2017/18 > Regne Unit 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2017/18 > Regne Unit

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  
Irlanda

Regne Unit
 
Holanda
França Bèlgica

Belfast, NI Opera  / 

Così fan tutte (Mozart) 17-19 NovDir: Nicholas Chalmers; Dir Esc: Adele Thomas
The Threepenny Opera (Weill) 27 Gen-10 FebDir: Sinead Hayes; Dir Esc: Walter Sutcliffe
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 28-30 JunDir: Stuart Stratford; Dir Esc: Oliver Mears
Rigoletto (Verdi) 30 Set-6 OctDir: Gareth Hancock; Dir Esc: Walter Sutcliffe
Cardiff, Music Theatre Wales  / 
The Golden Dragon (Eötvös) 22 SetDir: Geoffrey Paterson; Dir Esc: Michael McCarthy
Passion (Dusapin) 11 OctDir: Geoffrey Paterson; Dir Esc: Michael McCarthy, Caroline Finn
Cardiff, Welsh National Opera  / 
Khovanshchina (Musorgsky) 23 Set-7 OctDir: Tomáš Hanus; Dir Esc: David Pountney, Benjamin Davis
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 29 Set-13 OctDir: Ainars Rubikis; Dir Esc: James Macdonald(original), Caroline Chaney(revival)
From the House of the Dead (Janáček) 8-12 OctDir: Tomáš Hanus; Dir Esc: David Pountney, Caroline Clegg
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 OctDir: James Southall; Dir Esc: John Copley(original), Sarah Crisp(revival)
La forza del destino (Verdi) 2-17 FebDir: Carlo Rizzi / Kerem Hasan; Dir Esc: David Pountney
Tosca (Puccini) 9-23 FebDir: Carlo Rizzi / Timothy Burke; Dir Esc: Michael Blakemore(original), Benjamin Davis(revival)
Don Giovanni (Mozart) 22-24 FebDir: James Southall; Dir Esc: John Caird(original), Caroline Chaney(revival)
Rhondda Rips It Up! (Langer) 7 JunDir: Nicola Rose / Berrak Dyer; Dir Esc: Caroline Clegg
War and Peace (Prokofiev,S) 15-29 SetDir: Tomáš Hanus; Dir Esc: David Pountney
La traviata (Verdi) 21 Set-6 OctDir: James Southall; Dir Esc: David McVicar(original), Sarah Crisp(revival)
Rhondda Rips It Up! (Langer) 3 OctDir: Nicola Rose / Berrak Dyer; Dir Esc: Caroline Clegg
La Cenerentola (Rossini) 5-7 OctDir: Tomáš Hanus; Dir Esc: Joan Font
Un ballo in maschera (Verdi) 9-23 FebDir: Carlo Rizzi; Dir Esc: David Pountney
The Magic Flute (Mozart) 15 Feb-1 MarDir: Damian Iorio; Dir Esc: Dominic Cooke
Roberto Devereux (Donizetti) 28 Feb-2 MarDir: Carlo Rizzi; Dir Esc: Alessandro Talevi
Glasgow, Royal Conservatoire of Scotland  / 
The Day After (Dove) 3-9 MarDir: Philip White; Dir Esc: Jamie Manton
Glasgow, Scottish Opera  / 
La traviata (Verdi) 19 Oct-2 DesDir: David Parry / Dane Lam; Dir Esc: David McVicar, Marie Lambert
Iolanta (concert) (Tchaikovsky,P) 29 Oct
The Fiery Angel (concert) (Prokofiev,S) 3 DesDir: Mikhail Agrest; Dir Esc: Max Hoehn
Flight (Dove) 17-24 FebDir: Stuart Stratford; Dir Esc: Stephen Barlow
Ariadne auf Naxos (Strauss) 22-28 MarDir: Brad Cohen; Dir Esc: Antony McDonald
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 27 Abr-5 MaiDir: Stuart Stratford; Dir Esc: Oliver Mears
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 6 MaiDir: Stuart Stratford
Francesca da Rimini (concert) (Rakhmaninov) 6 MaiDir: Stuart Stratford
Pagliacci (Leoncavallo) 26-29 JulDir: Stuart Stratford; Dir Esc: Bill Bankes-Jones
The Burning Fiery Furnace (Britten) 21 SetDir: Derek Clark; Dir Esc: Jenny Ogilvie
Rigoletto (Verdi) 18-27 OctDir: Rumon Gamba; Dir Esc: Matthew Richardson
Edgar (concert) (Puccini) 28 OctDir: Gianluca Marcianò
Anthropocene (MacRae) 24-26 GenDir: Stuart Stratford; Dir Esc: Matthew Richardson
Katya Kabanova (Janáček) 12-16 MarDir: Stuart Stratford; Dir Esc: Stephen Lawless
Silvano (concert) (Mascagni) 14 AbrDir: Stuart Stratford
The Magic Flute (Mozart) 4-18 MaiDir: Tobias Ringborg / Derek Clark; Dir Esc: Thomas Allen
Leeds, Opera North  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 16 Set-21 OctDir: Tobias Ringborg; Dir Esc: Charles Edwards
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 16 Set-28 OctDir: Martin André; Dir Esc: Annabel Arden
Cavalleria rusticana (Mascagni) 27 Set-21 OctDir: Tobias Ringborg; Dir Esc: Karolina Sofulak
Trial by Jury (Sullivan,A) 27 Set-27 OctDir: Oliver Rundell; Dir Esc: John Savournin
Osud (Janáček) 11-20 OctDir: Martin André; Dir Esc: Annabel Arden
Trouble in Tahiti (Bernstein) 11-21 OctDir: Tobias Ringborg; Dir Esc: Matthew Eberhardt
Madama Butterfly (Puccini) 19 Gen-28 FebDir: Martin Pickard; Dir Esc: Tim Albery
Un ballo in maschera (Verdi) 3 Feb-2 MarDir: Richard Farnes; Dir Esc: Tim Albery
Don Giovanni (Mozart) 17 Feb-3 MarDir: Christoph Altstaedt / Matthew Kofi Waldren; Dir Esc: Alessandro Talevi
Salome (Strauss) 19-25 AbrDir: Richard Armstrong; Dir Esc: PJ Harris
Kiss me, Kate (Porter) 23-26 MaiDir: James Holmes; Dir Esc: Jo Davies(original), Edward Goggin(revival)
Tosca (Puccini) 16 Set-13 OctDir: Antony Hermus / Jonathan Santagada; Dir Esc: Edward Dick
The Merry Widow (Lehár) 29 Set-12 OctDir: Martin André; Dir Esc: Giles Havergal
Silent Night (Puts) 30 Nov-7 DesDir: Nicholas Kok; Dir Esc: Tim Albery
The Magic Flute (Mozart) 19 Gen-1 MarDir: Robert Howarth; Dir Esc: James Brining
Katya Kabanova (Janáček) 2-27 FebDir: Sian Edwards; Dir Esc: Tim Albery
Gianni Schicchi (Puccini) 16 Feb-2 MarDir: Garry Walker; Dir Esc: Christopher Alden
Aida (concert) (Verdi) 1-30 MaiDir: Richard Armstrong; Dir Esc: Annabel Arden
London, English National Opera (ENO)  / 
Aida (Verdi) 28 Set-2 DesDir: Keri-Lynn Wilson / Christian Baldini; Dir Esc: Phelim McDermott
The Barber of Seville (Rossini) 5-30 OctDir: Hilary Griffiths; Dir Esc: Jonathan Miller(original), Peter Relton(revival)
Rodelinda (Handel) 26 Oct-15 NovDir: Christian Curnyn; Dir Esc: Richard Jones(original), Donna Stirrup(revival)
Marnie (Muhly) 18 Nov-3 DesDir: Martyn Brabbins; Dir Esc: Michael Mayer
Satyagraha (Glass) 1-27 FebDir: Karen Kamensek; Dir Esc: Phelim McDermott / Julian Crouch
Iolanthe (Sullivan,A) 13 Feb-7 AbrDir: Timothy Henty / Chris Hopkins; Dir Esc: Cal McCrystal
A Midsummer Night's Dream (Britten) 1-15 MarDir: Alexander Soddy; Dir Esc: Robert Carsen(original), Emmanuelle Bastet(revival)
La traviata (Verdi) 16 Mar-13 AbrDir: Leo McFall / Toby Purser; Dir Esc: Daniel Kramer
The Marriage of Figaro (Mozart) 29 Mar-14 AbrDir: Martyn Brabbins / Matthew Kofi Waldren; Dir Esc: Fiona Shaw(original), Peter Relton(revival)
Acis and Galatea (Handel) 9-16 JunDir: Nicholas Ansdell-Evans; Dir Esc: Sarah Tipple
The Turn of the Screw (Britten) 22-30 JunDir: Toby Purser; Dir Esc: Timothy Sheader
Paul Bunyan (Britten) 3-8 SetDir: Matthew Kofi Waldren; Dir Esc: Jamie Manton
Salome (Strauss) 28 Set-23 OctDir: Martyn Brabbins; Dir Esc: Adena Jacobs
Porgy and Bess (Gershwin) 11 Oct-17 NovDir: John Wilson; Dir Esc: James Robinson
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 25 Oct-5 DesDir: Stuart Stratford; Dir Esc: David Alden
War Requiem (Britten) 16 Nov-7 DesDir: Martyn Brabbins; Dir Esc: Daniel Kramer
La bohème (Puccini) 26 Nov-22 FebDir: Valentina Peleggi; Dir Esc: Jonathan Miller(original), Natascha Metherell(revival)
Akhnaten (Glass) 11 Feb-7 MarDir: Karen Kamensek; Dir Esc: Phelim McDermott
The Merry Widow (Lehár) 1 Mar-13 AbrDir: Kristiina Poska / Martin Fitzpatrick; Dir Esc: Max Webster
The Magic Flute (Mozart) 14 Mar-11 AbrDir: Ben Gernon / Chris Hopkins; Dir Esc: Simon McBurney, Josie Daxter
Jack the Ripper (Bell) 30 Mar-12 AbrDir: Martyn Brabbins; Dir Esc: Daniel Kramer
Dido (Purcell) 11 Mai-2 JunDir: Valentina Peleggi; Dir Esc: Purni Morell
Noye's Fludde (Britten) 3-13 JulDir Esc: Lyndsey Turner
London, National Opera Studio  / 
London, Royal Academy Opera  / 
Don Giovanni (Mozart) 22-25 NovDir: Gareth Hancock; Dir Esc: Christopher Cowell
Flight (Dove) 12-17 MarDir: Gareth Hancock; Dir Esc: Martin Duncan
London, Royal College of Music  / 
A Midsummer Night's Dream (Britten) 5-10 MarDir: Michael Rosewell; Dir Esc: Liam Steel
London, Royal Opera  / 
La bohème (Puccini) 11 Set-20 JulDir: Antonio Pappano / Paul Wynne Griffiths / Nicola Luisotti; Dir Esc: Richard Jones
Die Zauberflöte (Mozart) 12 Set-14 OctDir: Julia Jones / Richard Hetherington; Dir Esc: David McVicar(original), Thomas Guthrie(revival)
Les Vêpres siciliennes (Verdi) 12 Oct-4 NovDir: Maurizio Benini; Dir Esc: Stefan Herheim
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 30 Oct-27 NovDir: Michele Mariotti; Dir Esc: Katie Mitchell
La Tragédie de Carmen (Bizet) 3-14 NovDir: James Hendry; Dir Esc: Gerard Jones
Semiramide (Rossini) 19 Nov-16 DesDir: Antonio Pappano / Christopher Willis; Dir Esc: David Alden
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 Nov-13 GenDir: Daniel Oren; Dir Esc: Damiano Michieletto
Pagliacci (Leoncavallo) 29 Nov-13 GenDir: Daniel Oren; Dir Esc: Damiano Michieletto
Rigoletto (Verdi) 14 Des-16 GenDir: Alexander Joel; Dir Esc: David McVicar
Salome (Strauss) 8-30 GenDir: Henrik Nánási; Dir Esc: David McVicar
The Return of Ulysses (Monteverdi) 10-21 GenDir: Christian Curnyn; Dir Esc: John Fulljames
Tosca (Puccini) 15 Gen-3 MarDir: Dan Ettinger / Plácido Domingo; Dir Esc: Jonathan Kent
Carmen (Bizet) 6 Feb-16 MarDir: Jakub Hrůša; Dir Esc: Barrie Kosky
From the House of the Dead (Janáček) 7-24 MarDir: Mark Wigglesworth; Dir Esc: Krzysztof Warlikowski
Macbeth (Verdi) 25 Mar-10 AbrDir: Antonio Pappano; Dir Esc: Phyllida Lloyd
Coraline (Turnage) 27 Mar-7 AbrDir: Sian Edwards; Dir Esc: Aletta Collins
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 12-27 AbrDir: Antonio Pappano; Dir Esc: Richard Jones
4.48 Psychosis (Venables) 24 Abr-4 MaiDir Esc: Ted Huffman
Lessons in Love and Violence (Benjamin,G) 10-26 MaiDir: George Benjamin; Dir Esc: Katie Mitchell
Lohengrin (Wagner) 7 Jun-1 JulDir: Andris Nelsons; Dir Esc: David Alden
Don Giovanni (Mozart) 29 Jun-17 JulDir: Marc Minkowski; Dir Esc: Kasper Holten
Falstaff (Verdi) 7-21 JulDir: Nicola Luisotti; Dir Esc: Robert Carsen
L'Ange de Nisida (Donizetti) 18-21 JulDir: Mark Elder
Das Rheingold (Wagner) 24 Set-26 OctDir: Antonio Pappano; Dir Esc: Keith Warner
Die Walküre (Wagner) 26 Set-28 OctDir: Antonio Pappano; Dir Esc: Keith Warner
Siegfried (Wagner) 29 Set-31 OctDir: Antonio Pappano; Dir Esc: Keith Warner
Götterdämmerung (Wagner) 1 Oct-2 NovDir: Antonio Pappano; Dir Esc: Keith Warner
Requiem (concert) (Verdi) 23 OctDir: Antonio Pappano
Simon Boccanegra (Verdi) 15 Nov-10 DesDir: Henrik Nánási; Dir Esc: Elijah Moshinsky
Carmen (Bizet) 27 Nov-22 DesDir: Keri-Lynn Wilson; Dir Esc: Barrie Kosky
Hansel and Gretel (Humperdinck) 11-29 DesDir: Sebastian Weigle; Dir Esc: Antony McDonald
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 13 Gen-1 FebDir: Antonio Pappano; Dir Esc: Stefan Herheim
La traviata (Verdi) 14-31 GenDir: Antonello Manacorda; Dir Esc: Richard Eyre
Katya Kabanova (Janáček) 4-26 FebDir: Edward Gardner; Dir Esc: Richard Jones
Così fan tutte (Mozart) 25 Feb-16 MarDir: Stefano Montanari; Dir Esc: Jan Philipp Gloger
La forza del destino (Verdi) 21 Mar-22 AbrDir: Antonio Pappano; Dir Esc: Christof Loy
Faust (Gounod) 8 Abr-6 MaiDir: Dan Ettinger; Dir Esc: David McVicar
Billy Budd (Britten) 23 Abr-10 MaiDir: Ivor Bolton; Dir Esc: Deborah Warner
Andrea Chénier (Giordano) 20 Mai-9 JunDir: Daniel Oren; Dir Esc: David McVicar
Tosca (Puccini) 27 Mai-20 JunDir: Alexander Joel; Dir Esc: Jonathan Kent
Boris Godunov (Musorgsky) 19 Jun-3 JulDir: Marc Albrecht; Dir Esc: Richard Jones
Carmen (Bizet) 22 Jun-20 JulDir: Julia Jones; Dir Esc: Barrie Kosky
Le nozze di Figaro (Mozart) 29 Jun-21 JulDir: John Eliot Gardiner; Dir Esc: David McVicar
La Fille du régiment (Donizetti) 8-20 JulDir: Evelino Pidò; Dir Esc: Laurent Pelly
Manchester, Royal Northern College of Music (RNCM)  / 
Cendrillon (Massenet) 8-16 DesDir: Martin André; Dir Esc: Olivia Fuchs
Hansel and Gretel (Humperdinck) 17-25 MarDir: Anthony Kraus; Dir Esc: Stephen Medcalf