2017/18 > Suècia 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2017/18 > Suècia

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Noruega

Suècia
 
Finlàndia
Dinamarca Alemanya Polònia

Göteborg, GöteborgsOperan  / 

De sju dödssynderna (Weill) 21 Oct-5 DesDir: Antony Hermus / Alexander Hanson; Dir Esc: David Radok
Gianni Schicchi (Puccini) 21 Oct-5 DesDir: Antony Hermus / Alexander Hanson; Dir Esc: David Radok
Norma (Bellini) 2 Des-4 FebDir: Giancarlo Andretta; Dir Esc: Stéphane Braunschweig
La serva padrona (Pergolesi) 25 Gen-4 FebDir: Joakim Kallhed; Dir Esc: Mattias Ermedahl
The Telephone (Menotti) 25 Gen-4 FebDir: Joakim Kallhed; Dir Esc: Mia Ringblom Hjertner
Ariadne på Naxos (Strauss) 3 Feb-4 MarDir: Patrik Ringborg; Dir Esc: Rodula Gaitanou
Barberaren i Sevilla (Rossini) 24 Mar-8 MaiDir: Henrik Schaefer; Dir Esc: David Radok
Boris Godunov (Musorgsky) 21 Abr-13 MaiDir: Leo Hussain; Dir Esc: Peter Konwitschny
Monstret i labyrinten (Dove) 30 Mai-6 JunDir: Martin Nagashima Toft; Dir Esc: Mattias Ermedahl
Madama Butterfly (Puccini) 1 Set-4 OctDir: Henrik Schaefer; Dir Esc: Yoshi Oïda
Rhenguldet (Wagner) 17 Nov-9 DesDir: Evan Rogister; Dir Esc: Stephen Langridge
Cavalleria rusticana (Mascagni) 9 Feb-31 MarDir: Pier Giorgio Morandi; Dir Esc: Damiano Michieletto(original), Rodula Gaitanou(revival)
Pagliacci (Leoncavallo) 9 Feb-31 MarDir: Pier Giorgio Morandi; Dir Esc: Damiano Michieletto(original), Rodula Gaitanou(revival)
Juliette (Martinů) 13 Abr-12 MaiDir: Claire Levacher; Dir Esc: David Radok
La Voix humaine (Poulenc) 13 Abr-12 MaiDir: Claire Levacher; Dir Esc: David Radok
Figaros bröllop (Mozart) 16-26 MaiDir Esc: Stephen Langridge
Karlstad, Wermland Opera  / 
The Greek Passion (Martinů) 14 Set-28 OctDir: Johannes Gustavsson / Fredrik Burstedt; Dir Esc: Mira Bartov
Malmo, Malmö Opera  / 
Fiddler on the Roof (Bock) 2 Set-31 GenDir: Stefan Solyom / Magnus Fryklund; Dir Esc: Orpha Phelan
Madama Butterfly (Puccini) 9 SetDir Esc: Asa Melldahl
Lakmé (Delibes) 7 Oct-12 NovDir: Philippe Auguin / Magnus Fryklund; Dir Esc: Nicola Raab
Hansel and Gretel (Humperdinck) 9 Des-21 GenDir: Ville Matvejeff / Magnus Fryklund; Dir Esc: Linus Fellbom
Rigoletto (Verdi) 24 Mar-1 JunDir: Karen Kamensek / Magnus Fryklund; Dir Esc: Kasper Holten
Parken (Gefors) 5 Mai-2 JunDir: Patrik Ringborg; Dir Esc: Vera Nemirova
The Surprises of Hell (Aboulker) 29 Jun-1 JulDir: Martin Hellström; Dir Esc: Ditte Hammar
West Side Story (Bernstein) 31 Ago-16 DesDir: Magnus Fryklund / Jakob Hultberg; Dir Esc: Kasper Holten
Carmen (Bizet) 15 Set-28 OctDir Esc: Anne Barslev
Var är du Proserpin? (Kraus) 30 Oct-2 NovDir Esc: Maria Sundqvist
La traviata (Verdi) 17 Nov-10 FebDir: Rafael Payare / Dalia Stasevska; Dir Esc: Olivier Py
Snödrottningen (Staern) 15 Des-19 GenDir: Cathrine Winnes; Dir Esc: Elisabeth Linton
Der fliegende Holländer (Wagner) 2 Feb-31 MarDir: Steven Sloane / Jennifer Condon; Dir Esc: Lotte de Beer
Comedy on the Bridge (Martinu) 23 Mar-17 AbrDir: Lars Ljungberg; Dir Esc: Maria Sundqvist
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 18-20 AbrDir: Lars Ulrik Mortensen; Dir Esc: Ted Huffman
Schlagt sie tot! (Holten) 11 Mai-1 JunDir: Patrik Ringborg; Dir Esc: Peter Oskarson
Stockholm, Folkoperan  / 
Turandot (Puccini) 18 Set-17 NovDir: Marit Strindlund / Alice Farnham; Dir Esc: Mellika Melouani Melani
Prima la musica e poi le parole (Salieri) 14 Feb-14 AbrDir: Niklas Willén / Jakob Hultberg; Dir Esc: Tobias Theorell
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 14 Feb-14 AbrDir: Niklas Willén / Jakob Hultberg; Dir Esc: Tobias Theorell
Satyagraha (Glass) 18-29 MaiDir: Alice Farnham; Dir Esc: Tilde Björfors
Don Quijote (Massenet) 20 Set-30 NovDir: Henrik Schaefer; Dir Esc: Carl Johan Karlson
Stockholm, Kungliga Operan / Royal Swedish Opera  / 
Trollflöjten (Mozart) 26 Ago-16 SetDir: Eva Ollikainen; Dir Esc: Ole Anders Tandberg
Manon Lescaut (Puccini) 20 Set-21 OctDir: Marc Soustrot; Dir Esc: Knut Hendriksen
Jenůfa (Janáček) 29 Set-30 OctDir: Jonathan Darlington; Dir Esc: Annilese Miskimmon
Dracula (Borisova-Ollas) 28 Oct-7 DesDir: Karen Kamensek; Dir Esc: Linus Fellbom
Glada änkan (Lehár) 4 Nov-9 MaiDir: Joakim Unander / Fredrik Burstedt; Dir Esc: Ole Anders Tandberg
Askungen (Rossini) 29 Nov-3 FebDir: Jean-Christophe Spinosi / Fredrik Burstedt; Dir Esc: Lindy Hume
Elektra (Strauss) 10 Gen-4 FebDir: Simone Young; Dir Esc: Staffan Valdemar Holm
Tosca (Puccini) 20 Gen-8 MaiDir: Daniele Callegari / Alexander Joel; Dir Esc: Knut Hendriksen
Aida (Verdi) 24 Feb-11 AbrDir: Pier Giorgio Morandi; Dir Esc: Michael Cavanagh
Fedora (Giordano) 10 Mar-23 AbrDir: Eugene Tzigane; Dir Esc: Christof Loy
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 28 Abr-2 JunDir: Evan Rogister; Dir Esc: Vasily Barkhatov
Der Rosenkavalier (Strauss) 26 Mai-10 JunDir: Alan Gilbert; Dir Esc: Christof Loy
Madama Butterfly (Puccini) 22 Set-6 DesDir: Ben Gernon; Dir Esc: Kirsten Harms
Tristessa (Bohlin) 6 Oct-1 NovDir Esc: Katharina Thoma
Aida (Verdi) 27 Oct-13 DesDir: Pier Giorgio Morandi / Domingo Hindoyan; Dir Esc: Michael Cavanagh
Rigoletto (Verdi) 24 Nov-11 FebDir Esc: Sofia Jupither
La bohème (Puccini) 17 Des-5 MarDir: Jonathan Darlington; Dir Esc: José Cura
Carmen (Bizet) 19 Gen-4 AbrDir: Joana Carneiro; Dir Esc: Johanna Garpe
Karmelitsystrarna (Poulenc) 2-22 FebDir: Marc Soustrot; Dir Esc: Johanna Garpe
Kung Roger (Szymanowski) 16 Mar-23 AbrDir: Grzegorz Nowak; Dir Esc: Mariusz Treliński
Don Giovanni (Mozart) 28 Mar-13 JunDir: Dalia Stasevska; Dir Esc: Ole Anders Tandberg
Dracula (Borisova-Ollas) 25 Abr-14 JunDir: Karen Kamensek; Dir Esc: Linus Fellbom
Glada änkan (Lehár) 3 Mai-8 JunDir: Stefan Klingele / Per-Otto Johansson; Dir Esc: Ole Anders Tandberg
Orlando (Ramström) 4 Mai-2 JunDir: Mattias Böhm; Dir Esc: Ellen Lamm
Umeå, NorrlandsOperan  / 
Faust (Gounod) 5-29 OctDir: Eric Solén; Dir Esc: Eva-Maria Melbye
Orfeo ed Euridice (Gluck) 8-25 MarDir: Olof Boman; Dir Esc: Asa Kalmér
La traviata (Verdi) 6 Oct-1 NovDir: Elim Chan; Dir Esc: Linus Fellbom