2011/12 > Německo 
*Veřejná stránka     >Operabase Professional 
2011/12 > Německo

 Světová premiéra
 Zvláštní představení
 Nová inscenace
 Nová inscenace souboru

  
Dánsko Švédsko
Nizozemí
Belgie
Lucembursko

Německo
 
Polsko
Česká republika
Francie Švýcarsko Rakousko

Aachen, Theater Aachen  / 

Woyzeck (Waits) 19 IX-24 IIID: Andreas Debatin; R: Bernadette Sonnenbichler
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 IX-16 IIID: Volker Hiemeyer; R: Ewa Teilmans
La cenerentola (Rossini) 26 X-6 XIID: Péter Halász; R: Joan Anton Rechi
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 6 XI-29 ID: Péter Halász; R: Alexander von Pfeil
La voix humaine (Poulenc) 6 XI-29 ID: Péter Halász; R: Alexander von Pfeil
Le nozze di Figaro (Mozart) 4 XII-12 IVD: Marcus R Bosch; R: Michael Helle
Un ballo in maschera (Verdi) 5 II-15 VID: Péter Halász; R: Michael Schmitz-Aufterbeck
King Arthur (Purcell) 1 IV-11 VIID: Volker Hiemeyer; R: Albrecht Hirche
Tristan und Isolde (Wagner) 20 V-7 VIID: Marcus R Bosch; R: Ludger Engels
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 16 VI-3 VIID: Herbert Görtz; R: Sebastian Jacobs
Altenburg, Landestheater Altenburg  / 
Frau Luna (Lincke) 9 X-11 VD: Thomas Wicklein; R: Steffen Piontek
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 21 X-20 VID: Thomas Wicklein; R: Matthias Winter
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 3 XID: Jens Troester; R: Oliver Kloeter
Die Zauberflöte (Mozart) 4 XII-3 VIID: Jens Troester; R: Ansgar Weigner
Ulenspiegel (Braunfels) 22 IV-19 VID: Jens Troester; R: Matthias Oldag
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 10 VI-1 VIID: Jens Troester; R: Ansgar Weigner
Annaberg-Buchholz, Eduard-von-Winterstein-Theater Annaberg  / 
Don Giovanni (Mozart) 18 IX-26 XID: Naoshi Takahashi; R: Ingolf Huhn
Im weißen Rößl (Benatzky) 2 X-16 IIID: Dieter Klug; R: Reinhard Schwalbe
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 7 X-9 IIID: Kajsa Boström; R: Birgit Eckenweber
The Sound of Music (Rodgers) 16 X-27 ID: Dieter Klug; R: Friederike Barthel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13 XI-14 ID: Dieter Klug; R: Hans-Hermann Krug
La bohème (Puccini) 22 I-21 IV
Die Fledermaus (Strauss,J) 11 III-6 V
Götz von Berlichingen (Goldmark) 29 IV-13 V
Augsburg, Theater Augsburg  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 25 IX-2 VID: Carolin Nordmeyer; R: Jan Philipp Gloger
Carmen (Bizet) 22 X-6 ID: Dirk Kaftan / Eberhard Fritsche; R: Lorenzo Fioroni
Lulu (Berg) 4 XII-14 IID: Dirk Kaftan / Carolin Nordmeyer; R: Monique Wagemakers
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 I-18 IVD: Rune Bergmann; R: Thorleifur Örn Arnarsson
King Arthur (Purcell) 18 II-29 IVD: Carolin Nordmeyer; R: Sigrid Herzog
La traviata (Verdi) 10 III-27 IVD: Carolin Nordmeyer; R: Markus Trabusch
Satyricon (Maderna) 23 IV-7 V
Dido and Aeneas (Purcell) 23 IV-7 VD: Eberhard Fritsche; R: Jörg Behr
Ritter Blaubart (Reznicek) 4-10 VD: Dirk Kaftan; R: Manfred Weiß
Der fliegende Holländer (Wagner) 23 VI-28 VIID: Rune Bergmann; R: Christian Sedelmayer
Berlin, Deutsche Oper Berlin  / 
Das Rheingold (Wagner) 10-20 IXD: Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Die Walküre (Wagner) 11-21 IXD: Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Siegfried (Wagner) 14-22 IXD: Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Götterdämmerung (Wagner) 18-24 IXD: Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Tosca (Puccini) 30 IX-16 VID: Alexander Joel / Matthias Foremny; R: Boleslaw Barlog
Messa da Requiem (Verdi) 1-22 XD: William Spaulding; R: Achim Freyer
Der Rosenkavalier (Strauss) 9 X-11 XIID: Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Don Carlos (Verdi) 23 X-29 IVD: Donald Runnicles; R: Marco Arturo Marelli
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 X-1 IVD: Guillermo García Calvo / Enrique Mazzola; R: Katharina Thalbach
Tannhäuser (Wagner) 30 X-21 XIID: Donald Runnicles; R: Kirsten Harms
Die Zauberflöte (Mozart) 1 XI-10 VID: Matthias Foremny / Evan Rogister; R: Günter Krämer
Carmen (Bizet) 3 XI-15 VD: Guillermo García Calvo / Evan Rogister; R: Peter Beauvais(original), Søren Schuhmacher(revival)
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23 XI-14 VID: Guillermo García Calvo / Roberto Rizzi Brignoli; R: Filippo Sanjust
Falstaff (Verdi) 24 XI-1 XIID: Enrique Mazzola; R: Götz Friedrich
Don Giovanni (Mozart) 30 XI-8 XIID: Evan Rogister; R: Roland Schwab
La bohème (Puccini) 5 XII-3 ID: Patrick Summers; R: Götz Friedrich
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23-27 XIID: Evan Rogister; R: Andreas Homoki
Turandot (Puccini) 7 I-7 IIID: John Fiore / Jesus Lopez Cobos; R: Lorenzo Fioroni
Tancredi (Rossini) 22 I-4 IID: Alberto Zedda; R: Pier Luigi Pizzi
La traviata (Verdi) 29 I-7 VID: Evan Rogister / Erik Nielsen; R: Götz Friedrich
Un ballo in maschera (Verdi) 18-24 IID: Jacques Lacombe; R: Götz Friedrich
Tristan und Isolde (Wagner) 19-25 IID: Donald Runnicles; R: Graham Vick
Jenůfa (Janáček) 4 III-24 IVD: Donald Runnicles; R: Christof Loy
Luisa Miller (Verdi) 14-20 IIID: Paolo Arrivabeni; R: Götz Friedrich
Candide (concert) (Bernstein) 15-18 IIID: Donald Runnicles
Macbeth (Verdi) 19-25 IIID: Ivan Repusic; R: Robert Carsen
Lohengrin (Wagner) 15 IV-1 VD: Donald Runnicles; R: Kasper Bech Holten
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 20-30 IVD: Sebastian Lang-Lessing; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
I due Foscari (concert) (Verdi) 9-11 VD: Roberto Rizzi Brignoli
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 10 V-1 VID: Friedemann Layer; R: Götz Friedrich
Gisei Das Opfer (Orff) 19 VD: Jacques Lacombe
Die Dorfschule (Weingartner) 19 VD: Jacques Lacombe
Die Walküre (Wagner) 25-28 VD: Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Il trovatore (concert) (Verdi) 6-9 VID: Andrea Battistoni
Berlin, Komische Oper Berlin  / 
Im weißen Rößl (Benatzky) 25 IX-15 ID: Koen Schoots / Peter Christian Feigel; R: Sebastian Baumgarten
Rigoletto (Verdi) 30 IX-3 XIID: Ivan Repusic; R: Barrie Kosky
Das schlaue Füchslein (Janáček) 2 X-7 VIID: Alexander Vedernikov; R: Andreas Homoki
Gespräche der Karmeliterinnen (Poulenc) 8 X-3 XID: Stefan Blunier; R: Calixto Bieito
Die verkaufte Braut (Smetana) 9 X-1 XID: Alexander Vedernikov
Mikropolis (Jost) 30 X-18 IID: Christian Jost; R: Nadja Loschky
Rusalka (Dvořák,A) 2 XI-3 ID: Patrick Lange; R: Barrie Kosky
Carmen (Bizet) 27 XI-4 VIID: Yordan Kamdzhalov / Yordan Kamdzhalov / Josep Caballé-Domenech; R: Sebastian Baumgarten
Orlando (Handel) 1-27 XIID: Alessandro De Marchi; R: Alexander Mørk-Eidem
Lear (Reimann) 10 XII-8 ID: Friedemann Layer; R: Hans Neuenfels, Henry Arnold
Die Schneekoenigin (Valtinoni) 5 I-26 IID: Carlos Spierer; R: Anisha Bondy
La traviata (Verdi) 14 I-14 IID: Patrick Lange / Kristiina Poska; R: Hans Neuenfels
Der Freischütz (Weber) 29 I-6 VIID: Patrick Lange; R: Calixto Bieito
La bohème (Puccini) 8 II-17 IIID: Łukasz Borowicz; R: NN
Die sieben Todsünden (Weill) 12 II-2 VIID: Kristiina Poska; R: Barrie Kosky
Die Liebe zu drei Orangen (Prokofiev) 15 II-26 VD: Dirk Kaftan
Das bronzene Pferd (Auber) 11 III-3 VIID: Maurizio Barbacini; R: Frank Hilbrich
Kiss me, Kate (Porter) 14 III-21 IVD: Koen Schoots; R: Barrie Kosky
Der Rosenkavalier (Strauss) 25 III-15 IVD: Patrick Lange / Friedemann Layer; R: Andreas Homoki
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 11 IV-16 VD: Patrick Lange; R: Calixto Bieito
Salome (Strauss) 22 IV-25 VD: Alexander Vedernikov; R: Thilo Reinhardt
Xerxes (Handel) 13 V-5 VIID: Konrad Junghänel; R: Stefan Herheim
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 2-30 VID: Martin Hoff; R: Andreas Homoki
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 10 VI-8 VIID: Patrick Lange
Idomeneo re di Creta (Mozart) 16 VI-1 VIID: Patrick Lange; R: Benedikt von Peter
Berlin, Staatsoper Unter den Linden im Schiller Theater  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2-16 XD: Daniel Barenboim; R: Ruth Berghaus
Aus einem Totenhaus (Janáček) 3-17 XD: Simon Rattle; R: Patrice Chéreau
Last Desire (Ronchetti) 5-23 X
Wozzeck (Berg) 26-30 XD: Daniel Barenboim; R: Andrea Breth
Norma (concert) (Bellini) 29 X-3 XID: Andriy Yurkevych
Candide (Bernstein) 1-15 XID: Wayne Marshall; R: Vincent Boussard
Aschenputtel (Wolf-Ferrari) 5 XI-29 XIID: Vinzenz Weissenburger / Tobias Walenciak / Roqelio Riojas; R: Eva-Maria Weiß
Die Zauberflöte (Mozart) 17 XI-8 ID: Julien Salemkour; R: August Everding
Die verkaufte Braut (Smetana) 19 XI-23 VID: Karl-Heinz Steffens; R: Balázs Kovalik
La traviata (Verdi) 27 XI-1 VIID: Omer Meir Wellber; R: Peter Mussbach
L'étoile (Chabrier) 4-22 XIID: Simon Rattle; R: Dale Duesing
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 16 XII-19 ID: Christoph Israel; R: Philipp Stölzl
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 2 I-20 VD: Christopher Moulds; R: Michael Thalheimer
Der gestiefelte Kater (Cui) 7-29 ID: Vinzenz Weissenburger; R: Isabel Ostermann
Montezuma (concert) (Graun) 26-28 ID: Michael Hofstetter
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 4-18 IID: Pietari Inkinen; R: Achim Freyer
Le nozze di Figaro (Mozart) 11-26 IID: Daniel Barenboim; R: Thomas Langhoff
Al gran sole carico d'amore (Nono) 1-11 IIID: Ingo Metzmacher; R: Katie Mitchell
L'elisir d'amore (Donizetti) 2-15 IIID: Antonello Allemandi; R: Percy Adlon
Tristan und Isolde (Wagner) 10-25 IIID: Daniel Barenboim; R: Harry Kupfer
Wahnsinn, das ist die Seele der Handlung (Stahnke) 20 III-15 IVD: Harry Lyth; R: Eva-Maria Höckmayr
Das Rheingold (Wagner) 30 IIID: Daniel Barenboim; R: Guy Cassiers
Lulu (Berg) 31 III-14 IVD: Daniel Barenboim; R: Andrea Breth
Die Walküre (Wagner) 1 IVD: Daniel Barenboim; R: Guy Cassiers
Tosca (Puccini) 23-28 IVD: Leo Hussain; R: Carl Riha
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 2-17 V
Madama Butterfly (Puccini) 6-13 VD: Andris Nelsons; R: Eike Grams
Simon Boccanegra (Verdi) 26-31 VD: Daniel Barenboim; R: Federico Tiezzi
Dido and Aeneas (Purcell) 3-9 VID: Christopher Moulds; R: Sasha Waltz
Lehrstück (Hindemith) 9-24 VID: David Coleman; R: Michael von zur Mühlen
Don Giovanni (Mozart) 24 VI-6 VIID: Daniel Barenboim; R: Robert Carsen
Dionysos (Rihm) 8-15 VIID: Ingo Metzmacher; R: Pierre Audi
The Rake's Progress (Stravinsky) 11-14 VIID: Johannes Debus; R: Krzysztof Warlikowski
Bielefeld, Theater Bielefeld  / 
Cavalleria rusticana (Mascagni) 13 IX-16 XID: Alexander Kalajdzic; R: Ansgar Weigner
Pagliacci (Leoncavallo) 13 IX-16 XID: Alexander Kalajdzic; R: Ansgar Weigner
Don Giovanni (Mozart) 15 X-28 ID: Alexander Kalajdzic; R: Helen Malkowsky
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5-17 XID: Witolf Werner; R: Johannes Weigand
Die schöne Helena (Offenbach) 11 XII-27 ID: Laurent Wagner; R: Bruno Klimek
Peter Grimes (Britten) 11 II-27 IIID: Alexander Kalajdzic; R: Helen Malkowsky
Dido und Aeneas (Purcell) 15 IV-19 VR: Holger Pototzki
Where the Wild Things Are (Knussen) 15 IV-19 VR: Holger Pototzki
Company (Sondheim) 5 V-16 VI
Rigoletto (Verdi) 26 V-17 VI
Bonn, Oper der Stadt Bonn  / 
Manon Lescaut (Puccini) 25 IX-14 IVD: Stefan Blunier; R: Christine Mielitz
Bluthaus (Haas,Georg) 27+ IXD: Garrett Keast; R: Klaus Weise
La sonnambula (Bellini) 16 X-3 XIID: Robin Engelen; R: Roland Schwab
Robert S (Various) 29 X-2 XIID: Wolfgang Lischke; R: Michael von zur Mühlen
La finta giardiniera (Mozart) 6 XI-8 VID: Daniel Jakobi; R: Philipp Himmelmann
Turandot (Puccini) 12 XI-12 XIID: Stefan Blunier / Christopher Sprenger; R: Silviu Purcarete
Der ferne Klang (Schreker) 11 XII-17 IIID: Will Humburg; R: Klaus Weise
Rusalka (Dvořák,A) 21 XII-11 IIID: Christopher Sprenger; R: Mark Daniel Hirsch
Lakmé (Delibes) 29 I-1 VID: Stefan Blunier / Robin Engelen; R: Paul-Emile Fourny
Il trovatore (Verdi) 25 III-5 VIID: Robin Engelen; R: Dietrich W Hilsdorf, Ralf Budde
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 6 V-4 VIID: Robin Engelen; R: Tom Ryser
Braunschweig, Staatstheater Braunschweig  / 
Turandot (Puccini) 20 VIII-5 IXD: Alexander Joel; R: Robert Lehmeier
Falstaff (Verdi) 17-30 IXD: Alexander Joel; R: Wolfgang Engel
Der Vogelhändler (Zeller,C) 24+ IXD: Georg Menskes
Die Zauberflöte (Mozart) 14 X-14 ID: György Mézáros; R: Aniara Amos
Tristan und Isolde (Wagner) 15+ XD: Alexander Joel; R: Yona Kim
Don Giovanni (Mozart) 21+ XD: Sebastian Beckedorf; R: Johannes Erath
Luisa Miller (Verdi) 26+ XID: Alexander Joel; R: Walter Sutcliffe
Die Fledermaus (Strauss,J) 10+ XIID: Georg Menskes; R: Thomas Enzinger
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 4+ IID: Sebastian Beckedorf; R: Michael Talke
Orpheus und Eurydike (Gluck) 5+ IID: Christopher Hein; R: Dorian Dreher
Sarka (Fibich) 22+ IIID: Sebastian Beckedorf; R: Konstanze Lauterbach
Le nozze di Figaro (Mozart) 12+ VD: Alexander Joel; R: Balázs Kovalik
Mama Dolorosa (Kim) 13+ VID: Sebastian Beckedorf; R: Yona Kim
Die verkaufte Braut (Smetana) 30+ VID: Georg Menskes; R: Jean-Claude Berutti
Bremen, Theater Bremen  / 
Tannhäuser (Wagner) 14 IX-19 IID: Markus Poschner; R: Tobias Kratzer
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 22 IX-29 XD: Florian Ziemen; R: Frank Hilbrich
Idoménée (Mozart) 7 X-11 VIID: Markus Poschner; R: Kay Kuntze
The Turn of the Screw (Britten) 28 X-4 IIID: Daniel Montané; R: Frank Hilbrich
Die Zauberflöte (Mozart) 5 XI-27 VD: Daniel Mayr; R: Chris Alexander
Das Land des Lächelns (Lehár) 3 XII-13 VD: Florian Ziemen
Drei alte Männer wollten nicht sterben (Ponsioen) 15 I-13 IID: Tero Valtonen; R: Patric Seibert
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 10-28 IIR: Patric Seibert
Blaubart (Hummel,F) 25 II-13 VID: Markus Poschner; R: Rosamund Gilmore
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 25 II-13 VID: Markus Poschner; R: Rosamund Gilmore
Der Rosenkavalier (Strauss) 11 III-17 VD: Markus Poschner; R: Tobias Kratzer
Westzeitstory (Klein) 26+ IVR: Anja Nicklich
All diese Tage (Eggert) 28 IV-12 VIID: Florian Ziemen; R: Michael Talke
Tosca (Puccini) 26 V-10 VIID: Daniel Montané; R: Vera Nemirova
Bremerhaven, Stadttheater Bremerhaven  / 
The Fairy Queen (Purcell) 17 IX-13 XID: Stephan Tetzlaff; R: Ulrich Mokrusch
Crazy For You (Gershwin) 29 X-8 ID: Stephan Tetzlaff; R: Roland Hüve
La traviata (Verdi) 25 XII-26 IID: Stefan Veselka; R: Kirsten Uttendorf
Im weißen Rößl (Benatzky) 28 I-30 IIID: Hartmut Brüsch; R: Ralf Nürnberger
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 10 III-13 VD: Stephan Tetzlaff; R: Andrej Woron
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 21 IV-28 VID: Stefan Veselka
Violanta (Korngold) 2-27 VID: Stephan Tetzlaff; R: Petra Luisa Meyer
Chemnitz, Städtische Theater Chemnitz  / 
Aida (John,E) 10 IX-22 VID: Heiko Lippmann / Tom Bitterlich; R: Matthias Winter
Die Zauberflöte (Mozart) 2 X-4 IIID: Frank Beermann; R: Dominik Wilgenbus
Rigoletto (Verdi) 22 X-8 XIID: Anja Bihlmaier; R: Michael Heinicke
Gräfin Mariza (Kálmán) 19 XI-3 VD: Anja Bihlmaier; R: John Dew
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 XI-26 XIID: Anja Bihlmaier / Reinhard Petersen; R: Steffen Piontek
My Fair Lady (Loewe) 2 XII-4 VD: Heinz Meißner; R: Michael Heinicke
Swanhunter (Dove) 3 XII-21 ID: Domonkos Héja; R: Jürgen R Weber
Ganz oder gar nicht (Yazbek) 5 I-25 IIID: Michael Fuchs; R: Matthias Winter
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 14 I-13 IIID: Domonkos Héja; R: Michael Heinicke
Tosca (Puccini) 4 II-3 VID: Frank Beermann; R: Jakob Peters-Messer
Der Liebestrank (Donizetti) 10 III-28 VD: Anja Bihlmaier; R: Guy Montavon
Die schweigsame Frau (Strauss) 28 IV-8 VID: Frank Beermann; R: Gerd Heinz
Nabucco (Verdi) 2-10 VID: Domonkos Héja; R: Michael Heinicke
Coburg, Landestheater Coburg  / 
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 25 IX-10 XID: Roland Kluttig; R: Carlos Wagner
La traviata (Verdi) 15 X-20 VD: Moritz Gnann; R: Aron Stiehl
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 3 XII-16 IIID: Peter Tilling / Moritz Gnann / Daxi Pan; R: Volker Vogel
Katja Kabanova (Janáček) 21 I-28 IIID: Roland Kluttig; R: Alessandro Talevi
Evita (Lloyd Webber) 29 I-11 IIID: Roland Fister; R: Pascale-Sabine Chevroton
I Capuleti e i Montecchi (concert) (Bellini) 18 II-28 IVD: Francesco Angelico
West Side Story (Bernstein) 10-23 IIID: Roland Fister; R: Pascale-Sabine Chevroton
Der Freischütz (Weber) 21+ IVD: Roland Kluttig; R: Tobias Theorell
Madame Pompadour (Fall) 26+ VD: Hans Stähli; R: François De Carpentries
Rinaldo (Handel) 16+ VID: Roland Kluttig; R: Jakob Peters-Messer
Cottbus, Staatstheater Cottbus  / 
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 9 IX-30 XIID: Marc Niemann; R: Martin Schüler
Aida (Verdi) 11 IX-21 IIID: Evan Christ; R: Ralf Nürnberger
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 24 IX-1 ID: Evan Christ; R: Martin Schüler
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 1 X-26 XIR: Hauke Tesch
Così fan tutte (Mozart) 20 X-26 ID: Evan Christ; R: Hauke Tesch
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 25 XII-12 VD: Evan Christ; R: Martin Schüler
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 1-5 IID: Christian Georgi; R: Hauke Tesch
Genoveva (Schumann) 17 II-2 VID: Evan Christ; R: Martin Schüler
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 IV-24 VID: Evan Christ; R: Hauke Tesch
Siegfried (Wagner) 29 IV-16 VID: Evan Christ; R: Martin Schüler
Rusalka (Dvořák,A) 7+ VIID: Evan Christ
Darmstadt, Staatstheater Darmstadt  / 
Aida (John,E) 10 IX-19 XD: Vladislav Karklin; R: Johannes Reitmeier
Siegfried (Wagner) 2 X-8 IVD: Constantin Trinks; R: John Dew
Götterdämmerung (Wagner) 16 X-9 IVD: Constantin Trinks; R: John Dew
Nabucco (Verdi) 22+ XR: Lothar Krause
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 5 XI-22 IIID: Martin Lukas Meister; R: Lothar Krause
Das Rheingold (Wagner) 12 XI-5 IVD: Constantin Trinks; R: John Dew
Die Walküre (Wagner) 13 XI-6 IVD: Constantin Trinks; R: John Dew
Die Zauberflöte (Mozart) 30 XI-21 XIID: Martin Lukas Meister; R: Bettina Geyer
Die lustige Witwe (Lehár) 23 XII-29 IVD: Witolf Werner; R: Chas Rader-Shieber
Orpheus und Eurydike (Gluck) 28 I-13 VD: Martin Lukas Meister; R: Mei Hong Lin
Der Mond (Orff) 3 III-25 VD: Lukas Beikircher; R: John Dew
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 28 IV-30 VD: Elias Grandy; R: John Dew
Madame Butterfly (Puccini) 16 VID: Constantin Trinks; R: John Dew
Dessau, Anhaltisches Theater Dessau  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 16 IX-19 IID: Wolfgang Kluge; R: Hinrich Horstkotte
Chowanschtschina (Musorgsky) 18 IX-27 XID: Antony Hermus; R: Andrea Moses
Così fan tutte (Mozart) 24 IX-29 XIID: Daniel Carlberg; R: Florian Lutz
West Side Story (Bernstein) 30 IX-27 VD: Daniel Carlberg; R: Christian von Götz
Schaf (Kassies) 11-16 XD: Stefan Neubert; R: Dirk Schmeding
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 27 X-11 IIID: Stefan Neubert; R: André Bücker
La bohème (Puccini) 12 XI-17 VD: Antony Hermus; R: Roman Hovenbitzer
Der Bajazzo (Leoncavallo) 13 I-22 IIID: Antony Hermus; R: André Bücker
Der Protagonist (Weill) 13 I-22 IIID: Antony Hermus; R: André Bücker
Bastien und Bastienne (Mozart) 2 II-3 IVD: Stefan Neubert; R: Jana Eimer
Oskar und die Groschenbande (Reuter) 10 IIID: Stefan Neubert; R: Silke Wallstein
Faust (Gounod) 17 III-9 VID: Daniel Carlberg; R: Hinrich Horstkotte
Götterdämmerung (Wagner) 12 V-30 VID: Antony Hermus; R: André Bücker
Peer Gynt (Grieg) 22 VI-6 VIID: Antony Hermus
Detmold, Landestheater Detmold  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 31 VIII-19 IID: Erich Wächter; R: Hinrich Horstkotte
Oklahoma! (Rodgers) 7 IX-26 IID: Jörg Pitschmann / Emiliano Greizerstein; R: Richard Lowe
Madama Butterfly (Puccini) 23 IX-23 IIID: Erich Wächter; R: Ute M Engelhardt
Die lustige Witwe (Lehár) 4 XI-2 VID: Matthias Wegele; R: Holger Pototzki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 XI-25 XIID: Erich Wächter; R: Thomas Mittmann
Samson und Dalila (Saint-Saëns) 16 XII-21 VID: Erich Wächter; R: Roland Velte
La traviata (Verdi) 10-14 ID: Erich Wächter; R: Kay Metzger
Parsifal (Wagner) 10 III-6 IVD: Erich Wächter; R: Kay Metzger
Irma la Douce (Monnot) 30 III-20 VD: Thomas Wolter; R: Tatjana Rese
Das Rheingold (Wagner) 12 VD: Erich Wächter; R: Kay Metzger
Die Walküre (Wagner) 13 VD: Erich Wächter; R: Kay Metzger
Siegfried (Wagner) 17 VD: Erich Wächter; R: Kay Metzger
Götterdämmerung (Wagner) 20 VD: Erich Wächter; R: Kay Metzger
Der Wildschütz (Lortzing) 15-16 VID: Matthias Wegele; R: Christian Jérôme Timme
Dortmund, Theater Dortmund-Opernhaus  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 2 X-23 XIID: Jac van Steen / Lancelot Fuhry; R: Jens-Daniel Herzog
Eliogabalo (Cavalli) 9 X-15 XIID: Fausto Nardi; R: Katharina Thoma
Ganz oder gar nicht (Yazbek) 22 X-18 VD: Jürgen Grimm; R: Gil Mehmert
Ganz oder gar nicht (Yazbek) 5 XI-7 IIID: Jürgen Grimm; R: Gil Mehmert
Norma (Bellini) 3 XII-18 IIID: Lancelot Fuhry; R: Enrico Lübbe
Die lustige Witwe (Lehár) 31 XII-21 IVD: Philipp Armbruster; R: Matthias Davids
Così fan tutte (Mozart) 21 I-3 VD: Motonori Kobayashi; R: Jens-Daniel Herzog
Eisberg nach Sizilien (Schwertsik) 4 II-26 IIID: Michael Hönes; R: Marcelo Diaz
Elias (Mendelssohn) 3 III-17 VD: Jac van Steen; R: Jens-Daniel Herzog
La bohème (Puccini) 25 III-30 VD: Lancelot Fuhry; R: Katharina Thoma
Beatrice Cenci (Goldschmidt) 26+ VD: Jac van Steen; R: Regula Gerber
Cinderella (Maxwell Davies) 3+ VIIR: Svenja Tiedt
Dresden, Staatsoperette Dresden  / 
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 6 IX-1 VID: Christian Garbosnik; R: Matthias Oldag
Gräfin Mariza (Kálmán) 8 IX-11 IIID: Christian Garbosnik; R: Axel Köhler
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 10 IX-20 IVD: Wolfram Tetzner; R: Rita Schaller
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 14 IX-18 VD: Ernst Theis / Peter Christian Feigel; R: Rita Schaller
Prinz Methusalem (Strauss,J) 22 IX-6 VIID: Ernst Theis; R: Adriana Altaras
Hello, Dolly! (Herman) 28 IX-1 IVD: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; R: Winfried Schneider
Die Grossherzogin von Gerolstein (Offenbach) 8 X-24 VD: Ernst Theis; R: Michiel Dijkema
Cabaret (Kander) 21 X-29 VD: Christian Garbosnik; R: Robert Lehmeier
Passion (Sondheim) 15 XI-4 IVD: Peter Christian Feigel; R: Holger Hauer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 XI-23 XIID: Peter Christian Feigel / Christian Garbosnik / Ernst Theis; R: Jasmin Solfaghari
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 I-31 VD: Ernst Theis / Christian Garbosnik; R: Peter Kube
Pariser Leben (Offenbach) 27 I-17 VID: Ernst Theis; R: Jasmin Solfaghari
My Fair Lady (Loewe) 8 II-10 VID: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; R: Georg Immelmann, Jürgen Mai, Winfried Schneider
Die Zauberflöte (Mozart) 21 III-6 VD: Ernst Theis / Christian Garbosnik; R: Axel Köhler
Im weißen Rößl (Benatzky) 27 III-3 VID: Ernst Theis / Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; R: Winfried Schneider
Der Frauenminister (Mautner) 27 IV-8 VID: Ernst Theis; R: Holger Hauer
Der Carneval in Rom (concert) (Strauss,J) 15 VD: Ernst Theis
Das Spitzentuch der Königin (concert) (Strauss,J) 19 VD: Ernst Theis
Dresden, Sächsische Staatsoper  / 
Rusalka (Dvořák,A) 1 IX-20 XID: Tomáš Netopil
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2 IX-2 XD: Carlo Montanaro; R: Grischa Asagaroff
Le nozze di Figaro (Mozart) 8 IX-14 VID: Josep Caballé-Domenech; R: David Mouchtar-Samorai
La traviata (Verdi) 21 IX-16 VIR: Andreas Homoki
Street Scene (Weill) 23 IX-3 VID: Jonathan Darlington; R: Bettina Bruinier
Un ballo in maschera (Verdi) 30 IX-16 IID: Carlo Montanaro; R: Elisabeth Stöppler
Rigoletto (Verdi) 4 X-30 IVD: Alexander Joel; R: Nikolaus Lehnhoff
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 15-30 XD: Rubén Dubrovsky; R: Florentine Klepper
Simplicius Simplicissimus (Hartmann) 21 X-11 XID: Erik Nielsen
Alcina (Handel) 29 X-7 VIID: Rainer Mühlbach; R: Jan Philipp Gloger
Lohengrin (Wagner) 6-16 XID: Ádám Fischer; R: Christine Mielitz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 30 XI-12 XIID: Constantin Trinks; R: Katharina Thalbach
Capriccio (Strauss) 4 XII-5 ID: Constantin Trinks; R: Marco Arturo Marelli
Tosca (Puccini) 10 XII-13 ID: Julian Kovatchev; R: Johannes Schaaf
Die lustige Witwe (Lehár) 21 XII-28 ID: Dirk Kaftan; R: Jérôme Savary
Die Zauberflöte (Mozart) 7 I-1 VIID: Sebastian Weigle; R: Achim Freyer
Il trovatore (Verdi) 9 I-21 IID: Fabio Luisi; R: Michael Hampe
Lulu (Berg) 4 II-22 VID: Cornelius Meister; R: Stefan Herheim
Cardillac (Hindemith) 17 II-6 IVD: Kevin John Edusei; R: Philipp Himmelmann
Dead Man Walking (Heggie) 1-23 IIID: Stefan Lano; R: Nikolaus Lehnhoff
La Dirindina (Martini,G) 4 III-24 VID: Felice Venanzoni
Svanda Dudák (Weinberger) 24 III-17 VD: Constantin Trinks; R: Axel Köhler
Don Giovanni (Mozart) 25 IV-28 VD: Mihkel Kütson; R: Willy Decker
L'elisir d'amore (Donizetti) 28 IV-9 VID: Riccardo Frizza; R: Michael Schulz
Salome (Strauss) 3-31 VD: Tomáš Netopil; R: Peter Mussbach
La clemenza di Tito (Mozart) 26 V-25 VID: Tomáš Netopil; R: Bettina Bruinier
Fidelio (Beethoven) 17 VI-5 VIID: John Fiore; R: Christine Mielitz
Duisburg, Deutsche Oper am Rhein  / 
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 30 IX-22 XD: Axel Kober / Ralf Lange; R: Guy Joosten
Carmen (Bizet) 15 X-3 VID: Axel Kober / Christoph Altstaedt; R: Carlos Wagner
Madama Butterfly (Puccini) 11 XI-10 XIID: Enrico Dovico / NN; R: Robert Carsen
Die Zauberflöte (Mozart) 15 XI-18 XIID: Wolfram Koloseus; R: Christof Loy
Der gestiefelte Kater (Montsalvatge) 21 XI-8 XIID: Patrick Francis Chestnut; R: Svenja Tiedt
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3 XII-29 ID: Christoph Altstaedt; R: Andreas Meyer-Hanno
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 11 XII-26 IID: Wolfram Koloseus; R: András Fricsay Kali Son
Tosca (Puccini) 21 XII-21 VID: Enrico Dovico / NN; R: Dietrich Hilsdorf
Così fan tutte (Mozart) 13 I-4 IID: Christoph Altstaedt / Axel Kober; R: Nicolas Brieger
Die Nachtigall (Stravinsky) 3 II-27 IVD: Wen-Pin Chien / Ralf Lange; R: Svenja Tiedt
La bohème (Puccini) 10 II-18 VD: Giordano Bellincampi / Christoph Altstaedt; R: Robert Carsen
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 15 II-1 IIID: Christoph Stöcker; R: Barbara Klimo
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 III-19 VD: Axel Kober / Giuliano Betta; R: Claus Guth
The Turn of the Screw (Britten) 4 V-10 VID: Wen-Pin Chien; R: Immo Karaman
Phaedra (Henze) 17 V-7 VID: Wen-Pin Chien; R: Sabine Hartmannshenn
The Rake's Progress (Stravinsky) 23 V-1 VIID: Axel Kober; R: Sabine Hartmannshenn
Salome (Strauss) 9 VI-7 VIID: Stefan Klingele; R: Tatjana Gürbaca
Don Giovanni (Mozart) 22 VI-8 VIID: Friedemann Layer; R: Karoline Gruber
Dusseldorf, Deutsche Oper am Rhein  / 
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 18 IX-20 XID: Christoph Stöcker; R: Barbara Klimo
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2 XII-7 VIID: Axel Kober / Giuliano Betta; R: Claus Guth
Carmen (Bizet) 4 XII-4 VIID: Axel Kober / Christoph Altstaedt / Ralf Lange; R: Carlos Wagner
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10 XII-27 ID: Christoph Altstaedt / Ralf Lange; R: Andreas Meyer-Hanno
Die lustige Witwe (Lehár) 23 XII-16 IID: Ralf Lange; R: Christian Brey, Harald Schmidt
La bohème (Puccini) 6-21 ID: Giordano Bellincampi / Christoph Altstaedt; R: Robert Carsen
Castor et Pollux (Rameau) 28 I-26 IID: Axel Kober; R: Martin Schläpfer
Pagliacci (Leoncavallo) 9 II-8 IIID: Enrico Dovico; R: Christof Loy
Cavalleria rusticana (Mascagni) 9 II-8 IIID: Enrico Dovico; R: Christof Loy
Der gestiefelte Kater (Montsalvatge) 10 II-30 IIID: Patrick Francis Chestnut; R: Svenja Tiedt
Das Testament der Tante Karoline (Roussel) 24 II-7 IIID: Christoph Stöcker; R: Mechthild Hoersch
Die Walküre (Wagner) 24 II-1 IVD: Axel Kober; R: Kurt Horres
Così fan tutte (Mozart) 4 III-27 IVD: Christoph Altstaedt / Axel Kober / Ralf Lange; R: Nicolas Brieger
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 9 III-24 IVD: Axel Kober / Ralf Lange; R: Guy Joosten
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 7 IV-17 VID: Axel Kober; R: Guy Joosten
Madama Butterfly (Puccini) 14 IV-6 VIID: Enrico Dovico / NN; R: Robert Carsen
The Turn of the Screw (Britten) 4 V-10 VID: Wen-Pin Chien; R: Immo Karaman
Tosca (Puccini) 17-24 VD: Enrico Dovico / NN; R: Dietrich Hilsdorf
Mörder Kaspar Brand (Schreier) 14 VI-1 VIID: Wen-Pin Chien; R: Philipp J Neumann
Die Nachtigall (Stravinsky) 21 VI-8 VIID: Wen-Pin Chien / Ralf Lange; R: Svenja Tiedt
Eisenach, Landestheater Eisenach  / 
Tannhäuser (Wagner) 3 IX-26 VD: Hans Urbanek; R: Ansgar Haag
Der Wildschütz (Lortzing) 24 IX-17 XID: Alexander Steinitz / Sierd Quarré; R: Dominik Wilgenbus
Cabaret (Kander) 30 IX-26 XID: Elisa Gogou; R: Lars Wernecke
Der Vogelhändler (Zeller,C) 1 X-15 ID: Sierd Quarré; R: Klaus Rak
20.000 Meilen unter dem Meer (Dvořák,J) 3 XII-22 ID: Carlos Domínguez-Nieto / Roberto Fabbroni; R: Thomas Fiedler
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 18 II-28 VID: Carlos Domínguez-Nieto / Alexander Steinitz; R: Georg Blüml
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 28 IV-12 VIID: Elisa Gogou; R: Rudolf Frey
Erfurt, Theater Erfurt  / 
Robert le diable (Meyerbeer) 16 IX-22 ID: Samuel Bächli; R: Jean-Louis Grinda
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 IX-24 VID: Samuel Bächli; R: Katharina Thalbach
La petite messe solennelle (Rossini) 2-3 XD: Nicholas Jenkins; R: Nicola Hümpel
Der Triumph der Liebe (Bach,JS) 8 X-20 XID: Samuel Bächli; R: Bettina Lell
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 22 X-18 VD: Johannes Pell; R: Bernd Mottl
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6 XI-26 ID: Walter E Gugerbauer; R: Lutz Schwarz
Nabucco (Verdi) 26 XI-15 IVD: Walter E Gugerbauer; R: Michael Heinicke
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 3 XII-20 IIID: Samuel Bächli; R: Eva-Maria Abelein
La clemenza di Tito (Mozart) 23 XII-15 VID: Samuel Bächli; R: Christiane Küppers
Der Freischütz (Weber) 14 I-20 VD: Walter E Gugerbauer; R: Dominique Horwitz
Lady Magnesia (Weinberg) 2 II-16 VD: Samuel Bächli; R: Barbara Schöne
König Arthur (Purcell) 28 II-12 VD: Michael Zehetner; R: Christian Georg Fuchs
My Fair Lady (Loewe) 2 III-13 VID: Johannes Pell; R: Hermann Keckeis
Die Nürnberger Puppe (Adam,A) 1 IVD: Ralph Neubert
Der Trank der Unsterblichkeit (Hoffmann,ETA) 28 IV-23 VID: Samuel Bächli; R: Peter P Pachl
Die Zauberin (Tchaikovsky) 2-22 VID: Johannes Pell; R: Tatjana Gürbaca
Essen, Aalto Theater  / 
Der Liebestrank (Donizetti) 14 IX-11 IID: Volker Perplies; R: Andreas Baesler
Madama Butterfly (Puccini) 17 IX-27 ID: Stefan Soltesz; R: Tilman Knabe
Hercules (Handel) 25 IX-26 XID: Alexander Eberle; R: Dietrich W Hilsdorf
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 X-20 XID: Stefan Soltesz; R: Barrie Kosky
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 22 X-20 VID: Stefan Soltesz; R: Dietrich Hilsdorf
Der Rosenkavalier (Strauss) 12 XI-8 ID: Stefan Soltesz; R: Anselm Weber
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 XII-2 VID: Stefan Soltesz; R: Gil Mehmert
Die Zauberflöte (Mozart) 11 XII-7 ID: Stefan Soltesz / Volker Perplies; R: Ezio Toffolutti
Tannhäuser (Wagner) 23 XII-15 ID: Stefan Soltesz; R: Hans Neuenfels
Tristan und Isolde (Wagner) 29 I-12 IID: Stefan Soltesz; R: Barrie Kosky
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 25 II-25 IIID: Stefan Soltesz; R: Michael Sturminger
Götterdämmerung (Wagner) 3 III-1 VIID: Stefan Soltesz; R: Barrie Kosky
Figaros Hochzeit (Mozart) 16 III-22 IVD: Wolfram-Maria Märtig; R: Johannes Schaaf
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 18 III-12 IVD: Volker Perplies; R: Michael Sturminger
Die Walküre (Wagner) 24 III-28 VID: Stefan Soltesz; R: Anselm Weber
Siegfried (Wagner) 7 IV-30 VID: Stefan Soltesz; R: Anselm Weber
La traviata (Verdi) 5 V-22 VID: Stefan Soltesz; R: Josef Ernst Köpplinger
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 10-27 VID: NN; R: Jetske Mijnssen
Das Rheingold (Wagner) 26 VID: Stefan Soltesz; R: Tilman Knabe
Flensburg, Schleswig-Holsteinische Landestheater  / 
Der Freischütz (Weber) 10 IX-29 XIID: Mihkel Kütson; R: Markus Hertel
Zar und Zimmermann (Lortzing) 22 IX-11 XID: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Mignon (concert) (Thomas,A) 19 XID: Mihkel Kütson
Evita (Lloyd Webber) 17 XII-27 IVD: Tjaard Kirsch; R: Peter Grisebach
Der Zarewitsch (Lehár) 25 II-17 VID: Mihkel Kütson; R: Markus Hertel
Preußisches Marchen (Blacher) 21 IV-8 VID: Peter Sommerer; R: Henning Bock
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 2-5 VID: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Frankfurt, Oper Frankfurt  / 
Così fan tutte (Mozart) 3 IX-19 VD: Hartmut Keil / Karsten Januschke; R: Christof Loy
Penthesilea (Schoeck) 4 IX-1 XD: Alexander Liebreich; R: Hans Neuenfels
Die tote Stadt (Korngold) 10 IX-9 XD: Erik Nielsen; R: Anselm Weber
L'étoile (Chabrier) 2 X-12 XID: Henrik Nánási / Karsten Januschke; R: David Alden
La traviata (Verdi) 8 X-13 XID: Yuval Zorn; R: Axel Corti
Siegfried (Wagner) 30 X-28 VID: Sebastian Weigle; R: Vera Nemirova
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 2 XI-18 XIID: Christian Arming / Yuval Zorn; R: Dale Duesing
Otello (Verdi) 4 XII-29 VID: Sebastian Weigle / Erik Nielsen; R: Johannes Erath
Tosca (Puccini) 9 XII-27 ID: Hartmut Keil; R: Andreas Kriegenburg
Die Fledermaus (Strauss,J) 17 XII-30 VID: Marc Soustrot / Hartmut Keil / Eugene Tzigane; R: Christof Loy
La Calisto (Cavalli) 23 XII-7 ID: Christian Curnyn; R: Jan Bosse
Don Giovanni (Mozart) 30 XII-21 ID: Carlo Franci; R: Peter Mussbach
Götterdämmerung (Wagner) 29 I-1 VIID: Sebastian Weigle; R: Vera Nemirova
Arabella (Strauss) 4-25 IID: Gabriel Feltz; R: Christof Loy
Ariane et Barbe-bleue (Dukas) 11 II-2 IIID: Erik Nielsen; R: Sandra Leupold
Adriana Lecouvreur (Cilea) 4-30 IIID: Carlo Montanaro; R: Vincent Boussard
Lear (Reimann) 10 III-9 IVD: Friedemann Layer; R: Keith Warner
L'amico Fritz (concert) (Mascagni) 11-13 IIID: Carlo Montanaro
Die Sache Makropulos (Janáček) 8-29 IVD: Friedemann Layer; R: Richard Jones
Il prigioniero (Dallapiccola) 27 IV-17 VD: Lothar Zagrosek; R: Keith Warner
Volo di notte (Dallapiccola) 27 IV-17 VD: Lothar Zagrosek; R: Keith Warner
Das Liebesverbot (concert) (Wagner) 2-4 VD: Sebastian Weigle
The Rake's Progress (Stravinsky) 20 V-9 VID: Constantinos Carydis; R: Axel Weidauer
Das Rheingold (Wagner) 2-22 VID: Sebastian Weigle; R: Vera Nemirova
Die Walküre (Wagner) 7-24 VID: Sebastian Weigle; R: Vera Nemirova
Wasser (Herrmann,A) 16-24 VID: Hartmut Keil; R: Florentine Klepper
Freiberg, Theater Freiberg  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 26 VIII-3 IXD: Jan Michael Horstmann; R: Klaus Kühl
Der Liebestrank (Donizetti) 16 X-16 IIID: Jan Michael Horstmann; R: Judica Semler
Rusalka (Dvořák,A) 19 X-22 XIID: Jan Roloef Wolthuis; R: Judica Semler
Das Feuerwerk (Burkhard) 21 X-31 XIID: Peter Kubisch; R: Manuel Schöbel
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 29 XD: Jan Michael Horstmann; R: Klaus Kühl
Die Prinzessin auf der Erbse (Toch) 10-22 XID: Ido Arad; R: Susanne Knapp
Hexen (Lund) 10-20 XIID: Joseph Bousso; R: Birgit Eckenweber
Die Krönung der Poppea (Monteverdi) 10-21 ID: Jan Michael Horstmann; R: Holger Pototzki
Sturmhöhe (Floyd) 11 II-19 VD: Jan Michael Horstmann; R: Judica Semler
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 14 IV-17 V
Werther (Massenet) 9-19 VI
Freiburg, Theater Freiburg  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 8 X-28 IVD: Fabrice Bollon; R: Jarg Pataki
Das grosse Welttheater (Santos) 10 XI-28 VID: Clemens Flick; R: Calixto Bieito
Manon Lescaut (Puccini) 26 XI-11 VD: Gerhard Markson; R: Yona Kim
Otello (Verdi) 2 XII-29 IID: Johannes Knapp; R: Eva-Maria Höckmayr
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3 XII-6 ID: Norbert Kleinschmidt; R: Thalia Schuster
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 31 XII-25 IID: Norbert Kleinschmidt; R: Tom Ryser
Lohengrin (Wagner) 26 I-10 IIID: Fabrice Bollon; R: Frank Hilbrich
Das Kind und die Zauberdinge (Ravel) 26 II-22 VID: Fabrice Bollon; R: Leandra Overmann
Rigoletto (Verdi) 17 III-7 VIID: Fabrice Bollon; R: Thomas Krupa
Das Rheingold (Wagner) 2 IV-25 VD: Fabrice Bollon; R: Frank Hilbrich
Die Walküre (Wagner) 3 IV-26 VD: Fabrice Bollon; R: Frank Hilbrich
Siegfried (Wagner) 5 IV-28 VD: Fabrice Bollon; R: Frank Hilbrich
Götterdämmerung (Wagner) 7 IV-30 VD: Fabrice Bollon; R: Frank Hilbrich
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 12-15 VD: Norbert Kleinschmidt; R: Tim Jentzen
Rinaldo (Handel) 16 VI-18 VIID: Julia Jones; R: Tom Ryser
Esclarmonde (concert) (Massenet) 14-17 VIID: Fabrice Bollon
Gelsenkirchen, Musiktheater im Revier  / 
Merlin (Albéniz) 8 X-22 XIID: Heiko Mathias Förster; R: Roland Schwab
Im weißen Rößl (Benatzky) 12 XI-24 IID: Bernhard Stengel; R: Peter Hailer
La traviata (Verdi) 17 XII-21 IVD: Rasmus Baumann; R: Michael Schulz
Die Comedian Harmonists (Wittenbrink) 13 I-22 IVD: Askan Geisler; R: Sandra Wissmann
Leben in dieser Zeit (Nick) 14 I-1 IIID: Clemens Jüngling; R: Bridget Breiner
Mahagonny Songspiel (Weill) 14 I-1 IIID: Clemens Jüngling; R: Bridget Breiner
Zeus und Elida (Wolpe) 14 I-1 IIID: Clemens Jüngling; R: Bridget Breiner
La bohème (Puccini) 11 II-18 IIID: Rasmus Baumann; R: Michael Schulz
La Grande Magia (Trojahn) 24 III-15 IVD: Lutz Rademacher; R: Gabriele Rech
Ubu (Corbett) 14-28 IVD: Clemens Jüngling; R: Alexander von Pfeil
Rusalka (Dvořák,A) 29+ IVD: Rasmus Baumann; R: Elisabeth Stöppler
Salome (Strauss) 20+ VD: Rasmus Baumann
Gera, Bühnen der Stadt Gera  / 
Die Dreigroschenoper (Weill) 7 X-3 VID: Olav Kröger; R: Amina Gusner
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 21 X-20 VID: Thomas Wicklein; R: Matthias Winter
Carmen (Bizet) 25 XI-27 VID: Jens Troester; R: Kay Kuntze
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-12 XIID: Thomas Wicklein; R: Carin Marquardt
Anatevka (Bock) 3 II-6 VID: Thomas Wicklein; R: Matthias Winter
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 III-24 VD: Jens Troester; R: Thomas Enzinger
Brundibár (Krása) 24-29 IIID: Ueli Häsler; R: Cornelia Poppe
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 30 III-15 VIID: Jens Troester; R: Oliver Kloeter
Frau Luna (Lincke) 11 V-30 VID: Thomas Wicklein; R: Steffen Piontek
Giessen, Stadttheater Giessen  / 
La bohème (Puccini) 3 IX-18 IIID: Herbert Gietzen; R: Helmut Polixa
Trouble in Tahiti (Bernstein) 9 IX-29 XD: Herbert Gietzen; R: Stephanie Kuhlmann
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 24 IX-21 ID: Carlos Spierer; R: Thomas Goritzki
Acis und Galatea (Handel) 5 XI-18 XIID: Jan Hoffmann; R: Stephanie Kuhlmann
Alessandro Stradella (Flotow) 28 I-9 VID: Jan Hoffmann; R: Roman Hovenbitzer
Maria, regina d'Inghilterra (Pacini) 17 III-17 VID: Eraldo Salmieri; R: Joachim Rathke
Lulu (Berg) 12 V-30 VIR: Thomas Oliver Niehaus
Guglielmo Tell (concert) (Rossini) 2-16 VID: Herbert Gietzen
Goerlitz, Theater Goerlitz  / 
My Fair Lady (Loewe) 9-25 IXD: Manuel Pujol; R: Egon Baumgarten
Der Vogelhändler (Zeller,C) 8 X-20 VD: Manuel Pujol; R: Sebastian Ritschel
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 18-29 XD: Tobias Kruse; R: Peter Hanslik
Hexe Hillary und der beleidigte Kontrabass (Lund) 19 XI-1 VIR: Moritz Manuel Michel
Schwanda der Dudelsackpfeifer (Weinberger) 26 XI-7 IVD: Ulrich Kern; R: Klaus Arauner
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 19 I-10 IIID: Olga Dribas; R: Claus Kiesewetter
Der Besuch der alten Dame (Einem) 4 VD: Eckehard Stier; R: Klaus Arauner
Du sollst nicht lieben (Kreisler,G) 25 V-23 VID: Manuel Pujol; R: Frieder Venus
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 2-24 VID: Eckehard Stier; R: Sebastian Ritschel
Im weißen Rößl (Benatzky) 29+ VID: Manuel Pujol; R: Sabine Sterken
Hagen, Theater Hagen  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 3 IX-8 IIID: Bernhard Steiner; R: Thomas Weber-Schallauer
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 9 IX-17 XID: Bernhard Steiner / Steffen Müller-Gabriel; R: Annette Wolf
La bohème (Puccini) 24 IX-10 IIID: Florian Ludwig; R: Bruno Berger-Gorski
Der Ring an einem Abend (Wagner) 8 X-12 IID: Florian Ludwig
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 XI-20 VD: Florian Ludwig; R: Thilo Borowczak
Susannah (Floyd) 17 III-24 VI
Don Giovanni (Mozart) 5 V-21 VI
Halle, Oper Halle  / 
Macbeth (Verdi) 2-4 IXD: Karl-Heinz Steffens; R: Axel Köhler
Dracula (Svoboda,K) 3 IX-28 XIID: Michael Fuchs; R: Matthias Brenner
Die Walküre (Wagner) 23-25 IXD: Karl-Heinz Steffens; R: Hansgünther Heyme
Papageno spielt auf der Zauberflöte (Streul) 27 IX-26 XD: Katrin Wittrisch / Tino Fiebig; R: Heike Hanefeld
Anatevka (Bock) 30 IX-23 XD: Marie-Luise Häuser; R: Matthias Hüstebeck
Ottone (Handel) 3 X-6 VID: Marcus Creed; R: Franziska Severin
Gräfin Mariza (Kálmán) 8 X-26 IID: Kay Stromberg; R: Axel Koehler
My Fair Lady (Loewe) 30-31 XD: Kay Stromberg; R: Karl Absenger
Das Rheingold (Wagner) 4 XID: Karl Heinz Steffens; R: Hansgünther Heyme
Lucrezia Borgia (Donizetti) 9 XII-15 VID: Andreas Henning; R: Saskia Zschoch
Des Kaisers neue Kleider (Lofer) 17 XII-1 IIID: Andreas Henning / Tobias Horschke; R: Christian Schuller
Riemannoper (Johnson) 7 I-4 VID: Tino Fiebig; R: Axel Köhler
Die Fledermaus (Strauss,J) 4 II-17 VID: Andreas Henning; R: Axel Köhler
Sid, die Schlange, die singen wollte (Fox) 22+ IID: Tino Fiebig; R: Matthias Hüstebeck
Siegfried (Wagner) 28 IV-1 VD: Karl-Heinz Steffens; R: Hansgünther Heyme
Martha (Flotow) 12+ VD: Kevin John Edusei; R: Michael McCaffery
Spuk im Händelhaus (Streul) 28+ VD: Kay Stromberg / Katrin Wittrisch; R: Marco Misgaiski
Alcina (Handel) 1+ VID: Bernhard Forck; R: Andrej Woron
Hamburg, Hochschule für Musik und Theater Hamburg  / 
Les Enfants Terribles (Glass) 8-18 XIID: Leon Gurvitch; R: Kerstin Steeb
Così fan tutte (Mozart) 9 II-1 IIID: Anna Skryleva; R: Marcos Darbyshire
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 2-24 VID: Siegfried Schwab; R: Florian-Malte Leibrecht
Hamburg, Hamburger Kammeroper  / 
Carmen (Bizet) 16 IX-9 XD: Fabian Dobler; R: Jan-Richard Kehl
Der Vampyr (Marschner) 26 X-31 XIID: Fabian Dobler; R: Oswald Lipfert
Hamburg, Staatsoper Hamburg  / 
Faust (Gounod) 3 IX-24 IID: Simone Young / Alfred Eschwé; R: Andreas Homoki
Tosca (Puccini) 4-14 IXD: Stefan Soltesz; R: Robert Carsen
Rigoletto (Verdi) 6 IX-10 ID: Alexander Soddy; R: Andreas Homoki
Don Giovanni (Mozart) 18 IX-11 IVD: Simone Young; R: Doris Dörrie
La cenerentola (Rossini) 20 IX-31 XIID: Alessandro De Marchi; R: Renaud Doucet
Die Zauberflöte (Mozart) 25 IX-3 IIID: Jonas Alber / Florian Csizmadia; R: Achim Freyer
Palestrina (Pfitzner) 2-16 XD: Simone Young; R: Christian Stückl
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 8 X-26 IID: Julia Jones; R: Sandra Leupold
Flavius Bertaridus (Telemann) 23 X-16 XID: Alessandro De Marchi; R: Jens-Daniel Herzog
Der fliegende Holländer (Wagner) 25 X-13 VID: Stefan Soltesz; R: Marco Arturo Marelli
Aida (Verdi) 8 XI-7 IID: Carlo Montanaro / Stefan Soltesz; R: Guy Joosten
Bliss (Dean) 17-29 XID: Alexander Soddy; R: Ramin Gray
Salome (Strauss) 19-27 XID: Simone Young; R: Willy Decker
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-21 XIID: Johannes Fritzsch; R: Peter Beauvais
Don Carlos (Verdi) 18 XII-29 ID: Alexander Joel; R: Peter Konwitschny
Lear (Reimann) 15 I-3 IID: Simone Young; R: Karoline Gruber
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 I-17 IVD: Nicholas Carter; R: Gilbert Deflo(original)
La fille du régiment (Donizetti) 19 I-8 VID: Alfred Eschwé; R: Alexander von Pfeil
Das Rheingold (Wagner) 28 I-1 IIID: Simone Young; R: Claus Guth
La traviata (Verdi) 2-18 IID: Alexander Soddy; R: Folke Abenius
Die Walküre (Wagner) 5 II-4 IIID: Simone Young; R: Claus Guth
Der Rauber Hotzenplotz (Tarkmann) 5-26 IID: Benjamin Gordon; R: Nicola Panzer
L'elisir d'amore (Donizetti) 10 II-2 IIID: Alexander Soddy; R: Jean-Pierre Ponnelle(original)
Siegfried (Wagner) 12 II-7 IIID: Simone Young; R: Claus Guth
Götterdämmerung (Wagner) 19 II-11 IIID: Simone Young; R: Claus Guth
Pique Dame (Tchaikovsky) 8-24 IIID: Lawrence Foster; R: Willy Decker
La bohème (Puccini) 27 III-3 IVD: Alexander Soddy; R: Guy Joosten
Manon Lescaut (Puccini) 1-29 IVD: Marco Armiliato; R: Philipp Himmelmann
Parsifal (Wagner) 6 IV-6 VD: Simone Young; R: Robert Wilson
Turandot (Puccini) 26 IV-8 VD: Carlo Montanaro; R: Giancarlo Del Monaco
Ariadne auf Naxos (Strauss) 13 V-6 VID: Simone Young; R: Christian Stückl
Tristan und Isolde (Wagner) 28 V-3 VID: Simone Young; R: Ruth Berghaus
Macbeth (Verdi) 2-14 VID: Carlo Montanaro; R: Steven Pimlott
Die unglückselige Cleopatra (Mattheson) 23-30 VID: Nicholas Carter; R: Holger Liebig
Hannover, Niedersächsische Staatstheater  / 
La traviata (Verdi) 17 IX-17 VD: Gregor Bühl; R: Benedikt von Peter
Otello (Verdi) 18 IX-9 XD: Lutz de Veer
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 24 IX-26 XID: Toshiaki Murakami / Andrea Sanguineti / Benjamin Reiners; R: Ingo Kerkhof
Lady in the Dark (Weill) 15 X-8 IVD: Mark Rohde; R: Matthias Davids
Die Reise nach Reims (Rossini) 19 X-23 XIID: Benjamin Reiners; R: Matthias Davids
King Arthur (Purcell) 29 X-6 V
Intolleranza 1960 (Nono) 6 XI-7 XIID: Stefan Klingele; R: Benedikt von Peter
Madame Butterfly (Puccini) 17 XI-15 XIID: Ivan Repusic; R: Peter Brenner(original), Charles Ebert(revival)
Ariadne auf Naxos (Strauss) 3 XII-14 IID: Karen Kamensek; R: Ingo Kerkhof
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6 XII-6 ID: Siegmund Weinmeister; R: Steffen Tiggeler
La bohème (Puccini) 22 XII-11 ID: Benjamin Reiners; R: Charles Ebert(original), Chris Alexander(revival)
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 19 I-29 VID: Ivan Repusic; R: Alexander Charim
Tannhäuser (Wagner) 27+ ID: Ivan Repusic; R: Philipp Himmelmann
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 3 II-16 IIID: Ivan Repusic; R: Ingo Kerkhof
Falstaff (Verdi) 1 III-20 IVD: Ivan Repusic; R: Olivier Tambosi
La voix humaine (Poulenc) 14 III-18 IVD: Mzia Jajanidze; R: Tobias Ribitzki
Die Teufel von Loudun (Penderecki) 24 III-4 VD: Stefan Klingele; R: Balázs Kovalik
My Fair Lady (Loewe) 31 III-3 VID: Siegmund Weinmeister; R: Bernd Mottl
Faust (concert) (Gounod) 5 V-22 VID: Ivan Repusic
Die Walküre (Wagner) 12 V-17 VID: Karen Kamensek; R: Barrie Kosky
Götterdämmerung (Wagner) 26 V-26 VID: Wolfgang Bozic; R: Barrie Kosky
Il Tabarro (Puccini) 2-16 VID: Karen Kamensek; R: Sebastian Baumgarten
Suor Angelica (Puccini) 2-16 VID: Karen Kamensek; R: Sebastian Baumgarten
Gianni Schicchi (Puccini) 2-16 VID: Karen Kamensek; R: Sebastian Baumgarten
Das Rheingold (Wagner) 14-26 VID: Karen Kamensek; R: Barrie Kosky
Siegfried (Wagner) 21 VID: Wolfgang Bozic; R: Barrie Kosky
Heidelberg, Theater der Stadt Heidelberg  / 
Aida (Verdi) 9 X-12 ID: Cornelius Meister; R: Lydia Steier
Las cartas de Frida (Rodriguez) 26 X-13 ID: Mirga Gražinytė; R: Johanna Wehner
Marco Attilio Regolo (Scarlatti,A) 25 XI-10 IID: Rubén Dubrovsky; R: Eva-Maria Höckmayr
Carmen (Bizet) 29 I-1 VID: Dietger Holm / Mirga Gražinytė / Ivo Hentschel; R: Nadja Loschky
Der tausenjährige Posten (Schubert) 10 III-10 VD: Dietger Holm; R: Andrea Schwalbach
Ariadne auf Naxos (Strauss) 19 V-6 VID: Cornelius Meister; R: Lorenzo Fioroni
Heilbronn, Theater Heilbronn  / 
Turandot (Puccini) 5 XI-15 ID: Toshiyuki Kamioka; R: Dominik Neuner
Gräfin Mariza (Kálmán) 2-5 IID: Christian Garbosnik; R: Axel Köhler
Winterreise (Schubert) 17 II-5 IVD: Ruben Gazarian; R: Christian Marten-Molnár
La cage aux folles (Herman) 10 III-1 VIR: Jens Schmidl
Le nozze di Figaro (Mozart) 30 III-2 VID: Rune Bergmann; R: Jan Philipp Gloger
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 6-22 VIID: Andreas Kowalewitz / Jörn Hinnerk Andresen; R: Johanna Schall
Hellerau, KunstForumHellerau  / 
Les Fleurs du mal (Klaus Schedl) 2 X
Ferne Nähe (Smutny) 6-7 XD: Titus Engel; R: Sommer Ulrickson
The Cave (Reich) 12 XD: Jonathan Stockhammer
Hof, Theater Hof  / 
Tosca (Puccini) 23 IX-25 XIID: Arn Goerke; R: Kay Metzger
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 28 X-22 ID: Lorenz C Aichner; R: Karsten Barthold
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 2 XII-19 IID: Roland Vieweg; R: Uwe Drechsel
Lola Blau (Kreisler,G) 24 I-14 IID: Lorenz C Aichner; R: Karsten Jesgarz
Boris Godunow (Musorgsky) 9 III-29 IV
The King and I (Rodgers) 27 IV-6 VII
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 9 VI-19 VII
Kaiserslautern, Pfalztheater Kaiserslautern  / 
Madama Butterfly (Puccini) 17 IX-20 IVD: Till Hass; R: Ernö Weil
Hello, Dolly! (Herman) 29 X-25 IVD: Rodrigo Tomillo; R: Stefan Tilch
Ein Maskenball (Verdi) 5 XI-11 XIID: Till Hass; R: Holger Pototzki
Anton (Fritsch) 10-27 XI
Carmina Burana (Orff) 17 XII-25 VD: Roger Boggasch; R: Stefano Giannetti
Parsifal (Wagner) 25 II-22 IVD: Uwe Sandner; R: Johannes Reitmeier
Die Dreigroschenoper (Weill) 17 III-30 VID: Rodrigo Tomillo; R: Michael Lerchenberg
Verkundigung (Braunfels) 28 IV-4 VIID: Uwe Sandner; R: Urs Häberli
The Sound of a Voice (Glass) 24 VD: Silvia Canali; R: Andreas Bronkalla
Boris Godunow (Musorgsky) 2+ VID: Till Hass; R: Kurt Josef Schildknecht
Karlsruhe, Badisches Staatstheater  / 
La traviata (Verdi) 18 IX-30 XD: Justin Brown; R: Achim Thorwald
Eine Strasse, Lucile (Rihm) 25 IX-3 XD: Markus Bieringer; R: Alexander Schulin
Dantons Tod (Einem) 25 IX-3 XD: Markus Bieringer; R: Alexander Schulin
Katja Kabanowa (Janáček) 30 IX-20 XD: Christoph Gedschold; R: Georg Köhl
Les troyens (Berlioz) 15 X-12 IID: Justin Brown; R: David Hermann
Rigoletto (Verdi) 6 XI-21 ID: Johannes Willig; R: Jim Lucassen
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13 XI-4 XIID: Ulrich Wagner; R: Achim Thorwald
Tosca (Puccini) 27 XI-26 XIID: Christoph Gedschold; R: John Dew
Ritter Blaubart (Offenbach) 17 XII-14 ID: Markus Bieringer; R: Aron Stiehl
Romeo und Julia auf dem Dorfe (Delius) 28 I-28 IID: Justin Brown; R: Arila Siegert
Alessandro (Handel) 17-26 IID: Michael Form; R: Alexander Fahima
Dino und die Arche (Leininger) 19-25 IID: Markus Bieringer; R: Daniel Pfluger
Giove in Argo (concert) (Handel) 25 IID: Holger Speck
Lohengrin (Wagner) 1 IV-23 VID: Justin Brown; R: Reinhild Hoffmann
Don Giovanni (Mozart) 28 IV-4 VIID: Jochem Hochstenbach; R: Robert Tannenbaum
Robin Hood (Schwemmer) 20 V-18 VIID: Christoph Gedschold; R: Nelly Danker
Der Rosenkavalier (Strauss) 17 VI-20 VIID: Justin Brown; R: Dominique Mentha
Wallenberg (Tüür) 7-18 VIID: Johannes Willig; R: Tobias Kratzer
Kassel, Staatstheater Kassel  / 
La bohème (Puccini) 10 IX-22 VID: Marco Comin; R: Philipp Kochheim
Don Pasquale (Donizetti) 17 IX-23 VID: Marco Comin; R: Lisa Marie Küssner
Julius Cäsar in Ägypten (Handel) 23 IX-9 XID: Alexander Hannemann; R: Dominique Mentha
Cabaret (Kander) 24 IX-15 XD: Wolfgang Siuda; R: Patrick Schlösser
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 29 X-2 IIID: Patrik Ringborg; R: Michael Schulz
Die Zauberflöte (Mozart) 10 XII-14 IVD: Patrik Ringborg / Alexander Hannemann; R: Katharina Thoma
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15 XII-5 IID: Patrik Ringborg / Thomas Rimes; R: Elmar Gehlen
Die lustige Witwe (Lehár) 28 I-16 VID: Alexander Hannemann / Thomas Rimes / Xin Tan; R: Volker Schmalöer
Griselda (Scarlatti,A) 18 II-1 IVD: Jörg Halubek; R: Stephan Müller
Parsifal (Wagner) 6 IV-12 VD: Patrik Ringborg; R: Helen Malkowsky
La clemenza di Tito (Mozart) 28 IV-3 VID: Alexander Hannemann / Marco Comin; R: Johannes Schütz
A Midsummer Night's Dream (Britten) 2-30 VID: Marco Comin; R: Nadja Loschky
Kiel, Theater Kiel  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 1 IX-13 IVD: Johannes Willig; R: Daniel Karasek
La bohème (Puccini) 10 IX-30 XIID: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Die Lombarden (Verdi) 24 IX-4 IVD: Leo Siberski; R: Uwe Schwarz
Sekretärinnen (Wittenbrink) 25 IX-21 VID: Michael Nündel; R: Jörg Diekneite, Daniel Karasek
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 15 X-14 VID: Johannes Willig; R: Thomas Wünsch
Hello, Dolly! (Herman) 5 XI-13 VID: Michael Nündel; R: Olaf Strieb
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 10 XII-24 VD: Mariano Rivas; R: Daniel Karasek
Lohengrin (Wagner) 28 I-9 VID: Georg Fritzsch; R: Georg Köhl
Radamisto (Handel) 10 III-15 VID: Rubén Dubrovsky; R: Nele Tippelmann
Kalif Storch (Meijering,C) 14 IV-31 VD: Bettina Rohrbeck; R: Friederike Karig
Manon (Massenet) 5 V-24 VID: NN; R: Silvana Schröder
Tosca (Puccini) 18+ VIIID: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Koblenz, Theater der Stadt Koblenz  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 17 IX-25 XIID: Bernhard Ott; R: Gabriele Wiesmüller
Les Boulingrin (Aperghis) 29 X-12 IID: Enrico Delamboye; R: Matthias Schönfeldt
La Navarraise (Massenet) 29 X-12 IID: Karsten Huschke; R: Matthias Schönfeldt, Beate Baron
Die Zauberflöte (Mozart) 10 XII-15 IVD: Enrico Delamboye; R: Cordula Däuper
Cabaret (Kander) 17 XII-2 IVD: Christopher Wasmuth; R: Markus Dietze
Fra Diavolo (Auber) 4 II-20 VD: Karsten Huschke; R: Gabriele Wiesmüller
Lohengrin (Wagner) 21 IV-12 VID: Enrico Delamboye; R: Markus Dietze
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 22+ IX
The Rake's Progress (Stravinsky) 10 XI
Evita (Lloyd Webber) 29 XII
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 II
Die Dreigroschenoper (Weill) 13+ IV
Rigoletto (Verdi) 27+ IV
Köln, Oper Köln  / 
Krieg und Frieden (Prokofjew) 16 IX-8 XD: Michael Sanderling; R: Nicolas Brieger
La clemenza di Tito (Mozart) 9 X-20 XID: Konrad Junghänel; R: Uwe Eric Laufenberg
La traviata (Verdi) 16 X-9 XID: Markus Poschner / Daniel Klajner; R: Dietrich Hilsdorf
Messa da Requiem (Verdi) 30 X-19 XID: Fabrice Bollon; R: Clemens Bechtel
Die Feuerrote Friederike (Naske) 10-27 XID: Siro Battaglin; R: Elena Tzavara
Ariadne auf Naxos (Strauss) 26 XI-26 XIID: Markus Stenz / Gerrit Prießnitz; R: Uwe Eric Laufenberg
Pinocchio (Fontanelli) 6-22 XIIR: Thalia Schuster
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 30 XII-29 ID: Gerrit Prießnitz; R: Bernd Mottl
Schneewittchen (Lange) 14 I-17 IIID: Raimund Laufen; R: Elena Tzavara
Norma (concert) (Bellini) 18-23 ID: Andriy Yurkevich
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 25 II-24 IIID: Konrad Junghänel; R: Bernd Mottl
Rigoletto (Verdi) 15 III-12 IVD: Alain Altinoglu; R: Katharina Thalbach
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 1 IV-7 VID: Markus Stenz; R: Uwe Eric Laufenberg
Border (Vollmer) 13 IV-18 VID: Fuad Ibrahimov; R: Elena Tzavara
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 14-28 IVD: Konrad Junghänel; R: Dietrich Hilsdorf
Der fliegende Holländer (Wagner) 4-28 VD: Markus Poschner / Andreas Schüller; R: Dietrich Hilsdorf
Tosca (Puccini) 17 V-17 VID: Markus Stenz; R: Thilo Reinhardt
Aschenputtel (Wolf-Ferrari) 24 V-30 VIR: Brigitta Gillessen
Alcina (Handel) 16 VI-7 VIID: Peter Neumann; R: Ingo Kerkhof
Vom Fischer und seiner Frau (Hoffmann,I) 23 VI-7 VIIR: Elena Tzavara
Krefeld, Theater Krefeld  / 
Me and My Girl (Gay) 15 X-30 VID: Kenneth Duryea; R: Georg Köhl
Joseph Süß (Glanert) 29 X-16 XIID: Kenneth Duryea; R: Jan-Richard Kehl
Die kleine Seejungfrau Rusalka (Dvořák,A) 13 XI-26 XIID: Karsten Seefing; R: Ansgar Weigner
Norma (Bellini) 3+ XIID: Andreas Fellner; R: Thomas Wünsch
Die Comedian Harmonists (Wittenbrink) 31 XIID: Karsten Seefing; R: Reinhardt Friese
Der kleine Barbier (Rossini) 19+ IVD: Karsten Seefing; R: Ulrich Proschka
Der Ring an 1 Abend (Wagner) 1 V-21 VID: Graham Jackson
Maskarade (Nielsen,C) 12 V-29 VID: Graham Jackson; R: Aron Stiehl
Leipzig, Oper Leipzig  / 
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 9 IX-15 IVD: Matthias Foremny; R: Peter Konwitschny
La traviata (Verdi) 11 IX-30 VID: William Lacey; R: Andreas Homoki
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 18 IX-16 XIID: Friedrich Suckel / William Lacey / Robin Engelen; R: Lotte de Beer
Der Rosenkavalier (Strauss) 24 IX-19 IID: Ulf Schirmer; R: Alfred Kirchner
Der Türke in Italien (Rossini) 28 IX-16 VID: Anthony Bramall; R: Michiel Dijkema
Tosca (Puccini) 15 X-23 VID: Anthony Bramall; R: Michiel Dijkema
Deutsches Miserere (Dessau) 22-31 XD: Alejo Pérez; R: Dietrich W Hilsdorf
Siegfried (concert) (Wagner) 16-19 XID: Ulf Schirmer
La bohème (Puccini) 26 XI-25 XIID: Matthias Foremny / William Lacey; R: Peter Konwitschny
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-30 XIID: Ulf Schirmer / William Lacey; R: Birgit Eckenweber
Macbeth (Verdi) 10 XII-27 IVD: Ulf Schirmer / William Lacey; R: Peter Konwitschny
Die Zauberflöte (Mozart) 18 XII-20 VD: Matthias Foremny / Karl-Heinz Müller / William Lacey; R: Ralf Nürnberger
Così fan tutte (Mozart) 22 XII-6 VIID: Anthony Bramall; R: Peter Konwitschny
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 8 I-9 IVD: Ulf Schirmer; R: Jochen Biganzoli
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 14 I-7 IVD: William Lacey; R: Claus Guth
Die Liebe zu drei Orangen (Prokofiev) 29 I-3 VID: Roland Kluttig; R: Wolfgang Engel
Das schlaue Füchslein (Janáček) 25 II-29 VID: Matthias Foremny / William Lacey; R: Lotte de Beer
Iphigenie in Aulis (Gluck) 16 III-9 VID: Matthias Foremny; R: Peter Konwitschny
Alkestis (Gluck) 17 III-8 VIR: Peter Konwitschny
Parsifal (Wagner) 24 III-6 IVD: Ulf Schirmer; R: Roland Aeschlimann
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 28 IV-19 VD: Ulf Schirmer / William Lacey; R: Tobias Kratzer
Papageno und die Zauberflote (Mozart) 14-15 VD: Friedrich Suckel; R: Gundula Nowack
Der Schauspieldirektor (Mozart) 2-17 VI
Prima la musica, poi le parole (=) 2-17 VI
Leverkusen, Bayer Kultur  / 
La finta giardiniera (Anfossi) 4 XID: Werner Ehrhardt
Lubeck, Theater Lübeck  / 
La traviata (Verdi) 9 X-6 VD: Gianluca Martinenghi; R: Gregor Lütje
Der Rosenkavalier (Strauss) 4 IX-11 IID: Roman Brogli-Sacher; R: Anthony Pilavachi
Die lustige Witwe (Lehár) 14 X-14 VID: Ludwig Pflanz; R: Michael Wallner
Der Vampyr (Marschner) 16 X-22 XID: Carl Augustin; R: Sascha Mink
Carmen (Bizet) 20 X-10 IIID: Roman Brogli-Sacher; R: Alberto Triola
My Fair Lady (Loewe) 18 XI-2 VID: Ludwig Pflanz; R: Jürgen Pöckel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10 XII-8 ID: Philippe Bach; R: Herbert Adler
Cavalleria rusticana (Mascagni) 13 I-15 VID: Roman Brogli-Sacher; R: Rosetta Cucchi
La vida breve (Falla) 13 I-15 VID: Roman Brogli-Sacher; R: Rosetta Cucchi
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 28 I-25 IIIR: Carl Augustin
Anatevka (Bock) 8 II-16 VD: Ludwig Pflanz; R: Jürgen Pöckel
Das Geheime Konigreich (Krenek) 2 III-15 VID: Anton Marik; R: Franco Ripa di Meana
Der Ring des Polykrates (Korngold) 2 III-15 VID: Anton Marik; R: Franco Ripa di Meana
Madama Butterfly (Puccini) 23 III-25 VD: NN; R: Jürgen Pöckel
Turandot (Puccini) 24 III-26 VD: Philippe Bach; R: Wolfgang Quetes
Tosca (Puccini) 25 III-27 VD: Roman Brogli-Sacher; R: Jakob Peters-Messer
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 27 IV-14 VID: NN; R: Wolf Widder
Salome (Strauss) 19-23 VD: Roman Brogli-Sacher; R: Roman Brogli-Sacher
Luneburg, Theater Lüneburg  / 
Tosca (Puccini) 24 IX-25 XIID: Urs-Michael Theus; R: Hajo Fouquet
Orpheus und Eurydike (Gluck) 1 X-25 XID: Kathy Nierenz / Daniel Stickan; R: Friedrich von Mansberg
My Fair Lady (Loewe) 13 X-17 IID: Nezih Seckin; R: Hajo Fouquet
Ein Käfig voller Narren (Herman) 19 XI-20 VID: Nezih Seckin; R: Klaus Seiffert
Die Comedian Harmonists (Wittenbrink) 15 XII-7 IVD: Deborah Coombe; R: Hajo Fouquet / Oliver Hennes
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16 XII-26 ID: Nezih Seckin; R: Friedrich von Mansberg
Don Giovanni (Mozart) 3 III-30 VD: Urs-Michael Theus; R: Hajo Fouquet
Die Fledermaus (Strauss,J) 16-24 VID: Nezih Seckin; R: Iris Gerath
Magdeburg, Theater Magdeburg  / 
Aschenputtel (Rossini) 17 IX-22 ID: Michael Balke / Pawel Poplawski; R: Anette Leistenschneider
My Fair Lady (Loewe) 18 IX-23 XD: Martin Wagner; R: Nico Rabenald
Der Freischütz (Weber) 2 X-18 XIID: Kimbo Ishii-Eto; R: Aniara Amos
Jenůfa (Janáček) 22 X-25 XID: Kimbo Ishii-Eto / Pawel Poplawski; R: Cornelia Crombholz
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 13 XI-21 IVD: Rainer Roos; R: Stefan Huber
Die Fledermaus (Strauss,J) 3 XII-17 IID: Johannes Stert; R: Aron Stiehl
Hello, Dolly! (Herman) 12 XI-26 VD: Kimbo Ishii-Eto / Pawel Poplawski; R: Leonard Prinsloo
Madame Butterfly (Puccini) 21 I-28 VD: Kimbo Ishii-Eto; R: Olivia Fuchs
Die Dreigroschenoper (Weill) 10 II-11 VD: Maria Hinze; R: Jan Jochymski
La traviata (Verdi) 25 II-25 VD: Michael Balke; R: Stephen Lawless
Miriways (Telemann) 10-17 IIID: Michi Gaigg; R: Jakob Peters-Messer
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 18 III-10 VID: Kimbo Ishii-Eto; R: Christian von Götz
The Io Passion (Birtwistle) 7+ IVD: NN; R: Oliver Klöter
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12 V-20 VID: Michael Balke; R: Karen Stone
Mainz, Staatstheater Mainz  / 
Tristan und Isolde (Wagner) 17 IX-22 XD: Hermann Bäumer; R: Tilman Knabe
Idomeneo re di Creta (Mozart) 21 IX-30 XD: Andreas Hotz; R: Vera Nemirova
The Rape of Lucretia (Britten) 15 X-4 IIID: Clemens Heil; R: Freo Majer
Eva (Lehár) 10 XI-12 VID: Sebastian Hernandez-Laverny; R: Cordula Däuper
My Fair Lady (Loewe) 11+ XIID: Sebastian Hernandez-Laverny; R: Søren Schuhmacher
Un ballo in maschera (Verdi) 14 I-29 IVD: Andreas Hotz; R: Tatjana Gürbaca
Le grand macabre (Ligeti) 17 III-13 VD: Hermann Bäumer; R: Lorenzo Fioroni
Il primo omicidio (Scarlatti,A) 4 V-19 VID: Ralf Otto; R: Tatjana Gürbaca
Così fan tutte (Mozart) 2-28 VID: NN; R: Johannes Schütz
Mannheim, Nationaltheater Mannheim  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 21 IX-21 ID: Dan Ettinger; R: Joachim Schlömer
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 23 IX-26 ID: Dan Ettinger; R: Regula Gerber
My Fair Lady (Loewe) 27 IX-31 XIID: Joseph Trafton; R: Helmut Baumann / Jürg Burth
La Gioconda (concert) (Ponchielli) 9 X-10 IIID: Joseph Trafton
Das Rheingold (Wagner) 28 X-6 ID: Dan Ettinger; R: Achim Freyer
Come together on Abbey Road (Gerlitz) 3 XI-5 ID: Christiaan Crans; R: Carsten Gerlitz
Samson et Dalila (concert) (Saint-Saëns) 6 XI-14 IVD: Alois Seidlmeier
Die Fledermaus (Strauss,J) 11 XI-3 XIID: Alois Seidlmeier; R: Friedrich Meyer-Oertel
Turandot (Puccini) 24 XI-13 ID: Dan Ettinger; R: Regula Gerber
La bohème (Puccini) 27 XI-27 XIIR: Friedrich Meyer-Oertel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4-29 XIID: Alois Seidlmeier; R: Wolfgang Blum
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9 XII-21 VIID: Joseph Trafton; R: Christian Pade
Pagliacci (Leoncavallo) 22 XII-26 IID: Joseph Trafton; R: Roland Velte
Cavalleria rusticana (Mascagni) 22 XII-26 IID: Joseph Trafton; R: Roland Velte
Amadis de Gaule (Bach,JC) 3-28 ID: Joseph Trafton; R: Nicolas Brieger
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8-22 ID: Alois Seidlmeier; R: Monique Wagemakers
Montezuma, Fallender Adler (Lang,B) 12-20 ID: Joseph Trafton; R: Peter Missotten
Die Walküre (Wagner) 25 III-24 VID: Dan Ettinger; R: Achim Freyer
Parsifal (Wagner) 6-7 IVD: Erich Wächter; R: Hans Schüler
L'elisir d'amore (Donizetti) 4 V-3 VIR: Andrea Schwalbach
The Outcast (Neuwirth) 25 V-16 VIID: Johannes Kalitzke; R: Michael Simon
Temistocle (Bach,JC) 6-20 VIID: Reinhard Goebel; R: Günter Krämer
Meiningen, Das Meininger Theater  / 
Der Wildschütz (Lortzing) 5 VIIID: Sierd Quarré; R: Dominik Wilgenbus
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 6-20 VIIID: Philippe Bach; R: Wolfgang Gratschmaier
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 9 IX-13 XID: Alexander Steinitz; R: Georg Blüml
Das Liebesverbot (Wagner) 10 XII-6 VIID: Philippe Bach / Alexander Steinitz / Elisa Gogou; R: Ansgar Haag
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 27 I-14 IVD: Elisa Gogou; R: Rudolf Frey
Tannhäuser (Wagner) 4 III-1 VIID: Philippe Bach / Hans Urbanek; R: Ansgar Haag
Ein Maskenball (Verdi) 20 IV-8 VIID: Alexander Steinitz / Elisa Gogou; R: Ansgar Haag
The Rape of Lucretia (Britten) 7+ VID: Philippe Bach / Alexander Steinitz; R: Ansgar Haag
Mönchengladbach, Theater Mönchengladbach  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 1 X-13 IVD: Graham Jackson; R: Kobie van Rensburg
Der Ring an 1 Abend (Wagner) 8 XD: Graham Jackson
Die Comedian Harmonists (Wittenbrink) 21+ XID: Karsten Seefing; R: Reinhardt Friese
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 27+ XID: Karsten Seefing; R: Jürgen Pöckel
Don Carlos (Verdi) 21+ ID: Graham Jackson / Hsiao-Lin Liao; R: François De Carpentries
Die Fledermaus (Strauss,J) 25+ IID: Andreas Fellner; R: Reinhardt Friese
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 17+ IIID: Graham Jackson; R: Ansgar Weigner
München, Bayerische Staatsoper  / 
Roberto Devereux (Donizetti) 23 IX-13 IID: Friedrich Haider; R: Christof Loy
Lohengrin (Wagner) 25 IX-2 XD: Kent Nagano; R: Richard Jones
Ariadne auf Naxos (Strauss) 5-10 XD: Kent Nagano; R: Robert Carsen
Carmen (Bizet) 9-21 XD: Dan Ettinger; R: Lina Wertmüller(original)
Der Rosenkavalier (Strauss) 23 X-1 XID: Leif Segerstam; R: Otto Schenk(original)
Tosca (Puccini) 30 X-8 XID: Asher Fisch / Marco Armiliato; R: Luc Bondy
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 31 X-25 XID: Constantinos Carydis; R: Richard Jones
Der Zwerg (Zemlinsky) 6-20 XID: Kent Nagano; R: Grzegorz Jarzyna
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 6-20 XID: Kent Nagano; R: Grzegorz Jarzyna
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 11-18 XIR: Grzegorz Jarzyna
Così fan tutte (Mozart) 15 XI-24 VID: Mark Wigglesworth; R: Dieter Dorn
Fidelio (Beethoven) 27 XI-8 XIID: Zubin Mehta; R: Calixto Bieito
Turandot (Puccini) 3 XII-21 IVD: Zubin Mehta; R: Carlus Padrissa, La Fura dels Baus
La bohème (Puccini) 18-26 XIID: Dan Ettinger; R: Otto Schenk
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25-26 XIID: Asher Fisch; R: Herbert List
Die Zauberflöte (Mozart) 27 XII-1 ID: Asher Fisch; R: August Everding
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 XII-7 ID: Dan Ettinger; R: David Bösch
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 XIID: Paolo Carignani; R: Leander Haußmann(original), Helmut Lehberger(revival)
Der fliegende Holländer (Wagner) 5-11 ID: Kazushi Ono; R: Peter Konwitschny
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 14-21 ID: Ivor Bolton; R: Martin Duncan
Don Carlos (Verdi) 15-29 ID: Asher Fisch; R: Jürgen Rose
Das Rheingold (Wagner) 4-12 IID: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
La traviata (Verdi) 14-26 IID: Henrik Nánási; R: Günter Krämer
Madama Butterfly (Puccini) 18 II-1 IIID: Stefano Ranzani; R: Wolf Busse
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 4-13 IIID: Karel Mark Chichon; R: Ferruccio Soleri
Die Walküre (Wagner) 11 III-24 IVD: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
Macbeth (Verdi) 14-23 IIID: Teodor Currentzis; R: Martin Kušej
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 21-28 IIID: Pietari Inkinen; R: Krzysztof Warlikowski
Otello (Verdi) 31 III-10 IVD: Karel Mark Chichon; R: Francesca Zambello
Parsifal (Wagner) 5-8 IVD: Kent Nagano; R: Peter Konwitschny
Luisa Miller (Verdi) 15 IV-5 VD: Paolo Carignani; R: Claus Guth
Le nozze di Figaro (Mozart) 3-13 VR: Dieter Dorn
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 12-26 VD: Yves Abel; R: Vincent Boussard
Siegfried (Wagner) 27 V-3 VID: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
La cenerentola (Rossini) 29 V-10 VID: Antonello Allemandi; R: Grischa Asagaroff
Wozzeck (Berg) 1-9 VID: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
Götterdämmerung (Wagner) 30 VID: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
Tannhäuser (Wagner) 23 IX-2 XD: Kent Nagano; R: David Alden(original), Natascha Ursuliak(revival)
Fidelio (Beethoven) 30 IX-30 XD: Eivind Gullberg Jensen; R: Calixto Bieito
Tosca (Puccini) 7-25 XD: Carlo Montanaro; R: Luc Bondy
Babylon (Widmann) 27 X-10 XID: Kent Nagano; R: Carlus Padrissa
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 28 X-4 XID: Kent Nagano; R: Dmitri Tcherniakov
Rusalka (Dvořák,A) 5-16 XID: Mikhail Tatarnikov; R: Martin Kušej
Lohengrin (Wagner) 11-18 XID: Lothar Koenigs; R: Richard Jones
Turandot (Puccini) 22 XI-1 XIID: Marco Armiliato; R: Carlus Padrissa
Die Zauberflöte (Mozart) 24 XI-8 XIID: Asher Fisch; R: August Everding(original), Helmut Lehberger(revival)
La bohème (Puccini) 6-14 XIID: Paolo Carignani; R: Otto Schenk
Rigoletto (Verdi) 15-30 XIID: Marco Armiliato; R: Árpád Schilling
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16-22 XIID: Kazushi Ono; R: Herbert List
Aida (Verdi) 23 XII-4 ID: Paolo Carignani; R: Christof Nel
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 XIID: Paolo Carignani; R: Leander Haußmann(original), Helmut Lehberger(revival)
Das Rheingold (Wagner) 5-23 ID: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
Die Walküre (Wagner) 6-24 ID: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
Siegfried (Wagner) 9-25 ID: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
Lucrezia Borgia (Donizetti) 10-20 ID: Paolo Arrivabeni; R: Christof Loy
Götterdämmerung (Wagner) 13-27 ID: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
Madama Butterfly (Puccini) 14-19 ID: Manlio Benzi; R: Wolf Busse
Carmen (Bizet) 29 I-6 IID: Asher Fisch; R: Lina Wertmüller
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9-16 IID: Riccardo Frizza; R: Ferruccio Soleri
Boris Godunow (Musorgsky) 13 II-2 IIID: Kent Nagano; R: Calixto Bieito
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 18-24 IID: Yves Abel; R: Vincent Boussard
Tristan und Isolde (Wagner) 3-10 IIID: Kent Nagano; R: Peter Konwitschny
Jenůfa (Janáček) 6-16 IIID: Tomáš Hanus; R: Barbara Frey
Ariadne auf Naxos (Strauss) 17-25 IIID: Lothar Koenigs; R: Robert Carsen
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24 III-4 IVD: Tomáš Hanus; R: Richard Jones
Parsifal (Wagner) 28-31 IIID: Kent Nagano; R: Peter Konwitschny
Otello (Verdi) 6-13 IVD: Paolo Carignani; R: Francesca Zambello
Der fliegende Holländer (Wagner) 14-20 IVD: Asher Fisch; R: Peter Konwitschny
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 IV-4 VD: Leo Hussain; R: David Bösch
Don Giovanni (Mozart) 3-12 VD: Adam Fischer; R: Stephan Kimmig
Elegie für junge Liebende (Henze) 3-9 VR: Christiane Pohle
Macbeth (Verdi) 5-17 VD: Massimo Zanetti; R: Martin Kušej
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18 V-8 VID: Emmanuel Villaume; R: Richard Jones
La traviata (Verdi) 20-30 VD: Dan Ettinger; R: Günter Krämer
Simon Boccanegra (Verdi) 3-15 VID: Bertrand de Billy; R: Dmitri Tcherniakov
München, Staatstheater am Gärtnerplatz  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 18 IX-8 VID: Benjamin Reiners; R: Rosamund Gilmore
Die Fledermaus (Strauss,J) 22 IX-21 IVD: Benjamin Reiners; R: Ulrich Peters
Der geduldige Sokrates (Telemann) 24 IX-29 XD: Jörn Hinnerk Andresen; R: Axel Köhler
Die verkaufte Braut (Smetana) 1 X-8 IID: Lukas Beikircher; R: Peter Baumgardt
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 16 X-10 XIID: Oleg Ptashnikov; R: Immo Karaman
Die Omama im Apfelbaum (Naske) 6 XI-7 IVD: Benjamin Reiners; R: Holger Seitz
Der Mikado (Sullivan) 19 XI-2 IVD: Benjamin Reiners; R: Holger Seitz
La traviata (Verdi) 23 XI-27 ID: Lukas Beikircher; R: Ana Haffter(original)
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 30 XI-2 ID: Lukas Beikircher; R: Peter Kertz(original)
Der Freischütz (Weber) 4 XII-19 IID: Andreas Kowalewitz; R: Beverly Blankenship
Der Untergang des Hauses Usher (Glass) 15 XII-25 IIID: Oleg Ptashnikov; R: Carlos Wagner
La cage aux folles (Herman) 22 XII-20 IVD: Henning Kussel; R: Helmut Baumann
L'italiana in Algeri (Rossini) 19 I-9 IVD: Lukas Beikircher; R: Thomas Enzinger
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 28 I-24 IIID: Andreas Kowalewitz; R: Thomas Schulte-Michels
Joseph Süß (Glanert) 3 III-19 IVD: Roger Epple; R: Guy Montavon
Heimatlos (Kverndokk) 18-27 IIID: Liviu Petcu; R: Holger Seitz
Falstaff (Verdi) 18 V-4 VID: Lukas Beikircher; R: Ulrich Peters
Das schlaue Füchslein (Janáček) 19-30 VID: Andreas Kowalewitz; R: Rosamund Gilmore
Münster, Städtische Bühnen Münster  / 
Die Heimkehr des Odysseus (Monteverdi) 25 IX-23 XD: Christoph Spering; R: Andreas Baesler
La traviata (Verdi) 30 X-7 IVD: Fabrizio Ventura; R: Axel Kresin
Die Fledermaus (Strauss,J) 17+ XIID: Hendrik Vestmann; R: Wolfgang Quetes
Die Banditen (Offenbach) 29 I-22 VD: Thorsten Schmid-Kapfenburg; R: Wolfgang Quetes
Peter Grimes (Britten) 25 III-2 VID: Fabrizio Ventura; R: Andreas Baesler
Romeo und Julia (Gounod) 29 IV-6 VIID: Hendrik Vestmann; R: Igor Folwill
Nabucco (Verdi) 9 IV-28 VD: Hendrik Vestmann; R: Ansgar Haag
Oberon (Weber) 17+ VID: Hendrik Vestmann; R: Wolfgang Quetes
Neustrelitz, Landestheater Mecklenburg  / 
Ein Käfig voller Narren (Herman) 17 IX-17 XIID: Frank Obermair; R: Reinhardt Friese
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 1 X-22 XIID: Romely Pfund; R: Manfred Straube
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 7 X-4 XID: Romely Pfund; R: Susanne Knapp
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 30 X-20 XIID: Frank Obermair; R: Jürgen Pöckel
Cinderella passt was nicht (Zaufke) 10 XI-22 XIID: Frank Obermair; R: Stefan Haufe
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 25 XI-26 XIID: Frank Obermair; R: Wolfgang Dosch
La bohème (Puccini) 16 XII-8 ID: Romely Pfund; R: Igor Folwill
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 21 I-19 IVD: Romely Pfund; R: Ansgar Weigner
Rigoletto (Verdi) 24 III-21 IVD: Romely Pfund; R: Igor Folwill
Evita (Lloyd Webber) 5 V-1 VID: Frank Obermair; R: Reinhardt Friese
Der Bettelstudent (Millocker) 22 VI-15 VII
Nürnberg, Staatstheater Nürnberg  / 
Carmen (Bizet) 2 X-22 XID: Marc Tardue; R: Laurent Laffargue
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 15 X-7 ID: Marcus Bosch; R: David Mouchtar-Samorai
Tosca (Puccini) 21 X-2 XIID: Christof Prick; R: Jens-Daniel Herzog
My Fair Lady (Loewe) 12 XI-14 VIID: Gábor Káli; R: Thomas Enzinger
Die Zauberflöte (Mozart) 25 XI-12 ID: Christof Prick / Andreas Paetzold; R: Laura Scozzi
Il corsaro (Verdi) 16 XII-19 IID: Guido Johannes Rumstadt
La traviata (Verdi) 28 I-13 VIID: Marcus Bosch; R: Peter Konwitschny
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 II-16 IVD: Marcus Bosch; R: Helen Malkowsky
Armide (Gluck) 26+ IID: Christian Hutter; R: Ulrich Proschka
Guillaume Tell (Rossini) 3 III-26 VID: Guido Johannes Rumstadt; R: Elisabeth Stöppler
Elektra (Strauss) 31 III-25 VIID: Marcus Bosch; R: Georg Schmiedleitner
Il viaggio a Reims (Rossini) 5 V-9 VID: Philipp Pointner / Sebastian Kennerknecht; R: Laura Scozzi
Vec Makropulos (Janáček) 26 V-16 VIID: Philipp Pointner; R: Robert Carsen
La fille du régiment (Donizetti) 16 VI-15 VIID: Gábor Káli; R: Andreas Baesler
Oldenburg, Oldenburgische Staatstheater  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 1-27 XD: Thomas Dorsch; R: Niklaus Helbling
Aida (Verdi) 12+ XD: Roger Epple; R: Nina Gühlstorff
Fräulein Julie (Bibalo) 17+ XID: Johannes Stert; R: William Robertson
Geisterritter (Reynolds) 27+ XID: NN; R: K D Schmidt
La bohème (Puccini) 22+ ID: Johannes Stert; R: Lorenzo Fioroni
Katja Kabanova (Janáček) 10 IIID: Thomas Dorsch; R: Lydia Steier
Faust (Gounod) 18+ IIID: Thomas Dorsch; R: Elisabeth Stöppler
Die Versuchung des Heiligen Antonius (Kreppein) 8+ VD: Yordan Kamdzhalov / Barbara Kler; R: Anisha Bondy, Reyna Bruns, Alexander Fahima
Saul (Handel) 3+ VID: Andreas Spering; R: Lydia Steier
OPERation X (Kampe) 5+ VIID: NN; R: Alexander Müller-Elmau
Osnabruck, Stadttheater Osnabrück  / 
Anything Goes (Porter) 20 IX-14 XIID: Till Drömann; R: Holger Hauer
Don Giovanni (Mozart) 8 X-6 IVD: Hermann Bäumer; R: Walter Sutcliffe
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 15 X-2 IID: Daniel Inbal; R: Nadja Loschky
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 26 XI-13 IVD: Daniel Inbal; R: Marcel Keller
Simplicius Simplicissimus (Hartmann) 14 I-5 VD: Hermann Bäumer; R: Jochen Biganzoli
Aida (Verdi) 3 III-26 VID: Daniel Inbal; R: Yona Kim
Anatevka (Bock) 28 IV-4 VIID: Till Drömann; R: Adriana Altaras
Sieg der Schönheit (Telemann) 9 VI-1 VIID: NN; R: Markus Bothe
Pforzheim, Theater Pforzheim  / 
La traviata (Verdi) 24 IX-2 IID: Markus Huber; R: Bettina Lell
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12 XI-11 IIIR: Wolf Widder
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 XII-18 VD: Markus Huber; R: Wolf Widder
Carmen (Bizet) 3 III-20 VID: Martin Hannus; R: Bettina Lell
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 20 IV-7 VIID: Tobias Leppert; R: Bettina Lell
Wozzeck (Berg) 2 VI-4 VIID: Markus Huber; R: Wolf Widder
Plauen, Theater Plauen-Zwickau  / 
Sweet Charity (Coleman) 17 IX-17 IIID: Tobias Engeli; R: Frank Alva Buecheler
Die Dreigroschenoper (Weill) 9-16 XD: André Cipowicz; R: Axel Stöcker
Tosca (Puccini) 7 I-5 VD: Lutz de Veer; R: Roland May
Radebeul, Landesbühnen Sachsen  / 
Fidelio (Beethoven) 3-25 IXD: Michele Carulli/ Hee-Chuhn Choi / Hans-Peter Preu; R: Horst Otto Kupich
La bohème (Puccini) 8 X-11 IIID: Michele Carulli; R: Horst Otto Kupich
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 21 X-27 IVD: Michele Carulli; R: Therese Schmidt
Faust (Spohr) 4-17 XID: Michele Carulli; R: Horst Otto Kupich
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 18 III-18 V
Regensburg, Theater Regensburg  / 
Turandot (Puccini) 24 IX-28 XIID: Tetsuro Ban; R: Wolfgang Quetes
Die lustige Witwe (Lehár) 15 X-19 VID: Arne Willimczik; R: Olaf Schmidt
La traviata (Verdi) 5 XI-17 IIID: Philip van Buren; R: Arila Siegert
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 13 XI-16 IVR: Doris Buske
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16 XII-22 VD: Philip van Buren; R: Christina Schmidt
Carmina Burana (Orff) 6 I-25 VR: Olaf Schmidt
Elektra (Strauss) 5 II-27 VID: Tetsuro Ban; R: Kay Metzger
Evita (Lloyd Webber) 26 II-21 VD: Philip van Buren; R: Philipp Kochheim
Falstaff (Verdi) 18 V-19 VIID: Tetsuro Ban; R: Ernö Weil
Rostock, Volkstheater Rostock  / 
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 11 XI-8 ID: Manfred Hermann Lehner; R: Rainer Wenke
The Fairy Queen (Purcell) 24 XI-2 IID: Manfred Hermann Lehner; R: Alexander Herrmann
La bohème (Puccini) 11 XII-8 IIID: Florian Krumpöck; R: Babette Bartz
Die Zauberflöte (Mozart) 8 XII-14 IVD: Manfred Hermann Lehner; R: Babette Bartz
La fille du régiment (Donizetti) 14 I-12 IVD: Peter Leonard; R: Mirko Bott
Die lustige Witwe (Lehár) 24 II-18 IIID: Peter Leonard; R: Mirko Bott
Rigoletto (Verdi) 14+ IVD: Niklas Willén; R: Babette Bartz
My Fair Lady (Loewe) 9-11 VD: Manfred Hermann Lehner; R: Babette Bartz
Europeras (Cage) 18+ VD: Michael Weiger
Saarbrucken, Saarländisches Staatstheater  / 
Madama Butterfly (Puccini) 10 IX-29 ID: Toshiyuki Kamioka; R: Dagmar Schlingmann
Turandot (Puccini) 17 IX-16 XD: Andreas Wolf; R: Dominik Neuner
Die Zauberflöte (Mozart) 23 X-9 XIID: Toshiyuki Kamioka; R: Andreas Gergen
Ariadne auf Naxos (Strauss) 3 XII-28 IIID: Andreas Wolf; R: Michael Talke
Romeo und Julia (concert) (Bellini) 20 I-21 VID: Thomas Peuschel
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 10 II-15 IIID: Thomas Peuschel; R: Dagmar Schlingmann
Parsifal (Wagner) 10 III-6 VID: Toshiyuki Kamioka; R: Olivier Tambosi
Die Eroberung von Mexico (Rihm) 21 IV-22 VD: Thomas Peuschel; R: Inga Levant
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 2 VI-1 VIID: Andreas Wolf; R: Immo Karaman
Schwerin, Mecklenburgisches Staatstheater  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 10 IX-18 IVD: Matthias Foremny / Martin Schelhaas; R: Arturo Gama
Der blonde Eckbert (Weir) 16 IX-14 ID: Paolo Bressan; R: Anke Techentin
Der fliegende Holländer (Wagner) 1 X-24 XID: Matthias Foremny; R: Arturo Gama
Der Bettelstudent (Millocker) 16 X-13 ID: Daniel Huppert; R: Andreas Baesler
Così fan tutte (Mozart) 19 X-24 IIID: Judith Kubitz / Martin Schelhaas; R: Arturo Gama
Das Traumfresserchen (Hiller,W) 26 X-7 IIID: Martin Schelhaas; R: Sibylle Krantz
Madama Butterfly (Puccini) 18 XI-28 IVD: Daniel Huppert; R: Arturo Gama
Tannhäuser (Wagner) 20 I-22 IVD: Matthias Foremny; R: Arturo Gama
Anatevka (Bock) 30 III-29 IVD: Daniel Huppert; R: Stefan Haufe
Martha (Flotow) 27 IV-17 VD: Paolo Bressan; R: Robert Lehmeier
Der Bajazzo (Leoncavallo) 15 VI-22 VIID: Matthias Foremny; R: Peter Lotschak, Bernhard Paul
Stralsund, Theater Vorpommern (Greifswald/ Stralsund/ Putbus)  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 1+ XD: Egbert Funk; R: Wolfgang Lachnitt
Eugen Onegin (concert) (Tchaikovsky) 7 ID: Karl Prokopetz
The Rake's Progress (Stravinsky) 3+ IIID: Karl Prokopetz; R: Georg Blüml
Der Wildschütz (Lortzing) 14+ IVD: Egbert Funk
Idomeneo re di Creta (Mozart) 29+ VID: Karl Prokopetz
Stuttgart, Staatstheater Stuttgart  / 
La traviata (Verdi) 18 IX-23 XD: Andrés Orozco-Estrada; R: Ruth Berghaus
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 IX-16 XID: Simon Hewett / José Luís Gómez Ríos / Timo Handschuh / Titus Engel; R: Calixto Bieito
Alcina (Handel) 5 X-2 XIID: Sébastien Rouland; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Fausts Verdammnis (Berlioz) 30 X-24 ID: Kwamé Ryan; R: Andrea Moses
Der Freischütz (Weber) 1 XI-23 IVD: Timo Handschuh / Willem Wentzel; R: Achim Freyer
Orpheus und Eurydike (Gluck) 9 XI-12 IID: Nicholas Kok; R: Christian Spuck
Pinocchios Abenteuer (Dove) 14 XI-13 XIID: Willem Wentzel; R: Markus Bothe
Norma (Bellini) 9 XII-9 IVD: Ivan Anguélov; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Figaros Hochzeit (Mozart) 20 XII-6 IID: Uwe Sandner; R: Nigel Lowery
Der Triumph von Zeit und Enttauschung (Handel) 27 XII-14 IIID: Sébastien Rouland; R: Calixto Bieito
Die Nachtwandlerin (Bellini) 22 I-18 IIID: Gabriele Ferro; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Fremd (Thomalla) 17 II-9 IIID: Johannes Kalitzke; R: Anna Viebrock, Ludivine Petit
Osud (Janáček) 11 III-23 VID: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Die glückliche Hand (Schoenberg,A) 11 III-23 VID: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Luisa Miller (Verdi) 21 III-8 VID: Giuliano Carella; R: Markus Dietz
Die Judin (Halevy) 1 IV-6 VD: Sébastien Rouland; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 7 IV-7 VD: Marc Soustrot; R: Thomas Bischoff
Wozzeck (Berg) 12 V-15 VID: Michael Schønwandt; R: Andrea Moses
Elektra (Strauss) 25 V-14 VID: Georg Fritzsch; R: Peter Konwitschny
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 VI-5 VIID: Thomas Rösner; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Katja Kabanowa (Janáček) 13 VI-8 VIID: Robert Reimer; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Platée (Rameau) 1-13 VIID: Christian Curnyn; R: Calixto Bieito, Lydia Steier
Don Giovanni (Mozart) 25+ VIID: Antony Hermus; R: Andrea Moses
Trier, Theater Trier  / 
West Side Story (Bernstein) 27 VIII-11 XD: Victor Puhl; R: Sven Grützmacher
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 16 X-6 ID: Victor Puhl; R: Nils Cooper
The King and I (Rodgers) 29 X-26 IID: Christoph Jung; R: Dale Albright
La bohème (Puccini) 28 I-27 IVD: Victor Puhl; R: Benedikt Borrmann
Peter Grimes (Britten) 24 III-5 VD: Victor Puhl; R: Matthias Kaiser
Don Giovanni (Mozart) 20 V-7 VIID: Valtteri Rauhalammi; R: Thomas Münstermann
Evita (Lloyd Webber) 31+ VIIID: Valtteri Rauhalammi; R: Sven Grützmacher
La traviata (Verdi) 13+ XD: Victor Puhl; R: Birgit Scherzer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1+ XIID: Christoph Jung
Gräfin Mariza (Kálmán) 26+ ID: Valtteri Rauhalammi; R: Klaus-Dieter Köhler
Die spanische Stunde (Ravel) 30+ IIID: Victor Puhl; R: Sven Grützmacher
Die Kluge (Orff) 30+ IIID: Victor Puhl; R: Sven Grützmacher
Die verkaufte Braut (Smetana) 1+ VID: Valtteri Rauhalammi
Ulm, Ulmer Theater  / 
Madama Butterfly (Puccini) 22 IX-8 XIID: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Die Försterchristl (Jarno) 25 IX-23 X
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 3 XI-18 IIID: Nils Schweckendiek; R: Andreas Von Studnitz
Carmen (Bizet) 22 XII-13 VD: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Ariodante (Handel) 16 II-8 VIID: Nils Schweckendiek; R: Igor Folwill
Sugar (Styne) 22 III-22 VIID: Hendrik Haas; R: Benjamin Künzel
Die Sache Makropulos (Janáček) 19 IV-14 VIID: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Erlöst Albert E. (Stäbler) 14 VI-20 VIID: Michael Weiger; R: Andreas von Studnitz
Weimar, Deutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimar  / 
Die Krönung der Poppea (Monteverdi) 4 IX-17 VID: Felix Bender; R: Cordula Däuper
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 23 IX-13 VD: Stefan Solyom / Felix Bender; R: Susanne Gauchel
Der Wildschütz (Lortzing) 7 X-21 IIID: Martin Hoff; R: Anthony Pilavachi
Faust (Gounod) 15 X-11 VD: Felix Bender; R: Karsten Wiegand
Rigoletto (Verdi) 5-19 XID: Stefan Solyom; R: Karsten Wiegand
Pettersson und Findus (Ramdohr) 18 XI-24 IIID: Mathias Mönius / André Kassel; R: Gabriele Wiesmüller
La traviata (Verdi) 10 XII-18 VD: Stefan Solyom / Martin Hoff; R: Karsten Wiegand
Die lustige Witwe (Lehár) 15 XII-1 VID: Martin Hoff; R: Lydia Steier
Carmen in einem Akt! (Bizet) 28 I-10 VIR: Valentin Schwarz
Alcina (Handel) 18 II-2 VIR: Corinna von Rad
Arabella (Strauss) 21 IV-8 VID: Stefan Solyom
Chowanschtschina (Musorgsky) 16 VI-8 VIID: Martin Hoff; R: Andrea Moses
Wiesbaden, Hessiches Staatstheater  / 
Fidelio (Beethoven) 10 IX-26 IID: Marc Piollet; R: Hans Hollmann
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 15 IX-23 IIID: Marc Piollet / Christoph Stiller; R: Michiel Dijkema
Tosca (Puccini) 25 IX-28 XD: Wolfgang Ott; R: Sandra Leupold
Der Vogelhändler (Zeller,C) 8 X-21 IIID: Wolfgang Wengenroth; R: Ansgar Weigner
Die Zauberflöte (Mozart) 16 X-18 XID: Wolfgang Wengenroth; R: Cesare Lievi
La bohème (Puccini) 23 X-6 XID: Wolfgang Ott; R: Wolfgang Quetes
Turandot (Puccini) 26 XI-16 IIID: Wolfgang Ott; R: Cesare Lievi
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6-23 XIID: NN; R: Heinz Peters
My Fair Lady (Loewe) 17 XII-31 IIID: NN; R: Iris Gerath-Prein
Simon Boccanegra (Verdi) 28 I-20 IIID: Marc Piollet; R: Dietrich Hilsdorf
Der Rosenkavalier (Strauss) 5 II-18 IIID: Marc Piollet; R: Renate Ackermann
Don Pasquale (Donizetti) 10 III-27 IVD: Christoph Stiller; R: Markus Bothe
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 III-8 IVD: Christoph Stiller / Wolfgang Wengenroth; R: Friedrich Meyer-Oertel
Anatevka (Bock) 31 III-21 IVD: Joachim Enders; R: John Dew
Lohengrin (Wagner) 28+ IVD: Marc Piollet; R: Kirsten Harms
Wuppertal, Wuppertaler Bühnen  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 18 IX-26 XIID: Hilary Griffiths; R: Jakob Peters-Messer
Die lustige Witwe (Lehár) 15 X-22 IIID: Florian Frannek; R: Pascale-Sabine Chevroton
Falstaff (Verdi) 2 XI-19 IID: Peter Kuhn / Hilary Griffiths; R: Johannes Weigand
Emil und die Detektive (Schubring) 19-26 XID: Jens Bingert; R: Lauren Schubbe
La fabbrica illuminata (Nono) 10-18 XIIR: Markus Höller
Die Gärtnerin aus Liebe (Mozart) 14 I-13 IVD: Florian Frannek; R: Tilman Hecker
Aufstand (Özdiker) 4 III-8 VID: Oliver Stapel; R: Christian von Treskow
Ali Baba und die 40 Räuber (Ada) 25 III-29 IVD: Florian Frannek; R: Johannes Weigand
Nazim (Say) 1+ IVD: Ibrahim Yazıcı
Das schlaue Füchslein (Janáček) 12 V-8 VIID: Hilary Griffiths
Würzburg, Mainfrankentheater Würzburg  / 
L'Africaine (Meyerbeer) 25 IX-22 XIID: Enrico Calesso / Andrea Sanguineti; R: Gregor Horres
Die lustige Witwe (Lehár) 12 XI-5 IID: Andrea Sanguineti; R: Jürgen Weber
Friederike (Lehár) 14 I
Der Wildschütz (Lortzing) 11 II-21 VID: Andrea Sanguineti; R: Deborah Epstein
Venus (Febel) 22 II-18 IIID: Alexis Agrafiotis; R: Reinhard Febel
Gespensterhaus (Febel) 22 II-18 IIID: Alexis Agrafiotis; R: Reinhard Febel
Frida (Febel) 22 II-18 IIID: Alexis Agrafiotis; R: Reinhard Febel
Tristan und Isolde (Wagner) 31 III-3 VID: Enrico Calesso; R: Hermann Schneider
Orfeo ed Euridice (Gluck) 16 VI-18 VIID: Enrico Calesso; R: Bernhard Stengele
Zwickau, Theater Plauen-Zwickau  / 
Tosca (Puccini) 14 X-27 IVD: Lutz de Veer; R: Roland May
Sweet Charity (Coleman) 26 X-11 IIID: Tobias Engeli; R: Frank Alva Buecheler
Die Dreigroschenoper (Weill) 29 X-8 ID: André Cipowicz; R: Axel Stöcker
Ball im Savoy (Abraham) 23 III-21 IVD: Tobias Engeli; R: Wolfgang Dosch