir Esc: Renaud Doucet
Der Opernball (Heuberger) 17 Feb-24 MarDir: Alfred Eschwé / Lorenz C Aichner; Dir Esc: Axel Köhler
La traviata (Verdi) 19 Feb-14 MarDir: Nicholas Milton; Dir Esc: Hans Gratzer
Rusalka (Dvořák,A) 25 Mar-23 AbrDir: Alfred Eschwé / Lorenz C Aichner; Dir Esc: Renaud Doucet
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 31 Mar-21 MaiDir: Alfred Eschwé / Lorenz C Aichner / Karsten Januschke; Dir Esc: Thomas Enzinger
Marilyn forever (Bryars) 14 Abr-2 MaiDir: Wolfram-Maria Märtig; Dir Esc: Christoph Zauner
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 5-28 MaiDir: Gerrit Prießnitz; Dir Esc: Renaud Doucet
Gasparone (Millöcker) 2-30 JunDir: Andreas Schüller; Dir Esc: Olivier Tambosi
Sweeney Todd (Sondheim) 12-28 JunDir: Joseph Olefirowicz; Dir Esc: Matthias Davids
La Wally (Catalani) 17-27 JunDir Esc: Aron Stiehl
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 Set-31 MaiDir: Gerrit Prießnitz / Alfred Eschwé / Anja Bihlmaier / Guido Mancusi; Dir Esc: Heinz Zednik
Die Zauberflöte (Mozart) 3 Set-1 JunDir: Wolfram-Maria Märtig / Anja Bihlmaier / Gerrit Prießnitz; Dir Esc: Helmuth Lohner
Gasparone (Millöcker) 4 Set-2 NovDir Esc: Olivier Tambosi
Sweeney Todd (Sondheim) 7-19 SetDir Esc: Matthias Davids
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 16 Set-26 DesDir: Alfred Eschwé; Dir Esc: Peter Lund
Zar und Zimmermann (Lortzing) 13 Oct-2 DesDir: Christof Perick; Dir Esc: Hinrich Horstkotte
Der Mantel (Puccini) 27 Oct-29 GenDir Esc: Robert Meyer
Gianni Schicchi (Puccini) 27 Oct-29 GenDir Esc: Robert Meyer
Der Opernball (Heuberger) 3 Nov-19 DesDir Esc: Axel Köhler
Die Räuber (Verdi) 4-7 DesDir Esc: Alexander Schulin
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 Des-6 GenDir Esc: Karl Dönch
Wonderful Town (Bernstein) 9 Des-11 MarDir: James Holmes; Dir Esc: Matthias Davids
Don Giovanni (Mozart) 20 Des-2 GenDir Esc: Achim Freyer
My Fair Lady (Loewe) 30 Des-11 AbrDir Esc: Robert Herzl
Pinocchio (Valtinoni) 8 Gen-30 JunDir Esc: Philipp M Krenn
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 1-17 FebDir Esc: Hinrich Horstkotte
Der Mann von La Mancha (Leigh) 3 Feb-13 MarDir Esc: Olivier Tambosi
Porgy and Bess (concert) (Gershwin) 10-25 FebDir: Joseph Olefirowicz
Der fliegende Holländer (Wagner) 9 Mar-2 AbrDir: Marc Piollet; Dir Esc: Aron Stiehl
Axel an der Himmelstür (Benatzky) 15 Mar-8 AbrDir Esc: Peter Lund
Meine Schwester und ich (Benatzky) 6 Abr-13 MaiDir: Guido Mancusi; Dir Esc: Robert Meyer
The Sound of Music (Rodgers) 13 Abr-21 MaiDir Esc: Renaud Doucet
Powder Her Face (Adès) 13-28 AbrDir: Lorenz C Aichner; Dir Esc: Martin G Berger
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 17 Abr-7 MaiDir Esc: Renaud Doucet
Carousel (Rodgers) 20 Mai-28 JunDir Esc: Henry Mason
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 2-25 JunDir Esc: Helmut Baumann
La traviata (Verdi) 5-23 JunDir Esc: Hans Gratzer