2011/12 > Austria 
*Avalik veebilehekülg     >Operabase Professional 
2011/12 > Austria

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Saksamaa Tšehhi Vabariik Slovakkia
Lichtenstein
Šveits

Austria
 
Ungari
Itaalia Sloveenia Horvaatia

Baden bei Wien, Stadttheater Baden  / 

Faust (Gounod) 22 Okt-25 NovDir: Franz Josef Breznik; Lav: Robert Herzl
Pollicino (Henze) 19 Nov-11 DetsDir: Oliver Ostermann; Lav: Christa Ertl
Eine Nacht in Venedig (Strauss,J) 17 Dets-11 VeebDir: László Gyükér; Lav: Alexandra Frankmann
Sweet Charity (Coleman) 14 Jaan-25 MärtsDir: Oliver Ostermann; Lav: Ricarda R Ludigkeit
Viktoria und ihr Husar (Abraham) 18 Veeb-31 MärtsDir: Franz Josef Breznik; Lav: Robert Herzl
Bregenz, Vorarlberger Landestheater  / 
Die Dreigroschenoper (Weill) 30 Sept-11 NovDir: Boris Fiala / Andreas Hamza; Lav: Alexander Kubelka
Der Liebestrank (Donizetti) 14 Veeb-4 MärtsDir: Domingo Hindoyan; Lav: Alexander Kubelka
Dido und Aeneas (Purcell) 31 Märts-16 MaiDir: Benjamin Lack; Lav: Paul Lerchbaumer
Graz, Grazer Oper  / 
Otello (Verdi) 1 Okt-15 DetsDir: Johannes Fritzsch; Lav: Stephen Lawless
Pique Dame (Tchaikovsky) 6 Nov-10 VeebDir: Tecwyn Evans; Lav: Peter Konwitschny
Das kleine Gespenst (Soyka) 20 Nov-11 DetsLav: Jewgenij Sitochin
Ein Walzertraum (Straus) 7 Dets-1 AprillDir: Marius Burkert; Lav: Michael Schilhan
Elektra (Strauss) 21 Jaan-13 MaiDir: Johannes Fritzsch; Lav: Johannes Erath
Gigi (Loewe) 2 Märts-22 JuuniDir: Marius Burkert; Lav: Matthias Davids
Maria Stuarda (Donizetti) 30 Märts-29 JuuniDir: Gaetano d'Espinosa; Lav: Stefano Poda
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 10-19 MaiDir: Massimo Parise; Lav: Elisabeth Kassal
Carmen (Bizet) 3-27 JuuniDir: Johannes Fritzsch; Lav: Stefan Herheim
Der Mann von La Mancha (Leigh) 24 Juuni-15 JuuliDir: Michael Brandstätter; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Innsbruck, Tiroler Landestheater  / 
Lohengrin (Wagner) 25 Sept-28 JaanDir: Alexander Rumpf; Lav: David Prins
Les Miserables (Schoenberg,C) 18 Okt-13 JaanDir: Hansjörg Sofka; Lav: Pierre Wyss
Idomeneo re di Creta (Mozart) 6 Nov-18 MärtsDir: Christoph Altstaedt; Lav: Peer Boysen
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 11 Nov-29 JaanDir: Alexander Rumpf; Lav: Marina Wandruschka
Die lustige Witwe (Lehár) 17 Dets-19 MaiDir: Florian Erdl; Lav: Thomas Enzinger
Falstaff (Verdi) 5 Veeb-8 JuuliDir: Christoph Poppen; Lav: Brigitte Fassbaender
Jenůfa (Janáček) 24 Märts-4 JuuliDir: Alexander Rumpf; Lav: Bruno Klimek
Maria Stuarda (Donizetti) 15 Aprill-16 JuuniDir: Francesco Angelico
Shylock! (Kanyar) 5 Mai-6 JuuliDir: Stephan Kanyar; Lav: Pierre Wyss
Der dritte Polizist (Bramböck) 6+ MaiDir: Hansjörg Sofka; Lav: Doris Happl
Albert Herring (Britten) 9 Juuni-5 JuuliDir: Alexander Rumpf; Lav: Brigitte Fassbaender
Klagenfurt, Stadttheater Klagenfurt  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 15 Sept-5 NovDir: Peter Marschik; Lav: Torsten Fischer
My Fair Lady (Loewe) 15 Dets-24 VeebDir: John Owen Edwards; Lav: Josef E Köpplinger
Der Evangelimann (Kienzl) 9 Veeb-9 MärtsDir: Michael Brandstätter; Lav: Josef E Köpplinger
West Side Story (Bernstein) 29 Märts-24 MaiDir: Peter Marschik; Lav: Josef E Köpplinger
Tosca (Puccini) 3-31 MaiDir: Peter Marschik; Lav: Stefano Poda
West Side Story (Bernstein) 26 Juuli-4 Aug
My Fair Lady (Loewe) 8-18 Aug
Linz, Landestheater Linz  / 
La bohème (Puccini) 17 Sept-26 JuuniDir: Daniel Linton-France / Takeshi Moriuchi; Lav: Rainer Mennicken
Il trovatore (Verdi) 2 Okt-16 NovDir: Dante Anzolini / Ingo Ingensand / Marc Reibel; Lav: Andreas Baesler
Gräfin Mariza (Kálmán) 29 Okt-13 JuuniDir: Marc Reibel / Sigurd Hennemann / Borys Sitarski; Lav: Olivier Tambosi
Maria Stuarda (Donizetti) 10 Dets-28 AprillDir: Dennis Russell Davies / Daniel Linton-France; Lav: Olivier Tambosi
Die Omama im Apfelbaum (Naske) 30 Dets-2 MärtsDir: Marc Reibel / Borys Sitarski; Lav: Markus Tschubert
Così fan tutte (Mozart) 4 Veeb-24 MaiDir: Ingo Ingensand / Daniel Linton-France; Lav: Andreas Baesler
Gespräche der Karmeliterinnen (Poulenc) 24 Märts-4 JuuliDir: Dante Anzolini; Lav: Roland Schwab
Nijinskys Tagebuch (Glanert) 9-26 AprillDir: Ingo Ingensand / Sigurd Hennemann; Lav: Rosamund Gilmore
Der Rosenkavalier (Strauss) 19 Mai-15 JuuniDir: Dennis Russell Davies; Lav: Anthony Pilavachi
Salzburg, Landestheater  / 
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 25 Sept-1 JuuniDir: Adrian Kelly; Lav: Marco Dott
The Sound of Music (Rodgers) 23 Okt-26 MaiDir: Peter Ewaldt / Stefan Müller; Lav: Andreas Gergen
La cenerentola (Rossini) 7 Dets-20 AprillDir: Leo Hussain; Lav: Carl Philip von Maldeghem
Imeneo (Handel) 5 Veeb-20 MärtsDir: Matthew Halls; Lav: Nina Kühner
La traviata (Verdi) 11-27 MärtsDir: Leo Hussain; Lav: Andreas Gergen
Wozzeck (Berg) 11 Mai-1 JuuniDir: Leo Hussain; Lav: Amélie Niermeyer
Wien, Wiener Staatsoper  / 
Simon Boccanegra (Verdi) 3 Sept-13 MärtsDir: Paolo Carignani; Lav: Peter Stein
Arabella (Strauss) 5 Sept-12 MaiDir: Franz Welser-Möst; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Ariadne auf Naxos (Strauss) 7-14 SeptDir: Jeffrey Tate; Lav: Filippo Sanjust
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 11 Sept-15 MaiDir: Michael Güttler / Karel Mark Chichon; Lav: Günther Rennert
Don Giovanni (Mozart) 13-25 SeptDir: Patrick Lange; Lav: Jean-Louis Martinoty
Falstaff (Verdi) 15-24 SeptDir: Alain Altinoglu
Alcina (Handel) 27 Sept-5 OktDir: Marc Minkowski; Lav: Adrian Noble
Eugene Onegin (Tchaikovsky) 28 Sept-6 OktDir: Louis Langrée; Lav: Falk Richter
Madama Butterfly (Puccini) 7 Okt-15 MärtsDir: Patrick Lange; Lav: Josef Gielen
La traviata (Verdi) 9 Okt-20 MaiDir: Bertrand de Billy; Lav: Jean-Francois Sivadier
Die Zauberflöte (Mozart) 11 Okt-22 DetsDir: Adam Fischer; Lav: Marco Arturo Marelli
Aladdin und die Wunderlampe (Rota) 15 OktLav: Thomas Birkmeir
Fidelio (Beethoven) 20-30 OktDir: Bertrand de Billy; Lav: Otto Schenk
Salome (Strauss) 22 Okt-18 MaiDir: Peter Schneider.cond; Lav: Boleslaw Barlog
Das Rheingold (Wagner) 1 NovDir: Christian Thielemann; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Die Walküre (Wagner) 6 NovDir: Christian Thielemann; Lav: Sven-Eric Bechtolf
L'elisir d'amore (Donizetti) 8 Nov-10 AprillDir: Marco Armiliato; Lav: Otto Schenk
Siegfried (Wagner) 9 NovDir: Christian Thielemann; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Katja Kabanova (Janáček) 10-21 NovDir: Franz Welser-Möst; Lav: André Engel
Götterdämmerung (Wagner) 13 NovDir: Christian Thielemann; Lav: Sven-Eric Bechtolf
L'italiana in Algeri (Rossini) 16-25 NovDir: Marco Armiliato; Lav: Jean-Pierre Ponnelle
Tannhäuser (Wagner) 20 Nov-25 MärtsDir: Franz Welser-Möst / Bertrand de Billy; Lav: Claus Guth
Nabucco (Verdi) 4-9 DetsDir: Michael Güttler; Lav: Günter Krämer
Der Rosenkavalier (Strauss) 8 Dets-21 AprillDir: Peter Schneider; Lav: Otto Schenk
Daphne (Strauss) 10-19 DetsDir: Simone Young; Lav: Nicolas Joel
Aus einem Totenhaus (Janáček) 11-30 DetsDir: Franz Welser-Möst; Lav: Peter Konwitschny
Le nozze di Figaro (Mozart) 26 Dets-13 JuuniDir: Adam Fischer; Lav: Jean-Louis Martinoty
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dets-6 JaanDir: Franz Welser-Möst; Lav: Otto Schenk
Un ballo in maschera (Verdi) 2-20 JaanDir: Philippe Auguin; Lav: Gianfranco de Bosio
La forza del destino (Verdi) 8-17 JaanDir: Jesús López Cobos; Lav: David Pountney
Otello (Verdi) 13-26 JaanDir: Dan Ettinger; Lav: Christine Mielitz
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 24 Jaan-5 VeebDir: Ingo Metzmacher; Lav: Jérôme Deschamps
Andrea Chénier (Giordano) 28 Jaan-6 VeebDir: Pinchas Steinberg; Lav: Otto Schenk
Faust (Gounod) 1-10 VeebDir: Alain Altinoglu; Lav: Nicolas Joel
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 17 VeebDir: Patrick Lange
La sonnambula (Bellini) 22-29 VeebDir: Evelino Pidò; Lav: Marco Arturo Marelli
Carmen (Bizet) 24 Veeb-1 MärtsDir: Yves Abel; Lav: Franco Zeffirelli
Die Feen (Wagner) 3 Märts
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 17-27 MärtsDir: Franz Welser-Möst; Lav: Robert Carsen
Tosca (Puccini) 19 Märts-14 JuuniDir: Franz Welser-Möst; Lav: Margarethe Wallmann
Cardillac (Hindemith) 29 Märts-4 AprillDir: Franz Welser-Möst; Lav: Sven-Eric Bechtolf
Parsifal (Wagner) 5-12 AprillDir: Christian Thielemann; Lav: Christine Mielitz
Werther (Massenet) 14-22 AprillDir: Michael Güttler; Lav: Andrei Serban
Pagliacci (Leoncavallo) 29 Aprill-8 MaiDir: Asher Fisch; Lav: Jean-Pierre Ponnelle
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29 Aprill-8 MaiDir: Asher Fisch; Lav: Jean-Pierre Ponnelle
La clemenza di Tito (Mozart) 17 Mai-1 JuuniDir: Louis Langrée; Lav: Jürgen Flimm
Der fliegende Holländer (Wagner) 19-25 MaiDir: Graeme Jenkins; Lav: Christine Mielitz
Don Carlos (Verdi) 16-29 JuuniDir: Franz Welser-Möst; Lav: Daniele Abbado
Elektra (Strauss) 18-28 JuuniDir: Simone Young; Lav: Harry Kupfer
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 20-30 JuuniDir: Bruno Campanella; Lav: Boleslaw Barlog
Wien, Theater an der Wien  / 
The Turn of the Screw (Britten) 14-27 SeptDir: Cornelius Meister; Lav: Robert Carsen
Serse (Handel) 18-27 OktDir: Jean-Christophe Spinosi; Lav: Adrian Noble
Gogol (Auerbach) 15-26 NovDir: Vladimir Fedoseyev; Lav: Christine Mielitz
L'orfeo (Monteverdi) 14-31 Dets
Francesca da Rimini (Rakhmaninov) 19-31 JaanDir: Kirill Petrenko; Lav: Stephen Lawless
Iolanta (Tchaikovsky) 19-31 JaanDir: Kirill Petrenko; Lav: Stephen Lawless
Les Boulingrin (concert) (Aperghis) 23 JaanDir: Emilio Pomárico
Telemaco (Gluck) 22 Veeb-2 MärtsDir: René Jacobs; Lav: Torsten Fischer
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 19 Märts-10 JuuliDir: Riccardo Frizza; Lav: William Friedkin
Hamlet (Thomas,A) 23 Aprill-5 MaiDir: Marc Minkowski; Lav: Olivier Py
La donna del lago (Rossini) 10-19 AugDir: Leo Hussain; Lav: Christof Loy
Wien, Volksoper Wien  / 
Die lustige Witwe (Lehár) 4 Sept-30 DetsDir: Michael Tomaschek; Lav: Marco Arturo Marelli
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 Sept-31 DetsDir: Rudolf Bibl; Lav: Heinz Zednik
Wiener Blut (Strauss,J) 9 Sept-6 NovDir: Alfred Eschwé / Gerrit Prießnitz; Lav: Thomas Enzinger
Die Zauberflöte (Mozart) 11 Sept-29 JuuniDir: Gerrit Prießnitz / Nicholas Milton; Lav: Helmuth Lohner
Rigoletto (Verdi) 15 Sept-19 OktDir: Rossen Gergov; Lav: Stephen Langridge
Hello, Dolly! (Herman) 17 Sept-27 OktDir: John Owen Edwards; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Salome (Strauss) 15 Okt-27 NovDir: Roland Böer / Gerrit Prießnitz; Lav: Marguerite Borie
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 22 Okt-27 AprillDir: Rudolf Bibl; Lav: Robert Herzl
Carmen (Bizet) 30 Okt-10 DetsDir: Julia Jones / Gerrit Prießnitz; Lav: Guy Joosten
Madama Butterfly (Puccini) 22 Nov-22 DetsDir: Tetsuro Ban; Lav: Stefan Herheim
Die spinnen, die Römer (Sondheim) 15 Dets-28 JuuniLav: Werner Sobotka
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 21 Dets-18 JaanLav: Karl Dönch
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 2-9 JaanDir: Sascha Goetzel / Alfred Eschwé; Lav: Alfred Kirchner
La cenerentola (Rossini) 14 Jaan-26 VeebLav: Achim Freyer
Candide (Bernstein) 22-29 Jaan
Der Mantel (Puccini) 28 Jaan-16 MärtsDir: Stefan Klingele; Lav: Robert Meyer
Gianni Schicchi (Puccini) 28 Jaan-16 MärtsDir: Stefan Klingele; Lav: Robert Meyer
Das Land des Lächelns (Lehár) 4 Veeb-2 JuuniLav: Beverly Blankenship
La traviata (Verdi) 13 Veeb-4 MaiLav: Hans Gratzer
Rusalka (Dvořák,A) 9 Märts-6 MaiDir: Alfred Eschwé; Lav: Renaud Doucet
Der Bajazzo (Leoncavallo) 31 Märts-25 AprillDir: Enrico Dovico; Lav: Thomas Schulte-Michels
Das Wundertheater (Henze) 31 Märts-25 AprillDir: Gerrit Prießnitz; Lav: Thomas Schulte-Michels
The Sound of Music (Rodgers) 30 Aprill-30 MaiLav: Renaud Doucet
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 5-28 MaiLav: Helen Malkowsky
Madame Pompadour (Fall) 6-30 Juuni