2017/18 > Rusko 
*Veřejná stránka   >Operabase Professional 
2017/18 > Rusko

 Světová premiéra
 Zvláštní představení
 Nová inscenace
 Nová inscenace souboru

  
Finsko
Estónsko
Lotyšsko
Bělorusko

Rusko
 
Spojené státy americké
Ukrajina
Gruzie
ázerbajdžán
Kazachstán Japonsko

Astrakhan, Astrakhan Opera and Ballet Theatre  / 

Prince Igor (Borodin) 25-26 VIII
La traviata (concert) (Verdi) 19 X-2 ID: Alexander Frey
Pagliacci (Leoncavallo) 26 XI-25 II
Otello (Verdi) 8 XII
Tosca (Puccini) 21 I-8 IID: Valery Voronin
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 25 I-5 IV
Iolanta (Tchaikovsky,P) 28 I
Madama Butterfly (Puccini) 4 II
Chelyabinsk, Chelyabinsk State Academic Opera and Ballet Theatre named after Glinka  / 
A Life for the Tsar (Glinka) 8 IX-20 V
Silva (Kálmán,E) 29 IX-12 IV
Aida (Verdi) 7 X-2 V
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 X-30 IV
Carmen (Bizet) 15 X-4 V
Countess Maritza (Kálmán,E) 19 X-16 V
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21 X-24 II
La traviata (Verdi) 29 X-30 V
Iolanta (Tchaikovsky,P) 4 XI-18 V
Il trovatore (Verdi) 12 XI-4 IV
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 18 XI-15 IV
Prince Igor (Borodin) 20 I-18 III
Madama Butterfly (Puccini) 28 I-28 IV
Tosca (Puccini) 17 II
Don Pasquale (Donizetti) 3 III-7 IV
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 24 III
Faust (Gounod) 31 III-1 IV
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky,P) 19 IV
Motsart i Salieri (Rimsky-Korsakov) 26 IV
Aleko (Rakhmaninov) 26 IV
Ekaterinburg, Ekaterinburg Opera  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 14 IX-19 VI
Der fliegende Holländer (Wagner) 19 IX-21 VI
Carmen (Bizet) 21 IX-5 V
Rusalka (Dvořák,A) 23 IX-31 VD: Oliver von Dohnányi; R: Tomáš Pilař
La traviata (Verdi) 26 IX-27 VI
La bohème (Puccini) 29 IX-2 VI
Madama Butterfly (Puccini) 3 X-9 VI
Satyagraha (Glass) 6 X-13 V
Die Passagierin (Weinberg) 10 X-11 III
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 12 X-7 III
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 20 X-7 VI
Prince Igor (Borodin) 21 X-5 VI
Le comte Ory (Rossini) 24 X-26 VI
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 26 X-23 VID: Vladislav Karklin; R: Dieter Kaegi
The Greek Passion (Martinů) 19 IV-16 VID: Oliver von Dohnányi; R: Thaddeus Strassberger
Izhevsk, Udmurt State Opera  / 
Tosca (Puccini) 6 X-3 II
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19 X
Die Csárdásfürstin (Kálmán,E) 29 X-3 III
Madama Butterfly (Puccini) 8 XI
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 9 XI
Turandot (Puccini) 17 XI-29 IV
Aida (Verdi) 23 XI-15 III
Iolanta (Tchaikovsky,P) 8 XII
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 24 I
Countess Maritza (Kálmán,E) 28 I
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 II
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 II
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 15 IV
Kazan, Tatar State Opera  / 
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 20-22 IX
Rigoletto (Verdi) 25 IX-4 II
L'elisir d'amore (Donizetti) 1 X
Die Zauberflöte (Mozart) 5 X-20 XII
La bohème (Puccini) 6 XI
Iolanta (Tchaikovsky,P) 7 XI
Boris Godunov (Musorgsky) 12 XI
Jalil (Zhiganov) 15 XI
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18 XI-10 IID: Alessandro Bicci
Tosca (Puccini) 6 XII-8 VI
Turandot (Puccini) 10 XII-19 II
La traviata (Verdi) 15 XII-7 II
Die Fledermaus (Strauss,J) 25-26 XII
Nabucco (Verdi) 1-2 IID: Yefim Maizel; R: Stefano Romani
Il trovatore (Verdi) 12 II-21 VID: Vasily Valitov; R: Yefim Maizel
Boris Godunov (Musorgsky) 13 II
Silva (Kálmán,E) 11-18 III
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 IV
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 22 IV
Carmen (Bizet) 29 V
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 31 V
Madama Butterfly (Puccini) 4 VI
Krasnoyarsk, Krasnoyarsk State Opera  / 
Iolanta (Tchaikovsky,P) 21 IX-29 IV
La Fille du régiment (Donizetti) 22 IX-23 III
Tosca (Puccini) 23 IX
Medea (Cherubini) 29 IX-4 IV
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 15 X
Viva la Mamma (Donizetti) 19 X-31 V
Prince Igor (Borodin) 20 X-17 III
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21 X-11 V
Madama Butterfly (Puccini) 22 X-14 IV
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 27 X-16 III
La traviata (Verdi) 9 XI
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 XI-3 V
Sadko (Rimsky-Korsakov) 17 XII-21 II
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 23 XII-4 I
Requiem (Verdi) 2 II
Boris Godunov (Musorgsky) 14 II
Il trovatore (Verdi) 24 II-26 V
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 14 III
Moscow, Bolshoi Theatre  / 
Boris Godunov (Musorgsky) 12 IX-9 VIID: Tugan Sokhiev; R: Igor Ushakov
Le nozze di Figaro (Mozart) 15 IX-1 VIID: William Lacey / Alexander Soloviev; R: Evgeny Pisarev
Don Pasquale (Donizetti) 21 IX-14 ID: Michał Klauza; R: Timofey Kulyabin
Prince Igor (Borodin) 27-29 IXD: Pavel Klinichev; R: Yuri Lyubimov
Der Idiot (Weinberg) 5 X-29 VD: Michał Klauza; R: Evgeny Arye
The Maid of Pskov (concert) (Rimsky-Korsakov) 13-15 XD: Tugan Sokhiev
Alcina (Handel) 18 X-27 IIID: Andrea Marcon; R: Katie Mitchell
Manon Lescaut (Puccini) 25 X-28 ID: Anton Grishanin; R: Adolf Shapiro
La traviata (Verdi) 1 XI-23 VID: Pavel Klinichev / Tugan Sokhiev; R: Francesca Zambello
Così fan tutte (Mozart) 8 XI-17 VID: Tugan Sokhiev; R: Floris Visser
Don Carlo (Verdi) 15 XI-4 IIID: Giacomo Sagripanti / Keri-Lynn Wilson; R: Adrian Noble
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 21-23 XID: Alexei Bogorad; R: Julia Pevzner
Carmen (Bizet) 28 XI-10 VID: Tugan Sokhiev; R: Alexei Borodin
Katerina Izmailova (Shostakovich) 1-3 XIID: Tugan Sokhiev; R: Rimas Tuminas
The Stone Guest (Dargomïzhsky) 5 XII-9 VD: Anton Grishanin; R: Dmitry Belyanushkin
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 13 XII-1 IVD: Tugan Sokhiev; R: Alexander Titel
Requiem (Verdi) 17 XIID: Tugan Sokhiev
Iolanta (Tchaikovsky,P) 23 XII-2 VD: Anton Grishanin; R: Sergey Zhenovach
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 27 XII-3 VID: Anton Grishanin; R: Dmitry Belyanushkin
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 II-5 VIID: Tugan Sokhiev; R: Rimas Tuminas
Billy Budd (Britten) 21-27 IID: William Lacey; R: David Alden
Un ballo in maschera (Verdi) 20-26 IVD: Giacomo Sagripanti; R: Davide Livermore
Das Rheingold (Wagner) 18 VD: Erich Wächter; R: Plamen Kartaloff
Die Walküre (Wagner) 19 VD: Erich Wächter; R: Plamen Kartaloff
Siegfried (Wagner) 21 VD: Erich Wächter; R: Plamen Kartaloff
Götterdämmerung (Wagner) 23 VD: Erich Wächter; R: Plamen Kartaloff
La bohème (Puccini) 25-29 VIID: Evan Rogister; R: Jean-Romain Vesperini
Moscow, Moscow Chamber Opera Theatre named after Boris Pokrovsky  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 19 IX-3 III
La clemenza di Tito (Mozart) 23 IX-27 IV
Leonora (Beethoven) 27 IX
La Voix humaine (Poulenc) 28 IX-22 IV
Don Giovanni (Mozart) 4 X-12 IV
The Nose (Shostakovich) 11 X
Il turco in Italia (Rossini) 13 X-15 IV
Orfeo ed Euridice (Gluck) 18 X-28 II
Der Schauspieldirektor (Mozart) 20 X-1 IV
Pimpinone (Telemann) 20 X-1 IV
Servilia (Rimsky-Korsakov) 31 X-1 XI
Ariadne auf Naxos (Strauss) 29 XI-17 III
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 26 XII-18 II
Il tabarro (Puccini) 25 I-21 II
Gianni Schicchi (Puccini) 25 I-21 II
Giulio Cesare (Handel) 27 I-29 III
Il mondo della luna (Haydn) 23 II-21 IV
Die drei Pintos (Weber) 14-15 III
Moscow, Moscow State Opera and Ballet Theatre for Children and Young People named after Natalia Sats  / 
The Exercises and Dances of Guido (Martynov) 26 IX-6 X
Edible Fairytales (Bronner) 8 X-12 XID: Alevtina Ioffe; R: Georgiy Isaakyan
The Magic Flute (Mozart) 13 X
The Nightingale (Stravinsky) 14+ XD: Alevtina Ioffe; R: Tatiana Mitkaleva
Moscow, Galina Vishnevskaya Opera Centre  / 
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 19 IX-1 XII
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10 XI-21 II
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21 XI-20 IIIR: Alexander Petrov
La bohème (Puccini) 25 I-27 II
Moscow, Helikon Opera  / 
Il trovatore (Verdi) 31 VIII-18 IIID: Oliver Díaz; R: Dmitry Bertman
The Tsar's Bride (concert) (Rimsky-Korsakov) 8-10 IX
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 20-22 X
Tsarina (concert) (Tukhmanov) 28 X-5 XI
Die sieben Todsünden (Weill) 1 XI-19 IVD: Valery Kirianov; R: Ilya Ilyin
Rasputin (Reise) 11-12 XI
Mazeppa (Tchaikovsky,P) 24 XI-2 VID: Evgeny Brazhnik; R: Dmitry Bertman
Die Fledermaus (concert) (Strauss,J) 26-29 XIID: Valery Kiryanov / Mikhail Eghiazarian
Pagliacci (concert) (Leoncavallo) 18-21 ID: Evgeny Brazhnik
The Human Voice (Poulenc) 2 II-25 IIID: Valery Kiryanov; R: Dmitry Bertman
Un ballo in maschera (concert) (Verdi) 8-11 IID: Valery Kiryanov
Lady Macbeth of Mtsensk (concert) (Shostakovich) 22-25 IID: Vladimir Ponkin / Valery Kiryanov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-4 IIID: Konstantin Khvatynez; R: Dmitry Bertman
www.nibelungopera.ru (Wagner) 10-11 IIID: Vladimir Ponkin; R: Dmitry Bertman
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 29 III-1 IVD: Evgeny Brazhnik; R: Dmitry Bertman
Coffee Cantata (concert) (Bach,JS) 12 IV-23 XD: Viktoria Unghuryanu
Chaadsky (Manotskov) 20-22 IVD: Felix Korobov; R: Kirill Serebrennikov
The Nightingale (Stravinsky) 25 IV
Aleko (Rakhmaninov) 7 VI-30 IXD: Valery Kiryanov; R: Rostislav Protasov
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 26 VI-2 IXD: Valery Kirianov; R: Dmitry Bertman
Pirame et Thisbé (concert) (Rebel,F) 6 IX-16 X
Sadko (concert) (Rimsky-Korsakov) 12-14 IX
Turandot (Puccini) 3-7 XD: Vladimir Fedoseyev; R: Dmitry Bertman
Apollo und Hyacinth (concert) (Mozart) 9 XD: Viktoria Unghuryanu
Carmen (Bizet) 26-28 X
La serva padrona (Pergolesi) 1-2 XID: Valery Kiryanov; R: Ilya Ilyin
The Telephone (Menotti) 1-2 XID: Valery Kiryanov; R: Ilya Ilyin
Die Zauberflöte (Mozart) 14-18 XI
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 21-24 XID: Maksim Vengerov / Valery Kiryanov; R: Dmitry Bertman
Pique Dame (Tchaikovsky,P) 5-9 XIID: Vladimir Fedoseyev; R: Dmitry Bertman
Moscow, Novaya Opera Theatre  / 
Prince Igor (Borodin) 7 VIII-4 VID: Evgeny Samoilov; R: Yuri Alexandrov
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 9 VIII-1 VID: Anatoly Gus / Evgeny Samoilov / Andrey Lebedev; R: Sergey Artsibashev
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 14 VIII-25 V
Il trovatore (Verdi) 24 VIII-5 VI
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 31 VIII-4 V
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 1 IX-2 XII
Rigoletto (Verdi) 4 IX-30 VD: Evgeny Samoilov / Jan Latham-Koenig / Fabio Mastrangelo / Vasily Valitov / Andrey Lebedev; R: Ralf Långbaсka
Die Passagierin (Weinberg) 11 IX-30 X
Faust (Gounod) 18 IX-28 V
La traviata (Verdi) 21 IX-18 V
La bohème (Puccini) 25 IX-21 V
Hansel and Gretel (Humperdinck) 8 X-1 IV
L'elisir d'amore (Donizetti) 13 X-2 V
Norma (Bellini) 20-21 X
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 27-28 X
Lohengrin (Wagner) 11 XI-11 V
Roméo et Juliette (Gounod) 16 XI-14 VD: Andrey Lebedev; R: Arnaud Bernard
La Cenerentola (Rossini) 19 XI-23 V
Boris Godunov (Musorgsky) 23 XI-6 IVD: Dmitry Volosnikov / Valery Kritskov; R: Valery Belyakovich
Nabucco (Verdi) 29 XI-15 IVD: Evgeny Samoilov / Valery Kritskov / Jan Latham-Koenig; R: Andrejs Žagars
Salome (Strauss) 9 XII-25 III
Tristan und Isolde (Wagner) 16 XII-31 IIID: Jan Latham-Koenig / Vasily Valitov; R: Nicola Raab
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 18 I-8 VID: Jan Latham-Koenig / Dmitry Volosnikov / Yuri Medianik; R: Hans-Joachim Frey
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 IID: Jan Latham-Koenig; R: Aleksey Veiro
Aida (concert) (Verdi) 24 II-3 IVD: Yaroslav Kizling
Andrea Chénier (concert) (Giordano) 22 VD: Evgeny Samoilov
Moscow, Stanislavsky Opera  / 
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 IX-11 IVD: Alexander Lazarev; R: Alexander Titel
Carmen (Bizet) 20 IX-21 VD: Evgeny Brazhnik; R: Alexander Titel
L'elisir d'amore (Donizetti) 21 IX-6 VIID: Felix Korobov / Maria Maximchuk; R: Ludmila Naletova
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 7 X-3 IIID: Alexander Lazarev; R: Alexander Titel, Ludmila Naletova
Madama Butterfly (Puccini) 11 X-14 VIID: Vyacheslav Volich; R: Ludmila Naletova
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 14 X-26 VD: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; R: Adolf Shapiro
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18 X-28 IVD: Evgeny Brazhnik; R: Alexander Titel
Tosca (Puccini) 21 X-19 VIID: Vyacheslav Volich; R: Ludmila Naletova
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 22 X-10 IID: Evgeny Brazhnik; R: Alexander Titel
Eugene Onegin (Tchaikovsky,P) 25 X-22 VIID: Felix Korobov; R: Alexander Titel
La traviata (Verdi) 28 X-29 IVD: Felix Korobov; R: Alexander Titel
Orfeo ed Euridice (Gluck) 29 X-14 IIID: Timur Zangiev; R: Irina Lychagina
La bohème (Puccini) 30 X-2 VID: Timur Zangiev; R: Alexander Titel
Aladino e la lampada magica (Rota) 5 XI-20 VD: Vyacheslav Volich; R: Ludmila Naletova
Aida (Verdi) 6 XI-31 VD: Felix Korobov; R: Peter Stein
Love's Metamorphosis (Zhurbin) 11 XI-1 IVD: Felix Korobov / Vyacheslav Volich; R: Tatiana Mitkaleva
La Favola d'Orfeo (Casella) 17 XI-19 IIID: Maria Maximchuk; R: Ekaterina Vasilyova
Ariane (Martinů) 17 XI-19 IIID: Maria Maximchuk; R: Ekaterina Vasilyova
Khovanshchina (Musorgsky) 29 XI-6 VID: Alexander Lazarev; R: Alexander Titel
Medea (Cherubini) 16 XII-18 VIID: Felix Korobov / Timur Zangiev; R: Alexander Titel
Don Giovanni (Mozart) 27 XII-19 VD: Timur Zangiev; R: Alexander Titel
A Kékszákallú herceg vára (Bartók) 20 I-12 IVD: Felix Korobov; R: Rimas Tuminas
Oedipus rex (Stravinsky) 20 I-12 IVD: Felix Korobov; R: Rimas Tuminas
Jenůfa (Janáček) 28 II-11 VIID: Evgeny Brazhnik / Timur Zangiev; R: Alexander Titel
Il trionfo del tempo e del disinganno (Handel) 17-25 VD: Philipp Chizhevskiy; R: Konstantin Bogomolov
Macbeth (Verdi) 20-22 VID: Felix Korobov; R: Kama Ginkas
War and Peace (Prokofiev) 14-16 IXD: Felix Korobov; R: Alexander Titel
Frau Schindler (Morse) 14+ XID: Timur Zangiev; R: Vladimir Alenikov
The Devil in Love (Vustin) 15+ IID: Vladimir Jurowski; R: Alexander Titel
Otello (Verdi) 30+ VD: Felix Korobov; R: Andrei Konchalovsky
Nizhni Novgorod, Pushkin State Opera  / 
Prince Igor (Borodin) 21 IX-6 IV
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 27 IX-25 I
Die lustige Witwe (Lehár) 7 X-3 III
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13 X-25 XI
My Fair Lady (Loewe) 15 X-11 XI
A Life for the Tsar (Glinka) 19 X
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 X-1 IV
Mazepa (Tchaikovsky,P) 25 X-23 XI
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 9 XI
Madama Butterfly (Puccini) 30 XI
Aida (Verdi) 7 XII-16 III
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 XII
Cherevichki (Tchaikovsky,P) 29 XII
La traviata (Verdi) 14 I
Motsart i Salieri (Rimsky-Korsakov) 18 I-14 II
Aleko (Rakhmaninov) 18 I-14 II
Carmen (Bizet) 27 I
Boris Godunov (Musorgsky) 2 II-28 IV
Iolanta (Tchaikovsky,P) 10 II-8 IV
Rusalka (Dargomïzhsky) 16 II
Novosibirsk, Novat  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 7 IX-21 VIID: Dmitri Jurowski / Dmitry Korchak; R: Vyacheslav Starodubtsev
Un ballo in maschera (Verdi) 10 IX-25 IIID: Dmitri Jurowski; R: Vyacheslav Starodubtsev
La bohème (Puccini) 26 IX-19 VD: Dmitri Jurowski; R: Bénédicte Ardiley(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 29 IX-14 IVD: Dmitri Jurowski; R: Vyacheslav Starodubtsev
Turandot (Puccini) 1 X-5 IVD: Dmitri Jurowski; R: Vyacheslav Starodubtsev
Pagliacci (Leoncavallo) 8 X-14 VIID: Valentin Uryupin; R: Irkin Gabitov
Aida (Verdi) 11 X-30 VID: Dmitri Jurowski / Dmitry Korchak; R: Vyacheslav Starodubtsev
Boris Godunov (Musorgsky) 14 X-28 XID: Dmitri Jurowski; R: Dmitry Belov
La traviata (Verdi) 22 X-11 IIID: Evgeny Volynskiy; R: Rēzija Kalniņa
Carmen (Bizet) 27 X-5 VIID: Evgeny Volynskiy / Dmitry Korchak; R: Alexey Stepanuyk
Stabat Mater (Rossini) 2 XIID: Dmitry Korchak
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 27 I-20 VID: Dmitri Jurowski / Eldar Nagiev; R: Vyacheslav Starodubtsev
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 10 IV-18 VIID: Ara Karapetian; R: Vyacheslav Starodubtsev
The Miserly Knight (Rakhmaninov) 17 IV-14 VID: Ara Karapetyan; R: Aleksey Smirnov
Prince Igor (Borodin) 20 IVD: Evgeny Volynskiy; R: Timothy Kulyabin
Bluebeard's Castle (Bartók) 31 VD: Evgeny Volynskiy; R: Vyacheslav Starodubtsev
Perm, Perm Tchaikovsky Opera and Ballet Theatre  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 2 IX-24 IV
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 IX
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky,P) 15 IX
Cléopâtre (Massenet) 27 IX
La traviata (Verdi) 14-15 X
Ruslan and Lyudmila (concert) (Glinka) 27 X
Prince Igor (Borodin) 23 XI
Madama Butterfly (Puccini) 3-5 XII
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 27-28 I
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 3 II-6 IV
Phaëton (Lully) 14-18 III
Jeanne d'Arc au bûcher (Honegger) 14-16 VI
Petrozavodsk, Republic of Karelia State Music Theatre  / 
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 IX-11 III
Die Fledermaus (Strauss,J) 1 X-6 VD: Sergei Inkov; R: Olga Mukhortova
Carmen (Bizet) 8 X-20 V
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 13 X-7 IV
Iolanta (Tchaikovsky,P) 15 X-25 IID: Mikhail Sinkevich; R: Vasilii Zargetskii
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 18 X-18 IV
Silva (Kálmán,E) 1 XI-4 IID: Sergei Inkov; R: Susanna Tsiryuk
Die Zauberflöte (Mozart) 12 XI-27 V
La traviata (Verdi) 17 XI-4 III
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8 XII-1 IVD: Mikhail Sinkevich
Madama Butterfly (Puccini) 16 II
The Queen of Spades (Tchaikovsky,P) 7 IVD: Mikhail Sinkevich
Silva (Kálmán,E) 14 IV
Rostov, Rostov State Opera  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 IX-20 V
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 X-25 I
Die lustige Witwe (Lehár) 13 X-26 V
Faust (Gounod) 15 X-15 IV
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 22 X-22 VI
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 26 X-8 VI
Giovanna d'Arco (Verdi) 27 X-30 V
Prince Igor (Borodin) 4 XI-24 VI
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 XI
Carmen (Bizet) 9 XII-13 V
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 16 XII-28 II
Madama Butterfly (Puccini) 17 XII-25 IV
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 28 I-3 VI
Rigoletto (Verdi) 2 II-11 III
La traviata (Verdi) 9 II-2 VI
Carmen (Bizet) 3 III
Iolanta (Tchaikovsky,P) 28 III
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 18 V
Samara, Samara Academic Theatre of Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 13 IX-28 III
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 IX-31 V
Die Zauberflöte (Mozart) 20 IX-28 IV
Tosca (Puccini) 24 IX-24 III
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 28 IX
Boris Godunov (Musorgsky) 1 X-7 II
Silvia (Kálmán,E) 3 X-22 V
Die Fledermaus (Strauss,J) 6 X-29 V
La traviata (Verdi) 8 X-6 IV
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 11 X-21 III
The Telephone (Menotti) 13 X-1 XII
La serva padrona (Pergolesi) 13 X-1 XII
Rigoletto (Verdi) 8 XI-11 V
Prince Igor (Borodin) 12 XI-25 V
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 XI-16 V
Madama Butterfly (Puccini) 17 XI-17 III
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 29 XI-16 V
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 3 XII-1 IV
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 15 XII-1 II
Carmen (Bizet) 20-21 IV
Iolanta (Tchaikovsky,P) 6 V
Saratov, Saratov Opera and Ballet  / 
Aida (Verdi) 3 X-9 II
A Life for the Tsar (Glinka) 5 X-7 XII
Un ballo in maschera (Verdi) 7 X
La traviata (Verdi) 10 X
Die Zirkusprinzessin (Kálmán,E) 14 X-10 IV
Don Giovanni (Mozart) 17 X
Prince Igor (Borodin) 19 X-25 V
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 X-17 III
Oresteia (Taneyev) 24 X-12 XII
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 29 X-29 V
Rusalka (Dargomïzhsky) 10 XI-31 V
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 14 XI-1 IV
Sadko (Rimsky-Korsakov) 18 XI-16 II
Countess Maritza (Kálmán,E) 24 XI-26 I
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 26 XI-18 IV
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 28 XI-20 IV
Iolanta (Tchaikovsky,P) 30 XI-24 IV
Madama Butterfly (Puccini) 15 XII
Die Zauberflöte (Mozart) 17 XII-14 IV
Silva (Kálmán,E) 8 I-27 III
Tosca (Puccini) 4 II
Die Fledermaus (Strauss,J) 4 III-25 IV
Gräfin Mariza (Kálmán,E) 8 IV
St Petersburg, St Petersburg Chamber Opera  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 13 IX-2 VID: Alexander Goikhman / Robert Luter; R: Yuri Alexandrov
Faust (Gounod) 16 IX-17 VID: Maxim Valkov
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 IX-4 VD: Alexander Goikhman; R: Darya Modzalevskaya
Cavalleria rusticana (Mascagni) 20 IX-6 VID: Alexander Goikhman; R: Yuri Alexandrov
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 IX-8 VID: Alexander Goikhman; R: Yuri Alexandrov
La traviata (Verdi) 24 IX-12 VID: Alexander Goikhman / Robert Luter; R: Yuri Alexandrov
Les cloches de Corneville (Planquette) 1 X-30 VID: Alexander Goikhman; R: Yuri Alexandrov
La bohème (Puccini) 4 X-29 VID: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
The Rape of Lucretia (Britten) 12 X-18 VD: Robert Luter; R: Yuri Alexandrov
La Belle Hélène (Offenbach) 14 X-20 VID: Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 21 X-12 VD: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 22 X-3 VID: Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 X-27 VID: Robert Luter / Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
Pagliacci (Leoncavallo) 29 X-25 IVD: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
Don Giovanni (Mozart) 11 XI-20 IVD: Alexander Goikhman / Robert Luter; R: Yuri Alexandrov
Tosca (Puccini) 19 XI-1 IIID: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 29 XI-15 VID: Alexander Goikhman; R: Yuri Alexandrov
Rigoletto (Verdi) 30 XI-5 VD: Alexander Goikhman / Robert Luter; R: Yuri Alexandrov
Madama Butterfly (Puccini) 2 XII-18 IVD: Robert Luter / Alexander Goikhman; R: Yuri Alexandrov
Not Love Alone (Shchedrin) 20 XII-3 IID: Alexander Goikhman / Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 XII-13 VD: Robert Luter / Maxim Valkov; R: Yuri Alexandrov
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 30 V-22 VI
St Petersburg, Mariinsky Theatre  / 
Adriana Lecouvreur (Cilea) 12 IX-6 VD: Valery Gergiev / Christian Knapp; R: Isabelle Partiot-Pieri
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 19 IX-12 VD: Renat Salavatov; R: Alexei Stepanyuk
Rigoletto (Verdi) 22 IX-7 IVD: Vasiliy Valitov; R: Irkin Gabitov
Otello (Verdi) 23 IX-23 IID: Pavel Smelkov; R: Vasily Barkhatov
I vespri siciliani (Verdi) 27 IX-16 ID: Christian Knapp / Valery Gergiev; R: Arnaud Bernard
Boris Godunov (Musorgsky) 3 X-23 ID: Boris Gruzin / Mikhail Sinkevich / Pavel Smelkov; R: Andrei Tarkovsky(original), Irkin Gabitov(revival)
Lucrezia Borgia (concert) (Donizetti) 6 XD: Federico Santi
The Enchanted Wanderer (Shchedrin) 7 XD: Valery Gergiev
Don Carlo (Verdi) 12 X-19 VD: Christian Knapp / Valery Gergiev; R: Giorgio Barberio Corsetti
Prince Igor (Borodin) 13 X-13 VD: Boris Gruzin; R: Irkin Gabitov
Pagliacci (Leoncavallo) 15 X-30 IVD: Vladislav Karklin; R: Isabelle Partiot-Pieri
Betrothal in a Monastery (Prokofiev) 17 X-16 VD: Pavel Smelkov; R: Vladislav Pazi
Francesca da Rimini (concert) (Rakhmaninov) 18 XD: Mikhail Sinkevich
Das Rheingold (Wagner) 19 X-1 IIID: Michael Güttler / Valery Gergiev; R: Valery Gergiev, George Tsypin
Die Walküre (Wagner) 20 X-2 IIID: Michael Güttler / Valery Gergiev; R: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Siegfried (Wagner) 21 X-3 IIID: Michael Güttler / Valery Gergiev; R: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Rusalka (Dvořák,A) 21 X-20 VD: Pavel Petrenko; R: Alexander Maskalin
Götterdämmerung (Wagner) 22 X-4 IIID: Michael Güttler / Valery Gergiev; R: Valery Gergiev(original), George Tsypin(original)
Tosca (Puccini) 24 X-10 IID: Christian Knapp; R: Paul Curran
Simon Boccanegra (Verdi) 26 X-1 IID: Christian Knapp; R: Andrea De Rosa
Salome (Strauss) 27 X-2 IID: Mikhail Sinkevich / Christian Knapp; R: Marat Gatsalov
Carmen (Bizet) 29 X-20 IVD: Christian Knapp / Mikhail Sinkevich; R: Alexei Stepanyuk
Jenůfa (Janáček) 31 XD: Mikhail Sinkevich; R: Vasily Barkhatov
Madama Butterfly (Puccini) 2 XI-27 ID: Renat Salavatov; R: Mariusz Treliński
Der Schauspieldirektor (concert) (Mozart) 3 XID: Christian Knapp
Un ballo in maschera (Verdi) 3 XI-13 IVD: Mikhail Sinkevich; R: Andrei Konchalovsky
La forza del destino (Verdi) 4 XI-16 IIID: Christian Knapp / Mikhail Sinkevich; R: Elijah Moshinsky
Die Zauberflöte (Mozart) 5 XI-11 IVD: Zaurbek Gugkaev; R: Alain Maratrat
The Maid of Pskov (Rimsky-Korsakov) 6 XI-7 IID: Mikhail Sinkevich; R: Yuri Laptev
Khovanshchina (Musorgsky) 11 XI-4 IVD: Mikhail Sinkevich / Pavel Smelkov; R: Leonid Baratov(original), Yuri Laptev(revival)
Aida (Verdi) 12 XI-3 ID: Christian Knapp; R: Alexei Stepanyuk
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 14 XI-26 IVD: Christian Knapp; R: Yannis Kokkos
La gazza ladra (concert) (Rossini) 15 XID: Zaurbek Gugkaev
Mazepa (Tchaikovsky,P) 15 XI-11 VD: Pavel Smelkov; R: Ilya Shlepyanov(original), Yuri Laptev(revival)
Il trovatore (Verdi) 19 XI-16 XIID: Mikhail Sinkevich; R: Pier Luigi Pizzi
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 21 XID: Alexander Mikhailovich Anissimov; R: Georgy Isaakian
Idomeneo, re di Creta (Mozart) 22 XID: Pavel Smelkov; R: Michael Sturminger
Turandot (Puccini) 23 XI-11 IVD: Mikhail Sinkevich; R: Charles Roubaud
Der Idiot (Weinberg) 24 XI-17 IVD: Zaurbek Gugkaev; R: Alexei Stepanyuk
Der Idiot (Weinberg) 24 XI-17 IVD: Zaurbek Gugkaev; R: Alexei Stepanyuk
Ruslan and Lyudmila (Glinka) 25 XI-9 VD: Vladislav Karklin / Mikhail Sinkevich; R: Lotfi Mansouri
La traviata (Verdi) 26 XI-5 VD: Mikhail Sinkevich; R: Claudia Solti
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 XI-30 IVD: Zaurbek Gugkaev / Mikhail Sinkevich; R: Yuri Alexandrov
Der fliegende Holländer (Wagner) 28 XID: Michael Güttler; R: Ian Judge
A Midsummer Night's Dream (Britten) 28 XI-4 VD: Vladislav Karklin; R: Claudia Solti
Sadko (Rimsky-Korsakov) 29 XI-18 VD: Mikhail Sinkevich; R: Alexei Stepanyuk
La bohème (Puccini) 30 XI-1 VD: Vladislav Karklin; R: Ian Judge
The Story of Kai and Gerda (Banevich) 2 XII-4 ID: Zaurbek Gugkaev; R: Alexei Stepanyuk
L'elisir d'amore (Donizetti) 2 XII-11 IID: Vladislav Karklin / Pavel Petrenko; R: Alexander Petrov
A Life for the Tsar (Glinka) 5 XIID: Mikhail Sinkevich; R: Dmitri Tcherniakov
Not Love Alone (Shchedrin) 5 XII-23 IIID: Zaurbek Gugkaev; R: Alexander Kuzin
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 6 XII-19 ID: Zaurbek Gugkaev; R: Alexei Stepanyuk
Fedora (concert) (Giordano) 8 XIID: Mikhail Sinkevich
Attila (Verdi) 8 XII-3 VD: Christian Knapp; R: Arturo Gama
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 9 XII-14 ID: Christian Knapp; R: Alexander Maskalin
Le Rossignol (Stravinsky) 9 XII-20 VD: Alexander Titov; R: Alexander Petrov
A Christmas Tale (Shchedrin) 10 XII-7 ID: Vladislav Karklin; R: Alexei Stepanyuk
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 12 XII-14 IIID: Renat Salavatov; R: Yuri Temirkanov
Il pirata (concert) (Bellini) 12 XIID: Federico Santi
Der Schauspieldirektor (Mozart) 16 XII-3 IID: Anton Gakkel; R: Gleb Cherepanov
Les Troyens (Berlioz) 19 XII-15 VD: Christian Knapp; R: Yannis Kokkos
La finta giardiniera (concert) (Mozart) 19 XIID: Zaurbek Gugkaev
The Gambler (Prokofiev) 20 XII-8 IID: Mikhail Sinkevich; R: Temur Chkheidze
Faust (Gounod) 26 XII-27 IIID: Christian Knapp; R: Isabella Bywater
The Lefthander (Shchedrin) 28 XII-5 IVD: Valery Gergiev; R: Alexei Stepanyuk
The Golden Cockerel (Rimsky-Korsakov) 4 I-12 IVD: Zaurbek Gugkaev; R: Anna Matison
Iolanta (Tchaikovsky,P) 4 I-15 IVD: Pavel Smelkov; R: Mariusz Treliński
The Tale of Tsar Saltan (Rimsky-Korsakov) 5 I-22 IVD: Boris Gruzin; R: Alexander Petrov
Carmen (concert) (Bizet) 8 I-5 VD: Christian Knapp / Mikhail Sinkevich
The Gamblers (concert) (Shostakovich) 9 ID: Mikhail Sinkevich
Macbeth (Verdi) 9 I-8 VD: Gavriel Heine; R: David McVicar
The Nose (Shostakovich) 10 I-16 VD: Pavel Smelkov; R: Yuri Alexandrov
Oprichnik (Tchaikovsky,P) 11 ID: Mikhail Sinkevich; R: Viktor Vysotsky
Le nozze di Figaro (Mozart) 16 ID: Mikhail Sinkevich; R: Alexander Petrov
Benvenuto Cellini (Berlioz) 17 I-24 IVD: Ivan Stolbov; R: Vasily Barkhatov
Das Rheingold (concert) (Wagner) 23 ID: Christian Knapp
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 23 I-16 VD: Zaurbek Gugkaev; R: Alain Maratrat
The Love for Three Oranges (Prokofiev) 28 ID: Zaurbek Gugkaev; R: Alexander Maskalin
Faust (Gounod) 31 I-27 IIIR: Isabella Bywater
La favorite (concert) (Donizetti) 1 IID: Federico Santi
The Legend of the Invisible City of Kitezh (Rimsky-Korsakov) 13 II-10 IVD: Pavel Smelkov; R: Dmitri Tcherniakov
Così fan tutte (Mozart) 14 IID: Christian Knapp; R: Walter Le Moli
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 15-16 IID: Andrei Petrenko; R: Alexander Galybin(original), Alexei Stepanyuk(revival)
Apollo et Hyacinthus (concert) (Mozart) 20 IID: Zaurbek Gugkaev
Requiem (Verdi) 22 IID: Christian Knapp; R: Daniele Finzi Pasca
Lohengrin (Wagner) 24 IID: Mikhail Sinkevich; R: Marina Mishuk, Alexander Maskalin
Cléopâtre (concert) (Massenet) 28 IID: Mikhail Sinkevich
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 28 II-27 IVD: Valery Gergiev / Mikhail Sinkevich; R: Irina Molostova
Don Quichotte (Massenet) 1 III-10 VD: Pavel Petrenko; R: Yannis Kokkos
Il signor Bruschino (concert) (Rossini) 2 IIID: Zaurbek Gugkaev
La scala di seta (concert) (Rossini) 2 IIID: Zaurbek Gugkaev
Semyon Kotko (Prokofiev) 12 IIID: Valery Gergiev; R: Yuri Alexandrov
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 20 IIID: Christian Knapp; R: Jonathan Kent
Aida (Verdi) 20 III-29 IVD: Mikhail Sinkevich / Christian Knapp; R: Daniele Finzi Pasca
Don Giovanni (Mozart) 21 IIID: Nikolaj Znaider; R: Johannes Schaaf
Werther (concert) (Massenet) 22 IIID: Christian Knapp
Il re pastore (concert) (Mozart) 3 IV
Khovanshchina (Musorgsky) 4 IVR: Leonid Baratov(original), Yuri Laptev(revival)
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 4 IVD: Mikhail Sinkevich
Dead Souls (Shchedrin) 14 IVD: Vladislav Karklin; R: Vasily Barkhatov
Il tabarro (Puccini) 18 IVD: Mikhail Sinkevich; R: Walter Le Moli
Suor Angelica (Puccini) 18 IVD: Mikhail Sinkevich; R: Walter Le Moli
Gianni Schicchi (Puccini) 18 IVD: Mikhail Sinkevich; R: Walter Le Moli
La Fille du régiment (concert) (Donizetti) 30 IV
Carmen (concert) (Bizet) 5 VD: Emmanuel Villaume
Anna Bolena (Donizetti) 11 V
La clemenza di Tito (Mozart) 23 V
White Nights (Butsko) 8 VIR: Alexei Stepanyuk
Le Rossignol (Stravinsky) 21 XR: Alexander Petrov
St Petersburg, Mikhailovsky Theatre  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 7 IX-27 VIID: Mikhail Tatarnikov / Dmitry Korchak; R: Eric Vigié
Die Zauberflöte (Mozart) 30 IX-11 VIID: Roland Böer / Mikhail Tatarnikov
Un ballo in maschera (Verdi) 3 X-5 XIID: Mikhail Tatarnikov / Roland Böer
Tosca (Puccini) 10 X-21 VID: Mikhail Tatarnikov; R: Stanislav Gaudasinsky
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 14 X-4 VID: Mikhail Tatarnikov / Peter Feranec
Pagliacci (Leoncavallo) 17 X-27 IVD: Valentin Uryupin; R: Liliana Cavani
Cavalleria rusticana (Mascagni) 17 X-27 IVD: Mikhail Tatarnikov; R: Liliana Cavani
Le nozze di Figaro (Mozart) 21 X-27 VID: Valery Kirianov / Mikhail Tatarnikov / Philipp Selivanov / Roland Böer; R: Viacheslav Starodubtsev
L'elisir d'amore (Donizetti) 24 XD: Valentin Bogdanov; R: Fabio Sparvoli
Manon Lescaut (Puccini) 27 X-31 VD: Mikhail Tatarnikov; R: Jürgen Flimm
La Cenerentola (Rossini) 29 X-23 XII
La traviata (Verdi) 29 X-4 VIID: Igor Tomashevsky; R: Margarita Kunitsyna-Tankevich
Iolanta (Tchaikovsky,P) 31 X-17 VIID: Philipp Selivanov / Igor Tomashevsky; R: Sergey Shepelyov
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 XI-17 IVD: Mikhail Tatarnikov / Valery Kirianov; R: Vasily Barkhatov
La bohème (Puccini) 26 XI-14 IVD: Mikhail Tatarnikov / Roland Böer / Peter Feranec; R: Robert Carsen
Velikan (Prokofiev) 10 XII
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 13 XII-12 VID: Igor Tomashevsky; R: Andrij Zholdak
Cinderella (Asaf'yev) 4 I-17 IID: Valentin Bogdanov; R: Olga Mukhortova
Un ballo in maschera (Verdi) 3 II-18 VD: Mikhail Tatarnikov; R: Andrejs Žagars
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9 IID: Dmitry Korchak; R: Eric Vigié
L'elisir d'amore (Donizetti) 9 IIID: Valentin Bogdanov; R: Fabio Sparvoli
The Giant (Prokofiev) 21 IV
Ufa, Bashkir State Opera and Ballet Theatre  / 
Ball im Savoy (Abraham) 18 IX
Les Pêcheurs de perles (Bizet) 5 X-2 XII
Carmen (Bizet) 15 X-17 I
Die lustige Witwe (Lehár) 20 X-22 II
L'elisir d'amore (Donizetti) 22 X-3 IV
Orleanskaya Deva (Tchaikovsky,P) 27 X
Rigoletto (Verdi) 2 XI-25 II
The Violet of Montmartre (Kálmán,E) 5 XI
Silva (Kálmán,E) 11 XI-20 I
Prince Igor (Borodin) 16 XI
La traviata (Verdi) 22 XI-13 IV
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 16 XII-31 I
The Snow Maiden (Rimsky-Korsakov) 22 XII-18 II
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 XII-27 III
Tosca (Puccini) 25 I
Motsart i Salieri (Rimsky-Korsakov) 10 II-15 IV
A Feast in the Time of the Plague (Cui) 10 II-15 IV
Pagliacci (Leoncavallo) 16 II
Hercules (Handel) 6 IV
The Bayadere (Kálmán,E) 21 IV
Il mondo della luna (Haydn) 26-28 IV
Ulan-Ude, Buryat Academic Opera and Ballet Theatre  / 
Carmen (Bizet) 13 IX-17 XID: Leonid Korchmar; R: Yury Laptev
La traviata (Verdi) 27 IX-28 I
Un ballo in maschera (Verdi) 3 X-6 II
Tosca (Puccini) 13 X
Madama Butterfly (Puccini) 15 XI-14 IV
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 15 XII
Der fliegende Holländer (Wagner) 25 I
Le nozze di Figaro (Mozart) 5-6 IV
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 13 IV
Voronezh, State Opera and Ballet Theatre  / 
Yevgeny Onegin (Tchaikovsky,P) 23 IX-23 III
Don Giovanni (Mozart) 27 IX-7 II
Die lustige Witwe (Lehár) 28 IX-15 IV
Il matrimonio segreto (Cimarosa) 6 X-29 III
Die Fledermaus (Strauss,J) 8 X-20 IV
Il trovatore (Verdi) 12 X-19 V
Pagliacci (Leoncavallo) 14 X-7 IV
Silvia (Kálmán,E) 20 X-16 V
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 X-5 V
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 28 X-31 III
Iolanta (Tchaikovsky,P) 15 XI
Countess Maritza (Kálmán,E) 16 XI-13 V
Un ballo in maschera (Verdi) 17 XI
Turandot (Puccini) 18 XI
Tosca (Puccini) 25 XI-18 III
La traviata (Verdi) 2 XII-5 IV
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 8 XII-3 II
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 13 XII-29 IV
The Night before Christmas (Rimsky-Korsakov) 23 XII-10 II
Yoshkar-Ola, Sapaev Mari State Opera and Ballet Theatre  / 
Ball im Savoy (Abraham) 21 IX
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 13 X
Carmen (Bizet) 28 X-14 IV
La traviata (Verdi) 9 XI-15 IV
Kashchey the Immortal (Rimsky-Korsakov) 16 XI
Madama Butterfly (Puccini) 6 XII
L'Amour des trois oranges (Prokofiev) 10 XII-25 I
Silva (Kálmán,E) 10 XII-20 IV
Die Fledermaus (Strauss,J) 3 I-28 IV
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 1 III
Pikovaya Dama (Tchaikovsky,P) 15 III