2011/12 > Saksamaa 
*Avalik veebilehekülg     >Operabase Professional 
2011/12 > Saksamaa

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Taani Rootsi
Holland
Belgia
Luxemburg

Saksamaa
 
Poola
Tšehhi Vabariik
Prantsusmaa Šveits Austria

Aachen, Theater Aachen  / 

Woyzeck (Waits) 19 Sept-24 MärtsDir: Andreas Debatin; Lav: Bernadette Sonnenbichler
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 Sept-16 MärtsDir: Volker Hiemeyer; Lav: Ewa Teilmans
La cenerentola (Rossini) 26 Okt-6 DetsDir: Péter Halász; Lav: Joan Anton Rechi
Il combattimento di Tancredi e Clorinda (Monteverdi) 6 Nov-29 JaanDir: Péter Halász; Lav: Alexander von Pfeil
La voix humaine (Poulenc) 6 Nov-29 JaanDir: Péter Halász; Lav: Alexander von Pfeil
Le nozze di Figaro (Mozart) 4 Dets-12 AprillDir: Marcus R Bosch; Lav: Michael Helle
Un ballo in maschera (Verdi) 5 Veeb-15 JuuniDir: Péter Halász; Lav: Michael Schmitz-Aufterbeck
King Arthur (Purcell) 1 Aprill-11 JuuliDir: Volker Hiemeyer; Lav: Albrecht Hirche
Tristan und Isolde (Wagner) 20 Mai-7 JuuliDir: Marcus R Bosch; Lav: Ludger Engels
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 16 Juuni-3 JuuliDir: Herbert Görtz; Lav: Sebastian Jacobs
Altenburg, Landestheater Altenburg  / 
Frau Luna (Lincke) 9 Okt-11 MaiDir: Thomas Wicklein; Lav: Steffen Piontek
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 21 Okt-20 JuuniDir: Thomas Wicklein; Lav: Matthias Winter
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 3 NovDir: Jens Troester; Lav: Oliver Kloeter
Die Zauberflöte (Mozart) 4 Dets-3 JuuliDir: Jens Troester; Lav: Ansgar Weigner
Ulenspiegel (Braunfels) 22 Aprill-19 JuuniDir: Jens Troester; Lav: Matthias Oldag
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 10 Juuni-1 JuuliDir: Jens Troester; Lav: Ansgar Weigner
Annaberg-Buchholz, Eduard-von-Winterstein-Theater Annaberg  / 
Don Giovanni (Mozart) 18 Sept-26 NovDir: Naoshi Takahashi; Lav: Ingolf Huhn
Im weißen Rößl (Benatzky) 2 Okt-16 MärtsDir: Dieter Klug; Lav: Reinhard Schwalbe
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 7 Okt-9 MärtsDir: Kajsa Boström; Lav: Birgit Eckenweber
The Sound of Music (Rodgers) 16 Okt-27 JaanDir: Dieter Klug; Lav: Friederike Barthel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13 Nov-14 JaanDir: Dieter Klug; Lav: Hans-Hermann Krug
La bohème (Puccini) 22 Jaan-21 Aprill
Die Fledermaus (Strauss,J) 11 Märts-6 Mai
Götz von Berlichingen (Goldmark) 29 Aprill-13 Mai
Augsburg, Theater Augsburg  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 25 Sept-2 JuuniDir: Carolin Nordmeyer; Lav: Jan Philipp Gloger
Carmen (Bizet) 22 Okt-6 JaanDir: Dirk Kaftan / Eberhard Fritsche; Lav: Lorenzo Fioroni
Lulu (Berg) 4 Dets-14 VeebDir: Dirk Kaftan / Carolin Nordmeyer; Lav: Monique Wagemakers
Die Fledermaus (Strauss,J) 14 Jaan-18 AprillDir: Rune Bergmann; Lav: Thorleifur Örn Arnarsson
King Arthur (Purcell) 18 Veeb-29 AprillDir: Carolin Nordmeyer; Lav: Sigrid Herzog
La traviata (Verdi) 10 Märts-27 AprillDir: Carolin Nordmeyer; Lav: Markus Trabusch
Satyricon (Maderna) 23 Aprill-7 Mai
Dido and Aeneas (Purcell) 23 Aprill-7 MaiDir: Eberhard Fritsche; Lav: Jörg Behr
Ritter Blaubart (Reznicek) 4-10 MaiDir: Dirk Kaftan; Lav: Manfred Weiß
Der fliegende Holländer (Wagner) 23 Juuni-28 JuuliDir: Rune Bergmann; Lav: Christian Sedelmayer
Berlin, Deutsche Oper Berlin  / 
Das Rheingold (Wagner) 10-20 SeptDir: Donald Runnicles; Lav: Götz Friedrich
Die Walküre (Wagner) 11-21 SeptDir: Donald Runnicles; Lav: Götz Friedrich
Siegfried (Wagner) 14-22 SeptDir: Donald Runnicles; Lav: Götz Friedrich
Götterdämmerung (Wagner) 18-24 SeptDir: Donald Runnicles; Lav: Götz Friedrich
Tosca (Puccini) 30 Sept-16 JuuniDir: Alexander Joel / Matthias Foremny; Lav: Boleslaw Barlog
Messa da Requiem (Verdi) 1-22 OktDir: William Spaulding; Lav: Achim Freyer
Der Rosenkavalier (Strauss) 9 Okt-11 DetsDir: Donald Runnicles; Lav: Götz Friedrich
Don Carlos (Verdi) 23 Okt-29 AprillDir: Donald Runnicles; Lav: Marco Arturo Marelli
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 28 Okt-1 AprillDir: Guillermo García Calvo / Enrique Mazzola; Lav: Katharina Thalbach
Tannhäuser (Wagner) 30 Okt-21 DetsDir: Donald Runnicles; Lav: Kirsten Harms
Die Zauberflöte (Mozart) 1 Nov-10 JuuniDir: Matthias Foremny / Evan Rogister; Lav: Günter Krämer
Carmen (Bizet) 3 Nov-15 MaiDir: Guillermo García Calvo / Evan Rogister; Lav: Peter Beauvais(original), Søren Schuhmacher(revival)
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 23 Nov-14 JuuniDir: Guillermo García Calvo / Roberto Rizzi Brignoli; Lav: Filippo Sanjust
Falstaff (Verdi) 24 Nov-1 DetsDir: Enrique Mazzola; Lav: Götz Friedrich
Don Giovanni (Mozart) 30 Nov-8 DetsDir: Evan Rogister; Lav: Roland Schwab
La bohème (Puccini) 5 Dets-3 JaanDir: Patrick Summers; Lav: Götz Friedrich
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23-27 DetsDir: Evan Rogister; Lav: Andreas Homoki
Turandot (Puccini) 7 Jaan-7 MärtsDir: John Fiore / Jesus Lopez Cobos; Lav: Lorenzo Fioroni
Tancredi (Rossini) 22 Jaan-4 VeebDir: Alberto Zedda; Lav: Pier Luigi Pizzi
La traviata (Verdi) 29 Jaan-7 JuuniDir: Evan Rogister / Erik Nielsen; Lav: Götz Friedrich
Un ballo in maschera (Verdi) 18-24 VeebDir: Jacques Lacombe; Lav: Götz Friedrich
Tristan und Isolde (Wagner) 19-25 VeebDir: Donald Runnicles; Lav: Graham Vick
Jenůfa (Janáček) 4 Märts-24 AprillDir: Donald Runnicles; Lav: Christof Loy
Luisa Miller (Verdi) 14-20 MärtsDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Götz Friedrich
Candide (concert) (Bernstein) 15-18 MärtsDir: Donald Runnicles
Macbeth (Verdi) 19-25 MärtsDir: Ivan Repusic; Lav: Robert Carsen
Lohengrin (Wagner) 15 Aprill-1 MaiDir: Donald Runnicles; Lav: Kasper Bech Holten
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 20-30 AprillDir: Sebastian Lang-Lessing; Lav: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
I due Foscari (concert) (Verdi) 9-11 MaiDir: Roberto Rizzi Brignoli
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 10 Mai-1 JuuniDir: Friedemann Layer; Lav: Götz Friedrich
Gisei Das Opfer (Orff) 19 MaiDir: Jacques Lacombe
Die Dorfschule (Weingartner) 19 MaiDir: Jacques Lacombe
Die Walküre (Wagner) 25-28 MaiDir: Donald Runnicles; Lav: Götz Friedrich
Il trovatore (concert) (Verdi) 6-9 JuuniDir: Andrea Battistoni
Berlin, Komische Oper Berlin  / 
Im weißen Rößl (Benatzky) 25 Sept-15 JaanDir: Koen Schoots / Peter Christian Feigel; Lav: Sebastian Baumgarten
Rigoletto (Verdi) 30 Sept-3 DetsDir: Ivan Repusic; Lav: Barrie Kosky
Das schlaue Füchslein (Janáček) 2 Okt-7 JuuliDir: Alexander Vedernikov; Lav: Andreas Homoki
Gespräche der Karmeliterinnen (Poulenc) 8 Okt-3 NovDir: Stefan Blunier; Lav: Calixto Bieito
Die verkaufte Braut (Smetana) 9 Okt-1 NovDir: Alexander Vedernikov
Mikropolis (Jost) 30 Okt-18 VeebDir: Christian Jost; Lav: Nadja Loschky
Rusalka (Dvořák,A) 2 Nov-3 JaanDir: Patrick Lange; Lav: Barrie Kosky
Carmen (Bizet) 27 Nov-4 JuuliDir: Yordan Kamdzhalov / Yordan Kamdzhalov / Josep Caballé-Domenech; Lav: Sebastian Baumgarten
Orlando (Handel) 1-27 DetsDir: Alessandro De Marchi; Lav: Alexander Mørk-Eidem
Lear (Reimann) 10 Dets-8 JaanDir: Friedemann Layer; Lav: Hans Neuenfels, Henry Arnold
Die Schneekoenigin (Valtinoni) 5 Jaan-26 VeebDir: Carlos Spierer; Lav: Anisha Bondy
La traviata (Verdi) 14 Jaan-14 VeebDir: Patrick Lange / Kristiina Poska; Lav: Hans Neuenfels
Der Freischütz (Weber) 29 Jaan-6 JuuliDir: Patrick Lange; Lav: Calixto Bieito
La bohème (Puccini) 8 Veeb-17 MärtsDir: Łukasz Borowicz; Lav: NN
Die sieben Todsünden (Weill) 12 Veeb-2 JuuliDir: Kristiina Poska; Lav: Barrie Kosky
Die Liebe zu drei Orangen (Prokofiev) 15 Veeb-26 MaiDir: Dirk Kaftan
Das bronzene Pferd (Auber) 11 Märts-3 JuuliDir: Maurizio Barbacini; Lav: Frank Hilbrich
Kiss me, Kate (Porter) 14 Märts-21 AprillDir: Koen Schoots; Lav: Barrie Kosky
Der Rosenkavalier (Strauss) 25 Märts-15 AprillDir: Patrick Lange / Friedemann Layer; Lav: Andreas Homoki
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 11 Aprill-16 MaiDir: Patrick Lange; Lav: Calixto Bieito
Salome (Strauss) 22 Aprill-25 MaiDir: Alexander Vedernikov; Lav: Thilo Reinhardt
Xerxes (Handel) 13 Mai-5 JuuliDir: Konrad Junghänel; Lav: Stefan Herheim
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 2-30 JuuniDir: Martin Hoff; Lav: Andreas Homoki
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 10 Juuni-8 JuuliDir: Patrick Lange
Idomeneo re di Creta (Mozart) 16 Juuni-1 JuuliDir: Patrick Lange; Lav: Benedikt von Peter
Berlin, Staatsoper Unter den Linden im Schiller Theater  / 
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2-16 OktDir: Daniel Barenboim; Lav: Ruth Berghaus
Aus einem Totenhaus (Janáček) 3-17 OktDir: Simon Rattle; Lav: Patrice Chéreau
Last Desire (Ronchetti) 5-23 Okt
Wozzeck (Berg) 26-30 OktDir: Daniel Barenboim; Lav: Andrea Breth
Norma (concert) (Bellini) 29 Okt-3 NovDir: Andriy Yurkevych
Candide (Bernstein) 1-15 NovDir: Wayne Marshall; Lav: Vincent Boussard
Aschenputtel (Wolf-Ferrari) 5 Nov-29 DetsDir: Vinzenz Weissenburger / Tobias Walenciak / Roqelio Riojas; Lav: Eva-Maria Weiß
Die Zauberflöte (Mozart) 17 Nov-8 JaanDir: Julien Salemkour; Lav: August Everding
Die verkaufte Braut (Smetana) 19 Nov-23 JuuniDir: Karl-Heinz Steffens; Lav: Balázs Kovalik
La traviata (Verdi) 27 Nov-1 JuuliDir: Omer Meir Wellber; Lav: Peter Mussbach
L'étoile (Chabrier) 4-22 DetsDir: Simon Rattle; Lav: Dale Duesing
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 16 Dets-19 JaanDir: Christoph Israel; Lav: Philipp Stölzl
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 2 Jaan-20 MaiDir: Christopher Moulds; Lav: Michael Thalheimer
Der gestiefelte Kater (Cui) 7-29 JaanDir: Vinzenz Weissenburger; Lav: Isabel Ostermann
Montezuma (concert) (Graun) 26-28 JaanDir: Michael Hofstetter
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 4-18 VeebDir: Pietari Inkinen; Lav: Achim Freyer
Le nozze di Figaro (Mozart) 11-26 VeebDir: Daniel Barenboim; Lav: Thomas Langhoff
Al gran sole carico d'amore (Nono) 1-11 MärtsDir: Ingo Metzmacher; Lav: Katie Mitchell
L'elisir d'amore (Donizetti) 2-15 MärtsDir: Antonello Allemandi; Lav: Percy Adlon
Tristan und Isolde (Wagner) 10-25 MärtsDir: Daniel Barenboim; Lav: Harry Kupfer
Wahnsinn, das ist die Seele der Handlung (Stahnke) 20 Märts-15 AprillDir: Harry Lyth; Lav: Eva-Maria Höckmayr
Das Rheingold (Wagner) 30 MärtsDir: Daniel Barenboim; Lav: Guy Cassiers
Lulu (Berg) 31 Märts-14 AprillDir: Daniel Barenboim; Lav: Andrea Breth
Die Walküre (Wagner) 1 AprillDir: Daniel Barenboim; Lav: Guy Cassiers
Tosca (Puccini) 23-28 AprillDir: Leo Hussain; Lav: Carl Riha
Moskau, Tscherjomuschki (Shostakovich) 2-17 Mai
Madama Butterfly (Puccini) 6-13 MaiDir: Andris Nelsons; Lav: Eike Grams
Simon Boccanegra (Verdi) 26-31 MaiDir: Daniel Barenboim; Lav: Federico Tiezzi
Dido and Aeneas (Purcell) 3-9 JuuniDir: Christopher Moulds; Lav: Sasha Waltz
Lehrstück (Hindemith) 9-24 JuuniDir: David Coleman; Lav: Michael von zur Mühlen
Don Giovanni (Mozart) 24 Juuni-6 JuuliDir: Daniel Barenboim; Lav: Robert Carsen
Dionysos (Rihm) 8-15 JuuliDir: Ingo Metzmacher; Lav: Pierre Audi
The Rake's Progress (Stravinsky) 11-14 JuuliDir: Johannes Debus; Lav: Krzysztof Warlikowski
Bielefeld, Theater Bielefeld  / 
Cavalleria rusticana (Mascagni) 13 Sept-16 NovDir: Alexander Kalajdzic; Lav: Ansgar Weigner
Pagliacci (Leoncavallo) 13 Sept-16 NovDir: Alexander Kalajdzic; Lav: Ansgar Weigner
Don Giovanni (Mozart) 15 Okt-28 JaanDir: Alexander Kalajdzic; Lav: Helen Malkowsky
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 5-17 NovDir: Witolf Werner; Lav: Johannes Weigand
Die schöne Helena (Offenbach) 11 Dets-27 JaanDir: Laurent Wagner; Lav: Bruno Klimek
Peter Grimes (Britten) 11 Veeb-27 MärtsDir: Alexander Kalajdzic; Lav: Helen Malkowsky
Dido und Aeneas (Purcell) 15 Aprill-19 MaiLav: Holger Pototzki
Where the Wild Things Are (Knussen) 15 Aprill-19 MaiLav: Holger Pototzki
Company (Sondheim) 5 Mai-16 Juuni
Rigoletto (Verdi) 26 Mai-17 Juuni
Bonn, Oper der Stadt Bonn  / 
Manon Lescaut (Puccini) 25 Sept-14 AprillDir: Stefan Blunier; Lav: Christine Mielitz
Bluthaus (Haas,Georg) 27+ SeptDir: Garrett Keast; Lav: Klaus Weise
La sonnambula (Bellini) 16 Okt-3 DetsDir: Robin Engelen; Lav: Roland Schwab
Robert S (Various) 29 Okt-2 DetsDir: Wolfgang Lischke; Lav: Michael von zur Mühlen
La finta giardiniera (Mozart) 6 Nov-8 JuuniDir: Daniel Jakobi; Lav: Philipp Himmelmann
Turandot (Puccini) 12 Nov-12 DetsDir: Stefan Blunier / Christopher Sprenger; Lav: Silviu Purcarete
Der ferne Klang (Schreker) 11 Dets-17 MärtsDir: Will Humburg; Lav: Klaus Weise
Rusalka (Dvořák,A) 21 Dets-11 MärtsDir: Christopher Sprenger; Lav: Mark Daniel Hirsch
Lakmé (Delibes) 29 Jaan-1 JuuniDir: Stefan Blunier / Robin Engelen; Lav: Paul-Emile Fourny
Il trovatore (Verdi) 25 Märts-5 JuuliDir: Robin Engelen; Lav: Dietrich W Hilsdorf, Ralf Budde
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 6 Mai-4 JuuliDir: Robin Engelen; Lav: Tom Ryser
Braunschweig, Staatstheater Braunschweig  / 
Turandot (Puccini) 20 Aug-5 SeptDir: Alexander Joel; Lav: Robert Lehmeier
Falstaff (Verdi) 17-30 SeptDir: Alexander Joel; Lav: Wolfgang Engel
Der Vogelhändler (Zeller,C) 24+ SeptDir: Georg Menskes
Die Zauberflöte (Mozart) 14 Okt-14 JaanDir: György Mézáros; Lav: Aniara Amos
Tristan und Isolde (Wagner) 15+ OktDir: Alexander Joel; Lav: Yona Kim
Don Giovanni (Mozart) 21+ OktDir: Sebastian Beckedorf; Lav: Johannes Erath
Luisa Miller (Verdi) 26+ NovDir: Alexander Joel; Lav: Walter Sutcliffe
Die Fledermaus (Strauss,J) 10+ DetsDir: Georg Menskes; Lav: Thomas Enzinger
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 4+ VeebDir: Sebastian Beckedorf; Lav: Michael Talke
Orpheus und Eurydike (Gluck) 5+ VeebDir: Christopher Hein; Lav: Dorian Dreher
Sarka (Fibich) 22+ MärtsDir: Sebastian Beckedorf; Lav: Konstanze Lauterbach
Le nozze di Figaro (Mozart) 12+ MaiDir: Alexander Joel; Lav: Balázs Kovalik
Mama Dolorosa (Kim) 13+ JuuniDir: Sebastian Beckedorf; Lav: Yona Kim
Die verkaufte Braut (Smetana) 30+ JuuniDir: Georg Menskes; Lav: Jean-Claude Berutti
Bremen, Theater Bremen  / 
Tannhäuser (Wagner) 14 Sept-19 VeebDir: Markus Poschner; Lav: Tobias Kratzer
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 22 Sept-29 OktDir: Florian Ziemen; Lav: Frank Hilbrich
Idoménée (Mozart) 7 Okt-11 JuuliDir: Markus Poschner; Lav: Kay Kuntze
The Turn of the Screw (Britten) 28 Okt-4 MärtsDir: Daniel Montané; Lav: Frank Hilbrich
Die Zauberflöte (Mozart) 5 Nov-27 MaiDir: Daniel Mayr; Lav: Chris Alexander
Das Land des Lächelns (Lehár) 3 Dets-13 MaiDir: Florian Ziemen
Drei alte Männer wollten nicht sterben (Ponsioen) 15 Jaan-13 VeebDir: Tero Valtonen; Lav: Patric Seibert
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 10-28 VeebLav: Patric Seibert
Blaubart (Hummel,F) 25 Veeb-13 JuuniDir: Markus Poschner; Lav: Rosamund Gilmore
Herzog Blaubarts Burg (Bartók) 25 Veeb-13 JuuniDir: Markus Poschner; Lav: Rosamund Gilmore
Der Rosenkavalier (Strauss) 11 Märts-17 MaiDir: Markus Poschner; Lav: Tobias Kratzer
Westzeitstory (Klein) 26+ AprillLav: Anja Nicklich
All diese Tage (Eggert) 28 Aprill-12 JuuliDir: Florian Ziemen; Lav: Michael Talke
Tosca (Puccini) 26 Mai-10 JuuliDir: Daniel Montané; Lav: Vera Nemirova
Bremerhaven, Stadttheater Bremerhaven  / 
The Fairy Queen (Purcell) 17 Sept-13 NovDir: Stephan Tetzlaff; Lav: Ulrich Mokrusch
Crazy For You (Gershwin) 29 Okt-8 JaanDir: Stephan Tetzlaff; Lav: Roland Hüve
La traviata (Verdi) 25 Dets-26 VeebDir: Stefan Veselka; Lav: Kirsten Uttendorf
Im weißen Rößl (Benatzky) 28 Jaan-30 MärtsDir: Hartmut Brüsch; Lav: Ralf Nürnberger
Lady Macbeth von Mzensk (Shostakovich) 10 Märts-13 MaiDir: Stephan Tetzlaff; Lav: Andrej Woron
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 21 Aprill-28 JuuniDir: Stefan Veselka
Violanta (Korngold) 2-27 JuuniDir: Stephan Tetzlaff; Lav: Petra Luisa Meyer
Chemnitz, Städtische Theater Chemnitz  / 
Aida (John,E) 10 Sept-22 JuuniDir: Heiko Lippmann / Tom Bitterlich; Lav: Matthias Winter
Die Zauberflöte (Mozart) 2 Okt-4 MärtsDir: Frank Beermann; Lav: Dominik Wilgenbus
Rigoletto (Verdi) 22 Okt-8 DetsDir: Anja Bihlmaier; Lav: Michael Heinicke
Gräfin Mariza (Kálmán) 19 Nov-3 MaiDir: Anja Bihlmaier; Lav: John Dew
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 Nov-26 DetsDir: Anja Bihlmaier / Reinhard Petersen; Lav: Steffen Piontek
My Fair Lady (Loewe) 2 Dets-4 MaiDir: Heinz Meißner; Lav: Michael Heinicke
Swanhunter (Dove) 3 Dets-21 JaanDir: Domonkos Héja; Lav: Jürgen R Weber
Ganz oder gar nicht (Yazbek) 5 Jaan-25 MärtsDir: Michael Fuchs; Lav: Matthias Winter
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 14 Jaan-13 MärtsDir: Domonkos Héja; Lav: Michael Heinicke
Tosca (Puccini) 4 Veeb-3 JuuniDir: Frank Beermann; Lav: Jakob Peters-Messer
Der Liebestrank (Donizetti) 10 Märts-28 MaiDir: Anja Bihlmaier; Lav: Guy Montavon
Die schweigsame Frau (Strauss) 28 Aprill-8 JuuniDir: Frank Beermann; Lav: Gerd Heinz
Nabucco (Verdi) 2-10 JuuniDir: Domonkos Héja; Lav: Michael Heinicke
Coburg, Landestheater Coburg  / 
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 25 Sept-10 NovDir: Roland Kluttig; Lav: Carlos Wagner
La traviata (Verdi) 15 Okt-20 MaiDir: Moritz Gnann; Lav: Aron Stiehl
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 3 Dets-16 MärtsDir: Peter Tilling / Moritz Gnann / Daxi Pan; Lav: Volker Vogel
Katja Kabanova (Janáček) 21 Jaan-28 MärtsDir: Roland Kluttig; Lav: Alessandro Talevi
Evita (Lloyd Webber) 29 Jaan-11 MärtsDir: Roland Fister; Lav: Pascale-Sabine Chevroton
I Capuleti e i Montecchi (concert) (Bellini) 18 Veeb-28 AprillDir: Francesco Angelico
West Side Story (Bernstein) 10-23 MärtsDir: Roland Fister; Lav: Pascale-Sabine Chevroton
Der Freischütz (Weber) 21+ AprillDir: Roland Kluttig; Lav: Tobias Theorell
Madame Pompadour (Fall) 26+ MaiDir: Hans Stähli; Lav: François De Carpentries
Rinaldo (Handel) 16+ JuuniDir: Roland Kluttig; Lav: Jakob Peters-Messer
Cottbus, Staatstheater Cottbus  / 
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 9 Sept-30 DetsDir: Marc Niemann; Lav: Martin Schüler
Aida (Verdi) 11 Sept-21 MärtsDir: Evan Christ; Lav: Ralf Nürnberger
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 24 Sept-1 JaanDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 1 Okt-26 NovLav: Hauke Tesch
Così fan tutte (Mozart) 20 Okt-26 JaanDir: Evan Christ; Lav: Hauke Tesch
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 25 Dets-12 MaiDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 1-5 VeebDir: Christian Georgi; Lav: Hauke Tesch
Genoveva (Schumann) 17 Veeb-2 JuuniDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21 Aprill-24 JuuniDir: Evan Christ; Lav: Hauke Tesch
Siegfried (Wagner) 29 Aprill-16 JuuniDir: Evan Christ; Lav: Martin Schüler
Rusalka (Dvořák,A) 7+ JuuliDir: Evan Christ
Darmstadt, Staatstheater Darmstadt  / 
Aida (John,E) 10 Sept-19 OktDir: Vladislav Karklin; Lav: Johannes Reitmeier
Siegfried (Wagner) 2 Okt-8 AprillDir: Constantin Trinks; Lav: John Dew
Götterdämmerung (Wagner) 16 Okt-9 AprillDir: Constantin Trinks; Lav: John Dew
Nabucco (Verdi) 22+ OktLav: Lothar Krause
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 5 Nov-22 MärtsDir: Martin Lukas Meister; Lav: Lothar Krause
Das Rheingold (Wagner) 12 Nov-5 AprillDir: Constantin Trinks; Lav: John Dew
Die Walküre (Wagner) 13 Nov-6 AprillDir: Constantin Trinks; Lav: John Dew
Die Zauberflöte (Mozart) 30 Nov-21 DetsDir: Martin Lukas Meister; Lav: Bettina Geyer
Die lustige Witwe (Lehár) 23 Dets-29 AprillDir: Witolf Werner; Lav: Chas Rader-Shieber
Orpheus und Eurydike (Gluck) 28 Jaan-13 MaiDir: Martin Lukas Meister; Lav: Mei Hong Lin
Der Mond (Orff) 3 Märts-25 MaiDir: Lukas Beikircher; Lav: John Dew
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 28 Aprill-30 MaiDir: Elias Grandy; Lav: John Dew
Madame Butterfly (Puccini) 16 JuuniDir: Constantin Trinks; Lav: John Dew
Dessau, Anhaltisches Theater Dessau  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 16 Sept-19 VeebDir: Wolfgang Kluge; Lav: Hinrich Horstkotte
Chowanschtschina (Musorgsky) 18 Sept-27 NovDir: Antony Hermus; Lav: Andrea Moses
Così fan tutte (Mozart) 24 Sept-29 DetsDir: Daniel Carlberg; Lav: Florian Lutz
West Side Story (Bernstein) 30 Sept-27 MaiDir: Daniel Carlberg; Lav: Christian von Götz
Schaf (Kassies) 11-16 OktDir: Stefan Neubert; Lav: Dirk Schmeding
Das Tagebuch der Anne Frank (Frid) 27 Okt-11 MärtsDir: Stefan Neubert; Lav: André Bücker
La bohème (Puccini) 12 Nov-17 MaiDir: Antony Hermus; Lav: Roman Hovenbitzer
Der Bajazzo (Leoncavallo) 13 Jaan-22 MärtsDir: Antony Hermus; Lav: André Bücker
Der Protagonist (Weill) 13 Jaan-22 MärtsDir: Antony Hermus; Lav: André Bücker
Bastien und Bastienne (Mozart) 2 Veeb-3 AprillDir: Stefan Neubert; Lav: Jana Eimer
Oskar und die Groschenbande (Reuter) 10 MärtsDir: Stefan Neubert; Lav: Silke Wallstein
Faust (Gounod) 17 Märts-9 JuuniDir: Daniel Carlberg; Lav: Hinrich Horstkotte
Götterdämmerung (Wagner) 12 Mai-30 JuuniDir: Antony Hermus; Lav: André Bücker
Peer Gynt (Grieg) 22 Juuni-6 JuuliDir: Antony Hermus
Detmold, Landestheater Detmold  / 
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 31 Aug-19 VeebDir: Erich Wächter; Lav: Hinrich Horstkotte
Oklahoma! (Rodgers) 7 Sept-26 VeebDir: Jörg Pitschmann / Emiliano Greizerstein; Lav: Richard Lowe
Madama Butterfly (Puccini) 23 Sept-23 MärtsDir: Erich Wächter; Lav: Ute M Engelhardt
Die lustige Witwe (Lehár) 4 Nov-2 JuuniDir: Matthias Wegele; Lav: Holger Pototzki
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 Nov-25 DetsDir: Erich Wächter; Lav: Thomas Mittmann
Samson und Dalila (Saint-Saëns) 16 Dets-21 JuuniDir: Erich Wächter; Lav: Roland Velte
La traviata (Verdi) 10-14 JaanDir: Erich Wächter; Lav: Kay Metzger
Parsifal (Wagner) 10 Märts-6 AprillDir: Erich Wächter; Lav: Kay Metzger
Irma la Douce (Monnot) 30 Märts-20 MaiDir: Thomas Wolter; Lav: Tatjana Rese
Das Rheingold (Wagner) 12 MaiDir: Erich Wächter; Lav: Kay Metzger
Die Walküre (Wagner) 13 MaiDir: Erich Wächter; Lav: Kay Metzger
Siegfried (Wagner) 17 MaiDir: Erich Wächter; Lav: Kay Metzger
Götterdämmerung (Wagner) 20 MaiDir: Erich Wächter; Lav: Kay Metzger
Der Wildschütz (Lortzing) 15-16 JuuniDir: Matthias Wegele; Lav: Christian Jérôme Timme
Dortmund, Theater Dortmund-Opernhaus  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 2 Okt-23 DetsDir: Jac van Steen / Lancelot Fuhry; Lav: Jens-Daniel Herzog
Eliogabalo (Cavalli) 9 Okt-15 DetsDir: Fausto Nardi; Lav: Katharina Thoma
Ganz oder gar nicht (Yazbek) 22 Okt-18 MaiDir: Jürgen Grimm; Lav: Gil Mehmert
Ganz oder gar nicht (Yazbek) 5 Nov-7 MärtsDir: Jürgen Grimm; Lav: Gil Mehmert
Norma (Bellini) 3 Dets-18 MärtsDir: Lancelot Fuhry; Lav: Enrico Lübbe
Die lustige Witwe (Lehár) 31 Dets-21 AprillDir: Philipp Armbruster; Lav: Matthias Davids
Così fan tutte (Mozart) 21 Jaan-3 MaiDir: Motonori Kobayashi; Lav: Jens-Daniel Herzog
Eisberg nach Sizilien (Schwertsik) 4 Veeb-26 MärtsDir: Michael Hönes; Lav: Marcelo Diaz
Elias (Mendelssohn) 3 Märts-17 MaiDir: Jac van Steen; Lav: Jens-Daniel Herzog
La bohème (Puccini) 25 Märts-30 MaiDir: Lancelot Fuhry; Lav: Katharina Thoma
Beatrice Cenci (Goldschmidt) 26+ MaiDir: Jac van Steen; Lav: Regula Gerber
Cinderella (Maxwell Davies) 3+ JuuliLav: Svenja Tiedt
Dresden, Staatsoperette Dresden  / 
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 6 Sept-1 JuuniDir: Christian Garbosnik; Lav: Matthias Oldag
Gräfin Mariza (Kálmán) 8 Sept-11 MärtsDir: Christian Garbosnik; Lav: Axel Köhler
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 10 Sept-20 AprillDir: Wolfram Tetzner; Lav: Rita Schaller
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 14 Sept-18 MaiDir: Ernst Theis / Peter Christian Feigel; Lav: Rita Schaller
Prinz Methusalem (Strauss,J) 22 Sept-6 JuuliDir: Ernst Theis; Lav: Adriana Altaras
Hello, Dolly! (Herman) 28 Sept-1 AprillDir: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; Lav: Winfried Schneider
Die Grossherzogin von Gerolstein (Offenbach) 8 Okt-24 MaiDir: Ernst Theis; Lav: Michiel Dijkema
Cabaret (Kander) 21 Okt-29 MaiDir: Christian Garbosnik; Lav: Robert Lehmeier
Passion (Sondheim) 15 Nov-4 AprillDir: Peter Christian Feigel; Lav: Holger Hauer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 Nov-23 DetsDir: Peter Christian Feigel / Christian Garbosnik / Ernst Theis; Lav: Jasmin Solfaghari
Die Fledermaus (Strauss,J) 12 Jaan-31 MaiDir: Ernst Theis / Christian Garbosnik; Lav: Peter Kube
Pariser Leben (Offenbach) 27 Jaan-17 JuuniDir: Ernst Theis; Lav: Jasmin Solfaghari
My Fair Lady (Loewe) 8 Veeb-10 JuuniDir: Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; Lav: Georg Immelmann, Jürgen Mai, Winfried Schneider
Die Zauberflöte (Mozart) 21 Märts-6 MaiDir: Ernst Theis / Christian Garbosnik; Lav: Axel Köhler
Im weißen Rößl (Benatzky) 27 Märts-3 JuuniDir: Ernst Theis / Christian Garbosnik / Peter Christian Feigel; Lav: Winfried Schneider
Der Frauenminister (Mautner) 27 Aprill-8 JuuniDir: Ernst Theis; Lav: Holger Hauer
Der Carneval in Rom (concert) (Strauss,J) 15 MaiDir: Ernst Theis
Das Spitzentuch der Königin (concert) (Strauss,J) 19 MaiDir: Ernst Theis
Dresden, Sächsische Staatsoper  / 
Rusalka (Dvořák,A) 1 Sept-20 NovDir: Tomáš Netopil
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2 Sept-2 OktDir: Carlo Montanaro; Lav: Grischa Asagaroff
Le nozze di Figaro (Mozart) 8 Sept-14 JuuniDir: Josep Caballé-Domenech; Lav: David Mouchtar-Samorai
La traviata (Verdi) 21 Sept-16 JuuniLav: Andreas Homoki
Street Scene (Weill) 23 Sept-3 JuuniDir: Jonathan Darlington; Lav: Bettina Bruinier
Un ballo in maschera (Verdi) 30 Sept-16 VeebDir: Carlo Montanaro; Lav: Elisabeth Stöppler
Rigoletto (Verdi) 4 Okt-30 AprillDir: Alexander Joel; Lav: Nikolaus Lehnhoff
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 15-30 OktDir: Rubén Dubrovsky; Lav: Florentine Klepper
Simplicius Simplicissimus (Hartmann) 21 Okt-11 NovDir: Erik Nielsen
Alcina (Handel) 29 Okt-7 JuuliDir: Rainer Mühlbach; Lav: Jan Philipp Gloger
Lohengrin (Wagner) 6-16 NovDir: Ádám Fischer; Lav: Christine Mielitz
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 30 Nov-12 DetsDir: Constantin Trinks; Lav: Katharina Thalbach
Capriccio (Strauss) 4 Dets-5 JaanDir: Constantin Trinks; Lav: Marco Arturo Marelli
Tosca (Puccini) 10 Dets-13 JaanDir: Julian Kovatchev; Lav: Johannes Schaaf
Die lustige Witwe (Lehár) 21 Dets-28 JaanDir: Dirk Kaftan; Lav: Jérôme Savary
Die Zauberflöte (Mozart) 7 Jaan-1 JuuliDir: Sebastian Weigle; Lav: Achim Freyer
Il trovatore (Verdi) 9 Jaan-21 VeebDir: Fabio Luisi; Lav: Michael Hampe
Lulu (Berg) 4 Veeb-22 JuuniDir: Cornelius Meister; Lav: Stefan Herheim
Cardillac (Hindemith) 17 Veeb-6 AprillDir: Kevin John Edusei; Lav: Philipp Himmelmann
Dead Man Walking (Heggie) 1-23 MärtsDir: Stefan Lano; Lav: Nikolaus Lehnhoff
La Dirindina (Martini,G) 4 Märts-24 JuuniDir: Felice Venanzoni
Svanda Dudák (Weinberger) 24 Märts-17 MaiDir: Constantin Trinks; Lav: Axel Köhler
Don Giovanni (Mozart) 25 Aprill-28 MaiDir: Mihkel Kütson; Lav: Willy Decker
L'elisir d'amore (Donizetti) 28 Aprill-9 JuuniDir: Riccardo Frizza; Lav: Michael Schulz
Salome (Strauss) 3-31 MaiDir: Tomáš Netopil; Lav: Peter Mussbach
La clemenza di Tito (Mozart) 26 Mai-25 JuuniDir: Tomáš Netopil; Lav: Bettina Bruinier
Fidelio (Beethoven) 17 Juuni-5 JuuliDir: John Fiore; Lav: Christine Mielitz
Duisburg, Deutsche Oper am Rhein  / 
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 30 Sept-22 OktDir: Axel Kober / Ralf Lange; Lav: Guy Joosten
Carmen (Bizet) 15 Okt-3 JuuniDir: Axel Kober / Christoph Altstaedt; Lav: Carlos Wagner
Madama Butterfly (Puccini) 11 Nov-10 DetsDir: Enrico Dovico / NN; Lav: Robert Carsen
Die Zauberflöte (Mozart) 15 Nov-18 DetsDir: Wolfram Koloseus; Lav: Christof Loy
Der gestiefelte Kater (Montsalvatge) 21 Nov-8 DetsDir: Patrick Francis Chestnut; Lav: Svenja Tiedt
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3 Dets-29 JaanDir: Christoph Altstaedt; Lav: Andreas Meyer-Hanno
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 11 Dets-26 VeebDir: Wolfram Koloseus; Lav: András Fricsay Kali Son
Tosca (Puccini) 21 Dets-21 JuuniDir: Enrico Dovico / NN; Lav: Dietrich Hilsdorf
Così fan tutte (Mozart) 13 Jaan-4 VeebDir: Christoph Altstaedt / Axel Kober; Lav: Nicolas Brieger
Die Nachtigall (Stravinsky) 3 Veeb-27 AprillDir: Wen-Pin Chien / Ralf Lange; Lav: Svenja Tiedt
La bohème (Puccini) 10 Veeb-18 MaiDir: Giordano Bellincampi / Christoph Altstaedt; Lav: Robert Carsen
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 15 Veeb-1 MärtsDir: Christoph Stöcker; Lav: Barbara Klimo
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 Märts-19 MaiDir: Axel Kober / Giuliano Betta; Lav: Claus Guth
The Turn of the Screw (Britten) 4 Mai-10 JuuniDir: Wen-Pin Chien; Lav: Immo Karaman
Phaedra (Henze) 17 Mai-7 JuuniDir: Wen-Pin Chien; Lav: Sabine Hartmannshenn
The Rake's Progress (Stravinsky) 23 Mai-1 JuuliDir: Axel Kober; Lav: Sabine Hartmannshenn
Salome (Strauss) 9 Juuni-7 JuuliDir: Stefan Klingele; Lav: Tatjana Gürbaca
Don Giovanni (Mozart) 22 Juuni-8 JuuliDir: Friedemann Layer; Lav: Karoline Gruber
Dusseldorf, Deutsche Oper am Rhein  / 
Die Zauberflöte für Kinder (Mozart) 18 Sept-20 NovDir: Christoph Stöcker; Lav: Barbara Klimo
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 2 Dets-7 JuuliDir: Axel Kober / Giuliano Betta; Lav: Claus Guth
Carmen (Bizet) 4 Dets-4 JuuliDir: Axel Kober / Christoph Altstaedt / Ralf Lange; Lav: Carlos Wagner
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10 Dets-27 JaanDir: Christoph Altstaedt / Ralf Lange; Lav: Andreas Meyer-Hanno
Die lustige Witwe (Lehár) 23 Dets-16 VeebDir: Ralf Lange; Lav: Christian Brey, Harald Schmidt
La bohème (Puccini) 6-21 JaanDir: Giordano Bellincampi / Christoph Altstaedt; Lav: Robert Carsen
Castor et Pollux (Rameau) 28 Jaan-26 VeebDir: Axel Kober; Lav: Martin Schläpfer
Pagliacci (Leoncavallo) 9 Veeb-8 MärtsDir: Enrico Dovico; Lav: Christof Loy
Cavalleria rusticana (Mascagni) 9 Veeb-8 MärtsDir: Enrico Dovico; Lav: Christof Loy
Der gestiefelte Kater (Montsalvatge) 10 Veeb-30 MärtsDir: Patrick Francis Chestnut; Lav: Svenja Tiedt
Das Testament der Tante Karoline (Roussel) 24 Veeb-7 MärtsDir: Christoph Stöcker; Lav: Mechthild Hoersch
Die Walküre (Wagner) 24 Veeb-1 AprillDir: Axel Kober; Lav: Kurt Horres
Così fan tutte (Mozart) 4 Märts-27 AprillDir: Christoph Altstaedt / Axel Kober / Ralf Lange; Lav: Nicolas Brieger
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 9 Märts-24 AprillDir: Axel Kober / Ralf Lange; Lav: Guy Joosten
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 7 Aprill-17 JuuniDir: Axel Kober; Lav: Guy Joosten
Madama Butterfly (Puccini) 14 Aprill-6 JuuliDir: Enrico Dovico / NN; Lav: Robert Carsen
The Turn of the Screw (Britten) 4 Mai-10 JuuniDir: Wen-Pin Chien; Lav: Immo Karaman
Tosca (Puccini) 17-24 MaiDir: Enrico Dovico / NN; Lav: Dietrich Hilsdorf
Mörder Kaspar Brand (Schreier) 14 Juuni-1 JuuliDir: Wen-Pin Chien; Lav: Philipp J Neumann
Die Nachtigall (Stravinsky) 21 Juuni-8 JuuliDir: Wen-Pin Chien / Ralf Lange; Lav: Svenja Tiedt
Eisenach, Landestheater Eisenach  / 
Tannhäuser (Wagner) 3 Sept-26 MaiDir: Hans Urbanek; Lav: Ansgar Haag
Der Wildschütz (Lortzing) 24 Sept-17 NovDir: Alexander Steinitz / Sierd Quarré; Lav: Dominik Wilgenbus
Cabaret (Kander) 30 Sept-26 NovDir: Elisa Gogou; Lav: Lars Wernecke
Der Vogelhändler (Zeller,C) 1 Okt-15 JaanDir: Sierd Quarré; Lav: Klaus Rak
20.000 Meilen unter dem Meer (Dvořák,J) 3 Dets-22 JaanDir: Carlos Domínguez-Nieto / Roberto Fabbroni; Lav: Thomas Fiedler
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 18 Veeb-28 JuuniDir: Carlos Domínguez-Nieto / Alexander Steinitz; Lav: Georg Blüml
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 28 Aprill-12 JuuliDir: Elisa Gogou; Lav: Rudolf Frey
Erfurt, Theater Erfurt  / 
Robert le diable (Meyerbeer) 16 Sept-22 JaanDir: Samuel Bächli; Lav: Jean-Louis Grinda
Die Fledermaus (Strauss,J) 30 Sept-24 JuuniDir: Samuel Bächli; Lav: Katharina Thalbach
La petite messe solennelle (Rossini) 2-3 OktDir: Nicholas Jenkins; Lav: Nicola Hümpel
Der Triumph der Liebe (Bach,JS) 8 Okt-20 NovDir: Samuel Bächli; Lav: Bettina Lell
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 22 Okt-18 MaiDir: Johannes Pell; Lav: Bernd Mottl
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6 Nov-26 JaanDir: Walter E Gugerbauer; Lav: Lutz Schwarz
Nabucco (Verdi) 26 Nov-15 AprillDir: Walter E Gugerbauer; Lav: Michael Heinicke
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 3 Dets-20 MärtsDir: Samuel Bächli; Lav: Eva-Maria Abelein
La clemenza di Tito (Mozart) 23 Dets-15 JuuniDir: Samuel Bächli; Lav: Christiane Küppers
Der Freischütz (Weber) 14 Jaan-20 MaiDir: Walter E Gugerbauer; Lav: Dominique Horwitz
Lady Magnesia (Weinberg) 2 Veeb-16 MaiDir: Samuel Bächli; Lav: Barbara Schöne
König Arthur (Purcell) 28 Veeb-12 MaiDir: Michael Zehetner; Lav: Christian Georg Fuchs
My Fair Lady (Loewe) 2 Märts-13 JuuniDir: Johannes Pell; Lav: Hermann Keckeis
Die Nürnberger Puppe (Adam,A) 1 AprillDir: Ralph Neubert
Der Trank der Unsterblichkeit (Hoffmann,ETA) 28 Aprill-23 JuuniDir: Samuel Bächli; Lav: Peter P Pachl
Die Zauberin (Tchaikovsky) 2-22 JuuniDir: Johannes Pell; Lav: Tatjana Gürbaca
Essen, Aalto Theater  / 
Der Liebestrank (Donizetti) 14 Sept-11 VeebDir: Volker Perplies; Lav: Andreas Baesler
Madama Butterfly (Puccini) 17 Sept-27 JaanDir: Stefan Soltesz; Lav: Tilman Knabe
Hercules (Handel) 25 Sept-26 NovDir: Alexander Eberle; Lav: Dietrich W Hilsdorf
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 Okt-20 NovDir: Stefan Soltesz; Lav: Barrie Kosky
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 22 Okt-20 JuuniDir: Stefan Soltesz; Lav: Dietrich Hilsdorf
Der Rosenkavalier (Strauss) 12 Nov-8 JaanDir: Stefan Soltesz; Lav: Anselm Weber
Die Fledermaus (Strauss,J) 10 Dets-2 JuuniDir: Stefan Soltesz; Lav: Gil Mehmert
Die Zauberflöte (Mozart) 11 Dets-7 JaanDir: Stefan Soltesz / Volker Perplies; Lav: Ezio Toffolutti
Tannhäuser (Wagner) 23 Dets-15 JaanDir: Stefan Soltesz; Lav: Hans Neuenfels
Tristan und Isolde (Wagner) 29 Jaan-12 VeebDir: Stefan Soltesz; Lav: Barrie Kosky
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 25 Veeb-25 MärtsDir: Stefan Soltesz; Lav: Michael Sturminger
Götterdämmerung (Wagner) 3 Märts-1 JuuliDir: Stefan Soltesz; Lav: Barrie Kosky
Figaros Hochzeit (Mozart) 16 Märts-22 AprillDir: Wolfram-Maria Märtig; Lav: Johannes Schaaf
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 18 Märts-12 AprillDir: Volker Perplies; Lav: Michael Sturminger
Die Walküre (Wagner) 24 Märts-28 JuuniDir: Stefan Soltesz; Lav: Anselm Weber
Siegfried (Wagner) 7 Aprill-30 JuuniDir: Stefan Soltesz; Lav: Anselm Weber
La traviata (Verdi) 5 Mai-22 JuuniDir: Stefan Soltesz; Lav: Josef Ernst Köpplinger
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 10-27 JuuniDir: NN; Lav: Jetske Mijnssen
Das Rheingold (Wagner) 26 JuuniDir: Stefan Soltesz; Lav: Tilman Knabe
Flensburg, Schleswig-Holsteinische Landestheater  / 
Der Freischütz (Weber) 10 Sept-29 DetsDir: Mihkel Kütson; Lav: Markus Hertel
Zar und Zimmermann (Lortzing) 22 Sept-11 NovDir: Peter Sommerer; Lav: Markus Hertel
Mignon (concert) (Thomas,A) 19 NovDir: Mihkel Kütson
Evita (Lloyd Webber) 17 Dets-27 AprillDir: Tjaard Kirsch; Lav: Peter Grisebach
Der Zarewitsch (Lehár) 25 Veeb-17 JuuniDir: Mihkel Kütson; Lav: Markus Hertel
Preußisches Marchen (Blacher) 21 Aprill-8 JuuniDir: Peter Sommerer; Lav: Henning Bock
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 2-5 JuuniDir: Peter Sommerer; Lav: Markus Hertel
Frankfurt, Oper Frankfurt  / 
Così fan tutte (Mozart) 3 Sept-19 MaiDir: Hartmut Keil / Karsten Januschke; Lav: Christof Loy
Penthesilea (Schoeck) 4 Sept-1 OktDir: Alexander Liebreich; Lav: Hans Neuenfels
Die tote Stadt (Korngold) 10 Sept-9 OktDir: Erik Nielsen; Lav: Anselm Weber
L'étoile (Chabrier) 2 Okt-12 NovDir: Henrik Nánási / Karsten Januschke; Lav: David Alden
La traviata (Verdi) 8 Okt-13 NovDir: Yuval Zorn; Lav: Axel Corti
Siegfried (Wagner) 30 Okt-28 JuuniDir: Sebastian Weigle; Lav: Vera Nemirova
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 2 Nov-18 DetsDir: Christian Arming / Yuval Zorn; Lav: Dale Duesing
Otello (Verdi) 4 Dets-29 JuuniDir: Sebastian Weigle / Erik Nielsen; Lav: Johannes Erath
Tosca (Puccini) 9 Dets-27 JaanDir: Hartmut Keil; Lav: Andreas Kriegenburg
Die Fledermaus (Strauss,J) 17 Dets-30 JuuniDir: Marc Soustrot / Hartmut Keil / Eugene Tzigane; Lav: Christof Loy
La Calisto (Cavalli) 23 Dets-7 JaanDir: Christian Curnyn; Lav: Jan Bosse
Don Giovanni (Mozart) 30 Dets-21 JaanDir: Carlo Franci; Lav: Peter Mussbach
Götterdämmerung (Wagner) 29 Jaan-1 JuuliDir: Sebastian Weigle; Lav: Vera Nemirova
Arabella (Strauss) 4-25 VeebDir: Gabriel Feltz; Lav: Christof Loy
Ariane et Barbe-bleue (Dukas) 11 Veeb-2 MärtsDir: Erik Nielsen; Lav: Sandra Leupold
Adriana Lecouvreur (Cilea) 4-30 MärtsDir: Carlo Montanaro; Lav: Vincent Boussard
Lear (Reimann) 10 Märts-9 AprillDir: Friedemann Layer; Lav: Keith Warner
L'amico Fritz (concert) (Mascagni) 11-13 MärtsDir: Carlo Montanaro
Die Sache Makropulos (Janáček) 8-29 AprillDir: Friedemann Layer; Lav: Richard Jones
Il prigioniero (Dallapiccola) 27 Aprill-17 MaiDir: Lothar Zagrosek; Lav: Keith Warner
Volo di notte (Dallapiccola) 27 Aprill-17 MaiDir: Lothar Zagrosek; Lav: Keith Warner
Das Liebesverbot (concert) (Wagner) 2-4 MaiDir: Sebastian Weigle
The Rake's Progress (Stravinsky) 20 Mai-9 JuuniDir: Constantinos Carydis; Lav: Axel Weidauer
Das Rheingold (Wagner) 2-22 JuuniDir: Sebastian Weigle; Lav: Vera Nemirova
Die Walküre (Wagner) 7-24 JuuniDir: Sebastian Weigle; Lav: Vera Nemirova
Wasser (Herrmann,A) 16-24 JuuniDir: Hartmut Keil; Lav: Florentine Klepper
Freiberg, Theater Freiberg  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 26 Aug-3 SeptDir: Jan Michael Horstmann; Lav: Klaus Kühl
Der Liebestrank (Donizetti) 16 Okt-16 MärtsDir: Jan Michael Horstmann; Lav: Judica Semler
Rusalka (Dvořák,A) 19 Okt-22 DetsDir: Jan Roloef Wolthuis; Lav: Judica Semler
Das Feuerwerk (Burkhard) 21 Okt-31 DetsDir: Peter Kubisch; Lav: Manuel Schöbel
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 29 OktDir: Jan Michael Horstmann; Lav: Klaus Kühl
Die Prinzessin auf der Erbse (Toch) 10-22 NovDir: Ido Arad; Lav: Susanne Knapp
Hexen (Lund) 10-20 DetsDir: Joseph Bousso; Lav: Birgit Eckenweber
Die Krönung der Poppea (Monteverdi) 10-21 JaanDir: Jan Michael Horstmann; Lav: Holger Pototzki
Sturmhöhe (Floyd) 11 Veeb-19 MaiDir: Jan Michael Horstmann; Lav: Judica Semler
Der Zigeunerbaron (Strauss,J) 14 Aprill-17 Mai
Werther (Massenet) 9-19 Juuni
Freiburg, Theater Freiburg  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 8 Okt-28 AprillDir: Fabrice Bollon; Lav: Jarg Pataki
Das grosse Welttheater (Santos) 10 Nov-28 JuuniDir: Clemens Flick; Lav: Calixto Bieito
Manon Lescaut (Puccini) 26 Nov-11 MaiDir: Gerhard Markson; Lav: Yona Kim
Otello (Verdi) 2 Dets-29 VeebDir: Johannes Knapp; Lav: Eva-Maria Höckmayr
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3 Dets-6 JaanDir: Norbert Kleinschmidt; Lav: Thalia Schuster
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 31 Dets-25 VeebDir: Norbert Kleinschmidt; Lav: Tom Ryser
Lohengrin (Wagner) 26 Jaan-10 MärtsDir: Fabrice Bollon; Lav: Frank Hilbrich
Das Kind und die Zauberdinge (Ravel) 26 Veeb-22 JuuniDir: Fabrice Bollon; Lav: Leandra Overmann
Rigoletto (Verdi) 17 Märts-7 JuuliDir: Fabrice Bollon; Lav: Thomas Krupa
Das Rheingold (Wagner) 2 Aprill-25 MaiDir: Fabrice Bollon; Lav: Frank Hilbrich
Die Walküre (Wagner) 3 Aprill-26 MaiDir: Fabrice Bollon; Lav: Frank Hilbrich
Siegfried (Wagner) 5 Aprill-28 MaiDir: Fabrice Bollon; Lav: Frank Hilbrich
Götterdämmerung (Wagner) 7 Aprill-30 MaiDir: Fabrice Bollon; Lav: Frank Hilbrich
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 12-15 MaiDir: Norbert Kleinschmidt; Lav: Tim Jentzen
Rinaldo (Handel) 16 Juuni-18 JuuliDir: Julia Jones; Lav: Tom Ryser
Esclarmonde (concert) (Massenet) 14-17 JuuliDir: Fabrice Bollon
Gelsenkirchen, Musiktheater im Revier  / 
Merlin (Albéniz) 8 Okt-22 DetsDir: Heiko Mathias Förster; Lav: Roland Schwab
Im weißen Rößl (Benatzky) 12 Nov-24 VeebDir: Bernhard Stengel; Lav: Peter Hailer
La traviata (Verdi) 17 Dets-21 AprillDir: Rasmus Baumann; Lav: Michael Schulz
Die Comedian Harmonists (Wittenbrink) 13 Jaan-22 AprillDir: Askan Geisler; Lav: Sandra Wissmann
Leben in dieser Zeit (Nick) 14 Jaan-1 MärtsDir: Clemens Jüngling; Lav: Bridget Breiner
Mahagonny Songspiel (Weill) 14 Jaan-1 MärtsDir: Clemens Jüngling; Lav: Bridget Breiner
Zeus und Elida (Wolpe) 14 Jaan-1 MärtsDir: Clemens Jüngling; Lav: Bridget Breiner
La bohème (Puccini) 11 Veeb-18 MärtsDir: Rasmus Baumann; Lav: Michael Schulz
La Grande Magia (Trojahn) 24 Märts-15 AprillDir: Lutz Rademacher; Lav: Gabriele Rech
Ubu (Corbett) 14-28 AprillDir: Clemens Jüngling; Lav: Alexander von Pfeil
Rusalka (Dvořák,A) 29+ AprillDir: Rasmus Baumann; Lav: Elisabeth Stöppler
Salome (Strauss) 20+ MaiDir: Rasmus Baumann
Gera, Bühnen der Stadt Gera  / 
Die Dreigroschenoper (Weill) 7 Okt-3 JuuniDir: Olav Kröger; Lav: Amina Gusner
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 21 Okt-20 JuuniDir: Thomas Wicklein; Lav: Matthias Winter
Carmen (Bizet) 25 Nov-27 JuuniDir: Jens Troester; Lav: Kay Kuntze
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-12 DetsDir: Thomas Wicklein; Lav: Carin Marquardt
Anatevka (Bock) 3 Veeb-6 JuuniDir: Thomas Wicklein; Lav: Matthias Winter
Die Fledermaus (Strauss,J) 21 Märts-24 MaiDir: Jens Troester; Lav: Thomas Enzinger
Brundibár (Krása) 24-29 MärtsDir: Ueli Häsler; Lav: Cornelia Poppe
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 30 Märts-15 JuuliDir: Jens Troester; Lav: Oliver Kloeter
Frau Luna (Lincke) 11 Mai-30 JuuniDir: Thomas Wicklein; Lav: Steffen Piontek
Giessen, Stadttheater Giessen  / 
La bohème (Puccini) 3 Sept-18 MärtsDir: Herbert Gietzen; Lav: Helmut Polixa
Trouble in Tahiti (Bernstein) 9 Sept-29 OktDir: Herbert Gietzen; Lav: Stephanie Kuhlmann
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 24 Sept-21 JaanDir: Carlos Spierer; Lav: Thomas Goritzki
Acis und Galatea (Handel) 5 Nov-18 DetsDir: Jan Hoffmann; Lav: Stephanie Kuhlmann
Alessandro Stradella (Flotow) 28 Jaan-9 JuuniDir: Jan Hoffmann; Lav: Roman Hovenbitzer
Maria, regina d'Inghilterra (Pacini) 17 Märts-17 JuuniDir: Eraldo Salmieri; Lav: Joachim Rathke
Lulu (Berg) 12 Mai-30 JuuniLav: Thomas Oliver Niehaus
Guglielmo Tell (concert) (Rossini) 2-16 JuuniDir: Herbert Gietzen
Goerlitz, Theater Goerlitz  / 
My Fair Lady (Loewe) 9-25 SeptDir: Manuel Pujol; Lav: Egon Baumgarten
Der Vogelhändler (Zeller,C) 8 Okt-20 MaiDir: Manuel Pujol; Lav: Sebastian Ritschel
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 18-29 OktDir: Tobias Kruse; Lav: Peter Hanslik
Hexe Hillary und der beleidigte Kontrabass (Lund) 19 Nov-1 JuuniLav: Moritz Manuel Michel
Schwanda der Dudelsackpfeifer (Weinberger) 26 Nov-7 AprillDir: Ulrich Kern; Lav: Klaus Arauner
Die kleine Zauberflöte (Mozart) 19 Jaan-10 MärtsDir: Olga Dribas; Lav: Claus Kiesewetter
Der Besuch der alten Dame (Einem) 4 MaiDir: Eckehard Stier; Lav: Klaus Arauner
Du sollst nicht lieben (Kreisler,G) 25 Mai-23 JuuniDir: Manuel Pujol; Lav: Frieder Venus
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 2-24 JuuniDir: Eckehard Stier; Lav: Sebastian Ritschel
Im weißen Rößl (Benatzky) 29+ JuuniDir: Manuel Pujol; Lav: Sabine Sterken
Hagen, Theater Hagen  / 
Die Fledermaus (Strauss,J) 3 Sept-8 MärtsDir: Bernhard Steiner; Lav: Thomas Weber-Schallauer
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 9 Sept-17 NovDir: Bernhard Steiner / Steffen Müller-Gabriel; Lav: Annette Wolf
La bohème (Puccini) 24 Sept-10 MärtsDir: Florian Ludwig; Lav: Bruno Berger-Gorski
Der Ring an einem Abend (Wagner) 8 Okt-12 VeebDir: Florian Ludwig
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 26 Nov-20 MaiDir: Florian Ludwig; Lav: Thilo Borowczak
Susannah (Floyd) 17 Märts-24 Juuni
Don Giovanni (Mozart) 5 Mai-21 Juuni
Halle, Oper Halle  / 
Macbeth (Verdi) 2-4 SeptDir: Karl-Heinz Steffens; Lav: Axel Köhler
Dracula (Svoboda,K) 3 Sept-28 DetsDir: Michael Fuchs; Lav: Matthias Brenner
Die Walküre (Wagner) 23-25 SeptDir: Karl-Heinz Steffens; Lav: Hansgünther Heyme
Papageno spielt auf der Zauberflöte (Streul) 27 Sept-26 OktDir: Katrin Wittrisch / Tino Fiebig; Lav: Heike Hanefeld
Anatevka (Bock) 30 Sept-23 OktDir: Marie-Luise Häuser; Lav: Matthias Hüstebeck
Ottone (Handel) 3 Okt-6 JuuniDir: Marcus Creed; Lav: Franziska Severin
Gräfin Mariza (Kálmán) 8 Okt-26 VeebDir: Kay Stromberg; Lav: Axel Koehler
My Fair Lady (Loewe) 30-31 OktDir: Kay Stromberg; Lav: Karl Absenger
Das Rheingold (Wagner) 4 NovDir: Karl Heinz Steffens; Lav: Hansgünther Heyme
Lucrezia Borgia (Donizetti) 9 Dets-15 JuuniDir: Andreas Henning; Lav: Saskia Zschoch
Des Kaisers neue Kleider (Lofer) 17 Dets-1 MärtsDir: Andreas Henning / Tobias Horschke; Lav: Christian Schuller
Riemannoper (Johnson) 7 Jaan-4 JuuniDir: Tino Fiebig; Lav: Axel Köhler
Die Fledermaus (Strauss,J) 4 Veeb-17 JuuniDir: Andreas Henning; Lav: Axel Köhler
Sid, die Schlange, die singen wollte (Fox) 22+ VeebDir: Tino Fiebig; Lav: Matthias Hüstebeck
Siegfried (Wagner) 28 Aprill-1 MaiDir: Karl-Heinz Steffens; Lav: Hansgünther Heyme
Martha (Flotow) 12+ MaiDir: Kevin John Edusei; Lav: Michael McCaffery
Spuk im Händelhaus (Streul) 28+ MaiDir: Kay Stromberg / Katrin Wittrisch; Lav: Marco Misgaiski
Alcina (Handel) 1+ JuuniDir: Bernhard Forck; Lav: Andrej Woron
Hamburg, Hochschule für Musik und Theater Hamburg  / 
Les Enfants Terribles (Glass) 8-18 DetsDir: Leon Gurvitch; Lav: Kerstin Steeb
Così fan tutte (Mozart) 9 Veeb-1 MärtsDir: Anna Skryleva; Lav: Marcos Darbyshire
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 2-24 JuuniDir: Siegfried Schwab; Lav: Florian-Malte Leibrecht
Hamburg, Hamburger Kammeroper  / 
Carmen (Bizet) 16 Sept-9 OktDir: Fabian Dobler; Lav: Jan-Richard Kehl
Der Vampyr (Marschner) 26 Okt-31 DetsDir: Fabian Dobler; Lav: Oswald Lipfert
Hamburg, Staatsoper Hamburg  / 
Faust (Gounod) 3 Sept-24 VeebDir: Simone Young / Alfred Eschwé; Lav: Andreas Homoki
Tosca (Puccini) 4-14 SeptDir: Stefan Soltesz; Lav: Robert Carsen
Rigoletto (Verdi) 6 Sept-10 JaanDir: Alexander Soddy; Lav: Andreas Homoki
Don Giovanni (Mozart) 18 Sept-11 AprillDir: Simone Young; Lav: Doris Dörrie
La cenerentola (Rossini) 20 Sept-31 DetsDir: Alessandro De Marchi; Lav: Renaud Doucet
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Sept-3 MärtsDir: Jonas Alber / Florian Csizmadia; Lav: Achim Freyer
Palestrina (Pfitzner) 2-16 OktDir: Simone Young; Lav: Christian Stückl
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 8 Okt-26 VeebDir: Julia Jones; Lav: Sandra Leupold
Flavius Bertaridus (Telemann) 23 Okt-16 NovDir: Alessandro De Marchi; Lav: Jens-Daniel Herzog
Der fliegende Holländer (Wagner) 25 Okt-13 JuuniDir: Stefan Soltesz; Lav: Marco Arturo Marelli
Aida (Verdi) 8 Nov-7 VeebDir: Carlo Montanaro / Stefan Soltesz; Lav: Guy Joosten
Bliss (Dean) 17-29 NovDir: Alexander Soddy; Lav: Ramin Gray
Salome (Strauss) 19-27 NovDir: Simone Young; Lav: Willy Decker
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 7-21 DetsDir: Johannes Fritzsch; Lav: Peter Beauvais
Don Carlos (Verdi) 18 Dets-29 JaanDir: Alexander Joel; Lav: Peter Konwitschny
Lear (Reimann) 15 Jaan-3 VeebDir: Simone Young; Lav: Karoline Gruber
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17 Jaan-17 AprillDir: Nicholas Carter; Lav: Gilbert Deflo(original)
La fille du régiment (Donizetti) 19 Jaan-8 JuuniDir: Alfred Eschwé; Lav: Alexander von Pfeil
Das Rheingold (Wagner) 28 Jaan-1 MärtsDir: Simone Young; Lav: Claus Guth
La traviata (Verdi) 2-18 VeebDir: Alexander Soddy; Lav: Folke Abenius
Die Walküre (Wagner) 5 Veeb-4 MärtsDir: Simone Young; Lav: Claus Guth
Der Rauber Hotzenplotz (Tarkmann) 5-26 VeebDir: Benjamin Gordon; Lav: Nicola Panzer
L'elisir d'amore (Donizetti) 10 Veeb-2 MärtsDir: Alexander Soddy; Lav: Jean-Pierre Ponnelle(original)
Siegfried (Wagner) 12 Veeb-7 MärtsDir: Simone Young; Lav: Claus Guth
Götterdämmerung (Wagner) 19 Veeb-11 MärtsDir: Simone Young; Lav: Claus Guth
Pique Dame (Tchaikovsky) 8-24 MärtsDir: Lawrence Foster; Lav: Willy Decker
La bohème (Puccini) 27 Märts-3 AprillDir: Alexander Soddy; Lav: Guy Joosten
Manon Lescaut (Puccini) 1-29 AprillDir: Marco Armiliato; Lav: Philipp Himmelmann
Parsifal (Wagner) 6 Aprill-6 MaiDir: Simone Young; Lav: Robert Wilson
Turandot (Puccini) 26 Aprill-8 MaiDir: Carlo Montanaro; Lav: Giancarlo Del Monaco
Ariadne auf Naxos (Strauss) 13 Mai-6 JuuniDir: Simone Young; Lav: Christian Stückl
Tristan und Isolde (Wagner) 28 Mai-3 JuuniDir: Simone Young; Lav: Ruth Berghaus
Macbeth (Verdi) 2-14 JuuniDir: Carlo Montanaro; Lav: Steven Pimlott
Die unglückselige Cleopatra (Mattheson) 23-30 JuuniDir: Nicholas Carter; Lav: Holger Liebig
Hannover, Niedersächsische Staatstheater  / 
La traviata (Verdi) 17 Sept-17 MaiDir: Gregor Bühl; Lav: Benedikt von Peter
Otello (Verdi) 18 Sept-9 OktDir: Lutz de Veer
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 24 Sept-26 NovDir: Toshiaki Murakami / Andrea Sanguineti / Benjamin Reiners; Lav: Ingo Kerkhof
Lady in the Dark (Weill) 15 Okt-8 AprillDir: Mark Rohde; Lav: Matthias Davids
Die Reise nach Reims (Rossini) 19 Okt-23 DetsDir: Benjamin Reiners; Lav: Matthias Davids
King Arthur (Purcell) 29 Okt-6 Mai
Intolleranza 1960 (Nono) 6 Nov-7 DetsDir: Stefan Klingele; Lav: Benedikt von Peter
Madame Butterfly (Puccini) 17 Nov-15 DetsDir: Ivan Repusic; Lav: Peter Brenner(original), Charles Ebert(revival)
Ariadne auf Naxos (Strauss) 3 Dets-14 VeebDir: Karen Kamensek; Lav: Ingo Kerkhof
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6 Dets-6 JaanDir: Siegmund Weinmeister; Lav: Steffen Tiggeler
La bohème (Puccini) 22 Dets-11 JaanDir: Benjamin Reiners; Lav: Charles Ebert(original), Chris Alexander(revival)
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 19 Jaan-29 JuuniDir: Ivan Repusic; Lav: Alexander Charim
Tannhäuser (Wagner) 27+ JaanDir: Ivan Repusic; Lav: Philipp Himmelmann
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 3 Veeb-16 MärtsDir: Ivan Repusic; Lav: Ingo Kerkhof
Falstaff (Verdi) 1 Märts-20 AprillDir: Ivan Repusic; Lav: Olivier Tambosi
La voix humaine (Poulenc) 14 Märts-18 AprillDir: Mzia Jajanidze; Lav: Tobias Ribitzki
Die Teufel von Loudun (Penderecki) 24 Märts-4 MaiDir: Stefan Klingele; Lav: Balázs Kovalik
My Fair Lady (Loewe) 31 Märts-3 JuuniDir: Siegmund Weinmeister; Lav: Bernd Mottl
Faust (concert) (Gounod) 5 Mai-22 JuuniDir: Ivan Repusic
Die Walküre (Wagner) 12 Mai-17 JuuniDir: Karen Kamensek; Lav: Barrie Kosky
Götterdämmerung (Wagner) 26 Mai-26 JuuniDir: Wolfgang Bozic; Lav: Barrie Kosky
Il Tabarro (Puccini) 2-16 JuuniDir: Karen Kamensek; Lav: Sebastian Baumgarten
Suor Angelica (Puccini) 2-16 JuuniDir: Karen Kamensek; Lav: Sebastian Baumgarten
Gianni Schicchi (Puccini) 2-16 JuuniDir: Karen Kamensek; Lav: Sebastian Baumgarten
Das Rheingold (Wagner) 14-26 JuuniDir: Karen Kamensek; Lav: Barrie Kosky
Siegfried (Wagner) 21 JuuniDir: Wolfgang Bozic; Lav: Barrie Kosky
Heidelberg, Theater der Stadt Heidelberg  / 
Aida (Verdi) 9 Okt-12 JaanDir: Cornelius Meister; Lav: Lydia Steier
Las cartas de Frida (Rodriguez) 26 Okt-13 JaanDir: Mirga Gražinytė; Lav: Johanna Wehner
Marco Attilio Regolo (Scarlatti,A) 25 Nov-10 VeebDir: Rubén Dubrovsky; Lav: Eva-Maria Höckmayr
Carmen (Bizet) 29 Jaan-1 JuuniDir: Dietger Holm / Mirga Gražinytė / Ivo Hentschel; Lav: Nadja Loschky
Der tausenjährige Posten (Schubert) 10 Märts-10 MaiDir: Dietger Holm; Lav: Andrea Schwalbach
Ariadne auf Naxos (Strauss) 19 Mai-6 JuuniDir: Cornelius Meister; Lav: Lorenzo Fioroni
Heilbronn, Theater Heilbronn  / 
Turandot (Puccini) 5 Nov-15 JaanDir: Toshiyuki Kamioka; Lav: Dominik Neuner
Gräfin Mariza (Kálmán) 2-5 VeebDir: Christian Garbosnik; Lav: Axel Köhler
Winterreise (Schubert) 17 Veeb-5 AprillDir: Ruben Gazarian; Lav: Christian Marten-Molnár
La cage aux folles (Herman) 10 Märts-1 JuuniLav: Jens Schmidl
Le nozze di Figaro (Mozart) 30 Märts-2 JuuniDir: Rune Bergmann; Lav: Jan Philipp Gloger
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 6-22 JuuliDir: Andreas Kowalewitz / Jörn Hinnerk Andresen; Lav: Johanna Schall
Hellerau, KunstForumHellerau  / 
Les Fleurs du mal (Klaus Schedl) 2 Okt
Ferne Nähe (Smutny) 6-7 OktDir: Titus Engel; Lav: Sommer Ulrickson
The Cave (Reich) 12 OktDir: Jonathan Stockhammer
Hof, Theater Hof  / 
Tosca (Puccini) 23 Sept-25 DetsDir: Arn Goerke; Lav: Kay Metzger
Jekyll und Hyde (Wildhorn) 28 Okt-22 JaanDir: Lorenz C Aichner; Lav: Karsten Barthold
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 2 Dets-19 VeebDir: Roland Vieweg; Lav: Uwe Drechsel
Lola Blau (Kreisler,G) 24 Jaan-14 VeebDir: Lorenz C Aichner; Lav: Karsten Jesgarz
Boris Godunow (Musorgsky) 9 Märts-29 Aprill
The King and I (Rodgers) 27 Aprill-6 Juuli
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 9 Juuni-19 Juuli
Kaiserslautern, Pfalztheater Kaiserslautern  / 
Madama Butterfly (Puccini) 17 Sept-20 AprillDir: Till Hass; Lav: Ernö Weil
Hello, Dolly! (Herman) 29 Okt-25 AprillDir: Rodrigo Tomillo; Lav: Stefan Tilch
Ein Maskenball (Verdi) 5 Nov-11 DetsDir: Till Hass; Lav: Holger Pototzki
Anton (Fritsch) 10-27 Nov
Carmina Burana (Orff) 17 Dets-25 MaiDir: Roger Boggasch; Lav: Stefano Giannetti
Parsifal (Wagner) 25 Veeb-22 AprillDir: Uwe Sandner; Lav: Johannes Reitmeier
Die Dreigroschenoper (Weill) 17 Märts-30 JuuniDir: Rodrigo Tomillo; Lav: Michael Lerchenberg
Verkundigung (Braunfels) 28 Aprill-4 JuuliDir: Uwe Sandner; Lav: Urs Häberli
The Sound of a Voice (Glass) 24 MaiDir: Silvia Canali; Lav: Andreas Bronkalla
Boris Godunow (Musorgsky) 2+ JuuniDir: Till Hass; Lav: Kurt Josef Schildknecht
Karlsruhe, Badisches Staatstheater  / 
La traviata (Verdi) 18 Sept-30 OktDir: Justin Brown; Lav: Achim Thorwald
Eine Strasse, Lucile (Rihm) 25 Sept-3 OktDir: Markus Bieringer; Lav: Alexander Schulin
Dantons Tod (Einem) 25 Sept-3 OktDir: Markus Bieringer; Lav: Alexander Schulin
Katja Kabanowa (Janáček) 30 Sept-20 OktDir: Christoph Gedschold; Lav: Georg Köhl
Les troyens (Berlioz) 15 Okt-12 VeebDir: Justin Brown; Lav: David Hermann
Rigoletto (Verdi) 6 Nov-21 JaanDir: Johannes Willig; Lav: Jim Lucassen
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 13 Nov-4 DetsDir: Ulrich Wagner; Lav: Achim Thorwald
Tosca (Puccini) 27 Nov-26 DetsDir: Christoph Gedschold; Lav: John Dew
Ritter Blaubart (Offenbach) 17 Dets-14 JaanDir: Markus Bieringer; Lav: Aron Stiehl
Romeo und Julia auf dem Dorfe (Delius) 28 Jaan-28 VeebDir: Justin Brown; Lav: Arila Siegert
Alessandro (Handel) 17-26 VeebDir: Michael Form; Lav: Alexander Fahima
Dino und die Arche (Leininger) 19-25 VeebDir: Markus Bieringer; Lav: Daniel Pfluger
Giove in Argo (concert) (Handel) 25 VeebDir: Holger Speck
Lohengrin (Wagner) 1 Aprill-23 JuuniDir: Justin Brown; Lav: Reinhild Hoffmann
Don Giovanni (Mozart) 28 Aprill-4 JuuliDir: Jochem Hochstenbach; Lav: Robert Tannenbaum
Robin Hood (Schwemmer) 20 Mai-18 JuuliDir: Christoph Gedschold; Lav: Nelly Danker
Der Rosenkavalier (Strauss) 17 Juuni-20 JuuliDir: Justin Brown; Lav: Dominique Mentha
Wallenberg (Tüür) 7-18 JuuliDir: Johannes Willig; Lav: Tobias Kratzer
Kassel, Staatstheater Kassel  / 
La bohème (Puccini) 10 Sept-22 JuuniDir: Marco Comin; Lav: Philipp Kochheim
Don Pasquale (Donizetti) 17 Sept-23 JuuniDir: Marco Comin; Lav: Lisa Marie Küssner
Julius Cäsar in Ägypten (Handel) 23 Sept-9 NovDir: Alexander Hannemann; Lav: Dominique Mentha
Cabaret (Kander) 24 Sept-15 OktDir: Wolfgang Siuda; Lav: Patrick Schlösser
Lady Macbeth of Mtsensk (Shostakovich) 29 Okt-2 MärtsDir: Patrik Ringborg; Lav: Michael Schulz
Die Zauberflöte (Mozart) 10 Dets-14 AprillDir: Patrik Ringborg / Alexander Hannemann; Lav: Katharina Thoma
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 15 Dets-5 VeebDir: Patrik Ringborg / Thomas Rimes; Lav: Elmar Gehlen
Die lustige Witwe (Lehár) 28 Jaan-16 JuuniDir: Alexander Hannemann / Thomas Rimes / Xin Tan; Lav: Volker Schmalöer
Griselda (Scarlatti,A) 18 Veeb-1 AprillDir: Jörg Halubek; Lav: Stephan Müller
Parsifal (Wagner) 6 Aprill-12 MaiDir: Patrik Ringborg; Lav: Helen Malkowsky
La clemenza di Tito (Mozart) 28 Aprill-3 JuuniDir: Alexander Hannemann / Marco Comin; Lav: Johannes Schütz
A Midsummer Night's Dream (Britten) 2-30 JuuniDir: Marco Comin; Lav: Nadja Loschky
Kiel, Theater Kiel  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 1 Sept-13 AprillDir: Johannes Willig; Lav: Daniel Karasek
La bohème (Puccini) 10 Sept-30 DetsDir: Georg Fritzsch; Lav: Daniel Karasek
Die Lombarden (Verdi) 24 Sept-4 AprillDir: Leo Siberski; Lav: Uwe Schwarz
Sekretärinnen (Wittenbrink) 25 Sept-21 JuuniDir: Michael Nündel; Lav: Jörg Diekneite, Daniel Karasek
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 15 Okt-14 JuuniDir: Johannes Willig; Lav: Thomas Wünsch
Hello, Dolly! (Herman) 5 Nov-13 JuuniDir: Michael Nündel; Lav: Olaf Strieb
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 10 Dets-24 MaiDir: Mariano Rivas; Lav: Daniel Karasek
Lohengrin (Wagner) 28 Jaan-9 JuuniDir: Georg Fritzsch; Lav: Georg Köhl
Radamisto (Handel) 10 Märts-15 JuuniDir: Rubén Dubrovsky; Lav: Nele Tippelmann
Kalif Storch (Meijering,C) 14 Aprill-31 MaiDir: Bettina Rohrbeck; Lav: Friederike Karig
Manon (Massenet) 5 Mai-24 JuuniDir: NN; Lav: Silvana Schröder
Tosca (Puccini) 18+ AugDir: Georg Fritzsch; Lav: Daniel Karasek
Koblenz, Theater der Stadt Koblenz  / 
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 17 Sept-25 DetsDir: Bernhard Ott; Lav: Gabriele Wiesmüller
Les Boulingrin (Aperghis) 29 Okt-12 VeebDir: Enrico Delamboye; Lav: Matthias Schönfeldt
La Navarraise (Massenet) 29 Okt-12 VeebDir: Karsten Huschke; Lav: Matthias Schönfeldt, Beate Baron
Die Zauberflöte (Mozart) 10 Dets-15 AprillDir: Enrico Delamboye; Lav: Cordula Däuper
Cabaret (Kander) 17 Dets-2 AprillDir: Christopher Wasmuth; Lav: Markus Dietze
Fra Diavolo (Auber) 4 Veeb-20 MaiDir: Karsten Huschke; Lav: Gabriele Wiesmüller
Lohengrin (Wagner) 21 Aprill-12 JuuniDir: Enrico Delamboye; Lav: Markus Dietze
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 22+ Sept
The Rake's Progress (Stravinsky) 10 Nov
Evita (Lloyd Webber) 29 Dets
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 23 Veeb
Die Dreigroschenoper (Weill) 13+ Aprill
Rigoletto (Verdi) 27+ Aprill
Köln, Oper Köln  / 
Krieg und Frieden (Prokofjew) 16 Sept-8 OktDir: Michael Sanderling; Lav: Nicolas Brieger
La clemenza di Tito (Mozart) 9 Okt-20 NovDir: Konrad Junghänel; Lav: Uwe Eric Laufenberg
La traviata (Verdi) 16 Okt-9 NovDir: Markus Poschner / Daniel Klajner; Lav: Dietrich Hilsdorf
Messa da Requiem (Verdi) 30 Okt-19 NovDir: Fabrice Bollon; Lav: Clemens Bechtel
Die Feuerrote Friederike (Naske) 10-27 NovDir: Siro Battaglin; Lav: Elena Tzavara
Ariadne auf Naxos (Strauss) 26 Nov-26 DetsDir: Markus Stenz / Gerrit Prießnitz; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Pinocchio (Fontanelli) 6-22 DetsLav: Thalia Schuster
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 30 Dets-29 JaanDir: Gerrit Prießnitz; Lav: Bernd Mottl
Schneewittchen (Lange) 14 Jaan-17 MärtsDir: Raimund Laufen; Lav: Elena Tzavara
Norma (concert) (Bellini) 18-23 JaanDir: Andriy Yurkevich
Il ritorno d'Ulisse in patria (Monteverdi) 25 Veeb-24 MärtsDir: Konrad Junghänel; Lav: Bernd Mottl
Rigoletto (Verdi) 15 Märts-12 AprillDir: Alain Altinoglu; Lav: Katharina Thalbach
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 1 Aprill-7 JuuniDir: Markus Stenz; Lav: Uwe Eric Laufenberg
Border (Vollmer) 13 Aprill-18 JuuniDir: Fuad Ibrahimov; Lav: Elena Tzavara
L'incoronazione di Poppea (Monteverdi) 14-28 AprillDir: Konrad Junghänel; Lav: Dietrich Hilsdorf
Der fliegende Holländer (Wagner) 4-28 MaiDir: Markus Poschner / Andreas Schüller; Lav: Dietrich Hilsdorf
Tosca (Puccini) 17 Mai-17 JuuniDir: Markus Stenz; Lav: Thilo Reinhardt
Aschenputtel (Wolf-Ferrari) 24 Mai-30 JuuniLav: Brigitta Gillessen
Alcina (Handel) 16 Juuni-7 JuuliDir: Peter Neumann; Lav: Ingo Kerkhof
Vom Fischer und seiner Frau (Hoffmann,I) 23 Juuni-7 JuuliLav: Elena Tzavara
Krefeld, Theater Krefeld  / 
Me and My Girl (Gay) 15 Okt-30 JuuniDir: Kenneth Duryea; Lav: Georg Köhl
Joseph Süß (Glanert) 29 Okt-16 DetsDir: Kenneth Duryea; Lav: Jan-Richard Kehl
Die kleine Seejungfrau Rusalka (Dvořák,A) 13 Nov-26 DetsDir: Karsten Seefing; Lav: Ansgar Weigner
Norma (Bellini) 3+ DetsDir: Andreas Fellner; Lav: Thomas Wünsch
Die Comedian Harmonists (Wittenbrink) 31 DetsDir: Karsten Seefing; Lav: Reinhardt Friese
Der kleine Barbier (Rossini) 19+ AprillDir: Karsten Seefing; Lav: Ulrich Proschka
Der Ring an 1 Abend (Wagner) 1 Mai-21 JuuniDir: Graham Jackson
Maskarade (Nielsen,C) 12 Mai-29 JuuniDir: Graham Jackson; Lav: Aron Stiehl
Leipzig, Oper Leipzig  / 
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 9 Sept-15 AprillDir: Matthias Foremny; Lav: Peter Konwitschny
La traviata (Verdi) 11 Sept-30 JuuniDir: William Lacey; Lav: Andreas Homoki
Die arabische Prinzessin (Arriaga) 18 Sept-16 DetsDir: Friedrich Suckel / William Lacey / Robin Engelen; Lav: Lotte de Beer
Der Rosenkavalier (Strauss) 24 Sept-19 VeebDir: Ulf Schirmer; Lav: Alfred Kirchner
Der Türke in Italien (Rossini) 28 Sept-16 JuuniDir: Anthony Bramall; Lav: Michiel Dijkema
Tosca (Puccini) 15 Okt-23 JuuniDir: Anthony Bramall; Lav: Michiel Dijkema
Deutsches Miserere (Dessau) 22-31 OktDir: Alejo Pérez; Lav: Dietrich W Hilsdorf
Siegfried (concert) (Wagner) 16-19 NovDir: Ulf Schirmer
La bohème (Puccini) 26 Nov-25 DetsDir: Matthias Foremny / William Lacey; Lav: Peter Konwitschny
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 3-30 DetsDir: Ulf Schirmer / William Lacey; Lav: Birgit Eckenweber
Macbeth (Verdi) 10 Dets-27 AprillDir: Ulf Schirmer / William Lacey; Lav: Peter Konwitschny
Die Zauberflöte (Mozart) 18 Dets-20 MaiDir: Matthias Foremny / Karl-Heinz Müller / William Lacey; Lav: Ralf Nürnberger
Così fan tutte (Mozart) 22 Dets-6 JuuliDir: Anthony Bramall; Lav: Peter Konwitschny
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 8 Jaan-9 AprillDir: Ulf Schirmer; Lav: Jochen Biganzoli
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 14 Jaan-7 AprillDir: William Lacey; Lav: Claus Guth
Die Liebe zu drei Orangen (Prokofiev) 29 Jaan-3 JuuniDir: Roland Kluttig; Lav: Wolfgang Engel
Das schlaue Füchslein (Janáček) 25 Veeb-29 JuuniDir: Matthias Foremny / William Lacey; Lav: Lotte de Beer
Iphigenie in Aulis (Gluck) 16 Märts-9 JuuniDir: Matthias Foremny; Lav: Peter Konwitschny
Alkestis (Gluck) 17 Märts-8 JuuniLav: Peter Konwitschny
Parsifal (Wagner) 24 Märts-6 AprillDir: Ulf Schirmer; Lav: Roland Aeschlimann
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 28 Aprill-19 MaiDir: Ulf Schirmer / William Lacey; Lav: Tobias Kratzer
Papageno und die Zauberflote (Mozart) 14-15 MaiDir: Friedrich Suckel; Lav: Gundula Nowack
Der Schauspieldirektor (Mozart) 2-17 Juuni
Prima la musica, poi le parole (=) 2-17 Juuni
Leverkusen, Bayer Kultur  / 
La finta giardiniera (Anfossi) 4 NovDir: Werner Ehrhardt
Lubeck, Theater Lübeck  / 
La traviata (Verdi) 9 Okt-6 MaiDir: Gianluca Martinenghi; Lav: Gregor Lütje
Der Rosenkavalier (Strauss) 4 Sept-11 VeebDir: Roman Brogli-Sacher; Lav: Anthony Pilavachi
Die lustige Witwe (Lehár) 14 Okt-14 JuuniDir: Ludwig Pflanz; Lav: Michael Wallner
Der Vampyr (Marschner) 16 Okt-22 NovDir: Carl Augustin; Lav: Sascha Mink
Carmen (Bizet) 20 Okt-10 MärtsDir: Roman Brogli-Sacher; Lav: Alberto Triola
My Fair Lady (Loewe) 18 Nov-2 JuuniDir: Ludwig Pflanz; Lav: Jürgen Pöckel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 10 Dets-8 JaanDir: Philippe Bach; Lav: Herbert Adler
Cavalleria rusticana (Mascagni) 13 Jaan-15 JuuniDir: Roman Brogli-Sacher; Lav: Rosetta Cucchi
La vida breve (Falla) 13 Jaan-15 JuuniDir: Roman Brogli-Sacher; Lav: Rosetta Cucchi
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 28 Jaan-25 MärtsLav: Carl Augustin
Anatevka (Bock) 8 Veeb-16 MaiDir: Ludwig Pflanz; Lav: Jürgen Pöckel
Das Geheime Konigreich (Krenek) 2 Märts-15 JuuniDir: Anton Marik; Lav: Franco Ripa di Meana
Der Ring des Polykrates (Korngold) 2 Märts-15 JuuniDir: Anton Marik; Lav: Franco Ripa di Meana
Madama Butterfly (Puccini) 23 Märts-25 MaiDir: NN; Lav: Jürgen Pöckel
Turandot (Puccini) 24 Märts-26 MaiDir: Philippe Bach; Lav: Wolfgang Quetes
Tosca (Puccini) 25 Märts-27 MaiDir: Roman Brogli-Sacher; Lav: Jakob Peters-Messer
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 27 Aprill-14 JuuniDir: NN; Lav: Wolf Widder
Salome (Strauss) 19-23 MaiDir: Roman Brogli-Sacher; Lav: Roman Brogli-Sacher
Luneburg, Theater Lüneburg  / 
Tosca (Puccini) 24 Sept-25 DetsDir: Urs-Michael Theus; Lav: Hajo Fouquet
Orpheus und Eurydike (Gluck) 1 Okt-25 NovDir: Kathy Nierenz / Daniel Stickan; Lav: Friedrich von Mansberg
My Fair Lady (Loewe) 13 Okt-17 VeebDir: Nezih Seckin; Lav: Hajo Fouquet
Ein Käfig voller Narren (Herman) 19 Nov-20 JuuniDir: Nezih Seckin; Lav: Klaus Seiffert
Die Comedian Harmonists (Wittenbrink) 15 Dets-7 AprillDir: Deborah Coombe; Lav: Hajo Fouquet / Oliver Hennes
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16 Dets-26 JaanDir: Nezih Seckin; Lav: Friedrich von Mansberg
Don Giovanni (Mozart) 3 Märts-30 MaiDir: Urs-Michael Theus; Lav: Hajo Fouquet
Die Fledermaus (Strauss,J) 16-24 JuuniDir: Nezih Seckin; Lav: Iris Gerath
Magdeburg, Theater Magdeburg  / 
Aschenputtel (Rossini) 17 Sept-22 JaanDir: Michael Balke / Pawel Poplawski; Lav: Anette Leistenschneider
My Fair Lady (Loewe) 18 Sept-23 OktDir: Martin Wagner; Lav: Nico Rabenald
Der Freischütz (Weber) 2 Okt-18 DetsDir: Kimbo Ishii-Eto; Lav: Aniara Amos
Jenůfa (Janáček) 22 Okt-25 NovDir: Kimbo Ishii-Eto / Pawel Poplawski; Lav: Cornelia Crombholz
Sunset Boulevard (Lloyd Webber) 13 Nov-21 AprillDir: Rainer Roos; Lav: Stefan Huber
Die Fledermaus (Strauss,J) 3 Dets-17 VeebDir: Johannes Stert; Lav: Aron Stiehl
Hello, Dolly! (Herman) 12 Nov-26 MaiDir: Kimbo Ishii-Eto / Pawel Poplawski; Lav: Leonard Prinsloo
Madame Butterfly (Puccini) 21 Jaan-28 MaiDir: Kimbo Ishii-Eto; Lav: Olivia Fuchs
Die Dreigroschenoper (Weill) 10 Veeb-11 MaiDir: Maria Hinze; Lav: Jan Jochymski
La traviata (Verdi) 25 Veeb-25 MaiDir: Michael Balke; Lav: Stephen Lawless
Miriways (Telemann) 10-17 MärtsDir: Michi Gaigg; Lav: Jakob Peters-Messer
Hoffmanns Erzählungen (Offenbach) 18 Märts-10 JuuniDir: Kimbo Ishii-Eto; Lav: Christian von Götz
The Io Passion (Birtwistle) 7+ AprillDir: NN; Lav: Oliver Klöter
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12 Mai-20 JuuniDir: Michael Balke; Lav: Karen Stone
Mainz, Staatstheater Mainz  / 
Tristan und Isolde (Wagner) 17 Sept-22 OktDir: Hermann Bäumer; Lav: Tilman Knabe
Idomeneo re di Creta (Mozart) 21 Sept-30 OktDir: Andreas Hotz; Lav: Vera Nemirova
The Rape of Lucretia (Britten) 15 Okt-4 MärtsDir: Clemens Heil; Lav: Freo Majer
Eva (Lehár) 10 Nov-12 JuuniDir: Sebastian Hernandez-Laverny; Lav: Cordula Däuper
My Fair Lady (Loewe) 11+ DetsDir: Sebastian Hernandez-Laverny; Lav: Søren Schuhmacher
Un ballo in maschera (Verdi) 14 Jaan-29 AprillDir: Andreas Hotz; Lav: Tatjana Gürbaca
Le grand macabre (Ligeti) 17 Märts-13 MaiDir: Hermann Bäumer; Lav: Lorenzo Fioroni
Il primo omicidio (Scarlatti,A) 4 Mai-19 JuuniDir: Ralf Otto; Lav: Tatjana Gürbaca
Così fan tutte (Mozart) 2-28 JuuniDir: NN; Lav: Johannes Schütz
Mannheim, Nationaltheater Mannheim  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 21 Sept-21 JaanDir: Dan Ettinger; Lav: Joachim Schlömer
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 23 Sept-26 JaanDir: Dan Ettinger; Lav: Regula Gerber
My Fair Lady (Loewe) 27 Sept-31 DetsDir: Joseph Trafton; Lav: Helmut Baumann / Jürg Burth
La Gioconda (concert) (Ponchielli) 9 Okt-10 MärtsDir: Joseph Trafton
Das Rheingold (Wagner) 28 Okt-6 JaanDir: Dan Ettinger; Lav: Achim Freyer
Come together on Abbey Road (Gerlitz) 3 Nov-5 JaanDir: Christiaan Crans; Lav: Carsten Gerlitz
Samson et Dalila (concert) (Saint-Saëns) 6 Nov-14 AprillDir: Alois Seidlmeier
Die Fledermaus (Strauss,J) 11 Nov-3 DetsDir: Alois Seidlmeier; Lav: Friedrich Meyer-Oertel
Turandot (Puccini) 24 Nov-13 JaanDir: Dan Ettinger; Lav: Regula Gerber
La bohème (Puccini) 27 Nov-27 DetsLav: Friedrich Meyer-Oertel
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 4-29 DetsDir: Alois Seidlmeier; Lav: Wolfgang Blum
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 9 Dets-21 JuuliDir: Joseph Trafton; Lav: Christian Pade
Pagliacci (Leoncavallo) 22 Dets-26 VeebDir: Joseph Trafton; Lav: Roland Velte
Cavalleria rusticana (Mascagni) 22 Dets-26 VeebDir: Joseph Trafton; Lav: Roland Velte
Amadis de Gaule (Bach,JC) 3-28 JaanDir: Joseph Trafton; Lav: Nicolas Brieger
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8-22 JaanDir: Alois Seidlmeier; Lav: Monique Wagemakers
Montezuma, Fallender Adler (Lang,B) 12-20 JaanDir: Joseph Trafton; Lav: Peter Missotten
Die Walküre (Wagner) 25 Märts-24 JuuniDir: Dan Ettinger; Lav: Achim Freyer
Parsifal (Wagner) 6-7 AprillDir: Erich Wächter; Lav: Hans Schüler
L'elisir d'amore (Donizetti) 4 Mai-3 JuuniLav: Andrea Schwalbach
The Outcast (Neuwirth) 25 Mai-16 JuuliDir: Johannes Kalitzke; Lav: Michael Simon
Temistocle (Bach,JC) 6-20 JuuliDir: Reinhard Goebel; Lav: Günter Krämer
Meiningen, Das Meininger Theater  / 
Der Wildschütz (Lortzing) 5 AugDir: Sierd Quarré; Lav: Dominik Wilgenbus
Rienzi, der letzte der Tribunen (Wagner) 6-20 AugDir: Philippe Bach; Lav: Wolfgang Gratschmaier
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 9 Sept-13 NovDir: Alexander Steinitz; Lav: Georg Blüml
Das Liebesverbot (Wagner) 10 Dets-6 JuuliDir: Philippe Bach / Alexander Steinitz / Elisa Gogou; Lav: Ansgar Haag
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 27 Jaan-14 AprillDir: Elisa Gogou; Lav: Rudolf Frey
Tannhäuser (Wagner) 4 Märts-1 JuuliDir: Philippe Bach / Hans Urbanek; Lav: Ansgar Haag
Ein Maskenball (Verdi) 20 Aprill-8 JuuliDir: Alexander Steinitz / Elisa Gogou; Lav: Ansgar Haag
The Rape of Lucretia (Britten) 7+ JuuniDir: Philippe Bach / Alexander Steinitz; Lav: Ansgar Haag
Mönchengladbach, Theater Mönchengladbach  / 
Le nozze di Figaro (Mozart) 1 Okt-13 AprillDir: Graham Jackson; Lav: Kobie van Rensburg
Der Ring an 1 Abend (Wagner) 8 OktDir: Graham Jackson
Die Comedian Harmonists (Wittenbrink) 21+ NovDir: Karsten Seefing; Lav: Reinhardt Friese
Heute Abend: Lola Blau (Kreisler,G) 27+ NovDir: Karsten Seefing; Lav: Jürgen Pöckel
Don Carlos (Verdi) 21+ JaanDir: Graham Jackson / Hsiao-Lin Liao; Lav: François De Carpentries
Die Fledermaus (Strauss,J) 25+ VeebDir: Andreas Fellner; Lav: Reinhardt Friese
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 17+ MärtsDir: Graham Jackson; Lav: Ansgar Weigner
München, Bayerische Staatsoper  / 
Roberto Devereux (Donizetti) 23 Sept-13 VeebDir: Friedrich Haider; Lav: Christof Loy
Lohengrin (Wagner) 25 Sept-2 OktDir: Kent Nagano; Lav: Richard Jones
Ariadne auf Naxos (Strauss) 5-10 OktDir: Kent Nagano; Lav: Robert Carsen
Carmen (Bizet) 9-21 OktDir: Dan Ettinger; Lav: Lina Wertmüller(original)
Der Rosenkavalier (Strauss) 23 Okt-1 NovDir: Leif Segerstam; Lav: Otto Schenk(original)
Tosca (Puccini) 30 Okt-8 NovDir: Asher Fisch / Marco Armiliato; Lav: Luc Bondy
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 31 Okt-25 NovDir: Constantinos Carydis; Lav: Richard Jones
Der Zwerg (Zemlinsky) 6-20 NovDir: Kent Nagano; Lav: Grzegorz Jarzyna
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 6-20 NovDir: Kent Nagano; Lav: Grzegorz Jarzyna
L'Enfant et les sortilèges (Ravel) 11-18 NovLav: Grzegorz Jarzyna
Così fan tutte (Mozart) 15 Nov-24 JuuniDir: Mark Wigglesworth; Lav: Dieter Dorn
Fidelio (Beethoven) 27 Nov-8 DetsDir: Zubin Mehta; Lav: Calixto Bieito
Turandot (Puccini) 3 Dets-21 AprillDir: Zubin Mehta; Lav: Carlus Padrissa, La Fura dels Baus
La bohème (Puccini) 18-26 DetsDir: Dan Ettinger; Lav: Otto Schenk
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 25-26 DetsDir: Asher Fisch; Lav: Herbert List
Die Zauberflöte (Mozart) 27 Dets-1 JaanDir: Asher Fisch; Lav: August Everding
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 Dets-7 JaanDir: Dan Ettinger; Lav: David Bösch
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 DetsDir: Paolo Carignani; Lav: Leander Haußmann(original), Helmut Lehberger(revival)
Der fliegende Holländer (Wagner) 5-11 JaanDir: Kazushi Ono; Lav: Peter Konwitschny
Die Entführung aus dem Serail (Mozart) 14-21 JaanDir: Ivor Bolton; Lav: Martin Duncan
Don Carlos (Verdi) 15-29 JaanDir: Asher Fisch; Lav: Jürgen Rose
Das Rheingold (Wagner) 4-12 VeebDir: Kent Nagano; Lav: Andreas Kriegenburg
La traviata (Verdi) 14-26 VeebDir: Henrik Nánási; Lav: Günter Krämer
Madama Butterfly (Puccini) 18 Veeb-1 MärtsDir: Stefano Ranzani; Lav: Wolf Busse
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 4-13 MärtsDir: Karel Mark Chichon; Lav: Ferruccio Soleri
Die Walküre (Wagner) 11 Märts-24 AprillDir: Kent Nagano; Lav: Andreas Kriegenburg
Macbeth (Verdi) 14-23 MärtsDir: Teodor Currentzis; Lav: Martin Kušej
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 21-28 MärtsDir: Pietari Inkinen; Lav: Krzysztof Warlikowski
Otello (Verdi) 31 Märts-10 AprillDir: Karel Mark Chichon; Lav: Francesca Zambello
Parsifal (Wagner) 5-8 AprillDir: Kent Nagano; Lav: Peter Konwitschny
Luisa Miller (Verdi) 15 Aprill-5 MaiDir: Paolo Carignani; Lav: Claus Guth
Le nozze di Figaro (Mozart) 3-13 MaiLav: Dieter Dorn
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 12-26 MaiDir: Yves Abel; Lav: Vincent Boussard
Siegfried (Wagner) 27 Mai-3 JuuniDir: Kent Nagano; Lav: Andreas Kriegenburg
La cenerentola (Rossini) 29 Mai-10 JuuniDir: Antonello Allemandi; Lav: Grischa Asagaroff
Wozzeck (Berg) 1-9 JuuniDir: Kent Nagano; Lav: Andreas Kriegenburg
Götterdämmerung (Wagner) 30 JuuniDir: Kent Nagano; Lav: Andreas Kriegenburg
Tannhäuser (Wagner) 23 Sept-2 OktDir: Kent Nagano; Lav: David Alden(original), Natascha Ursuliak(revival)
Fidelio (Beethoven) 30 Sept-30 OktDir: Eivind Gullberg Jensen; Lav: Calixto Bieito
Tosca (Puccini) 7-25 OktDir: Carlo Montanaro; Lav: Luc Bondy
Babylon (Widmann) 27 Okt-10 NovDir: Kent Nagano; Lav: Carlus Padrissa
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 28 Okt-4 NovDir: Kent Nagano; Lav: Dmitri Tcherniakov
Rusalka (Dvořák,A) 5-16 NovDir: Mikhail Tatarnikov; Lav: Martin Kušej
Lohengrin (Wagner) 11-18 NovDir: Lothar Koenigs; Lav: Richard Jones
Turandot (Puccini) 22 Nov-1 DetsDir: Marco Armiliato; Lav: Carlus Padrissa
Die Zauberflöte (Mozart) 24 Nov-8 DetsDir: Asher Fisch; Lav: August Everding(original), Helmut Lehberger(revival)
La bohème (Puccini) 6-14 DetsDir: Paolo Carignani; Lav: Otto Schenk
Rigoletto (Verdi) 15-30 DetsDir: Marco Armiliato; Lav: Árpád Schilling
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16-22 DetsDir: Kazushi Ono; Lav: Herbert List
Aida (Verdi) 23 Dets-4 JaanDir: Paolo Carignani; Lav: Christof Nel
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 DetsDir: Paolo Carignani; Lav: Leander Haußmann(original), Helmut Lehberger(revival)
Das Rheingold (Wagner) 5-23 JaanDir: Kent Nagano; Lav: Andreas Kriegenburg
Die Walküre (Wagner) 6-24 JaanDir: Kent Nagano; Lav: Andreas Kriegenburg
Siegfried (Wagner) 9-25 JaanDir: Kent Nagano; Lav: Andreas Kriegenburg
Lucrezia Borgia (Donizetti) 10-20 JaanDir: Paolo Arrivabeni; Lav: Christof Loy
Götterdämmerung (Wagner) 13-27 JaanDir: Kent Nagano; Lav: Andreas Kriegenburg
Madama Butterfly (Puccini) 14-19 JaanDir: Manlio Benzi; Lav: Wolf Busse
Carmen (Bizet) 29 Jaan-6 VeebDir: Asher Fisch; Lav: Lina Wertmüller
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 9-16 VeebDir: Riccardo Frizza; Lav: Ferruccio Soleri
Boris Godunow (Musorgsky) 13 Veeb-2 MärtsDir: Kent Nagano; Lav: Calixto Bieito
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 18-24 VeebDir: Yves Abel; Lav: Vincent Boussard
Tristan und Isolde (Wagner) 3-10 MärtsDir: Kent Nagano; Lav: Peter Konwitschny
Jenůfa (Janáček) 6-16 MärtsDir: Tomáš Hanus; Lav: Barbara Frey
Ariadne auf Naxos (Strauss) 17-25 MärtsDir: Lothar Koenigs; Lav: Robert Carsen
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 24 Märts-4 AprillDir: Tomáš Hanus; Lav: Richard Jones
Parsifal (Wagner) 28-31 MärtsDir: Kent Nagano; Lav: Peter Konwitschny
Otello (Verdi) 6-13 AprillDir: Paolo Carignani; Lav: Francesca Zambello
Der fliegende Holländer (Wagner) 14-20 AprillDir: Asher Fisch; Lav: Peter Konwitschny
L'elisir d'amore (Donizetti) 30 Aprill-4 MaiDir: Leo Hussain; Lav: David Bösch
Don Giovanni (Mozart) 3-12 MaiDir: Adam Fischer; Lav: Stephan Kimmig
Elegie für junge Liebende (Henze) 3-9 MaiLav: Christiane Pohle
Macbeth (Verdi) 5-17 MaiDir: Massimo Zanetti; Lav: Martin Kušej
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 18 Mai-8 JuuniDir: Emmanuel Villaume; Lav: Richard Jones
La traviata (Verdi) 20-30 MaiDir: Dan Ettinger; Lav: Günter Krämer
Simon Boccanegra (Verdi) 3-15 JuuniDir: Bertrand de Billy; Lav: Dmitri Tcherniakov
München, Staatstheater am Gärtnerplatz  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 18 Sept-8 JuuniDir: Benjamin Reiners; Lav: Rosamund Gilmore
Die Fledermaus (Strauss,J) 22 Sept-21 AprillDir: Benjamin Reiners; Lav: Ulrich Peters
Der geduldige Sokrates (Telemann) 24 Sept-29 OktDir: Jörn Hinnerk Andresen; Lav: Axel Köhler
Die verkaufte Braut (Smetana) 1 Okt-8 VeebDir: Lukas Beikircher; Lav: Peter Baumgardt
Die Liebe zu den drei Orangen (Prokofiev) 16 Okt-10 DetsDir: Oleg Ptashnikov; Lav: Immo Karaman
Die Omama im Apfelbaum (Naske) 6 Nov-7 AprillDir: Benjamin Reiners; Lav: Holger Seitz
Der Mikado (Sullivan) 19 Nov-2 AprillDir: Benjamin Reiners; Lav: Holger Seitz
La traviata (Verdi) 23 Nov-27 JaanDir: Lukas Beikircher; Lav: Ana Haffter(original)
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 30 Nov-2 JaanDir: Lukas Beikircher; Lav: Peter Kertz(original)
Der Freischütz (Weber) 4 Dets-19 VeebDir: Andreas Kowalewitz; Lav: Beverly Blankenship
Der Untergang des Hauses Usher (Glass) 15 Dets-25 MärtsDir: Oleg Ptashnikov; Lav: Carlos Wagner
La cage aux folles (Herman) 22 Dets-20 AprillDir: Henning Kussel; Lav: Helmut Baumann
L'italiana in Algeri (Rossini) 19 Jaan-9 AprillDir: Lukas Beikircher; Lav: Thomas Enzinger
Aufstieg und Fall der Stadt Mahagonny (Weill) 28 Jaan-24 MärtsDir: Andreas Kowalewitz; Lav: Thomas Schulte-Michels
Joseph Süß (Glanert) 3 Märts-19 AprillDir: Roger Epple; Lav: Guy Montavon
Heimatlos (Kverndokk) 18-27 MärtsDir: Liviu Petcu; Lav: Holger Seitz
Falstaff (Verdi) 18 Mai-4 JuuniDir: Lukas Beikircher; Lav: Ulrich Peters
Das schlaue Füchslein (Janáček) 19-30 JuuniDir: Andreas Kowalewitz; Lav: Rosamund Gilmore
Münster, Städtische Bühnen Münster  / 
Die Heimkehr des Odysseus (Monteverdi) 25 Sept-23 OktDir: Christoph Spering; Lav: Andreas Baesler
La traviata (Verdi) 30 Okt-7 AprillDir: Fabrizio Ventura; Lav: Axel Kresin
Die Fledermaus (Strauss,J) 17+ DetsDir: Hendrik Vestmann; Lav: Wolfgang Quetes
Die Banditen (Offenbach) 29 Jaan-22 MaiDir: Thorsten Schmid-Kapfenburg; Lav: Wolfgang Quetes
Peter Grimes (Britten) 25 Märts-2 JuuniDir: Fabrizio Ventura; Lav: Andreas Baesler
Romeo und Julia (Gounod) 29 Aprill-6 JuuliDir: Hendrik Vestmann; Lav: Igor Folwill
Nabucco (Verdi) 9 Aprill-28 MaiDir: Hendrik Vestmann; Lav: Ansgar Haag
Oberon (Weber) 17+ JuuniDir: Hendrik Vestmann; Lav: Wolfgang Quetes
Neustrelitz, Landestheater Mecklenburg  / 
Ein Käfig voller Narren (Herman) 17 Sept-17 DetsDir: Frank Obermair; Lav: Reinhardt Friese
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 1 Okt-22 DetsDir: Romely Pfund; Lav: Manfred Straube
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 7 Okt-4 NovDir: Romely Pfund; Lav: Susanne Knapp
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 30 Okt-20 DetsDir: Frank Obermair; Lav: Jürgen Pöckel
Cinderella passt was nicht (Zaufke) 10 Nov-22 DetsDir: Frank Obermair; Lav: Stefan Haufe
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 25 Nov-26 DetsDir: Frank Obermair; Lav: Wolfgang Dosch
La bohème (Puccini) 16 Dets-8 JaanDir: Romely Pfund; Lav: Igor Folwill
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 21 Jaan-19 AprillDir: Romely Pfund; Lav: Ansgar Weigner
Rigoletto (Verdi) 24 Märts-21 AprillDir: Romely Pfund; Lav: Igor Folwill
Evita (Lloyd Webber) 5 Mai-1 JuuniDir: Frank Obermair; Lav: Reinhardt Friese
Der Bettelstudent (Millocker) 22 Juuni-15 Juuli
Nürnberg, Staatstheater Nürnberg  / 
Carmen (Bizet) 2 Okt-22 NovDir: Marc Tardue; Lav: Laurent Laffargue
Die Meistersinger von Nürnberg (Wagner) 15 Okt-7 JaanDir: Marcus Bosch; Lav: David Mouchtar-Samorai
Tosca (Puccini) 21 Okt-2 DetsDir: Christof Prick; Lav: Jens-Daniel Herzog
My Fair Lady (Loewe) 12 Nov-14 JuuliDir: Gábor Káli; Lav: Thomas Enzinger
Die Zauberflöte (Mozart) 25 Nov-12 JaanDir: Christof Prick / Andreas Paetzold; Lav: Laura Scozzi
Il corsaro (Verdi) 16 Dets-19 VeebDir: Guido Johannes Rumstadt
La traviata (Verdi) 28 Jaan-13 JuuliDir: Marcus Bosch; Lav: Peter Konwitschny
Der fliegende Holländer (Wagner) 8 Veeb-16 AprillDir: Marcus Bosch; Lav: Helen Malkowsky
Armide (Gluck) 26+ VeebDir: Christian Hutter; Lav: Ulrich Proschka
Guillaume Tell (Rossini) 3 Märts-26 JuuniDir: Guido Johannes Rumstadt; Lav: Elisabeth Stöppler
Elektra (Strauss) 31 Märts-25 JuuliDir: Marcus Bosch; Lav: Georg Schmiedleitner
Il viaggio a Reims (Rossini) 5 Mai-9 JuuniDir: Philipp Pointner / Sebastian Kennerknecht; Lav: Laura Scozzi
Vec Makropulos (Janáček) 26 Mai-16 JuuliDir: Philipp Pointner; Lav: Robert Carsen
La fille du régiment (Donizetti) 16 Juuni-15 JuuliDir: Gábor Káli; Lav: Andreas Baesler
Oldenburg, Oldenburgische Staatstheater  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 1-27 OktDir: Thomas Dorsch; Lav: Niklaus Helbling
Aida (Verdi) 12+ OktDir: Roger Epple; Lav: Nina Gühlstorff
Fräulein Julie (Bibalo) 17+ NovDir: Johannes Stert; Lav: William Robertson
Geisterritter (Reynolds) 27+ NovDir: NN; Lav: K D Schmidt
La bohème (Puccini) 22+ JaanDir: Johannes Stert; Lav: Lorenzo Fioroni
Katja Kabanova (Janáček) 10 MärtsDir: Thomas Dorsch; Lav: Lydia Steier
Faust (Gounod) 18+ MärtsDir: Thomas Dorsch; Lav: Elisabeth Stöppler
Die Versuchung des Heiligen Antonius (Kreppein) 8+ MaiDir: Yordan Kamdzhalov / Barbara Kler; Lav: Anisha Bondy, Reyna Bruns, Alexander Fahima
Saul (Handel) 3+ JuuniDir: Andreas Spering; Lav: Lydia Steier
OPERation X (Kampe) 5+ JuuliDir: NN; Lav: Alexander Müller-Elmau
Osnabruck, Stadttheater Osnabrück  / 
Anything Goes (Porter) 20 Sept-14 DetsDir: Till Drömann; Lav: Holger Hauer
Don Giovanni (Mozart) 8 Okt-6 AprillDir: Hermann Bäumer; Lav: Walter Sutcliffe
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 15 Okt-2 VeebDir: Daniel Inbal; Lav: Nadja Loschky
Der Graf von Luxemburg (Lehár) 26 Nov-13 AprillDir: Daniel Inbal; Lav: Marcel Keller
Simplicius Simplicissimus (Hartmann) 14 Jaan-5 MaiDir: Hermann Bäumer; Lav: Jochen Biganzoli
Aida (Verdi) 3 Märts-26 JuuniDir: Daniel Inbal; Lav: Yona Kim
Anatevka (Bock) 28 Aprill-4 JuuliDir: Till Drömann; Lav: Adriana Altaras
Sieg der Schönheit (Telemann) 9 Juuni-1 JuuliDir: NN; Lav: Markus Bothe
Pforzheim, Theater Pforzheim  / 
La traviata (Verdi) 24 Sept-2 VeebDir: Markus Huber; Lav: Bettina Lell
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 12 Nov-11 MärtsLav: Wolf Widder
Die Fledermaus (Strauss,J) 31 Dets-18 MaiDir: Markus Huber; Lav: Wolf Widder
Carmen (Bizet) 3 Märts-20 JuuniDir: Martin Hannus; Lav: Bettina Lell
Der Vetter aus Dingsda (Künneke) 20 Aprill-7 JuuliDir: Tobias Leppert; Lav: Bettina Lell
Wozzeck (Berg) 2 Juuni-4 JuuliDir: Markus Huber; Lav: Wolf Widder
Plauen, Theater Plauen-Zwickau  / 
Sweet Charity (Coleman) 17 Sept-17 MärtsDir: Tobias Engeli; Lav: Frank Alva Buecheler
Die Dreigroschenoper (Weill) 9-16 OktDir: André Cipowicz; Lav: Axel Stöcker
Tosca (Puccini) 7 Jaan-5 MaiDir: Lutz de Veer; Lav: Roland May
Radebeul, Landesbühnen Sachsen  / 
Fidelio (Beethoven) 3-25 SeptDir: Michele Carulli/ Hee-Chuhn Choi / Hans-Peter Preu; Lav: Horst Otto Kupich
La bohème (Puccini) 8 Okt-11 MärtsDir: Michele Carulli; Lav: Horst Otto Kupich
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 21 Okt-27 AprillDir: Michele Carulli; Lav: Therese Schmidt
Faust (Spohr) 4-17 NovDir: Michele Carulli; Lav: Horst Otto Kupich
Die lustigen Weiber von Windsor (Nicolai) 18 Märts-18 Mai
Regensburg, Theater Regensburg  / 
Turandot (Puccini) 24 Sept-28 DetsDir: Tetsuro Ban; Lav: Wolfgang Quetes
Die lustige Witwe (Lehár) 15 Okt-19 JuuniDir: Arne Willimczik; Lav: Olaf Schmidt
La traviata (Verdi) 5 Nov-17 MärtsDir: Philip van Buren; Lav: Arila Siegert
Hexe Hillary geht in die Oper (Lund) 13 Nov-16 AprillLav: Doris Buske
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 16 Dets-22 MaiDir: Philip van Buren; Lav: Christina Schmidt
Carmina Burana (Orff) 6 Jaan-25 MaiLav: Olaf Schmidt
Elektra (Strauss) 5 Veeb-27 JuuniDir: Tetsuro Ban; Lav: Kay Metzger
Evita (Lloyd Webber) 26 Veeb-21 MaiDir: Philip van Buren; Lav: Philipp Kochheim
Falstaff (Verdi) 18 Mai-19 JuuliDir: Tetsuro Ban; Lav: Ernö Weil
Rostock, Volkstheater Rostock  / 
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 11 Nov-8 JaanDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Rainer Wenke
The Fairy Queen (Purcell) 24 Nov-2 VeebDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Alexander Herrmann
La bohème (Puccini) 11 Dets-8 MärtsDir: Florian Krumpöck; Lav: Babette Bartz
Die Zauberflöte (Mozart) 8 Dets-14 AprillDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Babette Bartz
La fille du régiment (Donizetti) 14 Jaan-12 AprillDir: Peter Leonard; Lav: Mirko Bott
Die lustige Witwe (Lehár) 24 Veeb-18 MärtsDir: Peter Leonard; Lav: Mirko Bott
Rigoletto (Verdi) 14+ AprillDir: Niklas Willén; Lav: Babette Bartz
My Fair Lady (Loewe) 9-11 MaiDir: Manfred Hermann Lehner; Lav: Babette Bartz
Europeras (Cage) 18+ MaiDir: Michael Weiger
Saarbrucken, Saarländisches Staatstheater  / 
Madama Butterfly (Puccini) 10 Sept-29 JaanDir: Toshiyuki Kamioka; Lav: Dagmar Schlingmann
Turandot (Puccini) 17 Sept-16 OktDir: Andreas Wolf; Lav: Dominik Neuner
Die Zauberflöte (Mozart) 23 Okt-9 DetsDir: Toshiyuki Kamioka; Lav: Andreas Gergen
Ariadne auf Naxos (Strauss) 3 Dets-28 MärtsDir: Andreas Wolf; Lav: Michael Talke
Romeo und Julia (concert) (Bellini) 20 Jaan-21 JuuniDir: Thomas Peuschel
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 10 Veeb-15 MärtsDir: Thomas Peuschel; Lav: Dagmar Schlingmann
Parsifal (Wagner) 10 Märts-6 JuuniDir: Toshiyuki Kamioka; Lav: Olivier Tambosi
Die Eroberung von Mexico (Rihm) 21 Aprill-22 MaiDir: Thomas Peuschel; Lav: Inga Levant
Eugen Onegin (Tchaikovsky) 2 Juuni-1 JuuliDir: Andreas Wolf; Lav: Immo Karaman
Schwerin, Mecklenburgisches Staatstheater  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 10 Sept-18 AprillDir: Matthias Foremny / Martin Schelhaas; Lav: Arturo Gama
Der blonde Eckbert (Weir) 16 Sept-14 JaanDir: Paolo Bressan; Lav: Anke Techentin
Der fliegende Holländer (Wagner) 1 Okt-24 NovDir: Matthias Foremny; Lav: Arturo Gama
Der Bettelstudent (Millocker) 16 Okt-13 JaanDir: Daniel Huppert; Lav: Andreas Baesler
Così fan tutte (Mozart) 19 Okt-24 MärtsDir: Judith Kubitz / Martin Schelhaas; Lav: Arturo Gama
Das Traumfresserchen (Hiller,W) 26 Okt-7 MärtsDir: Martin Schelhaas; Lav: Sibylle Krantz
Madama Butterfly (Puccini) 18 Nov-28 AprillDir: Daniel Huppert; Lav: Arturo Gama
Tannhäuser (Wagner) 20 Jaan-22 AprillDir: Matthias Foremny; Lav: Arturo Gama
Anatevka (Bock) 30 Märts-29 AprillDir: Daniel Huppert; Lav: Stefan Haufe
Martha (Flotow) 27 Aprill-17 MaiDir: Paolo Bressan; Lav: Robert Lehmeier
Der Bajazzo (Leoncavallo) 15 Juuni-22 JuuliDir: Matthias Foremny; Lav: Peter Lotschak, Bernhard Paul
Stralsund, Theater Vorpommern (Greifswald/ Stralsund/ Putbus)  / 
Die Csárdásfürstin (Kálmán) 1+ OktDir: Egbert Funk; Lav: Wolfgang Lachnitt
Eugen Onegin (concert) (Tchaikovsky) 7 JaanDir: Karl Prokopetz
The Rake's Progress (Stravinsky) 3+ MärtsDir: Karl Prokopetz; Lav: Georg Blüml
Der Wildschütz (Lortzing) 14+ AprillDir: Egbert Funk
Idomeneo re di Creta (Mozart) 29+ JuuniDir: Karl Prokopetz
Stuttgart, Staatstheater Stuttgart  / 
La traviata (Verdi) 18 Sept-23 OktDir: Andrés Orozco-Estrada; Lav: Ruth Berghaus
Der fliegende Holländer (Wagner) 21 Sept-16 NovDir: Simon Hewett / José Luís Gómez Ríos / Timo Handschuh / Titus Engel; Lav: Calixto Bieito
Alcina (Handel) 5 Okt-2 DetsDir: Sébastien Rouland; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Fausts Verdammnis (Berlioz) 30 Okt-24 JaanDir: Kwamé Ryan; Lav: Andrea Moses
Der Freischütz (Weber) 1 Nov-23 AprillDir: Timo Handschuh / Willem Wentzel; Lav: Achim Freyer
Orpheus und Eurydike (Gluck) 9 Nov-12 VeebDir: Nicholas Kok; Lav: Christian Spuck
Pinocchios Abenteuer (Dove) 14 Nov-13 DetsDir: Willem Wentzel; Lav: Markus Bothe
Norma (Bellini) 9 Dets-9 AprillDir: Ivan Anguélov; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Figaros Hochzeit (Mozart) 20 Dets-6 VeebDir: Uwe Sandner; Lav: Nigel Lowery
Der Triumph von Zeit und Enttauschung (Handel) 27 Dets-14 MärtsDir: Sébastien Rouland; Lav: Calixto Bieito
Die Nachtwandlerin (Bellini) 22 Jaan-18 MärtsDir: Gabriele Ferro; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Fremd (Thomalla) 17 Veeb-9 MärtsDir: Johannes Kalitzke; Lav: Anna Viebrock, Ludivine Petit
Osud (Janáček) 11 Märts-23 JuuniDir: Sylvain Cambreling; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Die glückliche Hand (Schoenberg,A) 11 Märts-23 JuuniDir: Sylvain Cambreling; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Luisa Miller (Verdi) 21 Märts-8 JuuniDir: Giuliano Carella; Lav: Markus Dietz
Die Judin (Halevy) 1 Aprill-6 MaiDir: Sébastien Rouland; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Dialogues des Carmélites (Poulenc) 7 Aprill-7 MaiDir: Marc Soustrot; Lav: Thomas Bischoff
Wozzeck (Berg) 12 Mai-15 JuuniDir: Michael Schønwandt; Lav: Andrea Moses
Elektra (Strauss) 25 Mai-14 JuuniDir: Georg Fritzsch; Lav: Peter Konwitschny
Die Fledermaus (Strauss,J) 5 Juuni-5 JuuliDir: Thomas Rösner; Lav: Philipp Stölzl, Mara Kurotschka
Katja Kabanowa (Janáček) 13 Juuni-8 JuuliDir: Robert Reimer; Lav: Jossi Wieler, Sergio Morabito
Platée (Rameau) 1-13 JuuliDir: Christian Curnyn; Lav: Calixto Bieito, Lydia Steier
Don Giovanni (Mozart) 25+ JuuliDir: Antony Hermus; Lav: Andrea Moses
Trier, Theater Trier  / 
West Side Story (Bernstein) 27 Aug-11 OktDir: Victor Puhl; Lav: Sven Grützmacher
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 16 Okt-6 JaanDir: Victor Puhl; Lav: Nils Cooper
The King and I (Rodgers) 29 Okt-26 VeebDir: Christoph Jung; Lav: Dale Albright
La bohème (Puccini) 28 Jaan-27 AprillDir: Victor Puhl; Lav: Benedikt Borrmann
Peter Grimes (Britten) 24 Märts-5 MaiDir: Victor Puhl; Lav: Matthias Kaiser
Don Giovanni (Mozart) 20 Mai-7 JuuliDir: Valtteri Rauhalammi; Lav: Thomas Münstermann
Evita (Lloyd Webber) 31+ AugDir: Valtteri Rauhalammi; Lav: Sven Grützmacher
La traviata (Verdi) 13+ OktDir: Victor Puhl; Lav: Birgit Scherzer
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 1+ DetsDir: Christoph Jung
Gräfin Mariza (Kálmán) 26+ JaanDir: Valtteri Rauhalammi; Lav: Klaus-Dieter Köhler
Die spanische Stunde (Ravel) 30+ MärtsDir: Victor Puhl; Lav: Sven Grützmacher
Die Kluge (Orff) 30+ MärtsDir: Victor Puhl; Lav: Sven Grützmacher
Die verkaufte Braut (Smetana) 1+ JuuniDir: Valtteri Rauhalammi
Ulm, Ulmer Theater  / 
Madama Butterfly (Puccini) 22 Sept-8 DetsDir: Timo Handschuh; Lav: Matthias Kaiser
Die Försterchristl (Jarno) 25 Sept-23 Okt
Orpheus in der Unterwelt (Offenbach) 3 Nov-18 MärtsDir: Nils Schweckendiek; Lav: Andreas Von Studnitz
Carmen (Bizet) 22 Dets-13 MaiDir: Timo Handschuh; Lav: Matthias Kaiser
Ariodante (Handel) 16 Veeb-8 JuuliDir: Nils Schweckendiek; Lav: Igor Folwill
Sugar (Styne) 22 Märts-22 JuuliDir: Hendrik Haas; Lav: Benjamin Künzel
Die Sache Makropulos (Janáček) 19 Aprill-14 JuuliDir: Timo Handschuh; Lav: Matthias Kaiser
Erlöst Albert E. (Stäbler) 14 Juuni-20 JuuliDir: Michael Weiger; Lav: Andreas von Studnitz
Weimar, Deutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimar  / 
Die Krönung der Poppea (Monteverdi) 4 Sept-17 JuuniDir: Felix Bender; Lav: Cordula Däuper
Die Hochzeit des Figaro (Mozart) 23 Sept-13 MaiDir: Stefan Solyom / Felix Bender; Lav: Susanne Gauchel
Der Wildschütz (Lortzing) 7 Okt-21 MärtsDir: Martin Hoff; Lav: Anthony Pilavachi
Faust (Gounod) 15 Okt-11 MaiDir: Felix Bender; Lav: Karsten Wiegand
Rigoletto (Verdi) 5-19 NovDir: Stefan Solyom; Lav: Karsten Wiegand
Pettersson und Findus (Ramdohr) 18 Nov-24 MärtsDir: Mathias Mönius / André Kassel; Lav: Gabriele Wiesmüller
La traviata (Verdi) 10 Dets-18 MaiDir: Stefan Solyom / Martin Hoff; Lav: Karsten Wiegand
Die lustige Witwe (Lehár) 15 Dets-1 JuuniDir: Martin Hoff; Lav: Lydia Steier
Carmen in einem Akt! (Bizet) 28 Jaan-10 JuuniLav: Valentin Schwarz
Alcina (Handel) 18 Veeb-2 JuuniLav: Corinna von Rad
Arabella (Strauss) 21 Aprill-8 JuuniDir: Stefan Solyom
Chowanschtschina (Musorgsky) 16 Juuni-8 JuuliDir: Martin Hoff; Lav: Andrea Moses
Wiesbaden, Hessiches Staatstheater  / 
Fidelio (Beethoven) 10 Sept-26 VeebDir: Marc Piollet; Lav: Hans Hollmann
Der Barbier von Sevilla (Rossini) 15 Sept-23 MärtsDir: Marc Piollet / Christoph Stiller; Lav: Michiel Dijkema
Tosca (Puccini) 25 Sept-28 OktDir: Wolfgang Ott; Lav: Sandra Leupold
Der Vogelhändler (Zeller,C) 8 Okt-21 MärtsDir: Wolfgang Wengenroth; Lav: Ansgar Weigner
Die Zauberflöte (Mozart) 16 Okt-18 NovDir: Wolfgang Wengenroth; Lav: Cesare Lievi
La bohème (Puccini) 23 Okt-6 NovDir: Wolfgang Ott; Lav: Wolfgang Quetes
Turandot (Puccini) 26 Nov-16 MärtsDir: Wolfgang Ott; Lav: Cesare Lievi
Hänsel und Gretel (Humperdinck) 6-23 DetsDir: NN; Lav: Heinz Peters
My Fair Lady (Loewe) 17 Dets-31 MärtsDir: NN; Lav: Iris Gerath-Prein
Simon Boccanegra (Verdi) 28 Jaan-20 MärtsDir: Marc Piollet; Lav: Dietrich Hilsdorf
Der Rosenkavalier (Strauss) 5 Veeb-18 MärtsDir: Marc Piollet; Lav: Renate Ackermann
Don Pasquale (Donizetti) 10 Märts-27 AprillDir: Christoph Stiller; Lav: Markus Bothe
Die Fledermaus (Strauss,J) 25 Märts-8 AprillDir: Christoph Stiller / Wolfgang Wengenroth; Lav: Friedrich Meyer-Oertel
Anatevka (Bock) 31 Märts-21 AprillDir: Joachim Enders; Lav: John Dew
Lohengrin (Wagner) 28+ AprillDir: Marc Piollet; Lav: Kirsten Harms
Wuppertal, Wuppertaler Bühnen  / 
Der fliegende Holländer (Wagner) 18 Sept-26 DetsDir: Hilary Griffiths; Lav: Jakob Peters-Messer
Die lustige Witwe (Lehár) 15 Okt-22 MärtsDir: Florian Frannek; Lav: Pascale-Sabine Chevroton
Falstaff (Verdi) 2 Nov-19 VeebDir: Peter Kuhn / Hilary Griffiths; Lav: Johannes Weigand
Emil und die Detektive (Schubring) 19-26 NovDir: Jens Bingert; Lav: Lauren Schubbe
La fabbrica illuminata (Nono) 10-18 DetsLav: Markus Höller
Die Gärtnerin aus Liebe (Mozart) 14 Jaan-13 AprillDir: Florian Frannek; Lav: Tilman Hecker
Aufstand (Özdiker) 4 Märts-8 JuuniDir: Oliver Stapel; Lav: Christian von Treskow
Ali Baba und die 40 Räuber (Ada) 25 Märts-29 AprillDir: Florian Frannek; Lav: Johannes Weigand
Nazim (Say) 1+ AprillDir: Ibrahim Yazıcı
Das schlaue Füchslein (Janáček) 12 Mai-8 JuuliDir: Hilary Griffiths
Würzburg, Mainfrankentheater Würzburg  / 
L'Africaine (Meyerbeer) 25 Sept-22 DetsDir: Enrico Calesso / Andrea Sanguineti; Lav: Gregor Horres
Die lustige Witwe (Lehár) 12 Nov-5 VeebDir: Andrea Sanguineti; Lav: Jürgen Weber
Friederike (Lehár) 14 Jaan
Der Wildschütz (Lortzing) 11 Veeb-21 JuuniDir: Andrea Sanguineti; Lav: Deborah Epstein
Venus (Febel) 22 Veeb-18 MärtsDir: Alexis Agrafiotis; Lav: Reinhard Febel
Gespensterhaus (Febel) 22 Veeb-18 MärtsDir: Alexis Agrafiotis; Lav: Reinhard Febel
Frida (Febel) 22 Veeb-18 MärtsDir: Alexis Agrafiotis; Lav: Reinhard Febel
Tristan und Isolde (Wagner) 31 Märts-3 JuuniDir: Enrico Calesso; Lav: Hermann Schneider
Orfeo ed Euridice (Gluck) 16 Juuni-18 JuuliDir: Enrico Calesso; Lav: Bernhard Stengele
Zwickau, Theater Plauen-Zwickau  / 
Tosca (Puccini) 14 Okt-27 AprillDir: Lutz de Veer; Lav: Roland May
Sweet Charity (Coleman) 26 Okt-11 MärtsDir: Tobias Engeli; Lav: Frank Alva Buecheler
Die Dreigroschenoper (Weill) 29 Okt-8 JaanDir: André Cipowicz; Lav: Axel Stöcker
Ball im Savoy (Abraham) 23 Märts-21 AprillDir: Tobias Engeli; Lav: Wolfgang Dosch