2017/18 > Švýcarsko 
*Veřejná stránka   >Operabase Professional 
2017/18 > Švýcarsko

 Světová premiéra
 Zvláštní představení
 Nová inscenace
 Nová inscenace souboru

  
Německo
Francie
Monako

Švýcarsko
 
Lichtenštejnsko
Rakousko
Itálie

Basel, Theater Basel  / 

Lucio Silla (Mozart) 14 IX-27 XID: Erik Nielsen / Björn Huestege; R: Hans Neuenfels
Alcina (Handel) 16 IX-3 XIID: Andrea Marcon; R: Lydia Steier
Die Blume von Hawaii (Abraham) 28 IX-19 ID: Jürg Henneberger; R: Frank Hilbrich
La traviata (Verdi) 21 X-9 IID: Titus Engel; R: Daniel Kramer
La Cenerentola (Rossini) 15 XII-30 IVD: Daniele Squeo; R: Antonio Latella
Elektra (Strauss) 12 I-23 IVD: Erik Nielsen / Hartmut Keil; R: David Bösch
Die Dreigroschenoper (Weill) 8 II-21 VID: Johannes Kalitzke; R: Dani Levy
Der Goldkäfer (Fujikura) 9-25 IIID: Stephen Delaney; R: Julia Hölscher
Der Spieler (Prokofiev) 10 III-17 VID: Modestas Pitrenas / Björn Huestege; R: Vasily Barkhatov
The Rake's Progress (Stravinsky) 18 V-24 VID: Kristiina Poska / Ansi Verwey; R: Lydia Steier
King Arthur (Purcell) 13 IX-16 XIID: Christopher Moulds; R: Stephan Kimmig
Pelléas et Mélisande (Debussy) 28 IX-11 XID: Erik Nielsen; R: Barbora Horáková Joly
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 19 X-27 ID: Giampaolo Bisanti; R: Olivier Py
Ein Käfig voller Narren (Herman) 14 XII-29 VR: Martin G Berger
Der Kaiser von Atlantis (Ullmann) 8 IID: Stephen Delaney; R: Maria-Magdalena Kwaschik
Diodati. Unendlich (Wertmüller) 21 II-8 IVD: Titus Engel; R: Lydia Steier
Madama Butterfly (Puccini) 30 III-19 VID: Antonello Allemandi; R: Vasily Barkhatov
Didone abbandonata (Jommelli) 7-23 VID: Daniela Dolci; R: Lotte de Beer
Bern, Konzert Theater Bern  / 
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 10 IX-26 XIID: Hans Christoph Bünger / Zsolt Czetner; R: Lisa Katharina Holzberg
Don Giovanni (Mozart) 14 X-17 IVD: Kevin John Edusei / Jochem Hochstenbach / Hans Christoph Bünger; R: Matthew Wild
Anna Karenina (Hubay) 26 XI-17 IID: Jochem Hochstenbach; R: Adriana Altaras
Alzheim (Dayer) 1 XII-13 ID: Jochem Hochstenbach; R: Ludger Engels
Il trovatore (Verdi) 27 I-20 IVD: Jochem Hochstenbach; R: Markus Bothe
The Medium (Menotti) 2 II-16 VD: Anne Hinrichsen; R: Alexander Kreuselberg
Die Formel (Rasch) 2 III-14 IVD: Jonathan Stockhammer; R: Gerd Heinz
Carmen (Bizet) 7 IV-21 VID: Mario Venzago; R: Stephan Märki
Katja Kabanova (Janáček) 19 V-27 VID: Kevin John Edusei; R: Florentine Klepper
Das Schloss Dürande (concert) (Schoeck) 31 V-2 VID: Mario Venzago
Love Life (Weill) 31 VIII-11 IXD: Daniel Carter; R: Joan Anton Rechi
Alcina (Handel) 14-18 IXD: Markus Märkl; R: Nikolaus Habjan
Così fan tutte (Mozart) 14 X-23 IVD: Kevin John Edusei; R: Maximilian von Mayenburg
La bohème (Puccini) 24 XI-19 VD: Ivo Hentschel; R: Matthew Wild
Fierrabras (Schubert) 27 I-11 VID: Mario Venzago; R: Elmar Goerden
Lotario (Handel) 24 II-18 VID: Christian Curnyn; R: Carlos Wagner
Humanoid (Evers) 14 III-20 IVD: Sebastian Schwab; R: Cordula Däuper
Reigen (Boesmans) 31 III-4 VID: Kevin John Edusei; R: Markus Bothe
Tristan und Isolde (Wagner) 25 V-30 VID: Kevin John Edusei; R: Stephan Märki
Biel, Theater Orchester Biel Solothurn  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 15 IX-20 ID: Franco Trinca; R: Joël Lauwers
Marie und Robert (Meier) 3 XI-19 ID: Kaspar Zehnder; R: Reto Nickler
Die lustige Witwe (Lehár) 15 XII-9 IIID: Jérôme Pillement; R: Olivier Tambosi
Iolanta (Tchaikovsky,P) 9 II-15 IVD: Alexander Mikhailovich Anissimov; R: Dieter Kaegi
Mitridate, re di Ponto (Mozart) 13 IV-6 VID: Predrag Gosta; R: Francesco Bellotto
Fribourg, Opéra de Fribourg  / 
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 29 XII-14 ID: Laurent Gendre; R: Olivier Desbordes, Benjamin Moreau
Genève, Grand-Théâtre de Genève  / 
La clemenza di Tito (concert) (Mozart) 27 VIIID: Teodor Currentzis
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12-24 IXD: Jonathan Nott; R: Sam Brown
Le nozze di Figaro (Mozart) 13-25 IXD: Marko Letonja; R: Tobias Richter
Figaro Gets a Divorce (Langer) 14-26 IXD: Justin Brown; R: David Pountney
Fantasio (Offenbach) 3-20 XID: Gergely Madaras; R: Thomas Jolly
Ascanio (concert) (Saint-Saëns) 24-26 XID: Guillaume Tourniaire
Le Baron tzigane (Strauss,J) 15 XII-6 ID: Stefan Blunier; R: Christian Rath
Faust (Gounod) 1-18 IID: Michel Plasson; R: Georges Lavaudant
Szenen aus Goethes Faust (concert) (Schumann) 25 II-3 IIID: Ira Levin
Pagliacci (Leoncavallo) 17-29 IIID: Alexander Joel; R: Serena Sinigaglia
Cavalleria rusticana (Mascagni) 17-29 IIID: Alexander Joel; R: Emma Dante
King Arthur (Purcell) 26 IV-9 VD: Leonardo García Alarcón; R: Marcial Di Fonzo Bo
Don Giovanni (Mozart) 1-17 VID: Stefan Soltesz; R: David Bösch
Carmen (Bizet) 10-27 IXD: John Fiore; R: Reinhild Hoffmann
The Beggar's Opera (Pepusch) 3-7 XD: William Christie; R: Robert Carsen
Boris Godounov (Musorgsky) 28 X-15 XID: Paolo Arrivabeni; R: Matthias Hartmann
Viva la Mamma (Donizetti) 21-31 XIID: Gergely Madaras; R: Laurent Pelly, Julien Chavaz
Das Rheingold (Wagner) 12 II-12 IIID: Georg Fritzsch; R: Dieter Dorn
Die Walküre (Wagner) 13 II-13 IIID: Georg Fritzsch; R: Dieter Dorn
Siegfried (Wagner) 15 II-15 IIID: Georg Fritzsch; R: Dieter Dorn
Götterdämmerung (Wagner) 17 II-17 IIID: Georg Fritzsch; R: Dieter Dorn
Il pirata (concert) (Bellini) 22-24 II
Médée (Charpentier,M) 3-11 VD: Leonardo García Alarcón; R: David McVicar
Un ballo in maschera (Verdi) 4-22 VID: Pinchas Steinberg; R: Giancarlo Del Monaco
Lausanne, Opéra de Lausanne  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 IX-8 XD: Jesús López-Cobos; R: Stefano Poda
Amahl et les visiteurs du soir (Menotti) 8-15 XID: Hervé Klopfenstein; R: Gérard Demierre
Le Chanteur de Mexico (Lopez,F) 22-31 XIID: Cyril Diederich; R: Emilio Sagi
La sonnambula (Bellini) 9-11 IID: Giampaolo Bisanti
La clemenza di Tito (Mozart) 18-28 IIID: Diego Fasolis; R: Fabio Ceresa
La donna del lago (Rossini) 22-29 IVD: George Petrou; R: Max Emanuel Cencic
Simon Boccanegra (Verdi) 3-10 VID: Stefano Ranzani; R: Arnaud Bernard
L'histoire du Soldat (Stravinsky) 28-30 IXR: Alex Ollé
Così fan tutte (Mozart) 28 X-7 XID: Joshua Weilerstein; R: Jean Liermier
Cendrillon (Viardot) 23-28 XID: Didier Puntos; R: Gilles Rico
La Chauve-souris (Strauss,J) 21-31 XIID: Frank Beermann; R: Adriano Sinivia
Mam'zelle Nitouche (Hervé) 10-13 ID: Christophe Grapperon; R: Pierre-André Weitz
Anna Bolena (Donizetti) 3-13 IID: Roberto Rizzi-Brignoli; R: Stefano Mazzonis di Pralafera
Ariadne auf Naxos (Strauss) 17-24 IIID: Frank Beermann; R: David Hermann
Orphée et Eurydice (Gluck) 2-12 VID: Diego Fasolis; R: Aurélien Bory
Luzern, Luzerner Theater  / 
Le Grand Macabre (Ligeti) 8 IX-20 XD: Clemens Heil; R: Herbert Fritsch
La traviata (Verdi) 13 IX-5 IID: Clemens Heil; R: Benedikt von Peter
Manon (Massenet) 12 XI-14 ID: Yoel Gamzou; R: Marco Štorman
Die Zauberflöte (Mozart) 2-26 XIID: Clemens Heil; R: Wouter Van Looy
Falstaff (Verdi) 27 I-17 VID: Clemens Heil; R: Benedikt von Peter
Flow My Tears (Dowland) 2 III-8 IVD: Vincent Flückiger; R: Wouter Van Looy
Faust-Szenen (Schumann) 24 III-17 VD: Clemens Heil; R: Benedikt von Peter
Maria Stuarda (Donizetti) 15 IV-27 VD: Rolando Garza Rodríguez; R: Benedikt von Peter, Friederike Schubert
St Gallen, Theater St Gallen  / 
Die Gezeichneten (Schreker) 16 IX-25 XID: Michael Balke; R: Antony McDonald
Nabucco (Verdi) 27 IX-19 IIID: Hermes Helfricht / Stéphane Fromageot; R: Emilio Sagi, Javier Ulacia
La bohème (Puccini) 21 X-4 IIID: Hermes Helfricht / Stéphane Fromageot; R: Renaud Doucet
On the Town (Bernstein) 9 XII-30 VD: Michael Brandstätter / Stéphane Fromageot; R: Josef Ernst Köpplinger
Der Zaubertrank (Martin,F) 2-16 IID: Hermes Helfricht; R: Polly Graham
Fidelio (Beethoven) 15 III-16 VID: Otto Tausk / Hermes Helfricht; R: Jan Schmidt-Garre
Il pirata (Bellini) 28 IV-10 VID: Pietro Rizzo; R: Ben Baur
Edgar (Puccini) 29 VI-13 VIID: Leo Hussain; R: Tobias Kratzer
Die Jahreszeiten (Haydn) 22 IX-8 XII
Don Carlo (Verdi) 27 IX-28 IIR: Nicola Berloffa
Norma (Bellini) 17 I-1 IVD: Michael Balke; R: Nicola Berloffa
Die Nachtigall (Stravinsky) 2 II-2 IVR: Dirk Schmeding
Der unsterbliche Kaschtschei (Rimsky-Korsakov) 2 II-2 IVR: Dirk Schmeding
Cinderella (Davies,PM) 15-30 IIIR: Holger Liebig
L'elisir d'amore (Donizetti) 23 III-13 VID: Pietro Rizzo / Stéphane Fromageot; R: Ulrich Wiggers
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 11 V-15 VIR: Alexander Nerlich
Il trovatore (Verdi) 28 VI-12 VIIR: Aron Stiehl
Winterthur, Theaterstrasse 4  / 
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 22-30 IXD: Dietger Holm; R: Clara Kalus
Die verkaufte Braut (Smetana) 15-17 XIID: Oliver von Dohnányi; R: Jana Kališová
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 29 XII-2 ID: Inga Hilsberg; R: Wolfgang Lachnitt
Don Giovanni (Mozart) 1-3 IID: Elias Grandy / Dietger Holm / Olivier Pols / Davide Perniceni; R: Lorenzo Fioroni
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 8-11 IIID: György Mészáros; R: Wolf Widder
La finta giardiniera (Mozart) 5-18 VD: Gianluca Capuano; R: Tatjana Gürbaca
Zurich, Oper im Knopfloch  / 
Geneviève de Brabant (Offenbach) 8 IX
The Little Café (Caryll) 21-29 X
Marie Stuart (Niedermeyer) 20-27 XD: Kateryna Tereshchenko; R: Jordi Vilardaga
Zurich, Opernhaus Zürich  / 
Jewgeni Onegin (Tchaikovsky,P) 24 IX-28 XD: Stanislav Kochanovsky; R: Barrie Kosky
Die Zauberflöte (Mozart) 26 IX-15 XD: Karina Canellakis; R: Tatjana Gürbaca
Salome (Strauss) 28 IX-15 XD: Ulf Schirmer; R: Sven-Eric Bechtolf
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-11 XD: Enrique Mazzola; R: Cesare Lievi
Tosca (Puccini) 21 X-4 XID: Paolo Carignani; R: Robert Carsen
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 5-24 XID: Fabio Luisi; R: Sebastian Baumgarten
Ronja Räubertochter (Arnecke) 18 XI-25 ID: Carrie-Ann Matheson; R: Marie-Eve Signeyrole
Fidelio (Beethoven) 26 XI-13 XIID: Simone Young; R: Andreas Homoki
Der Traum von Dir (Dayer) 2-9 XIID: Michael Richter; R: Nina Russi
Madama Butterfly (Puccini) 10 XII-10 ID: Daniele Rustioni; R: Ted Huffman
La Fille du régiment (concert) (Donizetti) 16-22 XIID: Speranza Scappucci
La fanciulla del West (Puccini) 21 XII-12 ID: Marco Armiliato; R: Barrie Kosky
Le comte Ory (Rossini) 31 XII-9 ID: Diego Fasolis; R: Moshe Leiser, Patrice Caurier
L'Heure espagnole (Ravel) 19 I-1 IID: Pavel Baleff; R: Jan Eßinger
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 19 I-1 IID: Pavel Baleff; R: Jan Eßinger
Idomeneo (Mozart) 4 II-2 IIID: Giovanni Antonini; R: Jetske Mijnssen
La scala di seta (Rossini) 9-24 IID: Ottavio Dantone; R: Damiano Michieletto
Parsifal (Wagner) 25 II-11 IIID: Simone Young; R: Claus Guth
Lunea (Holliger) 4-25 IIID: Heinz Holliger; R: Andreas Homoki
Der fliegende Holländer (Wagner) 18-31 IIID: Markus Poschner; R: Andreas Homoki
Maria Stuarda (Donizetti) 8 IV-12 VD: Enrique Mazzola; R: David Alden
Luisa Miller (Verdi) 12-29 IVD: Riccardo Frizza; R: Damiano Michieletto
Werther (Massenet) 10-29 VD: Lorenzo Viotti; R: Tatjana Gürbaca
Turandot (Puccini) 19 V-3 VID: Giampaolo Bisanti; R: Giancarlo Del Monaco
La forza del destino (Verdi) 27 V-28 VID: Fabio Luisi; R: Andreas Homoki
Das Land des Lächelns (Lehár) 10-29 VID: Fabio Luisi; R: Andreas Homoki
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 24 VI-12 VIID: Ottavio Dantone; R: Calixto Bieito
Carmen (Bizet) 1-14 VIID: Eun Sun Kim; R: Matthias Hartmann
La traviata (Verdi) 6-15 VIID: Fabio Luisi; R: David Hermann
Häuptling Abendwind (Offenbach) 22 IX-3 IIID: Thomas Barthel; R: Rüdiger Burbach
Die Gezeichneten (Schreker) 23 IX-23 XD: Vladimir Jurowski / Giedrė Šlekytė; R: Barrie Kosky
La verita in cimento (Vivaldi) 25 IX-4 XD: Ottavio Dantone; R: Jan Philipp Gloger
Macbeth (Verdi) 27 IX-19 XD: Francesco Lanzillotta; R: Barrie Kosky
La bohème (Puccini) 29 IX-14 XD: Speranza Scappucci; R: Ole Anders Tandberg
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 21 X-3 XID: Riccardo Minasi; R: David Hermann
Così fan tutte (Mozart) 4 XI-1 XIID: Cornelius Meister; R: Kirill Serebrennikov
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 18 XI-25 IVD: Markus Poschner / Michael Richter / Fabio Luisi; R: Robert Carsen
Madama Butterfly (Puccini) 25 XI-14 XIID: Fabio Luisi; R: Ted Huffman
Sweeney Todd (Sondheim) 9 XII-11 ID: David Charles Abell; R: Andreas Homoki
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 16 XII-1 IID: Pavel Baleff; R: Jens Daniel Herzog
Semele (Handel) 31 XII-8 ID: William Christie; R: Robert Carsen
Rigoletto (Verdi) 17 I-8 IID: Gustavo Gimeno; R: Tatjana Gürbaca
Le Grand Macabre (Ligeti) 3 II-2 IIID: Fabio Luisi; R: Tatjana Gürbaca
Der Rosenkavalier (Strauss) 15 II-3 IIID: Fabio Luisi; R: Sven-Eric Bechtolf
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 22 II-19 IIID: Nello Santi; R: Damiano Michieletto
Tannhäuser (Wagner) 23 III-5 IVD: Axel Kober; R: Harry Kupfer
Manon (Massenet) 7 IV-15 VD: Marco Armiliato; R: Floris Visser
Il turco in Italia (Rossini) 28 IV-29 VD: Enrique Mazzola; R: Jan Philipp Gloger
La sonnambula (concert) (Bellini) 5-12 VD: Maurizio Benini
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 15-25 VD: Antonino Fogliani; R: Johannes Pölzgutter
Hippolyte et Aricie (Rameau) 19 V-14 VID: Emmanuelle Haïm; R: Jetske Mijnssen
Norma (Bellini) 2-20 VID: Fabio Luisi; R: Robert Wilson
Le nozze di Figaro (Mozart) 10 VI-6 VIID: Ottavio Dantone; R: Sven-Eric Bechtolf
Nabucco (Verdi) 23 VI-12 VIID: Fabio Luisi; R: Andreas Homoki
Last Call (Pelzel) 28 VI-6 VIID: Jonathan Stockhammer; R: Isabel Ostermann
La forza del destino (Verdi) 30 VI-13 VIID: Fabio Luisi; R: Andreas Homoki
Elektra (Strauss) 7-14 VIID: Simone Young; R: Martin Kušej