2018/19 > Estats Units d'Amèrica 
*Lloc públic   >Operabase Professional 
2018/19 > Estats Units d'Amèrica

 Estrena mundial
 Raresa
 Nova producció
 Nova producció d'aquesta companyia

  

Albuquerque, Opera Southwest  / 

Tosca (Puccini) 28 Oct-4 NovDir: Anthony Barrese; Dir Esc: Marco Nisticò
María de Buenos Aires (Piazzolla) 12-22 Feb
La cambiale di matrimonio (Rossini) 8-9 Mar
Lohengrin (Wagner) 31 Mar-7 AbrDir: Anthony Barrese; Dir Esc: E Loren Meeker
Anchorage, Anchorage Opera  / 
HMS Pinafore (Sullivan,A) 2-4 NovDir: Charles Prince; Dir Esc: Allison Grant
An American Dream (Perla) 8-10 FebDir Esc: Cara Consilvio
La bohème (Puccini) 12-14 AbrDir: Brian DeMaris; Dir Esc: Laura Alley
Atlanta, Atlanta Opera  / 
Charlie Parker's Yardbird (Schnyder) 27-30 SetDir: Clinton Smith; Dir Esc: Omer Ben Seadia
West Side Story (Bernstein) 3-11 NovDir Esc: Francesca Zambello
Dead Man Walking (Heggie) 2-10 FebDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: Tomer Zvulun
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 2-10 MarDir: Stephen Lord; Dir Esc: Tomer Zvulun
María de Buenos Aires (Piazzolla) 28-31 MarDir: Jorge Parodi; Dir Esc: Tomer Zvulun
La traviata (Verdi) 27 Abr-5 MaiDir: Arthur Fagen
Austin, Austin Opera  / 
Otello (Verdi) 10-18 NovDir: Richard Buckley; Dir Esc: Doug Scholz-Carlson
Silent Night (Puts) 26 Gen-3 FebDir: Richard Buckley; Dir Esc: Tomer Zvulun
Soldier Songs (Little) 5-6 AbrDir: Todd Reynolds; Dir Esc: Ashley Tata
La bohème (Puccini) 27 Abr-5 MaiDir: Richard Buckley; Dir Esc: Alison Moritz
Birmingham AL, Opera Birmingham  / 
Glory Denied (Cipullo) 25-27 Gen
Tosca (Puccini) 15-17 Mar
Bloomington, Indiana University Opera  / 
The (R)evolution of Steve Jobs (Bates) 14-22 Set
Dialogues of the Carmelites (Poulenc) 12-20 Oct
Hansel and Gretel (Humperdinck) 2-4 Nov
Giulio Cesare (Handel) 1-9 Feb
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 Feb-2 Mar
Mass (Bernstein) 5-13 Abr
Boise, Opera Idaho  / 
West Side Story (concert) (Bernstein) 15-16 Set
Don Giovanni (Mozart) 26-28 Oct
Aida (Verdi) 22-24 Feb
The Mikado (Sullivan,A) 6-7 Abr
As One (Kaminsky) 9-11 Mai
Boston, Boston Lyric Opera  / 
The Barber of Seville (Rossini) 12+ OctDir: David Angus; Dir Esc: Rosetta Cucchi
Schoenberg in Hollywood (Machover) 14+ NovDir: David Angus; Dir Esc: Braham Murray
The Rape of Lucretia (Britten) 11+ MarDir: David Angus
The Handmaid's Tale (Ruders) 3+ MaiDir: David Angus; Dir Esc: Anne Bogart
Boston, Handel and Haydn Society  / 
The Messiah (concert) (Handel) 30 Nov-2 DesDir: Bernard Labadie
Dido and Aeneas (Purcell) 29-31 MarDir: Harry Christophers; Dir Esc: Aidan Lang
Requiem (concert) (Mozart) 3-5 MaiDir: Harry Christophers
Charlotte, Opera Carolina  / 
The Daughter of the Regiment (Donizetti) 10-18 Nov
Carmen (Bizet) 19-24 Gen
Fallujah (Stokes) 5-6 Abr
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 5-11 Mai
Chicago, Chicago Opera Theater  / 
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10-18 NovDir: Lidiya Yankovskaya; Dir Esc: Paul Curran
The Scarlet Ibis (Weisman) 16-24 FebDir: David Hanlon; Dir Esc: Elizabeth Margolius
Moby-Dick (Heggie) 25-28 AbrDir: Lidiya Yankovskaya; Dir Esc: Kristine McIntyre
Chicago, Lyric Opera of Chicago  / 
La bohème (Puccini) 6 Oct-25 GenDir: Domingo Hindoyan; Dir Esc: Richard Jones
Idomeneo (Mozart) 13 Oct-2 NovDir: Andrew Davis; Dir Esc: Jean-Pierre Ponnelle(original), David Kneuss(revival)
Siegfried (Wagner) 3-16 NovDir: Andrew Davis; Dir Esc: David Pountney
Il trovatore (Verdi) 17 Nov-9 DesDir: Marco Armiliato; Dir Esc: David McVicar(original), Roy Rallo(revival)
Cendrillon (Massenet) 1 Des-20 GenDir: Andrew Davis / Francesco Milioto; Dir Esc: Laurent Pelly
Elektra (Strauss) 2-22 FebDir: Donald Runnicles; Dir Esc: David McVicar(original), Nicolas Sandys(revival)
La traviata (Verdi) 16 Feb-22 MarDir: Michael Christie; Dir Esc: Arin Arbus
Ariodante (Handel) 2-17 MarDir: Harry Bicket; Dir Esc: Richard Jones
An American Dream (Perla) 15-17 Mar
West Side Story (Bernstein) 3 Mai-2 JunDir Esc: Francesca Zambello
Columbus, Opera Columbus  / 
Madama Butterfly (Puccini) 28-30 SetDir: Cathy Kelly; Dir Esc: Crystal Manich
The Flood (Fujiwara) 8-10 FebDir: Steven Osgood
Dallas, The Dallas Opera  / 
The Flying Dutchman (Wagner) 12-20 OctDir: Emmanuel Villaume; Dir Esc: Christopher Alden
Carmen (Bizet) 19 Oct-4 NovDir: Emmanuel Villaume / Pierre Vallet; Dir Esc: David McVicar
Pépito (Offenbach) 3 Nov-27 Abr
Manon Lescaut (Puccini) 1-9 MarDir: Emmanuel Villaume
La bohème (Puccini) 15-31 MarDir: Giuliano Carella; Dir Esc: Tomer Zvulun
Falstaff (Verdi) 26 Abr-4 MaiDir: Riccardo Frizza; Dir Esc: Lee Blakeley(original), Shawna Lucey(revival)
Dayton, Dayton Opera  / 
Symphony 9 (concert) (Beethoven) 15-16 SetDir: Neal Gittleman
Rigoletto (Verdi) 9-11 Nov
The Pirates of Penzance (Sullivan,A) 2-3 Mar
Salome (Strauss) 17-19 MaiDir: Neal Gittleman
Denver, Opera Colorado  / 
La traviata (Verdi) 3-11 NovDir: Ari Pelto; Dir Esc: Emma Griffin
After life (Cipullo) 23 Feb-1 MarDir: Andrew Altenbach; Dir Esc: Omer Ben Seadia
Josephine (Cipullo) 23 Feb-1 MarDir: Andrew Altenbach; Dir Esc: Omer Ben Seadia
The Marriage of Figaro (Mozart) 4-12 MaiDir: Ari Pelto; Dir Esc: Matthew Ozawa
Detroit, Michigan Opera Theatre  / 
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 13-21 OctDir: Stephen Lord; Dir Esc: Tomer Zvulun
The Barber of Seville (Rossini) 10-18 NovDir: Anne Manson; Dir Esc: Christopher Mattaliano
Candide (Bernstein) 9 Mar
Hansel and Gretel (Humperdinck) 6-14 AbrDir: Stephen Lord; Dir Esc: Basil Twist
The Grapes of Wrath (Gordon) 11-19 MaiDir: Michael Christie; Dir Esc: James Robinson
Eugene, Eugene Opera  / 
HMS Pinafore (Sullivan,A) 30-31 Des
As One (Kaminsky) 17-19 Mai
Fargo, Fargo-Moorhead Opera  / 
Amahl and the Night Visitors (Menotti) 7-9 Des
Three Decembers (Heggie) 15-17 FebDir Esc: Austin Regan
Così fan tutte (Mozart) 22-24 MarDir Esc: Frederic Heringes
Carmen (Bizet) 12-13 Abr
Fort Lee, New Jersey Association of Verismo Opera  / 
Norma (Bellini) 28 Oct
Honolulu, Hawaii Opera Theatre  / 
Romeo and Juliet (Gounod) 12-16 OctDir: Emmanuel Plasson; Dir Esc: Brad Dalton
The Marriage of Figaro (Mozart) 8-12 Feb
La traviata (Verdi) 17-21 Mai
Houston, Opera in the Heights  / 
La Fille du régiment (Donizetti) 21-29 Set
Così fan tutte (Mozart) 9-17 Nov
María de Buenos Aires (Piazzolla) 15-23 Feb
Madama Butterfly (Puccini) 26 Abr-4 Mai
Houston, Houston Grand Opera  / 
The Flying Dutchman (Wagner) 19 Oct-2 NovDir: Patrick Summers; Dir Esc: Tomer Zvulun, Brenna Corner
La bohème (Puccini) 26 Oct-11 NovDir: James Lowe; Dir Esc: John Caird
Florencia en el Amazonas (Catán) 18 Gen-3 FebDir: Patrick Summers; Dir Esc: Francesca Zambello, E Loren Meeker
The Pearl Fishers (Bizet) 25 Gen-8 FebDir: Roderick Cox; Dir Esc: E Loren Meeker
Don Giovanni (Mozart) 20 Abr-5 MaiDir: Cristian Măcelaru; Dir Esc: Kasper Holten, Amy Lane
The Phoenix (O'Regan) 26 Abr-10 MaiDir: Patrick Summers; Dir Esc: John Caird
Indianapolis, Indianapolis Opera  / 
La bohème (Puccini) 14-16 Set
Hansel and Gretel (Humperdinck) 16-17 Nov
Camelot (Loewe) 22-24 Mar
Kansas City, Lyric Opera of Kansas City  / 
West Side Story (Bernstein) 22-30 SetDir: David Charles Abell; Dir Esc: Francesca Zambello, Eric Sean Fogel
Madama Butterfly (Puccini) 3-11 NovDir: Ryan McAdams; Dir Esc: Ron Daniels
Così fan tutte (Mozart) 16-24 MarDir: Jane Glover; Dir Esc: James Alexander
The Pearl Fishers (Bizet) 27 Abr-5 MaiDir: Antony Walker; Dir Esc: Andrew Sinclair
Knoxville, Knoxville Opera  / 
Gianni Schicchi (Puccini) 26-28 OctDir: Brian Salesky; Dir Esc: Brian Salesky
The Impresario (Mozart) 26-28 OctDir: Brian Salesky; Dir Esc: Brian Salesky
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 22-24 FebDir: Brian Salesky; Dir Esc: Brian Salesky
Cavalleria rusticana (Mascagni) 4-5 MaiDir: Brian Salesky; Dir Esc: Brian Salesky
Los Angeles, LA Opera  / 
Don Carlo (Verdi) 22 Set-14 OctDir: James Conlon; Dir Esc: Ian Judge
Soldier Songs (Little) 13 OctDir: Alan Pierson; Dir Esc: Ashley Tata
Satyagraha (Glass) 20 Oct-11 NovDir: Grant Gershon; Dir Esc: Phelim McDermott
Hansel and Gretel (Humperdinck) 17 Nov-15 DesDir: James Conlon; Dir Esc: Doug Fitch
The Loser (Lang,D) 22-23 FebDir Esc: David Lang
La clemenza di Tito (Mozart) 2-24 MarDir: James Conlon; Dir Esc: Thaddeus Strassberger
El gato montés (Penella) 4-19 MaiDir: Jordi Bernàcer; Dir Esc: José Carlos Plaza
La traviata (Verdi) 1-22 JunDir: James Conlon; Dir Esc: Marta Domingo
Louisville, Kentucky Opera  / 
The Magic Flute (Mozart) 21-23 SetDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: Kristine McIntyre
Enemies, A Love Story (Moore,B) 9-11 NovDir: David Stern; Dir Esc: Mary Birnbaum
Rigoletto (Verdi) 15-17 FebDir: Roberto Kalb; Dir Esc: Kathleen Belcher
Madison, Madison Opera  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 2-4 NovDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: Kristine McIntyre
Cavalleria rusticana (Mascagni) 2-4 NovDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: Kristine McIntyre
A Little Night Music (Sondheim) 8-10 FebDir: John DeMain; Dir Esc: Doug Scholz-Carlson
Rusalka (Dvořák,A) 26-28 AbrDir: John DeMain; Dir Esc: Keturah Stickann
Memphis, Opera Memphis  / 
Madama Butterfly (Puccini) 26-27 Oct
HMS Pinafore (Sullivan,A) 8-10 Feb
Miami, Florida Grand Opera  / 
La bohème (Puccini) 3-11 NovDir: Ramón Tebar; Dir Esc: Jeffrey Marc Buchman
The Marriage of Figaro (Mozart) 26 Gen-3 FebDir: Andrew Bisantz; Dir Esc: Elise Sandell
Frida (Rodriguez) 21-24 MarDir: Roberto Kalb; Dir Esc: Jose Maria Condemi(original), Marco Pelle(revival)
Werther (Massenet) 27 Abr-5 MaiDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: Bernard Uzan
Milwaukee, Florentine Opera  / 
Prince of Players (Floyd) 12-14 OctDir: William Boggs; Dir Esc: Michael Gieleta
The Coronation of Poppea (Monteverdi) 22-31 MarDir: Jory Vinikour; Dir Esc: William Florescu
Fidelio (Beethoven) 17-19 MaiDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: William Florescu
Minneapolis, Minnesota Opera  / 
La rondine (Puccini) 6-14 OctDir: Sergio Alapont
Silent Night (Puts) 10-17 Nov
The Italian Straw Hat (Rota) 26 Gen-3 Feb
The Fix (Puckett) 16-24 Mar
La traviata (Verdi) 4-14 Mai
Mobile, Mobile Opera  / 
The Barber of Seville (Rossini) 19-21 Oct
The Secret of Susanna (Wolf-Ferrari) 16 Feb
Il tabarro (Puccini) 22-24 Mar
Nashville, Nashville Opera  / 
Traviata (Verdi) 4-6 OctDir: Dean Williamson; Dir Esc: John Hoomes
Three Decembers (Heggie) 9-11 NovDir: Dean Williamson; Dir Esc: John Hoomes
The Tales of Hoffmann (Offenbach) 4-6 AbrDir: William Boggs; Dir Esc: John Hoomes
The Cradle Will Rock (Blitzstein) 10-12 MaiDir: Amy Tate Williams; Dir Esc: John Hoomes
New Orleans, New Orleans Opera  / 
Turandot (Puccini) 28-30 Set
Pygmalion (Rameau) 8-11 Nov
Abduction from the Seraglio (Mozart) 8-10 Feb
The Blind (Auerbach) 4-7 Abr
Rigoletto (Verdi) 26-28 Abr
New York, The Metropolitan Opera  / 
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 24 Set-28 MarDir: Mark Elder; Dir Esc: Darko Tresnjak
La bohème (Puccini) 25 Set-13 DesDir: James Gaffigan; Dir Esc: Franco Zeffirelli, Knighten Smit
Aida (Verdi) 26 Set-7 MarDir: Nicola Luisotti / Plácido Domingo; Dir Esc: Sonja Frisell(original), Stephen Pickover(revival)
La fanciulla del West (Puccini) 4-27 OctDir: Marco Armiliato; Dir Esc: Giancarlo Del Monaco(original), Gregory Keller(revival)
Marnie (Muhly) 19 Oct-10 NovDir: Robert Spano; Dir Esc: Michael Mayer
Tosca (Puccini) 25 Oct-6 AbrDir: Carlo Rizzi; Dir Esc: David McVicar
Carmen (Bizet) 30 Oct-8 FebDir: Omer Meir Wellber / Louis Langrée; Dir Esc: Richard Eyre
Mefistofele (Boito) 8 Nov-1 DesDir: Carlo Rizzi / Joseph Colaneri; Dir Esc: Robert Carsen(original), Paula Suozzi(revival)
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 14 Nov-8 DesDir: Emmanuel Villaume; Dir Esc: Penny Woolcock(original), Stephen Pickover(revival)
Suor Angelica (Puccini) 23 Nov-15 DesDir: Bertrand de Billy; Dir Esc: Jack O'Brien(original), Knighten Smit(revival)
Gianni Schicchi (Puccini) 23 Nov-15 DesDir: Bertrand de Billy; Dir Esc: Jack O'Brien(original), Knighten Smit(revival)
Il tabarro (Puccini) 23 Nov-15 DesDir: Bertrand de Billy; Dir Esc: Jack O'Brien(original), Knighten Smit(revival)
La traviata (Verdi) 4 Des-27 AbrDir: Yannick Nézet-Séguin / Nicola Luisotti; Dir Esc: Michael Mayer
Otello (Verdi) 14 Des-10 GenDir: Gustavo Dudamel; Dir Esc: Bartlett Sher(original), Gina Lapinski(revival)
The Magic Flute (reduction) (Mozart) 19 Des-5 GenDir: Harry Bicket; Dir Esc: Julie Taymor
Adriana Lecouvreur (Cilea) 31 Des-26 GenDir: Gianandrea Noseda; Dir Esc: David McVicar
Pelléas et Mélisande (Debussy) 15-31 GenDir: Yannick Nézet-Séguin; Dir Esc: Jonathan Miller, Paula Williams
Duke Bluebeard's Castle (Bartók) 24 Gen-14 FebDir: Henrik Nánási; Dir Esc: Mariusz Treliński
Iolanta (Tchaikovsky,P) 24 Gen-14 FebDir: Henrik Nánási; Dir Esc: Mariusz Treliński
Don Giovanni (Mozart) 30 Gen-18 AbrDir: Cornelius Meister; Dir Esc: Michael Grandage(original), Louisa Muller(revival)
La Fille du régiment (Donizetti) 7 Feb-2 MarDir: Enrique Mazzola; Dir Esc: Laurent Pelly(original), Christian Rath(revival)
Rigoletto (Verdi) 12 Feb-10 MaiDir: Nicola Luisotti; Dir Esc: Michael Mayer(original), Gregory Keller(revival)
Falstaff (Verdi) 22 Feb-16 MarDir: Richard Farnes; Dir Esc: Robert Carsen(original), Gina Lapinski(revival)
Das Rheingold (Wagner) 9 Mar-6 MaiDir: Philippe Jordan; Dir Esc: Robert Lepage(original), Knighten Smit(revival)
Die Walküre (Wagner) 25 Mar-7 MaiDir: Philippe Jordan; Dir Esc: Robert Lepage(original), Knighten Smit(revival)
La clemenza di Tito (Mozart) 30 Mar-20 AbrDir: Lothar Koenigs; Dir Esc: Jean-Pierre Ponnelle(original), Peter McClintock(revival)
Siegfried (Wagner) 13 Abr-9 MaiDir: Philippe Jordan; Dir Esc: Robert Lepage(original), Knighten Smit(revival)
Götterdämmerung (Wagner) 27 Abr-11 MaiDir: Philippe Jordan; Dir Esc: Robert Lepage(original), Knighten Smit(revival)
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 3-11 MaiDir: Yannick Nézet-Séguin; Dir Esc: John Dexter(original), David Kneuss(revival)
New York, New York City Opera  / 
La fanciulla del West (Puccini) 6-12 SetDir: James Meena; Dir Esc: Ivan Stefanutti
Norfolk, Virginia Opera  / 
Street Scene (Weill) 28 Set-2 OctDir: Adam Turner; Dir Esc: Dorothy Danner
Don Giovanni (Mozart) 2-6 NovDir: Adam Turner; Dir Esc: Lillian Groag
The Elixir of Love (Donizetti) 8-12 FebDir: Adam Turner; Dir Esc: Kyle Lang
Madama Butterfly (Puccini) 15-19 MarDir: Adam Turner; Dir Esc: Richard Gammon
Omaha, Opera Omaha  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 19-21 OctDir: Timothy Myers
The Elixir of Love (Donizetti) 15-17 FebDir: David Agler; Dir Esc: Rosetta Cucchi
Les Enfants Terribles (Glass) 3-14 AbrDir Esc: James Darrah
Faust (Gounod) 12-14 AbrDir: Steven White; Dir Esc: Lileana Blain-Cruz
Pensacola, Pensacola Opera  / 
Romeo and Juliet (Gounod) 25-27 GenDir: Jerome Shannon; Dir Esc: Scott Skiba
Roméo et Juliette (Gounod) 25-27 GenDir: Jerome Shannon; Dir Esc: Scott Skiba
Florencia in the Amazon (Catán) 15-17 MarDir: Cody Martin; Dir Esc: John Hoomes
Florencia in the Amazons (Catan) 15-17 MarDir: Cody Martin; Dir Esc: John Hoomes
Philadelphia, Opera Philadelphia  / 
Sky on Swings (Beecher) 20-29 SetDir: Geoffrey McDonald; Dir Esc: Joanna Settle
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21-30 SetDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: Laurent Pelly
Ne Quittez Pas (Poulenc) 22-30 SetDir: Christopher Allen; Dir Esc: James Darrah
A Midsummer Night's Dream (Britten) 8-17 FebDir: Corrado Rovaris; Dir Esc: Robert Carsen(original), Emmanuelle Bastet(revival)
Don Giovanni (Mozart) 7-10 MarDir: Karina Canellakis; Dir Esc: RB Schlather
La bohème (Puccini) 26 Abr-5 MaiDir: Corrado Rovaris
Empty the House (Orth) 2-5 Mai
Phoenix, Arizona Opera  / 
María de Buenos Aires (Piazzolla) 28-30 SetDir: John de los Santos; Dir Esc: Scott Terrell
Charlie Parker's Yardbird (Schnyder) 9-11 NovDir: Clinton Smith; Dir Esc: Joshua Borths
La traviata (Verdi) 25-27 GenDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: Stephanie Havey
Silent Night (Puts) 1-3 MarDir: Joseph Mechavich; Dir Esc: Michael Shell
The Marriage of Figaro (Mozart) 5-7 AbrDir: Dean Williamson; Dir Esc: Tara Faircloth
Pittsburgh, Pittsburgh Opera  / 
Madama Butterfly (Puccini) 6-14 OctDir: Antony Walker; Dir Esc: Linda Brovsky
Hansel and Gretel (Humperdinck) 3-11 NovDir: Antony Walker; Dir Esc: Crystal Manich
afterWARds (Mozart) 26 Gen-3 FebDir Esc: David Paul
Glory Denied (Cipullo) 23 Feb-3 Mar
La bohème (Puccini) 30 Mar-7 AbrDir: Jean-Luc Tingaud; Dir Esc: Stephanie Havey
Don Pasquale (Donizetti) 27 Abr-5 MaiDir: Gary Wedow; Dir Esc: Chuck Hudson
Raleigh, North Carolina Opera  / 
Norma (Bellini) 21 OctDir: Antony Walker
Carmen (Bizet) 25-27 GenDir: Keitaro Harada; Dir Esc: Fenlon Lamb
Tosca (Puccini) 5-7 AbrDir: Joseph Rescigno; Dir Esc: David Paul
Sacramento, Sacramento Opera  / 
Rigoletto (concert) (Verdi) 13 AbrDir: Michael Christie
Salt Lake City, Utah Opera  / 
Roméo et Juliette (Gounod) 13-21 OctDir: Robert Tweten; Dir Esc: Vera Lúcia Calábria
The Little Prince (Portman) 19-27 GenDir: James Lowe; Dir Esc: Tara Faircloth
The Magic Flute (Mozart) 9-17 MarDir: Thierry Fischer; Dir Esc: Paul Peers
Norma (Bellini) 4-6 MaiDir: Stephen Lord; Dir Esc: Crystal Manich
San Antonio, Opera San Antonio  / 
La traviata (Verdi) 13-15 SetDir: Francesco Milioto; Dir Esc: Garnett Bruce
San Diego, San Diego Opera  / 
The Marriage of Figaro (Mozart) 20-28 OctDir: John Nelson; Dir Esc: Stephen Lawless
All Is Calm (Vaughan Williams) 7-9 Des
Rigoletto (Verdi) 2-10 FebDir: Steven White; Dir Esc: Michael Cavanagh
Three Decembers (Heggie) 8-10 MarDir: Adam Turner; Dir Esc: Karen Tiller
Carmen (Bizet) 30 Mar-7 AbrDir: Yves Abel; Dir Esc: Kyle Lang
San Francisco, Opera Parallèle  / 
In the Penal Colony (Glass) 5-7 OctDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Brian Staufenbiel
The Little Prince (Portman) 7-9 DesDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Brian Staufenbiel
Today It Rains (Kaminsky) 28-31 MarDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Brian Staufenbiel
Xochitl and the Flowers (Pratorius) 18-19 Mai
San Francisco, San Francisco Opera  / 
Cavalleria rusticana (Mascagni) 7-30 SetDir: Daniele Callegari; Dir Esc: José Cura(original), Jose Maria Condemi(revival)
Pagliacci (Leoncavallo) 7-30 SetDir: Daniele Callegari; Dir Esc: José Cura(original), Jose Maria Condemi(revival)
Roberto Devereux (Donizetti) 8-27 SetDir: Riccardo Frizza; Dir Esc: Stephen Lawless
Tosca (Puccini) 3-30 OctDir: Leo Hussain; Dir Esc: Shawna Lucey
Arabella (Strauss) 16 Oct-3 NovDir: Marc Albrecht; Dir Esc: Tim Albery
It's a Wonderful Life (Heggie) 17 Nov-9 DesDir: Patrick Summers; Dir Esc: Leonard Foglia
Carmen (Bizet) 5-29 JunDir: James Gaffigan; Dir Esc: Francesca Zambello
Orlando (Handel) 9-27 JunDir: Christopher Moulds; Dir Esc: Harry Fehr
Rusalka (Dvořák,A) 16-28 JunDir: Eun Sun Kim; Dir Esc: David McVicar
San Jose CA, Opera San Jose  / 
The Abduction from the Seraglio (Mozart) 15-30 SetDir: George Manahan; Dir Esc: Michael Shell
Pagliacci (Leoncavallo) 17 Nov-2 DesDir: Christian Reif; Dir Esc: Chuck Hudson
Moby Dick (Heggie) 9-24 FebDir: Joseph Marcheso; Dir Esc: Kristine McIntyre
Madama Butterfly (Puccini) 13-28 AbrDir: Joseph Marcheso; Dir Esc: Brad Dalton
Santa Barbara, Opera Santa Barbara  / 
La bohème (Puccini) 9-11 NovDir: Kostis Protopapas; Dir Esc: Omer Ben Seadia
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 1-3 MarDir: Valery Ryvkin; Dir Esc: Jonathan Fox
The Crucible (Ward) 26-28 AbrDir: Kostis Protopapas; Dir Esc: Stephanie Havey
Seattle, Seattle Opera  / 
Porgy and Bess (Gershwin) 11-25 AgoDir: John DeMain; Dir Esc: Francesca Zambello(original), Garnett Bruce(revival)
The Turn of the Screw (Britten) 13-27 OctDir: Constantin Trinks; Dir Esc: Peter Kazaras
Il trovatore (Verdi) 12-26 GenDir: Carlo Montanaro
The (R)evolution of Steve Jobs (Bates) 23 Feb-9 MarDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Kevin Newbury
Carmen (Bizet) 4-18 MaiDir: Giacomo Sagripanti; Dir Esc: Paul Curran
Tacoma, Tacoma Opera  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 28 Oct
The Rape of Lucretia (Britten) 3-10 Feb
The Elixir of Love (Donizetti) 7 Abr
Tampa, Opera Tampa  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 Nov-2 DesDir: Joseph Mechavich
Lady Swanwhite (Coppola) 9 Feb
The Pearl Fishers (Bizet) 15-17 MarDir: Jorge Parodi
La bohème (Puccini) 26-28 AbrDir: Anthony Barrese
Toledo, Toledo Opera  / 
The Magic Flute (Mozart) 5-7 OctDir: James Meena; Dir Esc: James Marvel
Carmen (Bizet) 8-10 FebDir: James Meena; Dir Esc: Jeffrey Marc Buchman
The Ballad of Baby Doe (Moore,D) 12-14 Abr
Tulsa, Tulsa Opera  / 
The Barber of Seville (Rossini) 19-21 OctDir: Roberto Kalb
The Little Prince (Portman) 15-17 FebDir: Lina Gonzalez-Granados
Washington, Washington National Opera  / 
La traviata (Verdi) 6-21 OctDir: Renato Palumbo; Dir Esc: Francesca Zambello, Keturah Stickann
Silent Night (Puts) 10-25 NovDir: Nicole Paiement; Dir Esc: Tomer Zvulun, Dan Miller
The Lion, the Unicorn, and Me (Tesori) 14-16 DesDir: James Lowe; Dir Esc: Francesca Zambello, Eric Sean Fogel
Taking Up Serpents (Sankaram) 11-13 GenDir: Lidiya Yankovskaya
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 9-29 MarDir: Robert Treviño; Dir Esc: Robert Carsen(original), Peter McClintock(revival)
Faust (Gounod) 16-30 MarDir: Keri-Lynn Wilson; Dir Esc: Garnett Bruce
Tosca (Puccini) 11-25 MaiDir: Speranza Scappucci; Dir Esc: Ethan McSweeny
I vespri siciliani (concert) (Verdi) 21 MaiDir: Gianandrea Noseda
West Palm Beach, Palm Beach Opera  / 
La traviata (Verdi) 25-27 GenDir: Antonello Allemandi
Don Giovanni (Mozart) 22-24 FebDir: David Stern; Dir Esc: Kristine McIntyre
Die Fledermaus (Strauss,J) 22-24 MarDir: David Stern; Dir Esc: Dona D Vaughn
Wilmington, OperaDelaware  / 
Werther (concert) (Massenet) 18-19 OctDir: Rachelle Jonck