2017/18 > Rakousko 
*Veřejná stránka   >Operabase Professional 
2017/18 > Rakousko

 Světová premiéra
 Zvláštní představení
 Nová inscenace
 Nová inscenace souboru

  
Německo Česká republika Slovensko
Lichtenštejnsko
Švýcarsko

Rakousko
 
Maďarsko
Itálie Slovinsko Chorvatsko

Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 

Don Pasquale (Donizetti) 2-27 IID: Karsten Januschke; R: Michael Schachermaier
Fidelio (Beethoven) 1 IID: Karsten Januschke; R: Henry Arnold
Graz, Oper Graz  / 
Il trovatore (Verdi) 30 IX-3 VID: Andrea Sanguineti / Robin Engelen; R: Ben Baur
La bohème (Puccini) 1 X-26 XIID: Marius Burkert; R: Dietmar Pflegerl(original), Michael Eybl(revival)
Le nozze di Figaro (Mozart) 2 XI-18 IIID: Marco Comin / Marcus Merkel; R: Maximilian von Mayenburg
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 25 XI-2 IIID: Marius Burkert / Marcus Merkel; R: Peter Langdal(original), Line Kromann
Amahl und die nächtlichen Besucher (Menotti) 10-16 XIID: Marcus Merkel; R: Annette Wolf
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 16 XII-25 IVD: Oksana Lyniv / Robin Engelen; R: Jetske Mijnssen
Die menschliche Stimme (Poulenc) 20-26 ID: Stacey Bartsch; R: Juana Ines Cano Restrepo
Ariane et Barbe-bleue (Dukas) 3 III-22 IVD: Roland Kluttig / Marius Burkert; R: Nadja Loschky
Candide (concert) (Bernstein) 10 III-8 IVD: Marcus Merkel
Il viaggio a Reims (Rossini) 7 IV-10 VID: Oksana Lyniv / Marcus Merkel; R: Bernd Mottl
Apollo e Dafne (Handel) 15-19 VD: Susanne Scholz; R: Christian Thausing
Mirada antigua (Quislant) 27 V-8 VID: Leonhard Garms; R: Christoph Zauner
Antigone. Und kein Ende (Troiani) 27 V-8 VID: Leonhard Garms; R: Christoph Zauner
Konjiki Yasha (Yokokawa) 27 V-8 VID: Leonhard Garms; R: Christoph Zauner
Rizomas y Madrigueras (Martínez M) 27 V-8 VID: Leonhard Garms; R: Christoph Zauner
María de Buenos Aires (Piazzolla) 14-23 VID: Marcus Merkel; R: Rainer Vierlinger
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 IX-16 VID: Oksana Lyniv; R: Lorenzo Fioroni
Pagliacci (Leoncavallo) 29 IX-16 VID: Oksana Lyniv; R: Lorenzo Fioroni
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 5 X-20 XIID: Marcus Merkel; R: Axel Köhler(original), Christian Thausing(revival)
Kiss me, Kate (Porter) 20 X-13 IVD: Marcus Merkel / Marius Burkert; R: Lee Blakeley
Salome (Strauss) 10 XI-8 IID: Oksana Lyniv / Marius Burkert; R: Florentine Klepper
Polnische Hochzeit (Beer) 8 XII-24 IIID: Marius Burkert / Marcus Merkel; R: Sebastian Ritschel
Martha (Flotow) 12 I-11 IVD: Robin Engelen / Marius Burkert; R: Peter Lund
König Roger (Szymanowski) 14 II-4 VD: Roland Kluttig / Robin Engelen; R: Holger Müller-Brandes
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23 III-14 VID: Andrea Sanguineti / Marcus Merkel; R: Verena Stoiber
Mario und der Zauberer (Oliver) 2-13 IVD: Marcus Merkel; R: Christian Thausing
Oberon (concert) (Weber) 9-23 VD: Oksana Lyniv
Tosca (Puccini) 16 V-13 VID: Oksana Lyniv / Marcus Merkel; R: Alexander Schulin(original), Christian Thausing(revival)
Gold! (Evers) 17 V-4 VI
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 23 IX-26 XIID: Seokwon Hong; R: Thaddeus Strassberger
Orphée et Eurydice (Gluck) 30 IX-8 XID: Oliver Imig; R: Enrique Gasa Valga
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 4 XI-16 IID: Hansjörg Sofka; R: Thomas Gassner
La Gioconda (Ponchielli) 25 XI-16 IID: Francesco Rosa / Seokwon Hong; R: Alexandra Szemerédy, Magdolna Parditka
West Side Story (Bernstein) 16 XII-21 IIID: Seokwon Hong; R: Enrique Gasa Valga
Der Konsul (Menotti) 3 II-7 VID: Uwe Sandner; R: René Zisterer
Martha (Flotow) 24 III-5 VIID: Seokwon Hong; R: Anette Leistenschneider
Gold! (Evers) 6 V-29 VIR: Mareike Zimmermann
Rienzi (Wagner) 19 V-7 VIID: Lukas Beikircher; R: Johannes Reitmeier
Souvenir (Temperley) 3 VI-8 VIIR: Dale Albright
Carmen (Bizet) 21 IX-29 XIID: Andrea Sanguineti; R: Laurence Dale
West Side Story (Bernstein) 3 X-29 IIID: Seokwon Hong; R: Enrique Gasa Valga
Gold! (Evers) 11 XD: Hansjörg Sofka; R: Mareike Zimmermann
The Fall of the House of Usher (Glass) 10 XI-4 ID: Seokwon Hong; R: Johannes Reitmeier
Simon Boccanegra (Verdi) 24 XI-23 IIID: Francesco Rosa; R: Thilo Reinhardt
Hello, Dolly! (Herman) 15 XII-3 IVD: Hansjörg Sofka; R: Stefan Tilch
Liliom (Doderer) 22 II-22 IVD: Stefan Klingele; R: Johannes Reitmeier
Mignon (Thomas,A) 6 IV-22 VID: Seokwon Hong; R: Helen Malkowsky
Chicago (Kander) 18 V-7 VIID: Hansjörg Sofka; R: Enrique Gasa Valga
Don Giovanni (Mozart) 15 VI-6 VIIR: Kurt Josef Schildknecht
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
La traviata (Verdi) 14 IX-14 XID: Giedrė Šlekytė; R: Richard Brunel
Werther (Massenet) 2 XI-21 XIID: Lorenzo Viotti; R: Vincent Huguet
Don Giovanni (Mozart) 14 XII-10 IID: Giedrė Šlekytė; R: Florentine Klepper
Lady Macbeth von Mtsensk (Shostakovich) 1 III-14 IVD: Kristiina Poska; R: Immo Karaman
Mutter Courage und ihre Kinder (Dessau) 18 III-8 VD: Boris Fiala; R: Bernd Liepold-Mosser
Der Zauberer von Oz (Arlen) 17 IV-2 VID: Günter Wallner / Mitsugu Hoshino; R: Aron Stiehl
Rusalka (Dvořák,A) 13 IX-20 XD: Nicholas Carter; R: Eva-Maria Höckmayr
La clemenza di Tito (Mozart) 8 XI-19 XIID: Nicholas Carter; R: Marco Štorman
La bohème (Puccini) 20 XII-25 ID: Lorenzo Viotti; R: Florian Scholz
Pelléas et Mélisande (Debussy) 14 II-16 IIID: Nicholas Carter; R: Eric Ruf, Laurent Delvert
Koma (Haas,Georg) 28 III-15 VD: Bas Wiegers; R: Immo Karaman
Evita (Lloyd Webber) 2 V-8 VID: Mitsugu Hoshino; R: Aron Stiehl
Linz, Landestheater Linz  / 
La Rosinda (Cavalli) 16 IX-2 XD: Anne Marie Dragosits; R: Gregor Horres
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 30 IX-17 IID: Markus Poschner / Marc Reibel; R: Hermann Schneider
Rigoletto (Verdi) 4 XI-20 IIID: Martin Braun / Leslie Suganandarajah; R: Andreas Baesler
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 2 XII-29 VID: Marc Reibel; R: Karl Absenger
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 XII-12 ID: Leslie Suganandarajah / Takeshi Moriuchi; R: Rainer Mennicken
La Damnation de Faust (Berlioz) 3 II-24 IVD: Markus Poschner; R: David Marton
Unverhofftes Wiedersehen (Bröder) 25 II-21 IIID: Takeshi Moriuchi; R: Gregor Horres
Brundibár (Krása) 31 III-28 VD: Martin Braun / Marc Reibel; R: Hermann Schneider
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 14 IV-28 VID: Leslie Suganandarajah / Takeshi Moriuchi; R: Gregor Horres
Death in Venice (Britten) 19 V-6 VIID: Roland Böer; R: Hermann Schneider
Così fan tutte (Mozart) 10 VI-6 VIID: Takeshi Moriuchi / Marc Reibel; R: François De Carpentries
Tristan und Isolde (Wagner) 15 IX-10 IID: Markus Poschner; R: Heiner Müller
Die Wand (Diendorfer) 16 IX-21 XD: Jinie Ka; R: Eva-Maria Melbye
Simon (Stäbler) 30 IX-21 XD: Katharina Müllner; R: Gregor Horres
La clemenza di Tito (Mozart) 2 XI-7 IVD: Martin Braun; R: François De Carpentries
The Transposed Heads (Glanville-Hicks) 24 XID: Leslie Suganandarajah; R: Gregor Horres
Der Vogelhändler (Zeller,C) 9 XII-4 VIID: Marc Reibel; R: Karl Absenger
Elektra (Strauss) 19 I-26 IVD: Markus Poschner; R: Michael Schulz
Winterreise (Schubert) 20 I-24 IIR: Hermann Schneider
Penthesilea (Schoeck) 2 III-5 VIID: Leslie Suganandarajah; R: Peter Konwitschny
Polnische Hochzeit (Beer) 16 III-28 IVD: Martin Braun; R: Gregor Horres
Médée (Cherubini) 4 V-28 VID: Bruno Weil; R: Guy Montavon
Salzburg, Salzburger Landestheater  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 23 IX-13 ID: Adrian Kelly; R: Alexandra Liedtke
The Sound of Music (Rodgers) 17 X-7 IVD: Robin Davis; R: Andreas Gergen
Oedipus rex (Stravinsky) 25 X-21 XID: Dennis Russell Davies; R: Carl Philip von Maldeghem
Le nozze di Figaro (Mozart) 20 I-30 VD: Adrian Kelly; R: Jacopo Spirei
Cardillac (Hindemith) 21 IV-15 VD: Robin Davis; R: Amélie Niermeyer
Flüchtling (Gregoretti) 25 V-10 VID: Wolfgang Götz; R: Christina Piegger
Wien, Neue Oper Wien  / 
Die Antilope (Staud) 11-16 XID: Walter Kobéra; R: Dominique Mentha
Radames (Eötvös) 14-18 VID: Walter Kobéra / Anna Sushon; R: Leonard Prinsloo
Der Ficus spricht (Schedl,G) 14-18 VID: Walter Kobéra / Anna Sushon; R: Leonard Prinsloo
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Il trovatore (Verdi) 4-13 IXD: Marco Armiliato; R: Daniele Abbado, Boris Stetka
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-15 IXD: Adam Fischer; R: Jean-Louis Martinoty
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 6 IX-7 VD: Marco Armiliato / Jean-Christophe Spinosi / Alexander Soddy; R: Günther Rennert
Chowanschtschina (Musorgsky) 8-17 IXD: Michael Güttler; R: Lev Dodin, Valery Galendeev, Iurii Khamutianskii
Salome (Strauss) 16 IX-25 XID: Simone Young; R: Boleslaw Barlog
La traviata (Verdi) 24 IX-2 XD: James Gaffigan; R: Jean-François Sivadier, Véronique Timsit
La bohème (Puccini) 30 IX-6 XD: Eivind Gullberg Jensen; R: Franco Zeffirelli
Der Spieler (Prokofiev,S) 4-20 XD: Simone Young; R: Karoline Gruber
Don Giovanni (Mozart) 5 X-20 ID: Sascha Goetzel; R: Jean-Louis Martinoty
Pelléas et Mélisande (Debussy) 12-21 XD: Daniel Harding; R: Marco Arturo Marelli
Rusalka (Dvořák,A) 19-28 XD: Tomáš Hanus; R: Sven-Eric Bechtolf
Tosca (Puccini) 23 X-12 ID: Jesús López-Cobos; R: Margarethe Wallmann
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 X-11 VD: Evelino Pidò / Guillermo García Calvo / Frédéric Chaslin / Pavel Baleff; R: Otto Schenk
L'italiana in Algeri (Rossini) 26 X-2 XID: Evelino Pidò; R: Jean-Pierre Ponnelle
Katja Kabanova (Janáček) 1-7 XID: Graeme Jenkins; R: André Engel, Ruth Orthman
Un ballo in maschera (Verdi) 5-11 XID: Jesús López-Cobos / Graeme Jenkins; R: Gianfranco de Bosio
Adriana Lecouvreur (Cilea) 9-18 XID: Evelino Pidò; R: David McVicar
Madama Butterfly (Puccini) 21-24 XID: Jonathan Darlington; R: Josef Gielen
Ariadne auf Naxos (Strauss) 23-29 XID: Jeffrey Tate; R: Sven-Eric Bechtolf
Don Pasquale (Donizetti) 27 XI-19 VD: Evelino Pidò; R: Irina Brook
Daphne (Strauss) 1-7 XIID: Simone Young; R: Nicolas Joël
Lulu (Berg) 3-15 XIID: Ingo Metzmacher; R: Willy Decker
Elektra (Strauss) 5-11 XIID: Ingo Metzmacher; R: Uwe Eric Laufenberg
Der Rosenkavalier (Strauss) 10-19 XIID: Adam Fischer; R: Otto Schenk
Arabella (Strauss) 14-21 XIID: Patrick Lange; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Zauberflöte (Mozart) 22-29 XIID: Adam Fischer; R: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 XII-2 ID: Patrick Lange; R: Adrian Noble
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 XII-5 ID: Cornelius Meister; R: Otto Schenk
I puritani (Bellini) 4-10 ID: Evelino Pidò; R: John Dew
La Fille du régiment (Donizetti) 11-19 ID: Evelino Pidò; R: Laurent Pelly
Carmen (Bizet) 23-29 ID: Jean-Christophe Spinosi; R: Franco Zeffirelli
Faust (Gounod) 25 I-2 IID: Frédéric Chaslin; R: Nicolas Joël(original), Stéphane Roche(revival)
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 9 IID: Michael Güttler
Le nozze di Figaro (Mozart) 12-18 IID: Sascha Goetzel; R: Jean-Louis Martinoty
La Cenerentola (Rossini) 16-22 IID: Jean-Christophe Spinosi; R: Sven-Eric Bechtolf
Ariodante (Handel) 24 II-8 IIID: William Christie; R: David McVicar
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 25 II-3 IIID: Louis Langrée; R: Falk Richter
Macbeth (Verdi) 27 II-5 IIID: Giampaolo Bisanti; R: Christian Rath
Otello (Verdi) 12-22 IIID: Graeme Jenkins; R: Christine Mielitz
La bohème (Puccini) 14-20 IIID: Speranza Scappucci; R: Franco Zeffirelli
Madama Butterfly (Puccini) 19-28 IIID: Ramón Tebar; R: Josef Gielen
Dantons Tod (Einem) 24 III-9 IVD: Susanna Mälkki; R: Josef Ernst Köpplinger
Parsifal (Wagner) 29 III-5 IVD: Semyon Bychkov; R: Alvis Hermanis
Das Rheingold (Wagner) 4 IVD: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 8-22 IVD: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
Turandot (Puccini) 10-20 IVD: Frédéric Chaslin; R: Marco Arturo Marelli
Siegfried (Wagner) 11 IVD: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 15 IVD: Adam Fischer; R: Sven-Eric Bechtolf
Fidelio (Beethoven) 21-27 IVD: Adam Fischer; R: Otto Schenk
Andrea Chénier (Giordano) 23 IV-2 VD: Marco Armiliato; R: Otto Schenk
Aida (Verdi) 25 IV-1 VD: Evelino Pidò; R: Nicolas Joël
Simon Boccanegra (Verdi) 6-13 VD: Evelino Pidò; R: Peter Stein
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 12-28 VD: Marco Armiliato; R: Alexandra Liedtke
Capriccio (Strauss) 17-27 VD: Michael Boder; R: Marco Arturo Marelli
La traviata (Verdi) 26 V-1 VID: Marco Armiliato; R: Jean-François Sivadier, Véronique Timsit
Rigoletto (Verdi) 31 V-10 VID: Marco Armiliato; R: Pierre Audi
Der Freischütz (Weber) 11-28 VID: Tomáš Netopil; R: Christian Rath
Tosca (Puccini) 13-19 VID: Marco Armiliato; R: Margarethe Wallmann
Lohengrin (Wagner) 15-26 VID: Sebastian Weigle; R: Andreas Homoki
Falstaff (Verdi) 21-27 VID: James Conlon; R: David McVicar
Carmen (Bizet) 6-12 IXD: Frédéric Chaslin; R: Franco Zeffirelli
Ariadne auf Naxos (Strauss) 7-13 IXD: Patrick Lange; R: Sven-Eric Bechtolf
Der Freischütz (Weber) 8-14 IXD: Sebastian Weigle; R: Christian Rath
La traviata (Verdi) 16 IX-4 IID: Evelino Pidò / Marco Armiliato; R: Jean-François Sivadier
Werther (Massenet) 22-28 IXD: Frédéric Chaslin; R: Andrei Serban
Don Pasquale (Donizetti) 29 IX-14 VID: Evelino Pidò / Enrique Mazzola; R: Irina Brook
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1 X-21 VD: Jean-Christophe Spinosi / Michael Güttler / Evelino Pidò; R: Günther Rennert
Eugen Onegin (Tchaikovsky,P) 5-13 XD: Louis Langrée; R: Falk Richter
Le nozze di Figaro (Mozart) 12 X-9 IIID: Sascha Goetzel / Sascha Goetzel; R: Jean-Louis Martinoty
Les Troyens (Berlioz) 14 X-4 XID: Alain Altinoglu; R: David McVicar
Elektra (Strauss) 16-25 XD: Michael Boder; R: Uwe Eric Laufenberg
Lohengrin (Wagner) 23 X-7 XID: Simone Young; R: Andreas Homoki
Un ballo in maschera (Verdi) 24 X-3 XID: Giampaolo Bisanti; R: Gianfranco de Bosio
L'elisir d'amore (Donizetti) 31 X-25 VID: Speranza Scappucci / Marco Armiliato / Guillermo García Calvo; R: Otto Schenk
Madama Butterfly (Puccini) 6 XI-7 XIID: Jonathan Darlington / Jader Bignamini; R: Josef Gielen
Don Giovanni (Mozart) 14 XI-17 IIID: Adam Fischer / Antonello Manacorda; R: Jean-Louis Martinoty
Rusalka (Dvořák,A) 15-22 XID: Eivind Gullberg Jensen; R: Sven-Eric Bechtolf
La bohème (Puccini) 23 XI-15 IVD: Speranza Scappucci; R: Franco Zeffirelli
La Cenerentola (Rossini) 25 XI-6 IID: Jean-Christophe Spinosi / Speranza Scappucci; R: Sven-Eric Bechtolf
Nabucco (Verdi) 6-12 XIID: Paolo Carignani; R: Günter Krämer
Die Weiden (Staud) 8-20 XIID: Ingo Metzmacher; R: Andrea Moses
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13-23 XIID: Axel Kober; R: Adrian Noble
Die Zauberflöte (Mozart) 15-30 XIID: Adam Fischer; R: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 XII-5 ID: Sascha Goetzel; R: Otto Schenk
Andrea Chénier (Giordano) 6 I-31 VD: Frédéric Chaslin / Marco Armiliato; R: Otto Schenk
Das Rheingold (Wagner) 8 ID: Axel Kober; R: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 12 ID: Axel Kober; R: Sven-Eric Bechtolf
Tosca (Puccini) 14 I-23 VID: Evelino Pidò / Marco Armiliato; R: Margarethe Wallmann
Siegfried (Wagner) 16 ID: Axel Kober; R: Sven-Eric Bechtolf
Götterdämmerung (Wagner) 20 ID: Axel Kober; R: Sven-Eric Bechtolf
Falstaff (Verdi) 23-30 ID: James Conlon; R: David McVicar
Arabella (Strauss) 2-8 IID: Axel Kober; R: Sven-Eric Bechtolf
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9-21 IID: Evelino Pidò; R: Laurent Pelly
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 16-22 IID: Tomáš Netopil; R: Kasper Holten
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 1 IIID: Michael Güttler
Cavalleria rusticana (Mascagni) 11-23 IIID: Giacomo Sagripanti; R: Jean-Pierre Ponnelle
Pagliacci (Leoncavallo) 11-23 IIID: Giacomo Sagripanti; R: Jean-Pierre Ponnelle
Der Rosenkavalier (Strauss) 21-30 IIID: Adam Fischer; R: Otto Schenk
Simon Boccanegra (Verdi) 22 III-1 IVD: Philippe Auguin; R: Peter Stein
Orest (Trojahn) 31 III-13 IVD: Michael Boder; R: Marco Arturo Marelli
Turandot (Puccini) 6-16 IVD: Domingo Hindoyan; R: Marco Arturo Marelli
Parsifal (Wagner) 18-24 IVD: Valery Gergiev; R: Alvis Hermanis
Salome (Strauss) 22-28 IVD: Michael Boder; R: Boleslaw Barlog
Fidelio (Beethoven) 23 IV-2 VD: Adam Fischer; R: Otto Schenk
Rigoletto (Verdi) 1-16 VD: Giampaolo Bisanti; R: Pierre Audi
Macbeth (Verdi) 5-14 VD: James Conlon; R: Christian Rath
Dantons Tod (Einem) 22-29 VD: Michael Boder; R: Josef Ernst Köpplinger
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 25 V-10 VID: Christian Thielemann; R: Vincent Huguet
Manon (Massenet) 1-13 VID: Frédéric Chaslin; R: Andrei Serban
Aida (Verdi) 19-29 VID: Marco Armiliato; R: Nicolas Joël
Otello (Verdi) 20-30 VID: Myung-Whun Chung; R: Adrian Noble
Wien, Theater an der Wien  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 17-28 IXD: René Jacobs; R: Torsten Fischer
Ottone, re di Germania (concert) (Handel) 24 IXD: George Petrou
Ariadne auf Naxos (Porpora) 27 IX-10 XD: Markellos Chryssicos; R: Sergej Morozov
Wozzeck (Berg) 15-27 XD: Leo Hussain; R: Robert Carsen
Don Pasquale (Donizetti) 24 X-12 XIID: Tscho Theissing; R: Marcos Darbyshire
Leonore (concert) (Beethoven) 24 XD: René Jacobs
Die Ring Trilogie - Hagen (Wagner) 1-29 XIID: Constantin Trinks; R: Tatjana Gürbaca
Die Ring Trilogie - Siegfried (Wagner) 2-30 XIID: Constantin Trinks; R: Tatjana Gürbaca
Die Ring Trilogie - Brünnhilde (Wagner) 3-31 XIID: Constantin Trinks; R: Tatjana Gürbaca
Egmont (Beethoven) 15 XIID: Laurence Equilbey; R: Séverine Chavrier
Maria Stuarda (Donizetti) 19-30 ID: Paolo Arrivabeni; R: Christof Loy
Publio Cornelio Scipione (concert) (Handel) 24 ID: Markellos Chrissikos
Giulietta e Romeo (concert) (Zingarelli) 27 ID: George Petrou
Pelléas et Mélisande (Debussy) 12 II-9 IIID: Thomas Guggeis / Claire Levacher; R: Thomas Jonigk
Saul (Handel) 16-27 IID: Laurence Cummings; R: Claus Guth
Armida (concert) (Haydn) 21 IID: René Jacobs
Der Besuch der alten Dame (Einem) 16-28 IIID: Michael Boder; R: Keith Warner
Fidelio (concert) (Beethoven) 19 IIID: Giovanni Antonini
A Quiet Place (Bernstein) 22 III-2 IVD: Walter Kobéra; R: Philipp M Krenn
Die Schuldigkeit des ersten Gebots (concert) (Mozart) 27 IIID: Stefan Gottfried
A Midsummer Night's Dream (Britten) 15-25 IVD: Antonello Manacorda; R: Damiano Michieletto
Radamisto (concert) (Handel) 20 IVD: Martin Haselböck
Così fan tutte (Mozart) 15 V-12 VID: Stefan Vladar / Raphael Schlusselberg; R: Valentin Schwarz
Alcina (Handel) 15-26 IXD: Stefan Gottfried; R: Tatjana Gürbaca
Gismondo (concert) (Vinci) 25 IXD: Martyna Pastuszka
Die Zauberinsel (Purcell) 29 IX-19 XD: Markellos Chryssicos; R: Jean Renshaw
Guillaume Tell (Rossini) 13-27 XD: Diego Matheuz; R: Torsten Fischer
Serse (concert) (Handel) 22 XD: Maxim Emelyanychev
Teseo (Handel) 14-25 XID: René Jacobs; R: Moshe Leiser, Patrice Caurier
Tarare (concert) (Salieri) 24 XID: Christophe Rousset
Don Carlos (reduction) (Verdi) 28 XI-27 XIID: Matteo Pais; R: Sébastien Dutrieux
Euryanthe (Weber) 12-31 XIID: Constantin Trinks; R: Christof Loy
The Messiah (concert) (Handel) 16 XIID: Robert King
King Arthur (Purcell) 17-30 ID: Stefan Gottfried; R: Sven-Eric Bechtolf, Julian Crouch
Peter Schmoll (concert) (Weber) 23 ID: Roberto Paternostro
Elias (Mendelssohn) 16-27 IID: Jukka-Pekka Saraste; R: Calixto Bieito
Mazeppa (concert) (Tchaikovsky,P) 21 IID: Evgeny Brazhnik
Iolanta (concert) (Tchaikovsky,P) 22 IID: Evgeny Brazhnik
Undine (concert) (Tchaikovsky,P) 22 IID: Evgeny Brazhnik
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 26 II-15 IIID: Raphael Schluesselberg; R: Barbora Horáková Joly
Olympia (Offenbach) 26 II-15 IIID: Raphael Schluesselberg; R: Barbora Horáková Joly
Die Jungfrau von Orleans (Tchaikovsky,P) 16-27 IIID: Oksana Lyniv; R: Lotte de Beer
Der Freischütz (concert) (Weber) 22 IIID: Laurence Equilbey
Orlando furioso (concert) (Vivaldi) 26 IIID: George Petrou
Orlando (Handel) 14-28 IVD: Giovanni Antonini; R: Claus Guth
Rinaldo (concert) (Handel) 27 IVD: Jean-Christophe Spinosi
Candide (Bernstein) 30 IV-20 VD: Benjamin Bayl; R: Christoph Zauner
Oberon (Weber) 13-19 VD: Thomas Guggeis; R: Nikolaus Habjan
Wien, Volksoper Wien  / 
Der Bettelstudent (Millöcker) 3-18 IXD: Guido Mancusi; R: Anatol Preissler
Die Zauberflöte (Mozart) 4 IX-9 VID: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz / Wolfram-Maria Märtig / Guido Mancusi / Andreas Schüller; R: Helmuth Lohner
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 IX-29 VID: Guido Mancusi / Gerrit Prießnitz / Thomas Rösner / Alexander Joel / Alfred Eschwé; R: Heinz Zednik
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 20 IX-16 XD: Wolfram-Maria Märtig; R: Josef Ernst Köpplinger
Die Räuber (Verdi) 14 X-11 XIID: Jac van Steen / Felix Lemke; R: Alexander Schulin
Die lustige Witwe (Lehár) 20 X-2 XIID: Alfred Eschwé / Michael Tomaschek; R: Marco Arturo Marelli
Pinocchio (Valtinoni) 19 XI-19 IVD: Guido Mancusi / Christoph Huber; R: Philipp M Krenn
Roméo et Juliette (Berlioz) 7-27 XIID: Gerrit Prießnitz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16 XII-7 ID: Christof Perick; R: Karl Dönch
My Fair Lady (Loewe) 21 XII-19 ID: Michael Tomaschek; R: Robert Herzl
Axel an der Himmelstür (Benatzky) 26 XII-31 ID: Lorenz C Aichner; R: Peter Lund
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 5-28 ID: Anja Bihlmaier; R: Marco Arturo Marelli
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 10 I-9 IID: Thomas Rösner / Wolfram-Maria Märtig; R: Hinrich Horstkotte
The Sound of Music (Rodgers) 14 I-1 VD: Wolfram-Maria Märtig; R: Renaud Doucet
Vivaldi - Die fünfte Jahreszeit (Kolonovits) 27 I-1 IIID: Christian Kolonovitz; R: Robert Meyer
Der Opernball (Heuberger) 17 II-24 IIID: Alfred Eschwé / Lorenz C Aichner; R: Axel Köhler
La traviata (Verdi) 19 II-14 IIID: Nicholas Milton / Wolfram-Maria Märtig; R: Hans Gratzer
Carousel (Rodgers) 15 III-22 IVD: Joseph Olefirowicz / Ansi Verwey; R: Henry Mason
Rusalka (Dvořák,A) 25 III-23 IVD: Alfred Eschwé; R: Renaud Doucet
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 31 III-21 VD: Alfred Eschwé / Karsten Januschke; R: Thomas Enzinger
Marilyn forever (Bryars) 14 IV-2 VD: Wolfram-Maria Märtig; R: Christoph Zauner
Der Zauberer von Oz (Arlen) 29 IV-8 VID: Wolfram-Maria Märtig; R: Henry Mason
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 5-28 VD: Gerrit Prießnitz; R: Renaud Doucet
Gasparone (Millöcker) 2-30 VID: Andreas Schüller; R: Olivier Tambosi
Sweeney Todd (Sondheim) 12-21 VID: Joseph Olefirowicz; R: Matthias Davids
La Wally (Catalani) 17-27 VID: Marc Piollet; R: Aron Stiehl
Die Fledermaus (Strauss,J) 2 IX-31 VD: Gerrit Prießnitz / Alfred Eschwé; R: Heinz Zednik
Die Zauberflöte (Mozart) 3 IX-1 VID: Wolfram-Maria Märtig; R: Helmuth Lohner
Gasparone (Millöcker) 4 IX-2 XID: Andreas Schüller; R: Olivier Tambosi
Sweeney Todd (Sondheim) 7-19 IXD: Joseph Olefirowicz; R: Matthias Davids
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 16 IX-26 XIID: Alfred Eschwé / Laszlo Gyüker; R: Peter Lund
Zar und Zimmermann (Lortzing) 13 X-2 XIID: Christof Perick; R: Hinrich Horstkotte
Der Mantel (Puccini) 27 X-29 ID: Lorenz C Aichner; R: Robert Meyer
Gianni Schicchi (Puccini) 27 X-29 ID: Lorenz C Aichner; R: Robert Meyer
Der Opernball (Heuberger) 3 XI-19 XIIR: Axel Köhler
Die Räuber (Verdi) 4-7 XIIR: Alexander Schulin
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 8 XII-6 IR: Karl Dönch
Wonderful Town (Bernstein) 9 XII-11 IIID: James Holmes; R: Matthias Davids
Don Giovanni (Mozart) 20 XII-2 IR: Achim Freyer
My Fair Lady (Loewe) 30 XII-11 IVR: Robert Herzl
Pinocchio (Valtinoni) 8 I-30 VIR: Philipp M Krenn
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 1-17 IIR: Hinrich Horstkotte
Der Mann von La Mancha (Leigh) 3 II-13 IIIR: Olivier Tambosi
Porgy and Bess (concert) (Gershwin) 10-25 IID: Joseph Olefirowicz
Der fliegende Holländer (Wagner) 9 III-2 IVD: Marc Piollet; R: Aron Stiehl
Axel an der Himmelstür (Benatzky) 15 III-8 IVR: Peter Lund
Meine Schwester und ich (Benatzky) 6 IV-13 VD: Guido Mancusi; R: Robert Meyer
The Sound of Music (Rodgers) 13 IV-21 VR: Renaud Doucet
Powder Her Face (Adès) 13-28 IVD: Lorenz C Aichner; R: Martin G Berger
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 17 IV-7 VR: Renaud Doucet
Carousel (Rodgers) 20 V-28 VIR: Henry Mason
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 2-25 VIR: Helmut Baumann
La traviata (Verdi) 5-23 VIR: Hans Gratzer