2011/12 > Itaalia 
*Avalik veebilehekülg     >Operabase Professional 
2011/12 > Itaalia

 Maailma esietendus
 Rariteet
 Uuslavastus
 Ooperikompanii uuslavastus

  
Prantsusmaa
Monaco
Šveits
Austria
Sloveenia

Itaalia
 
Horvaatia
Malta Kreeka

Ancona, Teatro delle Muse  / 

Le nozze di Figaro (Mozart) 27-29 JaanDir: Guillaume Tourniaire; Lav: Pier Luigi Pizzi
Bari, Fondazione Lirico Sinfonica Petruzzelli  / 
Götterdämmerung (Wagner) 21-25 OktDir: Stefan Anton Reck; Lav: Walter Pagliaro
Carmen (Bizet) 20-30 JaanDir: Lorin Maazel; Lav: William Kerley
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 17-25 AprillDir: Lorin Maazel
Tosca (Puccini) 24-31 MaiDir: Alberto Veronesi; Lav: Michele Mirabella
Don Giovanni (Mozart) 10-16 SeptDir: Roberto Abbado; Lav: NN
West Side Story (Bernstein) 10-14 OktDir: Boris Brott
War Requiem (Britten) 17-19 NovDir: Jonathan Webb
Bergamo, Teatro Donizetti  / 
Gemma di Vergy (Donizetti) 16-18 SeptDir: Roberto Rizzi Brignoli; Lav: Laurent Gerber
Maria di Rohan (Donizetti) 7-9 OktDir: Gregory Kunde; Lav: Roberto Recchia
La Cecchina (Piccinni) 18-20 NovDir: Stefano Montanari; Lav: Francesco Bellotto
Madama Butterfly (Puccini) 25-27 NovDir: NN; Lav: Massimo Pezzuti
Bologna, Teatro Comunale  / 
La Tragedie de Carmen (Bizet) 8-13 AugDir: Marco Boni; Lav: Franco Ripa di Meana
Turandot (Puccini) 19-31 JaanDir: Fabio Mastrangelo; Lav: Mariusz Trelinski
La traviata (Verdi) 22 Veeb-11 MärtsDir: Michele Mariotti; Lav: Alfonso Antoniozzi
Jakob Lenz (Rihm) 12-15 AprillDir: Marco Angius; Lav: Henning Brockhaus
L'italiana in Algeri (Rossini) 10-19 MaiDir: Paolo Olmi; Lav: Francesco Esposito
Le nozze di Figaro (Mozart) 17-28 JuuniDir: Michele Mariotti; Lav: Mario Martone
Pagliacci (Leoncavallo) 9-17 OktDir: Alberto Veronesi; Lav: Liliana Cavani
Cavalleria rusticana (Mascagni) 9-17 OktDir: Alberto Veronesi; Lav: Liliana Cavani
Il trovatore (Verdi) 18-30 DetsDir: Renato Palumbo; Lav: Paul Curran
Bolzano, Nuovo Teatro Comunale  / 
Roméo et Juliette (Gounod) 28-29 OktDir: Yves Abel; Lav: Manfred Schweigkofler
Salome (Strauss) 25-26 JaanDir: Niksa Bareza; Lav: Manfred Schweigkofler
The Tyrant (Dresher) 8-11 VeebDir: Peter Valentovic; Lav: Michael Hunt
La traviata (Verdi) 30-31 MärtsDir: Pietro Rizzo; Lav: Rosetta Cucchi
Brescia, Teatro Grande  / 
Rigoletto (Verdi) 7-9 OktDir: Marco Guidarini; Lav: Massimo Gasparon, Matteo Mazzoni
I puritani (Bellini) 20-22 OktDir: Antonio Pirolli; Lav: Carmelo Rifici
Roméo et Juliette (Gounod) 11-13 NovDir: Michael Balke; Lav: Andrea Cigni
Il cappello di paglia di Firenze (Rota) 2-4 DetsDir: Giovanni Di Stefano; Lav: Elena Barbalich
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 16-18 DetsDir: Matteo Beltrami; Lav: Federico Grazzini
Como, Teatro Sociale di Como - AsLiCo  / 
Rigoletto (Verdi) 30 Sept-2 OktDir: Marco Guidarini; Lav: Massimo Gasparon
I puritani (Bellini) 4-6 NovDir: Antonio Pirolli; Lav: Carmelo Rifici
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 1-3 DetsDir: Matteo Beltrami; Lav: Federico Grazzini
Roméo et Juliette (Gounod) 13-15 JaanDir: Michael Balke; Lav: Andrea Cigni
Cremona, Teatro Ponchielli  / 
I puritani (Bellini) 14-16 OktDir: Antonio Pirolli; Lav: Carmelo Rifici
Rigoletto (Verdi) 21-25 OktDir: Marco Guidarini; Lav: Massimo Gasparon
Il cappello di paglia di Firenze (Rota) 4-6 NovDir: Giovanni Di Stefano; Lav: Elena Barbalich
Roméo et Juliette (Gounod) 18-20 NovDir: Michael Balke; Lav: Andrea Cigni
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 8-11 DetsDir: Matteo Beltrami; Lav: Federico Grazzini
Tosca (Puccini) 17-21 OktDir: Giampaolo Bisanti; Lav: Elena Barbalich
I Capuleti e i Montecchi (Bellini) 26-28 OktDir: Francesco Pasqualetti; Lav: Sam Brown
Ernani (Verdi) 23-25 NovDir: Antonio Pirolli; Lav: Andrea Cigni
L'italiana in Algeri (Rossini) 30 Nov-2 DetsDir: Josè Luis Gomez-Rios; Lav: Pierluigi Pizzi
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 6-8 DetsDir: Matteo Beltrami; Lav: Henning Brockhaus
Genova, Opera di Genova  / 
Die Zauberflöte (Mozart) 20 Okt-17 NovDir: Johannes Wildner; Lav: Daniele Abbado(original), Boris Stetka(revival)
Gianni Schicchi (Puccini) 11 Nov-4 VeebDir: Valerio Galli; Lav: Rolando Panerai
Il campanello di notte (Donizetti) 11 Nov-4 VeebDir: Valerio Galli; Lav: Rolando Panerai
La bohème (Puccini) 16 Dets-5 VeebDir: Marco Guidarini; Lav: Augusto Fornari
Roméo et Juliette (Gounod) 22 Veeb-4 MärtsDir: Fabio Luisi / Marcello Rota; Lav: Jean-Louis Grinda
L'opera da tre soldi (Weill) 15-18 MärtsDir: Francesco Lanzillotta; Lav: Luca De Fusco
Turandot (Puccini) 19 Aprill-12 JuuniLav: Giuliano Montaldo
Cavalleria rusticana (Mascagni) 18 Mai-7 Juuni
Che fine ha fatto la piccola Irene? (Betta) 18 Mai-7 Juuni
Mantova, Teatro Sociale  / 
Tosca (Puccini) 24 Märts
Nabucco (Verdi) 22 Aprill
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 12 Mai
Messina, Teatro Vittorio Emanuele di Messina  / 
Norma (Bellini) 13-17 DetsDir: Andrea Licata; Lav: Federico Tiezzi
L'elisir d'amore (Donizetti) 27-31 MärtsDir: Alberto Veronesi; Lav: Francesco Torrigiani
La rondine (Puccini) 29-31 MaiDir: Hirofumi Yoshida; Lav: Stefano Vizioli
Rigoletto (Verdi) 27 Nov-1 DetsDir: Christopher Franklin; Lav: Alessio Pizzech
Milano, Teatro alla Scala  / 
Don Giovanni (Mozart) 7 Dets-14 JaanDir: Daniel Barenboim / Karl Heinz Steffens; Lav: Robert Carsen
Les contes d'Hoffmann (Offenbach) 15 Jaan-5 VeebDir: Marko Letonja; Lav: Robert Carsen
Aida (Verdi) 14 Veeb-10 MärtsDir: Omer Meir Wellber; Lav: Franco Zeffirelli
Die Frau ohne Schatten (Strauss) 11-27 MärtsDir: Semyon Bychkov; Lav: Claus Guth
Le nozze di Figaro (Mozart) 23 Märts-17 AprillDir: Andrea Battistoni; Lav: Giorgio Strehler(original), Marina Bianchi(revival)
Tosca (Puccini) 22 Aprill-15 MaiDir: Nicola Luisotti; Lav: Luc Bondy
Peter Grimes (Britten) 19 Mai-7 JuuniDir: Robin Ticciati; Lav: Richard Jones
Luisa Miller (Verdi) 6-23 JuuniDir: Gianandrea Noseda / Daniele Rustioni; Lav: Mario Martone
Manon (Massenet) 19 Juuni-7 JuuliDir: Fabio Luisi; Lav: Laurent Pelly
Don Pasquale (Donizetti) 30 Juuni-14 JuuliDir: Enrique Mazzola; Lav: Jonathan Miller
La bohème (Puccini) 26 Sept-26 OktDir: Daniele Rustioni; Lav: Franco Zeffirelli
Siegfried (Wagner) 23 Okt-22 NovDir: Daniel Barenboim; Lav: Guy Cassiers
Rigoletto (Verdi) 6-17 NovDir: Gustavo Dudamel; Lav: Luc Bondy
Modena, Teatro Comunale  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 27-30 OktDir: Gianluigi Gelmetti; Lav: Massimo Gasparon
Roméo et Juliette (Gounod) 18-20 NovDir: Yves Abel; Lav: Manfred Schweigkofler
La bohème (Puccini) 27-29 JaanDir: Aldo Sisillo; Lav: Boyko Bogdanov, Vera Petrova
Salome (Strauss) 11-12 VeebDir: Niksa Bareza; Lav: Manfred Schweigkofler
La traviata (Verdi) 14-18 MärtsDir: Pietro Rizzo; Lav: Rosetta Cucchi
Aida (Verdi) 27 Märts-1 AprillDir: Antonino Fogliani; Lav: Joseph Franconi Lee
Napoli, Teatro di San Carlo  / 
Semiramide (Rossini) 18-27 NovDir: Gabriele Ferro; Lav: Luca Ronconi
Il marito disperato (Cimarosa) 6-16 DetsDir: Christophe Rousset; Lav: Paolo Rossi
Porgy and Bess (Gershwin) 10-15 JaanDir: William Barkhymer; Lav: Baayork Lee, Larry Marshall
L'opera da tre soldi (Weill) 17-21 JaanDir: Francesco Lanzillotta; Lav: Luca De Fusco
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 10-18 VeebDir: Nello Santi; Lav: Gianni Amelio
La cantata e disfida di Don Trastullo (Jommelli) 2-11 MärtsDir: Maurizio Agostini; Lav: Riccardo Canessa
I masnadieri (Verdi) 21-31 MärtsDir: Nicola Luisotti; Lav: Gabriele Lavia
La furba e lo sciocco (Sarro) 4-13 MaiDir: Bruno Praticò
Il maestro di cappella (Cimarosa) 4-13 MaiDir: Bruno Praticò
La bohème (Puccini) 18-31 MaiDir: Andrea Battistoni; Lav: Lorenzo Amato
Les pêcheurs de perles (Bizet) 16-25 OktDir: Gabriele Ferro; Lav: Fabio Sparvoli
Padova, Teatro Verdi  / 
Lucia di Lammermoor (Donizetti) 21-23 OktDir: Francesco Rosa; Lav: Stefano Poda
La bohème (Puccini) 23-29 DetsDir: Stefano Romani; Lav: Ivan Stefanutti
Parma, Fondazione Teatro Regio di Parma  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 1-23 OktDir: Gianluigi Gelmetti; Lav: Pierluigi Samaritani, Massimo Gasparon
Messa da Requiem (Verdi) 6-8 OktDir: Yuri Temirkanov
Falstaff (Verdi) 10-25 OktDir: Andrea Battistoni; Lav: Stephen Medcalf
Aida (Verdi) 27 Jaan-11 VeebDir: Antonino Fogliani; Lav: Alberto Fassini(original), Joseph Franconi Lee(revival)
Stiffelio (Verdi) 15-24 AprillDir: Andrea Battistoni; Lav: Guy Montavon
Pavia, Teatro Fraschini  / 
Rigoletto (Verdi) 13-15 OktDir: Marco Guidarini; Lav: Massimo Gasparon
I puritani (Bellini) 28-30 OktDir: Antonio Pirolli; Lav: Carmelo Rifici
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 24-26 NovDir: Matteo Beltrami; Lav: Federico Grazzini
Il cappello di paglia di Firenze (Rota) 9-10 DetsDir: Giovanni Di Stefano; Lav: Elena Barbalich
Roméo et Juliette (Gounod) 19-21 JaanDir: Michael Balke; Lav: Andrea Cigni
Piacenza, Teatro Municipale  / 
Un ballo in maschera (Verdi) 27-30 OktDir: Gianluigi Gelmetti; Lav: Massimo Gasparon
Roméo et Juliette (Gounod) 18-20 NovDir: Yves Abel; Lav: Manfred Schweigkofler
La bohème (Puccini) 27-29 JaanDir: Aldo Sisillo; Lav: Boyko Bogdanov(original), Vera Petrova(revival)
Salome (Strauss) 4-5 VeebDir: Niksa Bareza; Lav: Manfred Schweigkofler
La traviata (Verdi) 14-18 MärtsDir: Pietro Rizzo; Lav: Rosetta Cucchi
Aida (Verdi) 27 Märts-1 AprillDir: Antonino Fogliani; Lav: Joseph Franconi Lee
Pisa, Teatro Comunale Verdi  / 
Pagliacci (Leoncavallo) 29-30 OktDir: Jonathan Webb; Lav: Alessio Pizzech
Cavalleria rusticana (Mascagni) 29-30 OktDir: Jonathan Webb; Lav: Alessio Pizzech
Madama Butterfly (Puccini) 12-13 NovDir: Roberto Zarpellon; Lav: Vivien Hewitt
Aida (Verdi) 29-30 NovDir: Tulio Gagliardo; Lav: Antoine Selva
Rigoletto (Verdi) 16-18 DetsDir: Giuseppe Acquaviva; Lav: Ivan Stefanutti
La bohème (Puccini) 14-15 JaanDir: NN; Lav: Marco Gandini
L'opera da tre soldi (Weill) 11-12 VeebDir: Nathalie Marin; Lav: David Haughton
Mozart e Salieri (Rimsky-Korsakov) 25-26 VeebDir: Francesco Pasqualetti; Lav: Gianluca Floris
Zanetto (Mascagni) 25-26 VeebDir: Francesco Pasqualetti; Lav: Gianluca Floris
Ravenna, Teatro Comunale Alighieri  / 
La bohème (Puccini) 29 JaanDir: Francisco Bonnin; Lav: Marco Gandini
L'opera da tre soldi (Weill) 21-23 VeebDir: Francesco Lanzillotta; Lav: Luca De Fusco
Il piccolo spazzacamino (Britten) 11 MärtsDir: Erasmo Gaudiomonte; Lav: Piero Fenati
Rinaldo (Handel) 20-22 AprillDir: Ottavio Dantone; Lav: Pier Luigi Pizzi
Sancta Susanna (Hindemith) 6-7 JuuliDir: Riccardo Muti; Lav: Chiara Muti
Reggio Emilia, Teatro Municipale Valli  / 
L'occasione fa il ladro (Rossini) 26-27 NovDir: Daniele Rustioni; Lav: Jean-Pierre Ponnelle(original), Sonja Frisell(revival)
Aida (Verdi) 24-26 VeebDir: Antonino Fogliani; Lav: Joseph Alberto Fassini(original), Franconi Lee(revival)
Einstein on the Beach (Glass) 24-25 Märts
Rinaldo (Handel) 27-29 AprillDir: Ottavio Dantone; Lav: Pier Luigi Pizzi
Roma, Teatro dell'Opera  / 
Macbeth (Verdi) 27 Nov-11 DetsDir: Riccardo Muti; Lav: Peter Stein
Candide (Bernstein) 18-24 JaanDir: Wayne Marshall; Lav: Lorenzo Mariani
Madama Butterfly (Puccini) 21-28 VeebDir: Pinchas Steinberg; Lav: Giorgio Ferrara
Die Zauberflöte (Mozart) 27 Märts-1 AprillDir: Erik Nielsen; Lav: David McVicar
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 18-26 AprillDir: Bruno Campanella; Lav: Ruggero Cappuccio
Attila (Verdi) 25 Mai-5 JuuniDir: Riccardo Muti; Lav: Pier Luigi Pizzi
A Midsummer Night's Dream (Britten) 19-26 JuuniDir: James Conlon; Lav: Paul Curran
La Gioconda (Ponchielli) 23-31 OktDir: Roberto Abbado; Lav: Pier Luigi Pizzi
Roma, Accademia Nazionale di Santa Cecilia  / 
Sassari, Ente Concerti Marialisa de Carolis  / 
Norma (Bellini) 14-18 OktDir: Sergio Alapont; Lav: Andrea Cigni
L'elisir d'amore (Donizetti) 5-6 NovDir: Francesco Pasqualetti; Lav: Paolo Panizza
I due timidi (Rota) 19-20 NovDir: Francesco Lanzillotta; Lav: Marco Spada
La notte di un nevrastenico (Rota) 19-20 NovDir: Francesco Lanzillotta; Lav: Marco Spada
Ernani (Verdi) 7-11 DetsDir: Maurizio Barbacini; Lav: Jun Aguni
Savona, Opera Giocosa  / 
Il signor Bruschino (Rossini) 14-15 OktDir: Giuseppe La Malfa; Lav: Elisabetta Courir
Il cappello di paglia di Firenze (Rota) 10-13 NovDir: Giovanni Di Stefano; Lav: Elena Barbalich
Spoleto, Teatro Lirico Sperimentale  / 
Lo sgambetto (Marocchini) 9-11 Sept
Un grido di voce (Vacca) 9-11 Sept
Ragaaazziii! (Cera) 9-11 SeptDir: Marco Angius; Lav: Marco Carniti
Pipa e Barlafuso (Caldara) 16-18 SeptDir: Francesco Massimi; Lav: Giorgio Bongiovanni
La zingaretta (Leo) 16-18 SeptDir: Francesco Massimi; Lav: Giorgio Bongiovanni
Madama Butterfly (Puccini) 23-25 SeptDir: Carlo Palleschi; Lav: Andrea Stanisci
Torino, Teatro Regio  / 
Fidelio (Beethoven) 9-18 DetsDir: Gianandrea Noseda; Lav: Mario Martone
Tosca (Puccini) 10-22 JaanDir: Gianandrea Noseda; Lav: Jean-Louis Grinda
Il barbiere di Siviglia (Rossini) 19-26 VeebDir: Alessandro Galoppini; Lav: Vittorio Borrelli
Madama Butterfly (Puccini) 21-28 VeebDir: Daniele Rustioni; Lav: Damiano Michieletto
La bohème (Puccini) 6-17 MärtsDir: Massimo Zanetti; Lav: Vittorio Borrelli(original), Giuseppe Patroni Griffi(revival)
Rigoletto (Verdi) 14-20 MärtsDir: Daniele Rustioni; Lav: Fabio Banfo
Così fan tutte (Mozart) 10-22 AprillDir: Christopher Franklin; Lav: Ettore Scola
Norma (Bellini) 16-30 MaiDir: Michele Mariotti; Lav: Joseph Franconi Lee(original), Alberto Fassini(revival)
Un ballo in maschera (Verdi) 19 Juuni-1 JuuliDir: Renato Palumbo; Lav: Lorenzo Mariani
Treviso, Teatro Comunale  / 
Don Pasquale (Donizetti) 9-15 NovDir: Sergio Alapont; Lav: Italo Nunziata
L'occasione fa il ladro (Rossini) 3-4 DetsDir: Daniele Rustioni; Lav: Jean-Pierre Ponnelle(original), Sonja Frisell(revival)
Madama Butterfly (Puccini) 9-15 JaanDir: Nicola Marasco; Lav: Fabio Ceresa
The Telephone (Menotti) 15-19 VeebDir: Claudio Desderi; Lav: Sandro Pasqualetto
La voix humaine (Poulenc) 15-19 VeebDir: Claudio Desderi; Lav: Sandro Pasqualetto
Trieste, Teatro Verdi  / 
La battaglia di Legnano (Verdi) 25 Veeb-3 MärtsDir: Boris Brott; Lav: Ruggero Cappuccio
Rigoletto (Verdi) 17-27 MärtsDir: Corrado Rovaris; Lav: Michele Mirabella
La bohème (Puccini) 13-26 AprillDir: Donato Renzetti; Lav: Marco Gandini
L'amico Fritz (Mascagni) 17-26 MaiDir: Fabrizio Maria Carminati; Lav: Daniele Salvo
C'est ainsi (Berls) 28 Juuni-4 JuuliDir: NN; Lav: Antonio Calenda
Verona, Teatro Filarmonico  / 
Rigoletto (Verdi) 17-26 NovDir: Andrea Battistoni; Lav: Arnaud Bernard
La vedova allegra (Lehár) 13 Dets-2 JaanDir: Julian Kovatchev; Lav: Federico Tiezzi
Falstaff (Verdi) 15-31 DetsDir: Daniele Rustioni; Lav: Luca Guadagnino
The Messiah (concert) (Handel) 16 DetsDir: Daniele Rustioni
Pagliacci (Leoncavallo) 27 Jaan-5 VeebDir: Julian Kovatchev; Lav: Franco Zeffirelli
Iris (Mascagni) 16-25 MärtsDir: Gianluca Martinenghi; Lav: Federico Tiezzi
La gazza ladra (Rossini) 22-29 AprillDir: Giovanni Battista Rigon; Lav: Damiano Michieletto
Aida (Verdi) 9-18 NovDir: Fabio Mastrangelo; Lav: Hugo De Ana