2017/18 > Rússia 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2017/18 > Rússia

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Finlàndia
Estònia
Letònia
Bielorússia

Rússia
 
Estats Units d'Amèrica
Ucrania
Geòrgia
Azerbaijan
Kazakhstan Japó

Astrakhan, Astrakhan Opera and Ballet Theatre  / 

Prince Igor (Borodin) 25-26 Ago
La traviata (concert) (Verdi) 19 Oct-2 GenDir: Alexander Frey
Pagliacci (Leoncavallo) 26 Nov-25 Feb
Otello (Verdi) 8 Des
Tosca (Puccini) 21 Gen-8 FebDir: Valery Voronin
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 25 Gen-5 Abr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 28 Gen
Madama Butterfly (Puccini) 4 Feb
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 13 Set
Tosca (Puccini) 20 Set
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 31 Oct
Chelyabinsk, Chelyabinsk State Academic Opera and Ballet Theatre named after Glinka  / 
A Life for the Tsar (Glinka) 8 Set-20 Mai
Silva (Kálmán,E) 29 Set-12 Abr
Aida (Verdi) 7 Oct-2 Mai
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 Oct-11 Jun
Carmen (Bizet) 15 Oct-4 Mai
Countess Maritza (Kálmán,E) 19 Oct-16 Jun
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21 Oct-24 Feb
La traviata (Verdi) 29 Oct-30 Mai
Iolanta (Tchaikovsky,P) 4 Nov-18 Mai
Il trovatore (Verdi) 12 Nov-4 Abr
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 18 Nov-15 Abr
Prince Igor (Borodin) 20 Gen-18 Mar
Madama Butterfly (Puccini) 28 Gen-28 Abr
Tosca (Puccini) 17 Feb
Don Pasquale (Donizetti) 3 Mar-15 Jun
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 24 Mar
Faust (Gounod) 31 Mar-1 Abr
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky,P) 19 Abr
Motsart i Salieri (Rimsky-Korsakov) 26 Abr
Aleko (Rakhmaninov) 26 Abr
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 8 Set
Prince Igor (Borodin) 14 Set
Tosca (Puccini) 22 Set
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Set
Iolanta (Tchaikovsky,P) 30 Set
Silva (Kálmán,E) 5 Oct
A Life for the Tsar (Glinka) 6 Oct
La bohème (Puccini) 17-18 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 25 Oct
Ekaterinburg, Ekaterinburg Opera  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 14 Set-19 Jun
Der fliegende Holländer (Wagner) 19 Set-21 Jun
Carmen (Bizet) 21 Set-5 Mai
Rusalka (Dvořák,A) 23 Set-31 MaiDir: Oliver von Dohnányi; Dir Esc: Tomáš Pilař
La traviata (Verdi) 26 Set-27 Jun
La bohème (Puccini) 29 Set-2 Jun
Madama Butterfly (Puccini) 3 Oct-9 Jun
Satyagraha (Glass) 6 Oct-13 Mai
Die Passagierin (Weinberg) 10 Oct-11 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 12 Oct-7 Mar
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 20 Oct-7 Jun
Prince Igor (Borodin) 21 Oct-5 Jun
Le comte Ory (Rossini) 24 Oct-26 Jun
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 26 Oct-23 JunDir: Vladislav Karklin; Dir Esc: Dieter Kaegi
The Greek Passion (Martinů) 19 Abr-16 JunDir: Oliver von Dohnányi; Dir Esc: Thaddeus Strassberger
Turandot (Puccini) 13 Set-15 DesDir: Oliver von Dohnányi; Dir Esc: Jean-Romain Vesperini
Carmen (Bizet) 20 Set-8 Des
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 25 Set-29 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 5 Oct-27 Nov
La traviata (Verdi) 6 Oct-9 Nov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 7 Oct-15 Nov
Rusalka (Dvořák,A) 11 Oct-11 DesDir Esc: Tomáš Pilař
Die Zauberflöte (Mozart) 16 Oct-13 Des
Le comte Ory (Rossini) 23 Oct-4 Des
Prince Igor (Borodin) 25 Oct
The Greek Passion (Martinů) 30 Oct-30 NovDir Esc: Thaddeus Strassberger
Der fliegende Holländer (Wagner) 1 Nov
La bohème (Puccini) 17 Nov-18 Des
Die Passagierin (Weinberg) 22 Nov
Satyagraha (Glass) 23 Nov
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 5 Des
Izhevsk, Udmurt State Opera  / 
Tosca (Puccini) 6 Oct-3 Feb
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 Oct
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 29 Oct-3 Mar
Madama Butterfly (Puccini) 8 Nov
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 9 Nov
Turandot (Puccini) 17 Nov-29 Abr
Aida (Verdi) 23 Nov-15 Mar
Iolanta (Tchaikovsky,P) 8 Des
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 24 Gen
Countess Maritza (Kálmán,E) 28 Gen
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 Feb
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Feb
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 15 Abr
Turandot (Puccini) 7 Oct
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 20 Oct
Kazan, Tatar State Opera  / 
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 20-22 Set
Rigoletto (Verdi) 25 Set-4 Feb
L'elisir d'amore (Donizetti) 1 Oct
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Oct-20 Des
La bohème (Puccini) 6 Nov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 7 Nov
Boris Godunov (Musorgsky) 12 Nov
Jalil (Zhiganov) 15 Nov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 Nov-10 FebDir: Alessandro Bicci
Tosca (Puccini) 6 Des-8 Jun
Turandot (Puccini) 10 Des-19 Feb
La traviata (Verdi) 15 Des-7 Feb
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 Des-17 Jul
Nabucco (Verdi) 1 Feb-5 JulDir: Yefim Maizel; Dir Esc: Stefano Romani
Il trovatore (Verdi) 12 Feb-21 JunDir: Vasily Valitov; Dir Esc: Yefim Maizel
Boris Godunov (Musorgsky) 13 Feb
Silva (Kálmán,E) 11-18 Mar
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 Abr
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 22 Abr
Carmen (Bizet) 29 Mai
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 31 Mai
Madama Butterfly (Puccini) 4 Jun
Rigoletto (Verdi) 4 Oct
Silva (Kálmán,E) 7 Oct
Krasnoyarsk, Krasnoyarsk State Opera  / 
Iolanta (Tchaikovsky,P) 21 Set-29 Abr
La Fille du régiment (Donizetti) 22 Set-23 Mar
Tosca (Puccini) 23 Set
Medea (Cherubini) 29 Set-4 Abr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 15 Oct
Viva la Mamma (Donizetti) 19 Oct-31 Mai
Prince Igor (Borodin) 20 Oct-17 Mar
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21 Oct-11 Mai
Madama Butterfly (Puccini) 22 Oct-14 Abr
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 27 Oct-16 Mar
La traviata (Verdi) 9 Nov
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 Nov-3 Mai
Sadko (Rimsky-Korsakov) 17 Des-21 Feb
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 23 Des-4 Gen
Requiem (Verdi) 2 Feb
Boris Godunov (Musorgsky) 14 Feb
Il trovatore (Verdi) 24 Feb-26 Mai
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 14 Mar
Moscow, Bolshoi Theatre  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 12 Set-9 JulDir: Tugan Sokhiev; Dir Esc: Igor Ushakov
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 Set-1 JulDir: William Lacey / Alexander Soloviev; Dir Esc: Evgeny Pisarev
Don Pasquale (Donizetti) 21 Set-14 GenDir: Michał Klauza; Dir Esc: Timofey Kulyabin
Prince Igor (Borodin) 27-29 SetDir: Pavel Klinichev; Dir Esc: Yuri Lyubimov
Der Idiot (Weinberg) 5 Oct-29 MaiDir: Michał Klauza; Dir Esc: Evgeny Arye
The Maid of Pskov (concert) (Rimsky-Korsakov) 13-15 OctDir: Tugan Sokhiev
Alcina (Handel) 18 Oct-27 MarDir: Andrea Marcon; Dir Esc: Katie Mitchell
Manon Lescaut (Puccini) 25 Oct-28 GenDir: Anton Grishanin; Dir Esc: Adolf Shapiro
La traviata (Verdi) 1 Nov-23 JunDir: Pavel Klinichev / Tugan Sokhiev; Dir Esc: Francesca Zambello
Così fan tutte (Mozart) 8 Nov-17 JunDir: Tugan Sokhiev; Dir Esc: Floris Visser
Don Carlo (Verdi) 15 Nov-4 MarDir: Giacomo Sagripanti / Keri-Lynn Wilson; Dir Esc: Adrian Noble
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21-23 NovDir: Alexei Bogorad; Dir Esc: Julia Pevzner
Carmen (Bizet) 28 Nov-10 JunDir: Tugan Sokhiev; Dir Esc: Alexei Borodin
Katerina Izmailova (Shostakovich) 1-3 DesDir: Tugan Sokhiev; Dir Esc: Rimas Tuminas
The Stone Guest (Dargomïzhsky) 5 Des-9 MaiDir: Anton Grishanin; Dir Esc: Dmitry Belyanushkin
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 13 Des-1 AbrDir: Tugan Sokhiev; Dir Esc: Alexander Titel
Requiem (Verdi) 17 DesDir: Tugan Sokhiev
Iolanta (Tchaikovsky,P) 23 Des-2 MaiDir: Anton Grishanin; Dir Esc: Sergey Zhenovach
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 27 Des-3 JunDir: Anton Grishanin; Dir Esc: Dmitry Belyanushkin
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Feb-5 JulDir: Tugan Sokhiev; Dir Esc: Rimas Tuminas
Billy Budd (Britten) 21-27 FebDir: William Lacey; Dir Esc: David Alden
Un ballo in maschera (Verdi) 20-26 AbrDir: Giacomo Sagripanti; Dir Esc: Davide Livermore
Das Rheingold (Wagner) 18 MaiDir: Erich Wächter; Dir Esc: Plamen Kartaloff
Die Walküre (Wagner) 19 MaiDir: Erich Wächter; Dir Esc: Plamen Kartaloff
Siegfried (Wagner) 21 MaiDir: Erich Wächter; Dir Esc: Plamen Kartaloff
Götterdämmerung (Wagner) 23 MaiDir: Erich Wächter; Dir Esc: Plamen Kartaloff
La bohème (Puccini) 24-29 JulDir: Evan Rogister; Dir Esc: Jean-Romain Vesperini
Boris Godunov (Musorgsky) 12-14 SetDir: Tugan Sokhiev; Dir Esc: Igor Ushakov
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 15 Set-15 NovDir: Gennady Rozhdestvensky; Dir Esc: Julia Pevzner
The Stone Guest (Dargomïzhsky) 18-19 SetDir: Anton Grishanin; Dir Esc: Dmitry Belyanushkin
Le nozze di Figaro (Mozart) 21-23 SetDir: William Lacey; Dir Esc: Evgeny Pisarev
Tosca (Puccini) 26 SetDir: Valery Voronin; Dir Esc: Konstantin Balakin
Candide (Bernstein) 29 Set-25 NovDir: Tugan Sokhiev; Dir Esc: Alexei Frandetti
Un ballo in maschera (Verdi) 3-7 OctDir: Giacomo Sagripanti; Dir Esc: Davide Livermore
Così fan tutte (Mozart) 9-11 OctDir: Tugan Sokhiev; Dir Esc: Floris Visser
Alcina (Handel) 17-23 OctDir: Andrea Marcon; Dir Esc: Katie Mitchell
La traviata (Verdi) 23-24 OctDir: Pavel Klinichev; Dir Esc: Francesca Zambello
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 3-8 NovDir: Pier Giorgio Morandi; Dir Esc: Evgany Pisarev
Manon Lescaut (Puccini) 7-10 NovDir: Anton Grishanin; Dir Esc: Adolf Shapiro
Carmen (Bizet) 16-18 NovDir: Tugan Sokhiev; Dir Esc: Alexei Borodin
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 20-24 NovDir: Tugan Sokhiev; Dir Esc: Rimas Tuminas
La bohème (Puccini) 30 Nov-2 DesDir: Aziz Shokhakimov; Dir Esc: Jean-Romain Vesperini
La bohème (Puccini) 2 DesDir: Aziz Shokhakimov; Dir Esc: Jean-Romain Vesperini
Il viaggio a Reims (Rossini) 12-16 DesDir: Tugan Sokhiev; Dir Esc: Damiano Michieletto
Don Pasquale (Donizetti) 19-23 DesDir: Michał Klauza; Dir Esc: Timofey Kulyabin
Iolanta (Tchaikovsky,P) 25-26 DesDir: Alexander Soloviev; Dir Esc: Sergey Zhenovach
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 29-31 DesDir: Anton Grishanin; Dir Esc: Dmitry Belyanushkin
Moscow, Moscow Chamber Opera Theatre named after Boris Pokrovsky  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 19 Set-11 Mai
La clemenza di Tito (Mozart) 23 Set-21 Jun
Leonora (Beethoven) 27 Set
La Voix humaine (Poulenc) 28 Set-22 Abr
Don Giovanni (Mozart) 4 Oct-12 Abr
The Nose (Shostakovich) 11 Oct
Il turco in Italia (Rossini) 13 Oct-8 Jun
Orfeo ed Euridice (Gluck) 18 Oct-28 Feb
Der Schauspieldirektor (Mozart) 20 Oct-9 Jun
Pimpinone (Telemann) 20 Oct-9 Jun
Servilia (Rimsky-Korsakov) 31 Oct-14 Jul
Frida y Diego (Aho,K) 18 Nov-27 Jun
Ariadne auf Naxos (Strauss) 29 Nov-12 Jun
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 26 Des-17 Jun
Il tabarro (Puccini) 25 Gen-5 Jun
Gianni Schicchi (Puccini) 25 Gen-5 Jun
Giulio Cesare (Handel) 27 Gen-29 Mar
Il mondo della luna (Haydn) 23 Feb-21 Abr
Die drei Pintos (Weber) 14-15 Mar
Il tabarro (Puccini) 28 Set
Gianni Schicchi (Puccini) 28 Set
Der Schauspieldirektor (Mozart) 29 Set-16 Des
Pimpinone (Telemann) 29 Set-16 Des
Ariadne auf Naxos (Strauss) 2-3 Oct
Don Giovanni (Mozart) 5-7 Oct
Die Zauberflöte (Mozart) 11 Oct-20 Des
Servilia (Rimsky-Korsakov) 19-21 Oct
The Inspector General (Dashkevich) 25 Oct-15 Des
The Nose (Shostakovich) 1 Nov
Giulio Cesare (Handel) 3-4 Nov
Il turco in Italia (Rossini) 10-13 Nov
Il mondo della luna (Haydn) 16-17 Nov
Sorochinskaya yarmarka (Musorgsky) 21-22 Nov
One Day in the Life of Ivan Denisovitch (Tchaikovsky,Alexander) 7-9 Des
La clemenza di Tito (Mozart) 12-13 Des
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 28-30 Des
Moscow, Moscow State Opera and Ballet Theatre for Children and Young People named after Natalia Sats  / 
Motiy and Saveloy (concert) (Tchaikovsky,Alexander) 27 Oct
Mozart and Salieri (concert) (Rimsky-Korsakov) 27 Oct
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 28 OctDir Esc: Valery Merkulov
Love Kills (Hidalgo) 7-8 NovDir: Andrew Lawrence-King; Dir Esc: Georgiy Isaakyan
Rappresentatione di anima, et di corpo (Cavalieri) 30 Set-6 NovDir: Andrew Lawrence-King; Dir Esc: Georgiy Isaakyan
Lord of the Flies (Podgaits) 20 Oct
Alcina (Handel) 7 OctDir Esc: Georgiy Isaakyan
The Cunning Little Vixen (Janáček) 29 OctDir: Evgeny Brazhnik; Dir Esc: Georgiy Isaakyan
The Ugly Duckling (Bronner) 4 NovDir: Sergey Mikhev; Dir Esc: Georgiy Isaakyan
The Life and Extraordinary Adventures of Oliver Twist (Tchaikovsky,Alexander) 11-12 NovDir: Alevtina Ioffe; Dir Esc: Georgiy Isaakyan
The Exercises and Dances of Guido (Martynov) 26 Set-6 OctDir: Alevtina Ioffe; Dir Esc: Georgiy Isaakyan
The Exercises and Dances of Guido (Martynov) 26 Set-6 Oct
Edible Fairytales (Bronner) 8 Oct-12 NovDir: Alevtina Ioffe; Dir Esc: Georgiy Isaakyan
The Magic Flute (Mozart) 13 Oct
The Nightingale (Stravinsky) 14+ OctDir: Alevtina Ioffe; Dir Esc: Tatiana Mitkaleva
Moscow, Galina Vishnevskaya Opera Centre  / 
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 19 Set-1 Des
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10 Nov-21 Feb
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21 Nov-20 MarDir Esc: Alexander Petrov
La bohème (Puccini) 25 Gen-27 Feb
Rigoletto (Verdi) 20-22 Jun
La bohème (Puccini) 20-27 Set
Moscow, Helikon Opera  / 
Il trovatore (Verdi) 31 Ago-18 MarDir: Oliver Díaz; Dir Esc: Dmitry Bertman
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 20-22 Oct
Tsarina (concert) (Tukhmanov) 28 Oct-5 Nov
Die sieben Todsünden (Weill) 1 Nov-19 AbrDir: Valery Kirianov; Dir Esc: Ilya Ilyin
Rasputin (Reise) 11-12 Nov
Mazeppa (Tchaikovsky,P) 24 Nov-2 JunDir: Evgeny Brazhnik; Dir Esc: Dmitry Bertman
Pagliacci (concert) (Leoncavallo) 18-21 GenDir: Evgeny Brazhnik
The Human Voice (Poulenc) 2 Feb-25 MarDir: Valery Kiryanov; Dir Esc: Dmitry Bertman
Un ballo in maschera (concert) (Verdi) 8-11 FebDir: Valery Kiryanov
Lady Macbeth of Mtsensk (concert) (Shostakovich) 22-25 FebDir: Vladimir Ponkin / Valery Kiryanov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-4 MarDir: Konstantin Khvatynez; Dir Esc: Dmitry Bertman
www.nibelungopera.ru (Wagner) 10-11 MarDir: Vladimir Ponkin; Dir Esc: Dmitry Bertman
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 29 Mar-1 AbrDir: Evgeny Brazhnik; Dir Esc: Dmitry Bertman
Coffee Cantata (concert) (Bach,JS) 12 Abr-23 OctDir: Viktoria Unghuryanu
Chaadsky (Manotskov) 20-22 AbrDir: Felix Korobov; Dir Esc: Kirill Serebrennikov
The Nightingale (Stravinsky) 24 Abr
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 26 Jun-2 SetDir: Valery Kirianov; Dir Esc: Dmitry Bertman
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 30 Ago-2 SetDir: Vladimir Fedoseyev; Dir Esc: Dmitry Bertman
Pirame et Thisbé (concert) (Rebel,F) 6 Set-16 OctDir: Mikhail Eghiazaryan
Sadko (concert) (Rimsky-Korsakov) 12-14 Set
Aleko (Rakhmaninov) 26-30 SetDir: Valery Kiryanov; Dir Esc: Rostislav Protasov
Turandot (Puccini) 3-7 OctDir: Vladimir Fedoseyev; Dir Esc: Dmitry Bertman
Apollo und Hyacinth (concert) (Mozart) 9 OctDir: Viktoria Unghuryanu
The Tsar's Bride (concert) (Rimsky-Korsakov) 18-19 Oct
Carmen (Bizet) 26-28 OctDir: Valery Kiryanov; Dir Esc: Dmitry Bertman
La serva padrona (Pergolesi) 1-2 NovDir: Valery Kiryanov; Dir Esc: Ilya Ilyin
The Telephone (Menotti) 1-2 NovDir: Valery Kiryanov; Dir Esc: Ilya Ilyin
Die Zauberflöte (Mozart) 14-18 NovDir: Valery Kiryanov; Dir Esc: Ilya Ilyin
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21-24 NovDir: Maksim Vengerov / Valery Kiryanov; Dir Esc: Dmitry Bertman
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 5-9 DesDir: Vladimir Fedoseyev; Dir Esc: Dmitry Bertman
Die Fledermaus (concert) (Strauss,J) 21-29 DesDir: Valery Kiryanov / Mikhail Eghiazarian
Moscow, Novaya Opera Theatre  / 
Prince Igor (Borodin) 7 Ago-4 JunDir: Evgeny Samoilov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 9 Ago-26 JulDir: Anatoly Gus / Evgeny Samoilov / Andrey Lebedev; Dir Esc: Sergey Artsibashev
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 14 Ago-25 Mai
Il trovatore (Verdi) 24 Ago-5 Jun
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 31 Ago-30 Jul
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 1 Set-2 Des
Rigoletto (Verdi) 4 Set-30 MaiDir: Evgeny Samoilov / Jan Latham-Koenig / Fabio Mastrangelo / Vasily Valitov / Andrey Lebedev; Dir Esc: Ralf Långbaсka
Die Passagierin (Weinberg) 11 Set-30 Oct
Faust (Gounod) 18 Set-28 Mai
La traviata (Verdi) 21 Set-18 Mai
La bohème (Puccini) 25 Set-21 Mai
Hansel and Gretel (Humperdinck) 8 Oct-1 Abr
L'elisir d'amore (Donizetti) 13 Oct-2 Mai
Norma (Bellini) 20-21 Oct
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 27-28 Oct
Lohengrin (Wagner) 11 Nov-11 Mai
Roméo et Juliette (Gounod) 16 Nov-14 MaiDir: Andrey Lebedev; Dir Esc: Arnaud Bernard
La Cenerentola (Rossini) 19 Nov-23 Mai
Boris Godunov (Musorgsky) 23 Nov-6 AbrDir: Dmitry Volosnikov / Valery Kritskov; Dir Esc: Valery Belyakovich
Nabucco (Verdi) 29 Nov-15 AbrDir: Evgeny Samoilov / Valery Kritskov / Jan Latham-Koenig; Dir Esc: Andrejs Žagars
Salome (Strauss) 9 Des-25 Mar
Tristan und Isolde (Wagner) 16 Des-31 MarDir: Jan Latham-Koenig / Vasily Valitov; Dir Esc: Nicola Raab
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 18 Gen-8 JunDir: Jan Latham-Koenig / Dmitry Volosnikov / Yuri Medianik; Dir Esc: Hans-Joachim Frey
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 FebDir: Jan Latham-Koenig; Dir Esc: Aleksey Veiro
Aida (concert) (Verdi) 24 Feb-3 AbrDir: Yaroslav Kizling
Andrea Chénier (concert) (Giordano) 22 MaiDir: Evgeny Samoilov
Rigoletto (Verdi) 6 Ago-18 NovDir Esc: Ralf Långbaсka
Prince Igor (Borodin) 16 Ago-25 NovDir Esc: Yuri Alexandrov
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 20 Ago-16 Nov
Il trovatore (Verdi) 28 Ago-11 Nov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 4 Set-22 NovDir Esc: Sergey Artsibashev
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 Set-23 Nov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 11 Set-2 NovDir Esc: Hans-Joachim Frey
Norma (Bellini) 13 Set
Aida (concert) (Verdi) 22 Set-4 Nov
L'elisir d'amore (Donizetti) 26 Set
A Life for the Tsar (Glinka) 29 Set-1 OctDir: Andrey Lebedev; Dir Esc: Alexey Veiro
Tristan und Isolde (Wagner) 29 SetDir: Jan Latham-Koenig / Vasily Valitov; Dir Esc: Nicola Raab
Nabucco (Verdi) 5 OctDir Esc: Andrejs Žagars
Lohengrin (Wagner) 11 Oct
La traviata (Verdi) 12 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 23 Oct
Faust (Gounod) 26 Oct
La bohème (Puccini) 29 Oct
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 31 Oct
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 7 Nov
La Cenerentola (Rossini) 9 Nov
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13 Nov
Moscow, Stanislavsky Opera  / 
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Set-11 AbrDir: Alexander Lazarev; Dir Esc: Alexander Titel
Carmen (Bizet) 20 Set-21 MaiDir: Evgeny Brazhnik; Dir Esc: Alexander Titel
L'elisir d'amore (Donizetti) 21 Set-6 JulDir: Felix Korobov / Maria Maximchuk; Dir Esc: Ludmila Naletova
Betrothal in a Monastery (Prokofiev,S) 7 Oct-3 MarDir: Alexander Lazarev; Dir Esc: Alexander Titel, Ludmila Naletova
Madama Butterfly (Puccini) 11 Oct-14 JulDir: Vyacheslav Volich; Dir Esc: Ludmila Naletova
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 14 Oct-26 MaiDir: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; Dir Esc: Adolf Shapiro
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18 Oct-28 AbrDir: Evgeny Brazhnik; Dir Esc: Alexander Titel
Tosca (Puccini) 21 Oct-19 JulDir: Vyacheslav Volich; Dir Esc: Ludmila Naletova
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 22 Oct-10 FebDir: Evgeny Brazhnik; Dir Esc: Alexander Titel
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 25 Oct-22 JulDir: Felix Korobov; Dir Esc: Alexander Titel
La traviata (Verdi) 28 Oct-29 AbrDir: Felix Korobov; Dir Esc: Alexander Titel
Orfeo ed Euridice (Gluck) 29 Oct-14 MarDir: Timur Zangiev; Dir Esc: Irina Lychagina
La bohème (Puccini) 30 Oct-2 JunDir: Timur Zangiev; Dir Esc: Alexander Titel
Aladino e la lampada magica (Rota) 5 Nov-20 MaiDir: Vyacheslav Volich; Dir Esc: Ludmila Naletova
Aida (Verdi) 6 Nov-31 MaiDir: Felix Korobov; Dir Esc: Peter Stein
Love's Metamorphosis (Zhurbin) 11 Nov-1 AbrDir: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; Dir Esc: Tatiana Mitkaleva
La Favola d'Orfeo (Casella) 17 Nov-19 MarDir: Maria Maximchuk; Dir Esc: Ekaterina Vasilyova
Ariane (Martinů) 17 Nov-19 MarDir: Maria Maximchuk; Dir Esc: Ekaterina Vasilyova
Khovanshchina (Musorgsky) 29 Nov-6 JunDir: Alexander Lazarev; Dir Esc: Alexander Titel
Medea (Cherubini) 16 Des-18 JulDir: Felix Korobov / Timur Zangiev; Dir Esc: Alexander Titel
Don Giovanni (Mozart) 27 Des-19 MaiDir: Timur Zangiev; Dir Esc: Alexander Titel
A Kékszákallú herceg vára (Bartók) 20 Gen-12 AbrDir: Felix Korobov; Dir Esc: Rimas Tuminas
Oedipus rex (Stravinsky) 20 Gen-12 AbrDir: Felix Korobov; Dir Esc: Rimas Tuminas
Jenůfa (Janáček) 28 Feb-11 JulDir: Evgeny Brazhnik / Timur Zangiev; Dir Esc: Alexander Titel
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 17-25 MaiDir: Philipp Chizhevskiy; Dir Esc: Konstantin Bogomolov
Macbeth (Verdi) 20-22 JunDir: Felix Korobov; Dir Esc: Kama Ginkas
War and Peace (Prokofiev,S) 14-16 SetDir: Felix Korobov; Dir Esc: Alexander Titel
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 23 Set-20 GenDir: Felix Korobov; Dir Esc: Alexander Titel
La traviata (Verdi) 24 Set-31 GenDir: Felix Korobov; Dir Esc: Alexander Titel
The Love for Three Oranges (Prokofiev,S) 29 Set-24 DesDir: Alexander Lazarev; Dir Esc: Alexander Titel
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 3 Oct-26 DesDir: Alexander Lazarev; Dir Esc: Alexander Titel
Tosca (Puccini) 4 Oct-25 GenDir: Vyacheslav Volich; Dir Esc: Ludmila Naletova
L'elisir d'amore (Donizetti) 7 Oct-28 NovDir: Felix Korobov; Dir Esc: Ludmila Naletova
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 7 Oct-7 GenDir: Evgeny Brazhnik / Timur Zangiev; Dir Esc: Alexander Titel
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 8-14 OctDir: Philipp Chizhevskiy; Dir Esc: Konstantin Bogomolov
Madama Butterfly (Puccini) 8 Oct-5 GenDir: Vyacheslav Volich; Dir Esc: Ludmila Naletova
La bohème (Puccini) 10 Oct-4 GenDir: Timur Zangiev; Dir Esc: Alexander Titel
Carmen (Bizet) 13 Oct-30 GenDir: Evgeny Brazhnik; Dir Esc: Alexander Titel
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 17 Oct-17 DesDir: Evgeny Brazhnik; Dir Esc: Alexander Titel
Betrothal in a Monastery (Prokofiev,S) 19 Oct-18 GenDir: Alexander Lazarev; Dir Esc: Alexander Titel
Macbeth (Verdi) 31 Oct-3 DesDir: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; Dir Esc: Kama Ginkas
Jenůfa (Janáček) 3 Nov-8 DesDir: Timur Zangiev; Dir Esc: Alexander Titel
Don Giovanni (Mozart) 8 Nov-24 GenDir: Timur Zangiev; Dir Esc: Alexander Titel
Frau Schindler (Morse) 14-16 NovDir: Timur Zangiev; Dir Esc: Vladimir Alenikov
Orfeo ed Euridice (Gluck) 23+ NovDir: Timur Zangiev; Dir Esc: Irina Lychagina
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 26+ NovDir: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; Dir Esc: Adolf Shapiro
Medea (Cherubini) 1+ DesDir: Felix Korobov / Timur Zangiev; Dir Esc: Alexander Titel
Aladino e la lampada magica (Rota) 2 Des-5 GenDir: Vyacheslav Volich; Dir Esc: Ludmila Naletova
Khovanshchina (Musorgsky) 5+ DesDir: Alexander Lazarev; Dir Esc: Alexander Titel
Aida (Verdi) 12-13 DesDir: Felix Korobov; Dir Esc: Peter Stein
The Devil in Love (Vustin) 15+ FebDir: Vladimir Jurowski; Dir Esc: Alexander Titel
Otello (Verdi) 30+ MaiDir: Felix Korobov; Dir Esc: Andrei Konchalovsky
Nizhni Novgorod, Pushkin State Opera  / 
Prince Igor (Borodin) 21 Set-6 Abr
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 27 Set-25 Gen
Die lustige Witwe (Lehár) 7 Oct-3 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13 Oct-25 Nov
My Fair Lady (Loewe) 15 Oct-11 Nov
A Life for the Tsar (Glinka) 19 Oct
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Oct-7 Ago
Mazepa (Tchaikovsky,P) 25 Oct-23 Nov
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 9 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 30 Nov
Aida (Verdi) 7 Des-16 Mar
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 Des
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 29 Des
La traviata (Verdi) 14 Gen
Motsart i Salieri (Rimsky-Korsakov) 18 Gen-4 Jul
Aleko (Rakhmaninov) 18 Gen-4 Jul
Carmen (Bizet) 27 Gen
Boris Godunov (Musorgsky) 2 Feb-15 Jul
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10 Feb-8 Abr
Rusalka (Dargomïzhsky) 16 Feb
Prince Igor (Borodin) 20 Set-18 Oct
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 26 Set-20 Nov
Die lustige Witwe (Lehár) 29 Set
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 4 Oct
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Oct
Aida (Verdi) 11 Oct
My Fair Lady (Loewe) 20 Oct
Charodeyka (Tchaikovsky,P) 26 Oct-15 Nov
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 17 Nov
Boris Godunov (Musorgsky) 23 Nov
Novosibirsk, Novat  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 5 Ago
L'elisir d'amore (Donizetti) 7 Set-21 JulDir: Dmitri Jurowski / Dmitry Korchak; Dir Esc: Vyacheslav Starodubtsev
Un ballo in maschera (Verdi) 10 Set-25 MarDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: Vyacheslav Starodubtsev
La bohème (Puccini) 26 Set-19 MaiDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: Bénédicte Ardiley(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 29 Set-14 AbrDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: Vyacheslav Starodubtsev
Turandot (Puccini) 1 Oct-5 AbrDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: Vyacheslav Starodubtsev
Pagliacci (Leoncavallo) 8 Oct-14 JulDir: Valentin Uryupin; Dir Esc: Irkin Gabitov
Aida (Verdi) 11 Oct-30 JunDir: Dmitri Jurowski / Dmitry Korchak; Dir Esc: Vyacheslav Starodubtsev
Boris Godunov (Musorgsky) 14 Oct-28 NovDir: Dmitri Jurowski; Dir Esc: Dmitry Belov
La traviata (Verdi) 22 Oct-11 MarDir: Evgeny Volynskiy; Dir Esc: Rēzija Kalniņa
Carmen (Bizet) 27 Oct-5 JulDir: Evgeny Volynskiy / Dmitry Korchak; Dir Esc: Alexey Stepanuyk
Stabat Mater (Rossini) 2 DesDir: Dmitry Korchak
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 27 Gen-20 JunDir: Dmitri Jurowski / Eldar Nagiev; Dir Esc: Vyacheslav Starodubtsev
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 10 Abr-18 JulDir: Ara Karapetian; Dir Esc: Vyacheslav Starodubtsev
The Miserly Knight (Rakhmaninov) 17 Abr-14 JunDir: Ara Karapetyan; Dir Esc: Aleksey Smirnov
Prince Igor (Borodin) 20 AbrDir: Evgeny Volynskiy; Dir Esc: Timothy Kulyabin
Bluebeard's Castle (Bartók) 31 MaiDir: Evgeny Volynskiy; Dir Esc: Vyacheslav Starodubtsev
Boris Godunov (Musorgsky) 25 Set
La bohème (Puccini) 30 SetDir Esc: Bénédicte Ardiley(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Aida (Verdi) 3 Oct-22 NovDir Esc: Vyacheslav Starodubtsev
Turandot (Puccini) 7 OctDir Esc: Vyacheslav Starodubtsev
L'elisir d'amore (Donizetti) 10 Oct-4 DesDir Esc: Vyacheslav Starodubtsev
La traviata (Verdi) 19 OctDir Esc: Rēzija Kalniņa
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 27 Oct-23 Des
Prince Igor (Borodin) 8 NovDir Esc: Timothy Kulyabin
Carmen (Bizet) 11 NovDir Esc: Alexey Stepanuyk
Pagliacci (Leoncavallo) 30 NovDir Esc: Irkin Gabitov
Un ballo in maschera (Verdi) 9 DesDir Esc: Vyacheslav Starodubtsev
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13 DesDir Esc: Vyacheslav Starodubtsev
Perm, Perm Tchaikovsky Opera and Ballet Theatre  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 2 Set-24 Abr
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 Set-28 Jun
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky,P) 15 Set
Cléopâtre (Massenet) 27 Set
La traviata (Verdi) 14-15 Oct
Ruslan and Lyudmila (concert) (Glinka) 27 Oct
Prince Igor (Borodin) 23 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 3-5 Des
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 27-28 Gen
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 3 Feb-6 Abr
Phaëton (Lully) 14-18 Mar
Jeanne d'Arc au bûcher (Honegger) 14-16 Jun
Prince Igor (Borodin) 12 Set
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21-22 Set
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 3 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 25-26 Oct
Petrozavodsk, Republic of Karelia State Music Theatre  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 Set-10 Jun
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 Oct-12 JunDir: Sergei Inkov; Dir Esc: Olga Mukhortova
Carmen (Bizet) 8 Oct-20 Mai
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13 Oct-7 Abr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 15 Oct-25 FebDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Vasilii Zargetskii
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 18 Oct-6 Jun
Silva (Kálmán,E) 1 Nov-4 FebDir: Sergei Inkov; Dir Esc: Susanna Tsiryuk
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Nov-27 Mai
La traviata (Verdi) 17 Nov-4 Mar
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 Des-1 AbrDir: Mikhail Sinkevich
Madama Butterfly (Puccini) 16 Feb
Cavalleria rusticana (Mascagni) 24 Mar-17 JunDir: Mikhail Sinkevich
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 7 AbrDir: Mikhail Sinkevich
Silva (Kálmán,E) 14 Abr
Les cloches de Corneville (Planquette) 30 Set
Silva (Kálmán,E) 3 OctDir Esc: Susanna Tsiryuk
Cavalleria rusticana (Mascagni) 5 Oct
Die Fledermaus (Strauss,J) 13 Oct-5 NovDir Esc: Olga Mukhortova
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 19 Oct
Iolanta (Tchaikovsky,P) 24 OctDir Esc: Vasilii Zargetskii
Die Zauberflöte (Mozart) 28 Oct
Carmen (Bizet) 2 Nov
L'elisir d'amore (Donizetti) 8 Nov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Nov
Rostov, Rostov State Opera  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 Set-20 Mai
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 Oct-16 Jun
Die lustige Witwe (Lehár) 13 Oct-26 Mai
Faust (Gounod) 15 Oct-15 Abr
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 22 Oct-22 Jun
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 26 Oct-8 Jun
Giovanna d'Arco (Verdi) 27 Oct-30 Mai
Prince Igor (Borodin) 4 Nov-24 Jun
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 Nov
Carmen (Bizet) 9 Des-13 Mai
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 16 Des-28 Feb
Madama Butterfly (Puccini) 17 Des-25 Abr
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 28 Gen-3 Jun
Rigoletto (Verdi) 2 Feb-11 Mar
La traviata (Verdi) 9 Feb-2 Jun
Carmen (Bizet) 3 Mar
Iolanta (Tchaikovsky,P) 28 Mar
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 18 Mai
Carmen (Bizet) 16 Set
Khovanshchina (Musorgsky) 28-29 Set
Die Fledermaus (Strauss,J) 7 Oct-24 Nov
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 12 Oct
La traviata (Verdi) 14 Oct
Die lustige Witwe (Lehár) 17 Oct-15 Nov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 18 Oct
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 25 Oct
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 29 Oct
Prince Igor (Borodin) 4 Nov
Countess Maritza (Kálmán,E) 9 Nov
Faust (Gounod) 17 Nov
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 23 Nov
Samara, Samara Academic Theatre of Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 13 Set-28 Mar
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 Set-31 Mai
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Set-28 Abr
Tosca (Puccini) 24 Set-24 Mar
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 28 Set
Boris Godunov (Musorgsky) 1 Oct-7 Feb
Silvia (Kálmán,E) 3 Oct-22 Mai
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 Oct-29 Mai
La traviata (Verdi) 8 Oct-6 Abr
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 11 Oct-21 Mar
The Telephone (Menotti) 13 Oct-1 Des
La serva padrona (Pergolesi) 13 Oct-1 Des
Rigoletto (Verdi) 8 Nov-11 Mai
Prince Igor (Borodin) 12 Nov-25 Mai
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Nov-16 Mai
Madama Butterfly (Puccini) 17 Nov-17 Mar
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 29 Nov-16 Mai
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 3 Des-1 Abr
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 15 Des-1 Feb
Carmen (Bizet) 20-21 Abr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 6 Mai
Carmen (Bizet) 7-8 Set
Boris Godunov (Musorgsky) 12 Set
Silvia (Kálmán,E) 19 Set
Prince Igor (Borodin) 26 Set
Tosca (Puccini) 30 Set-24 Nov
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 4 Oct
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 14 Oct
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 Oct
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 3 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 18 Nov
Aida (Verdi) 30 Nov
Saratov, Saratov Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 3 Oct-9 Feb
A Life for the Tsar (Glinka) 5 Oct-7 Des
Un ballo in maschera (Verdi) 7 Oct
La traviata (Verdi) 10 Oct
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 14 Oct-10 Abr
Don Giovanni (Mozart) 17 Oct
Prince Igor (Borodin) 19 Oct-25 Mai
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Oct-17 Mar
Oresteia (Taneyev) 24 Oct-12 Des
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 29 Oct-29 Mai
Rusalka (Dargomïzhsky) 10 Nov-31 Mai
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14 Nov-1 Abr
Sadko (Rimsky-Korsakov) 18 Nov-16 Feb
Countess Maritza (Kálmán,E) 24 Nov-26 Gen
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 26 Nov-18 Abr
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 28 Nov-20 Abr
Iolanta (Tchaikovsky,P) 30 Nov-24 Abr
Madama Butterfly (Puccini) 15 Des
Die Zauberflöte (Mozart) 17 Des-14 Abr
Silva (Kálmán,E) 8 Gen-27 Mar
Tosca (Puccini) 4 Feb
Die Fledermaus (Strauss,J) 4 Mar-25 Abr
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 8 Abr
A Life for the Tsar (Glinka) 3 Oct
Iolanta (Tchaikovsky,P) 7 Oct
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 Oct
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 12 Oct
Die lustige Witwe (Lehár) 14 Oct
Les Brigands (Offenbach) 18 Oct
Le nozze di Figaro (Mozart) 19 Oct
Rigoletto (Verdi) 21 Oct
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 25 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 29 Oct
St Petersburg, St Petersburg Chamber Opera  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 13 Set-22 JulDir: Alexander Goikhman / Robert Luter; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Faust (Gounod) 16 Set-17 JunDir: Maxim Valkov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 Set-17 JulDir: Alexander Goikhman; Dir Esc: Darya Modzalevskaya
Cavalleria rusticana (Mascagni) 20 Set-6 JunDir: Alexander Goikhman; Dir Esc: Yuri Alexandrov
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 Set-8 JunDir: Alexander Goikhman; Dir Esc: Yuri Alexandrov
La traviata (Verdi) 24 Set-12 JunDir: Alexander Goikhman / Robert Luter; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Madama Butterfly (Puccini) 29 Set-18 AbrDir: Robert Luter / Alexander Goikhman; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Les cloches de Corneville (Planquette) 1 Oct-4 JulDir: Alexander Goikhman; Dir Esc: Yuri Alexandrov
La bohème (Puccini) 4 Oct-29 JunDir: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
The Rape of Lucretia (Britten) 12 Oct-6 JulDir: Robert Luter; Dir Esc: Yuri Alexandrov
La Belle Hélène (Offenbach) 14 Oct-20 JunDir: Maxim Valkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Betrothal in a Monastery (Prokofiev,S) 21 Oct-12 MaiDir: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 22 Oct-1 JulDir: Maxim Valkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 Oct-27 JunDir: Robert Luter / Maxim Valkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Pagliacci (Leoncavallo) 29 Oct-25 AbrDir: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Don Giovanni (Mozart) 11 Nov-20 AbrDir: Alexander Goikhman / Robert Luter; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Tosca (Puccini) 19 Nov-1 MarDir: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 Nov-15 JunDir: Alexander Goikhman; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Rigoletto (Verdi) 30 Nov-5 MaiDir: Alexander Goikhman / Robert Luter; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Madama Butterfly (Puccini) 2 Des-18 AbrDir: Robert Luter / Alexander Goikhman; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Not Love Alone (Shchedrin) 20 Des-3 FebDir: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Des-13 MaiDir: Robert Luter / Maxim Valkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 30 Mai-21 JulDir: Maxim Valkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 7 SetDir Esc: Yuri Alexandrov
L'elisir d'amore (Donizetti) 8 Set-2 OctDir Esc: Yuri Alexandrov
Cavalleria rusticana (Mascagni) 9 Set-3 OctDir Esc: Yuri Alexandrov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 SetDir Esc: Darya Modzalevskaya
Faust (Gounod) 14 Set
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 15 SetDir Esc: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 16 SetDir Esc: Yuri Alexandrov
Pagliacci (Leoncavallo) 19 SetDir Esc: Yuri Alexandrov
La traviata (Verdi) 21 SetDir Esc: Yuri Alexandrov
La belle Hélène (Offenbach) 23 SetDir Esc: Yuri Alexandrov
Tosca (Puccini) 26 SetDir Esc: Yuri Alexandrov
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 28 SetDir Esc: Yuri Alexandrov
The Rape of Lucretia (Britten) 29 SetDir Esc: Yuri Alexandrov
The Turn of the Screw (Britten) 7 Oct
St Petersburg, Mariinsky Theatre  / 
Adriana Lecouvreur (Cilea) 12 Set-4 JulDir: Valery Gergiev / Christian Knapp; Dir Esc: Isabelle Partiot-Pieri
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 19 Set-26 JulDir: Renat Salavatov; Dir Esc: Alexei Stepanyuk
Rigoletto (Verdi) 22 Set-22 JunDir: Vasiliy Valitov; Dir Esc: Irkin Gabitov
Otello (Verdi) 23 Set-31 MaiDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Vasily Barkhatov
I vespri siciliani (Verdi) 27 Set-16 GenDir: Christian Knapp / Valery Gergiev; Dir Esc: Arnaud Bernard
Boris Godunov (Musorgsky) 3 Oct-25 JulDir: Boris Gruzin / Mikhail Sinkevich / Pavel Smelkov; Dir Esc: Andrei Tarkovsky(original), Irkin Gabitov(revival)
Lucrezia Borgia (concert) (Donizetti) 6 OctDir: Federico Santi
The Enchanted Wanderer (Shchedrin) 7 OctDir: Valery Gergiev
Don Carlo (Verdi) 12 Oct-8 JulDir: Christian Knapp / Valery Gergiev; Dir Esc: Giorgio Barberio Corsetti
Prince Igor (Borodin) 13 Oct-14 JulDir: Boris Gruzin; Dir Esc: Irkin Gabitov
Pagliacci (Leoncavallo) 15 Oct-9 JunDir: Vladislav Karklin; Dir Esc: Isabelle Partiot-Pieri
Betrothal in a Monastery (Prokofiev,S) 17 Oct-18 JulDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Vladislav Pazi
Francesca da Rimini (concert) (Rakhmaninov) 18 OctDir: Mikhail Sinkevich
Das Rheingold (Wagner) 19 Oct-1 MarDir: Michael Güttler / Valery Gergiev; Dir Esc: Valery Gergiev, George Tsypin
Die Walküre (Wagner) 20 Oct-2 MarDir: Michael Güttler / Valery Gergiev; Dir Esc: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Siegfried (Wagner) 21 Oct-3 MarDir: Michael Güttler / Valery Gergiev; Dir Esc: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Rusalka (Dvořák,A) 21 Oct-20 MaiDir: Pavel Petrenko; Dir Esc: Alexander Maskalin
Götterdämmerung (Wagner) 22 Oct-4 MarDir: Michael Güttler / Valery Gergiev; Dir Esc: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Tosca (Puccini) 24 Oct-26 MaiDir: Christian Knapp / Stanislav Kochanovsky; Dir Esc: Paul Curran
Simon Boccanegra (Verdi) 26 Oct-14 JunDir: Christian Knapp; Dir Esc: Andrea De Rosa
Salome (Strauss) 27 Oct-2 FebDir: Mikhail Sinkevich / Christian Knapp; Dir Esc: Marat Gatsalov
Carmen (Bizet) 29 Oct-13 JunDir: Christian Knapp / Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Alexei Stepanyuk
Jenůfa (Janáček) 31 OctDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Vasily Barkhatov
Madama Butterfly (Puccini) 2 Nov-27 JulDir: Renat Salavatov; Dir Esc: Mariusz Treliński
Der Schauspieldirektor (concert) (Mozart) 3 NovDir: Christian Knapp
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Nov-16 JunDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Andrei Konchalovsky
La forza del destino (Verdi) 4 Nov-3 JulDir: Christian Knapp / Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Elijah Moshinsky
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Nov-28 JulDir: Zaurbek Gugkaev; Dir Esc: Alain Maratrat
The Maid of Pskov (Rimsky-Korsakov) 6 Nov-7 FebDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Yuri Laptev
Khovanshchina (Musorgsky) 11 Nov-26 JunDir: Mikhail Sinkevich / Pavel Smelkov; Dir Esc: Leonid Baratov(original), Yuri Laptev(revival)
Aida (Verdi) 12 Nov-29 JulDir: Christian Knapp; Dir Esc: Alexei Stepanyuk
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 14 Nov-17 JulDir: Christian Knapp; Dir Esc: Yannis Kokkos
La gazza ladra (concert) (Rossini) 15 NovDir: Zaurbek Gugkaev
Mazepa (Tchaikovsky,P) 15 Nov-4 JunDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
Il trovatore (Verdi) 19 Nov-23 JunDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Pier Luigi Pizzi
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 21 NovDir: Alexander Mikhailovich Anissimov; Dir Esc: Georgy Isaakian
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 22 NovDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Michael Sturminger
Kashchey the Immortal (concert) (Rimsky-Korsakov) 23 NovDir: Timur Zangiev
Turandot (Puccini) 23 Nov-28 JunDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Charles Roubaud
Der Idiot (Weinberg) 24 Nov-17 AbrDir: Zaurbek Gugkaev; Dir Esc: Alexei Stepanyuk
Der Idiot (Weinberg) 24 Nov-17 AbrDir: Zaurbek Gugkaev; Dir Esc: Alexei Stepanyuk
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 25 Nov-1 JulDir: Vladislav Karklin / Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Lotfi Mansouri
La traviata (Verdi) 26 Nov-6 JulDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Claudia Solti
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Nov-29 JunDir: Zaurbek Gugkaev / Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 NovDir: Michael Güttler; Dir Esc: Ian Judge
A Midsummer Night's Dream (Britten) 28 Nov-5 JulDir: Vladislav Karklin; Dir Esc: Claudia Solti
Sadko (Rimsky-Korsakov) 29 Nov-28 JulDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Alexei Stepanyuk
La bohème (Puccini) 30 Nov-13 JulDir: Vladislav Karklin; Dir Esc: Ian Judge
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 2 Des-4 GenDir: Zaurbek Gugkaev; Dir Esc: Alexei Stepanyuk
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 Des-11 FebDir: Vladislav Karklin / Pavel Petrenko; Dir Esc: Alexander Petrov
A Life for the Tsar (Glinka) 5 DesDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Dmitri Tcherniakov
Not Love Alone (Shchedrin) 5 Des-9 JunDir: Zaurbek Gugkaev; Dir Esc: Alexander Kuzin
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 6 Des-7 JunDir: Zaurbek Gugkaev; Dir Esc: Alexei Stepanyuk
Fedora (concert) (Giordano) 8 DesDir: Mikhail Sinkevich
Attila (Verdi) 8 Des-9 JulDir: Christian Knapp; Dir Esc: Arturo Gama
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9 Des-14 GenDir: Christian Knapp; Dir Esc: Alexander Maskalin
Le Rossignol (Stravinsky) 9 Des-20 MaiDir: Alexander Titov; Dir Esc: Alexander Petrov
A Christmas Tale (Shchedrin) 10 Des-7 GenDir: Vladislav Karklin; Dir Esc: Alexei Stepanyuk
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 Des-14 MarDir: Renat Salavatov; Dir Esc: Yuri Temirkanov
Il pirata (concert) (Bellini) 12 DesDir: Federico Santi
Der Schauspieldirektor (Mozart) 16 Des-3 FebDir: Anton Gakkel; Dir Esc: Gleb Cherepanov
Les Troyens (Berlioz) 19 Des-15 MaiDir: Christian Knapp; Dir Esc: Yannis Kokkos
La finta giardiniera (concert) (Mozart) 19 DesDir: Zaurbek Gugkaev
The Gambler (Prokofiev,S) 20 Des-3 JunDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Temur Chkheidze
Faust (Gounod) 26 Des-16 JulDir: Christian Knapp; Dir Esc: Isabella Bywater
The Lefthander (Shchedrin) 28 Des-2 JunDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Alexei Stepanyuk
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 4 Gen-12 AbrDir: Zaurbek Gugkaev; Dir Esc: Anna Matison
Iolanta (Tchaikovsky,P) 4 Gen-1 JunDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Mariusz Treliński
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 5 Gen-22 AbrDir: Boris Gruzin; Dir Esc: Alexander Petrov
Carmen (concert) (Bizet) 8 Gen-5 MaiDir: Christian Knapp / Mikhail Sinkevich
The Gamblers (concert) (Shostakovich) 9 GenDir: Mikhail Sinkevich
Macbeth (Verdi) 9 Gen-15 JunDir: Gavriel Heine; Dir Esc: David McVicar
The Nose (Shostakovich) 10 Gen-16 MaiDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Oprichnik (Tchaikovsky,P) 11 GenDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Viktor Vysotsky
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 Gen-21 JulDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Alexander Petrov
Benvenuto Cellini (Berlioz) 17 Gen-24 AbrDir: Ivan Stolbov; Dir Esc: Vasily Barkhatov
Das Rheingold (concert) (Wagner) 23 GenDir: Christian Knapp
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 Gen-7 JulDir: Zaurbek Gugkaev; Dir Esc: Alain Maratrat
The Love for Three Oranges (Prokofiev,S) 28 Gen-14 JunDir: Zaurbek Gugkaev; Dir Esc: Alexander Maskalin
Faust (Gounod) 31 Gen-27 MarDir Esc: Isabella Bywater
La favorite (concert) (Donizetti) 1 FebDir: Federico Santi
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 13 Feb-10 AbrDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Dmitri Tcherniakov
Così fan tutte (Mozart) 14 FebDir: Christian Knapp; Dir Esc: Walter Le Moli
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 15 Feb-25 JunDir: Andrei Petrenko; Dir Esc: Alexander Galybin(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Apollo et Hyacinthus (concert) (Mozart) 20 FebDir: Zaurbek Gugkaev
Requiem (Verdi) 22 FebDir: Christian Knapp; Dir Esc: Daniele Finzi Pasca
Lohengrin (Wagner) 24 FebDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Marina Mishuk, Alexander Maskalin
Cléopâtre (concert) (Massenet) 28 FebDir: Mikhail Sinkevich
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 28 Feb-5 JulDir: Valery Gergiev / Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Irina Molostova
Don Quichotte (Massenet) 1 Mar-11 JunDir: Pavel Petrenko; Dir Esc: Yannis Kokkos
Il signor Bruschino (concert) (Rossini) 2 MarDir: Zaurbek Gugkaev
La scala di seta (concert) (Rossini) 2 MarDir: Zaurbek Gugkaev
Semyon Kotko (Prokofiev,S) 12 MarDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Yuri Alexandrov
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 20 MarDir: Christian Knapp; Dir Esc: Jonathan Kent
Aida (Verdi) 20 Mar-8 JunDir: Mikhail Sinkevich / Christian Knapp; Dir Esc: Daniele Finzi Pasca
Don Giovanni (Mozart) 21 MarDir: Nikolaj Znaider; Dir Esc: Johannes Schaaf
Werther (concert) (Massenet) 22 MarDir: Christian Knapp
Il re pastore (concert) (Mozart) 3 Abr
Khovanshchina (Musorgsky) 4 AbrDir Esc: Leonid Baratov(original), Yuri Laptev(revival)
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 4 AbrDir: Mikhail Sinkevich
Dead Souls (Shchedrin) 14 AbrDir: Vladislav Karklin; Dir Esc: Vasily Barkhatov
Il tabarro (Puccini) 18 AbrDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Walter Le Moli
Suor Angelica (Puccini) 18 AbrDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Walter Le Moli
Gianni Schicchi (Puccini) 18 AbrDir: Mikhail Sinkevich; Dir Esc: Walter Le Moli
La Fille du régiment (concert) (Donizetti) 30 Abr
Carmen (concert) (Bizet) 5 MaiDir: Emmanuel Villaume
Anna Bolena (Donizetti) 11 Mai
La clemenza di Tito (Mozart) 23 Mai
White Nights (Butsko) 8 JunDir Esc: Alexei Stepanyuk
Falstaff (Verdi) 12 Jun-15 JulDir: Christian Knapp; Dir Esc: Andrea De Rosa
Les Noces (Stravinsky) 15 JunDir: Andrei Petrenko; Dir Esc: Howard Sayette
Candide (concert) (Bernstein) 17 Jun
Betrothal in a Monastery (Prokofiev,S) 19 Jun-18 Jul
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21 Jun-21 Jul
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Jun-21 JulDir Esc: Alexander Petrov
La Damnation de Faust (concert) (Berlioz) 22 Jun
Norma (concert) (Bellini) 12 Jul
Il viaggio a Reims (Rossini) 19 Jul
Così fan tutte (Mozart) 1 AgoDir: Christian Knapp
La traviata (Verdi) 1 Ago-30 GenDir Esc: Claudia Solti
Carmen (Bizet) 2 AgoDir: Christian Knapp; Dir Esc: Daria Panteleeva
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 3 Ago-20 OctDir Esc: Alain Maratrat
Iolanta (Tchaikovsky,P) 4 AgoDir: Valery Gergiev
Salome (concert) (Strauss) 4 AgoDir: Valery Gergiev
Tristan und Isolde (Wagner) 5 AgoDir: Valery Gergiev; Dir Esc: Dmitri Tcherniakov
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 8 AgoDir: Pavel Smelkov; Dir Esc: Yuri Temirkanov
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 10 Set-16 Abr
Aida (Verdi) 12 SetDir Esc: Daniele Finzi Pasca
Falstaff (Verdi) 15 Set-17 MaiDir: Christian Knapp; Dir Esc: Andrea De Rosa
Otello (Verdi) 25 SetDir Esc: Vasily Barkhatov
Attila (Verdi) 12 OctDir Esc: Arturo Gama
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 14 Oct-2 FebDir Esc: Anna Matison
Le Rossignol (Stravinsky) 21 Oct-23 FebDir Esc: Alexander Petrov
Don Carlo (Verdi) 26 OctDir Esc: Giorgio Barberio Corsetti
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 30 Oct
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 30 OctDir: Federico Santi
Tosca (Puccini) 4 Nov-18 GenDir Esc: Paul Curran
Khovanshchina (Musorgsky) 7 Nov-19 FebDir Esc: Leonid Baratov(original), Yuri Laptev(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 11 Nov-20 AbrDir Esc: Alexander Petrov
Madama Butterfly (Puccini) 11 NovDir Esc: Mariusz Treliński
Boris Godunov (Musorgsky) 13 Nov-18 DesDir Esc: Andrei Tarkovsky(original), Irkin Gabitov(revival)
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 14 NovDir Esc: Alexei Stepanyuk
La forza del destino (Verdi) 18 NovDir Esc: Elijah Moshinsky
Macbeth (Verdi) 25 Nov-23 GenDir Esc: David McVicar
Falstaff (Verdi) 29 Nov
Sadko (Rimsky-Korsakov) 30 NovDir Esc: Alexei Stepanyuk
A Christmas Tale (Shchedrin) 1-16 DesDir Esc: Alexei Stepanyuk
Aida (Verdi) 8 DesDir Esc: Alexei Stepanyuk
Carmen (Bizet) 13 DesDir Esc: Alexei Stepanyuk
Prince Igor (Borodin) 15 Des-7 GenDir Esc: Irkin Gabitov
Rigoletto (Verdi) 21 DesDir Esc: Irkin Gabitov
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6-11 GenDir Esc: Alexander Maskalin
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 10 GenDir Esc: Lotfi Mansouri
Not Love Alone (Shchedrin) 17 GenDir Esc: Alexander Kuzin
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 22 GenDir Esc: Irina Molostova
Rusalka (Dvořák,A) 31 Gen-17 MaiDir Esc: Alexander Maskalin
Il trovatore (Verdi) 1 FebDir Esc: Pier Luigi Pizzi
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 24 Feb-7 AbrDir Esc: Alexander Petrov
The Lefthander (Shchedrin) 25 FebDir Esc: Alexei Stepanyuk
Die Zauberflöte (Mozart) 3 MarDir Esc: Alain Maratrat
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 8 Mar-6 AbrDir Esc: Alexei Stepanyuk
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 10 Mar-12 AbrDir Esc: Alexander Galybin(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Simon Boccanegra (Verdi) 13 Mar-18 AbrDir Esc: Andrea De Rosa
Faust (Gounod) 18 MarDir Esc: Isabella Bywater
The Love for Three Oranges (Prokofiev,S) 23 MarDir Esc: Alexander Maskalin
Turandot (Puccini) 29 MarDir Esc: Charles Roubaud
Mazepa (Tchaikovsky,P) 3 MaiDir Esc: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 14 MaiDir Esc: Yannis Kokkos
St Petersburg, Mikhailovsky Theatre  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7 Set-27 JulDir: Mikhail Tatarnikov / Dmitry Korchak; Dir Esc: Eric Vigié
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Set-11 JulDir: Roland Böer / Mikhail Tatarnikov
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Oct-5 DesDir: Mikhail Tatarnikov / Roland Böer
Tosca (Puccini) 10 Oct-21 JunDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Stanislav Gaudasinsky
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 14 Oct-4 JunDir: Mikhail Tatarnikov / Peter Feranec
Pagliacci (Leoncavallo) 17 Oct-27 AbrDir: Valentin Uryupin; Dir Esc: Liliana Cavani
Cavalleria rusticana (Mascagni) 17 Oct-27 AbrDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Liliana Cavani
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 Oct-27 JunDir: Valery Kirianov / Mikhail Tatarnikov / Philipp Selivanov / Roland Böer; Dir Esc: Viacheslav Starodubtsev
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 OctDir: Valentin Bogdanov; Dir Esc: Fabio Sparvoli
Manon Lescaut (Puccini) 27 Oct-31 MaiDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Jürgen Flimm
La Cenerentola (Rossini) 29 Oct-23 Des
La traviata (Verdi) 29 Oct-4 JulDir: Igor Tomashevsky; Dir Esc: Margarita Kunitsyna-Tankevich
Iolanta (Tchaikovsky,P) 31 Oct-17 JulDir: Philipp Selivanov / Igor Tomashevsky; Dir Esc: Sergey Shepelyov
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 Nov-17 AbrDir: Mikhail Tatarnikov / Valery Kirianov; Dir Esc: Vasily Barkhatov
La bohème (Puccini) 26 Nov-14 AbrDir: Mikhail Tatarnikov / Roland Böer / Peter Feranec; Dir Esc: Robert Carsen
Velikan (Prokofiev,S) 10 Des
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 13 Des-12 JunDir: Igor Tomashevsky; Dir Esc: Andriy Zholdak
Cinderella (Asaf'yev) 4 Gen-17 FebDir: Valentin Bogdanov; Dir Esc: Olga Mukhortova
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Feb-18 MaiDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Andrejs Žagars
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 FebDir: Dmitry Korchak; Dir Esc: Eric Vigié
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 MarDir: Valentin Bogdanov; Dir Esc: Fabio Sparvoli
The Giant (Prokofiev,S) 21 Abr
La juive (Halévy) 11 SetDir Esc: Arnaud Bernard
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 Set-25 DesDir Esc: Eric Vigié
Manon Lescaut (Puccini) 21 Set-30 NovDir: Roland Böer; Dir Esc: Jürgen Flimm
La traviata (Verdi) 25 Set-28 OctDir Esc: Margarita Kunitsyna-Tankevich
Die Zauberflöte (Mozart) 26 Set-4 DesDir: Roland Böer
Cinderella (Asaf'yev) 7 Oct-5 NovDir Esc: Olga Mukhortova
Der fliegende Holländer (Wagner) 9 OctDir Esc: Vasily Barkhatov
Un ballo in maschera (Verdi) 12 OctDir Esc: Andrejs Žagars
Tosca (Puccini) 16 Oct-9 DesDir Esc: Stanislav Gaudasinsky
Pagliacci (Leoncavallo) 20 OctDir Esc: Liliana Cavani
L'elisir d'amore (Donizetti) 23 OctDir Esc: Fabio Sparvoli
Die Zauberflöte (Mozart) 26 Oct
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 2 Nov
Iolanta (Tchaikovsky,P) 13 Nov-31 DesDir: Mikhail Tatarnikov; Dir Esc: Andriy Zholdak
The Giant (Prokofiev,S) 9 Des
Le nozze di Figaro (Mozart) 14 DesDir: Roland Böer; Dir Esc: Viacheslav Starodubtsev
Cavalleria rusticana (Mascagni) 18 DesDir Esc: Liliana Cavani
Ufa, Bashkir State Opera and Ballet Theatre  / 
Ball im Savoy (Abraham) 18 Set
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 5 Oct-2 Des
Carmen (Bizet) 15 Oct-17 Gen
Die lustige Witwe (Lehár) 20 Oct-22 Feb
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 Oct-3 Abr
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky,P) 27 Oct
Rigoletto (Verdi) 2 Nov-25 Feb
The Violet of Montmartre (Kálmán,E) 5 Nov
Silva (Kálmán,E) 11 Nov-20 Gen
Prince Igor (Borodin) 16 Nov
La traviata (Verdi) 22 Nov-13 Abr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 16 Des-31 Gen
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 22 Des-18 Feb
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Des-14 Jun
Tosca (Puccini) 25 Gen
Motsart i Salieri (Rimsky-Korsakov) 10 Feb-15 Abr
A Feast in the Time of the Plague (Cui) 10 Feb-15 Abr
Pagliacci (Leoncavallo) 16 Feb
Hercules (Handel) 6 Abr
The Bayadere (Kálmán,E) 21 Abr
Il mondo della luna (Haydn) 26 Abr-13 Jun
Faust (Gounod) 13-14 Set
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 17 Set
Rigoletto (Verdi) 19 Set
Carmen (Bizet) 23 Set
Motsart i Salieri (Rimsky-Korsakov) 12 Oct
A Feast in the Time of the Plague (Cui) 12 Oct
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 19 Oct
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Oct
Il mondo della luna (Haydn) 25 Oct
Ulan-Ude, Buryat Academic Opera and Ballet Theatre  / 
Carmen (Bizet) 13 Set-17 NovDir: Leonid Korchmar; Dir Esc: Yury Laptev
La traviata (Verdi) 27 Set-28 Gen
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Oct-6 Feb
Tosca (Puccini) 13 Oct
Madama Butterfly (Puccini) 15 Nov-14 Abr
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 15 Des
Der fliegende Holländer (Wagner) 25 Gen
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-6 Abr
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 13 Abr
Un ballo in maschera (Verdi) 12 Set
La traviata (Verdi) 18 Set
Voronezh, State Opera and Ballet Theatre  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 23 Set-23 Mar
Don Giovanni (Mozart) 27 Set-7 Feb
Die lustige Witwe (Lehár) 28 Set-15 Abr
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 6 Oct-29 Mar
Die Fledermaus (Strauss,J) 8 Oct-20 Abr
Il trovatore (Verdi) 12 Oct-19 Mai
Pagliacci (Leoncavallo) 14 Oct-7 Abr
Silvia (Kálmán,E) 20 Oct-16 Mai
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 Oct-5 Mai
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 28 Oct-31 Mar
Iolanta (Tchaikovsky,P) 15 Nov
Countess Maritza (Kálmán,E) 16 Nov-13 Mai
Un ballo in maschera (Verdi) 17 Nov
Turandot (Puccini) 18 Nov
Tosca (Puccini) 25 Nov-18 Mar
La traviata (Verdi) 2 Des-5 Abr
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 8 Des-3 Feb
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 13 Des-29 Abr
The Night before Christmas (Rimsky-Korsakov) 23 Des-10 Feb
La traviata (Verdi) 22 Set
Die lustige Witwe (Lehár) 23 Set
Il trovatore (Verdi) 26 Set
Silvia (Kálmán,E) 28 Set
Pagliacci (Leoncavallo) 29 Set
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 11 Oct
Pagliacci (Leoncavallo) 12 Oct
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 14 Oct
Yoshkar-Ola, Sapaev Mari State Opera and Ballet Theatre  / 
Ball im Savoy (Abraham) 21 Set
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 13 Oct
Carmen (Bizet) 28 Oct-14 Abr
La traviata (Verdi) 9 Nov-15 Abr
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 16 Nov
Madama Butterfly (Puccini) 6 Des-27 Jun
L'Amour des trois oranges (Prokofiev,S) 10 Des-25 Gen
Silva (Kálmán,E) 10 Des-20 Abr
Die Fledermaus (Strauss,J) 3 Gen-7 Jun
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 1 Mar
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 Mar
Die Fledermaus (Strauss,J) 26 Set
Madama Butterfly (Puccini) 25 Oct-14 Des
Carmen (Bizet) 2 Nov
La traviata (Verdi) 8 Nov
Silva (Kálmán,E) 9 Nov
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 29 Nov
Turandot (Puccini) 7 Des
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 22-23 Des