2011/12 > Duitsland 
*Publieke site     >Operabase Professional 
2011/12 > Duitsland

 Wereldpremiere
 Rariteit
 Nieuwe productie
 Nieuwe productie voor dit operahuis

  
Denemarken Zweden
Nederland
België
Luxemburg

Duitsland
 
Polen
Tsjechische Republiek
Frankrijk Zwitserland Oostenrijk

Aachen, Theater Aachen  / 

Woyzeck (Waits) 19 Sep-24 MaaML: Andreas Debatin; R: Bernadette Sonnenbichler
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 Sep-16 MaaML: Volker Hiemeyer; R: Ewa Teilmans
La cenerentola (Rossini) 26 Okt-6 DecML: Péter Halász; R: Joan Anton Rechi
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 6 Nov-29 JanML: Péter Halász; R: Alexander von Pfeil
La voix humaine (Poulenc) 6 Nov-29 JanML: Péter Halász; R: Alexander von Pfeil
Le nozze di Figaro (Mozart) 4 Dec-12 AprML: Marcus R Bosch; R: Michael Helle
Un ballo in maschera (Verdi) 5 Feb-15 JunML: Péter Halász; R: Michael Schmitz-Aufterbeck
King Arthur (Purcell) 1 Apr-11 JulML: Volker Hiemeyer; R: Albrecht Hirche
Tristan und Isolde (Wagner) 20 Mei-7 JulML: Marcus R Bosch; R: Ludger Engels
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 16 Jun-3 JulML: Herbert Görtz; R: Sebastian Jacobs
Altenburg, Landestheater Altenburg  / 
Frau Luna (Lincke) 9 Okt-11 MeiML: Thomas Wicklein; R: Steffen Piontek
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 21 Okt-20 JunML: Thomas Wicklein; R: Matthias Winter
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 3 NovML: Jens Troester; R: Oliver Kloeter
Die Zauberflöte (Mozart) 4 Dec-3 JulML: Jens Troester; R: Ansgar Weigner
Ulenspiegel (Braunfels) 22 Apr-19 JunML: Jens Troester; R: Matthias Oldag
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 10 Jun-1 JulML: Jens Troester; R: Ansgar Weigner
Annaberg-Buchholz, Eduard-von-Winterstein-Theater Annaberg  / 
Don Giovanni (Mozart) 18 Sep-26 NovML: Naoshi Takahashi; R: Ingolf Huhn
Im weißen Rößl (Benatzky) 2 Okt-16 MaaML: Dieter Klug; R: Reinhard Schwalbe
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 7 Okt-9 MaaML: Kajsa Boström; R: Birgit Eckenweber
The Sound of Music (Rodgers) 16 Okt-27 JanML: Dieter Klug; R: Friederike Barthel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13 Nov-14 JanML: Dieter Klug; R: Hans-Hermann Krug
La bohème (Puccini) 22 Jan-21 Apr
Die Fledermaus (Strauss,J) 11 Maa-6 Mei
Götz von Berlichingen (Goldmark) 29 Apr-13 Mei
Augsburg, Theater Augsburg  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 25 Sep-2 JunML: Carolin Nordmeyer; R: Jan Philipp Gloger
Carmen (Bizet) 22 Okt-6 JanML: Dirk Kaftan / Eberhard Fritsche; R: Lorenzo Fioroni
Lulu (Berg) 4 Dec-14 FebML: Dirk Kaftan / Carolin Nordmeyer; R: Monique Wagemakers
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Jan-18 AprML: Rune Bergmann; R: Thorleifur Örn Arnarsson
King Arthur (Purcell) 18 Feb-29 AprML: Carolin Nordmeyer; R: Sigrid Herzog
La traviata (Verdi) 10 Maa-27 AprML: Carolin Nordmeyer; R: Markus Trabusch
Satyricon (Maderna) 23 Apr-7 Mei
Dido and Aeneas (Purcell) 23 Apr-7 MeiML: Eberhard Fritsche; R: Jörg Behr
Ritter Blaubart (Reznicek) 4-10 MeiML: Dirk Kaftan; R: Manfred Weiß
Der fliegende Holländer (Wagner) 23 Jun-28 JulML: Rune Bergmann; R: Christian Sedelmayer
Berlin, Deutsche Oper Berlin  / 
Das Rheingold (Wagner) 10-20 SepML: Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Die Walküre (Wagner) 11-21 SepML: Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Siegfried (Wagner) 14-22 SepML: Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Götterdämmerung (Wagner) 18-24 SepML: Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Tosca (Puccini) 30 Sep-16 JunML: Alexander Joel / Matthias Foremny; R: Boleslaw Barlog
Messa da Requiem (Verdi) 1-22 OktML: William Spaulding; R: Achim Freyer
Der Rosenkavalier (Strauss) 9 Okt-11 DecML: Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Don Carlos (Verdi) 23 Okt-29 AprML: Donald Runnicles; R: Marco Arturo Marelli
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Okt-1 AprML: Guillermo García Calvo / Enrique Mazzola; R: Katharina Thalbach
Tannhäuser (Wagner) 30 Okt-21 DecML: Donald Runnicles; R: Kirsten Harms
Die Zauberflöte (Mozart) 1 Nov-10 JunML: Matthias Foremny / Evan Rogister; R: Günter Krämer
Carmen (Bizet) 3 Nov-15 MeiML: Guillermo García Calvo / Evan Rogister; R: Peter Beauvais(original), Søren Schuhmacher(revival)
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23 Nov-14 JunML: Guillermo García Calvo / Roberto Rizzi Brignoli; R: Filippo Sanjust
Falstaff (Verdi) 24 Nov-1 DecML: Enrique Mazzola; R: Götz Friedrich
Don Giovanni (Mozart) 30 Nov-8 DecML: Evan Rogister; R: Roland Schwab
La bohème (Puccini) 5 Dec-3 JanML: Patrick Summers; R: Götz Friedrich
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23-27 DecML: Evan Rogister; R: Andreas Homoki
Turandot (Puccini) 7 Jan-7 MaaML: John Fiore / Jesus Lopez Cobos; R: Lorenzo Fioroni
Tancredi (Rossini) 22 Jan-4 FebML: Alberto Zedda; R: Pier Luigi Pizzi
La traviata (Verdi) 29 Jan-7 JunML: Evan Rogister / Erik Nielsen; R: Götz Friedrich
Un ballo in maschera (Verdi) 18-24 FebML: Jacques Lacombe; R: Götz Friedrich
Tristan und Isolde (Wagner) 19-25 FebML: Donald Runnicles; R: Graham Vick
Jenůfa (Janáček) 4 Maa-24 AprML: Donald Runnicles; R: Christof Loy
Luisa Miller (Verdi) 14-20 MaaML: Paolo Arrivabeni; R: Götz Friedrich
Candide (concert) (Bernstein) 15-18 MaaML: Donald Runnicles
Macbeth (Verdi) 19-25 MaaML: Ivan Repusic; R: Robert Carsen
Lohengrin (Wagner) 15 Apr-1 MeiML: Donald Runnicles; R: Kasper Bech Holten
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 20-30 AprML: Sebastian Lang-Lessing; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
I due Foscari (concert) (Verdi) 9-11 MeiML: Roberto Rizzi Brignoli
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 10 Mei-1 JunML: Friedemann Layer; R: Götz Friedrich
Gisei Das Opfer (Orff) 19 MeiML: Jacques Lacombe
Die Dorfschule (Weingartner) 19 MeiML: Jacques Lacombe
Die Walküre (Wagner) 25-28 MeiML: Donald Runnicles; R: Götz Friedrich
Il trovatore (concert) (Verdi) 6-9 JunML: Andrea Battistoni
Berlin, Komische Oper Berlin  / 
Im weißen Rößl (Benatzky) 25 Sep-15 JanML: Koen Schoots / Peter Christian Feigel; R: Sebastian Baumgarten
Rigoletto (Verdi) 30 Sep-3 DecML: Ivan Repusic; R: Barrie Kosky
Das schlaue Füchslein (Janáček) 2 Okt-7 JulML: Alexander Vedernikov; R: Andreas Homoki
Gespräche der Karmeliterinnen (Poulenc) 8 Okt-3 NovML: Stefan Blunier; R: Calixto Bieito
Die verkaufte Braut (Smetana) 9 Okt-1 NovML: Alexander Vedernikov
Mikropolis (Jost) 30 Okt-18 FebML: Christian Jost; R: Nadja Loschky
Rusalka (Dvořák,A) 2 Nov-3 JanML: Patrick Lange; R: Barrie Kosky
Carmen (Bizet) 27 Nov-4 JulML: Yordan Kamdzhalov / Yordan Kamdzhalov / Josep Caballé-Domenech; R: Sebastian Baumgarten
Orlando (Handel) 1-27 DecML: Alessandro De Marchi; R: Alexander Mørk-Eidem
Lear (Reimann) 10 Dec-8 JanML: Friedemann Layer; R: Hans Neuenfels, Henry Arnold
Die Schneekoenigin (Valtinoni) 5 Jan-26 FebML: Carlos Spierer; R: Anisha Bondy
La traviata (Verdi) 14 Jan-14 FebML: Patrick Lange / Kristiina Poska; R: Hans Neuenfels
Der Freischütz (Weber) 29 Jan-6 JulML: Patrick Lange; R: Calixto Bieito
La bohème (Puccini) 8 Feb-17 MaaML: Łukasz Borowicz; R: NN
Die sieben Todsünden (Weill) 12 Feb-2 JulML: Kristiina Poska; R: Barrie Kosky
Die Liebe zu drei Orangen (Prokofiev) 15 Feb-26 MeiML: Dirk Kaftan
Das bronzene Pferd (Auber) 11 Maa-3 JulML: Maurizio Barbacini; R: Frank Hilbrich
Kiss me, Kate (Porter) 14 Maa-21 AprML: Koen Schoots; R: Barrie Kosky
Der Rosenkavalier (Strauss) 25 Maa-15 AprML: Patrick Lange / Friedemann Layer; R: Andreas Homoki
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 11 Apr-16 MeiML: Patrick Lange; R: Calixto Bieito
Salome (Strauss) 22 Apr-25 MeiML: Alexander Vedernikov; R: Thilo Reinhardt
Xerxes (Handel) 13 Mei-5 JulML: Konrad Junghänel; R: Stefan Herheim
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 2-30 JunML: Martin Hoff; R: Andreas Homoki
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 10 Jun-8 JulML: Patrick Lange
Idomeneo re di Creta (Mozart) 16 Jun-1 JulML: Patrick Lange; R: Benedikt von Peter
Berlin, Staatsoper Unter den Linden im Schiller Theater  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2-16 OktML: Daniel Barenboim; R: Ruth Berghaus
Aus einem Totenhaus (Janáček) 3-17 OktML: Simon Rattle; R: Patrice Chéreau
Last Desire (Ronchetti) 5-23 Okt
Wozzeck (Berg) 26-30 OktML: Daniel Barenboim; R: Andrea Breth
Norma (concert) (Bellini) 29 Okt-3 NovML: Andriy Yurkevych
Candide (Bernstein) 1-15 NovML: Wayne Marshall; R: Vincent Boussard
Aschenputtel (Wolf-Ferrari) 5 Nov-29 DecML: Vinzenz Weissenburger / Tobias Walenciak / Roqelio Riojas; R: Eva-Maria Weiß
Die Zauberflöte (Mozart) 17 Nov-8 JanML: Julien Salemkour; R: August Everding
Die verkaufte Braut (Smetana) 19 Nov-23 JunML: Karl-Heinz Steffens; R: Balázs Kovalik
La traviata (Verdi) 27 Nov-1 JulML: Omer Meir Wellber; R: Peter Mussbach
L'étoile (Chabrier) 4-22 DecML: Simon Rattle; R: Dale Duesing
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 16 Dec-19 JanML: Christoph Israel; R: Philipp Stölzl
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 2 Jan-20 MeiML: Christopher Moulds; R: Michael Thalheimer
Der gestiefelte Kater (Cui) 7-29 JanML: Vinzenz Weissenburger; R: Isabel Ostermann
Montezuma (concert) (Graun) 26-28 JanML: Michael Hofstetter
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 4-18 FebML: Pietari Inkinen; R: Achim Freyer
Le nozze di Figaro (Mozart) 11-26 FebML: Daniel Barenboim; R: Thomas Langhoff
Al gran sole carico d'amore (Nono) 1-11 MaaML: Ingo Metzmacher; R: Katie Mitchell
L'elisir d'amore (Donizetti) 2-15 MaaML: Antonello Allemandi; R: Percy Adlon
Tristan und Isolde (Wagner) 10-25 MaaML: Daniel Barenboim; R: Harry Kupfer
Wahnsinn, das ist die Seele der Handlung (Stahnke) 20 Maa-15 AprML: Harry Lyth; R: Eva-Maria Höckmayr
Das Rheingold (Wagner) 30 MaaML: Daniel Barenboim; R: Guy Cassiers
Lulu (Berg) 31 Maa-14 AprML: Daniel Barenboim; R: Andrea Breth
Die Walküre (Wagner) 1 AprML: Daniel Barenboim; R: Guy Cassiers
Tosca (Puccini) 23-28 AprML: Leo Hussain; R: Carl Riha
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 2-17 Mei
Madama Butterfly (Puccini) 6-13 MeiML: Andris Nelsons; R: Eike Grams
Simon Boccanegra (Verdi) 26-31 MeiML: Daniel Barenboim; R: Federico Tiezzi
Dido and Aeneas (Purcell) 3-9 JunML: Christopher Moulds; R: Sasha Waltz
Lehrstück (Hindemith) 9-24 JunML: David Coleman; R: Michael von zur Mühlen
Don Giovanni (Mozart) 24 Jun-6 JulML: Daniel Barenboim; R: Robert Carsen
Dionysos (Rihm) 8-15 JulML: Ingo Metzmacher; R: Pierre Audi
The Rake's Progress (Stravinsky) 11-14 JulML: Johannes Debus; R: Krzysztof Warlikowski
Bielefeld, Theater Bielefeld  / 
Cavalleria rusticana (Mascagni) 13 Sep-16 NovML: Alexander Kalajdzic; R: Ansgar Weigner
Pagliacci (Leoncavallo) 13 Sep-16 NovML: Alexander Kalajdzic; R: Ansgar Weigner
Don Giovanni (Mozart) 15 Okt-28 JanML: Alexander Kalajdzic; R: Helen Malkowsky
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5-17 NovML: Witolf Werner; R: Johannes Weigand
Die schöne Helena (Offenbach) 11 Dec-27 JanML: Laurent Wagner; R: Bruno Klimek
Peter Grimes (Britten) 11 Feb-27 MaaML: Alexander Kalajdzic; R: Helen Malkowsky
Dido und Aeneas (Purcell) 15 Apr-19 MeiR: Holger Pototzki
Where the Wild Things Are (Knussen) 15 Apr-19 MeiR: Holger Pototzki
Company (Sondheim) 5 Mei-16 Jun
Rigoletto (Verdi) 26 Mei-17 Jun
Bonn, Oper der Stadt Bonn  / 
Manon Lescaut (Puccini) 25 Sep-14 AprML: Stefan Blunier; R: Christine Mielitz
Bluthaus (Haas,Georg) 27+ SepML: Garrett Keast; R: Klaus Weise
La sonnambula (Bellini) 16 Okt-3 DecML: Robin Engelen; R: Roland Schwab
Robert S (Various) 29 Okt-2 DecML: Wolfgang Lischke; R: Michael von zur Mühlen
La finta giardiniera (Mozart) 6 Nov-8 JunML: Daniel Jakobi; R: Philipp Himmelmann
Turandot (Puccini) 12 Nov-12 DecML: Stefan Blunier / Christopher Sprenger; R: Silviu Purcarete
Der ferne Klang (Schreker) 11 Dec-17 MaaML: Will Humburg; R: Klaus Weise
Rusalka (Dvořák,A) 21 Dec-11 MaaML: Christopher Sprenger; R: Mark Daniel Hirsch
Lakmé (Delibes) 29 Jan-1 JunML: Stefan Blunier / Robin Engelen; R: Paul-Emile Fourny
Il trovatore (Verdi) 25 Maa-5 JulML: Robin Engelen; R: Dietrich W Hilsdorf, Ralf Budde
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 6 Mei-4 JulML: Robin Engelen; R: Tom Ryser
Braunschweig, Staatstheater Braunschweig  / 
Turandot (Puccini) 20 Aug-5 SepML: Alexander Joel; R: Robert Lehmeier
Falstaff (Verdi) 17-30 SepML: Alexander Joel; R: Wolfgang Engel
Der Vogelhändler (Zeller,C) 24+ SepML: Georg Menskes
Die Zauberflöte (Mozart) 14 Okt-14 JanML: György Mézáros; R: Aniara Amos
Tristan und Isolde (Wagner) 15+ OktML: Alexander Joel; R: Yona Kim
Don Giovanni (Mozart) 21+ OktML: Sebastian Beckedorf; R: Johannes Erath
Luisa Miller (Verdi) 26+ NovML: Alexander Joel; R: Walter Sutcliffe
Die Fledermaus (Strauss,J) 10+ DecML: Georg Menskes; R: Thomas Enzinger
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 4+ FebML: Sebastian Beckedorf; R: Michael Talke
Orpheus und Eurydike (Gluck) 5+ FebML: Christopher Hein; R: Dorian Dreher
Sarka (Fibich) 22+ MaaML: Sebastian Beckedorf; R: Konstanze Lauterbach
Le nozze di Figaro (Mozart) 12+ MeiML: Alexander Joel; R: Balázs Kovalik
Mama Dolorosa (Kim) 13+ JunML: Sebastian Beckedorf; R: Yona Kim
Die verkaufte Braut (Smetana) 30+ JunML: Georg Menskes; R: Jean-Claude Berutti
Bremen, Theater Bremen  / 
Tannhäuser (Wagner) 14 Sep-19 FebML: Markus Poschner; R: Tobias Kratzer
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 22 Sep-29 OktML: Florian Ziemen; R: Frank Hilbrich
Idoménée (Mozart) 7 Okt-11 JulML: Markus Poschner; R: Kay Kuntze
The Turn of the Screw (Britten) 28 Okt-4 MaaML: Daniel Montané; R: Frank Hilbrich
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Nov-27 MeiML: Daniel Mayr; R: Chris Alexander
Das Land des Lächelns (Lehár) 3 Dec-13 MeiML: Florian Ziemen
Drei alte Männer wollten nicht sterben (Ponsioen) 15 Jan-13 FebML: Tero Valtonen; R: Patric Seibert
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 10-28 FebR: Patric Seibert
Blaubart (Hummel,F) 25 Feb-13 JunML: Markus Poschner; R: Rosamund Gilmore
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 25 Feb-13 JunML: Markus Poschner; R: Rosamund Gilmore
Der Rosenkavalier (Strauss) 11 Maa-17 MeiML: Markus Poschner; R: Tobias Kratzer
Westzeitstory (Klein) 26+ AprR: Anja Nicklich
All diese Tage (Eggert) 28 Apr-12 JulML: Florian Ziemen; R: Michael Talke
Tosca (Puccini) 26 Mei-10 JulML: Daniel Montané; R: Vera Nemirova
Bremerhaven, Stadttheater Bremerhaven  / 
The Fairy Queen (Purcell) 17 Sep-13 NovML: Stephan Tetzlaff; R: Ulrich Mokrusch
Crazy For You (Gershwin) 29 Okt-8 JanML: Stephan Tetzlaff; R: Roland Hüve
La traviata (Verdi) 25 Dec-26 FebML: Stefan Veselka; R: Kirsten Uttendorf
Im weißen Rößl (Benatzky) 28 Jan-30 MaaML: Hartmut Brüsch; R: Ralf Nürnberger
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 10 Maa-13 MeiML: Stephan Tetzlaff; R: Andrej Woron
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 21 Apr-28 JunML: Stefan Veselka
Violanta (Korngold) 2-27 JunML: Stephan Tetzlaff; R: Petra Luisa Meyer
Chemnitz, Städtische Theater Chemnitz  / 
Aida (John,E) 10 Sep-22 JunML: Heiko Lippmann / Tom Bitterlich; R: Matthias Winter
Die Zauberflöte (Mozart) 2 Okt-4 MaaML: Frank Beermann; R: Dominik Wilgenbus
Rigoletto (Verdi) 22 Okt-8 DecML: Anja Bihlmaier; R: Michael Heinicke
Gräfin Mariza (Kálmán) 19 Nov-3 MeiML: Anja Bihlmaier; R: John Dew
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 Nov-26 DecML: Anja Bihlmaier / Reinhard Petersen; R: Steffen Piontek
My Fair Lady (Loewe) 2 Dec-4 MeiML: Heinz Meißner; R: Michael Heinicke
Swanhunter (Dove) 3 Dec-21 JanML: Domonkos Héja; R: Jürgen R Weber
Ganz oder gar nicht (Yazbek) 5 Jan-25 MaaML: Michael Fuchs; R: Matthias Winter
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 14 Jan-13 MaaML: Domonkos Héja; R: Michael Heinicke
Tosca (Puccini) 4 Feb-3 JunML: Frank Beermann; R: Jakob Peters-Messer
Der Liebestrank (Donizetti) 10 Maa-28 MeiML: Anja Bihlmaier; R: Guy Montavon
Die schweigsame Frau (Strauss) 28 Apr-8 JunML: Frank Beermann; R: Gerd Heinz
Nabucco (Verdi) 2-10 JunML: Domonkos Héja; R: Michael Heinicke
Coburg, Landestheater Coburg  / 
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 25 Sep-10 NovML: Roland Kluttig; R: Carlos Wagner
La traviata (Verdi) 15 Okt-20 MeiML: Moritz Gnann; R: Aron Stiehl
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 3 Dec-16 MaaML: Peter Tilling / Moritz Gnann / Daxi Pan; R: Volker Vogel
Katja Kabanova (Janáček) 21 Jan-28 MaaML: Roland Kluttig; R: Alessandro Talevi
Evita (Lloyd Webber) 29 Jan-11 MaaML: Roland Fister; R: Pascale-Sabine Chevroton
I Capuleti e i Montecchi (concert) (Bellini) 18 Feb-28 AprML: Francesco Angelico
West Side Story (Bernstein) 10-23 MaaML: Roland Fister; R: Pascale-Sabine Chevroton
Der Freischütz (Weber) 21+ AprML: Roland Kluttig; R: Tobias Theorell
Madame Pompadour (Fall) 26+ MeiML: Hans Stähli; R: François De Carpentries
Rinaldo (Handel) 16+ JunML: Roland Kluttig; R: Jakob Peters-Messer
Cottbus, Staatstheater Cottbus  / 
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 9 Sep-30 DecML: Marc Niemann; R: Martin Schüler
Aida (Verdi) 11 Sep-21 MaaML: Evan Christ; R: Ralf Nürnberger
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 24 Sep-1 JanML: Evan Christ; R: Martin Schüler
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 1 Okt-26 NovR: Hauke Tesch
Così fan tutte (Mozart) 20 Okt-26 JanML: Evan Christ; R: Hauke Tesch
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 25 Dec-12 MeiML: Evan Christ; R: Martin Schüler
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 1-5 FebML: Christian Georgi; R: Hauke Tesch
Genoveva (Schumann) 17 Feb-2 JunML: Evan Christ; R: Martin Schüler
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 Apr-24 JunML: Evan Christ; R: Hauke Tesch
Siegfried (Wagner) 29 Apr-16 JunML: Evan Christ; R: Martin Schüler
Rusalka (Dvořák,A) 7+ JulML: Evan Christ
Darmstadt, Staatstheater Darmstadt  / 
Aida (John,E) 10 Sep-19 OktML: Vladislav Karklin; R: Johannes Reitmeier
Siegfried (Wagner) 2 Okt-8 AprML: Constantin Trinks; R: John Dew
Götterdämmerung (Wagner) 16 Okt-9 AprML: Constantin Trinks; R: John Dew
Nabucco (Verdi) 22+ OktR: Lothar Krause
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 5 Nov-22 MaaML: Martin Lukas Meister; R: Lothar Krause
Das Rheingold (Wagner) 12 Nov-5 AprML: Constantin Trinks; R: John Dew
Die Walküre (Wagner) 13 Nov-6 AprML: Constantin Trinks; R: John Dew
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Nov-21 DecML: Martin Lukas Meister; R: Bettina Geyer
Die lustige Witwe (Lehár) 23 Dec-29 AprML: Witolf Werner; R: Chas Rader-Shieber
Orpheus und Eurydike (Gluck) 28 Jan-13 MeiML: Martin Lukas Meister; R: Mei Hong Lin
Der Mond (Orff) 3 Maa-25 MeiML: Lukas Beikircher; R: John Dew
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 28 Apr-30 MeiML: Elias Grandy; R: John Dew
Madame Butterfly (Puccini) 16 JunML: Constantin Trinks; R: John Dew
Dessau, Anhaltisches Theater Dessau  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 16 Sep-19 FebML: Wolfgang Kluge; R: Hinrich Horstkotte
Chowanschtschina (Musorgsky) 18 Sep-27 NovML: Antony Hermus; R: Andrea Moses
Così fan tutte (Mozart) 24 Sep-29 DecML: Daniel Carlberg; R: Florian Lutz
West Side Story (Bernstein) 30 Sep-27 MeiML: Daniel Carlberg; R: Christian von Götz
Schaf (Kassies) 11-16 OktML: Stefan Neubert; R: Dirk Schmeding
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 27 Okt-11 MaaML: Stefan Neubert; R: André Bücker
La bohème (Puccini) 12 Nov-17 MeiML: Antony Hermus; R: Roman Hovenbitzer
Der Bajazzo (Leoncavallo) 13 Jan-22 MaaML: Antony Hermus; R: André Bücker
Der Protagonist (Weill) 13 Jan-22 MaaML: Antony Hermus; R: André Bücker
Bastien und Bastienne (Mozart) 2 Feb-3 AprML: Stefan Neubert; R: Jana Eimer
Oskar und die Groschenbande (Reuter) 10 MaaML: Stefan Neubert; R: Silke Wallstein
Faust (Gounod) 17 Maa-9 JunML: Daniel Carlberg; R: Hinrich Horstkotte
Götterdämmerung (Wagner) 12 Mei-30 JunML: Antony Hermus; R: André Bücker
Peer Gynt (Grieg) 22 Jun-6 JulML: Antony Hermus
Detmold, Landestheater Detmold  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 31 Aug-19 FebML: Erich Wächter; R: Hinrich Horstkotte
Oklahoma! (Rodgers) 7 Sep-26 FebML: Jörg Pitschmann / Emiliano Greizerstein; R: Richard Lowe
Madama Butterfly (Puccini) 23 Sep-23 MaaML: Erich Wächter; R: Ute M Engelhardt
Die lustige Witwe (Lehár) 4 Nov-2 JunML: Matthias Wegele; R: Holger Pototzki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 Nov-25 DecML: Erich Wächter; R: Thomas Mittmann
Samson und Dalila (Saint-Saëns) 16 Dec-21 JunML: Erich Wächter; R: Roland Velte
La traviata (Verdi) 10-14 JanML: Erich Wächter; R: Kay Metzger
Parsifal (Wagner) 10 Maa-6 AprML: Erich Wächter; R: Kay Metzger
Irma la Douce (Monnot) 30 Maa-20 MeiML: Thomas Wolter; R: Tatjana Rese
Das Rheingold (Wagner) 12 MeiML: Erich Wächter; R: Kay Metzger
Die Walküre (Wagner) 13 MeiML: Erich Wächter; R: Kay Metzger
Siegfried (Wagner) 17 MeiML: Erich Wächter; R: Kay Metzger
Götterdämmerung (Wagner) 20 MeiML: Erich Wächter; R: Kay Metzger
Der Wildschütz (Lortzing) 15-16 JunML: Matthias Wegele; R: Christian Jérôme Timme
Dortmund, Theater Dortmund-Opernhaus  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 2 Okt-23 DecML: Jac van Steen / Lancelot Fuhry; R: Jens-Daniel Herzog
Eliogabalo (Cavalli) 9 Okt-15 DecML: Fausto Nardi; R: Katharina Thoma
Ganz oder gar nicht (Yazbek) 22 Okt-18 MeiML: Jürgen Grimm; R: Gil Mehmert
Ganz oder gar nicht (Yazbek) 5 Nov-7 MaaML: Jürgen Grimm; R: Gil Mehmert
Norma (Bellini) 3 Dec-18 MaaML: Lancelot Fuhry; R: Enrico Lübbe
Die lustige Witwe (Lehár) 31 Dec-21 AprML: Philipp Armbruster; R: Matthias Davids
Così fan tutte (Mozart) 21 Jan-3 MeiML: Motonori Kobayashi; R: Jens-Daniel Herzog
Eisberg nach Sizilien (Schwertsik) 4 Feb-26 MaaML: Michael Hönes; R: Marcelo Diaz
Elias (Mendelssohn) 3 Maa-17 MeiML: Jac van Steen; R: Jens-Daniel Herzog
La bohème (Puccini) 25 Maa-30 MeiML: Lancelot Fuhry; R: Katharina Thoma
Beatrice Cenci (Goldschmidt) 26+ MeiML: Jac van Steen; R: Regula Gerber
Cinderella (Maxwell Davies) 3+ JulR: Svenja Tiedt
Dresden, Staatsoperette Dresden  / 
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 6 Sep-1 JunML: Christian Garbosnik; R: Matthias Oldag
Gräfin Mariza (Kálmán) 8 Sep-11 MaaML: Christian Garbosnik; R: Axel Köhler
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 10 Sep-20 AprML: Wolfram Tetzner; R: Rita Schaller
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 14 Sep-18 MeiML: Ernst Theis / Peter Christian Feigel; R: Rita Schaller
Prinz Methusalem (Strauss,J) 22 Sep-6 JulML: Ernst Theis; R: Adriana Altaras
Hello, Dolly! (Herman) 28 Sep-1 AprML: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; R: Winfried Schneider
Die Grossherzogin von Gerolstein (Offenbach) 8 Okt-24 MeiML: Ernst Theis; R: Michiel Dijkema
Cabaret (Kander) 21 Okt-29 MeiML: Christian Garbosnik; R: Robert Lehmeier
Passion (Sondheim) 15 Nov-4 AprML: Peter Christian Feigel; R: Holger Hauer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 Nov-23 DecML: Peter Christian Feigel / Christian Garbosnik / Ernst Theis; R: Jasmin Solfaghari
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 Jan-31 MeiML: Ernst Theis / Christian Garbosnik; R: Peter Kube
Pariser Leben (Offenbach) 27 Jan-17 JunML: Ernst Theis; R: Jasmin Solfaghari
My Fair Lady (Loewe) 8 Feb-10 JunML: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; R: Georg Immelmann, Jürgen Mai, Winfried Schneider
Die Zauberflöte (Mozart) 21 Maa-6 MeiML: Ernst Theis / Christian Garbosnik; R: Axel Köhler
Im weißen Rößl (Benatzky) 27 Maa-3 JunML: Ernst Theis / Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; R: Winfried Schneider
Der Frauenminister (Mautner) 27 Apr-8 JunML: Ernst Theis; R: Holger Hauer
Der Carneval in Rom (concert) (Strauss,J) 15 MeiML: Ernst Theis
Das Spitzentuch der Königin (concert) (Strauss,J) 19 MeiML: Ernst Theis
Dresden, Sächsische Staatsoper  / 
Rusalka (Dvořák,A) 1 Sep-20 NovML: Tomáš Netopil
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2 Sep-2 OktML: Carlo Montanaro; R: Grischa Asagaroff
Le nozze di Figaro (Mozart) 8 Sep-14 JunML: Josep Caballé-Domenech; R: David Mouchtar-Samorai
La traviata (Verdi) 21 Sep-16 JunR: Andreas Homoki
Street Scene (Weill) 23 Sep-3 JunML: Jonathan Darlington; R: Bettina Bruinier
Un ballo in maschera (Verdi) 30 Sep-16 FebML: Carlo Montanaro; R: Elisabeth Stöppler
Rigoletto (Verdi) 4 Okt-30 AprML: Alexander Joel; R: Nikolaus Lehnhoff
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 15-30 OktML: Rubén Dubrovsky; R: Florentine Klepper
Simplicius Simplicissimus (Hartmann) 21 Okt-11 NovML: Erik Nielsen
Alcina (Handel) 29 Okt-7 JulML: Rainer Mühlbach; R: Jan Philipp Gloger
Lohengrin (Wagner) 6-16 NovML: Ádám Fischer; R: Christine Mielitz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 30 Nov-12 DecML: Constantin Trinks; R: Katharina Thalbach
Capriccio (Strauss) 4 Dec-5 JanML: Constantin Trinks; R: Marco Arturo Marelli
Tosca (Puccini) 10 Dec-13 JanML: Julian Kovatchev; R: Johannes Schaaf
Die lustige Witwe (Lehár) 21 Dec-28 JanML: Dirk Kaftan; R: Jérôme Savary
Die Zauberflöte (Mozart) 7 Jan-1 JulML: Sebastian Weigle; R: Achim Freyer
Il trovatore (Verdi) 9 Jan-21 FebML: Fabio Luisi; R: Michael Hampe
Lulu (Berg) 4 Feb-22 JunML: Cornelius Meister; R: Stefan Herheim
Cardillac (Hindemith) 17 Feb-6 AprML: Kevin John Edusei; R: Philipp Himmelmann
Dead Man Walking (Heggie) 1-23 MaaML: Stefan Lano; R: Nikolaus Lehnhoff
La Dirindina (Martini,G) 4 Maa-24 JunML: Felice Venanzoni
Svanda Dudák (Weinberger) 24 Maa-17 MeiML: Constantin Trinks; R: Axel Köhler
Don Giovanni (Mozart) 25 Apr-28 MeiML: Mihkel Kütson; R: Willy Decker
L'elisir d'amore (Donizetti) 28 Apr-9 JunML: Riccardo Frizza; R: Michael Schulz
Salome (Strauss) 3-31 MeiML: Tomáš Netopil; R: Peter Mussbach
La clemenza di Tito (Mozart) 26 Mei-25 JunML: Tomáš Netopil; R: Bettina Bruinier
Fidelio (Beethoven) 17 Jun-5 JulML: John Fiore; R: Christine Mielitz
Duisburg, Deutsche Oper am Rhein  / 
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 30 Sep-22 OktML: Axel Kober / Ralf Lange; R: Guy Joosten
Carmen (Bizet) 15 Okt-3 JunML: Axel Kober / Christoph Altstaedt; R: Carlos Wagner
Madama Butterfly (Puccini) 11 Nov-10 DecML: Enrico Dovico / NN; R: Robert Carsen
Die Zauberflöte (Mozart) 15 Nov-18 DecML: Wolfram Koloseus; R: Christof Loy
Der gestiefelte Kater (Montsalvatge) 21 Nov-8 DecML: Patrick Francis Chestnut; R: Svenja Tiedt
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3 Dec-29 JanML: Christoph Altstaedt; R: Andreas Meyer-Hanno
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 11 Dec-26 FebML: Wolfram Koloseus; R: András Fricsay Kali Son
Tosca (Puccini) 21 Dec-21 JunML: Enrico Dovico / NN; R: Dietrich Hilsdorf
Così fan tutte (Mozart) 13 Jan-4 FebML: Christoph Altstaedt / Axel Kober; R: Nicolas Brieger
Die Nachtigall (Stravinsky) 3 Feb-27 AprML: Wen-Pin Chien / Ralf Lange; R: Svenja Tiedt
La bohème (Puccini) 10 Feb-18 MeiML: Giordano Bellincampi / Christoph Altstaedt; R: Robert Carsen
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 15 Feb-1 MaaML: Christoph Stöcker; R: Barbara Klimo
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 Maa-19 MeiML: Axel Kober / Giuliano Betta; R: Claus Guth
The Turn of the Screw (Britten) 4 Mei-10 JunML: Wen-Pin Chien; R: Immo Karaman
Phaedra (Henze) 17 Mei-7 JunML: Wen-Pin Chien; R: Sabine Hartmannshenn
The Rake's Progress (Stravinsky) 23 Mei-1 JulML: Axel Kober; R: Sabine Hartmannshenn
Salome (Strauss) 9 Jun-7 JulML: Stefan Klingele; R: Tatjana Gürbaca
Don Giovanni (Mozart) 22 Jun-8 JulML: Friedemann Layer; R: Karoline Gruber
Dusseldorf, Deutsche Oper am Rhein  / 
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 18 Sep-20 NovML: Christoph Stöcker; R: Barbara Klimo
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2 Dec-7 JulML: Axel Kober / Giuliano Betta; R: Claus Guth
Carmen (Bizet) 4 Dec-4 JulML: Axel Kober / Christoph Altstaedt / Ralf Lange; R: Carlos Wagner
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10 Dec-27 JanML: Christoph Altstaedt / Ralf Lange; R: Andreas Meyer-Hanno
Die lustige Witwe (Lehár) 23 Dec-16 FebML: Ralf Lange; R: Christian Brey, Harald Schmidt
La bohème (Puccini) 6-21 JanML: Giordano Bellincampi / Christoph Altstaedt; R: Robert Carsen
Castor et Pollux (Rameau) 28 Jan-26 FebML: Axel Kober; R: Martin Schläpfer
Pagliacci (Leoncavallo) 9 Feb-8 MaaML: Enrico Dovico; R: Christof Loy
Cavalleria rusticana (Mascagni) 9 Feb-8 MaaML: Enrico Dovico; R: Christof Loy
Der gestiefelte Kater (Montsalvatge) 10 Feb-30 MaaML: Patrick Francis Chestnut; R: Svenja Tiedt
Das Testament der Tante Karoline (Roussel) 24 Feb-7 MaaML: Christoph Stöcker; R: Mechthild Hoersch
Die Walküre (Wagner) 24 Feb-1 AprML: Axel Kober; R: Kurt Horres
Così fan tutte (Mozart) 4 Maa-27 AprML: Christoph Altstaedt / Axel Kober / Ralf Lange; R: Nicolas Brieger
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 9 Maa-24 AprML: Axel Kober / Ralf Lange; R: Guy Joosten
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 7 Apr-17 JunML: Axel Kober; R: Guy Joosten
Madama Butterfly (Puccini) 14 Apr-6 JulML: Enrico Dovico / NN; R: Robert Carsen
The Turn of the Screw (Britten) 4 Mei-10 JunML: Wen-Pin Chien; R: Immo Karaman
Tosca (Puccini) 17-24 MeiML: Enrico Dovico / NN; R: Dietrich Hilsdorf
Mörder Kaspar Brand (Schreier) 14 Jun-1 JulML: Wen-Pin Chien; R: Philipp J Neumann
Die Nachtigall (Stravinsky) 21 Jun-8 JulML: Wen-Pin Chien / Ralf Lange; R: Svenja Tiedt
Eisenach, Landestheater Eisenach  / 
Tannhäuser (Wagner) 3 Sep-26 MeiML: Hans Urbanek; R: Ansgar Haag
Der Wildschütz (Lortzing) 24 Sep-17 NovML: Alexander Steinitz / Sierd Quarré; R: Dominik Wilgenbus
Cabaret (Kander) 30 Sep-26 NovML: Elisa Gogou; R: Lars Wernecke
Der Vogelhändler (Zeller,C) 1 Okt-15 JanML: Sierd Quarré; R: Klaus Rak
20.000 Meilen unter dem Meer (Dvořák,J) 3 Dec-22 JanML: Carlos Domínguez-Nieto / Roberto Fabbroni; R: Thomas Fiedler
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 18 Feb-28 JunML: Carlos Domínguez-Nieto / Alexander Steinitz; R: Georg Blüml
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 28 Apr-12 JulML: Elisa Gogou; R: Rudolf Frey
Erfurt, Theater Erfurt  / 
Robert le diable (Meyerbeer) 16 Sep-22 JanML: Samuel Bächli; R: Jean-Louis Grinda
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 Sep-24 JunML: Samuel Bächli; R: Katharina Thalbach
La petite messe solennelle (Rossini) 2-3 OktML: Nicholas Jenkins; R: Nicola Hümpel
Der Triumph der Liebe (Bach,JS) 8 Okt-20 NovML: Samuel Bächli; R: Bettina Lell
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 22 Okt-18 MeiML: Johannes Pell; R: Bernd Mottl
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6 Nov-26 JanML: Walter E Gugerbauer; R: Lutz Schwarz
Nabucco (Verdi) 26 Nov-15 AprML: Walter E Gugerbauer; R: Michael Heinicke
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 3 Dec-20 MaaML: Samuel Bächli; R: Eva-Maria Abelein
La clemenza di Tito (Mozart) 23 Dec-15 JunML: Samuel Bächli; R: Christiane Küppers
Der Freischütz (Weber) 14 Jan-20 MeiML: Walter E Gugerbauer; R: Dominique Horwitz
Lady Magnesia (Weinberg) 2 Feb-16 MeiML: Samuel Bächli; R: Barbara Schöne
König Arthur (Purcell) 28 Feb-12 MeiML: Michael Zehetner; R: Christian Georg Fuchs
My Fair Lady (Loewe) 2 Maa-13 JunML: Johannes Pell; R: Hermann Keckeis
Die Nürnberger Puppe (Adam,A) 1 AprML: Ralph Neubert
Der Trank der Unsterblichkeit (Hoffmann,ETA) 28 Apr-23 JunML: Samuel Bächli; R: Peter P Pachl
Die Zauberin (Tchaikovsky) 2-22 JunML: Johannes Pell; R: Tatjana Gürbaca
Essen, Aalto Theater  / 
Der Liebestrank (Donizetti) 14 Sep-11 FebML: Volker Perplies; R: Andreas Baesler
Madama Butterfly (Puccini) 17 Sep-27 JanML: Stefan Soltesz; R: Tilman Knabe
Hercules (Handel) 25 Sep-26 NovML: Alexander Eberle; R: Dietrich W Hilsdorf
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 Okt-20 NovML: Stefan Soltesz; R: Barrie Kosky
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 22 Okt-20 JunML: Stefan Soltesz; R: Dietrich Hilsdorf
Der Rosenkavalier (Strauss) 12 Nov-8 JanML: Stefan Soltesz; R: Anselm Weber
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 Dec-2 JunML: Stefan Soltesz; R: Gil Mehmert
Die Zauberflöte (Mozart) 11 Dec-7 JanML: Stefan Soltesz / Volker Perplies; R: Ezio Toffolutti
Tannhäuser (Wagner) 23 Dec-15 JanML: Stefan Soltesz; R: Hans Neuenfels
Tristan und Isolde (Wagner) 29 Jan-12 FebML: Stefan Soltesz; R: Barrie Kosky
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 25 Feb-25 MaaML: Stefan Soltesz; R: Michael Sturminger
Götterdämmerung (Wagner) 3 Maa-1 JulML: Stefan Soltesz; R: Barrie Kosky
Figaros Hochzeit (Mozart) 16 Maa-22 AprML: Wolfram-Maria Märtig; R: Johannes Schaaf
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 18 Maa-12 AprML: Volker Perplies; R: Michael Sturminger
Die Walküre (Wagner) 24 Maa-28 JunML: Stefan Soltesz; R: Anselm Weber
Siegfried (Wagner) 7 Apr-30 JunML: Stefan Soltesz; R: Anselm Weber
La traviata (Verdi) 5 Mei-22 JunML: Stefan Soltesz; R: Josef Ernst Köpplinger
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 10-27 JunML: NN; R: Jetske Mijnssen
Das Rheingold (Wagner) 26 JunML: Stefan Soltesz; R: Tilman Knabe
Flensburg, Schleswig-Holsteinische Landestheater  / 
Der Freischütz (Weber) 10 Sep-29 DecML: Mihkel Kütson; R: Markus Hertel
Zar und Zimmermann (Lortzing) 22 Sep-11 NovML: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Mignon (concert) (Thomas,A) 19 NovML: Mihkel Kütson
Evita (Lloyd Webber) 17 Dec-27 AprML: Tjaard Kirsch; R: Peter Grisebach
Der Zarewitsch (Lehár) 25 Feb-17 JunML: Mihkel Kütson; R: Markus Hertel
Preußisches Marchen (Blacher) 21 Apr-8 JunML: Peter Sommerer; R: Henning Bock
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 2-5 JunML: Peter Sommerer; R: Markus Hertel
Frankfurt, Oper Frankfurt  / 
Così fan tutte (Mozart) 3 Sep-19 MeiML: Hartmut Keil / Karsten Januschke; R: Christof Loy
Penthesilea (Schoeck) 4 Sep-1 OktML: Alexander Liebreich; R: Hans Neuenfels
Die tote Stadt (Korngold) 10 Sep-9 OktML: Erik Nielsen; R: Anselm Weber
L'étoile (Chabrier) 2 Okt-12 NovML: Henrik Nánási / Karsten Januschke; R: David Alden
La traviata (Verdi) 8 Okt-13 NovML: Yuval Zorn; R: Axel Corti
Siegfried (Wagner) 30 Okt-28 JunML: Sebastian Weigle; R: Vera Nemirova
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 2 Nov-18 DecML: Christian Arming / Yuval Zorn; R: Dale Duesing
Otello (Verdi) 4 Dec-29 JunML: Sebastian Weigle / Erik Nielsen; R: Johannes Erath
Tosca (Puccini) 9 Dec-27 JanML: Hartmut Keil; R: Andreas Kriegenburg
Die Fledermaus (Strauss,J) 17 Dec-30 JunML: Marc Soustrot / Hartmut Keil / Eugene Tzigane; R: Christof Loy
La Calisto (Cavalli) 23 Dec-7 JanML: Christian Curnyn; R: Jan Bosse
Don Giovanni (Mozart) 30 Dec-21 JanML: Carlo Franci; R: Peter Mussbach
Götterdämmerung (Wagner) 29 Jan-1 JulML: Sebastian Weigle; R: Vera Nemirova
Arabella (Strauss) 4-25 FebML: Gabriel Feltz; R: Christof Loy
Ariane et Barbe-bleue (Dukas) 11 Feb-2 MaaML: Erik Nielsen; R: Sandra Leupold
Adriana Lecouvreur (Cilea) 4-30 MaaML: Carlo Montanaro; R: Vincent Boussard
Lear (Reimann) 10 Maa-9 AprML: Friedemann Layer; R: Keith Warner
L'amico Fritz (concert) (Mascagni) 11-13 MaaML: Carlo Montanaro
Die Sache Makropulos (Janáček) 8-29 AprML: Friedemann Layer; R: Richard Jones
Il prigioniero (Dallapiccola) 27 Apr-17 MeiML: Lothar Zagrosek; R: Keith Warner
Volo di notte (Dallapiccola) 27 Apr-17 MeiML: Lothar Zagrosek; R: Keith Warner
Das Liebesverbot (concert) (Wagner) 2-4 MeiML: Sebastian Weigle
The Rake's Progress (Stravinsky) 20 Mei-9 JunML: Constantinos Carydis; R: Axel Weidauer
Das Rheingold (Wagner) 2-22 JunML: Sebastian Weigle; R: Vera Nemirova
Die Walküre (Wagner) 7-24 JunML: Sebastian Weigle; R: Vera Nemirova
Wasser (Herrmann,A) 16-24 JunML: Hartmut Keil; R: Florentine Klepper
Freiberg, Theater Freiberg  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 26 Aug-3 SepML: Jan Michael Horstmann; R: Klaus Kühl
Der Liebestrank (Donizetti) 16 Okt-16 MaaML: Jan Michael Horstmann; R: Judica Semler
Rusalka (Dvořák,A) 19 Okt-22 DecML: Jan Roloef Wolthuis; R: Judica Semler
Das Feuerwerk (Burkhard) 21 Okt-31 DecML: Peter Kubisch; R: Manuel Schöbel
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 29 OktML: Jan Michael Horstmann; R: Klaus Kühl
Die Prinzessin auf der Erbse (Toch) 10-22 NovML: Ido Arad; R: Susanne Knapp
Hexen (Lund) 10-20 DecML: Joseph Bousso; R: Birgit Eckenweber
Die Krönung der Poppea (Monteverdi) 10-21 JanML: Jan Michael Horstmann; R: Holger Pototzki
Sturmhöhe (Floyd) 11 Feb-19 MeiML: Jan Michael Horstmann; R: Judica Semler
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 14 Apr-17 Mei
Werther (Massenet) 9-19 Jun
Freiburg, Theater Freiburg  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 8 Okt-28 AprML: Fabrice Bollon; R: Jarg Pataki
Das grosse Welttheater (Santos) 10 Nov-28 JunML: Clemens Flick; R: Calixto Bieito
Manon Lescaut (Puccini) 26 Nov-11 MeiML: Gerhard Markson; R: Yona Kim
Otello (Verdi) 2 Dec-29 FebML: Johannes Knapp; R: Eva-Maria Höckmayr
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3 Dec-6 JanML: Norbert Kleinschmidt; R: Thalia Schuster
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 31 Dec-25 FebML: Norbert Kleinschmidt; R: Tom Ryser
Lohengrin (Wagner) 26 Jan-10 MaaML: Fabrice Bollon; R: Frank Hilbrich
Das Kind und die Zauberdinge (Ravel) 26 Feb-22 JunML: Fabrice Bollon; R: Leandra Overmann
Rigoletto (Verdi) 17 Maa-7 JulML: Fabrice Bollon; R: Thomas Krupa
Das Rheingold (Wagner) 2 Apr-25 MeiML: Fabrice Bollon; R: Frank Hilbrich
Die Walküre (Wagner) 3 Apr-26 MeiML: Fabrice Bollon; R: Frank Hilbrich
Siegfried (Wagner) 5 Apr-28 MeiML: Fabrice Bollon; R: Frank Hilbrich
Götterdämmerung (Wagner) 7 Apr-30 MeiML: Fabrice Bollon; R: Frank Hilbrich
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 12-15 MeiML: Norbert Kleinschmidt; R: Tim Jentzen
Rinaldo (Handel) 16 Jun-18 JulML: Julia Jones; R: Tom Ryser
Esclarmonde (concert) (Massenet) 14-17 JulML: Fabrice Bollon
Gelsenkirchen, Musiktheater im Revier  / 
Merlin (Albéniz) 8 Okt-22 DecML: Heiko Mathias Förster; R: Roland Schwab
Im weißen Rößl (Benatzky) 12 Nov-24 FebML: Bernhard Stengel; R: Peter Hailer
La traviata (Verdi) 17 Dec-21 AprML: Rasmus Baumann; R: Michael Schulz
Die Comedian Harmonists (Wittenbrink) 13 Jan-22 AprML: Askan Geisler; R: Sandra Wissmann
Leben in dieser Zeit (Nick) 14 Jan-1 MaaML: Clemens Jüngling; R: Bridget Breiner
Mahagonny Songspiel (Weill) 14 Jan-1 MaaML: Clemens Jüngling; R: Bridget Breiner
Zeus und Elida (Wolpe) 14 Jan-1 MaaML: Clemens Jüngling; R: Bridget Breiner
La bohème (Puccini) 11 Feb-18 MaaML: Rasmus Baumann; R: Michael Schulz
La Grande Magia (Trojahn) 24 Maa-15 AprML: Lutz Rademacher; R: Gabriele Rech
Ubu (Corbett) 14-28 AprML: Clemens Jüngling; R: Alexander von Pfeil
Rusalka (Dvořák,A) 29+ AprML: Rasmus Baumann; R: Elisabeth Stöppler
Salome (Strauss) 20+ MeiML: Rasmus Baumann
Gera, Bühnen der Stadt Gera  / 
Die Dreigroschenoper (Weill) 7 Okt-3 JunML: Olav Kröger; R: Amina Gusner
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 21 Okt-20 JunML: Thomas Wicklein; R: Matthias Winter
Carmen (Bizet) 25 Nov-27 JunML: Jens Troester; R: Kay Kuntze
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-12 DecML: Thomas Wicklein; R: Carin Marquardt
Anatevka (Bock) 3 Feb-6 JunML: Thomas Wicklein; R: Matthias Winter
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Maa-24 MeiML: Jens Troester; R: Thomas Enzinger
Brundibár (Krása) 24-29 MaaML: Ueli Häsler; R: Cornelia Poppe
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 30 Maa-15 JulML: Jens Troester; R: Oliver Kloeter
Frau Luna (Lincke) 11 Mei-30 JunML: Thomas Wicklein; R: Steffen Piontek
Giessen, Stadttheater Giessen  / 
La bohème (Puccini) 3 Sep-18 MaaML: Herbert Gietzen; R: Helmut Polixa
Trouble in Tahiti (Bernstein) 9 Sep-29 OktML: Herbert Gietzen; R: Stephanie Kuhlmann
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 24 Sep-21 JanML: Carlos Spierer; R: Thomas Goritzki
Acis und Galatea (Handel) 5 Nov-18 DecML: Jan Hoffmann; R: Stephanie Kuhlmann
Alessandro Stradella (Flotow) 28 Jan-9 JunML: Jan Hoffmann; R: Roman Hovenbitzer
Maria, regina d'Inghilterra (Pacini) 17 Maa-17 JunML: Eraldo Salmieri; R: Joachim Rathke
Lulu (Berg) 12 Mei-30 JunR: Thomas Oliver Niehaus
Guglielmo Tell (concert) (Rossini) 2-16 JunML: Herbert Gietzen
Goerlitz, Theater Goerlitz  / 
My Fair Lady (Loewe) 9-25 SepML: Manuel Pujol; R: Egon Baumgarten
Der Vogelhändler (Zeller,C) 8 Okt-20 MeiML: Manuel Pujol; R: Sebastian Ritschel
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 18-29 OktML: Tobias Kruse; R: Peter Hanslik
Hexe Hillary und der beleidigte Kontrabass (Lund) 19 Nov-1 JunR: Moritz Manuel Michel
Schwanda der Dudelsackpfeifer (Weinberger) 26 Nov-7 AprML: Ulrich Kern; R: Klaus Arauner
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 19 Jan-10 MaaML: Olga Dribas; R: Claus Kiesewetter
Der Besuch der alten Dame (Einem) 4 MeiML: Eckehard Stier; R: Klaus Arauner
Du sollst nicht lieben (Kreisler,G) 25 Mei-23 JunML: Manuel Pujol; R: Frieder Venus
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 2-24 JunML: Eckehard Stier; R: Sebastian Ritschel
Im weißen Rößl (Benatzky) 29+ JunML: Manuel Pujol; R: Sabine Sterken
Hagen, Theater Hagen  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 3 Sep-8 MaaML: Bernhard Steiner; R: Thomas Weber-Schallauer
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 9 Sep-17 NovML: Bernhard Steiner / Steffen Müller-Gabriel; R: Annette Wolf
La bohème (Puccini) 24 Sep-10 MaaML: Florian Ludwig; R: Bruno Berger-Gorski
Der Ring an einem Abend (Wagner) 8 Okt-12 FebML: Florian Ludwig
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 Nov-20 MeiML: Florian Ludwig; R: Thilo Borowczak
Susannah (Floyd) 17 Maa-24 Jun
Don Giovanni (Mozart) 5 Mei-21 Jun
Halle, Oper Halle  / 
Macbeth (Verdi) 2-4 SepML: Karl-Heinz Steffens; R: Axel Köhler
Dracula (Svoboda,K) 3 Sep-28 DecML: Michael Fuchs; R: Matthias Brenner
Die Walküre (Wagner) 23-25 SepML: Karl-Heinz Steffens; R: Hansgünther Heyme
Papageno spielt auf der Zauberflöte (Streul) 27 Sep-26 OktML: Katrin Wittrisch / Tino Fiebig; R: Heike Hanefeld
Anatevka (Bock) 30 Sep-23 OktML: Marie-Luise Häuser; R: Matthias Hüstebeck
Ottone (Handel) 3 Okt-6 JunML: Marcus Creed; R: Franziska Severin
Gräfin Mariza (Kálmán) 8 Okt-26 FebML: Kay Stromberg; R: Axel Koehler
My Fair Lady (Loewe) 30-31 OktML: Kay Stromberg; R: Karl Absenger
Das Rheingold (Wagner) 4 NovML: Karl Heinz Steffens; R: Hansgünther Heyme
Lucrezia Borgia (Donizetti) 9 Dec-15 JunML: Andreas Henning; R: Saskia Zschoch
Des Kaisers neue Kleider (Lofer) 17 Dec-1 MaaML: Andreas Henning / Tobias Horschke; R: Christian Schuller
Riemannoper (Johnson) 7 Jan-4 JunML: Tino Fiebig; R: Axel Köhler
Die Fledermaus (Strauss,J) 4 Feb-17 JunML: Andreas Henning; R: Axel Köhler
Sid, die Schlange, die singen wollte (Fox) 22+ FebML: Tino Fiebig; R: Matthias Hüstebeck
Siegfried (Wagner) 28 Apr-1 MeiML: Karl-Heinz Steffens; R: Hansgünther Heyme
Martha (Flotow) 12+ MeiML: Kevin John Edusei; R: Michael McCaffery
Spuk im Händelhaus (Streul) 28+ MeiML: Kay Stromberg / Katrin Wittrisch; R: Marco Misgaiski
Alcina (Handel) 1+ JunML: Bernhard Forck; R: Andrej Woron
Hamburg, Hochschule für Musik und Theater Hamburg  / 
Les Enfants Terribles (Glass) 8-18 DecML: Leon Gurvitch; R: Kerstin Steeb
Così fan tutte (Mozart) 9 Feb-1 MaaML: Anna Skryleva; R: Marcos Darbyshire
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 2-24 JunML: Siegfried Schwab; R: Florian-Malte Leibrecht
Hamburg, Hamburger Kammeroper  / 
Carmen (Bizet) 16 Sep-9 OktML: Fabian Dobler; R: Jan-Richard Kehl
Der Vampyr (Marschner) 26 Okt-31 DecML: Fabian Dobler; R: Oswald Lipfert
Hamburg, Staatsoper Hamburg  / 
Faust (Gounod) 3 Sep-24 FebML: Simone Young / Alfred Eschwé; R: Andreas Homoki
Tosca (Puccini) 4-14 SepML: Stefan Soltesz; R: Robert Carsen
Rigoletto (Verdi) 6 Sep-10 JanML: Alexander Soddy; R: Andreas Homoki
Don Giovanni (Mozart) 18 Sep-11 AprML: Simone Young; R: Doris Dörrie
La cenerentola (Rossini) 20 Sep-31 DecML: Alessandro De Marchi; R: Renaud Doucet
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Sep-3 MaaML: Jonas Alber / Florian Csizmadia; R: Achim Freyer
Palestrina (Pfitzner) 2-16 OktML: Simone Young; R: Christian Stückl
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 8 Okt-26 FebML: Julia Jones; R: Sandra Leupold
Flavius Bertaridus (Telemann) 23 Okt-16 NovML: Alessandro De Marchi; R: Jens-Daniel Herzog
Der fliegende Holländer (Wagner) 25 Okt-13 JunML: Stefan Soltesz; R: Marco Arturo Marelli
Aida (Verdi) 8 Nov-7 FebML: Carlo Montanaro / Stefan Soltesz; R: Guy Joosten
Bliss (Dean) 17-29 NovML: Alexander Soddy; R: Ramin Gray
Salome (Strauss) 19-27 NovML: Simone Young; R: Willy Decker
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-21 DecML: Johannes Fritzsch; R: Peter Beauvais
Don Carlos (Verdi) 18 Dec-29 JanML: Alexander Joel; R: Peter Konwitschny
Lear (Reimann) 15 Jan-3 FebML: Simone Young; R: Karoline Gruber
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 Jan-17 AprML: Nicholas Carter; R: Gilbert Deflo(original)
La fille du régiment (Donizetti) 19 Jan-8 JunML: Alfred Eschwé; R: Alexander von Pfeil
Das Rheingold (Wagner) 28 Jan-1 MaaML: Simone Young; R: Claus Guth
La traviata (Verdi) 2-18 FebML: Alexander Soddy; R: Folke Abenius
Die Walküre (Wagner) 5 Feb-4 MaaML: Simone Young; R: Claus Guth
Der Rauber Hotzenplotz (Tarkmann) 5-26 FebML: Benjamin Gordon; R: Nicola Panzer
L'elisir d'amore (Donizetti) 10 Feb-2 MaaML: Alexander Soddy; R: Jean-Pierre Ponnelle(original)
Siegfried (Wagner) 12 Feb-7 MaaML: Simone Young; R: Claus Guth
Götterdämmerung (Wagner) 19 Feb-11 MaaML: Simone Young; R: Claus Guth
Pique Dame (Tchaikovsky) 8-24 MaaML: Lawrence Foster; R: Willy Decker
La bohème (Puccini) 27 Maa-3 AprML: Alexander Soddy; R: Guy Joosten
Manon Lescaut (Puccini) 1-29 AprML: Marco Armiliato; R: Philipp Himmelmann
Parsifal (Wagner) 6 Apr-6 MeiML: Simone Young; R: Robert Wilson
Turandot (Puccini) 26 Apr-8 MeiML: Carlo Montanaro; R: Giancarlo Del Monaco
Ariadne auf Naxos (Strauss) 13 Mei-6 JunML: Simone Young; R: Christian Stückl
Tristan und Isolde (Wagner) 28 Mei-3 JunML: Simone Young; R: Ruth Berghaus
Macbeth (Verdi) 2-14 JunML: Carlo Montanaro; R: Steven Pimlott
Die unglückselige Cleopatra (Mattheson) 23-30 JunML: Nicholas Carter; R: Holger Liebig
Hannover, Niedersächsische Staatstheater  / 
La traviata (Verdi) 17 Sep-17 MeiML: Gregor Bühl; R: Benedikt von Peter
Otello (Verdi) 18 Sep-9 OktML: Lutz de Veer
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 24 Sep-26 NovML: Toshiaki Murakami / Andrea Sanguineti / Benjamin Reiners; R: Ingo Kerkhof
Lady in the Dark (Weill) 15 Okt-8 AprML: Mark Rohde; R: Matthias Davids
Die Reise nach Reims (Rossini) 19 Okt-23 DecML: Benjamin Reiners; R: Matthias Davids
King Arthur (Purcell) 29 Okt-6 Mei
Intolleranza 1960 (Nono) 6 Nov-7 DecML: Stefan Klingele; R: Benedikt von Peter
Madame Butterfly (Puccini) 17 Nov-15 DecML: Ivan Repusic; R: Peter Brenner(original), Charles Ebert(revival)
Ariadne auf Naxos (Strauss) 3 Dec-14 FebML: Karen Kamensek; R: Ingo Kerkhof
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6 Dec-6 JanML: Siegmund Weinmeister; R: Steffen Tiggeler
La bohème (Puccini) 22 Dec-11 JanML: Benjamin Reiners; R: Charles Ebert(original), Chris Alexander(revival)
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 19 Jan-29 JunML: Ivan Repusic; R: Alexander Charim
Tannhäuser (Wagner) 27+ JanML: Ivan Repusic; R: Philipp Himmelmann
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 3 Feb-16 MaaML: Ivan Repusic; R: Ingo Kerkhof
Falstaff (Verdi) 1 Maa-20 AprML: Ivan Repusic; R: Olivier Tambosi
La voix humaine (Poulenc) 14 Maa-18 AprML: Mzia Jajanidze; R: Tobias Ribitzki
Die Teufel von Loudun (Penderecki) 24 Maa-4 MeiML: Stefan Klingele; R: Balázs Kovalik
My Fair Lady (Loewe) 31 Maa-3 JunML: Siegmund Weinmeister; R: Bernd Mottl
Faust (concert) (Gounod) 5 Mei-22 JunML: Ivan Repusic
Die Walküre (Wagner) 12 Mei-17 JunML: Karen Kamensek; R: Barrie Kosky
Götterdämmerung (Wagner) 26 Mei-26 JunML: Wolfgang Bozic; R: Barrie Kosky
Il Tabarro (Puccini) 2-16 JunML: Karen Kamensek; R: Sebastian Baumgarten
Suor Angelica (Puccini) 2-16 JunML: Karen Kamensek; R: Sebastian Baumgarten
Gianni Schicchi (Puccini) 2-16 JunML: Karen Kamensek; R: Sebastian Baumgarten
Das Rheingold (Wagner) 14-26 JunML: Karen Kamensek; R: Barrie Kosky
Siegfried (Wagner) 21 JunML: Wolfgang Bozic; R: Barrie Kosky
Heidelberg, Theater der Stadt Heidelberg  / 
Aida (Verdi) 9 Okt-12 JanML: Cornelius Meister; R: Lydia Steier
Las cartas de Frida (Rodriguez) 26 Okt-13 JanML: Mirga Gražinytė; R: Johanna Wehner
Marco Attilio Regolo (Scarlatti,A) 25 Nov-10 FebML: Rubén Dubrovsky; R: Eva-Maria Höckmayr
Carmen (Bizet) 29 Jan-1 JunML: Dietger Holm / Mirga Gražinytė / Ivo Hentschel; R: Nadja Loschky
Der tausenjährige Posten (Schubert) 10 Maa-10 MeiML: Dietger Holm; R: Andrea Schwalbach
Ariadne auf Naxos (Strauss) 19 Mei-6 JunML: Cornelius Meister; R: Lorenzo Fioroni
Heilbronn, Theater Heilbronn  / 
Turandot (Puccini) 5 Nov-15 JanML: Toshiyuki Kamioka; R: Dominik Neuner
Gräfin Mariza (Kálmán) 2-5 FebML: Christian Garbosnik; R: Axel Köhler
Winterreise (Schubert) 17 Feb-5 AprML: Ruben Gazarian; R: Christian Marten-Molnár
La cage aux folles (Herman) 10 Maa-1 JunR: Jens Schmidl
Le nozze di Figaro (Mozart) 30 Maa-2 JunML: Rune Bergmann; R: Jan Philipp Gloger
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 6-22 JulML: Andreas Kowalewitz / Jörn Hinnerk Andresen; R: Johanna Schall
Hellerau, KunstForumHellerau  / 
Les Fleurs du mal (Klaus Schedl) 2 Okt
Ferne Nähe (Smutny) 6-7 OktML: Titus Engel; R: Sommer Ulrickson
The Cave (Reich) 12 OktML: Jonathan Stockhammer
Hof, Theater Hof  / 
Tosca (Puccini) 23 Sep-25 DecML: Arn Goerke; R: Kay Metzger
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 28 Okt-22 JanML: Lorenz C Aichner; R: Karsten Barthold
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 2 Dec-19 FebML: Roland Vieweg; R: Uwe Drechsel
Lola Blau (Kreisler,G) 24 Jan-14 FebML: Lorenz C Aichner; R: Karsten Jesgarz
Boris Godunow (Musorgsky) 9 Maa-29 Apr
The King and I (Rodgers) 27 Apr-6 Jul
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 9 Jun-19 Jul
Kaiserslautern, Pfalztheater Kaiserslautern  / 
Madama Butterfly (Puccini) 17 Sep-20 AprML: Till Hass; R: Ernö Weil
Hello, Dolly! (Herman) 29 Okt-25 AprML: Rodrigo Tomillo; R: Stefan Tilch
Ein Maskenball (Verdi) 5 Nov-11 DecML: Till Hass; R: Holger Pototzki
Anton (Fritsch) 10-27 Nov
Carmina Burana (Orff) 17 Dec-25 MeiML: Roger Boggasch; R: Stefano Giannetti
Parsifal (Wagner) 25 Feb-22 AprML: Uwe Sandner; R: Johannes Reitmeier
Die Dreigroschenoper (Weill) 17 Maa-30 JunML: Rodrigo Tomillo; R: Michael Lerchenberg
Verkundigung (Braunfels) 28 Apr-4 JulML: Uwe Sandner; R: Urs Häberli
The Sound of a Voice (Glass) 24 MeiML: Silvia Canali; R: Andreas Bronkalla
Boris Godunow (Musorgsky) 2+ JunML: Till Hass; R: Kurt Josef Schildknecht
Karlsruhe, Badisches Staatstheater  / 
La traviata (Verdi) 18 Sep-30 OktML: Justin Brown; R: Achim Thorwald
Eine Strasse, Lucile (Rihm) 25 Sep-3 OktML: Markus Bieringer; R: Alexander Schulin
Dantons Tod (Einem) 25 Sep-3 OktML: Markus Bieringer; R: Alexander Schulin
Katja Kabanowa (Janáček) 30 Sep-20 OktML: Christoph Gedschold; R: Georg Köhl
Les troyens (Berlioz) 15 Okt-12 FebML: Justin Brown; R: David Hermann
Rigoletto (Verdi) 6 Nov-21 JanML: Johannes Willig; R: Jim Lucassen
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13 Nov-4 DecML: Ulrich Wagner; R: Achim Thorwald
Tosca (Puccini) 27 Nov-26 DecML: Christoph Gedschold; R: John Dew
Ritter Blaubart (Offenbach) 17 Dec-14 JanML: Markus Bieringer; R: Aron Stiehl
Romeo und Julia auf dem Dorfe (Delius) 28 Jan-28 FebML: Justin Brown; R: Arila Siegert
Alessandro (Handel) 17-26 FebML: Michael Form; R: Alexander Fahima
Dino und die Arche (Leininger) 19-25 FebML: Markus Bieringer; R: Daniel Pfluger
Giove in Argo (concert) (Handel) 25 FebML: Holger Speck
Lohengrin (Wagner) 1 Apr-23 JunML: Justin Brown; R: Reinhild Hoffmann
Don Giovanni (Mozart) 28 Apr-4 JulML: Jochem Hochstenbach; R: Robert Tannenbaum
Robin Hood (Schwemmer) 20 Mei-18 JulML: Christoph Gedschold; R: Nelly Danker
Der Rosenkavalier (Strauss) 17 Jun-20 JulML: Justin Brown; R: Dominique Mentha
Wallenberg (Tüür) 7-18 JulML: Johannes Willig; R: Tobias Kratzer
Kassel, Staatstheater Kassel  / 
La bohème (Puccini) 10 Sep-22 JunML: Marco Comin; R: Philipp Kochheim
Don Pasquale (Donizetti) 17 Sep-23 JunML: Marco Comin; R: Lisa Marie Küssner
Julius Cäsar in Ägypten (Handel) 23 Sep-9 NovML: Alexander Hannemann; R: Dominique Mentha
Cabaret (Kander) 24 Sep-15 OktML: Wolfgang Siuda; R: Patrick Schlösser
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 29 Okt-2 MaaML: Patrik Ringborg; R: Michael Schulz
Die Zauberflöte (Mozart) 10 Dec-14 AprML: Patrik Ringborg / Alexander Hannemann; R: Katharina Thoma
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15 Dec-5 FebML: Patrik Ringborg / Thomas Rimes; R: Elmar Gehlen
Die lustige Witwe (Lehár) 28 Jan-16 JunML: Alexander Hannemann / Thomas Rimes / Xin Tan; R: Volker Schmalöer
Griselda (Scarlatti,A) 18 Feb-1 AprML: Jörg Halubek; R: Stephan Müller
Parsifal (Wagner) 6 Apr-12 MeiML: Patrik Ringborg; R: Helen Malkowsky
La clemenza di Tito (Mozart) 28 Apr-3 JunML: Alexander Hannemann / Marco Comin; R: Johannes Schütz
A Midsummer Night's Dream (Britten) 2-30 JunML: Marco Comin; R: Nadja Loschky
Kiel, Theater Kiel  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 1 Sep-13 AprML: Johannes Willig; R: Daniel Karasek
La bohème (Puccini) 10 Sep-30 DecML: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Die Lombarden (Verdi) 24 Sep-4 AprML: Leo Siberski; R: Uwe Schwarz
Sekretärinnen (Wittenbrink) 25 Sep-21 JunML: Michael Nündel; R: Jörg Diekneite, Daniel Karasek
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 15 Okt-14 JunML: Johannes Willig; R: Thomas Wünsch
Hello, Dolly! (Herman) 5 Nov-13 JunML: Michael Nündel; R: Olaf Strieb
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 10 Dec-24 MeiML: Mariano Rivas; R: Daniel Karasek
Lohengrin (Wagner) 28 Jan-9 JunML: Georg Fritzsch; R: Georg Köhl
Radamisto (Handel) 10 Maa-15 JunML: Rubén Dubrovsky; R: Nele Tippelmann
Kalif Storch (Meijering,C) 14 Apr-31 MeiML: Bettina Rohrbeck; R: Friederike Karig
Manon (Massenet) 5 Mei-24 JunML: NN; R: Silvana Schröder
Tosca (Puccini) 18+ AugML: Georg Fritzsch; R: Daniel Karasek
Koblenz, Theater der Stadt Koblenz  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 17 Sep-25 DecML: Bernhard Ott; R: Gabriele Wiesmüller
Les Boulingrin (Aperghis) 29 Okt-12 FebML: Enrico Delamboye; R: Matthias Schönfeldt
La Navarraise (Massenet) 29 Okt-12 FebML: Karsten Huschke; R: Matthias Schönfeldt, Beate Baron
Die Zauberflöte (Mozart) 10 Dec-15 AprML: Enrico Delamboye; R: Cordula Däuper
Cabaret (Kander) 17 Dec-2 AprML: Christopher Wasmuth; R: Markus Dietze
Fra Diavolo (Auber) 4 Feb-20 MeiML: Karsten Huschke; R: Gabriele Wiesmüller
Lohengrin (Wagner) 21 Apr-12 JunML: Enrico Delamboye; R: Markus Dietze
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 22+ Sep
The Rake's Progress (Stravinsky) 10 Nov
Evita (Lloyd Webber) 29 Dec
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 Feb
Die Dreigroschenoper (Weill) 13+ Apr
Rigoletto (Verdi) 27+ Apr
Köln, Oper Köln  / 
Krieg und Frieden (Prokofjew) 16 Sep-8 OktML: Michael Sanderling; R: Nicolas Brieger
La clemenza di Tito (Mozart) 9 Okt-20 NovML: Konrad Junghänel; R: Uwe Eric Laufenberg
La traviata (Verdi) 16 Okt-9 NovML: Markus Poschner / Daniel Klajner; R: Dietrich Hilsdorf
Messa da Requiem (Verdi) 30 Okt-19 NovML: Fabrice Bollon; R: Clemens Bechtel
Die Feuerrote Friederike (Naske) 10-27 NovML: Siro Battaglin; R: Elena Tzavara
Ariadne auf Naxos (Strauss) 26 Nov-26 DecML: Markus Stenz / Gerrit Prießnitz; R: Uwe Eric Laufenberg
Pinocchio (Fontanelli) 6-22 DecR: Thalia Schuster
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 30 Dec-29 JanML: Gerrit Prießnitz; R: Bernd Mottl
Schneewittchen (Lange) 14 Jan-17 MaaML: Raimund Laufen; R: Elena Tzavara
Norma (concert) (Bellini) 18-23 JanML: Andriy Yurkevich
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 25 Feb-24 MaaML: Konrad Junghänel; R: Bernd Mottl
Rigoletto (Verdi) 15 Maa-12 AprML: Alain Altinoglu; R: Katharina Thalbach
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 1 Apr-7 JunML: Markus Stenz; R: Uwe Eric Laufenberg
Border (Vollmer) 13 Apr-18 JunML: Fuad Ibrahimov; R: Elena Tzavara
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 14-28 AprML: Konrad Junghänel; R: Dietrich Hilsdorf
Der fliegende Holländer (Wagner) 4-28 MeiML: Markus Poschner / Andreas Schüller; R: Dietrich Hilsdorf
Tosca (Puccini) 17 Mei-17 JunML: Markus Stenz; R: Thilo Reinhardt
Aschenputtel (Wolf-Ferrari) 24 Mei-30 JunR: Brigitta Gillessen
Alcina (Handel) 16 Jun-7 JulML: Peter Neumann; R: Ingo Kerkhof
Vom Fischer und seiner Frau (Hoffmann,I) 23 Jun-7 JulR: Elena Tzavara
Krefeld, Theater Krefeld  / 
Me and My Girl (Gay) 15 Okt-30 JunML: Kenneth Duryea; R: Georg Köhl
Joseph Süß (Glanert) 29 Okt-16 DecML: Kenneth Duryea; R: Jan-Richard Kehl
Die kleine Seejungfrau Rusalka (Dvořák,A) 13 Nov-26 DecML: Karsten Seefing; R: Ansgar Weigner
Norma (Bellini) 3+ DecML: Andreas Fellner; R: Thomas Wünsch
Die Comedian Harmonists (Wittenbrink) 31 DecML: Karsten Seefing; R: Reinhardt Friese
Der kleine Barbier (Rossini) 19+ AprML: Karsten Seefing; R: Ulrich Proschka
Der Ring an 1 Abend (Wagner) 1 Mei-21 JunML: Graham Jackson
Maskarade (Nielsen,C) 12 Mei-29 JunML: Graham Jackson; R: Aron Stiehl
Leipzig, Oper Leipzig  / 
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 9 Sep-15 AprML: Matthias Foremny; R: Peter Konwitschny
La traviata (Verdi) 11 Sep-30 JunML: William Lacey; R: Andreas Homoki
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 18 Sep-16 DecML: Friedrich Suckel / William Lacey / Robin Engelen; R: Lotte de Beer
Der Rosenkavalier (Strauss) 24 Sep-19 FebML: Ulf Schirmer; R: Alfred Kirchner
Der Türke in Italien (Rossini) 28 Sep-16 JunML: Anthony Bramall; R: Michiel Dijkema
Tosca (Puccini) 15 Okt-23 JunML: Anthony Bramall; R: Michiel Dijkema
Deutsches Miserere (Dessau) 22-31 OktML: Alejo Pérez; R: Dietrich W Hilsdorf
Siegfried (concert) (Wagner) 16-19 NovML: Ulf Schirmer
La bohème (Puccini) 26 Nov-25 DecML: Matthias Foremny / William Lacey; R: Peter Konwitschny
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-30 DecML: Ulf Schirmer / William Lacey; R: Birgit Eckenweber
Macbeth (Verdi) 10 Dec-27 AprML: Ulf Schirmer / William Lacey; R: Peter Konwitschny
Die Zauberflöte (Mozart) 18 Dec-20 MeiML: Matthias Foremny / Karl-Heinz Müller / William Lacey; R: Ralf Nürnberger
Così fan tutte (Mozart) 22 Dec-6 JulML: Anthony Bramall; R: Peter Konwitschny
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 8 Jan-9 AprML: Ulf Schirmer; R: Jochen Biganzoli
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 14 Jan-7 AprML: William Lacey; R: Claus Guth
Die Liebe zu drei Orangen (Prokofiev) 29 Jan-3 JunML: Roland Kluttig; R: Wolfgang Engel
Das schlaue Füchslein (Janáček) 25 Feb-29 JunML: Matthias Foremny / William Lacey; R: Lotte de Beer
Iphigenie in Aulis (Gluck) 16 Maa-9 JunML: Matthias Foremny; R: Peter Konwitschny
Alkestis (Gluck) 17 Maa-8 JunR: Peter Konwitschny
Parsifal (Wagner) 24 Maa-6 AprML: Ulf Schirmer; R: Roland Aeschlimann
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 28 Apr-19 MeiML: Ulf Schirmer / William Lacey; R: Tobias Kratzer
Papageno und die Zauberflote (Mozart) 14-15 MeiML: Friedrich Suckel; R: Gundula Nowack
Der Schauspieldirektor (Mozart) 2-17 Jun
Prima la musica, poi le parole (=) 2-17 Jun
Leverkusen, Bayer Kultur  / 
La finta giardiniera (Anfossi) 4 NovML: Werner Ehrhardt
Lubeck, Theater Lübeck  / 
La traviata (Verdi) 9 Okt-6 MeiML: Gianluca Martinenghi; R: Gregor Lütje
Der Rosenkavalier (Strauss) 4 Sep-11 FebML: Roman Brogli-Sacher; R: Anthony Pilavachi
Die lustige Witwe (Lehár) 14 Okt-14 JunML: Ludwig Pflanz; R: Michael Wallner
Der Vampyr (Marschner) 16 Okt-22 NovML: Carl Augustin; R: Sascha Mink
Carmen (Bizet) 20 Okt-10 MaaML: Roman Brogli-Sacher; R: Alberto Triola
My Fair Lady (Loewe) 18 Nov-2 JunML: Ludwig Pflanz; R: Jürgen Pöckel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10 Dec-8 JanML: Philippe Bach; R: Herbert Adler
Cavalleria rusticana (Mascagni) 13 Jan-15 JunML: Roman Brogli-Sacher; R: Rosetta Cucchi
La vida breve (Falla) 13 Jan-15 JunML: Roman Brogli-Sacher; R: Rosetta Cucchi
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 28 Jan-25 MaaR: Carl Augustin
Anatevka (Bock) 8 Feb-16 MeiML: Ludwig Pflanz; R: Jürgen Pöckel
Das Geheime Konigreich (Krenek) 2 Maa-15 JunML: Anton Marik; R: Franco Ripa di Meana
Der Ring des Polykrates (Korngold) 2 Maa-15 JunML: Anton Marik; R: Franco Ripa di Meana
Madama Butterfly (Puccini) 23 Maa-25 MeiML: NN; R: Jürgen Pöckel
Turandot (Puccini) 24 Maa-26 MeiML: Philippe Bach; R: Wolfgang Quetes
Tosca (Puccini) 25 Maa-27 MeiML: Roman Brogli-Sacher; R: Jakob Peters-Messer
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 27 Apr-14 JunML: NN; R: Wolf Widder
Salome (Strauss) 19-23 MeiML: Roman Brogli-Sacher; R: Roman Brogli-Sacher
Luneburg, Theater Lüneburg  / 
Tosca (Puccini) 24 Sep-25 DecML: Urs-Michael Theus; R: Hajo Fouquet
Orpheus und Eurydike (Gluck) 1 Okt-25 NovML: Kathy Nierenz / Daniel Stickan; R: Friedrich von Mansberg
My Fair Lady (Loewe) 13 Okt-17 FebML: Nezih Seckin; R: Hajo Fouquet
Ein Käfig voller Narren (Herman) 19 Nov-20 JunML: Nezih Seckin; R: Klaus Seiffert
Die Comedian Harmonists (Wittenbrink) 15 Dec-7 AprML: Deborah Coombe; R: Hajo Fouquet / Oliver Hennes
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16 Dec-26 JanML: Nezih Seckin; R: Friedrich von Mansberg
Don Giovanni (Mozart) 3 Maa-30 MeiML: Urs-Michael Theus; R: Hajo Fouquet
Die Fledermaus (Strauss,J) 16-24 JunML: Nezih Seckin; R: Iris Gerath
Magdeburg, Theater Magdeburg  / 
Aschenputtel (Rossini) 17 Sep-22 JanML: Michael Balke / Pawel Poplawski; R: Anette Leistenschneider
My Fair Lady (Loewe) 18 Sep-23 OktML: Martin Wagner; R: Nico Rabenald
Der Freischütz (Weber) 2 Okt-18 DecML: Kimbo Ishii-Eto; R: Aniara Amos
Jenůfa (Janáček) 22 Okt-25 NovML: Kimbo Ishii-Eto / Pawel Poplawski; R: Cornelia Crombholz
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 13 Nov-21 AprML: Rainer Roos; R: Stefan Huber
Die Fledermaus (Strauss,J) 3 Dec-17 FebML: Johannes Stert; R: Aron Stiehl
Hello, Dolly! (Herman) 12 Nov-26 MeiML: Kimbo Ishii-Eto / Pawel Poplawski; R: Leonard Prinsloo
Madame Butterfly (Puccini) 21 Jan-28 MeiML: Kimbo Ishii-Eto; R: Olivia Fuchs
Die Dreigroschenoper (Weill) 10 Feb-11 MeiML: Maria Hinze; R: Jan Jochymski
La traviata (Verdi) 25 Feb-25 MeiML: Michael Balke; R: Stephen Lawless
Miriways (Telemann) 10-17 MaaML: Michi Gaigg; R: Jakob Peters-Messer
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 18 Maa-10 JunML: Kimbo Ishii-Eto; R: Christian von Götz
The Io Passion (Birtwistle) 7+ AprML: NN; R: Oliver Klöter
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12 Mei-20 JunML: Michael Balke; R: Karen Stone
Mainz, Staatstheater Mainz  / 
Tristan und Isolde (Wagner) 17 Sep-22 OktML: Hermann Bäumer; R: Tilman Knabe
Idomeneo re di Creta (Mozart) 21 Sep-30 OktML: Andreas Hotz; R: Vera Nemirova
The Rape of Lucretia (Britten) 15 Okt-4 MaaML: Clemens Heil; R: Freo Majer
Eva (Lehár) 10 Nov-12 JunML: Sebastian Hernandez-Laverny; R: Cordula Däuper
My Fair Lady (Loewe) 11+ DecML: Sebastian Hernandez-Laverny; R: Søren Schuhmacher
Un ballo in maschera (Verdi) 14 Jan-29 AprML: Andreas Hotz; R: Tatjana Gürbaca
Le grand macabre (Ligeti) 17 Maa-13 MeiML: Hermann Bäumer; R: Lorenzo Fioroni
Il primo omicidio (Scarlatti,A) 4 Mei-19 JunML: Ralf Otto; R: Tatjana Gürbaca
Così fan tutte (Mozart) 2-28 JunML: NN; R: Johannes Schütz
Mannheim, Nationaltheater Mannheim  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 21 Sep-21 JanML: Dan Ettinger; R: Joachim Schlömer
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 23 Sep-26 JanML: Dan Ettinger; R: Regula Gerber
My Fair Lady (Loewe) 27 Sep-31 DecML: Joseph Trafton; R: Helmut Baumann / Jürg Burth
La Gioconda (concert) (Ponchielli) 9 Okt-10 MaaML: Joseph Trafton
Das Rheingold (Wagner) 28 Okt-6 JanML: Dan Ettinger; R: Achim Freyer
Come together on Abbey Road (Gerlitz) 3 Nov-5 JanML: Christiaan Crans; R: Carsten Gerlitz
Samson et Dalila (concert) (Saint-Saëns) 6 Nov-14 AprML: Alois Seidlmeier
Die Fledermaus (Strauss,J) 11 Nov-3 DecML: Alois Seidlmeier; R: Friedrich Meyer-Oertel
Turandot (Puccini) 24 Nov-13 JanML: Dan Ettinger; R: Regula Gerber
La bohème (Puccini) 27 Nov-27 DecR: Friedrich Meyer-Oertel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4-29 DecML: Alois Seidlmeier; R: Wolfgang Blum
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9 Dec-21 JulML: Joseph Trafton; R: Christian Pade
Pagliacci (Leoncavallo) 22 Dec-26 FebML: Joseph Trafton; R: Roland Velte
Cavalleria rusticana (Mascagni) 22 Dec-26 FebML: Joseph Trafton; R: Roland Velte
Amadis de Gaule (Bach,JC) 3-28 JanML: Joseph Trafton; R: Nicolas Brieger
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8-22 JanML: Alois Seidlmeier; R: Monique Wagemakers
Montezuma, Fallender Adler (Lang,B) 12-20 JanML: Joseph Trafton; R: Peter Missotten
Die Walküre (Wagner) 25 Maa-24 JunML: Dan Ettinger; R: Achim Freyer
Parsifal (Wagner) 6-7 AprML: Erich Wächter; R: Hans Schüler
L'elisir d'amore (Donizetti) 4 Mei-3 JunR: Andrea Schwalbach
The Outcast (Neuwirth) 25 Mei-16 JulML: Johannes Kalitzke; R: Michael Simon
Temistocle (Bach,JC) 6-20 JulML: Reinhard Goebel; R: Günter Krämer
Meiningen, Das Meininger Theater  / 
Der Wildschütz (Lortzing) 5 AugML: Sierd Quarré; R: Dominik Wilgenbus
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 6-20 AugML: Philippe Bach; R: Wolfgang Gratschmaier
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 9 Sep-13 NovML: Alexander Steinitz; R: Georg Blüml
Das Liebesverbot (Wagner) 10 Dec-6 JulML: Philippe Bach / Alexander Steinitz / Elisa Gogou; R: Ansgar Haag
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 27 Jan-14 AprML: Elisa Gogou; R: Rudolf Frey
Tannhäuser (Wagner) 4 Maa-1 JulML: Philippe Bach / Hans Urbanek; R: Ansgar Haag
Ein Maskenball (Verdi) 20 Apr-8 JulML: Alexander Steinitz / Elisa Gogou; R: Ansgar Haag
The Rape of Lucretia (Britten) 7+ JunML: Philippe Bach / Alexander Steinitz; R: Ansgar Haag
Mönchengladbach, Theater Mönchengladbach  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 1 Okt-13 AprML: Graham Jackson; R: Kobie van Rensburg
Der Ring an 1 Abend (Wagner) 8 OktML: Graham Jackson
Die Comedian Harmonists (Wittenbrink) 21+ NovML: Karsten Seefing; R: Reinhardt Friese
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 27+ NovML: Karsten Seefing; R: Jürgen Pöckel
Don Carlos (Verdi) 21+ JanML: Graham Jackson / Hsiao-Lin Liao; R: François De Carpentries
Die Fledermaus (Strauss,J) 25+ FebML: Andreas Fellner; R: Reinhardt Friese
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 17+ MaaML: Graham Jackson; R: Ansgar Weigner
München, Bayerische Staatsoper  / 
Roberto Devereux (Donizetti) 23 Sep-13 FebML: Friedrich Haider; R: Christof Loy
Lohengrin (Wagner) 25 Sep-2 OktML: Kent Nagano; R: Richard Jones
Ariadne auf Naxos (Strauss) 5-10 OktML: Kent Nagano; R: Robert Carsen
Carmen (Bizet) 9-21 OktML: Dan Ettinger; R: Lina Wertmüller(original)
Der Rosenkavalier (Strauss) 23 Okt-1 NovML: Leif Segerstam; R: Otto Schenk(original)
Tosca (Puccini) 30 Okt-8 NovML: Asher Fisch / Marco Armiliato; R: Luc Bondy
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 31 Okt-25 NovML: Constantinos Carydis; R: Richard Jones
Der Zwerg (Zemlinsky) 6-20 NovML: Kent Nagano; R: Grzegorz Jarzyna
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 6-20 NovML: Kent Nagano; R: Grzegorz Jarzyna
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 11-18 NovR: Grzegorz Jarzyna
Così fan tutte (Mozart) 15 Nov-24 JunML: Mark Wigglesworth; R: Dieter Dorn
Fidelio (Beethoven) 27 Nov-8 DecML: Zubin Mehta; R: Calixto Bieito
Turandot (Puccini) 3 Dec-21 AprML: Zubin Mehta; R: Carlus Padrissa, La Fura dels Baus
La bohème (Puccini) 18-26 DecML: Dan Ettinger; R: Otto Schenk
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25-26 DecML: Asher Fisch; R: Herbert List
Die Zauberflöte (Mozart) 27 Dec-1 JanML: Asher Fisch; R: August Everding
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 Dec-7 JanML: Dan Ettinger; R: David Bösch
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 DecML: Paolo Carignani; R: Leander Haußmann(original), Helmut Lehberger(revival)
Der fliegende Holländer (Wagner) 5-11 JanML: Kazushi Ono; R: Peter Konwitschny
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 14-21 JanML: Ivor Bolton; R: Martin Duncan
Don Carlos (Verdi) 15-29 JanML: Asher Fisch; R: Jürgen Rose
Das Rheingold (Wagner) 4-12 FebML: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
La traviata (Verdi) 14-26 FebML: Henrik Nánási; R: Günter Krämer
Madama Butterfly (Puccini) 18 Feb-1 MaaML: Stefano Ranzani; R: Wolf Busse
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 4-13 MaaML: Karel Mark Chichon; R: Ferruccio Soleri
Die Walküre (Wagner) 11 Maa-24 AprML: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
Macbeth (Verdi) 14-23 MaaML: Teodor Currentzis; R: Martin Kušej
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 21-28 MaaML: Pietari Inkinen; R: Krzysztof Warlikowski
Otello (Verdi) 31 Maa-10 AprML: Karel Mark Chichon; R: Francesca Zambello
Parsifal (Wagner) 5-8 AprML: Kent Nagano; R: Peter Konwitschny
Luisa Miller (Verdi) 15 Apr-5 MeiML: Paolo Carignani; R: Claus Guth
Le nozze di Figaro (Mozart) 3-13 MeiR: Dieter Dorn
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 12-26 MeiML: Yves Abel; R: Vincent Boussard
Siegfried (Wagner) 27 Mei-3 JunML: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
La cenerentola (Rossini) 29 Mei-10 JunML: Antonello Allemandi; R: Grischa Asagaroff
Wozzeck (Berg) 1-9 JunML: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
Götterdämmerung (Wagner) 30 JunML: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
Tannhäuser (Wagner) 23 Sep-2 OktML: Kent Nagano; R: David Alden(original), Natascha Ursuliak(revival)
Fidelio (Beethoven) 30 Sep-30 OktML: Eivind Gullberg Jensen; R: Calixto Bieito
Tosca (Puccini) 7-25 OktML: Carlo Montanaro; R: Luc Bondy
Babylon (Widmann) 27 Okt-10 NovML: Kent Nagano; R: Carlus Padrissa
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 28 Okt-4 NovML: Kent Nagano; R: Dmitri Tcherniakov
Rusalka (Dvořák,A) 5-16 NovML: Mikhail Tatarnikov; R: Martin Kušej
Lohengrin (Wagner) 11-18 NovML: Lothar Koenigs; R: Richard Jones
Turandot (Puccini) 22 Nov-1 DecML: Marco Armiliato; R: Carlus Padrissa
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Nov-8 DecML: Asher Fisch; R: August Everding(original), Helmut Lehberger(revival)
La bohème (Puccini) 6-14 DecML: Paolo Carignani; R: Otto Schenk
Rigoletto (Verdi) 15-30 DecML: Marco Armiliato; R: Árpád Schilling
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16-22 DecML: Kazushi Ono; R: Herbert List
Aida (Verdi) 23 Dec-4 JanML: Paolo Carignani; R: Christof Nel
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 DecML: Paolo Carignani; R: Leander Haußmann(original), Helmut Lehberger(revival)
Das Rheingold (Wagner) 5-23 JanML: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
Die Walküre (Wagner) 6-24 JanML: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
Siegfried (Wagner) 9-25 JanML: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
Lucrezia Borgia (Donizetti) 10-20 JanML: Paolo Arrivabeni; R: Christof Loy
Götterdämmerung (Wagner) 13-27 JanML: Kent Nagano; R: Andreas Kriegenburg
Madama Butterfly (Puccini) 14-19 JanML: Manlio Benzi; R: Wolf Busse
Carmen (Bizet) 29 Jan-6 FebML: Asher Fisch; R: Lina Wertmüller
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9-16 FebML: Riccardo Frizza; R: Ferruccio Soleri
Boris Godunow (Musorgsky) 13 Feb-2 MaaML: Kent Nagano; R: Calixto Bieito
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 18-24 FebML: Yves Abel; R: Vincent Boussard
Tristan und Isolde (Wagner) 3-10 MaaML: Kent Nagano; R: Peter Konwitschny
Jenůfa (Janáček) 6-16 MaaML: Tomáš Hanus; R: Barbara Frey
Ariadne auf Naxos (Strauss) 17-25 MaaML: Lothar Koenigs; R: Robert Carsen
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24 Maa-4 AprML: Tomáš Hanus; R: Richard Jones
Parsifal (Wagner) 28-31 MaaML: Kent Nagano; R: Peter Konwitschny
Otello (Verdi) 6-13 AprML: Paolo Carignani; R: Francesca Zambello
Der fliegende Holländer (Wagner) 14-20 AprML: Asher Fisch; R: Peter Konwitschny
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 Apr-4 MeiML: Leo Hussain; R: David Bösch
Don Giovanni (Mozart) 3-12 MeiML: Adam Fischer; R: Stephan Kimmig
Elegie für junge Liebende (Henze) 3-9 MeiR: Christiane Pohle
Macbeth (Verdi) 5-17 MeiML: Massimo Zanetti; R: Martin Kušej
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18 Mei-8 JunML: Emmanuel Villaume; R: Richard Jones
La traviata (Verdi) 20-30 MeiML: Dan Ettinger; R: Günter Krämer
Simon Boccanegra (Verdi) 3-15 JunML: Bertrand de Billy; R: Dmitri Tcherniakov
München, Staatstheater am Gärtnerplatz  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 18 Sep-8 JunML: Benjamin Reiners; R: Rosamund Gilmore
Die Fledermaus (Strauss,J) 22 Sep-21 AprML: Benjamin Reiners; R: Ulrich Peters
Der geduldige Sokrates (Telemann) 24 Sep-29 OktML: Jörn Hinnerk Andresen; R: Axel Köhler
Die verkaufte Braut (Smetana) 1 Okt-8 FebML: Lukas Beikircher; R: Peter Baumgardt
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 16 Okt-10 DecML: Oleg Ptashnikov; R: Immo Karaman
Die Omama im Apfelbaum (Naske) 6 Nov-7 AprML: Benjamin Reiners; R: Holger Seitz
Der Mikado (Sullivan) 19 Nov-2 AprML: Benjamin Reiners; R: Holger Seitz
La traviata (Verdi) 23 Nov-27 JanML: Lukas Beikircher; R: Ana Haffter(original)
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 30 Nov-2 JanML: Lukas Beikircher; R: Peter Kertz(original)
Der Freischütz (Weber) 4 Dec-19 FebML: Andreas Kowalewitz; R: Beverly Blankenship
Der Untergang des Hauses Usher (Glass) 15 Dec-25 MaaML: Oleg Ptashnikov; R: Carlos Wagner
La cage aux folles (Herman) 22 Dec-20 AprML: Henning Kussel; R: Helmut Baumann
L'italiana in Algeri (Rossini) 19 Jan-9 AprML: Lukas Beikircher; R: Thomas Enzinger
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 28 Jan-24 MaaML: Andreas Kowalewitz; R: Thomas Schulte-Michels
Joseph Süß (Glanert) 3 Maa-19 AprML: Roger Epple; R: Guy Montavon
Heimatlos (Kverndokk) 18-27 MaaML: Liviu Petcu; R: Holger Seitz
Falstaff (Verdi) 18 Mei-4 JunML: Lukas Beikircher; R: Ulrich Peters
Das schlaue Füchslein (Janáček) 19-30 JunML: Andreas Kowalewitz; R: Rosamund Gilmore
Münster, Städtische Bühnen Münster  / 
Die Heimkehr des Odysseus (Monteverdi) 25 Sep-23 OktML: Christoph Spering; R: Andreas Baesler
La traviata (Verdi) 30 Okt-7 AprML: Fabrizio Ventura; R: Axel Kresin
Die Fledermaus (Strauss,J) 17+ DecML: Hendrik Vestmann; R: Wolfgang Quetes
Die Banditen (Offenbach) 29 Jan-22 MeiML: Thorsten Schmid-Kapfenburg; R: Wolfgang Quetes
Peter Grimes (Britten) 25 Maa-2 JunML: Fabrizio Ventura; R: Andreas Baesler
Romeo und Julia (Gounod) 29 Apr-6 JulML: Hendrik Vestmann; R: Igor Folwill
Nabucco (Verdi) 9 Apr-28 MeiML: Hendrik Vestmann; R: Ansgar Haag
Oberon (Weber) 17+ JunML: Hendrik Vestmann; R: Wolfgang Quetes
Neustrelitz, Landestheater Mecklenburg  / 
Ein Käfig voller Narren (Herman) 17 Sep-17 DecML: Frank Obermair; R: Reinhardt Friese
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 1 Okt-22 DecML: Romely Pfund; R: Manfred Straube
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 7 Okt-4 NovML: Romely Pfund; R: Susanne Knapp
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 30 Okt-20 DecML: Frank Obermair; R: Jürgen Pöckel
Cinderella passt was nicht (Zaufke) 10 Nov-22 DecML: Frank Obermair; R: Stefan Haufe
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 25 Nov-26 DecML: Frank Obermair; R: Wolfgang Dosch
La bohème (Puccini) 16 Dec-8 JanML: Romely Pfund; R: Igor Folwill
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 21 Jan-19 AprML: Romely Pfund; R: Ansgar Weigner
Rigoletto (Verdi) 24 Maa-21 AprML: Romely Pfund; R: Igor Folwill
Evita (Lloyd Webber) 5 Mei-1 JunML: Frank Obermair; R: Reinhardt Friese
Der Bettelstudent (Millocker) 22 Jun-15 Jul
Nürnberg, Staatstheater Nürnberg  / 
Carmen (Bizet) 2 Okt-22 NovML: Marc Tardue; R: Laurent Laffargue
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 15 Okt-7 JanML: Marcus Bosch; R: David Mouchtar-Samorai
Tosca (Puccini) 21 Okt-2 DecML: Christof Prick; R: Jens-Daniel Herzog
My Fair Lady (Loewe) 12 Nov-14 JulML: Gábor Káli; R: Thomas Enzinger
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Nov-12 JanML: Christof Prick / Andreas Paetzold; R: Laura Scozzi
Il corsaro (Verdi) 16 Dec-19 FebML: Guido Johannes Rumstadt
La traviata (Verdi) 28 Jan-13 JulML: Marcus Bosch; R: Peter Konwitschny
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 Feb-16 AprML: Marcus Bosch; R: Helen Malkowsky
Armide (Gluck) 26+ FebML: Christian Hutter; R: Ulrich Proschka
Guillaume Tell (Rossini) 3 Maa-26 JunML: Guido Johannes Rumstadt; R: Elisabeth Stöppler
Elektra (Strauss) 31 Maa-25 JulML: Marcus Bosch; R: Georg Schmiedleitner
Il viaggio a Reims (Rossini) 5 Mei-9 JunML: Philipp Pointner / Sebastian Kennerknecht; R: Laura Scozzi
Vec Makropulos (Janáček) 26 Mei-16 JulML: Philipp Pointner; R: Robert Carsen
La fille du régiment (Donizetti) 16 Jun-15 JulML: Gábor Káli; R: Andreas Baesler
Oldenburg, Oldenburgische Staatstheater  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 1-27 OktML: Thomas Dorsch; R: Niklaus Helbling
Aida (Verdi) 12+ OktML: Roger Epple; R: Nina Gühlstorff
Fräulein Julie (Bibalo) 17+ NovML: Johannes Stert; R: William Robertson
Geisterritter (Reynolds) 27+ NovML: NN; R: K D Schmidt
La bohème (Puccini) 22+ JanML: Johannes Stert; R: Lorenzo Fioroni
Katja Kabanova (Janáček) 10 MaaML: Thomas Dorsch; R: Lydia Steier
Faust (Gounod) 18+ MaaML: Thomas Dorsch; R: Elisabeth Stöppler
Die Versuchung des Heiligen Antonius (Kreppein) 8+ MeiML: Yordan Kamdzhalov / Barbara Kler; R: Anisha Bondy, Reyna Bruns, Alexander Fahima
Saul (Handel) 3+ JunML: Andreas Spering; R: Lydia Steier
OPERation X (Kampe) 5+ JulML: NN; R: Alexander Müller-Elmau
Osnabruck, Stadttheater Osnabrück  / 
Anything Goes (Porter) 20 Sep-14 DecML: Till Drömann; R: Holger Hauer
Don Giovanni (Mozart) 8 Okt-6 AprML: Hermann Bäumer; R: Walter Sutcliffe
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 15 Okt-2 FebML: Daniel Inbal; R: Nadja Loschky
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 26 Nov-13 AprML: Daniel Inbal; R: Marcel Keller
Simplicius Simplicissimus (Hartmann) 14 Jan-5 MeiML: Hermann Bäumer; R: Jochen Biganzoli
Aida (Verdi) 3 Maa-26 JunML: Daniel Inbal; R: Yona Kim
Anatevka (Bock) 28 Apr-4 JulML: Till Drömann; R: Adriana Altaras
Sieg der Schönheit (Telemann) 9 Jun-1 JulML: NN; R: Markus Bothe
Pforzheim, Theater Pforzheim  / 
La traviata (Verdi) 24 Sep-2 FebML: Markus Huber; R: Bettina Lell
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12 Nov-11 MaaR: Wolf Widder
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dec-18 MeiML: Markus Huber; R: Wolf Widder
Carmen (Bizet) 3 Maa-20 JunML: Martin Hannus; R: Bettina Lell
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 20 Apr-7 JulML: Tobias Leppert; R: Bettina Lell
Wozzeck (Berg) 2 Jun-4 JulML: Markus Huber; R: Wolf Widder
Plauen, Theater Plauen-Zwickau  / 
Sweet Charity (Coleman) 17 Sep-17 MaaML: Tobias Engeli; R: Frank Alva Buecheler
Die Dreigroschenoper (Weill) 9-16 OktML: André Cipowicz; R: Axel Stöcker
Tosca (Puccini) 7 Jan-5 MeiML: Lutz de Veer; R: Roland May
Radebeul, Landesbühnen Sachsen  / 
Fidelio (Beethoven) 3-25 SepML: Michele Carulli/ Hee-Chuhn Choi / Hans-Peter Preu; R: Horst Otto Kupich
La bohème (Puccini) 8 Okt-11 MaaML: Michele Carulli; R: Horst Otto Kupich
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 21 Okt-27 AprML: Michele Carulli; R: Therese Schmidt
Faust (Spohr) 4-17 NovML: Michele Carulli; R: Horst Otto Kupich
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 18 Maa-18 Mei
Regensburg, Theater Regensburg  / 
Turandot (Puccini) 24 Sep-28 DecML: Tetsuro Ban; R: Wolfgang Quetes
Die lustige Witwe (Lehár) 15 Okt-19 JunML: Arne Willimczik; R: Olaf Schmidt
La traviata (Verdi) 5 Nov-17 MaaML: Philip van Buren; R: Arila Siegert
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 13 Nov-16 AprR: Doris Buske
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16 Dec-22 MeiML: Philip van Buren; R: Christina Schmidt
Carmina Burana (Orff) 6 Jan-25 MeiR: Olaf Schmidt
Elektra (Strauss) 5 Feb-27 JunML: Tetsuro Ban; R: Kay Metzger
Evita (Lloyd Webber) 26 Feb-21 MeiML: Philip van Buren; R: Philipp Kochheim
Falstaff (Verdi) 18 Mei-19 JulML: Tetsuro Ban; R: Ernö Weil
Rostock, Volkstheater Rostock  / 
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 11 Nov-8 JanML: Manfred Hermann Lehner; R: Rainer Wenke
The Fairy Queen (Purcell) 24 Nov-2 FebML: Manfred Hermann Lehner; R: Alexander Herrmann
La bohème (Puccini) 11 Dec-8 MaaML: Florian Krumpöck; R: Babette Bartz
Die Zauberflöte (Mozart) 8 Dec-14 AprML: Manfred Hermann Lehner; R: Babette Bartz
La fille du régiment (Donizetti) 14 Jan-12 AprML: Peter Leonard; R: Mirko Bott
Die lustige Witwe (Lehár) 24 Feb-18 MaaML: Peter Leonard; R: Mirko Bott
Rigoletto (Verdi) 14+ AprML: Niklas Willén; R: Babette Bartz
My Fair Lady (Loewe) 9-11 MeiML: Manfred Hermann Lehner; R: Babette Bartz
Europeras (Cage) 18+ MeiML: Michael Weiger
Saarbrucken, Saarländisches Staatstheater  / 
Madama Butterfly (Puccini) 10 Sep-29 JanML: Toshiyuki Kamioka; R: Dagmar Schlingmann
Turandot (Puccini) 17 Sep-16 OktML: Andreas Wolf; R: Dominik Neuner
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Okt-9 DecML: Toshiyuki Kamioka; R: Andreas Gergen
Ariadne auf Naxos (Strauss) 3 Dec-28 MaaML: Andreas Wolf; R: Michael Talke
Romeo und Julia (concert) (Bellini) 20 Jan-21 JunML: Thomas Peuschel
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 10 Feb-15 MaaML: Thomas Peuschel; R: Dagmar Schlingmann
Parsifal (Wagner) 10 Maa-6 JunML: Toshiyuki Kamioka; R: Olivier Tambosi
Die Eroberung von Mexico (Rihm) 21 Apr-22 MeiML: Thomas Peuschel; R: Inga Levant
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 2 Jun-1 JulML: Andreas Wolf; R: Immo Karaman
Schwerin, Mecklenburgisches Staatstheater  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 10 Sep-18 AprML: Matthias Foremny / Martin Schelhaas; R: Arturo Gama
Der blonde Eckbert (Weir) 16 Sep-14 JanML: Paolo Bressan; R: Anke Techentin
Der fliegende Holländer (Wagner) 1 Okt-24 NovML: Matthias Foremny; R: Arturo Gama
Der Bettelstudent (Millocker) 16 Okt-13 JanML: Daniel Huppert; R: Andreas Baesler
Così fan tutte (Mozart) 19 Okt-24 MaaML: Judith Kubitz / Martin Schelhaas; R: Arturo Gama
Das Traumfresserchen (Hiller,W) 26 Okt-7 MaaML: Martin Schelhaas; R: Sibylle Krantz
Madama Butterfly (Puccini) 18 Nov-28 AprML: Daniel Huppert; R: Arturo Gama
Tannhäuser (Wagner) 20 Jan-22 AprML: Matthias Foremny; R: Arturo Gama
Anatevka (Bock) 30 Maa-29 AprML: Daniel Huppert; R: Stefan Haufe
Martha (Flotow) 27 Apr-17 MeiML: Paolo Bressan; R: Robert Lehmeier
Der Bajazzo (Leoncavallo) 15 Jun-22 JulML: Matthias Foremny; R: Peter Lotschak, Bernhard Paul
Stralsund, Theater Vorpommern (Greifswald/ Stralsund/ Putbus)  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 1+ OktML: Egbert Funk; R: Wolfgang Lachnitt
Eugen Onegin (concert) (Tchaikovsky) 7 JanML: Karl Prokopetz
The Rake's Progress (Stravinsky) 3+ MaaML: Karl Prokopetz; R: Georg Blüml
Der Wildschütz (Lortzing) 14+ AprML: Egbert Funk
Idomeneo re di Creta (Mozart) 29+ JunML: Karl Prokopetz
Stuttgart, Staatstheater Stuttgart  / 
La traviata (Verdi) 18 Sep-23 OktML: Andrés Orozco-Estrada; R: Ruth Berghaus
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 Sep-16 NovML: Simon Hewett / José Luís Gómez Ríos / Timo Handschuh / Titus Engel; R: Calixto Bieito
Alcina (Handel) 5 Okt-2 DecML: Sébastien Rouland; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Fausts Verdammnis (Berlioz) 30 Okt-24 JanML: Kwamé Ryan; R: Andrea Moses
Der Freischütz (Weber) 1 Nov-23 AprML: Timo Handschuh / Willem Wentzel; R: Achim Freyer
Orpheus und Eurydike (Gluck) 9 Nov-12 FebML: Nicholas Kok; R: Christian Spuck
Pinocchios Abenteuer (Dove) 14 Nov-13 DecML: Willem Wentzel; R: Markus Bothe
Norma (Bellini) 9 Dec-9 AprML: Ivan Anguélov; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Figaros Hochzeit (Mozart) 20 Dec-6 FebML: Uwe Sandner; R: Nigel Lowery
Der Triumph von Zeit und Enttauschung (Handel) 27 Dec-14 MaaML: Sébastien Rouland; R: Calixto Bieito
Die Nachtwandlerin (Bellini) 22 Jan-18 MaaML: Gabriele Ferro; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Fremd (Thomalla) 17 Feb-9 MaaML: Johannes Kalitzke; R: Anna Viebrock, Ludivine Petit
Osud (Janáček) 11 Maa-23 JunML: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Die glückliche Hand (Schoenberg,A) 11 Maa-23 JunML: Sylvain Cambreling; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Luisa Miller (Verdi) 21 Maa-8 JunML: Giuliano Carella; R: Markus Dietz
Die Judin (Halevy) 1 Apr-6 MeiML: Sébastien Rouland; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 7 Apr-7 MeiML: Marc Soustrot; R: Thomas Bischoff
Wozzeck (Berg) 12 Mei-15 JunML: Michael Schønwandt; R: Andrea Moses
Elektra (Strauss) 25 Mei-14 JunML: Georg Fritzsch; R: Peter Konwitschny
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 Jun-5 JulML: Thomas Rösner; R: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Katja Kabanowa (Janáček) 13 Jun-8 JulML: Robert Reimer; R: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Platée (Rameau) 1-13 JulML: Christian Curnyn; R: Calixto Bieito, Lydia Steier
Don Giovanni (Mozart) 25+ JulML: Antony Hermus; R: Andrea Moses
Trier, Theater Trier  / 
West Side Story (Bernstein) 27 Aug-11 OktML: Victor Puhl; R: Sven Grützmacher
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 16 Okt-6 JanML: Victor Puhl; R: Nils Cooper
The King and I (Rodgers) 29 Okt-26 FebML: Christoph Jung; R: Dale Albright
La bohème (Puccini) 28 Jan-27 AprML: Victor Puhl; R: Benedikt Borrmann
Peter Grimes (Britten) 24 Maa-5 MeiML: Victor Puhl; R: Matthias Kaiser
Don Giovanni (Mozart) 20 Mei-7 JulML: Valtteri Rauhalammi; R: Thomas Münstermann
Evita (Lloyd Webber) 31+ AugML: Valtteri Rauhalammi; R: Sven Grützmacher
La traviata (Verdi) 13+ OktML: Victor Puhl; R: Birgit Scherzer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1+ DecML: Christoph Jung
Gräfin Mariza (Kálmán) 26+ JanML: Valtteri Rauhalammi; R: Klaus-Dieter Köhler
Die spanische Stunde (Ravel) 30+ MaaML: Victor Puhl; R: Sven Grützmacher
Die Kluge (Orff) 30+ MaaML: Victor Puhl; R: Sven Grützmacher
Die verkaufte Braut (Smetana) 1+ JunML: Valtteri Rauhalammi
Ulm, Ulmer Theater  / 
Madama Butterfly (Puccini) 22 Sep-8 DecML: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Die Försterchristl (Jarno) 25 Sep-23 Okt
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 3 Nov-18 MaaML: Nils Schweckendiek; R: Andreas Von Studnitz
Carmen (Bizet) 22 Dec-13 MeiML: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Ariodante (Handel) 16 Feb-8 JulML: Nils Schweckendiek; R: Igor Folwill
Sugar (Styne) 22 Maa-22 JulML: Hendrik Haas; R: Benjamin Künzel
Die Sache Makropulos (Janáček) 19 Apr-14 JulML: Timo Handschuh; R: Matthias Kaiser
Erlöst Albert E. (Stäbler) 14 Jun-20 JulML: Michael Weiger; R: Andreas von Studnitz
Weimar, Deutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimar  / 
Die Krönung der Poppea (Monteverdi) 4 Sep-17 JunML: Felix Bender; R: Cordula Däuper
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 23 Sep-13 MeiML: Stefan Solyom / Felix Bender; R: Susanne Gauchel
Der Wildschütz (Lortzing) 7 Okt-21 MaaML: Martin Hoff; R: Anthony Pilavachi
Faust (Gounod) 15 Okt-11 MeiML: Felix Bender; R: Karsten Wiegand
Rigoletto (Verdi) 5-19 NovML: Stefan Solyom; R: Karsten Wiegand
Pettersson und Findus (Ramdohr) 18 Nov-24 MaaML: Mathias Mönius / André Kassel; R: Gabriele Wiesmüller
La traviata (Verdi) 10 Dec-18 MeiML: Stefan Solyom / Martin Hoff; R: Karsten Wiegand
Die lustige Witwe (Lehár) 15 Dec-1 JunML: Martin Hoff; R: Lydia Steier
Carmen in einem Akt! (Bizet) 28 Jan-10 JunR: Valentin Schwarz
Alcina (Handel) 18 Feb-2 JunR: Corinna von Rad
Arabella (Strauss) 21 Apr-8 JunML: Stefan Solyom
Chowanschtschina (Musorgsky) 16 Jun-8 JulML: Martin Hoff; R: Andrea Moses
Wiesbaden, Hessiches Staatstheater  / 
Fidelio (Beethoven) 10 Sep-26 FebML: Marc Piollet; R: Hans Hollmann
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 15 Sep-23 MaaML: Marc Piollet / Christoph Stiller; R: Michiel Dijkema
Tosca (Puccini) 25 Sep-28 OktML: Wolfgang Ott; R: Sandra Leupold
Der Vogelhändler (Zeller,C) 8 Okt-21 MaaML: Wolfgang Wengenroth; R: Ansgar Weigner
Die Zauberflöte (Mozart) 16 Okt-18 NovML: Wolfgang Wengenroth; R: Cesare Lievi
La bohème (Puccini) 23 Okt-6 NovML: Wolfgang Ott; R: Wolfgang Quetes
Turandot (Puccini) 26 Nov-16 MaaML: Wolfgang Ott; R: Cesare Lievi
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6-23 DecML: NN; R: Heinz Peters
My Fair Lady (Loewe) 17 Dec-31 MaaML: NN; R: Iris Gerath-Prein
Simon Boccanegra (Verdi) 28 Jan-20 MaaML: Marc Piollet; R: Dietrich Hilsdorf
Der Rosenkavalier (Strauss) 5 Feb-18 MaaML: Marc Piollet; R: Renate Ackermann
Don Pasquale (Donizetti) 10 Maa-27 AprML: Christoph Stiller; R: Markus Bothe
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 Maa-8 AprML: Christoph Stiller / Wolfgang Wengenroth; R: Friedrich Meyer-Oertel
Anatevka (Bock) 31 Maa-21 AprML: Joachim Enders; R: John Dew
Lohengrin (Wagner) 28+ AprML: Marc Piollet; R: Kirsten Harms
Wuppertal, Wuppertaler Bühnen  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 18 Sep-26 DecML: Hilary Griffiths; R: Jakob Peters-Messer
Die lustige Witwe (Lehár) 15 Okt-22 MaaML: Florian Frannek; R: Pascale-Sabine Chevroton
Falstaff (Verdi) 2 Nov-19 FebML: Peter Kuhn / Hilary Griffiths; R: Johannes Weigand
Emil und die Detektive (Schubring) 19-26 NovML: Jens Bingert; R: Lauren Schubbe
La fabbrica illuminata (Nono) 10-18 DecR: Markus Höller
Die Gärtnerin aus Liebe (Mozart) 14 Jan-13 AprML: Florian Frannek; R: Tilman Hecker
Aufstand (Özdiker) 4 Maa-8 JunML: Oliver Stapel; R: Christian von Treskow
Ali Baba und die 40 Räuber (Ada) 25 Maa-29 AprML: Florian Frannek; R: Johannes Weigand
Nazim (Say) 1+ AprML: Ibrahim Yazıcı
Das schlaue Füchslein (Janáček) 12 Mei-8 JulML: Hilary Griffiths
Würzburg, Mainfrankentheater Würzburg  / 
L'Africaine (Meyerbeer) 25 Sep-22 DecML: Enrico Calesso / Andrea Sanguineti; R: Gregor Horres
Die lustige Witwe (Lehár) 12 Nov-5 FebML: Andrea Sanguineti; R: Jürgen Weber
Friederike (Lehár) 14 Jan
Der Wildschütz (Lortzing) 11 Feb-21 JunML: Andrea Sanguineti; R: Deborah Epstein
Venus (Febel) 22 Feb-18 MaaML: Alexis Agrafiotis; R: Reinhard Febel
Gespensterhaus (Febel) 22 Feb-18 MaaML: Alexis Agrafiotis; R: Reinhard Febel
Frida (Febel) 22 Feb-18 MaaML: Alexis Agrafiotis; R: Reinhard Febel
Tristan und Isolde (Wagner) 31 Maa-3 JunML: Enrico Calesso; R: Hermann Schneider
Orfeo ed Euridice (Gluck) 16 Jun-18 JulML: Enrico Calesso; R: Bernhard Stengele
Zwickau, Theater Plauen-Zwickau  / 
Tosca (Puccini) 14 Okt-27 AprML: Lutz de Veer; R: Roland May
Sweet Charity (Coleman) 26 Okt-11 MaaML: Tobias Engeli; R: Frank Alva Buecheler
Die Dreigroschenoper (Weill) 29 Okt-8 JanML: André Cipowicz; R: Axel Stöcker
Ball im Savoy (Abraham) 23 Maa-21 AprML: Tobias Engeli; R: Wolfgang Dosch