2017/18 > República Txeca 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2017/18 > República Txeca

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Polònia
Alemanya

República Txeca
 
Àustria Eslovàquia
Hongria

Brno, ND Brno  / 

Nabucco (Verdi) 31 Ago-6 JunDir: Jakub Klecker / Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: György Selmeczi
The Devil and Kate (Dvořák,A) 9 Set-22 JunDir: Jakub Klecker / Robert Kružík; Dir Esc: Jiří Heřman
Le comte Ory (Rossini) 12 Set-10 MaiDir: Robert Kružík / Pavel Šnajdr; Dir Esc: Lenka Flory
Rules for Good Manners in the Modern World (Nejtek) 15 Set-20 JunDir: Pavel Šnajdr; Dir Esc: Jiří Adámek
L'elisir d'amore (Donizetti) 20 Oct-21 AbrDir: Ondrej Olos; Dir Esc: Magdalena Švecová
Powder Her Face (Adès) 2 Nov-25 AbrDir: Marko Ivanović / Pavel Šnajdr; Dir Esc: Tomáš Studený
The Kiss (Smetana) 10 Nov-27 AbrDir: Jakub Klecker; Dir Esc: Linda Keprtová
Carmen (Bizet) 1 Des-3 MarDir: Ondrej Olos / Robert Kružík; Dir Esc: Tomáš Pilař
Faust (Gounod) 16 Des-27 MaiDir: Marko Ivanović / Pavel Šnajdr; Dir Esc: Jiří Heřman
Don Giovanni (Mozart) 3-7 GenDir: Ondrej Olos / Marko Ivanović; Dir Esc: Bruno Berger-Gorski
La traviata (Verdi) 5-21 GenDir: Jaroslav Kyzlink / Pavel Šnajdr; Dir Esc: Zbyněk Srba
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6-10 FebDir: Ondrej Olos; Dir Esc: Sandro Santillo
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 17 Feb-23 MaiDir: Robert Kružík; Dir Esc: Martin Glaser
Puss in Boots (Teml) 23 Mar-27 JunDir: Valeria Maťašová; Dir Esc: Marek Mokoš
Così fan tutte (Mozart) 18 Mai-8 JunDir: Jakub Klecker; Dir Esc: Anna Petrželková
Libuse (Smetana) 7+ SetDir: Robert Kružík; Dir Esc: Jiří Heřman
Nabucco (Verdi) 6 Nov-23 MaiDir: Jakub Klecker / Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: György Selmeczi
The Cunning Little Vixen (Janáček) 17+ NovDir: Marko Ivanović; Dir Esc: Jiří Heřman
Don Carlos (Verdi) 2+ FebDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Martin Glaser
La Voix humaine (Poulenc) 14+ JunDir: Marko Ivanović; Dir Esc: David Radok
Juliette (Martinů) 14+ JunDir: Marko Ivanović; Dir Esc: David Radok
Ceské Budějovice, Jihočeské divadlo / South Bohemian Theatre  / 
The Cunning Little Vixen (Janáček) 2-6 AgoDir: Mario De Rose; Dir Esc: Lukáš Trpišovský, Martin Kukučka
Rusalka (Dvořák,A) 9-13 AgoDir: Mario De Rose / Martin Peschík; Dir Esc: Jiří Heřman
La traviata (Verdi) 20 Oct-18 AbrDir: Mario De Rose; Dir Esc: Veronika Poldauf Riedlbauchová
Das Land des Lächelns (Lehár) 7 Nov-18 DesDir: Jan Bubák; Dir Esc: Dagmar Hlubková
The Mikado (Sullivan,A) 15 Nov-10 MarDir: Martin Peschík; Dir Esc: Dominik Beneš
Il trovatore (Verdi) 25 Nov-28 MarDir: Mario De Rose; Dir Esc: Tomáš Studený
Jenůfa (Janáček) 19 Gen-16 AbrDir: Mario De Rose; Dir Esc: Tomáš Studený
L'occasione fa il ladro (Rossini) 17 FebDir: Martin Peschík; Dir Esc: Tomáš Studený
Rusalka (Dvořák,A) 10-15 JulDir: Mario De Rose / Martin Peschík; Dir Esc: Jiří Heřman
Il trovatore (Verdi) 18-29 JulDir: Mario De Rose; Dir Esc: Tomáš Studený
The Cunning Little Vixen (Janáček) 8-11 AgoDir: Mario De Rose; Dir Esc: Lukáš Trpišovský, Martin Kukučka
Liberec, Divadlo F X Šaldy Liberec  / 
Jenůfa (Janáček) 5 Set-17 MarDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Linda Keprtová
Rigoletto (Verdi) 14 Set-12 JunDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Oldřich Kříž
The Maid of Orleans (Tchaikovsky,P) 22 Set-9 MaiDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Linda Keprtová
Thaïs (Massenet) 4 Oct-12 NovDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Linda Keprtová
Aida (Verdi) 27 Oct-2 MaiDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Michael Tarant
Netopýr (Strauss,J) 3 NovDir: František Babický; Dir Esc: Martin Otava
Rusalka (Dvořák,A) 17 Nov-17 DesDir: František Babický; Dir Esc: Martin Otava
The Two Widows (Smetana) 15 Des-29 MaiDir: Robert Jindra; Dir Esc: Jan Antonín Pitínský
Die Zauberflöte (Mozart) 28 Gen-31 MarDir: František Babický; Dir Esc: Luděk Golat
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 1 Feb-10 JunDir: Tvrtko Karlovič; Dir Esc: Oldřich Kříž
My Fair Lady (Loewe) 15 Feb-29 MarDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Jan Kříž
Veselé paničky Windsorské (Nicolai) 24 FebDir: František Babický; Dir Esc: Stano Slovák
La bohème (Puccini) 9 Mar-16 JunDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Linda Keprtová
Nabucco (Verdi) 12 MaiDir: Martin Doubravský; Dir Esc: Zdeněk Kaloč
Olomouc, Moravské divadlo / Moravian Theatre Olomouc  / 
The Greek Passion (Martinů) 11 Set-6 MaiDir: Petr Šumník / Tomáš Hanák; Dir Esc: Jan Antonín Pitínský
Das Land des Lächelns (Lehár) 16 Set-26 JunDir: Tomáš Hanák / Miloslav Oswald; Dir Esc: Dagmar Hlubková
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Set-16 JunDir: Miloslav Oswald / Petr Šumník; Dir Esc: Roman Vencl, Michaela Doleželová
La bohème (Puccini) 21 Set-26 GenDir: Miloslav Oswald / Petr Šumník; Dir Esc: Andrea Hlinková
Countess Maritza (Kálmán,E) 30 Set-29 MarDir: Petr Šumník; Dir Esc: Dagmar Hlubková
Vinobraní (Nedbal) 6 Oct-15 GenDir: Tomáš Hanák Petr Šumník; Dir Esc: Roman Vencl, Michaela Doleželová
Miss Serafinka's Pearls (Piskáček) 11 Oct-12 GenDir: Petr Šumník / Tomáš Hanák; Dir Esc: Dagmar Hlubková
Rigoletto (Verdi) 20 Oct-7 MarDir: Petr Šumník / Miloslav Oswald; Dir Esc: Andrea Hlinková
Ernani (Verdi) 15 Des-19 JunDir: Lubomíra Hellová; Dir Esc: Karla Štaubertová
Die Fledermaus (Strauss,J) 23 Gen-1 AbrDir: Tomáš Hanák; Dir Esc: Zbyněk Brabec
Don Pasquale (Donizetti) 8-18 JunDir: Lubomir Hellová; Dir Esc: Václav Věžník
Opava, Slezské divadlo / Silesian Theatre Opava  / 
Cikánský baron (Strauss,J) 4 Oct-14 AbrDir: Petr Šumník; Dir Esc: Dana Dinková
Rusalka (Dvořák,A) 7 Oct-7 DesDir: Marek Šedivý; Dir Esc: Ilja Racek
Falstaff (Verdi) 21 Oct-11 GenDir: Marek Šedivý; Dir Esc: Lubor Cukr
Hraběnka Marica (Kálmán,E) 31 Oct-9 DesDir: Marek Prášil; Dir Esc: Dagmar Hlubková
Arizona Lady (Kálmán,E) 16 Des-13 FebDir: Petr Šumník; Dir Esc: Dominik Beneš
Ifigénie na Tauridě (Gluck) 18 Feb-14 AbrDir: Vojtěch Spurný; Dir Esc: Lubor Cukr
Přihody Lišky Bystroušky (Janáček) 22-27 AbrDir: Marek Šedivý; Dir Esc: Jana Andělová Pletichová
Carmen (Bizet) 12 Mai-28 JunDir: Fabrizio Da Ros; Dir Esc: Jana Andělová Pletichová
Ostrava, Národní Divadlo Moravskoslezské / National Moravian-Silesian Theatre  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13 Set-10 MaiDir: Tomáš Brauner / Marko Ivanović; Dir Esc: Ondřej Havelka
The Secret (Smetana) 19 Set-7 OctDir: Jakub Klecker / Robert Kružík; Dir Esc: Tomáš Studený
Zob, Zob, Zoban!!! (Schiffauer) 24 Set-22 DesDir: Adam Sedlický; Dir Esc: Václav Klemens
Otello (Verdi) 19 Oct-20 AbrDir: Jakub Klecker / Robert Kružík; Dir Esc: Ivan Krejčí
Hamlet (Thomas,A) 28 Oct-11 NovDir: Tomáš Brauner / Jakub Klecker / David Švec; Dir Esc: Radovan Lipus
The Bartered Bride (Smetana) 29 Oct-25 MarDir: Robert Kružík / Jan Šrubař; Dir Esc: Ilja Racek
Iphigénie en Aulide (Gluck) 14 Des-15 JunDir: Zdeněk Klauda / František Macek; Dir Esc: Michał Znaniecki
Lady Macbeth of the Mtsensk District (Shostakovich) 8 Mar-9 JunDir: Jakub Klecker / Sander Teepen; Dir Esc: Jiří Nekvasil
La traviata (Verdi) 3 Mai-17 JunDir: Robert Kružík / Adam Sedlický; Dir Esc: Bohuslava Kráčmarová
The Rape of Lucretia (Britten) 17-19 MaiDir: Ondřej Vrabec / Adam Sedlický; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Plzen, J K Tyl Theatre  / 
Rusalka (Dvořák,A) 1 Set-29 AbrDir: Norbert Baxa / Jiří Štrunc; Dir Esc: Tomáš Pilař
Medea (Cherubini) 5 Set-4 MaiDir: Norbert Baxa; Dir Esc: Martin Otava
La vie parisienne (Offenbach) 6 Set-19 MaiDir: Jiří Petrdlík / Jakub Zicha; Dir Esc: Zbyněk Brabec
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 10 Set-28 DesDir: Jiří Petrdlík / Jakub Zicha; Dir Esc: Zbyněk Brabec
Madama Butterfly (Puccini) 26 Set-25 GenDir: Norbert Baxa; Dir Esc: Martin Otava
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28 Set-1 NovDir: Norbert Baxa; Dir Esc: Tomáš Pilař
Jakub Jan Ryba (Kubička) 14 Oct-25 AbrDir: Jiří Štrunc / Jakub Zicha; Dir Esc: Tomáš Pilař
Libuse (Smetana) 16 NovDir: Oliver von Dohnányi / Jiří Štrunc; Dir Esc: Martin Otava, Tomáš Pilař
West Side Story (Bernstein) 6 Des-31 MaiDir: Dalibor Bárta / Kryštof Marek; Dir Esc: Jerome Robbins
Hamlet (Thomas,A) 20 Gen-20 MaiDir: Norbert Baxa / Jiří Štrunc; Dir Esc: Martin Otava
Sweeney Todd (Sondheim) 27 Gen-30 MaiDir: Jiří Petrdlík / Dalibor Bárta; Dir Esc: Lumír Olšovský
Bezauberndes Fräulein (Benatzky) 24+ Feb
Fiddler on the Roof (Bock) 10 Mar-26 MaiDir: Kryštof Marek / Pavel Kantořík
Zápisník zmizelého (Janáček) 20 Abr-11 Jun
Nevěsta messinská (Fibich) 17 Mai-27 JunDir: Josef Kurfiřt / Jiří Štrunc; Dir Esc: Martin Otava
L'orfeo (Monteverdi) 2 JunDir: Vojtěch Spurný; Dir Esc: Tomáš Pilař
Turandot (Puccini) 26 Jun
Praha, National Theatre Prague  / 
Aida (Verdi) 26 Ago-11 AbrDir: Andreas Sebastian Weiser / Richard Hein; Dir Esc: Petar Selem
Madama Butterfly (Puccini) 27 Ago-10 MaiDir: Martin Leginus / Jiří Štrunc; Dir Esc: Jiří Heřman
Tosca (Puccini) 1 Set-17 JunDir: Andreas Sebastian Weiser / David Švec; Dir Esc: Arnaud Bernard
Don Giovanni (Mozart) 1 Set-30 JunDir: Jan Chalupecký / David Švec; Dir Esc: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Lohengrin (Wagner) 2 Set-10 JunDir: Constantin Trinks / Zbyněk Müller; Dir Esc: Wolfgang Wagner, Katharina Wagner
Le nozze di Figaro (Mozart) 3-22 SetDir: Jan Chalupecký / Robert Jindra / Jakub Klecker; Dir Esc: Josef Průdek
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Set-2 JunDir: Jaroslav Kyzlink / David Švec; Dir Esc: Vladimír Morávek
La traviata (Verdi) 8 Set-19 JunDir: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller / Tomáš Brauner; Dir Esc: Jana Kališová
Orpheus in the Underworld (Offenbach) 11 Set-10 AbrDir: Jan Chalupecký; Dir Esc: Michal Caban
Rusalka (Dvořák,A) 13 Set-14 JunDir: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller / Keri-Lynn Wilson / Robert Jindra; Dir Esc: Jiří Heřman
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 Set-30 DesDir: Enrico Dovico / Tomáš Brauner; Dir Esc: Martin Otava
The Bartered Bride (Smetana) 27 Set-18 NovDir: Jaroslav Kyzlink / David Švec; Dir Esc: Magdalena Švecová
Juliette (Martinů) 29 Set-16 MarDir: Jaroslav Kyzlink / David Švec; Dir Esc: Zuzana Gilhuus
Un ballo in maschera (Verdi) 5 Oct-23 JunDir: Jaroslav Kyzlink / Jan Chalupecký; Dir Esc: Dominik Beneš
La Cenerentola (Rossini) 12 Oct-17 MaiDir: Jan Kučera / David Švec; Dir Esc: Enikő Eszenyi
Der Mond (Orff) 22 Oct-3 DesDir: Zbyněk Müller / Nikol Kraft; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Die Kluge (Orff) 22 Oct-3 DesDir: Zbyněk Müller / Nikol Kraft; Dir Esc: Jiří Nekvasil
La traviata (Verdi) 24 Oct-8 MaiDir: Enrico Dovico / Jiří Štrunc; Dir Esc: Arnaud Bernard
Don Giovanni (Mozart) 27-29 OctDir: Plácido Domingo; Dir Esc: Jiří Nekvasil
The Cunning Little Vixen (Janáček) 28 Oct-8 MaiDir: Robert Jindra; Dir Esc: Ondřej Havelka
Carmen (Bizet) 30 Oct-12 JunDir: Zbyněk Müller / Robert Jindra; Dir Esc: Jozef Bednárik
Le convenienze ed inconvenienze teatrali (Donizetti) 3 Nov-6 JunDir: Enrico Dovico / Jan Bubák; Dir Esc: Radim Vizváry
The Devil and Kate (Dvořák,A) 5 Nov-12 MaiDir: Jan Chalupecký; Dir Esc: Marián Chudovský
Rusalka (Dvořák,A) 20 Nov-7 MaiDir: Jiří Štrunc / Andreas Sebastian Weiser; Dir Esc: Zdeněk Troška
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Nov-26 FebDir: Richard Hein; Dir Esc: Martin Otava
Její pastorkyňa (Janáček) 1-29 DesDir: Robert Jindra / Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Jiří Nekvasil
Don Hrabal (Stedron) 14 Des-6 FebDir: Jan Chalupecký; Dir Esc: Linda Keprtová
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 14 Des-21 GenDir: David Švec; Dir Esc: Joël Lauwers
Andrea Chénier (Giordano) 19 Des-4 MaiDir: Petr Kofroň / Jan Chalupecký; Dir Esc: Michal Dočekal
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25 Des-29 MaiDir: Richard Hein / Jiří Štrunc; Dir Esc: Matěj Forman
Don Giovanni (Mozart) 4 Gen-30 JunDir: Jan Chalupecký / David Švec; Dir Esc: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský
Carmen (Bizet) 9 Gen-1 JulDir: Zbyněk Müller / Robert Jindra; Dir Esc: Jozef Bednárik
Rusalka (Dvořák,A) 11 Gen-23 AbrDir: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller / Keri-Lynn Wilson / Robert Jindra; Dir Esc: Jiří Heřman
Billy Budd (Britten) 18 Gen-27 AbrDir: Christopher Ward; Dir Esc: Daniel Špinar
Mefistofele (Boito) 1 Feb-5 JulDir: Marco Guidarini / Richard Hein; Dir Esc: Ivan Krejčí
Le nozze di Figaro (Mozart) 1 Feb-28 JunDir: Enrico Dovico / Zbyněk Müller; Dir Esc: Magdalena Švecová
Lohengrin (Wagner) 9 Feb-4 MaiDir: Constantin Trinks / Zbyněk Müller; Dir Esc: Wolfgang Wagner, Katharina Wagner
Tosca (Puccini) 15 Feb-3 JulDir: Andreas Sebastian Weiser / David Švec; Dir Esc: Arnaud Bernard
Turandot (Puccini) 20 Feb-18 JunDir: Enrico Dovico / Richard Hein; Dir Esc: Václav Věžník
Un ballo in maschera (Verdi) 24 Feb-5 JunDir: Jaroslav Kyzlink / Jan Chalupecký; Dir Esc: Dominik Beneš
Výlety páně Broučkovy (Janáček) 22 Mar-29 MaiDir: Jaroslav Kyzlink / David Švec; Dir Esc: Sláva Daubnerová
Sternenhoch (Acher) 7 Abr-13 MaiDir: Petr Kofroň; Dir Esc: Michal Dočekal
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 10-14 MaiDir: Marc Minkowski
Werther (Massenet) 7 Jun-7 MaiDir: Petr Kofroň / Jan Bubák; Dir Esc: Willy Decker, Stefan Heinrichs
Nabucco (Verdi) 28-29 JunDir: Andreas Sebastian Weiser / Jiří Štrunc; Dir Esc: José Cura
Le nozze di Figaro (Mozart) 2 Set-28 JunDir: Enrico Dovico / Zbyněk Müller; Dir Esc: Magdalena Švecová
Rusalka (Dvořák,A) 7 Set-23 AbrDir: Jaroslav Kyzlink / Zbyněk Müller / Keri-Lynn Wilson / Robert Jindra; Dir Esc: Jiří Heřman
Nabucco (Verdi) 13 Set-29 JunDir: Andreas Sebastian Weiser / Jiří Štrunc; Dir Esc: José Cura
Libuse (Smetana) 14 Set-12 MaiDir: Jaroslav Kyzlink; Dir Esc: Jan Burian
Werther (Massenet) 19 Set-7 MaiDir: Petr Kofroň / Jan Bubák; Dir Esc: Willy Decker, Stefan Heinrichs
Fidelio (Beethoven) 22 Set-24 AbrDir: Andreas S Weiser; Dir Esc: Vera Nemirova
Tosca (Puccini) 7 Oct-3 JulDir: Andreas Sebastian Weiser / David Švec; Dir Esc: Arnaud Bernard
Faszination Wagner (Wagner) 25-26 OctDir: Matthias Fletzberger; Dir Esc: Selcuk Cara
Carmen (Bizet) 25 Oct-1 JulDir: Zbyněk Müller / Robert Jindra; Dir Esc: Jozef Bednárik
Lohengrin (Wagner) 4 Nov-4 MaiDir: Constantin Trinks / Zbyněk Müller; Dir Esc: Wolfgang Wagner, Katharina Wagner
Don Giovanni (Mozart) 16 Nov-30 JunDir: Jan Chalupecký / David Švec; Dir Esc: Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský)
The Bartered Bride (Smetana) 18 NovDir: Jaroslav Kyzlink / David Švec; Dir Esc: Magdalena Švecová
Un ballo in maschera (Verdi) 22 Nov-5 JunDir: Jaroslav Kyzlink / Jan Chalupecký; Dir Esc: Dominik Beneš
Jonny spielt auf (Krenek) 24 Gen-20 Mar
Turandot (Puccini) 19 Feb-18 JunDir: Enrico Dovico / Richard Hein; Dir Esc: Václav Věžník
The Classical Style (Stucky) 4 Abr-28 MaiDir: David Švec; Dir Esc: Alice Nellis
Letters, Riddles and Writs (Nyman) 4 Abr-28 MaiDir: David Švec; Dir Esc: Alice Nellis
Tramvestie (Wajsar) 18 Abr-23 JunDir Esc: Marek Bureš
L'Amour des trois oranges (Prokofiev) 16 Mai-6 Jun
Dalibor (Smetana) 27 Jun-4 Jul
Ustí nad Labem, Severočeské divadlo / North Bohemian Theatre of Opera and Ballet  / 
Prodaná nevěsta (Smetana) 12 Set-16 NovDir: Milan Kaňák; Dir Esc: Zbyněk Brabec
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 21 SetDir: Miloš Formáček; Dir Esc: Andrea Hlinková
La traviata (Verdi) 15 Oct-13 MarDir: Miloš Formáček; Dir Esc: Martin Dubovic
Das Land des Lächelns (Lehár) 21 Oct-9 MaiDir: Miloš Formáček; Dir Esc: Andrea Hlinková
Prodaná nevěsta (Smetana) 16 NovDir: Milan Kaňák / Miloš Formáček; Dir Esc: Zbyněk Brabec
Der Vogelhändler (Zeller,C) 22 Des-5 AbrDir: Milan Kaňák, Jan Snítil; Dir Esc: Michal Lieberzeit
Kouzelná flétna (Mozart) 16 Feb-3 MaiDir: Miloš Formáček / Jan Snítil; Dir Esc: Martin Otava
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 8 AbrDir: Miloš Formáček / Milan Kaňák; Dir Esc: Martin Otava
Nabucco (Verdi) 18 AbrDir: Milan Kanaks; Dir Esc: Martin Dubovice