2012/13 > Ουκρανία 
*Δημόσιος ιστότοπος     >Operabase Professional 
2012/13 > Ουκρανία

 Παγκόσμια πρεμιέρα
 Σπανιότητα
 Νέα παραγωγή
 Παραγωγή που για πρώτη φορά ανεβάζει ο συγκεκριμένος θίασος

  
Πολωνία Λευκορωσσία Ρωσσία
Σλοβακία
Ουγγαρία

Ουκρανία
 
Μολδαβία
Ρουμανία

Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Opera and Ballet  / 

La bohème (Puccini) 15 Μάρ-19 Μάι
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 17 Μάρ-1 Ιούν
Rigoletto (Verdi) 23 Μάρ-6 Ιούν
Carmen (Bizet) 24 Μάρ-8 Ιούν
Boris Godunov (Musorgsky) 6 Απρ
Aida (Verdi) 14 Απρ-15 Ιούν
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 Απρ
Il trovatore (Verdi) 28 Απρ-21 Ιούν
Die Fledermaus (Strauss,J) 19 Ιούν
Iolanta (Tchaikovsky) 26-27 Σεπτ
Die Fledermaus (Strauss,J) 29 Σεπτ-8 Οκτ
Aida (Verdi) 1 Οκτ
Turandot (Puccini) 6-31 Οκτ
Rigoletto (Verdi) 10 Οκτ
Der Troubadour (Verdi) 12 Οκτ
Otello (Verdi) 19 Οκτ
Donetsk, Donbass Opera  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 29 Σεπτ-20 Ιούν
Turandot (Puccini) 30 Σεπτ-11 Απρ
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2 Οκτ-7 Ιούν
Mr X (Kálmán) 3 Οκτ-16 Ιούν
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Οκτ-9 Ιούν
Carmen (Bizet) 18 Οκτ-29 Μάι
Silvia (Kálmán) 20 Οκτ-2 Ιούν
La traviata (Verdi) 24 Οκτ-17 Απρ
Natalka Poltavka (Lysenko) 25 Οκτ-26 Ιαν
Aida (Verdi) 30 Οκτ-14 Μάρ
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 Δεκ-22 Μάι
La bohème (Puccini) 16 Δεκ-14 Ιούν
Rigoletto (Verdi) 20 Δεκ-6 Μάρ
Madama Butterfly (Puccini) 16 Ιαν-21 Ιούν
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 18 Ιαν-10 Μάι
Iolanta (Tchaikovsky) 19 Ιαν-12 Μάι
Otello (Verdi) 21 Φεβ
Nabucco (Verdi) 1 Μάρ
La traviata (Verdi) 13 Οκτ
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 16 Οκτ
Madama Butterfly (Puccini) 18 Οκτ
Silvia (Kálmán) 20 Οκτ
Carmen (Bizet) 24 Οκτ
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 Οκτ
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 Οκτ
Natalka Poltavka (Lysenko) 31 Οκτ
Kharkiv, Kharkiv Opera and Ballet  / 
Taras Bulba (Lysenko) 5 Σεπτ-22 Ιαν
La bohème (Puccini) 8 Σεπτ-7 Οκτ
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 13 Σεπτ-4 Ιούν
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 20 Σεπτ-5 Ιούν
Iolanta (Tchaikovsky) 21 Σεπτ-4 Ιούλ
Natalka Poltavka (Lysenko) 25 Σεπτ-13 Ιούν
Le nozze di Figaro (Mozart) 28 Σεπτ-25 Ιούν
Samson et Dalila (Saint-Saëns) 2 Οκτ-18 Μάι
Prodaná nevěsta (Smetana) 8 Οκτ-12 Νοέμ
Pagliacci (Leoncavallo) 9 Οκτ-18 Απρ
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 26 Οκτ-18 Ιούν
Die Fledermaus (Strauss,J) 9 Νοέμ-29 Ιούν
Rigoletto (Verdi) 10 Νοέμ-10 Ιαν
Zaporozhets za Dunayem (Gulak-Artemovsky) 20 Νοέμ-6 Ιούλ
Tosca (Puccini) 27 Νοέμ-27 Μάρ
Turandot (Puccini) 23 Δεκ-14 Μάρ
Cherevichki (Tchaikovsky) 12 Ιαν
Don Juan (Mozart) 19 Ιαν-11 Ιούν
Madama Butterfly (Puccini) 31 Ιαν
Cavalleria rusticana (Mascagni) 8 Φεβ
Boris Godunov (Musorgsky) 9 Φεβ
Der Schauspieldirektor (concert) (Mozart) 3 Μάρ
Aida (Verdi) 16 Μάρ
Der Schauspieldirektor (Mozart) 2 Απρ
The Marriage (Musorgsky) 2 Απρ
Aleko (concert) (Rakhmaninov) 5 Απρ
Tsarskaya nevesta (Rimsky-Korsakov) 10 Μάι
Nabucco (Verdi) 16 Μάι
La cambiale di matrimonio (Rossini) 8 Ιούν
Rita (Donizetti) 8 Ιούν
Prince Igor (Borodin) 15 Ιούν
Il trovatore (Verdi) 21 Ιούν
La traviata (Verdi) 11-13 Ιούλ
Taras Bulba (Lysenko) 6 Σεπτ
La traviata (Verdi) 7 Σεπτ-10 Οκτ
Pikovaya Dama (Tchaikovsky) 10 Σεπτ-5 Οκτ
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 Σεπτ
Die Fledermaus (Strauss,J) 24 Σεπτ-24 Οκτ
La bohème (Puccini) 26 Σεπτ
Don Juan (Mozart) 28 Σεπτ
Tosca (Puccini) 8 Οκτ
Rigoletto (Verdi) 26 Οκτ
Kyiv, National Opera of Ukraine  / 
Aida (Verdi) 7 Νοέμ-5 Ιούλ
Don Carlos (Verdi) 9 Νοέμ-19 Μάι
Natalka Poltavka (Lysenko) 10 Νοέμ-23 Ιούν
Turandot (Puccini) 14 Νοέμ-16 Ιούν
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16 Νοέμ-4 Ιούν
La traviata (Verdi) 21 Νοέμ-8 Ιούν
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 23 Νοέμ-10 Μάι
Carmen (Bizet) 25 Νοέμ-14 Ιούν
Madama Butterfly (Puccini) 29 Νοέμ-26 Ιούν
Norma (Bellini) 2 Δεκ-17 Μάι
Iolanta (Tchaikovsky) 7 Δεκ-19 Ιούν
Boris Godunov (Musorgsky) 12 Δεκ-10 Απρ
Moses (Skoryk) 15 Δεκ
Manon Lescaut (Puccini) 20 Δεκ-11 Ιαν
L'elisir d'amore (Donizetti) 27 Δεκ-1 Μάι
Macbeth (Verdi) 20 Ιαν-15 Μάι
La cenerentola (Rossini) 23 Ιαν
Un ballo in maschera (Verdi) 30 Ιαν-3 Μάι
Cavalleria rusticana (Mascagni) 17 Φεβ
Rigoletto (Verdi) 11 Απρ-21 Ιούν
Aleko (Rachmaninov) 23 Απρ
Yaroslav the Wise (Mayboroda) 6 Σεπτ
Natalka Poltavka (Lysenko) 8 Σεπτ-30 Οκτ
Un ballo in maschera (Verdi) 11 Σεπτ
Moses (Skoryk) 13 Σεπτ
Aida (Verdi) 14 Σεπτ-12 Οκτ
Don Carlos (Verdi) 20 Σεπτ-23 Οκτ
Der fliegende Holländer (Wagner) 27-28 ΣεπτΔΟ: Mikhail Sinkevich; Π: Mara Kurochka
Carmen (Bizet) 2 Οκτ
Norma (Bellini) 4 Οκτ
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 5 Οκτ
Madama Butterfly (Puccini) 8 Οκτ
La traviata (Verdi) 15 Οκτ
Macbeth (Verdi) 16 Οκτ
Rigoletto (Verdi) 18 Οκτ
Un ballo in maschera (Verdi) 20 Οκτ
Requiem (Verdi) 26 Οκτ
Lviv, Lviv National Academic Opera and Ballet Theatre  / 
A Cossack Beyond the Danube (Gulak-Artemovsky) 22 Νοέμ-7 ΙούλΔΟ: Mykhaylo Dutchak / Volodymyr Harbaruk
Natalka Poltavka (Lysenko) 25 Νοέμ-21 ΙούλΔΟ: Mykhaylo Dutchak; Π: Mykhaylo Dutchak
La bohème (Puccini) 1 Δεκ-15 ΙούνΔΟ: Mykhaylo Dutchak
The Elixir of Love (Donizetti) 2 Δεκ-30 Μάι
Carmen (Bizet) 8 Δεκ-23 ΜάιΔΟ: Volodymyr Harbaruk
Orfeo ed Euridice (Gluck) 9 Δεκ-13 ΙούλΔΟ: Mykhaylo Dutchak
Die lustige Witwe (Lehár) 13 Δεκ-1 ΙούνΔΟ: Mykhaylo Dutchak; Π: Halyna Volovetska
A Masked Ball (Verdi) 15 Δεκ-6 ΙούλΔΟ: Mykhaylo Dutchak
Pagliacci (Leoncavallo) 16 Δεκ-19 ΙανΔΟ: Myron Yusypovych
Aida (Verdi) 23 Δεκ-22 ΙούνΔΟ: Myron Yusypovych; Π: Myron Yusypovych
Die Fledermaus (Strauss,J) 27 Δεκ-7 ΜάιΔΟ: Volodymyr Harbaruk
The Magic Flint (Dosenko) 4 Ιαν-14 ΙούλΔΟ: Volodymyr Harbaruk
Madama Butterfly (Puccini) 10 Ιαν-12 ΜάιΔΟ: Mykhaylo Dutchak
La traviata (Verdi) 12 Ιαν-8 ΙούνΔΟ: Mykhaylo Dutchak; Π: Mykhaylo Dutchak
Stolen Happiness (Meitus) 26 Ιαν-21 ΜάρΔΟ: Mykhaylo Dutchak
Nabucco (Verdi) 9 Φεβ-11 ΙούλΔΟ: Myron Yusypovych; Π: Myron Yusypovych
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 13 Φεβ-4 ΙούλΔΟ: Mykhaylo Dutchak
Straszny dwór (Moniuszko) 23 Φεβ-30 Απρ
Cavalleria rusticana (Mascagni) 24 Φεβ-10 ΜάρΔΟ: Myron Yusypovych; Π: Roman Valko
Il trovatore (Verdi) 2 ΜάρΔΟ: Volodymyr Harbaruk
Rigoletto (Verdi) 24 Μάρ-25 ΜάιΔΟ: Mykhaylo Dutchak
Tosca (Puccini) 30 Μάρ-18 ΙούλΔΟ: Mykhaylo Dutchak; Π: Tadey Ryndzak
Die Zauberflöte (Mozart) 13 Απρ-20 Ιούλ
Messa da Requiem (Verdi) 26 Απρ-20 Ιούν
Moses (Skoryk) 26 ΑπρΔΟ: Mykhaylo Dutchak; Π: Mykhaylo Dutchak
A Cossack Beyond the Danube (Gulak-Artemovsky) 25 Αύγ-8 Σεπτ
Die Zauberflöte (Mozart) 29 Αύγ
L'elisir d'amore (Donizetti) 31 Αύγ-22 Σεπτ
Orfeo ed Euridice (Gluck) 5 Σεπτ
La traviata (Verdi) 7 Σεπτ
Der fliegende Holländer (Wagner) 12-13 ΣεπτΔΟ: Mikhail Sinkevich; Π: Mara Kurochka
The Magic Flint (Dosenko) 15 Σεπτ
Madama Butterfly (Puccini) 19 Σεπτ
Die lustige Witwe (Lehár) 21 Σεπτ
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Σεπτ
Natalka Poltavka (Lysenko) 29 Σεπτ
Odessa, Odessa Opera and Ballet  / 
Prince Igor (Borodin) 25 Αύγ-30 Μάρ
Messa da Requiem (Verdi) 28 Αύγ-3 Μάι
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 Αύγ-11 Ιούν
Mozart and Salieri (Rimsky-Korsakov) 6 Σεπτ-15 Μάι
Madama Butterfly (Puccini) 9 Σεπτ-15 Ιούν
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 11 Σεπτ-17 Μάι
Iolanta (Tchaikovsky) 13 Σεπτ-19 Μάι
Don Giovanni (Mozart) 22 Σεπτ-19 Απρ
La traviata (Verdi) 23 Σεπτ-13 Ιούν
La bohème (Puccini) 27 Σεπτ-16 Απρ
Aida (Verdi) 5 Οκτ-5 Ιούν
Rigoletto (Verdi) 9 Οκτ-12 Μάι
A Cossack Beyond the Danube (Gulak-Artemovsky) 13 Οκτ-17 Μάρ
Katerina (Arkas) 19 Οκτ-23 Απρ
Il trovatore (Verdi) 21 Οκτ-21 Ιούν
Pagliacci (Leoncavallo) 8 Νοέμ-27 Ιούν
Turandot (Puccini) 25 Νοέμ-7 Ιούν
Opera anthology (Wagner) 16 Δεκ-22 ΜάιΔΟ: Alekandru Samoile
Opera anthology (Tchaikovsky) 26 Ιαν
Tosca (Puccini) 3 Φεβ-30 Ιούν
La serva padrona (Pergolesi) 19 Απρ-16 ΜάιΔΟ: Valery Regrut; Π: Oksana Taranenko
Alcide (Bortnyansky) 4-20 Ιούν
Prince Igor (Borodin) 28 Αύγ-4 Οκτ
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 30 Αύγ-27 Οκτ
Der fliegende Holländer (Wagner) 6-7 ΣεπτΔΟ: Mikhail Sinkevich; Π: Mara Kurochka
Iolanta (Tchaikovsky) 10 Σεπτ-24 Οκτ
Il trovatore (Verdi) 12 Σεπτ
La traviata (Verdi) 14 Σεπτ-1 Οκτ
Don Giovanni (Mozart) 19 Σεπτ
Un ballo in maschera (Verdi) 26 Σεπτ
Madama Butterfly (Puccini) 28 Σεπτ
Aida (Verdi) 10 Οκτ
Pikovaja Dama (Tchaikovsky) 19-25 Οκτ
Rigoletto (Verdi) 31 Οκτ